Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest N cze 16, 2024 4:03 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 189 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sty 07, 2009 2:19 pm 
Stracony

Dołączył(a): So lis 03, 2007 11:11 pm
Posty: 4104
Lokalizacja: Kraków K.E.G.
A teraz dalej o Broad Peaku. Ponieważ robimy monografię forumową ,poniżej zamieszczam relację Piotra Morawskiego.
Tutaj jest opisana kwestia śmierci Austriaka ( w poprzednich relacjach byl wzmiankowany ,że znoszono go )



Noc ciepła i przyjemna. Wystrzeliliśmy do góry jak rakiety. Równo ze świtaniem. Na wysokości 7500 ktoś postawił obóz IV. Do przełęczy jeszcze daleko... Dopiero po 5 godzinach od bazy ostrego marszu wychodzę na przełęcz. Staję jak wryty. Siedzi przede mną jakiś człowiek. Dopiero po chwili dociera do mnie przedwczorajsza rozmowa z Argentyńczykami: dwóch Austriaków miało nocować na grani. Zaraz, a gdzie ten drugi? Dociera do mnie Piotr i Peter. Dla Piotra czwarta wyprawa na Broad Peak i czwarty raz coś się dzieje. Na szczęście sprowadzić Austriaka może tylko jedna osoba.

Schodzę na dół razem z ledwie przytomnym Seppem (bo tak ów Austriak się nazywa). Zaczyna się upał, a ja w kombinezonie puchowym. Wleczemy się krok za krokiem, związani liną na krótko. W stromych odcinkach opuszczam go na linie. Niewiele umie po angielsku, zatem niewiele gadamy. Czasem tylko podczas postoju jęczy coś po niemiecku i często powtarza imię Marcus. Z dołu podchodzi do nas hiszpański lekarz i aplikuje Austriakowi końską dawkę Dexametazonu. Przez chwilę Sepp siedzi ze zwieszoną głową. Źle by było, jakby facet umarł nam teraz. Nagle Sepp podnosi głowę i na jego usta wypełza niepewny uśmiech. Godzina mija za godziną.
Udało się dotrzeć do obozu III. Austriak nieprzytomny, widać że Dexametazon pomógł mu przebierać nogami. Piotr z Peterem wracają dopiero pod wieczór. Z jednej strony szczęśliwi, z drugiej smutni.

Nie wyłaczyłem budzika, który zaczął piszczeć o drugiej. Gotuję wodę na herbatę i jakiegoś liofa. Brzuch mi się znowu buntuje, bolą nogi i jestem zmęczony. Od trzech dni ciągle w akcji i niewyspany. Może jednak przewrócić się na drugi bok i zasnąć?

Jest piękna, gwiaździsta noc. Zapalam czołówkę i wpatrzony w skrzący się w jej świetle śnieg zaczynam mozolne podchodzenie długim polem śnieżnym kluczącym pomiędzy serakami. Za sobą widzę światła czołówek. To Słowacy wyruszyli kwadrans po mnie. Także do ataku szczytowego.

Przed oczami mam Marcusa, którego widziałem na zdjęciach Petera. Był liderem austriackiej wyprawy. Już w bazie zorientowali się, że nie jest z nim dobrze i chcieli by wracał. Ale on się uparł. Spędzili z Sebbem dwa biwaki na grani. Weszli na główny wierzchołek. Podczas zejścia, kilkaset metrów pod szczytem, Marcus nagle zasłabł. Padł na kolana, zaczął się czołgać i w końcu ustał. Sebb zostawił go już martwego i kompletnie załamany zszedł na przełęcz. Chłopcy zastali Marcusa leżącego na boku, ze spokojną twarzą. Odciągnęli go kilkadziesiąt metrów od "ścieżki" na szczyt, owinęli głowę workiem i kamieniami. Nad takim prowizorycznym grobem odmówili modlitwę...

Śnieg nie zdążył w nocy zamarznąć. Krok do góry i obsunięcie. Kolejny krok i jestem prawie w tym samym miejscu. Zaciskam zęby i brodzę w nieprzyjaznej białej brei. Przełęcz jest tak samo daleko jak była. Słońce wschodzi coraz wyżej. Pode mną obóz trzeci, lodowce Savoia, Goldwin Austen, Baltoro i morze gór. Daleko trójkątny szczyt Masherbruma, a w tle masyw Nangi Parbat.

Krótkie spojrzenie na zegarek. Jest jeszcze przed 9-tą! Nigdzie nie widzę Słowaków. Przede mną piętrzy się stromymi skałami grań szczytowa. Zostawiam na przełęczy wodę na zejście, jakiś baton, kilka zbędnych rzeczy i idę dalej bez odpoczynku. Teraz już wiem, że dojdę. Podejście, zejście, podejście, zejście. I tak w kółko. Na lewo tybetańskie szczyty, na prawo znajome morze gór. Mijają ze dwie godziny. Gdzieś tutaj powinien być Rocky Summit. W końcu ukazuje się znajomy ze zdjęć widok - długa grań zakończona przewieszonym serakiem. Główny wierzchołek. Od strony Tybetu ściana Broad Peaku wygląda imponująco. Pionowa, obwieszona lodowymi soplami, śnieżnymi kuluarami i serakami. Niewiarygodne. Skończyło się ciągłe podchodzenie i schodzenie. Idę skalną granią wznoszącą się delikatnie do góry.

Mijam Marcusa. Leży bokiem, jakby zdrzemnął się na chwilę przy drodze. Wychodzę ze skał i po śniegu wchodzę na wierzchołek. Trochę niepewnie, bo przewieszony serak, po którym stąpam, nie budzi zaufania. Ostrożnie wyglądam na stronę Tybetu. Prawie koło mnie ostre sylwetki Gasherbrumów. Odwracam się, by spojrzeć na wszędobylską sylwetkę K2.

Jeszcze przed południem zaczynam zejście.

Zmęczenie zaczyna mnie powoli dopadać. Bolą łydki przy każdym kroku. Chcę być jak najszybciej na przełęczy, ale nie mogę zmusić nóg do szybszej pracy. Czas zaczyna płynąć wolniej. Grań nieubłaganie zatrzymuje, wije się w nieskończoność, zniechęca. Schodzę coraz wolniej. Przysiadam przy namiotach czwórki na 7500, słońce znowu grzeje niemiłosiernie. Zwieszam głowę między ramionami i tępo patrzę w śnieg. Nawet nie zauważam, kiedy zasypiam.

Podrywam głowę przerażony. Znowu spojrzenie na zegarek. Uf, spałem tylko pół godziny. Wstaję na zmęczone nogi i schodzę dalej. Przysiadam, co kilka, kilkanaście kroków. Nie mam gdzie się spieszyć, jeszcze całe popołudnie przede mną.



I zdjęcie samego szczytu ;
Obrazek

_________________
Krakowska Ekipa Górska -KEG
www.keg.yoyo.pl STRONA O GÓRACH


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sty 08, 2009 9:18 am 
Weteran

Dołączył(a): Wt lip 22, 2008 5:07 pm
Posty: 104
Lokalizacja: beskid niski
7000 m osiągnięte
07.01.2009

Dotarła do nas informacja, że trzyosobowy zespół nocuje na wysokości 7000 m n.p.m. Z podanego komunikatu wnioskujemy, że obóz III został założony!!!

na razie idzie świetnie:)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sty 08, 2009 9:21 am 
Stracony

Dołączył(a): So lis 03, 2007 11:11 pm
Posty: 4104
Lokalizacja: Kraków K.E.G.
No to praktycznie jutro powinna być informacja o ataku szczytowym.

_________________
Krakowska Ekipa Górska -KEG
www.keg.yoyo.pl STRONA O GÓRACH


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sty 08, 2009 10:25 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 29, 2006 3:34 am
Posty: 14895
Lokalizacja: Ząbkowska, róg Brzeskiej
MichaelaZzZz napisał(a):
Dotarła do nas informacja, że trzyosobowy zespół nocuje na wysokości 7000 m n.p.m. Z podanego komunikatu wnioskujemy, że obóz III został założony!!!

Informacja jest dwuznaczna z tendencją bardziej na minus niż na plus - z tego co pamiętam obóz miał stanąć na 7100 a to znaczy że nie dotarli do planowanego i zapewne "zwyczajowego" miejsca obozu. Sam komunikat "nocują" a "nie założyli obóz" też potwierdza że tak to wygląda.
Innymi słowy wygląda na to że nie do końca poszło zgodnie z planem. Jeżeli to nie efekt dupnięcia pogody to pewnie jutro będą próbowali podejść te 100 m i przenieść obóz a potem schodzić.
Kufa, ale jaja, ale fajnie, tyle lat człowiek mógł tylko poczytać a teraz może sobie pokomentować :-).

_________________
Widzisz lewaka, nie stój z boku, reaguj!! Pamiętaj, lewactwo karmi się obojętnością i bezczynnością.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sty 08, 2009 10:57 am 
Stracony

Dołączył(a): So lis 03, 2007 11:11 pm
Posty: 4104
Lokalizacja: Kraków K.E.G.
Nie tylko pokomentować ,ale np. zobaczyć filmik .
To są dopiero jaja.

_________________
Krakowska Ekipa Górska -KEG
www.keg.yoyo.pl STRONA O GÓRACH


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sty 08, 2009 1:30 pm 
Stracony

Dołączył(a): So lis 03, 2007 11:11 pm
Posty: 4104
Lokalizacja: Kraków K.E.G.
No i wiemy coś więcej . Mam zapis rozmowy telefonicznej z wysokosci 7000 metrów npm.

11am 01/08/09 Pakistan time) "We reached 7000 meters and decided to set up Camp 3 even though it is a little below what we had planned. The weather was worse than we had .... There was more precipitation than we had expected and the winds were blowing consistently at 40 km/hr with gusts up to 50 km/hr. These winds don't seem like much, but when you combine them with the cold temperatures, it is pretty brutal. You get cold really fast." (The predicted temperatures for 01/07/09 between 6300 m & 7000 m were: maximum -35C =
-31F, minimum -30C = -22F, factoring in the wind chill would be approx. -47C = -52F.)

Tlumaczenie szybkie i ogólne:
Dotarliśmy do 7000 i postanowiliśmy zalożyć obóz III pomimo,że jest to niżej niż planowaliśmy. Pogoda jest gorsza niż przypuszczaliśmy.
Wiatr wieje z prędkością 40-50 km /h i nie jest to dużo ,ale w połączeniu z niską temperaturą jest to bardzo ostra pogoda. Bardzo szybko się wychladzasz. Temperatura pomiędzy 6300 -7000 mnpm -35 C

_________________
Krakowska Ekipa Górska -KEG
www.keg.yoyo.pl STRONA O GÓRACH


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sty 08, 2009 1:45 pm 
Stracony

Dołączył(a): So lis 03, 2007 11:11 pm
Posty: 4104
Lokalizacja: Kraków K.E.G.
No i jeszcze kilka slów od Dona Bowie:
The winds last night were really strong at times, but we were using one of Artur's high mountain tents and it held really well. We didn't even tie it down because we were in such a rush to get inside of it. It was a long night!"

Czyli trochę reklamy namiotu:

" Wiatr byl bardzo silny przez cały czas ,ale użyliśmy namiotu hig mountain Artura i było ok. Nawet nie przytwierdziliśmy go do podloża bo tak bardzo spieszyliśmy się ,aby wejśc do wewnątrz. To była bardzo długa noc "

_________________
Krakowska Ekipa Górska -KEG
www.keg.yoyo.pl STRONA O GÓRACH


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sty 08, 2009 3:53 pm 
Stracony

Dołączył(a): So lis 03, 2007 11:11 pm
Posty: 4104
Lokalizacja: Kraków K.E.G.
Coś widzę ,że temat dzialań na BP malo intereuje.
To może film jak Hajzer schodzi ze zlamaną nogą z BP ( nie teraz oczywiście ) zainteresuje :D

http://www.youtube.com/watch?v=u3pJETt1s_Y

_________________
Krakowska Ekipa Górska -KEG
www.keg.yoyo.pl STRONA O GÓRACH


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sty 08, 2009 4:01 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 29, 2006 3:34 am
Posty: 14895
Lokalizacja: Ząbkowska, róg Brzeskiej
Luka3350 napisał(a):
Coś widzę ,że temat dzialań na BP malo intereuje.

A po czym niby to widzisz? Ja śledzę z zapartym tchem... A te zdjęcia z okolic wierzchołka są zajebiste - chyba nigdy nie widziałem dobrych zdjęć okolic wierzchołka ośmiotysięcznika, zawsze jakieś takie niewyraźne i byle jakie.
Na marginesie - całkiem normalnie, przypomina mi grań Dziumbira :D.

_________________
Widzisz lewaka, nie stój z boku, reaguj!! Pamiętaj, lewactwo karmi się obojętnością i bezczynnością.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sty 08, 2009 4:24 pm 
Stracony

Dołączył(a): So lis 03, 2007 11:11 pm
Posty: 4104
Lokalizacja: Kraków K.E.G.
No tylko Ty śledzisz :lol:
A ja szukam po najdalszych zakątkach netu i robie co mogę ,aby temat BP byl popularny.
A tak przy okazji grubyilysy jak ktoś nam kiedyś zacznie coś gadać o Broad Peaku jak mu wyjedziemy z tymi Rocky Summit i z tą calą naszą wiedzą ,że II to na 6300 a III to powinna byc na 7100 to pokażemy się jako wybitni znawcy tematu :lol:

_________________
Krakowska Ekipa Górska -KEG
www.keg.yoyo.pl STRONA O GÓRACH


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sty 08, 2009 4:32 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sie 20, 2006 3:56 am
Posty: 2343
Lokalizacja: Warszawa/Pruszków
Luka3350 napisał(a):
Coś widzę ,że temat dzialań na BP malo intereuje.

Przestań bredzić :lol: i kontynuuj - właśnie chciałam napisać, że BP będzie chyba najlepiej znanym przeze mnie himalajskim szczytem :)

_________________
Powolutku do przodu, mamy już stronę !!! :) :arrow: http://pomagamoli.pl/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sty 08, 2009 4:34 pm 
Stracony

Dołączył(a): So lis 03, 2007 11:11 pm
Posty: 4104
Lokalizacja: Kraków K.E.G.
Sofia bardzo się cieszę.
Potem zajmiemy się poszukiwaniem info o innych szczytach bardzo wysokich ( specjalnie tak piszę ,aby się nie zawęzić tylko do 8 semek )
I tak powoli wspólnymi silami zaczniemy coś kumac -gdzie jest co i jak się tam wchodzi :D

_________________
Krakowska Ekipa Górska -KEG
www.keg.yoyo.pl STRONA O GÓRACH


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sty 08, 2009 4:49 pm 
Stracony

Dołączył(a): So lis 03, 2007 11:11 pm
Posty: 4104
Lokalizacja: Kraków K.E.G.
No to żeby coś znowu fajnego poznać to mapa regionu lodowca Baltoro.
Jest fajna bo pokauje co gdzie jest względem siebie.
I widać jak relatywnie blisko jest Broad Peak od K2 i ,że kolejnymi wielkimi sąsiadami są Gasherbrumy.


Obrazek

_________________
Krakowska Ekipa Górska -KEG
www.keg.yoyo.pl STRONA O GÓRACH


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sty 08, 2009 4:51 pm 
Stracony

Dołączył(a): So lis 03, 2007 11:11 pm
Posty: 4104
Lokalizacja: Kraków K.E.G.
No i aby coś zobaczyć fajne zdjęcia Broad Peaku z Concordia.
Z tej perspektywy góra ładna ,choć są o niej zdania ,że "zakochać się w niej nie mozna ". Jest to typowy wielowierchołkowiec.

Obrazek

_________________
Krakowska Ekipa Górska -KEG
www.keg.yoyo.pl STRONA O GÓRACH


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sty 08, 2009 4:53 pm 
Stracony

Dołączył(a): So lis 03, 2007 11:11 pm
Posty: 4104
Lokalizacja: Kraków K.E.G.
I bardzo fajny schemacik pokazujący Karakorum co i gdzie:

Obrazek

_________________
Krakowska Ekipa Górska -KEG
www.keg.yoyo.pl STRONA O GÓRACH


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sty 08, 2009 5:36 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 13, 2005 4:25 pm
Posty: 9935
Lokalizacja: niedaleko Wąchocka
Nie pitol, Luka.
Ja też czytam, ale nie zabieram głosu bo się na tym nie znam.

_________________
Pamiętasz co obiecywała?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sty 08, 2009 6:19 pm 
Stracony

Dołączył(a): So lis 03, 2007 11:11 pm
Posty: 4104
Lokalizacja: Kraków K.E.G.
piomic no to znakomicie.
Jesli chodzi o BP to będziemy pilotowac sprawę na bieżąco.
A potem się zajmiemy innymi rejonami.

Ale nieskromnie się wypowiem ,że ilośc materialów na temat BP jest już teraz spora. I to mamy relacje z bardzo róznych wypraw i niektóre się nawet wzajemnie zazębiają ( sprawa biednego Austriaka )

_________________
Krakowska Ekipa Górska -KEG
www.keg.yoyo.pl STRONA O GÓRACH


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sty 08, 2009 6:35 pm 
Weteran

Dołączył(a): Śr lip 30, 2008 9:06 am
Posty: 129
Lokalizacja: Kraków
Luka kontynuuj. Bardzo dobra robota ;)

_________________
Śpieszmy się chodzić w góry, tak szybko szlaki zamykają.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sty 08, 2009 7:17 pm 
Stracony

Dołączył(a): So lis 03, 2007 11:11 pm
Posty: 4104
Lokalizacja: Kraków K.E.G.
No to jak jest tylu zadowolonych to jak skończymy Broad Peak robimy poważne omówienie następnego z listy wielkich.

_________________
Krakowska Ekipa Górska -KEG
www.keg.yoyo.pl STRONA O GÓRACH


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sty 08, 2009 7:29 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 13, 2005 4:25 pm
Posty: 9935
Lokalizacja: niedaleko Wąchocka
O to to to... :P :alien:

_________________
Pamiętasz co obiecywała?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sty 08, 2009 9:05 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pt lis 04, 2005 7:38 pm
Posty: 4278
Lokalizacja: Buk
Luka3350 napisał(a):
Z tej perspektywy góra ładna ,choć są o niej zdania ,że "zakochać się w niej nie mozna "

Ja tam bym sie mogła w TAKIEJ zakochać :)

Filmik robi wrażenie-praca zespołowa przede wszystkim.

_________________
Jak mówię,że wybaczam to nie znaczy,że zapomnę.

http://chomikuj.pl/hania.ratmed
http://7000.pl/index.php?page=wyprawy&o ... p=himalaje


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sty 08, 2009 11:36 pm 
Weteran

Dołączył(a): Wt lip 22, 2008 5:07 pm
Posty: 104
Lokalizacja: beskid niski
następnie może być materiał o Nanga Parbat... najtrudniejszej górze biorąc pod uwagę liczbę tragedii... następne są K2 i Manaslu


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt sty 09, 2009 8:36 am 
Stracony

Dołączył(a): So lis 03, 2007 11:11 pm
Posty: 4104
Lokalizacja: Kraków K.E.G.
Myślaem o Manaslu albo Nanga . Nanga jest bardzo ciekwa i ma bardzo bogatą bibliografię z kolei Manaslu jest zdecydowanie mniej znane .

_________________
Krakowska Ekipa Górska -KEG
www.keg.yoyo.pl STRONA O GÓRACH


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt sty 09, 2009 9:04 am 
Stracony

Dołączył(a): So lis 03, 2007 11:11 pm
Posty: 4104
Lokalizacja: Kraków K.E.G.
No i kolejna wiadomość :

08.01.2009

Po założeniu obozu III, noclegu na 7000 m, himalaiści szybko wrócili do bazy u podnóża góry.

_________________
Krakowska Ekipa Górska -KEG
www.keg.yoyo.pl STRONA O GÓRACH


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt sty 09, 2009 12:55 pm 
Stracony

Dołączył(a): So lis 03, 2007 11:11 pm
Posty: 4104
Lokalizacja: Kraków K.E.G.
I ostatnie wiadomości:
09.01.2009


"Dajemy radę się wspinać przy wietrze do 50 km/h. Powyżej sobie odpuszczamy. - relacjonuje Artur Hazjer -

Temperatura w bazie minus 20, w nocy do minus 40 stopni. W obozach średnio minus 30/35, w słońcu podnosi się do minus 25 stopni.

Gotujemy bez problemu.

Posuwamy się szybko do góry, bo mało odpoczywamy – w bazie maksymalnie jeden dzień. Wykorzystujemy stosunkowo łaskawą pogodę i możliwe do zaakceptowania warunki atmosferyczne.



Najbardziej w kość dają trudności techniczne - droga niby normalna, ale nie do poznania - szklisty lód - dziennie kilkaset metrów – uff..."

_________________
Krakowska Ekipa Górska -KEG
www.keg.yoyo.pl STRONA O GÓRACH


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt sty 09, 2009 4:20 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pt lis 04, 2005 7:38 pm
Posty: 4278
Lokalizacja: Buk
Czyli sa na dobrej drodze do sukcecu...

_________________
Jak mówię,że wybaczam to nie znaczy,że zapomnę.

http://chomikuj.pl/hania.ratmed
http://7000.pl/index.php?page=wyprawy&o ... p=himalaje


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt sty 09, 2009 4:27 pm 
Stracony

Dołączył(a): So lis 03, 2007 11:11 pm
Posty: 4104
Lokalizacja: Kraków K.E.G.
Po założeniu III zeszli bardzo nisko na nocleg -czyli zrobili najlepiej jak mogli. Oczywiście nikt nie traci zdobytych z trudem metrów chętnie ale decyzja o noclegu jak najniżej się da powinna się przeŁożyć na aklimatyzację i podnieś szanse na sukces.

_________________
Krakowska Ekipa Górska -KEG
www.keg.yoyo.pl STRONA O GÓRACH


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt sty 09, 2009 5:24 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Pt lis 11, 2005 3:23 pm
Posty: 1214
600m nad obozem III planują założyć obóz IV.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt sty 09, 2009 5:55 pm 
Weteran

Dołączył(a): Wt lip 22, 2008 5:07 pm
Posty: 104
Lokalizacja: beskid niski
trudne napewno warunki i dlatego zdecydowali się pewnie na jeszcze jeden obóz. Potencjalnie z 7100 można atakować szczyt no ale pamiętajmy że jest ZIMA


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sty 12, 2009 10:14 am 
Stracony

Dołączył(a): So lis 03, 2007 11:11 pm
Posty: 4104
Lokalizacja: Kraków K.E.G.
Kilka zdjęć ze strony Dona Bowie

Obrazek

Obrazek

Obrazek

_________________
Krakowska Ekipa Górska -KEG
www.keg.yoyo.pl STRONA O GÓRACH


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 189 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL