Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest So cze 29, 2024 7:15 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 76 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Cz kwi 28, 2011 2:42 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Wt mar 06, 2007 1:02 am
Posty: 1854
Lokalizacja: Łódź
Tak bardzo zagłębiliście się w stylistykę i różne konteksty definicji "idiotyzmów" że przestałem rozumieć kto i o co się właściwie spiera.

W temacie lodowców mam następującą opinię:

- Chodzenie niezwiązanym po lodowcu według mojej normy jest głupie a im trudniejszy i bardziej ruchomy lodowiec tym głupsze. Nawet średnio trudny lodowiec uważam za znaczniej bardziej niebezpieczny niż śnieżno-lodową grań. Dlatego że lodowiec jest bardziej nieprzewidywalny. Brak asekuracji na lodowcu porównałbym do żywcowania w kruchej skale a na śnieżnej grani jest to po prostu zwykły żywiec.
Nie mówię tu o skrajnych przypadkach typu bezśnieżny, łagodny lodowiec i grań z masą przewieszonych nawisów bo wtedy proporcje zagrożenia będą odwrotne.

- Jeszcze głupsze jest chodzenie związanym w zespole, który nie wie jak zachować się przy upadku jednej z osób. Niestety to znacznie powszechniejsza sytuacja niż samotnicy na lodowcu.

- Samotne chodzenie po górach jest ryzykowne jednak nie mieści się w mojej definicji głupoty tak jak lodowce ale to już subiektywna opinia.

Osobiście miałem wiele okazji łazić po lodowcu bez asekuracji lub też zjeżdżać lodowcem na nartach (wtedy chyba nikt się nie wiąże?). Byłem też samotnie na MB. Jednak takie akcje zawsze powodowały mój niepokój i raczej wolałbym ich uniknąć.

Natomiast odnośnie łatwej grani śnieżnej (np. takiej jak na MB), pewniej czuje się idąc solo niż na lotnej(bez przelotów) w kilka osób. Jakoś nie chce mi się wierzyć że jak ktoś odpadnie to reszta zatrzyma upadek zamiast polecieć razem z nim. W przypadku większości zespołów spotykanych na MB jestem wręcz tego pewien.


Cytuj:
ale nie bardzo wyobrażam sobie samotne ataki na ośmiotysięczniki przy których ruszając z bazy a nawet już atakując sam górotwór nie przekracza się lodowców.


Na Cho Oyu jest taka możliwość. Nie tyle nie przekracza się lodowców co nie ma zagrożenia szczelinami na drodze normalnej, przynajmniej do obozu 3 bo wyżej drogi nie widziałem.


Cytuj:
a tych lodowcach które przechodziłem nie wpadłem na pomysł by związać prusiki na linie "zgodnie z instrukcją"



Zawiązanie węzełków, szczególnie w małym lub niezbyt doświadczonym zespole jest dla mnie czymś oczywistym. Po prostu zwiększa twoje szanse. Dlaczego więc tego nie zrobić?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz kwi 28, 2011 6:05 pm 
Zasłużony

Dołączył(a): So sty 09, 2010 12:00 pm
Posty: 186
Lokalizacja: Wega XXI
Nasrane to mało powiedziane, ale jak trzeba mieć nasrane, żeby mieć taki tok rozumowania. Jaka to różnica czy jedziesz z dzieciakami czy bez? Tak je kochasz, że Ci nie zależy czy się rozwalisz czy nie? Chyba, że nie zrozumiałem i chodzi o coś innego? Będzie się miał kto warzywem opiekować, tak?

Spiochu napisał(a):
Tak bardzo zagłębiliście się w stylistykę i różne konteksty definicji "idiotyzmów" że przestałem rozumieć kto i o co się właściwie spiera.

:thumright:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz kwi 28, 2011 6:20 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 29, 2006 3:34 am
Posty: 14900
Lokalizacja: Ząbkowska, róg Brzeskiej
Ponieważ niektórzy mają problem ze zrozumieniem o co chodzi w kłótni jeszcze raz powtórzę.
Tekst wypowiedziany i potwierdzony przez Dona jest wypowiedziany tak jak jest wypowiedziany, czyli wynika z niego na najprostszej możliwej zasadzie wynikania, znanej jako "modus ponens", że między innymi golanmac jest Idiotą.
Dla mnie Don zniżył się zwyczajnie do poziomu komentatorów z Onetu.

To może nie wszystko o co poszło w dyskusji, ale tak głównie.

_________________
Widzisz lewaka, nie stój z boku, reaguj!! Pamiętaj, lewactwo karmi się obojętnością i bezczynnością.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz kwi 28, 2011 6:48 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Wt mar 06, 2007 1:02 am
Posty: 1854
Lokalizacja: Łódź
Gruby zapewne zgadzasz się że chodzenie solo po lodowcu jest jakby to ująć, "nierozważne" :) Jeśli tak to spieracie się z Donem tylko o formę i stopień radykalności tego określenia.
Pomimo stosowania wyszukanego słownictwa i skomplikowanych powiązań logicznych mam wrażenie że po prostu pier....ie od rzeczy.

Nie ma znaczenia jak określimy to łażenie solo po lodowcu Czy będzie to idiotyzm, czy głupota, czy może tylko ryzykanctwo to przekaz jest prosty, nie chodź tak bo się ubijesz.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz kwi 28, 2011 7:10 pm 
Zasłużony

Dołączył(a): So sty 09, 2010 12:00 pm
Posty: 186
Lokalizacja: Wega XXI
Owszem o ile swoje życie poświęcasz, żeby ratować dzieciaki ma to sens.

Ale jeśli swoje życie bezsensownie narażasz, mając w dupie co się stanie z dzieciakami jak się rozwalisz, to jesteś po prostu kretynem...

P.S. Mam nadzieję, że teraz dodarło...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz kwi 28, 2011 7:16 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Wt mar 06, 2007 1:02 am
Posty: 1854
Lokalizacja: Łódź
Cytuj:
przy pewnym poziomie tępoty rozmówcy


Cytuj:
jesteś po prostu kretynem...



Nie ma to jak sympatyczna konwersacja ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz kwi 28, 2011 7:46 pm 
Zasłużony

Dołączył(a): So sty 09, 2010 12:00 pm
Posty: 186
Lokalizacja: Wega XXI
grubyilysy napisał(a):
Ponieważ niektórzy mają problem ze zrozumieniem o co chodzi w kłótni jeszcze raz powtórzę.

Skoro wyjaśniłeś... :lol:
Jeśli golanmac ma świadomość ryzyka to jest jego sprawa, ja nie poszedłbym sam.
A czy się ubije wcale bym nie był tego taki pewien, trzech zwiazanych się pozabija, a ten jeden nawet jak wpadnie to sam wyjdzie...
Podobnie jak polarnicy, tylko, że oni niby za partnera mają sanki...

Jeśli robimy coś bez zastanowienia bo inni tak robią, to jesteśmy idiotami...

Podobnie jak ktoś z dzieciakami jeździ wolno a bez popierdala, bo nie zdaje sobie kompletnie sprawy z konsekwencji, wtedy to jest idiotyzm...

grubyilysy napisał(a):
Dla mnie Don zniżył się zwyczajnie do poziomu komentatorów z Onetu.

No mniej więcej...

Ali7 napisał(a):
Mam wrażenie, że jednak spełniasz oba kryteria.

Czyli jednak nie dotarło... I już chyba nie dotrze...
Postaraj się choć przez chwilę pomyśleć oczami dzieci, co byś czuł jak by tatuś się rozp.ierdolił...


Ostatnio edytowano Cz kwi 28, 2011 7:50 pm przez DeTomaso, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz kwi 28, 2011 7:49 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt paź 14, 2005 9:18 am
Posty: 3112
Lokalizacja: z Manczy
grubyilysy napisał(a):
Ponieważ niektórzy mają problem ze zrozumieniem o co chodzi w kłótni jeszcze raz powtórzę.

A dla kogo ten wykład?
Głównie to chodzi o samotne chodzenie po lodowcu.
Proszę przeczytaj moja pierwszą wypowiedź w tej kwestii. Nie nazwałem nikogo personalnie idiotą, a jedynie idiotyzmem samotne chodzenie po lodowcu( z zaznaczeniem, ze nie mam personalnych wycieczek).
To Ty zacząłeś dopasowywać personalnie pod swoje wywody.
Mówiac , ze mój poziom wypowiedzi jest dobry na onet, to nie polemizując z tym, gdyż zapewne jestes wiekszym znawca tego portalu i tamtejszych userów, uważam ,ze jest nas conajmniej dwóch na tym poziomie. Ty i ja.

_________________
"Posekaj, posekaj"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz kwi 28, 2011 10:27 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 29, 2006 3:34 am
Posty: 14900
Lokalizacja: Ząbkowska, róg Brzeskiej
don napisał(a):
A dla kogo ten wykład?

Kaytek, DeTomasso, Śpiochu, podobno nie zrozumieli o czym mowa, stąd wyjaśnienie.

don napisał(a):
To Ty zacząłeś dopasowywać personalnie pod swoje wywody.

Wnioskowanie było raczej dość elementarne, "modus ponens".


don napisał(a):
...uważam ,ze jest nas conajmniej dwóch na tym poziomie. Ty i ja.

Nie wiem, może i zdarzyło mi się kogoś tam nazwać idiotą z powodu jego górskiej działalności, chociaż nie bardzo sobie przypominam.

_________________
Widzisz lewaka, nie stój z boku, reaguj!! Pamiętaj, lewactwo karmi się obojętnością i bezczynnością.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt kwi 29, 2011 6:47 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 13, 2005 4:25 pm
Posty: 9935
Lokalizacja: niedaleko Wąchocka
grubyilysy napisał(a):
golanmac jest Idiotą

A koś się z tym spierał? :shock:

_________________
Pamiętasz co obiecywała?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt kwi 29, 2011 7:48 am 
Stracony

Dołączył(a): Pn paź 17, 2005 5:35 pm
Posty: 7568
Lokalizacja: z lasu
grubyilysy napisał(a):
Tekst wypowiedziany i potwierdzony przez Dona jest wypowiedziany tak jak jest wypowiedziany, czyli wynika z niego na najprostszej możliwej zasadzie wynikania, znanej jako "modus ponens", że między innymi golanmac jest Idiotą.


Wszyscy wiemy, na podstawie dokonań chirurgii plastycznej "modus penis" że nie taki był przekaz napisany przez Dona, tylko Ty nie wiesz...

Za to twoją wypowiedź zrozumiałeś tylko (albo prawie tylko) Ty, co sam napisałeś:

grubyilysy napisał(a):
Kaytek, DeTomasso, Śpiochu, podobno nie zrozumieli o czym mowa


Jednak więc sam widzisz, że nie tylko ja wyczułem, że chodzi Ci o słowotwórstwo anie góry...

Ponieważ "erę świetności" czepianie się do słówek na tym forum ma dawno za sobą przychylam się ponownie do słów Bogusia:
Kaytek napisał(a):
Pytanie:
don napisał(a):
Tylko zastanawiam , się co Cię skłoniło do takiej wypowiedzi,

Odpowiedź:
don napisał(a):
Prowokacja w okresie ogórkowym w cenie.


A to:
Kaytek napisał(a):
Ale jeśli dyskusja toczy się wyłącznie wokół składni i budowy zdania - to już znikam, bo kiepski jestem z przydawek i innych takich.

To może jednak była próba humorystycznego wycofania się z rozmowy o słowotwórstwie i definicji "Idiotyzmu" a nie przejaw chamstwa????

No i w tym...
Kaytek napisał(a):
Tyle, że znając Adama, to prędzej to forum będzie obchodziło millenium niż Gruby albo Łysy przyznają, że pierd...li bzdurę i jestem pewien, że będą bronili swoich racji za wszelką cenę. Z resztą zobaczymy...

Wcale chyba nie było przesady... Sami zobaczyliśmy...

Widzisz więc, że nie ma tu powodu do bronienia Golanmaca (bo on sam sobie z tym świetnie radzi gdy zachodzi taka potrzeba) jak również nie ma powodu do oburzania się na nikogo (bo i o co? I po co?).

I wydaje mi się, że może to wszystko do kupy wzięte razem właśnie jest przyczynkiem do daleko posuniętego niezrozumienia tego o co walczysz przez nas - twoich rozmówców.

Edit:
To ja już sam sobie za ten post dodam +300 do chamstwa ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt kwi 29, 2011 8:23 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt paź 14, 2005 9:18 am
Posty: 3112
Lokalizacja: z Manczy
grubyilysy napisał(a):
Wnioskowanie było raczej dość elementarne, "modus ponens".

I to chyba cechuje userów onetu, na zasadzie : zabili się, po co chodzą po górach.
Zachownie idiotyczne (trzymając się słownictwa) wg ogólnie przyjętych kryteriów, wcale wg mnie nie oznacza, że ktoś sie tak zachowujący jest idiotą( po raz kolejny to podkreślam, że nie miałem żadnych personalnych wycieczek). Bo poszedł pierwszy raz, bardzo chciał itp. Maciek sam zresztą przyznaje, że nie było to właściwe.
Co byś powiedział, gdyby się ubił?
Napewno ja nie nazwałbym Go idiotą z tego powodu, choć podjął działania , ktore są....
Przywołujesz wielkich, którzy samotnie pokonali lodowce, czy jesteś pewny, że pytając ich na ten temat, otrzymałbyś odpowiedź, że tak, tylko samotnie po lodowcu?
Dość bicia piany.

_________________
"Posekaj, posekaj"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt kwi 29, 2011 2:06 pm 
Zasłużony

Dołączył(a): So sty 09, 2010 12:00 pm
Posty: 186
Lokalizacja: Wega XXI
grubyilysy napisał(a):
DeTomasso
jedno "s" , "ss" źle się kojarzy ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt kwi 29, 2011 7:31 pm 
Stracony

Dołączył(a): Śr cze 20, 2007 5:51 pm
Posty: 10096
Lokalizacja: Moszna
piomic napisał(a):
grubyilysy napisał:
golanmac jest Idiotą

A koś się z tym spierał?

Ta kwestia jest bezdyskusyjna, ale czy wypada o niej otwarcie mówić ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So kwi 30, 2011 4:02 pm 
Nowy

Dołączył(a): Pn kwi 18, 2011 11:04 am
Posty: 2
sluchajcie jezeli pomiedzy klotniami macie czas na wyjscie na glocka,szukacie kompanow,pisujcie intensywnie,ja niestety z tycch co zawsze po gorach polskich pomykali w samotnosci.za to przygotowanie odpowiednie i zaradnosc sa :) w tym roku chce cos wiekszego zaliczyc :P:P mail: alicjakierzkowska@wp.pl.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt maja 03, 2011 10:32 am 
Zasłużony

Dołączył(a): So sty 09, 2010 12:00 pm
Posty: 186
Lokalizacja: Wega XXI
Cytuj:
w tym roku chce cos wiekszego zaliczyc :P:P

dziwne, że nikt większy się jeszcze nie zgłosił...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 76 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL