Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest N cze 16, 2024 9:03 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: McKinley 2012
PostNapisane: Pn gru 12, 2011 8:43 pm 
Nowy

Dołączył(a): Pn gru 12, 2011 8:39 pm
Posty: 4
Witam,

Myślę o McKinley'u w maju /czerwcu 2012 i chętnie dołączę do grupy, bądź poznam ludzi z doświadczeniem wysokogórskim chcących taką grupę stworzyć. Interesuje mnie tylko wyprawa niekomercyjna - wszystko organizujemy sami, tanim kosztem. Koszt wyprawy to ok. 8-10 tyś PLN. Czas trwania - ok 3 tygodnie.

Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn gru 12, 2011 8:59 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr wrz 21, 2011 12:29 pm
Posty: 540
Lokalizacja: Poznań
Byłem na Mc Kinleyu w czerwcu tego roku tak więc już się nie wybiorę, ale służę chętnie wszelkimi informacjami i naprawdę polecam wyjazd na tą piękną górę. Ze złych wieści mam takie, że od przyszłego roku drożeje permit z 200$ na 350$, a do tego kurs dolara ostatnio szybuje w górę więc możesz mieć problem z zamknięciem się w 8000pln, chyba że znajdziesz jakieś kosmiczne połączenie lotnicze z kilkoma przesiadkami :wink:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn gru 12, 2011 9:17 pm 
Nowy

Dołączył(a): Pn gru 12, 2011 8:39 pm
Posty: 4
Dzięki, na pewno będę miał wiele pytań do Ciebie. Trochę mnie zmartwiłeś tym permitem. W jakiej kwocie się zmieściłeś? Jakimi liniami leciałeś i ile kosztował bilet?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn gru 12, 2011 9:26 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr wrz 21, 2011 12:29 pm
Posty: 540
Lokalizacja: Poznań
Jeśli chodzi o koszta to ok. 4300 pln(przelot, ubezpieczenie Warta Travel, jedzenie kupione w Polsce) + 1200$ (przelot na lodowiec, permit, transport i noclegi na miejscu, jedzenie na akcję górską) + ok. 400-500$ po zejściu bo udało nam się zaliczyć górę w 10 dni i mieliśmy jeszcze 9 dni na zwiedzanie Alaski.
Ja akurat leciałem liniami American Airlines z przesiadką we Frankfurcie i Dallas, z tym że zostawałem na kilka dni w Dallas u rodziny i dopiero później leciałem do Anchorage. Moja ekipa leciała przez Frankfurt bezpośrednio do Anchorage liniami Condor. To chyba obecnie najlepsze połączenie. Z tego co pamiętam bilet ich kosztował jakieś 950 euro.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn gru 12, 2011 9:45 pm 
Nowy

Dołączył(a): Pn gru 12, 2011 8:39 pm
Posty: 4
Sprawdziłem ceny na chwilę obecną. Condor 833 euro, ale kurs.... szkoda gadać. Spytam jeszcze o sprzęt. Mieliście wszystko, czy jest możliwość wypożyczenia np butów na miejscu? Potrzebuję czegoś w stylu La Sportiva Olympus a kupować nowych mi się nie uśmiecha. Dzięki za wszelkie info.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn gru 12, 2011 9:49 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr wrz 21, 2011 12:29 pm
Posty: 540
Lokalizacja: Poznań
Wszystko mieliśmy własne i nie widziałem tam wypożyczalni butów. Ponoć można było tam wypożyczyć rakiety śnieżne, ale wypożyczyliśmy w dobrej cenie w Polsce więc nawet to nas nie interesowało. Tak więc tu Ci nie jestem w stanie pomóc. Ale buty termiczne trójwarstwowe jak najbardziej wskazane. Ludzie w lżejszych butach odmrażali sobie palce więc lepiej nie ryzykować.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn gru 12, 2011 9:53 pm 
Nowy

Dołączył(a): Pn gru 12, 2011 8:39 pm
Posty: 4
ok, sporo mi rozjaśniłeś. Pewnie będę miał w przyszłości jeszcze sporo pytań. Tymczasem muszę zebrać ekipę a to już ostatni dzwonek na organizację wszystkiego.
pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt gru 13, 2011 11:37 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sie 30, 2010 12:43 pm
Posty: 3533
Lokalizacja: Węgierska Górka
snail napisał(a):
Byłem na Mc Kinleyu w czerwcu tego roku....


jak byłeś to ja się pytam dlaczego jeszcze nie ma jakiejś relacji albo chociaż zdjęć z wyjazdu :?: :!: Jestem bardzo zainteresowany jakaś relacją którędy szliście, jakie warunki, trudności itp. :wink:
te permity to wszędzie drożeją cholera

_________________
Galeria zdjęć


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt gru 13, 2011 4:16 pm 
Weteran

Dołączył(a): Cz cze 16, 2011 6:39 am
Posty: 114
Lokalizacja: Kraków
snail napisał(a):
ubezpieczenie Warta Travel

Można zapytać ile składki Ci policzyli?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt gru 13, 2011 4:54 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr wrz 21, 2011 12:29 pm
Posty: 540
Lokalizacja: Poznań
zephyr napisał(a):
snail napisał(a):
Byłem na Mc Kinleyu w czerwcu tego roku....


jak byłeś to ja się pytam dlaczego jeszcze nie ma jakiejś relacji albo chociaż zdjęć z wyjazdu :?: :!: Jestem bardzo zainteresowany jakaś relacją którędy szliście, jakie warunki, trudności itp. :wink:
te permity to wszędzie drożeją cholera


Sorry, ale jak zapewne widzisz dołączyłem tu niedawno i jeszcze nie jestem zbyt aktywnym forumowiczem. Powiem szczerze, że mam w sumie ponad 2500 zdjęć i ok. 8GB filmów z tego wyjazdu, a na tyle mało czasu, że ciężko coś z tego wyselekcjonować. Niemniej jednak dla spragnionych relacji zapraszam na stronę mojego partnera z liny i namiotu :wink:
http://lagozny.pl/mckrelacja.htm


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt gru 13, 2011 5:02 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr wrz 21, 2011 12:29 pm
Posty: 540
Lokalizacja: Poznań
flint napisał(a):
snail napisał(a):
ubezpieczenie Warta Travel

Można zapytać ile składki Ci policzyli?


O ile dobrze pamiętam 2 polisy (jedna na akcję górską, druga na pobyt na nizinach) kosztowały niecałe 400pln. Przy czym wykupiliśmy z dość dużą sumą ubezpieczenia jeśli chodzi o akcję ratowniczą i koszty leczenia. Jeden kolega nawet skorzystał z polisy bo mocno stłukł kolano w czasie zejścia i bez problemu po telefonie do Warty skierowali go do szpitala.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt gru 13, 2011 5:08 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 18, 2009 11:04 am
Posty: 10406
Lokalizacja: miasto100mostów
Kilka widoczków się przypomniało. Byłem na Alasce w 2007 m.in. w Denali NP (standardowa trasa do jeziora), ale też w Homer (sympatyczne miasteczko, dotarliśmy tam autostopem z okolic Kenai, gdzie pracowaliśmy), Seward i kilku innych miejscach.

_________________
'Tatusiu, zostań w samochodzie, a my zobaczymy gdzie zaczyna się nasz szlak.'


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL