Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Cz maja 23, 2024 4:38 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3269 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31 ... 109  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: N sty 03, 2016 4:31 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz gru 09, 2010 10:28 am
Posty: 487
grubyilysy napisał(a):
mpap napisał(a):
i jako pierwsi założenia C1

Też na to zwróciłem uwagę, co najmniej dziwna wypowiedź.
Chociaż nie wiem skąd masz info o C1 Moro?
Tak, sorry, z rozpędu napisałem, że Moro ma C1. Nie ma, na razie się aklimatyzuje.

Zresztą, nie ma to większego znaczenia.
Yanas napisał(a):
Simone z Tamarą byli na Ganalo Peak,nie zakładali jeszcze C1 na NP,ale ekipa Txicona owszem.
Tak, założyli wczoraj. Ja pisałem o sytuacji sprzed kilku dni, kiedy Bielecki&Czech wychodzili do góry z BC.

Zresztą, kurde, jakie to ma znaczenie kto pierwszy w kolejnych obozach? Nie ma żadnego, ale dobrze jest się trzymać faktów, tym bardziej, że cały kraj tę rywalizację obserwuje :!: :wink: :lol:

_________________
"Podstawowym celem człowieka powinno być unikanie prostaków i ludzi bez poczucia humoru. Bo życie jest za krótkie"
Andrzej Zawada


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N sty 03, 2016 4:33 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Cz sty 05, 2012 9:26 am
Posty: 320
końpolski napisał(a):
Skoro Yanasa nie przekonują teksty sprzed roku i twierdzi, że Bielecki wypadł z kręgu zainteresowania PHZ i nie ma szans na udział w zimowej wyprawie na K2 to może przekona go DZISIEJSZY tekst o tym jak bardzo myli się jego osiedlowy magiel :-) : https://sport.tvp.pl/23432046/krzysztof ... rawa-na-k2


Tak, oczywiście przekonałeś mnie.

Ps. a naprawdę kto ma rację zobaczysz koło września-października, jak Janusz poda skład ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N sty 03, 2016 4:49 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz gru 09, 2010 10:28 am
Posty: 487
Mike Groom napisał(a):
Ma być polska wyprawa i Polacy mają wejść jako pierwsi, a Wielicki bredzi o sponsorowaniu ruskich, basków czy żabojadów.


Może zdaje sobie sprawę z tego, że wśród Polaków nie znajdzie wystarczającej liczby wspinaczy, którzy zabezpieczą drogę?

_________________
"Podstawowym celem człowieka powinno być unikanie prostaków i ludzi bez poczucia humoru. Bo życie jest za krótkie"
Andrzej Zawada


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N sty 03, 2016 7:40 pm 
Swój

Dołączył(a): Pn wrz 01, 2008 1:33 pm
Posty: 61
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Juz widze, jak ci niepolacy (Urubko, Nardi i Txikon) rwa sie do zabezpieczania drogi :-)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn sty 04, 2016 8:44 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 17, 2013 7:34 am
Posty: 782
Lokalizacja: Jaworzno
Bielecki i Czech na 5700m złożyli depozyt i rozwiesili 300m poręczówek
http://wspinanie.pl/2016/01/nanga-parba ... na-5700-m/

_________________
"Gdyby ludzie od jaskiniowej epoki robili tylko to, co wyglądało na możliwe, do dzisiaj siedzieliby w jaskiniach" - Stanisław Lem


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt sty 05, 2016 11:46 am 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz gru 09, 2010 10:28 am
Posty: 487
Tomek i Eli wczoraj byli w C1, dziś mieli wyjść do góry, podobnie jak Txikon i Nardi, którzy startują z BC. Reszta siedzi w bazie (nie wiadomo jak z Nanga Dream).

_________________
"Podstawowym celem człowieka powinno być unikanie prostaków i ludzi bez poczucia humoru. Bo życie jest za krótkie"
Andrzej Zawada


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz sty 07, 2016 9:34 am 
Swój

Dołączył(a): Śr maja 22, 2013 12:46 pm
Posty: 44
Lokalizacja: Myślenice
Z fb A. Bieleckiego:
Cytuj:
Niestety w porównaniu do dwóch ostatnich lat pogoda na Nandze w styczniu tego roku jest wyjątkowo zła. Póki co nie było ani jednego dnia umożliwiającego atak szczytowy i nie zanosi się na to, aby taki dzień wkrótce nastąpił. Nie zamierzamy jednak składać broni. Od kilku dni rozważamy intensywnie nasze opcje i postanowiliśmy, że jutro wychodzimy w górę z zamiarem dotarcia tak wysoko jak tylko kiepska pogoda i nasze siły pozwolą. Chcemy dotrzeć minimum na 7000 m, aby odzyskać aklimatyzację, która pozwoli nam w spokoju czekać na wymarzone okno pogodowe. 3majcie kciuki za nasz bezpieczny wspin Emotikon smile Pozdrawiamy, Adam&Jacek

Wpis z wczoraj.

I świeże info z fb Czapy:
Cytuj:
Tomek i Elisabeth są w tej chwili na ok. 6 tyś. w dwójce. Jutro chcą podejść na 7.000, potem zejść do bazy na odpoczynek i wyruszyć ponownie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz sty 07, 2016 12:45 pm 
Weteran

Dołączył(a): Wt lip 29, 2008 11:32 am
Posty: 121
Lokalizacja: Kraków
Kibicuje wszystkim polakom ale najbardziej Czapkinsowi. Wychodzi na to, że ponieważ nie wystąpiło przewidywane przez Nanga Revolution zdarzenie losowe typu "Okno pogodowe na początku zimy" to w ten sposób Czapkins który nie miał czasu się porzadnie zaaklimatyzować będzie miał taką samą aklimatyzację jak chłopaki co wydali kupę kasy na wycieczkę w Andy. Choć Andy też fajnie zwiedzić.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz sty 07, 2016 12:59 pm 
Swój

Dołączył(a): Śr lis 11, 2015 10:44 pm
Posty: 90
Lokalizacja: Konin
sna napisał(a):
... jak chłopaki co wydali kupę kasy na wycieczkę w Andy. Choć Andy też fajnie zwiedzić.

myślę, że nie oni wydali tylko sponsor :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz sty 07, 2016 6:58 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn wrz 05, 2011 12:28 pm
Posty: 559
Lokalizacja: Kraków
sna napisał(a):
Kibicuje wszystkim polakom ale najbardziej Czapkinsowi. Wychodzi na to, że ponieważ nie wystąpiło przewidywane przez Nanga Revolution zdarzenie losowe typu "Okno pogodowe na początku zimy" to w ten sposób Czapkins który nie miał czasu się porzadnie zaaklimatyzować będzie miał taką samą aklimatyzację jak chłopaki co wydali kupę kasy na wycieczkę w Andy. Choć Andy też fajnie zwiedzić.

Wątpliwe, aby mieli taką samą aklimatyzację - zwłaszcza na tym etapie. W dodatku wystarczy sobie porównać drogę Czapkinsa z drogą Kinshofera i widać, że to Czapkinsowi jest potrzebna znacznie mocniejsza aklimatyzacja na przetrwanie z uwagi na bardzo długą trasę na dużych wysokościach n.p.m.

Andy nie pomogły w błyskawicznym zdobyciu szczytu (tak jak to miało być wg hucznych medialnych zapowiedzi), ale za to raczej wywarły pozytywny wpływ na dotychczasowe działania "ekipy TVN-u". :roll: Adam Bielecki i Jacek Czech zdaje się radzą sobie z technicznymi trudnościami drogi Kinshofera i notują szybkie postępy na najkrótszej drodze spośród wybranych tras na ten sezon. Stąd też ich szanse na zimowe zdobycie Nangi wydają się być dość znaczące.

W tym sezonie ekipa Nanga Dream jako pierwsza zbliżyła się (nie wiem czy przekroczyła) do poziomu ok. 6000 m n.p.m. (jeszcze w grudniu), ale "ekipa TVN-u" chyba już ich wyprzedziła pod względem odległości do szczytu. Ciężko wyczuć jaką teraz wysokość ma Nanga Dream, bo ostatnio zbytnio nie informują o swoich postępach. Tylko ze spotu Pawła Dunaja widać, że jest to ok. 5900 m n.p.m. (dzisiaj parę godzin temu), jednak ich ekipa jest bardzo liczna i nie wykluczone, że niektórzy działają już wyżej.

A co do Czapkinsa, nawet jak osiągnie ~7000 m n.p.m. (co dopiero ma w planach), to i tak przed nim będzie jeszcze wielki kawał niełatwej drogi (chyba znacznie ponad 3 km w jedną stronę), na który na pewno nie ma teraz aklimatyzacji (i prędko jej nie zyska). W dodatku osiągnięcie ~7000 m n.p.m. na drodze Czapkinsa to chyba wciąż troszkę dalej od szczytu niż ~5700 m n.p.m. na drodze Kinshofera (co ekipa TVN-u bez większych problemów osiągnęła w początkowych dniach stycznia). Też wolałbym, aby to Czapkins zaliczył pierwsze zimowe wejście na Nangę, ale niestety wybrał sobie najdłuższą drogę. Jakby współpracował z Nanga Dream na raczej lepszej drodze (działając również z Eli), to mając wsparcie licznej ekipy i zaczynając akcję na Nandze już na początku zimy (a nawet trochę wcześniej), prawdopodobnie byłby teraz znacznie bliżej szczytu niż obecnie. Ale niestety pokłócił się z Nanga Dream i w dodatku mocno ich hejtował choćby na fb. Trochę słabo się zachował i na tym stracił.

_________________
YouTube - Poczuj Magię Gór! | Mrozowiska.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz sty 07, 2016 7:43 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 29, 2006 3:34 am
Posty: 14892
Lokalizacja: Ząbkowska, róg Brzeskiej
Raczej dla każdej z ekip nadchodzące okienko będzie co najwyżej okazją do zyskania aklimatyzacji,
przynajmniej tak mi dyktuje logika i tradycja poruszania się na ośmiotysięcznikach.
Oczywiście - przy tej "konkurencji" wyczuwa się trochę atmosferę parcia jak najszybciej do góry, bo jeszcze ktoś sprzątnie chorągiewkę (w sensie zasadzi)...
Nanga Dream to ma szczęście, że siedzi z drugiej strony góry i może spokojnie iść "po swojemu".

_________________
Widzisz lewaka, nie stój z boku, reaguj!! Pamiętaj, lewactwo karmi się obojętnością i bezczynnością.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz sty 07, 2016 9:14 pm 
Nowy

Dołączył(a): N sty 03, 2016 12:19 am
Posty: 8
Plan Bieleckiego i Czecha dotrzeć na 7000 m dosyć ambitny, nie wiem czy nie za ambitny i dobrze by było coś od nich już usłyszeć...

Co do sympatii kto pierwszy to mam wielką nadzieję, że będą to kaczuszki :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz sty 07, 2016 10:01 pm 
Kombatant

Dołączył(a): N gru 23, 2012 1:19 pm
Posty: 465
kamiltatry napisał(a):
Ale niestety pokłócił się z Nanga Dream i w dodatku mocno ich hejtował choćby na fb. Trochę słabo się zachował i na tym stracił.


Ktoś przybliży o co w zasadzie poszło i kto komu pierwszy dał po mordzie ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz sty 07, 2016 10:16 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 29, 2006 3:34 am
Posty: 14892
Lokalizacja: Ząbkowska, róg Brzeskiej
Jak masz FB:

https://web.facebook.com/czapkins/video ... 456322171/

ja wiem czy aż "hejtował"?
No ale można zrozumieć, dlaczego mogą być na niego trochę źli.

_________________
Widzisz lewaka, nie stój z boku, reaguj!! Pamiętaj, lewactwo karmi się obojętnością i bezczynnością.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt sty 08, 2016 6:55 am 
Kombatant

Dołączył(a): N gru 23, 2012 1:19 pm
Posty: 465
grubyilysy napisał(a):
Jak masz FB:

https://web.facebook.com/czapkins/video ... 456322171/

ja wiem czy aż "hejtował"?
No ale można zrozumieć, dlaczego mogą być na niego trochę źli.


Dzięki.
Aa to o to poszło.... No ale jeśli to co mówi Czapa jest prawdą i całą prawdą, no to generalnie chłopaki strasznie polecieli w ch*ja. Grubo się wypowiada o umiejętnościach ekipy :mrgreen: No ale to faktycznie są raczej z łapanki chyba chłopaki.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt sty 08, 2016 9:56 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 18, 2009 11:04 am
Posty: 10406
Lokalizacja: miasto100mostów
grubyilysy napisał(a):
https://web.facebook.com/czapkins/video ... 456322171/
Dzięki, gruby. Wysłuchałem z zainteresowaniem.
Nie trzeba mieć konta.

_________________
'Tatusiu, zostań w samochodzie, a my zobaczymy gdzie zaczyna się nasz szlak.'


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt sty 08, 2016 11:24 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 28, 2011 9:09 am
Posty: 5456
Lokalizacja: Białystok
grubyilysy napisał(a):
No ale można zrozumieć, dlaczego mogą być na niego trochę źli.


Przy całej sympatii dla Czapkinsa to jednak mam mieszane uczucia odnośnie tego filmu.

Rozumiem rozżalenie sytuacją, że ktoś "podpieprzył" mu projekt ale argumenty w stylu "jaka Nanga? jaki Dream? co to za nazwa?" lub pretensje, że chłopaki powiedzieli o tym, że nie przyjechaliby w tym roku gdyby górę zdobyto w poprzednim sezonie uważam za bardzo, bardzo słabe.

_________________
Wiem, że nic nie wiem


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt sty 08, 2016 12:46 pm 
Weteran

Dołączył(a): Wt lip 29, 2008 11:32 am
Posty: 121
Lokalizacja: Kraków
Tymczasem ze strony Czapkinsa.

Cytuj:
Tom i Eli próbowali dziś pokonać serak, ale bardzo silny wiatr zmusił ich do powrótu do obozu. Jutro pogoda ma się poprawić, ruszą znowu w górę.


Faktycznie na kilka dni do przodu ładna pogoda. Odpoczną sobie dzień w dwójce i mają znowu okno na działanie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt sty 08, 2016 1:01 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Pn lip 10, 2006 7:11 pm
Posty: 907
Lokalizacja: Białystok
grubyilysy napisał(a):
można zrozumieć, dlaczego mogą być na niego trochę źli
wiosną ubiegłego roku spotkałem Pawła Dunaja (przypadkowo w pracy) i trochę pogawędziliśmy, za bardzo rozmowny nie był, a o Czapkinsie w ogóle nie chciał mówić; teraz rozumiem dlaczego, chyba od początku nie nadawali na tych samych falach...
vivon napisał(a):
to faktycznie są raczej z łapanki
i w tym również coś jest z prawdy; około czerwca zupełnie niespodziewanie bardzo mi bliska osoba dostała propozycję udziału w wyjeździe z grupą Nanga Dream... czym było to motywowane przemilczę...
niemniej wszystkim ekipom życzę szczytowania :)

_________________
Marek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt sty 08, 2016 4:50 pm 
Kombatant

Dołączył(a): N gru 23, 2012 1:19 pm
Posty: 465
Andy Harris napisał(a):
marek_2112 napisał(a):
o Czapkinsie w ogóle nie chciał mówić; teraz rozumiem dlaczego, chyba od początku nie nadawali na tych samych falach...

Niech się cieszy że Czapa odbierał na tych samych falach jak mu trzeba było zorganizować akcje ratunkową.

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt sty 08, 2016 7:35 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz gru 09, 2010 10:28 am
Posty: 487
My tu gadu gadu a okazało się, że Pakistańczycy pozostawili naszych braci z Nanga Dream i opuścili BC. Nie wiem o co poszło i w sumie nie wnikałem,faktem jest, że nie ma ich już w bazie od 27.12.

_________________
"Podstawowym celem człowieka powinno być unikanie prostaków i ludzi bez poczucia humoru. Bo życie jest za krótkie"
Andrzej Zawada


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So sty 09, 2016 9:14 am 
Kombatant

Dołączył(a): N gru 23, 2012 1:19 pm
Posty: 465
mpap napisał(a):
My tu gadu gadu a okazało się, że Pakistańczycy pozostawili naszych braci z Nanga Dream i opuścili BC. Nie wiem o co poszło i w sumie nie wnikałem,faktem jest, że nie ma ich już w bazie od 27.12.


Ale opuścili w górę czy w dół ? :mrgreen: No to widać idealnie się sprawdziło powiedzenie: jak Klonu Mackiewiczowi, tak Pakistańczycy Klonowi.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So sty 09, 2016 3:58 pm 
Swój

Dołączył(a): Cz cze 10, 2010 9:44 pm
Posty: 63
Andy Harris napisał(a):
mpap napisał(a):
nie ma ich już w bazie od 27.12.

ciapaki


kto, przepraszam ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So sty 09, 2016 6:49 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 28, 2011 9:09 am
Posty: 5456
Lokalizacja: Białystok
:lol:

_________________
Wiem, że nic nie wiem


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So sty 09, 2016 7:16 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So wrz 17, 2011 5:28 pm
Posty: 1479
Lokalizacja: Kraków NH
Z profilu Czapy:
"Dzisiaj około 10:00 naszego czasu (ok. 13:00 Pakistan) wiatr osłabł i warunki poprawiły się na tyle, żeby Eli i Tom, po dwóch dniach przeczekiwania w dwójce, wyszli wyżej z planem dotarcia aklimatyzacyjnie do ok. 7 tyś. Dwójka bezpieczna i dobrze przygotowana "okopana" do przeczekiwania złych warunków pogodowych. Działają rozważnie. Jest bardzo zimno, ale aklimatyzacja i podchodzenie wyżej trwa."

_________________
"Ludzie przeważnie nie są źli. Po prostu czasem dają się porwać jakiejś idei"
Moje pstryki


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So sty 09, 2016 8:14 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): N paź 05, 2008 8:16 pm
Posty: 1359
Lokalizacja: silesia
Ciapaki to bardzo popularne określenie. Mnie osobiście bardzo się podoba.

_________________
I was blind but now I can see...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N sty 10, 2016 1:19 pm 
Kombatant

Dołączył(a): N gru 23, 2012 1:19 pm
Posty: 465
Andy Harris napisał(a):
Simone z Tamarą też w bazie bo dostała okres.


to oficjalne info ? :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N sty 10, 2016 2:08 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So wrz 17, 2011 5:28 pm
Posty: 1479
Lokalizacja: Kraków NH
"Tom i Eli po przejściu pięknej formacji lodowej są w tej chwili w trójce, mniej więcej na wysokości Genalo Peak - około 6600 - 6700. Jutro kolejne podejście aklimatyzacyjne do 7000, może 7200. "Piękne widoki" jak powiedział Tomek..."

_________________
"Ludzie przeważnie nie są źli. Po prostu czasem dają się porwać jakiejś idei"
Moje pstryki


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N sty 10, 2016 3:13 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 29, 2006 3:34 am
Posty: 14892
Lokalizacja: Ząbkowska, róg Brzeskiej
Andy Harris napisał(a):
Czapa z Elizą mają C1 na 5500, C2 na 6000, wczoraj wyszli późno i na 7000 napewno nie doszli, może dziś się udało. Idą powoli ale w tej chwili są ekipą, która jak narazie doszła najwyżej.

Są niesamowici po prostu.
W bazie Simone Moro, Adam Bielecki, Alex Txikon, brakuje już tylko Denisa Urubko i Uelego Stecka, ale najlepsi na górze to Tomasz Mackiewicz i Elizabeth Revol.
Dowód na to co znaczy naprawdę zgrany i połączony wspólnym celem zespół.

_________________
Widzisz lewaka, nie stój z boku, reaguj!! Pamiętaj, lewactwo karmi się obojętnością i bezczynnością.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N sty 10, 2016 3:48 pm 
Kombatant

Dołączył(a): N gru 23, 2012 1:19 pm
Posty: 465
grubyilysy napisał(a):
Andy Harris napisał(a):
Czapa z Elizą mają C1 na 5500, C2 na 6000, wczoraj wyszli późno i na 7000 napewno nie doszli, może dziś się udało. Idą powoli ale w tej chwili są ekipą, która jak narazie doszła najwyżej.

Są niesamowici po prostu.


Od wtorku ma słabnąć wiatr, nie wiem jak z opadem, ale może się skuszą na mały wypad w kierunku kopuły szczytowej. Ten facet zasługuje by tam wleźć...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3269 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31 ... 109  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL