Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest N cze 23, 2024 8:11 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 74 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Pn maja 23, 2011 3:54 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Śr maja 09, 2007 8:09 pm
Posty: 2957
Lokalizacja: Kraków
rabe napisał(a):
Zadzwoniłem do nich i powiedzieli że mają klika miejsc na august, ale nie potrafi pan powiedzieć jakie terminy, bo ma kłopoty z "angielszczyzną"...
zapytałem się go co się stanie jak przyjdę, usiąde, zjem obiad i posiedzę do rana, pan humorystycznie powiedział - "soł jur back will bi tajered", czyli chyba nie wywalą:)


:thumleft:


Btw Polak potrafi :wink:

_________________
Keep calm and carry on.


Ostatnio edytowano Pn maja 23, 2011 4:16 pm przez Kasia86, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn maja 23, 2011 4:04 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pt wrz 05, 2008 6:33 pm
Posty: 3835
Lokalizacja: Bukowina Tatrzańska
rabe napisał(a):
jak przyjdę, usiąde, zjem obiad



Za 20 euro/ obiad + 10euro śniadanie :mrgreen: Nocleg masz za free na podłodze 8)

_________________
www.rafalraczynski.com.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn maja 23, 2011 5:16 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Pn cze 29, 2009 4:49 pm
Posty: 517
raffi79. napisał(a):
rabe napisał(a):
jak przyjdę, usiąde, zjem obiad



Za 20 euro/ obiad + 10euro śniadanie :mrgreen: Nocleg masz za free na podłodze 8)


To jeszcze nic, jak ze znajomymi pojechaliśmy dwa lata temu do Wenecji to nie dość, że piwo liczyli po 8 euro - pizze dużą (w rzeczywistości małą) po 18 euro to jeszcze doliczyli po 4 euro napiwków od osoby (nas były cztery sztuki) - to jeszcze doliczyli kolejne 4 euro od osoby za zespół, który podchodził do ludzi i wku*wiał niesamowicie. Czyli chcieli wyciągnąć 32 euro za nic :lol: nie zapłaciliśmy tego. Od tamtego momentu Włochy odwiedzam jedynie w celach górskich z jedzeniem przywiezionym z Polski :lol:

_________________
The Beatles


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn maja 23, 2011 8:08 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 13, 2005 4:25 pm
Posty: 9935
Lokalizacja: niedaleko Wąchocka
Vision napisał(a):
doliczyli po 4 euro napiwków od osoby

Na pewno chodziło o napiwek a nie coperto?
Bo to nie to samo, co nasza koperta – choć brzmi podobnie.
We Włoszech do rachunku zawsze dolicza się opłatę za nakrycie stołu, nikogo to nie dziwi (chyba, że jest totalnym ignorantem). W ten sposób espresso przy barze kosztuje 0,80-1,00 a przy stoliku już ponad 3 euro.

_________________
Pamiętasz co obiecywała?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn maja 23, 2011 8:45 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Pn cze 29, 2009 4:49 pm
Posty: 517
Na rachunku było, że napiwki - kelnerka po wszystkim też powiedziała, że tak liczą. A że za nakrycie stołu też liczą - słyszałem, może było to gdzieś wliczone, ale nie zauważyłem. Tak czy siak opłata za zespół mnie rozśmieszyła najbardziej. 16 euro za to, że podszedł do ciebie nieudolny śpiewak i wkurzał tak, że miałem ochotę zabić, a patrząc na to, że ja jestem niesamowicie spokojnym człowiekiem to jego wokal musiał być tragiczny i był! :lol:

_________________
The Beatles


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn maja 23, 2011 8:48 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 13, 2005 4:25 pm
Posty: 9935
Lokalizacja: niedaleko Wąchocka
No z tym potrafią przeginać. Ale to nie tylko włoska specjalność, dość powszechne w popularnych miejscówkach turystycznych.

_________________
Pamiętasz co obiecywała?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt maja 24, 2011 9:03 am 
Zasłużony

Dołączył(a): Cz lip 29, 2010 1:13 pm
Posty: 241
nowe info z goutera:
Hello,
Dates free : 1, 5, 6, 7 june
19, 20 september. For the moment....
Please don't answer this e-mail because I'm going to the refuge and I have no internet connexion there;
Thank you
Best regards
Amélie

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=vDP-IL5Sx9k


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt cze 21, 2011 9:24 pm 
Nowy

Dołączył(a): Pn kwi 11, 2011 11:33 am
Posty: 24
Witam!
Na temat spania w Goutier - wszyscy śpią na podłodze, gdzie popadnie, na łóżko raczej nie ma szans, jeśli nie zarezerwujesz wcześniej. Ale ok 13.30 wszyscy wstają bo o 2 jest śniadanie, rok temu cała noc ktoś chodził mi po głowie, okropność!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt cze 21, 2011 9:51 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pt wrz 05, 2008 6:33 pm
Posty: 3835
Lokalizacja: Bukowina Tatrzańska
Alex napisał(a):
Ale ok 13.30


Może 1.30 :mrgreen:

_________________
www.rafalraczynski.com.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt cze 21, 2011 9:53 pm 
Nowy

Dołączył(a): Pn kwi 11, 2011 11:33 am
Posty: 24
Tak, o 1.30, trójka mi wskoczyła niechcący


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz cze 30, 2011 12:53 am 
Nowy

Dołączył(a): N wrz 21, 2008 7:58 pm
Posty: 1
wróciłem dziś z wyprawy na MB. pytacie o linę. 22 VI pod goutierem zginął na moich oczach Polak. Nie znam dokładnej przyczyny jego "zjazdu", potknął się czy poślizgnął, nie ważne, szedł w 4 osobowej grupie nie spiętej liną, zjechał, a raczej przekoziołkował pareset metrów zatrzymując się w żlebie gdzieś na wysokości Tetrusa. lina uratowała by mu życie ... wnioski każdy wyciąga sam


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz cze 30, 2011 1:47 am 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Wt mar 06, 2007 1:02 am
Posty: 1854
Lokalizacja: Łódź
Ja natomiast znam przypadek gdzie zginał mój znajomy i dwóch jego kolegów. Szli związani w 3os. zespole. Co prawda było to na Macie a nie Blanku. Gdyby szli bez liny co najmniej dwóch z nich dalej by żyło.
Także nie bądź taki pewien tej liny, bo to dopiero jeden z czynników.
Trzeba jeszcze umieć się nią posłużyć i zakładać odpowiednią ilość przelotów.

Sam zaliczyłem "koziołka" na zejściu z Goutera ale nie uważam żeby asekuracja liną miała tam większy sens. Już prędzej można użyć feratowej lonży i wpinać się w poręczówki. Oczywiście jak ktoś się uprze to może tam nawet zakładać stanowiska. Jednak istotnym elementem wspinania w górach jest umiejętność pokonywania tego typu terenu bez asekuracji.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lip 01, 2011 11:02 am 
Zasłużony

Dołączył(a): Cz lip 29, 2010 1:13 pm
Posty: 241
checkme69 zgniał Polak, ale 12stego w niedzielę...

http://www.chamonix.net/english/news/2010-07-13_1.htm

The 35 year old man who died Sunday in the Couloir du Gouter on the Normal Route of the Mont Blanc, while we was coming down from the summit of Mont Blanc, was in fact a Polish guide whose qualifications do not permit to practice in France, it was told us by the PGHM of Chamonix.

Of the four persons who were with him, one was another guide not recognized by the UIAGM (International Union of Mountain Guides Associations) and he was guiding another two clients.

http://www.chamonet.com/whats_new_artic ... &id_back=1


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lip 01, 2011 1:08 pm 
Zasłużony

Dołączył(a): Cz maja 21, 2009 9:10 am
Posty: 243
Witam

Owszem checkme69 napisał, że zginał Polak,

możliwe, że znajde tę informację, jednak cytowane przez rabe zdarzenie miało miejsce w.........lipcu 2010 r :shock:,
a checkme69 pisze, (ja tak zrozumiełem) że na jego oczach zginał Polak 22.06.2011. :?:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lip 05, 2011 7:17 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pt wrz 05, 2008 6:33 pm
Posty: 3835
Lokalizacja: Bukowina Tatrzańska
viking59 napisał(a):
Owszem checkme69 napisał, że zginał Polak,

możliwe, że znajde tę informację, jednak cytowane przez rabe zdarzenie miało miejsce w.........lipcu 2010 r ,
a checkme69 pisze, (ja tak zrozumiełem) że na jego oczach zginał Polak 22.06.2011.



Wypadek miał miejsce 2 tyg po moim wejściu. Było to głośne ponieważ prowadził ich człowiek nie mający uprawnień.

_________________
www.rafalraczynski.com.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lip 05, 2011 7:30 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Wt paź 17, 2006 3:40 pm
Posty: 397
Lokalizacja: Kobiór
viking59 napisał(a):
Witam

Owszem checkme69 napisał, że zginał Polak,

możliwe, że znajde tę informację, jednak cytowane przez rabe zdarzenie miało miejsce w.........lipcu 2010 r :shock:,
a checkme69 pisze, (ja tak zrozumiełem) że na jego oczach zginał Polak 22.06.2011. :?:


Ja spotkałem ich wcześniej na Gran Paradiso, był m.in. "klient" w kasku narciarskami.

_________________
"mój mózg,to mój drugi ulubiony organ"/W.Allen/

http://gorywysokie.blogspot.com/

http://pionowyswiat.blogspot.com/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lip 06, 2011 6:08 pm 
Zasłużony

Dołączył(a): Cz maja 21, 2009 9:10 am
Posty: 243
Witam

[/quote] Ja spotkałem ich wcześniej na Gran Paradiso, był m.in. "klient" w kasku narciarskami.[/quote]

Dradamu, a co za różnica w jakim kasku był?, ważne, ze idąc granią Goutera , miał jakikolwiek kask na głowie. Jak w żlebie poleci na kogoś "szafa" , to żaden kask nie pomoże. W Alpach spedzam b dużo czasu i widzialem już wszystkie rodzaje kasków i wcali mi to nie przeszkadzało.
Bo kask budowlany (górniczy, hutniczy), narciarski - musi spełniać te same kryteria co kask wspinaczkowy, jedyna różnica to .......wytrzymałosci zapięcia, oraz waga.

Idąc na GP , to kask w żadnym miejscu nie jest ci potrzebny - zgadza się - no chyba ,że dla zdjęcia :lol:

I na koniec pytanie do ciebie - czy byłeś na szczycie GP,
czy tylko na przedwierzchołku tj przy figurze Madonny :?:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lip 06, 2011 10:50 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Wt paź 17, 2006 3:40 pm
Posty: 397
Lokalizacja: Kobiór
Taka rożnica, że czasem wyposażenie obrazuje poziom doświadczenia ludzi, a to z tego co pamiętam to była jakaś zbieranina ludzi wzięta pod opiekę przez w miarę doświadczonego alpinistę, bez uprawnień przewodnickich, który dobrał sobie do pomocy owego nieszczęśnika, który zginął. Tak, byłem na właściwym wierzchołku, gdy po raz pierwszy wchodziłem na Gran Paradiso, ale co to ma do tematu to nie wiem:)

_________________
"mój mózg,to mój drugi ulubiony organ"/W.Allen/

http://gorywysokie.blogspot.com/

http://pionowyswiat.blogspot.com/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lip 07, 2011 3:23 pm 
Zasłużony

Dołączył(a): Cz maja 21, 2009 9:10 am
Posty: 243
Witaj

dradamu:) napisał(a):
Taka rożnica, że czasem wyposażenie obrazuje poziom doświadczenia ludzi, a to z tego co pamiętam to była jakaś zbieranina ludzi wzięta pod opiekę przez w miarę doświadczonego alpinistę, bez uprawnień przewodnickich, który dobrał sobie do pomocy owego nieszczęśnika, który zginął. Tak, byłem na właściwym wierzchołku, gdy po raz pierwszy wchodziłem na Gran Paradiso, ale co to ma do tematu to nie wiem:)


Dradamu
Skoro dla ciebie, ciuch jest wyznacznikiem górskiego doświadczenia w górach wysokich tzn tylko, ze ty:
jesteś turystą z "Krupówek" :rofl_an: ,

Tak się składa, ze w Alpach najlepiej ubraną ekipą są turyści z Niemiec, którzy w Alpach zachowują się jak "stare dewotki na lokalnym pagórku w parku".

Tak się składa, że ta "Zbieranina" ludzi w Alpach to w 40% Polacy - czyli ty i ja. Także nie zadam ci już żadnego pytania , bo twoje "górskie doświadczenie" okresla "ciuch" górskiego turysty tj od wyglądu zewnętrznego . :bounce:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz lip 07, 2011 4:26 pm 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 12, 2009 11:21 am
Posty: 238
Lokalizacja: Katowice
http://wiadomosci.onet.pl/regionalne/kr ... omosc.html

_________________
pozdrawiam Jan
http://www.kochamnarty.pl/
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lip 07, 2011 4:45 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Wt paź 17, 2006 3:40 pm
Posty: 397
Lokalizacja: Kobiór
Viking 59 jakbyś przeczytał ze zrozumieniem to byś pojął , że piszę o tym, że pan w kasku narciarskim raczej nie będzie odpowiednio przygotowanym turystą do przechodzenia lodowca, wspinania się itp. . Natomiast nic nie pisałem w tym kontekście o sytuacji odwrotnej tj. przeroście formy nad treścią.

_________________
"mój mózg,to mój drugi ulubiony organ"/W.Allen/

http://gorywysokie.blogspot.com/

http://pionowyswiat.blogspot.com/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lip 07, 2011 9:05 pm 
Zasłużony

Dołączył(a): Cz maja 21, 2009 9:10 am
Posty: 243
Dradamu

Jak widzisz, co napisałem 6 lipca o godz 18,09 na temat kasków " przypomne ci "...... ważne, ze idąc granią Goutera , miał jakikolwiek kask na głowie. Jak w żlebie poleci na kogoś "szafa" , to żaden kask nie pomoże.."

I jak widzisz...... wykrakałem , jak leci kamienna lawina to i kask nie uchroni nikogo - bo góry nie pytają się o twój dorobek górski ani jakie masz w nich zasługi (*)
Tak to jest - jak jest się w niewłaściwym czasie w niewłaściwym miejscu (bez względu jak jesteś ubrany - Góra bierze swoje) , smutne , ale prawdziwe


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lip 07, 2011 9:36 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pt wrz 05, 2008 6:33 pm
Posty: 3835
Lokalizacja: Bukowina Tatrzańska
jabol napisał(a):
http://wiadomosci.onet.pl/regionalne/krakow/tragedia-na-mont-blanc-smierc-taternika-z-polski,1,4785453,region-wiadomosc.html




Wczoraj, 6 lipca, w lawinie kamiennej na Mont Blanc zginął Wojciech Kozub, wybitny wspinacz, instruktor i przewodnik tatrzański. Mieszkał w Bochni, rodzinnym mieście niedawno poślubionej żony Pauliny.

- Wojtek wraz trójką innych wspinaczy schodził drogą normalną z Mont Blanc. Ich celem było schronisko Tete Rousse (3167 m). Niestety około godziny 11 w fatalnym Grand Couloir (Couloir du Gouter) runęła kamienna lawina. Wojtek zginął na miejscu, jeden ze wspinaczy został ranny - relacjonuje portal wspinanie.pl.

Wojciech Kozub miał 30 lat. Był członkiem KW Kraków, instruktorem wspinaczki sportowej, przewodnikiem tatrzańskim z AKPT Kraków.
W Bochni prowadził zajęcia na miejscowej ściance wspinaczkowej. W swoim dorobku ma kilkadziesiąt przejść górskich, tak letnich, jak i zimowych w Himalajach, Kaukazie, Alpach i Tatrach...

Był wybitnym i jednym z najbardziej wyróżniających się wspinaczy górskich młodego pokolenia. Związał się z bochnianką, która podobnie jak on kochała góry i dalekie wyprawy (w zeszłym roku zarażała nas swoją pasją przedstawiając slajdowisko z eskapady do Nepalu). W związku z założeniem rodziny i narodzinami dziecka zamierzał ograniczyć wyprawy w góry wysokie...


[*]

_________________
www.rafalraczynski.com.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So lip 09, 2011 10:02 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Wt lut 15, 2011 10:48 pm
Posty: 546
Lokalizacja: Piotrków Tryb.
raffi79. napisał(a):
Za 20 euro/ obiad + 10euro śniadanie Mr. Green Nocleg masz za free na podłodze

Aj tam, zaoszczędzi jak będzie topił śnieg na herbatę :lol: Nie pamiętam ile płaciłem za 1,5 litra wody ale chyba cos około 3-4 euro (i dlatego nauczyłem się topić śnieg- w życiu nie wiedziałem, ze to takie trudne i czasochłonne ;) )
Ale za to na dole maja fajne tanie wino w markecie :lol: zero stresu

_________________
Alkohol nie rozwiązuje problemów. Mleko też nie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lip 11, 2011 1:59 pm 
Nowy

Dołączył(a): Pn lip 11, 2011 7:35 am
Posty: 10
jeśli za 1.5 litra wody liczą sobie 4 euro to się nie dziwię, że ludzie śnieg topią :) toż to nawet u nas nie ma takich cen :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lip 11, 2011 5:30 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pt wrz 05, 2008 6:33 pm
Posty: 3835
Lokalizacja: Bukowina Tatrzańska
VillaZrodlo.pl napisał(a):
jeśli za 1.5 litra wody liczą sobie 4 euro to się nie dziwię, że ludzie śnieg topią toż to nawet u nas nie ma takich ce




Jedna zasada.
Dla nich 4 euro to jak dla nas 4 zł.
My jak jedziemy to zaraz przeliczamy wszystko razy 4 i wychodzą kosmiczne pieniądze.
W Szwajcarii jest to samo schron Hornli, nocleg 40fr obiad 20 fr śniadanie 10fr więc to sa normalne ceny dla nich, zresztą u nas w schronie są podobne ceny ale my odrazu przemnożymy to razy 3.30 i już jest 200zł za dzień.
Moja rada sprawdzasz ceny i ustalasz sobie na wyjazd np 300 euro czy 400 fr i żyjesz z tego. Przynajmniej ja tak robie. :mrgreen:

_________________
www.rafalraczynski.com.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lip 11, 2011 9:43 pm 
Zasłużony

Dołączył(a): Cz lip 29, 2010 1:13 pm
Posty: 241
raffi79. masz 100% rację! grunt to budżet, a nie oblizywanie "barowych wystaw", bo na to szkoda, a to drogo...

Dla całego zachodu 1E, to mentalnie 1PLN...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lip 11, 2011 10:14 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): N sty 20, 2008 10:17 pm
Posty: 1253
Lokalizacja: Zdolny Śląsk
macie rację-czym częściej tam jestem tym bardziej się do tego przyzwyczajam
a żeby zaoszczędzić warto wykupić sobie alpenverein:)
no i trochę żarcia z polski nie zaszkodzi
:)

_________________
a do piekła zabiorę wspomnienia.....


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lip 11, 2011 10:20 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): N sty 20, 2008 10:17 pm
Posty: 1253
Lokalizacja: Zdolny Śląsk
a apropo Mont Blanca i sierpnia-jedziemy kilkunastoosobową grupą na przełomie sierpnia i września.Na dwa maile do Goutera nie dostałam odpowiedzi. Po dwóch francuskojęzycznych telefonach udało się nam na raty zarezerwować jedną noc dla 10 osób. W zeszłym roku też mieliśmy straszny problem z rezerwacją-2 dni przed wyjściem udało nam się ,,zdobyć" jedną noc.I tak dymaliśmy pod górkę namiotem.Po czym okazało się że z powodu przewidywanego załamania pogody spaliśmy dwie noce na łóżkach.Bo ludzie nie doszli.
Ale Wielki Kuluar przechodziliśmy w burzy, w żlebie zaległa sobie chmura a dnem płynął sobie kamienny potok.Cud że żyjemy:)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lip 12, 2011 2:37 pm 
Zasłużony

Dołączył(a): Cz lip 29, 2010 1:13 pm
Posty: 241
amazonkaNa dwa maile do Goutera nie dostałam odpowiedzi

tam tylko teraz telefon działa

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=vDP-IL5Sx9k


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 74 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL