Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest N cze 16, 2024 12:19 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Śr maja 28, 2014 9:49 am 
Swój

Dołączył(a): Śr maja 28, 2014 9:15 am
Posty: 76
Witam wszystkich!

W lecie wybieram się z rodzinką w Alpy do Włoch, a konkretnie w Alpy Otztalskie grupa Ortles – Cevendale. Górki te są niedaleko styku granic Austrii i Szwajcarii - górny Tyrol.
Jadę z rodzinką co generuje koszty, a ze względu na wygodę wolę schroniska - i tu mam problem – nie wszystkie schrony na stronach podają ceny. Znalazłem Tabaretta pod Ortles - 16 eurosów od nocy, Payer 30e/noc

Ale czy ktoś może mi podrzucić ceny w rifugio: Casati Cevendale oraz V.Alpini pod granią Zebu?

Z tego co doczytałem o schronie Casati to mają tam full wygody: ciepła woda, sauna itp. A takie wygody kosztują, czyli wolałbym nie płacić za noc po 50 eurosów za noc.

Proszę rówież o info jak się „oni” zapatrują na własny prowiant? W Austrii miałem z tym problem. W żadnym ze schronów nie pozwalali oficjalnie na jedzenie własnego prowiantu.

I jeszcze jedno, czy Włosi akceptują zniżki PZA, a konkretnie książeczki KW?

Bardzo proszę o odpowiedź, pozdrawiam Wszystkich.
Paweł. :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr maja 28, 2014 1:11 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sty 24, 2011 7:54 pm
Posty: 2482
Pawel_Ko napisał(a):
I jeszcze jedno, czy Włosi akceptują zniżki PZA, a konkretnie książeczki KW?


W schroniskach państwowych (CAI) honorują zniżki na PZA (przynajmniej ja nie miałem z tym problemu). W każdym razie warto zwrócić uwagę, czy schronisko jest prywatne czy państwowe, bo w tych prywatnych żadne zniżki nie przechodzą.

Pawel_Ko napisał(a):
Proszę rówież o info jak się „oni” zapatrują na własny prowiant?

Włosi są raczej wyluzowani i zapewne nikt Ci głowy za to nie urwie, ale w dobrym tonie jest nie korzystać z własnego prowiantu, a jak już to starać się jak najmniej z tym afiszować.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr maja 28, 2014 3:37 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Pn lut 27, 2012 2:30 pm
Posty: 1407
Lokalizacja: Warszawa
Pawel_Ko napisał(a):
Casati Cevendale
Bodaj dla członków CAI 51 euro, dla reszty 64 lub 68 euro.

_________________
Nie sprytem, lecz siłą!

"Gdyby ministranci zachodzili w ciążę, aborcja byłaby refundowana"

V kolumna szatana


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr maja 28, 2014 6:02 pm 
Swój

Dołączył(a): Śr maja 28, 2014 9:15 am
Posty: 76
Dzięki za odpowiedź,
jednak chyba będę musiał ciągnąć ze sobą namiot :( Cóż, pocieszam się że to tylko 2 kg więcej. I jeszcze trzeba znaleźć miejsce gdzie się rozbić, a w górach nie zawsze jest to oczywiste.

Mam nadzieje że mnie nikt nie pogoni jeśli to zrobię dyskretnie tzn. wieczorkiem rozłożę a rano się zwinę :?:

Szkoda mi tak ładnego szczytu jak Cevendale, ale zastanawiam się nad odpuszczeniem sobie...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N cze 01, 2014 5:47 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 29, 2007 8:31 pm
Posty: 3189
Lokalizacja: Nowy Sącz
Byłem tam w ubiegłym roku, ładny rejon. Ale spałem na polu namiotowym w Trafoi i po schroniskach się nie obijałem.

_________________
http://naszczytach.cba.pl/ Aktualizacja 2023 - nowe: Góry Skandynawskie, Taurus w Turscji, Alpy Julijskie, Kamnickie, Ennstalskie, Tatry Bielskie, Murańska Planina, Haligowskie Skały i wiele innych. Zapraszam


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt cze 06, 2014 11:22 am 
Nowy

Dołączył(a): Pt cze 06, 2014 11:15 am
Posty: 3
Byłam co prawda w Szwajcarskich Alpach ale myślę że jest podobnie. Na własny prowiant większość ośrodków za bardzo nie przepada bo to dla nich straty więc nie liczyłabym na przychylne spojrzenia :) Książeczka KW w Szwajcarii była akceptowana więc może i we Włoszech też będzie :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt lip 08, 2014 1:30 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Wt lip 16, 2013 6:29 pm
Posty: 365
Lokalizacja: Kraków
Znizki na KW jak najbardziej , tylko cena wyjsciowa jest wysoka , jak pisal Neander 64 , euro.
Co do jedzenia to roznie bywa :
Mogą przymknąć oko , ale mogą rozedzec jape na całe schronisko.
Włosi może i są wyluzowani, ale w Tyrolu to oni są jak Austriacy. Z resztą sami siebie uważają za południowych tyrolczykow pod protektoratem włoskim , nie za Włochów. Lepiej znaleźć jakiś ciche mjejsce w okolicy schroniska, lub zapytać właściciela co on na to , że masz swoje.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL