Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Cz maja 23, 2024 4:07 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3269 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38 ... 109  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pt sty 22, 2016 2:41 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): N paź 05, 2008 8:16 pm
Posty: 1359
Lokalizacja: silesia
Jeszcze mogą nie zadzwonić bo np siądzie bateria.

_________________
I was blind but now I can see...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt sty 22, 2016 2:42 pm 
Swój

Dołączył(a): Śr lis 11, 2015 10:44 pm
Posty: 90
Lokalizacja: Konin
http://altitudepakistan.blogspot.com/20 ... -push.html - czyżby odwrót?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt sty 22, 2016 2:42 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn wrz 05, 2011 12:28 pm
Posty: 559
Lokalizacja: Kraków
velka napisał(a):
Uwazasz, że niedoceniony Dunaj SAM jest wstanie przejść te skały? Do tego tym skrótem co zaznaczyłeś

Raczej nie jest sam i coś tam technicznie potrafi skoro doszedł do C2. Opcja z dojściem do końcówki Kinshofera chyba nie wiąże się z poważnymi trudnościami technicznymi (o ile coś nie pokręcą i nie zapchają się w trudniejszym terenie). Za to ten ewentualny skrót, który wcześniej zaznaczyłem - no cóż jest stromy, ale na ile trudny ciężko mi stwierdzić.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

W każdym razie dla Nanga Dream to chyba tylko aklimatyzacja. Oni raczej nie są aż tak szaleni jak Czapkins, żeby cisnąć na szczyt bez wcześniejszego klepnięcia > 7000 m n.p.m.

_________________
YouTube - Poczuj Magię Gór! | Mrozowiska.pl


Ostatnio edytowano Pt sty 22, 2016 2:52 pm przez kamiltatry, łącznie edytowano 2 razy

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt sty 22, 2016 2:51 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Śr gru 14, 2005 7:34 pm
Posty: 1068
marek_2112 napisał(a):
kaktus napisał(a):
I prawdę mówiąc nie ma co chrzanić, można się tylko modlić
końpolski napisał(a):
masz rację - mogą iść drogą, którą Buhl schodził (żleb trochę poniżej drogi wejściowej), której tu nie wrysowałem
widzę, że wszyscy walczą jak mogą... dobrze, że cel jest wspólny :)
mam pytanie, czy z danych spotu Dunaja można odczytać wysokość na jakiej się znajduje :?:
znalazłem jakąś stronę, która na podstawie współrzędnych pokazuje przybliżoną wysokość http://www.geocontext.org/publ/2010/04/profiler/pl/
i z tego wyszło mi:
Obrazek

Niepotrzebnie bawisz się w jakieś wstawianie współrzędnych na inne strony.

http://share.findmespot.com/shared/face ... vvhK3i4DPH
Klikasz "Mapa", zaznaczasz "Teren" i masz.

Ze spotu wynika że Paweł Dunaj osiągnął grań Mazeno na wysokości ok. 7150-7200m- czyli mniej więcej w tym samym miejscu co Czapa 3 lata temu.
Czapa wówczas doszedł jeszcze później (po noclegu) na wysokość ok. 7400m po stronie Diamir:
http://wspinanie.pl/wp-content/uploads/ ... -ataki.jpg


Ostatnio edytowano Pt sty 22, 2016 3:20 pm przez Pawel_Orel, łącznie edytowano 2 razy

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt sty 22, 2016 2:58 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Pn lip 10, 2006 7:11 pm
Posty: 907
Lokalizacja: Białystok
Pawel_Orel napisał(a):
Klikasz "Mapa", zaznaczasz "Teren" i masz.
dzięki, tyle, że przy większym zbliżeniu (i chyba wtedy próbowałem odklikiwać) warstwice znikają
kamiltatry napisał(a):
a to ten ewentualny skrót, który wcześniej zaznaczyłem - no cóż jest stromy, ale na ile trudny ciężko mi stwierdzić.
nie gniewaj się ale strasznie teoretyzujesz, niedługo nie starczy kolorów do wyznaczania następnych wariantów.... :twisted:
tam na miejscu jest zupełnie inaczej niż na zdjęciach, i chłopaki podejmują najlepsze decyzje na dany moment... ;)

_________________
Marek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt sty 22, 2016 3:03 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Śr gru 14, 2005 7:34 pm
Posty: 1068
Yasuko Namba napisał(a):
Pawel_Orel napisał(a):
Czapa wówczas doszedł jeszcze później (po noclegu) na wysokość ok. 7400m po stronie Diamir.

Skąd ta informacja ? Bo o ile pamiętam to po osiągnięciu 7200 zeszli do obozu, a następnie do bazy.

Czapa był już wówczas sam, po dość długim kiblu w jamie śnieżnej powyżej 6200m (Marek Klonowski który był wtedy z nim źle się poczuł i zszedł wcześniej).
Po przeczekaniu okresu złej pogody doszedł do grani na wys. ok. 7150m.
Tam nocował w jakichś fatalnych warunkach, ale na następny dzień poszedł wyżej i osiągnął ok. 7350-7400m po stronie Diamir:
http://wspinanie.pl/wp-content/uploads/ ... -ataki.jpg
Jak sam wtedy przyznawał- gdyby nie pogubił drogi to może udałoby się urobić coś więcej.
Tym niemniej ocenił że szanse powodzenia na tej drodze zimą są nikłe i w zeszłym roku szedł już z Eli drogą Messner-Einsendle po stronie Diamir.

Yasuko Namba napisał(a):
marek_2112 napisał(a):
odczytać wysokość na jakiej się znajduje

Wklej współrzędne do google earth. Widać, że grani jeszcze nie osiągnął.

Spot i mapa google też nie są super-dokładne, więc niewykluczone że jednak doszedł do grani.
Zresztą założeniem była aklimatyzacja więc cel osiągnął.


Ostatnio edytowano Pt sty 22, 2016 3:07 pm przez Pawel_Orel, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt sty 22, 2016 3:09 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 18, 2009 11:04 am
Posty: 10406
Lokalizacja: miasto100mostów
Gdyby Czapa z Eli siedzieli faktycznie na 7300 w namiocie od paru godzin, to jakieś newsy już by dawno były...

_________________
'Tatusiu, zostań w samochodzie, a my zobaczymy gdzie zaczyna się nasz szlak.'


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt sty 22, 2016 3:10 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Śr gru 14, 2005 7:34 pm
Posty: 1068
Yasuko Namba napisał(a):
2 lata temu czyli w marcu (?) 2014 to Czapa doszedł na 7200 z Gotlerem i zeszli 8)

A no fakt :) .
Zupełnie zapomniałem o tamtej wyprawie.
To już trzy, a nie dwa lata od próby z Klonowskim.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt sty 22, 2016 3:13 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn wrz 05, 2011 12:28 pm
Posty: 559
Lokalizacja: Kraków
Yasuko Namba napisał(a):
A co było trudnego do C2 ? Przypomnę że Turni Wielickiego się wystraszyli i ją obchodzili.

Mieli przecież odcinek z samymi skałami i na pewno wiązało się to z jakimiś technicznymi trudnościami. Poza tym na drodze do C2 poszli swoim standardowym wariantem, więc o jakim wystraszeniu mowa? Zmiana planu nastąpiła dopiero dzisiaj, kiedy to poszli inaczej niż zamierzali we wstępnych planach.

_________________
YouTube - Poczuj Magię Gór! | Mrozowiska.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt sty 22, 2016 3:15 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 09, 2014 2:19 pm
Posty: 3047
marek_2112 napisał(a):
niedługo nie starczy kolorów do wyznaczania następnych wariantów

nie sądzę 8) paleta w większości kart jest bogata 256x256x256, chyba że klikasz z C64
a tak na marginesie to teoretyzowanie nie jest złe, można się podszkolić z topo Nangi. Zawsze może się przydać :wink:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt sty 22, 2016 3:15 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): N paź 05, 2008 8:16 pm
Posty: 1359
Lokalizacja: silesia
Krabul napisał(a):
Gdyby Czapa z Eli siedzieli faktycznie na 7300 w namiocie od paru godzin, to jakieś newsy już by dawno były...

No tak. Teoretycznie mogą dalej cisnąć do góry (szaleństwo nocne - moze zakładają biwak) albo schodzić dużo niżej ścigając sie z czasem.

_________________
I was blind but now I can see...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt sty 22, 2016 3:20 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pn paź 17, 2005 5:35 pm
Posty: 7568
Lokalizacja: z lasu
Dominik Szymański:
https://twitter.com/deszczep

Cytuj:
Moro już w bazie. ''Tomek napisał mi SMS-a o 11:03. Pisał, że są na 7200 m i pytał o prognozę''. Żeby nie było, widziałem tego smsa;)


Cytuj:
Moro: Wg mojej ostatniej prognozy ma jutro wiać ok. 60km/h. Zamówiłem nową prognozę, czekam aż przyjdzie.


Nie widzę info o wycofie...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt sty 22, 2016 3:27 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 07, 2008 11:33 am
Posty: 6314
krank1 napisał(a):
W ogóle jest w historii himalaizmu ktoś kto tak często walczył z jednym szczytem ?

Polecam "Człowiek zdobywa Himalaje" Dorawskiego :)

pozdrawiam
gb 8)

_________________
wszystko już było - ergo: nie panikuj
http://jaskiniar.blogspot.com/
http://puzzlepamieci.blogspot.com/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt sty 22, 2016 3:31 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn wrz 05, 2011 12:28 pm
Posty: 559
Lokalizacja: Kraków
Yasuko Namba napisał(a):
kamiltatry napisał(a):
Poza tym na drodze do C2 poszli swoim standardowym wariantem

Oczywiście, co pokazuje że trudności Turni Wielickiego bali się od zawsze i boją się nadal

Gdyby byli wspinaczkowymi kozakami, to zapewne cisnęliby krótszą drogą Kinshofera, a nie męczyli się na dłuższej trasie z problematycznym wietrznym odcinkiem między C2 a C4 (przez wiatr stracili już sporo czasu w poprzednich dniach). Turnia Wielickiego (IV w skali UIAA wg Krzysztofa Wielickiego) to nie takie hop siup i porównanie tego do trawersu Diamir (zwłaszcza przy założeniu, że większość ciężkich skał chcą omijać) wydaje mi się nieadekwatne.

_________________
YouTube - Poczuj Magię Gór! | Mrozowiska.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt sty 22, 2016 3:36 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pn paź 17, 2005 5:35 pm
Posty: 7568
Lokalizacja: z lasu
Jakiś łebek co siedzi w bazie.

Pawel_Orel napisał(a):
Simone Moro, który nie wiadomo jak jest poinformowany (dał telefon satelitarny Czapie, ale drugą słuchawkę ma podobno Arslan Ahmed- https://twitter.com/northmenpk?lang=pl) podał taką informację dziennikarzowi Dominikowi Szczepańskiemu, a na jego wypowiedzi opiera się AltitudePBlog.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt sty 22, 2016 3:39 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pn paź 17, 2005 5:35 pm
Posty: 7568
Lokalizacja: z lasu
Yasuko Namba napisał(a):
siedzi Szczepański
Czy tam inny Szczepański... o niego chodziło.


Ostatnio edytowano Pt sty 22, 2016 3:42 pm przez Kaytek, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt sty 22, 2016 3:41 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn wrz 05, 2011 12:28 pm
Posty: 559
Lokalizacja: Kraków
Yasuko Namba napisał(a):
Szczególnie jeśli tej zimy nie padnie. To przyszłej zimy nasz super hiper teoretyk jebnie się na Nangę taką super trasą że go nawet nie zobaczą jak będzie zapier dalał na szczyt :lol:

I kto to mówi. :twisted: Sam też podobnie jak ja w dvpie byłeś i gowno zdobyłeś w świecie ośmiotysięczników, a jednak jakoś nie przeszkodziło Ci to napisać mnóstwo postów w temacie "Góry wyższe i najwyższe". W dodatku nigdy żadnej wyprawy na ośmiotysięcznik nie zorganizowałeś, a jesteś tu na forum głównym krytykiem Majera, bo ten ma problem zorganizować i dopiąć budżet na jedną z najdroższych wypraw w historii polskiego himalaizmu. Niezła hipokryzja. :P

_________________
YouTube - Poczuj Magię Gór! | Mrozowiska.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt sty 22, 2016 3:45 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 18, 2009 11:04 am
Posty: 10406
Lokalizacja: miasto100mostów
Cytuj:
Difficult to make a picture of the day Tomek Mackiewicz and Elisabeth Revol. Perhaps there has been too much enthusiasm for their climb, followed distantly and with very few communications. After 8 days on the wall, they might have run out of batteries. However they have to spare at the most. The last communication was to ask the weather, unfortunately negative.

So the only sure thing is that the Polish and French yesterday had put the tent at an altitude of 7200, where they had reports with head lamps, and this morning they were still there. Then did not move in the night, as was advertised incorrectly, and if they did, it was only later on, although today was a perfect day for a summit attempt.

But now that has dropped the dark winds are already stronger and tomorrow are announced at 60 kph (stronger again in the following days). Over the 7000 meters, on a street not repaired as the Messner-Eisendle, that speed over to precipitate the perceived temperature well below -50, cause big problems. Even more so for those who for so many days is struggling at very low temperatures.

If that is the case, the logical thing would come down as quickly as possible tomorrow morning. A year ago it was the same thing happened and Mackiewicz and Revol had to descend after reaching approximately 7800 share.


Tłumaczenie na angielski z http://simonemoro.gazzetta.it

Wygląda na to, że nie mieli pałera na prawdziwy atak.

_________________
'Tatusiu, zostań w samochodzie, a my zobaczymy gdzie zaczyna się nasz szlak.'


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt sty 22, 2016 3:49 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn wrz 05, 2011 12:28 pm
Posty: 559
Lokalizacja: Kraków
Yasuko Namba napisał(a):
dlatego nie neguje tras wybieranych przez ekipy w przeciwieństwie do ciebie

Kogo chcesz oszukać? :lol: Mało tu krytykowałeś choćby Nanga Dream? Właśnie zdobywasz ośmiotysięcznik hipokryzji. :wink:

_________________
YouTube - Poczuj Magię Gór! | Mrozowiska.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt sty 22, 2016 4:05 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz gru 09, 2010 10:28 am
Posty: 487
Mam wrażenie,że niektórzy mają problem ze zrozumieniem prostego zdania, nie mówiąc już o różnicach czasu.
o 11:00 (czasu pakistańskiego, czyli 7:00 naszego) Moro dostał sms od Tomka, że są na 7200m (może po prostu wyszli później niż o 5:00, o której planowali?)
Od tamtej pory z nikim, poza Arslanem Ahmedem, się nie kontaktowali. Arslan dziś rano pisał, że są na 7300m (co by mogło wskazywać na dość wolne tempo, ale wycof? No way) i od tamtej pory jest cisza. Skąd, kurde, ktoś wysnuł wniosek,że się wycofują? Litości, naprawdę.

_________________
"Podstawowym celem człowieka powinno być unikanie prostaków i ludzi bez poczucia humoru. Bo życie jest za krótkie"
Andrzej Zawada


Ostatnio edytowano Pt sty 22, 2016 4:07 pm przez mpap, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt sty 22, 2016 4:06 pm 
Weteran

Dołączył(a): Wt lip 29, 2008 11:32 am
Posty: 121
Lokalizacja: Kraków
Ten Moro to coś nie kręci z tymi prognozami albo nie opiera się na jakiś nieaktualnych? Bo my mamy inne, wynika, że jutro można dalej atakować szczyt:

http://www.mountain-forecast.com/peaks/ ... casts/8125

Była też wklejana mapka o nie występowaniu Jet Streamu.

Może chce żeby zeszli, bo się o nich boi... Tylko że to najlepsza szansa jest teraz.

No nic czekam na oficjalne info o tym gdzie Czapa zakończył dzisiejszy dzień i co planuje jutro.


Ostatnio edytowano Pt sty 22, 2016 4:08 pm przez sna, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt sty 22, 2016 4:08 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz gru 09, 2010 10:28 am
Posty: 487
sna napisał(a):
Ten Moro to coś nie kręci z tymi prognozami albo nie opiera się na jakiś nieaktualnych? Bo my mamy inne:

http://www.mountain-forecast.com/peaks/ ... casts/8125

Była też wklejana mapka o nie występowaniu Jet Streamu.

Może chce żeby zeszli, bo się o nich boi.
Albo korzysta z prognoz Gabla, któremu ufa, a na których Czapa już raz się przejechał.

E: Moro i Tamara zeszli do bazy.
Alex i Ali w C2, tam nocują.

_________________
"Podstawowym celem człowieka powinno być unikanie prostaków i ludzi bez poczucia humoru. Bo życie jest za krótkie"
Andrzej Zawada


Ostatnio edytowano Pt sty 22, 2016 4:09 pm przez mpap, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt sty 22, 2016 4:12 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz gru 09, 2010 10:28 am
Posty: 487
Yasuko Namba napisał(a):
No dobra to jeszcze raz bo widzę że nie rozumiesz.
Wszystko w czasie miejscowym. Mieli wyjść z C4 na 7200 o 5 rano, o 11 byli na...7200 No fakt to może się nie wycofują tylko po prostu nigdzie się dziś nie ruszyli....no ale skoro byli na 7300, a są na 7200 to jednak się wycofali. No chyba że idą jakąś trasą gdzie się podchodzi i schodzi.
EUREKA! Tylko nadal nie wiem dlaczego uważasz,że o 11:00 czasu pak. byli na 7200, bo...

Info z FB Alexa: Moro połączył się z Tomkiem o 11 (czas pakistański), wtedy byli na 7300.

motyla noga, tu jest potrzebny Jacek Gmoch z flamastrami :P

_________________
"Podstawowym celem człowieka powinno być unikanie prostaków i ludzi bez poczucia humoru. Bo życie jest za krótkie"
Andrzej Zawada


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt sty 22, 2016 4:21 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz gru 09, 2010 10:28 am
Posty: 487
Yasuko Namba napisał(a):
mpap napisał(a):
Tylko nadal nie wiem dlaczego uważasz,że o 11:00 czasu pak. byli na 7200, bo...

Bo kur wa czytaj to:

Moro już w bazie. ''Tomek napisał mi SMS-a o 11:03. Pisał, że są na 7200 m i pytał o prognozę''. Żeby nie było, widziałem tego smsa
Po pierwsze, to do mnie nie przeklinaj. Jak nie umiesz trzymać nerwów na wodzy to poszukaj sobie innego obiektu do dyskusji.

Po drugie: myślisz,że Dominik będący w bazie pod NP podawałby czas polski?

Tomek i Eli odpoczywają w C4. Info od Arslana Ahmeda.

_________________
"Podstawowym celem człowieka powinno być unikanie prostaków i ludzi bez poczucia humoru. Bo życie jest za krótkie"
Andrzej Zawada


Ostatnio edytowano Pt sty 22, 2016 4:22 pm przez mpap, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt sty 22, 2016 4:22 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 29, 2006 3:34 am
Posty: 14892
Lokalizacja: Ząbkowska, róg Brzeskiej
OK, informacji niewiele, ale przynajmniej pewne info - z Twita Arslana:

"Tomek and Eli are fine, resting in camp 4. They are very tired, so for now, no questions."

Tweet sprzed 2minut.

https://twitter.com/NorthmenPK/with_replies

_________________
Widzisz lewaka, nie stój z boku, reaguj!! Pamiętaj, lewactwo karmi się obojętnością i bezczynnością.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt sty 22, 2016 4:26 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 29, 2006 3:34 am
Posty: 14892
Lokalizacja: Ząbkowska, róg Brzeskiej
Jeżeli nie byli na szczycie to prawdopodobnie niestety nie dadzą już z 7200 rady.
Chyba że dziś zjadł ich brak aklimatyzacji, jutro miałaby się jakimś cudem poprawić, a pogoda nadal będzie jednak "żyleta".

Prawdę mówiąc - ciężko się połapać, co się przez ostatnie godziny działo, wygląda na to, że zwyczajnie nie dali rady.

_________________
Widzisz lewaka, nie stój z boku, reaguj!! Pamiętaj, lewactwo karmi się obojętnością i bezczynnością.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt sty 22, 2016 4:27 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sty 25, 2013 5:08 pm
Posty: 661
Lokalizacja: Koluszki
kamiltatry napisał(a):
velka napisał(a):
Uwazasz, że niedoceniony Dunaj SAM jest wstanie przejść te skały? Do tego tym skrótem co zaznaczyłeś

Raczej nie jest sam i coś tam technicznie potrafi skoro doszedł do C2. Opcja z dojściem do końcówki Kinshofera chyba nie wiąże się z poważnymi trudnościami technicznymi (o ile coś nie pokręcą i nie zapchają się w trudniejszym terenie). Za to ten ewentualny skrót, który wcześniej zaznaczyłem - no cóż jest stromy, ale na ile trudny ciężko mi stwierdzić.

W każdym razie dla Nanga Dream to chyba tylko aklimatyzacja. Oni raczej nie są aż tak szaleni jak Czapkins, żeby cisnąć na szczyt bez wcześniejszego klepnięcia > 7000 m n.p.m.


Ostatnie zdjęcie (które ja wkleiłem też) jest prawdopodobnie z lata, czyli jest większa ilość śniegu. Teraz więcej lodu i skał. Jeśli uważasz, że pokonanie skałki "na oko" o trudnościach III blisko 8000tys metrów jest łatwe jak narysowanie przez Ciebie kropek w ciepłym domu to nie ma sensu dalej tego ciągnąć. :wink:

_________________
https://www.flickr.com/photos/156235994@N06/albums


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt sty 22, 2016 4:29 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz gru 09, 2010 10:28 am
Posty: 487
grubyilysy napisał(a):
Jeżeli nie byli na szczycie to prawdopodobnie niestety nie dadzą już z 7200 rady.
Chyba że dziś zjadł ich brak aklimatyzacji, jutro miałaby się jakimś cudem poprawić, a pogoda nadal będzie jednak "żyleta".

Prawdę mówiąc - ciężko się połapać, co się przez ostatnie godziny działo, wygląda na to, że zwyczajnie nie dali rady.
Albo nawet nie próbowali, jeśli komuś w relacji się palec omsknął i z 7200 zrobiło się 7300.

_________________
"Podstawowym celem człowieka powinno być unikanie prostaków i ludzi bez poczucia humoru. Bo życie jest za krótkie"
Andrzej Zawada


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt sty 22, 2016 4:47 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz gru 09, 2010 10:28 am
Posty: 487
Yasuko Namba napisał(a):
mpap napisał(a):
Po pierwsze, to do mnie nie przeklinaj.

Tylko się nie rozpłacz

mpap napisał(a):
Po drugie: myślisz,że Dominik będący w bazie pod NP podawałby czas polski?

Ty jesteś upośledzony ?

Rozmowa na temat i na poziomie. Brawo. Wszyscy jesteśmy z Ciebie dumni.

_________________
"Podstawowym celem człowieka powinno być unikanie prostaków i ludzi bez poczucia humoru. Bo życie jest za krótkie"
Andrzej Zawada


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt sty 22, 2016 4:49 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 29, 2006 3:34 am
Posty: 14892
Lokalizacja: Ząbkowska, róg Brzeskiej
grubyilysy napisał(a):
Jeżeli nie byli na szczycie to prawdopodobnie niestety nie dadzą już z 7200 rady.

Co prawda Arslan na Twitterze się trochę dziwnie zachowuje - na sczęście w pozytywnym sensie... Czyżby... :)
Pozostaje czekać, na ciag dalszy informacji, może będa kontynuować, może zrezygnują, a może.... :)
Grunt że póki co są teraz cali w C4 (zdrowi zdaje się niekoniecznie, chyba że brać poprawkę na "zdrowy człowiek zimą na 7200").

_________________
Widzisz lewaka, nie stój z boku, reaguj!! Pamiętaj, lewactwo karmi się obojętnością i bezczynnością.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3269 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38 ... 109  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL