Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Pt cze 28, 2024 9:42 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 28 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pn cze 04, 2007 1:41 pm 
Zasłużony

Dołączył(a): N kwi 15, 2007 11:55 am
Posty: 187
Lokalizacja: Tczew
Cytuj:
W tym roku członkowie Alpinus Expedition Team wyruszą stawić czoła naprawdę extremalnym wyzwaniom! Przetestują sprzęt i odzież Alpinusa w Karakorum, Himalajach, na Alasce, dalekich Chinach oraz przepięknych rejonach wspinaczkowych Europy.

Piotr Morawski, jeden z najlepszych wspinaczy młodego polskiego pokolenia, wraz z Dodo Kopoldem i Peterem Hamorem planują wspinaczkę na szczyt Nangi Parbat oraz atak na K2, wyjątkowo trudną i niezdobytą, zachodnią ścianą K2.

Kinga Baranowska, młoda, ale już doświadczona polska himalaistka wyrusza na Alaskę, żeby mimo zimna i wiatru zdobyć szczyt Mc Kinleya. W czerwcu dołączy do Piotra Morawskiego, żeby atakować jako czwarta Polka w historii Nangę Parbat.


Ja tylko mogę pomarzyć o takim czymś :(
a Piotrowi i Kindze życze powodzenia

_________________
Witajcie, kochane góry,
O, witaj droga ma rzeko!
I oto znów jestem z wami,
A byłem tak daleko!
Jan Kasprowicz


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn cze 04, 2007 2:00 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Pt mar 30, 2007 7:47 pm
Posty: 658
Lokalizacja: Jaworzno
MegaMoc napisał(a):
Ja tylko mogę pomarzyć o takim czymś

Jeszcze kiedyś Twoje marzenia się ziszczą :) Narazie możesz przecież się nacieszyć Tatrami :D

_________________
Dołem - wicher ciężkie chmury niesie,
O skaliste roztrąca urwiska;
Burza huczy po sczerniałym lesie.
I gromami w głąb wąwozów ciska...
A tam w górze, gdzie najwyższe szczyty,
Lśnią pogodne, jak dawniej błękity.

Adam Asnyk


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn cze 04, 2007 2:12 pm 
Zasłużony

Dołączył(a): N kwi 15, 2007 11:55 am
Posty: 187
Lokalizacja: Tczew
monk4a napisał(a):
Narazie możesz przecież się nacieszyć Tatrami :D


Moge :) i też to robie 8) narazie stopniowo ale cały czas do przodu :D

_________________
Witajcie, kochane góry,
O, witaj droga ma rzeko!
I oto znów jestem z wami,
A byłem tak daleko!
Jan Kasprowicz


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn cze 04, 2007 2:33 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Wt mar 06, 2007 1:02 am
Posty: 1854
Lokalizacja: Łódź
Nanga, K2, niezłe plany. Mam nadzieje że im się uda bo chciałoby się oglądać takie sukcesy Polaków jak w latach 80tych.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn cze 04, 2007 6:47 pm 
Weteran
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N maja 13, 2007 10:30 am
Posty: 118
Lokalizacja: Koszalin nad morzem :P
monk4a napisał(a):
Jeszcze kiedyś Twoje marzenia się ziszczą


Hej monk4a! Zostań tyż i moją wyrocznią!
:bowdown:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn cze 04, 2007 7:20 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Pt mar 30, 2007 7:47 pm
Posty: 658
Lokalizacja: Jaworzno
MegaMoc napisał(a):
Moge i też to robie narazie stopniowo ale cały czas do przodu

Tak trzymać :wink:


Miłośnik Gór napisał(a):
Hej monk4a! Zostań tyż i moją wyrocznią!

Nie ma sprawy... no to co tam chcesz wiedzieć :?: 8)

_________________
Dołem - wicher ciężkie chmury niesie,
O skaliste roztrąca urwiska;
Burza huczy po sczerniałym lesie.
I gromami w głąb wąwozów ciska...
A tam w górze, gdzie najwyższe szczyty,
Lśnią pogodne, jak dawniej błękity.

Adam Asnyk


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn cze 04, 2007 7:52 pm 
Weteran
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N maja 13, 2007 10:30 am
Posty: 118
Lokalizacja: Koszalin nad morzem :P
He,he,he, powiedz mi no wyrocznio,
czy w następnym rozdaniu, awansuje w lidze bookmachera?
Oo! Powiedz mi! :lol:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn cze 04, 2007 8:00 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Pt mar 30, 2007 7:47 pm
Posty: 658
Lokalizacja: Jaworzno
:shock: :shock: :shock: Wyrocznie zatkało...
Wyrocznia się nie zajmuje sportem, ale sądzi iż jest to pewne w 99% :lol:

_________________
Dołem - wicher ciężkie chmury niesie,
O skaliste roztrąca urwiska;
Burza huczy po sczerniałym lesie.
I gromami w głąb wąwozów ciska...
A tam w górze, gdzie najwyższe szczyty,
Lśnią pogodne, jak dawniej błękity.

Adam Asnyk


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn cze 04, 2007 8:09 pm 
Weteran
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N maja 13, 2007 10:30 am
Posty: 118
Lokalizacja: Koszalin nad morzem :P
Niedługo poinformuje cię wyrocznio, ile warte są te fusy, z których wróżysz.
Bez odbioru!
:P


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn cze 04, 2007 8:34 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Pt mar 30, 2007 7:47 pm
Posty: 658
Lokalizacja: Jaworzno
Wdrapiesz się jeszcze na pierwsze miejsce :D
MegaMoc skąd Ty wytrzasnąłeś taki emblemat? :D to Ty tam jesteś :?: :lol:

_________________
Dołem - wicher ciężkie chmury niesie,
O skaliste roztrąca urwiska;
Burza huczy po sczerniałym lesie.
I gromami w głąb wąwozów ciska...
A tam w górze, gdzie najwyższe szczyty,
Lśnią pogodne, jak dawniej błękity.

Adam Asnyk


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn cze 04, 2007 8:59 pm 
Zasłużony

Dołączył(a): N kwi 15, 2007 11:55 am
Posty: 187
Lokalizacja: Tczew
monk4a napisał(a):
MegaMoc skąd Ty wytrzasnąłeś taki emblemat? :D to Ty tam jesteś :?: :lol:

No a kto jak nie ja :?: oczywiście że ja 8)
a skąd go wytrzasnałem :?: a zrobiłem sobie w Photoshopie :D:D:D

_________________
Witajcie, kochane góry,
O, witaj droga ma rzeko!
I oto znów jestem z wami,
A byłem tak daleko!
Jan Kasprowicz


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn cze 04, 2007 9:17 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Pt mar 30, 2007 7:47 pm
Posty: 658
Lokalizacja: Jaworzno
MegaMoc napisał(a):
No a kto jak nie ja oczywiście że ja

Wiedziałam :D

MegaMoc napisał(a):
a skąd go wytrzasnałem a zrobiłem sobie w Photoshopie

Cóż za filozofia :twisted: Myślałam, że ten napis to własnoręcznie robiłeś :D

_________________
Dołem - wicher ciężkie chmury niesie,
O skaliste roztrąca urwiska;
Burza huczy po sczerniałym lesie.
I gromami w głąb wąwozów ciska...
A tam w górze, gdzie najwyższe szczyty,
Lśnią pogodne, jak dawniej błękity.

Adam Asnyk


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Nanga Parbat
PostNapisane: Pn lip 16, 2007 8:05 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 13, 2005 2:03 pm
Posty: 11092
Lokalizacja: Poznań
Cytuj:
15 lipca 2007
ALPINUS NANGA PARBAT EXPEDITION 2007 - Morawski, Kopold i Hamor na szczycie!

Dzisiaj o 13:40 czasu lokalnego zespół polsko-słowacki w składzie Piotr Morawski, Peter Hamor i Dodo Kopold po (jak sami napisali w sms-ie) ciężkiej i wyczerpującej drodze osiągnęli szczyt Nanga Parbat. W wejściu mieli silny i mroźny wiatr oraz głęboki śnieg. Ale dali radę. Są teraz w czwórce, odpoczywają i szykują się do zejścia do bazy...

http://www.wspinanie.pl/serwis/200707/1 ... szczyt.php
http://www.pza.org.pl/news.acs?id=140974

Cytuj:
16 lipca 2007
Oto najnowsze doniesienia z Nanga Parbat:

Kinga Baranowska i Gorri Rojo o 12 w nocy wychodzą na szczyt. Jest bardzo zimno, ale pogoda ma się poprawiać więc może nie bedzie tak źle.

http://www.wspinanie.pl/serwis/200707/1 ... wiesci.php

_________________
Tatrzańskie szlaki..


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N maja 04, 2008 8:22 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Śr lut 16, 2005 8:51 am
Posty: 2378
Lokalizacja: Nowy Sącz
http://www.wspinanie.pl/serwis/200805/0 ... lagiri.php

Cytuj:
1 maja 2008 roku Kinga Baranowska (Alpinus Expedition Team) jako pierwsza Polka stanęła na szczycie Dhaulagiri!

Kinga, wykorzystując okres lepszej pogody, zdobyła szczyt po brawurowym ataku, w towarzystwie śmietanki światowego himalaizmu.

Kinga Baranowska działała w wyjątkowym, bo wyłącznie kobiecym zespole Alpinus Expedition Team z Katarzyną Skłodowską z Olsztyna. Dziewczyny nie korzystały ze wsparcia Szerpów, czyli wysokościowych tragarzy/przewodników, atakując wierzchołek od strony północno-wschodniej, drogą pierwszych zdobywców z 1960 roku.


_________________
...energia musi eksplodować w momencie wykonywania zadania, ale cały czas trzeba ją mieć pod kontrolą...
http://picasaweb.google.pl/w.tatrach
gg: 1553749


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn maja 05, 2008 10:54 am 
admin

Dołączył(a): Wt gru 09, 2003 11:08 pm
Posty: 1692
Lokalizacja: Warszawa
Kinga Baranowska z Alpinus Expedition Team 1 maja 2008 roku stanęła na szczycie Dhaulagiri jako pierwsza Polka! Kinga zdobyła szczyt po brawurowym ataku, w towarzystwie śmietanki światowego himalaizmu!

Dhaulagiri (8167 m n.p.m.) jest siódmym co do wysokości ośmiotysięcznikiem świata.

Do tej pory górę tą zdołało pokonać 11 Polaków:

1980 r. - Wojciech Kurtyka i Ludwik Wilczyński

1983 r. - Mirosław Gardzielewski, Jacek Jezierski, Tadeusz Łaukajtys
i Wacław Otręba

1985 r. - Andrzej Czok i Jerzy Kukuczka - pierwsze wejście zimowe

1990 r. - Krzysztof Wielicki

1994 r. - Piotr Pustelnik i Józef Goździk

2007 r. – Kinga Baranowska


Kinga Baranowska działała w wyjątkowym, bo wyłącznie kobiecym zespole Alpinus Expedition Team z Katarzyną Skłodowską z Olsztyna. Dziewczyny nie korzystały ze wsparcia Szerpów, czyli wysokościowych tragarzy/przewodników.

Dhaulagiri ("Biała Góra") - szczyt w Himalajach o wysokości 8167 m n.p.m. oddzielony od pobliskiej Annapurny głęboko wciętą doliną rzeki Kali Gandaki.
Do ośmiotysięczników, na których jeszcze nie było żadnej polskiej himalaistki, należą teraz Kangchenjunga i Manaslu. Szczyt Dhaulagiri został zdobyty w 1960 roku przez wyprawę szwajcarską m.in. przez Kurta Diembergera, zaś pierwszego i jak do tej pory jedynego zimowego wejścia na Dhaulagiri dokonali Polacy: Jerzy Kukuczka i Andrzej Czok w 1985 roku.

Sponsorzy wyprawy: Alpinus - www.alpinus.pl, firma EXATEL - www.exatel.pl

Kinga Baranowska – pochodzi z Kaszub, mieszka w Warszawie. Wspinanie poza granicami Polski zaczęła od Alp m.in. Matterhornu. W 2002 roku wspinała się na Mt Kenia (Batian 5199 m), a także stanęła na wierzchołku Chan Tengri (7010 m) w górach Tien Shan. Pierwsza wyprawa w Himalaje w 2003 roku zakończyła się sukcesem dzięki zdobyciu Cho Oyu (8201 m) - została tym samym 9 Polką w historii, której udało się wejść na wierzchołek ośmiotysięczny. W 2004 roku brała udział w wyprawie na jeden z najtrudniejszych siedmiotysięczników świata - Pik Pobiedy (7439 m) w górach Tien Shan, trudne warunki atmosferyczne nie pozwoliły jej jednak na zdobycie wierzchołka. W lipcu 2006 roku powróciła w góry wysokie, tym razem w Karakorum, by stanąć na szczycie Broad Peak'a (8047 m) jako 11 kobieta w historii. Rok 2007 zaowocował zdobyciem Mount McKinley (6194 m) na Alasce – najwyższego szczytu Ameryki Północnej oraz ośmiotysięcznika Nanga Parbat (8125 m) słynną, prawie 4 km ścianą Diamir (jedyna kobieta na wyprawie, która wspinała się na Nangę w tym sezonie). Na Dhaulagiri (8167 m) dotarła do wys. 8076 m, jednakże z racji zbyt niebezpiecznych warunków musiała zrezygnować ze szczytu.
Jest Członkiem Zarządu Klubu Wysokogórskiego Warszawa (od 2008 r.), należy do sportowego teamu Alpinusa (Alpinus Expedition Team.

_________________
https://portal.turystyka-gorska.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn maja 05, 2008 6:36 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Pn paź 10, 2005 9:36 pm
Posty: 600
Lokalizacja: Rybnik
Na Dhaulagiri działa także wyprawa Anny Czerwińskiej (w ramach projektu "Śladami Wandy Rutkiewicz") oraz wyprawa HiMountain (Artur Hajzer i Ryszard Pawłowski z kolegami). Właśnie ekipa HiM podaje dramatyczne szczegóły ostatnich dni na Dhaulagiri:
Cytuj:
Tragedia na Dhaulagiri
02.05.2008

Jest godzina 16:00. Jako, że wyprawy nasza i Ani Czerwińskiej są jedynymi, które mają profesjonalną łączność radiową, przez nas dotarła do bazy informacja o tragedii. Hiszpan, Katalończyk o imieniu Rafael (sprowadzany przez Radka i Zdenka), kiedy został już przekazany Davidovi - kierownikowi wyprawy hiszpańskiej, podczas przepinki na poręczach, tuż nad obozem 2 spadł w ponadkilometrowa przepaść. Wiadomość przekazał Ryszard Pawłowski, który był z Piotrem Snopczyńskim w obozie 2 niemal świadkiem tego wydarzenia. To samo przekazali Hiszpanie, którym Rysiek oddał do dyspozycji radio i zasoby (gaz) naszego obozu.

W dalszym ciągu w obozie 2 przebywa wycieńczony drugi Hiszpan, partner Rafaela, Jesus. Z bazy wyruszyła po niego grupa Szerpów, która razem z Davidem ma go sprowadzić jutro do bazy.

O godzinie 19.00 kolejne osoby z "grupy szczytowej" wracają do bazy. Od nas dowiadują się o tragedii - gorzki się staje smak zwycięstwa - gdy jedni są już w bazie, inni umierają jeszcze w górze.

Tymczasem spływa na nas strumień podziekowań za pomoc w ataku, za zaporęczowanie drogi do obozu 3. Usłyszeliśmy: "macie swój udział w naszym zdobyciu szczytu..." / "our summits is shared with you". Najbardziej wdzięczny był Ivan Valejo, dla którego wejście na szczyt Dhaulagiri jest 14tym zdobytym ośmiotysięcznikiem.

Nasze myśli były tymczasem przy Rafaelu. Zaprzyjaźniliśmy się z nim w Jomosom, gdzie wspólnie staraliśmy się załatwić helikopter. Jemu udało się dotrzeć do bazy małym, dwuosobowym helikopterem dzień przed nami. Gdy Artur miał kłopoty w obozie 2 wtedy Rafael niezwykle aktywnie właczył się do pomocy. Niech spoczywa w spokoju.


oraz:
Cytuj:
Jeden z Argentyńczyków, którego widziano ostatni raz 2-go maja kiedy wychodził z obozu 3-go na szczyt uznany został za zaginionego.

Jego partner,który oczekiwał go w obozie 3 (przebywał tam od 30.04) ostatecznie podjął decyzję o zejsciu . Nie było to łatwe, bowiem i on sam jest wyczerpany i w słabej kondycji. Naprzeciw niemu wyszło o 4-tej rano z bazy dwóch "ratunkowych" szerpów. Jednak to dwóch himalaistów z Litwy pierwszych zdołało dotrzeć do osłabionego i sprowadzaja go do obozu 2.



(za www.himountain.pl)

_________________
http://www.flickr.com/photos/marchew/sets


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn maja 05, 2008 8:09 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 17, 2008 11:12 pm
Posty: 1357
Lokalizacja: NewSączCity
marchew napisał(a):
Na Dhaulagiri działa także wyprawa Anny Czerwińskiej (w ramach projektu "Śladami Wandy Rutkiewicz")


oficjalna strona programu...

http://www.sladamiwandyrutkiewicz.pl/

_________________
Czasem wystarczy przestać pragnąć jakiegoś marzenia, aby sprawić żeby się ono spełniło...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr maja 07, 2008 10:14 pm 
admin

Dołączył(a): Wt gru 09, 2003 11:08 pm
Posty: 1692
Lokalizacja: Warszawa
Po dramatycznej walce z żywiołami (niezwykle silną burzą śnieżną oraz walącymi w szczyt i ekipę piorunami) Piotr Morawski z Alpinus Expedition Team oraz Piotr Pustelnik, Dariusz Załuski i Peter Hamor zdecydowali o pożegnaniu z Annapurną. Bez wątpienia, dzięki decyzji o odwrocie na ok. 40 minut wspinaczki przed szczytem (ok. 150m przed wierzchołkiem), ekipa uniknęła tragedii.

Obecnie (7.05) Piotr Morawski, Piotr Pustelnik, Dariusz Załuski i Peter Hamor są w Pokharze. Z niecierpliwością i licznymi odmrożeniami oczekują na transport do Kathmandu, skąd dalej już do kraju…

Z relacji - zarówno Piotra Morawskiego, jak i Piotra Pustelnika - wynika, że Panowie przeżyli jedną z najtrudniejszych wypraw w swoim życiu, a decyzję o tym, że zawrócili, podpowiedział im rozsądek. Niezwykle trudna, północno-zachodnia ściana Annapurny, jeszcze na 3 km przed szczytem wydawała się do zdobycia. Gdy jednak nad wierzchołek nadciągnęły potężne czarne chmury, szybki odwrót był jedyną ucieczką przed śmiercią. Były chwile, kiedy potwornie silny wiatr uniemożliwiał oddychanie.


Ekipa jednak przyznaje zgodnie, że mimo wszystko było warto, bo przeżyła wspaniałą, bardzo trudną wyprawę i to w zespole, który - po takiej walce z żywiołami na wysokości prawie 8 tysięcy m n.p.m. - można uznać za jeden z najlepszych zespołów alpinistycznych na świecie!


Annapurna (8091 m n.p.m.) to jeden z ośmiotysięczników w Himalajach i jedna z najniebezpieczniejszych gór świata – 1/3 alpinistów, którzy chcieli ją zdobyć, poniosła śmierć podczas wspinaczki.

Piotr Morawski, Piotr Pustelnik, Peter Hamor i Dariusz Załuski podobną próbę podjęli już w 2006 roku. Annapurnę udało się jednak zdobyć tylko Słowakowi. Piotr Morawski i Piotr Pustelnik po przejściu przez szczyt wschodni góry (8010 m) zatrzymali się, bo podjęli decyzję o ratowaniu życia tybetańskiego himalaisty Lotse, który na wysokości utracił wzrok (doznał tzw. ślepoty śnieżnej). Statystycznie, każde udane wejście na szczyt tego ośmiotysięcznika jest okupione jedną tragiczną śmiercią podczas próby jego zdobycia. Annapurna należy do niskich ośmiotysięczników jednak jest zaliczana do jednej z najniebezpieczniejszych gór świata. Do 2005 roku zarejestrowano zaledwie 103 wejścia na wierzchołek główny i aż 56 przypadków śmierci. Masyw Annapurny jest bardzo rozległy i składa się z 6 dużych szczytów, czyli głównego wierzchołka i pięciu wysokich siedmiotysięczników. Jest pierwszym ośmiotysięcznikiem zdobytym przez człowieka – 3 czerwca 1950 roku zdobyli ją po ciężkiej walce Maurice Herzog i Louise Lachenal. Jeśli chodzi o polskie wejścia, do tej pory górę zdobyło 8 Polaków:
1987 – Artur Hajzer, Jerzy Kukuczka – pierwsze wejście zimowe,
1991 – Bogdan Stefko, Krzysztof Wielicki, Wanda Rutkiewicz, Ryszard Pawłowski, Mariusz Sprutta,
1996 – Andrzej Marciniak.





PIOTR MORAWSKI – dr chemii na Wydziale Chemicznym Politechniki Warszawskiej w Zakładzie Chemii Fizycznej.


Wspinaczkę rozpoczął w 1996 roku w Szkole Alpinizmu „W Pionie”. Tam zrobił podstawowe kursy i już pod koniec września zdał na Kartę Taternika, wtedy jako członek Speleoklubu Warszawskiego. Najbardziej do gustu przypadło mu jednak wspinanie zimowe w Tatrach. Od kwietnia 2001 roku jest w warszawskim Klubie Wysokogórskim. Na przełomie lipca i sierpnia 2001 udał się na klubową wyprawę do Kirgizji w Tien Szan w okolice piku Pobiedy. Celem wyprawy było Chan Tengri. Rok później wylądował w tym samym rejonie — tym razem celem była najwyższa w tym rejonie i jedna z najbardziej niebezpiecznych gór na świecie: Pik Pobiedy (7439. W grudniu 2003 roku znalazł się u stóp owianego mitami i grozą ośmiotysięcznika... K2. W lutym 2004 powrócił z zimowej wyprawy na niezdobytą do tej pory zimą Shisha Pangmę (8027). Na początku grudnia 2004 roku ponownie wyjechał więc na drugą wyprawę zimową pod Shishę i 14 stycznia 2005 stanął na jej szczycie. To pierwsze w historii wejście w zimie na tę górę oraz pierwsze od 17 lat wejście zimowe na dziewiczy ośmiotysięcznik!!!
Wiosną 2005 roku próbował zdobyć Annapurnę - południową ścianą, w 2006 roku Tryptyk Himalajski 2006. w 2007 roku były: K2 i Nanga Parbat.



Cel obecnej wyprawy to Annapurna od strony czeskiej. Obrana droga czeska (lub zwana drogą Gabbarrova) to północno-zachodnia ściana. Droga ta została pokonana pierwszy i jedyny raz przez zespół Nežerka/Martiš w 1988 roku. Dobry, wypróbowany skład oraz logiczna i bezpieczna linia zwiększają szansę na sukces.


Członkowie ekipy oprócz Piotra Morawskiego:

Piotr Pustelnik - zdobywca 13 ośmiotysięczników, brał udział w wielu wyprawach w Himalaje, Karakorum i góry świata, wspina się w górach wysokich od 1985 roku

Peter Hamor – zdobywca 5 ośmiotysięczników, najlepszy słowacki himalaista, zdobywca Korony Ziemi, ma na koncie 2 wejścia na szczyty ośmiotysięczne jako pierwszy Słowak

Dariusz Załuski – zdobywca 4 ośmiotysięczników, brał udział w wielu wyprawach zimowych, wspinaczkę łączy z profesjonalnym filmowaniem, a jego filmy z najwyższych gór świata zdobywają nagrody na festiwalach górskich i podróżniczych.

_________________
https://portal.turystyka-gorska.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt maja 23, 2008 7:07 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 13, 2005 2:03 pm
Posty: 11092
Lokalizacja: Poznań
Konrad napisał(a):
Annapurna (8091 m n.p.m.) to jeden z ośmiotysięczników w Himalajach i jedna z najniebezpieczniejszych gór świata – 1/3 alpinistów, którzy chcieli ją zdobyć, poniosła śmierć podczas wspinaczki.
Niestety dołączył do nich Hiszpan Inaki Ochoa de Olza
http://www.wspinanie.pl/serwis/200805/2 ... _ochoa.php

_________________
Tatrzańskie szlaki..


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn paź 06, 2008 4:49 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 13, 2005 2:03 pm
Posty: 11092
Lokalizacja: Poznań
Kinga Baranowska pierwszą Polką na Manaslu
http://www.pza.org.pl/news.acs?id=148581
http://www.kingabaranowska.com/expediti ... tions.html
Cytuj:
5 października o godz. 10 czasu lokalnego Kinga Baranowska stanęła jako pierwsza Polka na szczycie Manaslu (8163 m) położonym w Nepalu.

_________________
Tatrzańskie szlaki..


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn paź 06, 2008 9:23 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn mar 05, 2007 8:49 pm
Posty: 6331
Lokalizacja: Kraków
Kolejna udana wyprawa Kingi na ośmiotysięcznik. Pięknie. Gratulacje i ukłony za wytrwałość.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt paź 07, 2008 10:05 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Wt lut 26, 2008 6:38 pm
Posty: 1930
nawet tu o niej piszą http://extrema.sport.wp.pl/kat,26469,wi ... omosc.html zuch dziewczyna :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt paź 07, 2008 10:44 pm 
Zasłużony

Dołączył(a): N mar 19, 2006 11:34 pm
Posty: 192
Lokalizacja: Łódź
A na dodatek bardzo ładna :)

_________________
Pozdrawiam
Sylwek

http://www.modelarstwookretowe.pl/index.php?p=17


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt gru 23, 2008 2:43 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn wrz 11, 2006 10:43 am
Posty: 641
Lokalizacja: z Ciemnogrodu
http://www.kwt.gda.pl/index.php?option= ... 2&Itemid=1

Sorry, że post factum. Może ktoś był?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt kwi 14, 2009 4:22 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 13, 2005 2:03 pm
Posty: 11092
Lokalizacja: Poznań
Kinga Baranowska wyruszyła na początku kwietnia w Himalaje. Jej celem jest wspinaczka na Kanczendzongę (8589 m) — trzeci szczyt świata.
http://www.pza.org.pl/news.acs?id=313190

_________________
Tatrzańskie szlaki..


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt lis 17, 2009 5:01 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 13, 2005 2:03 pm
Posty: 11092
Lokalizacja: Poznań
Dzisiaj w Trójce Kinga Baranowska mówiła, że na wiosnę 2010 wyrusza na Annapurnę. Wybiera się tam razem z Piotrem Pustelnikiem. Czyli jednak Piotr Pustelnik nie odpuszcza tej Annapurny.

_________________
Tatrzańskie szlaki..


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt lis 17, 2009 5:16 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 29, 2006 3:34 am
Posty: 14900
Lokalizacja: Ząbkowska, róg Brzeskiej
tomek.l napisał(a):
Dzisiaj w Trójce Kinga Baranowska mówiła, że na wiosnę 2010 wyrusza na Annapurnę. Wybiera się tam razem z Piotrem Pustelnikiem. Czyli jednak Piotr Pustelnik nie odpuszcza tej Annapurny.

Jeśli Kinga ma zamiar zdobywać Koronę Himalajów to poszukałbym innego partnera, bo tak to na pewno znowu będa kogoś ratować. Skończy sie tak, że Nepal powierzy Pustelnik'owi zorganizowanie HOPR'u, a za 30 lat Król Nepalu zorganizuje w dowód wdzięczności 100 szerpów do wywiezienia 90-letniego Pustelnika na lektyce na szczyt Annapurny. :D

_________________
Widzisz lewaka, nie stój z boku, reaguj!! Pamiętaj, lewactwo karmi się obojętnością i bezczynnością.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lis 17, 2009 5:36 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 13, 2005 2:03 pm
Posty: 11092
Lokalizacja: Poznań
Czy będą stanowić zespół tego nie określiła. Mówiła, że jedzie tam z Pustelnikiem, a w bazie będzie grupa międzynarodowa.
W każdym razie doświadczenia Pustelnika z Annapurny na pewno są spore, a skoro zmienił zdanie i wraca w góry wysokie to może tym razem się uda.

_________________
Tatrzańskie szlaki..


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 28 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL