Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest N cze 16, 2024 2:41 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: N wrz 21, 2008 2:55 pm 
Nowy

Dołączył(a): N wrz 21, 2008 1:40 pm
Posty: 1
Witam,

mam pytanie o mozliwosc odbycia samodzielnego trekingu w Nepalu. Od razu mowie ze nie interesuja mnie rejony Annapurna, Everest i Langtang, ani zadne "teahouse treks", tylko jakies mniej uczeszczane trasy, np. trekking Wogol Daulaghiri + jez. Tilitsho, Lower Dolpo, Rolwaling lub Ganesh Himal. Czy ktos byl na trekingach w tych rejonach?

Z tego co wiem, na kazdy ten rejon trzeba miec rozne pozwolenia, natomiast nie mam jasnosci czy mozna sobie tam chodzic samemu, czy tez trzeba wynajac przewodnika.

Z korespondencji z agencjami turystycznymi z Nepalu wynika, ze podobno od 2005r. konieczne jest branie minimum jednej osoby (np. przewodnika czy innego tragarza) z agencji, ktora zalatwia permity, a takze ze jezeli nie bedzie sie miec ze soba takiego czlowieka to mozna zostac zawroconym z trasy na checkpointach. Nie bardzo ufam tym agencjom, ktore jak wiadomo chca zbic jak najlepszy interes i naciagnac klientow, ale nie wiem czy mam to brac na powaznie? Czy rzeczywsicie jest ryzyko ze ktos mnie zawroci z trasy?

Poza tym, jesli ktos robil trekkkingi w tych rejonach, to bede wdzieczna za odzew - mialabym jeszcze pare pytan.

Pozdrawiam
Ania


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N wrz 21, 2008 3:13 pm 
Swój

Dołączył(a): Cz cze 05, 2008 12:12 pm
Posty: 36
765


Ostatnio edytowano So gru 27, 2008 5:25 pm przez wiki, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N wrz 21, 2008 3:27 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 13, 2005 2:03 pm
Posty: 11090
Lokalizacja: Poznań
Dwa lata temu samodzielnie był w tamtych rejonach kolega abrendon
Tu masz relacje.
http://forum.turystyka-gorska.pl/viewtopic.php?t=2940

_________________
Tatrzańskie szlaki..


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N wrz 21, 2008 7:50 pm 
Zasłużony

Dołączył(a): N mar 19, 2006 11:34 pm
Posty: 192
Lokalizacja: Łódź
Od początku bodajże 2007 roku KAŻDY trekking w Himalajach (bez wzgledy na rejon i trasę) musi być zorganizowany przez licencjonowaną nepalską agencję trekkingową.
Tyle oficjalny komunikat. Jak to wygląda w rzeczywistości nie wiem, bo byłem w 2005.
Co do samych agencji to nie jest tak, że tylko chcą naciagnąć, zdoić kasę itp. Ja byłem z taką (i kilka innych trekkingów z mojego polecenia też), z której byłem bardzo zadowolony. Moi znajomi też. Za rozsądną kasę pełen profesjonalizm.
Tu jest ich strona http://www.himwaves.com/
Ręczę za nią (a to odważne oświadczenie :lol: ).

_________________
Pozdrawiam
Sylwek

http://www.modelarstwookretowe.pl/index.php?p=17


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N wrz 21, 2008 8:16 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt paź 14, 2005 9:18 am
Posty: 3112
Lokalizacja: z Manczy
Ania Skompska napisał(a):
Nie bardzo ufam tym agencjom

Są różne agencje, więc wybór powinien być bardzo staranny. Czy koniecznie musisz brać agencje? Można to ominąć. Ale wybierasz się na trekking w rejony w których cywilizacji nie ma. Nie wiem , czy już byłaś na terkkingu w Nepalu? O ile do B.C. Everest to jest poruszanie się dobrymi szlakami, od miejscowości do miejscowości. Trekking dookoła Daulaghiri jest zupelnie inny. Bardzo trudno znależć droge i jest bardzo mało zamieszkałych miejscowości. Zapewne nikt Cie nie zawróci z drogi, bo tam nie ma punktów kontroli aż do B.C. Trudności orientacyjne są tak duże, że nawet profesjonalne wyprawy korzystają z miejscowych przewodnikow.
Tyle udało mi się uzyskać od dobrze zorientowanych.

_________________
"Posekaj, posekaj"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn wrz 22, 2008 5:32 pm 
Kombatant

Dołączył(a): So sty 21, 2006 11:24 pm
Posty: 431
Nie wiem zbyt dużo, ale tak...
Na pewno nie jest tak, że od 2005r. trzeba brać przewodnika. Jeszcze w tamtym roku na 100% wystarczało wykupienie permitu. Załatwiasz to w ACAP-ie W KTM w ciągu jednego dnia. Jakoś tak od 9 rano czynne chyba było. Zdjęcie jest potrzebne. TRC raczej do tej pory nie wprowadzili, chociaż nawet jak my jechaliśmy dwa lata temu to miało to funkcjonować od 1 października, a drugiego wylatywaliśmy z Polski, więc dopiero na miejscu miało się okazać jak jest naprawdę. I tak jest chyba do tej pory, że wprowadzić mają, ale tego nie robią. Zresztą teraz to tam jest ogólny bałagan. króla popędzili, rządzą komuniści i raczej nie mają głowy do takich rzeczy. Ciekawe zresztą jak jest obecnie z "opłatami" pobieranymi przez Maoistów, bo tego nie wiem. Ale jeśli są u władzy to może dali sobie z tym spokój.
Jeśli jednak wybierasz się w mało uczęszczane miejsca to rzeczywiście jakiś przewodnik mógłby nie zawadzić, a już na pewno jak napisał Don w okolicach Daulaghiri.
A tu jeszcze link bardzo proszę.
http://www.travelbit.pl/v2/?special_part=forum
Sporo aktualnych wiadomości, a i zapytać najlepiej kogoś, kto aktualnie w okolicach się kręci.
Pozdrawiam i życzę udanego wyjazdu.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL