Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Cz maja 23, 2024 5:36 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pt lip 13, 2012 6:06 pm 
Nowy

Dołączył(a): Pt lip 13, 2012 5:58 pm
Posty: 1
Witam Wszystkich,

W sierpniu razem ze znajomymi planujemy pojechać na południe Włoch, a po drodze zatrzymać się w Alpach (włoskie lub austriackie) na kilka dni.
I tu jest problem :/ Gdzie pojechać. Chcielibyśmy zatrzymać się na jakimś polu namiotowym i przez 3-4 dni urządzać sobie całodzienne wycieczki.
Dostępny będziemy mieli samochód więc zawsze możemy gdzieś podjechać.
Który rejon Alp polecacie na taki wypad? Od razu zaznaczam że wszystkie ferraty na które moglibyśmy trafić odpadają - brak odpowiedniego sprzętu.

Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lip 13, 2012 6:52 pm 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 02, 2009 10:39 pm
Posty: 199
Lokalizacja: >600 m npm
Jedzcie w rejon Innsbrucka- połaźcie po Sztubajach- są odcinki stalówki, ale jako poręcz - b. tani Parking(koło 10€ za tydzień) jest w Gschnitz- to też dobra baza wypadowa na Grosse Troeglera etc.

_________________
Pozdrowienia
Sebastian
PRZEWODNIK GÓRSKI|MIĘDZYNARODOWY PRZEWODNIK GÓRSKI UIMLA|KURS LAWINOWY


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So lip 14, 2012 2:09 pm 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn cze 01, 2009 6:36 pm
Posty: 172
Lokalizacja: WLKP
Może Dolomity rejon Cortina de ampezzo ... jak zdecydujecie daj znać mam parę info z tamtego regionu z zeszłego roku ..


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So lip 14, 2012 2:56 pm 
Zasłużony

Dołączył(a): N mar 19, 2006 11:34 pm
Posty: 192
Lokalizacja: Łódź
Użyj opcji "szukaj".

Na tym forum jest sporo opisów różnych rejonów Alp więc proponuję pokonać lenistwo i w szacunku dla osób które tu piszą, poszukać ich samemu, a dopiero potem zadawać dodatkowe pytania.

To nie jest trudne i nic nie kosztuje.

_________________
Pozdrawiam
Sylwek

http://www.modelarstwookretowe.pl/index.php?p=17


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt sie 31, 2012 2:37 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Pt mar 02, 2012 4:54 pm
Posty: 358
Lokalizacja: Warszawa
Mayrhofen dużo szczytów dla nowicjuszy rastkogel(mozna wjechać kolejką i iść z 2-3godziny ale nie penken tylko tą finkenberg bliżej) bo czasu braknie jeśli chcemy wrócić kolejką krótko jeżdżą,oczywiście ahornspitze,można też wjechać kolejną kolejką za finkenberg są blisko szczyty do zdobycia trasy są łatwe ,hintertux itp piękne panoramy góry.
Warto żeby baba wyrobiła kondycję wcześniej inaczej czasu także braknie :evil: coś o tym wiem....
Dużo kolejek i atrakcji na zillercard w tym darmowe jazdy busami i kolejkami w okolicach aż do Jenbach.Busy z centrum zabiorą cię w każda atrakcję w dolinie.Super jeziorka zwłaszcza schlegeis woda zielona i ten widok na górkę 2800m pięknie.
Jezioro Gerlos dobre miejsce na piknik a achensee do pływania.
Byłem 8 pełnych dni i brakło nam czasu, a zillercard obowiązkowa!!!! po 2-3 dniach wyszliśmy na 0 i korzystaliśmy dalej z atrakcji, cisnęliśmy kartę ile wlazło.Gdyby nie ta karta wydalibyśmy razem nie 400zl a pewnie z 700-800zl, czasem jeździliśmy 2 miejsca na raz co prawda pod presją czasu ale więcej zobaczyliśmy.
Poruszanie się rowerem,motorem,samochodem,kolejką czy busem.
Dróg nie brakuje ale można ponarzekać na brak chodników ale nie tylko w tej dolinie Austria lubi mobilków.
Polecamy tam sklepy bill i spar ceny może z 25-30% większe niż w PL ale smaczniej i za to paliwo prawie tyle co u nas 1,49auro 95.
Homosiów nie widziałem tam zbytnio.

Na hollenzen 70 płaciłem 20euro za dobę z toaletą i śniadaniem,do tego miła pani sprząta zgarnia śmieci a gdy trzeba pościeli...- oczywiście po 1 dniu sam to robiłem :oops: widoczek na dolinę co prawda tristnera nie było widać bo widok był w kierunku rzeki a góry przed nami i tak codziennie z rana pod chmurką.

Co prawda stanę przed kolejną decyzją gdzie dalej rozmyślam , a do zillertal jeszcze przyjadę z kobietą na 100% :roll:

_________________
:)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr paź 03, 2012 10:54 am 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 12, 2011 8:15 am
Posty: 386
Lokalizacja: Włocławek
matiq napisał(a):
Może Dolomity rejon Cortina de ampezzo


Wybacz, ale chyba ta opcja odpada. Autor wyraźnie napisał, że nie mają odpowiedniego sprzętu na ferraty....

_________________
"Głos wciąż mnie pogania: Ustaw - unieś - oprzyj - hop... Ruszaj się. Spójrz, ile przeszedłeś! Byle tak dalej. Idź, nie medytuj."


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr paź 03, 2012 12:15 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Pt mar 26, 2010 11:21 am
Posty: 546
Lokalizacja: Kraków
W Dolomitach jest też mnóstwo "normalnych" szlaków, niewymagających sprzętu. Z okolic Cortiny - na szybko przychodzi mi do głowy chociażby wejście na Tofanę di Rozes.
Edit: poprawka, na Punta Anna jednak już wypada mieć sprzęt :).


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL