Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Pt cze 28, 2024 6:16 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: So maja 08, 2010 8:42 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Pt sie 07, 2009 5:55 pm
Posty: 387
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
22 kwietnia wieczorem spakowałam się i postanowiłam wyruszyć w swoje kochane Taterki po raz pierwszy w warunkach zimowych. O 2 w nocy wsiedliśmy z kolegą do pksu w Katowicach. Stopery do uszu i do spanka. Obudziłam się w piatek o wschodzie słońca w Nowym Targu. Widoki przecudne. Niestety nie chciało mi się wyciągać aparatu i nic nie sfociłam. Dojechaliśmy do Zakopca, a potem od razu do busa do doliny Chcholowskiej, (Asia zwykle nie zapuszcza się w tak odległe na zachód rejony Tatr). Pięknie bylo i zimno jak diabli. Aż wstyd, że się tam nigdy wcześniej nie wybrałam. :oops:

O 7 na Siwej Polanie

Obrazek

Brniemy dalej do schroniska bawiąc się po drodze w rozbijanie lodu na kałużach kijkami trekkingowymi. Potem króciutki popasik i na Grzesia. A że pogoda była piękna postanowiliśmy jeszcze iść na Rakoń i na Wołowiec, ale na Przełęczy pod Wołowcem stwierdziłam, że stamtąd nie zjadę, bo chce jeszcze trochę pożyć i zrobiłam wycof z powrotem na Rakoń, a potem dupozjazd do samego prawie Grzesia. Dalej dupozjazd z Grzesia po tym lodzie, w butach mi już chlupalo, bo po południu śnieg się topił i była straszna chlapa. Generalnie po pierwszym dniu mi się odechcialo dalszego łażenia. Nie dość, że buty mokre to jeszcze twarz spalona jak prosiak, szczypie wszystko. Ała! :cry: jak ja jutro pójde gdziekolwiek! Ogólnie się zdołowałam i oznajmiłam swoim współlokatorom, że nie powinnam chodzić zimą w Tatry, bo TOPR będzie miał za dużo roboty, czym wywołałam salwe śmiechu. :roll:

Obrazek



Obrazek

Obrazek

Następnego dnia nie było jednak tak źle. Mordka piekła, ale butki przeschły i byly lekko wilgotne. :shock: więc postanowiliśmy się przenieść do Roztoki. Widzieliśmy tam stado z 15 takich śliczności.

Obrazek

Po krótkim popasie w Starej Roztoce ruszyliśmy nad Moko i Czarny Staw (znowu brniecie w śniegu i dupozjazd).

A nad Mokiem widoki takie:

Obrazek

A wieczorem zasiedzieliśmy się w Moku z naszymi kolegami przełojantami przy piwie i powrót do Roztoki tradycyjnie przy czołówkach.
Ale to nie koniec atrakcji tego dnia. Dziewczyna z pokoju obok poczęstowała nas jeszcze żoładkową. Pozdrowienia dla Eweliny i Adama z Poznania!

Trzeciego dnia poszliśmy tylko na zakupy na Łysą Polanę. Ciężko bylo donieść plecak oj cięzko... Potem Asia sobie tradycyjnie musiała szalik kupić na targu pod Gubałówką i oscypki oczywiście. Posiedzenie w parku

Obrazek

i na busa do Katowic sru. Pozdrowienia dla kolegi z busa Łukasza z Zabrza!

I koniec wycieczki. :cry: Fajnie było mimo mojego początkowego zwątpienia. :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N maja 09, 2010 12:03 am 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 10, 2009 2:55 pm
Posty: 745
Lokalizacja: Sewilla
Dupozjazd pierwsza klasa :mrgreen:
Brawo, za pobudkę z zimowego letargu :) Może za tydzień podążę waszymi śladami w kierunku Rakonia i Wołowca :)

_________________
"Czego krzyczysz... co noga? A tamtemu głowę urwało i nie krzyczy, a ty o takie głupstwo. "(Józef Piłsudski)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N maja 09, 2010 9:42 am 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Pt lis 21, 2008 10:48 pm
Posty: 1233
Lokalizacja: Warszwa
Alleksia napisał(a):
Może za tydzień podążę waszymi śladami w kierunku Rakonia i Wołowca

podążaj podążaj bedę miał info z pierwszej ręki o warunach

_________________
Jeśli zdajesz pytanie dlaczego chodzę po górach to znaczy że nie zrozumiesz odpowiedzi


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N maja 09, 2010 10:32 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 03, 2005 1:09 pm
Posty: 22106
Azyjka napisał(a):
Posiedzenie w parku


Bardzo ładnie. Z tego robi się taka nowa świecka tradycja.

_________________
"Stary jestem, mam sklerozę, czas umierać" 09.IX.2006 - rozstaj dróg w Dolince za Mnichem

"Stałem się nowym użytkownikiem ale ten nowy też musi posta napisać"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N maja 09, 2010 11:00 am 
Kombatant

Dołączył(a): Pt sie 07, 2009 5:55 pm
Posty: 387
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Łukasz T napisał(a):
Bardzo ładnie. Z tego robi się taka nowa świecka tradycja.


Raczej ceprza. :P

Alleksia jasne, że idź! tylko, że będzie już mniej śniegu i z dupozjazdem może być cieńko. mam taki ambitny plan chodzenia zima po zachodnich, bo latem jakoś nie mogę się zmobilizować.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N maja 09, 2010 2:29 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr paź 15, 2008 10:41 pm
Posty: 810
Lokalizacja: Dolny Śląsk
dupozjazd to już tylko z przełęczy pod Wołowcem.
Więdzy Rakoniem, a Grzesiem resztki śniegu


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt maja 11, 2010 2:44 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Pt sie 07, 2009 5:55 pm
Posty: 387
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Niestety nie jestem aż taka odważna żeby z przełęczy pod Wołowcem zjechać. :cry:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt maja 14, 2010 10:55 pm 
Nowy

Dołączył(a): Pt maja 14, 2010 10:42 pm
Posty: 1
Lokalizacja: Zabrze
Hoho no to był niezwykle udany wyjazd, pierwszy i taki biały i słoneczny że po pierwszym dniu człowiek nieprzygotowany i spalony:))) Najlepsze być w tym samym czasie w tym samym terenie, a dopiero na dworcu PKS się poznać... Swoją drogą jak by kogoś interesowało zobaczyć warunki z końca kwietnia :)) zapraszam http://www.youtube.com/watch?v=A7f1B8HaTws Wołowiec, http://www.youtube.com/watch?v=XFgOf4Z7cl8 Kończysty, http://www.youtube.com/watch?v=YaFBY41SWg4 Ornak .. trzy filmiki na szybko robione po powrocie by nie musieć wysyłać zdjęć :)) a teraz byle do następnego w górki i... następnej zimy :))


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn maja 17, 2010 12:14 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Pt sie 07, 2009 5:55 pm
Posty: 387
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Piękne ;) a dupozjazd z Wolowca gdzie?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt maja 28, 2010 6:35 pm 
Nowy

Dołączył(a): Śr maja 26, 2010 5:48 pm
Posty: 10
gratuluję pierwszej zimowej wyprawy w Taterki kochane;)
zazdroszczę i podziwiam za odwagę, ja osobiście zimowe wypady w Tatry mam jeszcze przed sobą, ale kto wie kto wie może najbliższej zimy to się zmieni;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 21 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL