Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest N cze 16, 2024 11:07 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 151 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: N lip 25, 2010 11:24 am 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 17, 2008 11:12 pm
Posty: 1357
Lokalizacja: NewSączCity
trekker napisał(a):
Ogólnie jadąc z Polski jest jakaś możliwość dotarcia autem do Matrei in Osttirol bez opłat ?
Przyznam że nigdy tego nie próbowałem, ale myślę że omijanie wszelkich autostrad i płatnych dróg lub tunelów jest na tej trasie do wykonania, aczkolwiek podejrzewam że będzie to raczej mało oszczędne (nawet nie staram się zgadywać ile kilometrów nadrobisz jadąc zwykłymi drogami) i cokolwiek przydługawe czasowo...

_________________
Czasem wystarczy przestać pragnąć jakiegoś marzenia, aby sprawić żeby się ono spełniło...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lip 30, 2010 12:48 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lip 14, 2006 11:53 am
Posty: 2775
Lokalizacja: Wrocław
Dzięki za odpowiedzi, jeszcze jedno małe pytanko: jak tam wygląda sprawa z parkowaniem, potrzebuje jakieś miejsce w Pragraten do zostawienia auta na kilka dni ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lip 30, 2010 7:41 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 29, 2007 8:31 pm
Posty: 3189
Lokalizacja: Nowy Sącz
trekker napisał(a):
Dzięki za odpowiedzi, jeszcze jedno małe pytanko: jak tam wygląda sprawa z parkowaniem, potrzebuje jakieś miejsce w Pragraten do zostawienia auta na kilka dni ?

Myślę że znajdziesz jakieś miejsce, przy pensjonatach "Nur fur Gaste", ale na jakimś uboczu nikt nie powinien się czepiać, albo po prostu spytaj się gospodarza, koło jakiejś chałpy.

_________________
http://naszczytach.cba.pl/ Aktualizacja 2023 - nowe: Góry Skandynawskie, Taurus w Turscji, Alpy Julijskie, Kamnickie, Ennstalskie, Tatry Bielskie, Murańska Planina, Haligowskie Skały i wiele innych. Zapraszam


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So lip 31, 2010 6:14 pm 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 12, 2009 11:21 am
Posty: 238
Lokalizacja: Katowice
trekker napisał(a):
potrzebuje jakieś miejsce w Pragraten do zostawienia auta na kilka dni ?

za Hinterbichl - praktycznie już w dolinie Dorfer Tal przy drodze do Johannishütte malutki "Wanderparkplatz", trochę wiekszy powyżej Prägraten za przysiółkiem Bichl (tam nocowałem i zostawiłem auto na 2dni bez problemów) można bez utraty wysokości wtrawersować do Dorfer Tal

_________________
pozdrawiam Jan
http://www.kochamnarty.pl/
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt sie 06, 2010 10:36 am 
Nowy

Dołączył(a): Pt sie 06, 2010 10:12 am
Posty: 2
Witam,

chcę wybrać się za tydzień w Alpy Austriackie na 7-8 dni trekingu na miejscu. Do tej pory chodziłem po górach w Polsce i Słowacji (w tym po Tatrach). Kupiłem sobie przewodnik "Alpy Austriackie tom II" i chciałbym zrobić trasę opisaną tam jako "od schroniska do schronika przez grupę Glocknera". Trasa ta zaczyna sie w Kaprun i przebiega przez schroniska:

Krefelder
Heinrich Sweiger House
Rudolfs
Kalser Tauernhaus
Studla
Glorer

Sprawdzałem stronki tych schronisk i okazało się, że schronisko planowane na drugi dzień - Heinrich Sweiger House - jest w tym sezonie remontowane i jest nieczynne.

Czy może ktoś orientuje się, gdzie można zanocować w tej okolicy zamiast w Heinrich Sweiger House tak żeby nie zmieniać pozostałych punktów noclegowych ?

A może ktoś z Was robił już tą trasę lub jej fragmenty i ma jakieś uwagi co do tego co jest opisane w przewodniku ? Czy trudności na tej trasie nie będą zbyt duże dla osób które w Tatrach chodziły do tej pory bez plecaków (trasy 8-12 godzin) na trasach typu przełęcz Krzyżne czy Zawrat ?

Jakiej pogody można się spodziewać w drugiej połowie sierpnia ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt sie 06, 2010 9:04 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 17, 2008 11:12 pm
Posty: 1357
Lokalizacja: NewSączCity
pjurcz napisał(a):
(...)
Czy może ktoś orientuje się, gdzie można zanocować w tej okolicy zamiast w Heinrich Sweiger House tak żeby nie zmieniać pozostałych punktów noclegowych ?

Nie wiem gdzie jest Krefelder, nie mogę tego na mapie znaleźć a googla mi się nie chce odpalać. Ale najbliżej Heinricha jest chyba leżące tuż nad jeziorem Mooserboden "Heidnische Kirche". Wprawdzie to ponad 750 metrów niżej, ale skoro potem zamierzasz kierować się do Rudolfa, to zakładam że trasą 717-716, więc do jeziora i tak musisz zejść...
Z tym że ja spałem w HK tylko w winteroomie, więc nie podpowiem Ci jak wyglądają warunki letnie...

_________________
Czasem wystarczy przestać pragnąć jakiegoś marzenia, aby sprawić żeby się ono spełniło...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So sie 07, 2010 2:18 pm 
Nowy

Dołączył(a): Pt sie 06, 2010 10:12 am
Posty: 2
Krefelder jest bardziej na północ jak po drodze z Kaprun jak będziemy iść.
Dziś dorwałem już mapę i widzę tam dopiero, że do tego schroniska mieliśmy wejść dla widoczku i noclegu a następnego dnia zejść. Więc po prostu ominiemy ten etap i zanocujemy nad jeziorem, a widoczek obejrzymy innym razem. Zaoszczędzimy też sporo czasu dzięki temu, co da nam jakiś zapas na wypadek złej pogody.

Hmm jeszcze tak patrzę na mapę i tam "Heidnische Kirche" jest oznaczone jako restauracja. Google też za wiele nie mówią o noclegu tam - napewno jest taka możliwość ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So sie 07, 2010 4:01 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Cz wrz 24, 2009 4:46 pm
Posty: 1711
restauracja 'Heidnische Kirche' owszem jest,ale wyżej :
Obrazek

poniżej natomiast ,zaraz przy tamie, znajduje się drewniany budynek i tam jest winterroom.W środku ciepła woda,wypasiona łazienka(ale bez prysznica),kuchenka gazowa,stół i prycze na ok 6 osób.
Obrazek Obrazek Obrazek

my jednak byliśmy tam poza sezonem,więc zero ludzi...nie wiem jak to będzie wyglądało teraz..

_________________
"Sukces-jeśli go osiągamy-to tylko pewien dar.Ostatecznym celem jest poczucie pełni i samoświadomość"
Steve House


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sie 23, 2010 2:04 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 13, 2007 2:13 pm
Posty: 1586
Lokalizacja: Wrocław / Polanica Zdrój
Jak wygląda dojazd do Tunelu Felbertauern i dalej do Kals?
Dużo wzniesień ?:) Planujemy jechać troszkę zabytkowym autem i zastanawiamy się czy da radę :).

Orientacyjny plan dojazdu:

http://maps.google.pl/maps?f=d&source=s ... 9&t=h&z=10


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sie 23, 2010 8:06 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 29, 2007 8:31 pm
Posty: 3189
Lokalizacja: Nowy Sącz
uysy napisał(a):
Jak wygląda dojazd do Tunelu Felbertauern i dalej do Kals?

Ładnych parę lat temu z kumplem przejechaliśmy go Fiatem Uno 900 - więc jak na Alpy - raczej spokojnie, co do Kals, nie byłem, więc nie wim :|

_________________
http://naszczytach.cba.pl/ Aktualizacja 2023 - nowe: Góry Skandynawskie, Taurus w Turscji, Alpy Julijskie, Kamnickie, Ennstalskie, Tatry Bielskie, Murańska Planina, Haligowskie Skały i wiele innych. Zapraszam


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sie 23, 2010 9:07 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 13, 2005 4:25 pm
Posty: 9935
Lokalizacja: niedaleko Wąchocka
Do Kals spokojnie, dalej pod Lucknerhaus (ta płatna) nieco bardziej pokręcona ale niezbyt stromo. Chyba najbardziej stromy jest odcinek zaraz po zjeździe z głównej na Lienz, dalej luz.

_________________
Pamiętasz co obiecywała?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sie 24, 2010 6:05 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 03, 2005 1:09 pm
Posty: 22106
piomic napisał(a):
dalej pod Lucknerhaus (ta płatna) nieco bardziej pokręcona ale niezbyt stromo


Pomroczny tam wjechał ( i zjechał ) swoim małym zielonym automobilem z 4 typkami i 6 plecakami w środku. Żyjemy w dobrym zdrowiu.

_________________
"Stary jestem, mam sklerozę, czas umierać" 09.IX.2006 - rozstaj dróg w Dolince za Mnichem

"Stałem się nowym użytkownikiem ale ten nowy też musi posta napisać"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sie 24, 2010 6:27 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 13, 2005 4:25 pm
Posty: 9935
Lokalizacja: niedaleko Wąchocka
No ale droga fajna. Najlepsze było jak siedzimy z Młodym pod tym wodospadem przed Kals, dzwonię do Bogusia (jeszcze jadą), mówię gdzie jesteśmy i pytam, czy Dagee będzie mogła prowadzić. A on od razu: Ale tam się da wjechać po piwie...

_________________
Pamiętasz co obiecywała?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt sie 27, 2010 11:43 am 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sie 18, 2008 8:45 am
Posty: 560
Lokalizacja: Raszyn
A jak nie wjedziecie to możecie wejść, są szlaki. Ale mi by się nie chciało;)

_________________
"Boże! Spraw, żeby zamknęli ten sklep!" ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt wrz 10, 2010 7:50 am 
Nowy

Dołączył(a): Cz mar 11, 2010 11:40 am
Posty: 8
mpik napisał(a):
kayadams napisał(a):
A macie już jakieś sprawdzone publikacje/mapy? :wink:


może http://bosfor.pl/161,40326,przewodnik_Narciarstwo_wysokogorskie_w_Wysokich_Taurach.html


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lis 17, 2010 11:24 am 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt maja 04, 2010 5:34 pm
Posty: 419
Lokalizacja: Rybnik / Piding
Być może komuś się przydadzą dla orientacji zdjęcia tablic przedstawiających wizualizację tras na Petzeck (3283 m. n. p. m.) w Grupie Schobera:

http://img718.imageshack.us/img718/6064/img0483ql.jpg

oraz na całą Grubę Venedigera od strony parkingu przy Matreier Tauernhaus:

http://img526.imageshack.us/img526/4748/img0650g.jpg


Ja byłem z dwoma kolegami w Taurach w pierwszej połowie maja. W tym roku maj w całej Europie był obfity w opady (u nas powodzie). Myśmy wprawdzie trafili na względną przerwę w opadach (tzn. nie padało cały czas :P) wobec czego od wysokości 1500 m. n. p. m. musieliśmy zmagać się ze śniegiem. Powyżej 2 tysięcy była już lekka masakra.
Wchodząc na Petzeck (tzn. idąc drogą na Petzeck, bo szczyty o tej porze roku były dla nas nieosiągalne) udało nam się wejść do schroniska WangenitzerhUtte (2508), a dalsze wchodzenie uznaliśmy za zbyt niebezpieczne. Żeby wejść do tamtejszego winterraumu, musielibyśmy sobie wejście odkopać ze śniegu. Sceneria jednak i wielkość pokonanego przez nas żlebu robiły wrażenie, a za naszymi plecami rozciągał się widok na panoramę Lienzer Dolomiten.


W grupie Venedigera natomiast celem była droga w kierunku Wildenkogel (3021). Zawróciliśmy w połowie stromego wejścia do jeziora Lobbensee (2226).

Trzytysięczniki wprawdzie okazały się dla nas niedostępne, ale wrażenia z chodzenia po górach, gdzie nie spotkaliśmy kompletnie ŻADENEGO innego turysty (jedynie świstaki ;) ) i to poczucie bycia jedynymi pośród tych wielkich gór było niesamowite. :)


Dodam, że nocowaliśmy w Hinterbichl na tamtejszym polu namiotowym. Gdy przyjechaliśmy tam, pruszył sobie leciutko śnieg, więc zrezygnowaliśmy z hardkorowego nocowania pod namiotem i w tamtejszym pensjonacie u bardzo miłej starszej pani wynajęliśmy pokój 3-osobowy za 40 euro/noc, co chyba było bardzo atrakcyjną ceną :).


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lis 17, 2010 6:24 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 17, 2008 11:12 pm
Posty: 1357
Lokalizacja: NewSączCity
Kyjo napisał(a):
(...) wynajęliśmy pokój 3-osobowy za 40 euro/noc, co chyba było bardzo atrakcyjną ceną :).
a to zależy czy te cztery dyszki były za pokój czy od osoby :?:
bo ja spałem jedną noc w jedynce za połowe tej ceny, więc nie wiem kto był atrakcyjniejszy... :)

_________________
Czasem wystarczy przestać pragnąć jakiegoś marzenia, aby sprawić żeby się ono spełniło...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lis 17, 2010 8:23 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt maja 04, 2010 5:34 pm
Posty: 419
Lokalizacja: Rybnik / Piding
40 E to oczywiście za pokój, czyli od osoby 13,333333 euro :)
Dla porównania w Matrei wzięliśmy pierwszą lepszą kwaterę i zapłaciliśmy 60 E (20 E/os.) - i to jest chyba normalna cena poza sezonem.

A jak już jesteśmy przy cenach, to wcześniej nocowałem w Austrii na polach namiotowych.
W 2009 r. w Hallstacie pod Dachsteinem płaciłem 7 E/os. + 4 E namiot
W 2007 r. w Sankt Johann obok Bischofshoffen 5 E/os + coś tam za namiot
Oba te miejsca bardzo polecam.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr kwi 13, 2011 7:41 am 
Swój
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 29, 2005 8:30 am
Posty: 74
Lokalizacja: Białystok
Mamy plan :D
mniej ambitny od kolegów powyżej :lol:
chcemy z dzieckiem wejść na Schmittenhohe i Maiskogel
jako że przewodnik jest jeszcze w drodze a na necie nie mogę znaleźć opisów tras pieszych może ktoś z forumowiczów napisze jak wyglądają te szlaki, czy jakieś etapy da się iść z wózkiem?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr kwi 13, 2011 12:10 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 29, 2006 3:34 am
Posty: 14894
Lokalizacja: Ząbkowska, róg Brzeskiej
Tu masz spacer po samej górze Schmittenhöhe po wjeździe kolejką.

http://www.alpintouren.com/AT2006/index ... ailTypID=1

_________________
Widzisz lewaka, nie stój z boku, reaguj!! Pamiętaj, lewactwo karmi się obojętnością i bezczynnością.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn kwi 18, 2011 6:34 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Śr sie 16, 2006 8:46 am
Posty: 458
Lokalizacja: Katowice
Na Schmittenhohe jest kilka mozliwosci wejścia + kolejka na sam szczyt.

Ja wchodziłem szlakiem który zaczynał się prawie w centrum Zell am See - nie obok tej głównej kolejki wjeżdzajacej na sam szczyt, ale obok tej mniejszej kolejki City Express i przez pewien czas prowadził pod tą kolejką.

Szlak nie jest trudny (coś w stylu polskich Tatr Zachodnich). Pewne odcinki można by (z tego co pamiętam) iść z wózkiem, ale to raczej krótkie odcinki i raczej chyba nie ma sensu branie z sobą wózka idąc pieszo na sam szczyt.


Dzień 2 mojej relacji
http://forum.turystyka-gorska.pl/viewto ... light=alpy


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt kwi 19, 2011 7:01 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sie 30, 2010 12:43 pm
Posty: 3533
Lokalizacja: Węgierska Górka
ja w czerwcu wybieram się na Glocka :wink:

_________________
Galeria zdjęć


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn maja 02, 2011 8:07 am 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Pn lip 10, 2006 7:11 pm
Posty: 907
Lokalizacja: Białystok
zephyr napisał(a):
w czerwcu wybieram się

pomacham Ci z Venedigera... jak dobrze pójdzie :)

_________________
Marek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N cze 26, 2011 7:32 pm 
Nowy

Dołączył(a): Śr lut 07, 2007 8:22 pm
Posty: 8
Lokalizacja: Leszna Górna
Witam,

czy mógłby ktoś polecić ciekawe, głównie widokowo, trasy na nieośnieżone szczyty Taurów Wysokich.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N cze 26, 2011 7:57 pm 
Zasłużony

Dołączył(a): Cz cze 15, 2006 1:04 pm
Posty: 199
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Czechowice
Hmm bez śniegu ciężko coś wysokiego i łatwego z historii własnej polecam w okolicy Schareck 3100 ( Widokowo super kolejka wjeżdża do 2800 można z niej choć w dół skorzystać rejon Sonblicka nie Glocka panorama rewelacyjna) Ankogel 3250 ( trochę z boku i do Taurów mu trochę brakuje dystansu ale widoki też szerokie) ten 2 wyższy ale oba nie sprawiają trudności i latem poza kijkami spokojnie bez raków się zalicza widoki na Taury są choć dystans wciąż do nich jest w samym centrum Taurów to do 3 też się znajdzie co nie co ale powyżej to już raki potrzebne.
Sama HochAlpenStr. jest już atrakcją drogową ale droga dla wymiataczy rowerowych to frajda (! ~2500 podjazdów / zjazdów i w tym sławna przełęcz Hochtor). Zależy co oczekujesz ( sprzętowo, wysokościowo, trudnościowo).


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N cze 26, 2011 8:13 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 29, 2007 8:31 pm
Posty: 3189
Lokalizacja: Nowy Sącz
Polecam Hafnera, Weisspitze, Lasorling

_________________
http://naszczytach.cba.pl/ Aktualizacja 2023 - nowe: Góry Skandynawskie, Taurus w Turscji, Alpy Julijskie, Kamnickie, Ennstalskie, Tatry Bielskie, Murańska Planina, Haligowskie Skały i wiele innych. Zapraszam


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N cze 26, 2011 8:48 pm 
Nowy

Dołączył(a): Śr lut 07, 2007 8:22 pm
Posty: 8
Lokalizacja: Leszna Górna
Dzięki za odpowiedzi. Chodzi mi drogi atrakcyjne widokowo, o podobnych trudnościach do Orlej Perci, a jednocześnie nieośnieżone z racji braku doświadczenia w zimowych warunkach :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn cze 27, 2011 6:31 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 29, 2007 8:31 pm
Posty: 3189
Lokalizacja: Nowy Sącz
Holmes napisał(a):
. Chodzi mi drogi atrakcyjne widokowo, o podobnych trudnościach do Orlej Perci, a jednocześnie nieośnieżone z racji braku doświadczenia w zimowych warunkach


gouter napisał(a):
Polecam Hafnera, Weisspitze, Lasorling

Plus Brennkogel - to wszystko trzytysięczniki dostepne dla każdego, kto ma kondycję i lęk wysokości na przeciętnym poziomie.

_________________
http://naszczytach.cba.pl/ Aktualizacja 2023 - nowe: Góry Skandynawskie, Taurus w Turscji, Alpy Julijskie, Kamnickie, Ennstalskie, Tatry Bielskie, Murańska Planina, Haligowskie Skały i wiele innych. Zapraszam


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn cze 27, 2011 6:44 pm 
Nowy

Dołączył(a): Śr lut 07, 2007 8:22 pm
Posty: 8
Lokalizacja: Leszna Górna
Dzięki. Na pewno się przyda. Niekoniecznie zainteresowany jestem trzytysięcznikami; przede wszystkim zależy mi na pięknych panoramach.

Podaje link do folderu o Taurach ze strony Parku Narodowego

http://www.hohetauern.at/dmdocuments/english/engl.pdf

Czy ktoś jest w stanie zlokalizować miejsce widoczne na pierwszym zdjęciu (zielonkawe jeziorko z górami w tle) ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn cze 27, 2011 7:30 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Cz wrz 24, 2009 4:46 pm
Posty: 1711
wygląda jak jezioro Mooserboden,ale nie jestem pewna na 100%

Obrazek

w okolicy tamy jest pełno turystycznych szlaków,widokowo przepięknie,polecam

https://picasaweb.google.com/iwonka.sta ... 125102008#

_________________
"Sukces-jeśli go osiągamy-to tylko pewien dar.Ostatecznym celem jest poczucie pełni i samoświadomość"
Steve House


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 151 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL