Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest N cze 16, 2024 5:17 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 481 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 17  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Nanga Dream
PostNapisane: Cz lut 27, 2014 8:19 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sie 30, 2010 12:43 pm
Posty: 3533
Lokalizacja: Węgierska Górka
liczę na współpracę obu zespołów. Simone ma na pewno lepszą aklimatyzację niż Polacy. Tomek przez takie czekanie na wysokości traci trochę ze swojej mocy. Wydaje mi się, że teraz jest ostatnia szansa na szczyt. Oby się udało.

_________________
Galeria zdjęć


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Nanga Dream
PostNapisane: Cz lut 27, 2014 10:25 pm 
Kombatant

Dołączył(a): N maja 30, 2010 3:06 am
Posty: 500
Lokalizacja: krk
Cytuj:
W pewnym momencie po południu, wywołałem przez radio Tomasza. Słyszę jego głos, który przychodzi z daleka. Trochę „szorstki”. Odpowiadam, zastanawiając się, jak Ci tam Tomek? On mówi coś, ale nie czuje się dobrze, czekam kilka sekund. Trochę „martwię się”, że to nie jest miłe miejsce, gdzie on teraz jest, sam, z tym wiatrem… Tomasz zaczyna mówić. Mówi mi, że jest w namiocie i śpiworze przez cały dzień. Że namiot jest szarpany i wyginany przez wiatr, że jest strasznie i nie może nawet wyjść na siusiu. Stoję, czekając w milczeniu. Nie wiem, co powiedzieć i zastanawiam się, czy to jest moralne.
Ponownie cisza… Tomek mówi, że „trochę” się nudzi i że musi pogadać. Opowiada dowcip po angielsku, o zakonnicy i Jamajczyku. Naśladuje ich głosy, Zakonnicy i tego Jamajczyka. Rozśmiesza mnie. Jestem rozwalony, nie słyszę za dobrze, nie rozumiem wszystkich słów, ale już jego głos, który z 6700 metrów imituje głos zakonnicy i Jamajczyka sprawia, że umieram ze śmiechu. Skończył opowiadać kawał, on się też śmieje. Naciskam przycisk w radiu i czuję, że śmieję się dalej. Jesteśmy jak dwaj kretyni, którzy się śmieją przez radio, jeden na 6700, a drugi na 3600 metrów.
Tomasz, jest dziś bez wątpienia największym człowiekiem na Ziemi, na dużych wysokościach, kto wie, czy tak pomyślał?
Gdy już wyśmialiśmy się tak, cisza… prawie minutę. Mignęło zielone światełko na moich radiowych żaróweczkach i znowu głos Tomasza dolatuje trochę „szorstki”, ostry, rozmyty w falach radiowych, które przychodzą z daleka ze zmęczeniem. Teraz – Tomasz już mi mów – jest lepiej. Pogadamy później. Ok. Ok.
<Tłumaczyła Małgorzata Klamra>

_________________
Mój kraj przywykły do łomotu, do dziejowego wpi.erdolu(...). A niech nas, kur.wa, zabiją, żeby zapamiętali! Jak już niczego nie potrafimy to się rzucimy pod pociąg dziejów, żeby choć na moment stanął, aż nasze ścierwo wydostaną i dopiero ruszą.A.S.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Nanga Dream
PostNapisane: Pt lut 28, 2014 8:45 am 
Kombatant

Dołączył(a): N gru 23, 2012 1:19 pm
Posty: 465
(Prawie) wszyscy ruszają w górę. Tomek+David do C4, Simone z Pawłem do C3, Jacek zostaje w C2.
Pogoda dobra!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Nanga Dream
PostNapisane: Pt lut 28, 2014 9:00 am 
Swój

Dołączył(a): Śr maja 22, 2013 12:46 pm
Posty: 44
Lokalizacja: Myślenice
Oby pogoda wytrzymała!
Cytuj:
Raheel Adnan ‏@Raheel_Adnan 4 min.
#NangaParbat: So, Tomek & David are setting up for summit-bid, tomorrow. Simone & Pawel will be available for support! Fingers crossed.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Nanga Dream
PostNapisane: Pt lut 28, 2014 11:14 am 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lip 14, 2006 11:53 am
Posty: 2775
Lokalizacja: Wrocław
Cytuj:
Tomasz Mackiewicz i David Goettler stworzyli zespół, który jutro zaatakuje niezdobyty zimą szczyt Nanga Parbat! Teraz próbują się przedrzeć przez skalną część ich drogi. Są na wysokości ok. 6900 metrów. Simone Moro źle się czuł w nocy, wymiotował i schodzi do obozu II. Do obozu III idzie z kolei Paweł Dunaj. Moro i Dunaj będą zapleczem/pomocą ataku szczytowego. W obozie II jest Jacek Teler.


Cytuj:
Simone Moro już w obozie II. Będzie schodził do bazy. Warunki na górze bardzo dobre, nie wieje za mocno, nie jest zbyt zimno.


Cytuj:
David Goettler jest na wysokości 7000 metrów. Zaczął kopać platformę pod namiot. Tomek Mackiewicz jest 100 metrów niżej i powoli idzie w górę. Wiatru nie ma, lekka mgła.


Cytuj:
Goettler założył obóz IV na wysokości 7000 metrów. Topi śnieg na herbatę, czeka na Tomka, który się zbliża. Nadchodzi wiatr i zimno.


Cytuj:
Tomek Mackiewicz jest już w obozie IV.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Nanga Dream
PostNapisane: Pt lut 28, 2014 12:35 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 17, 2013 7:34 am
Posty: 782
Lokalizacja: Jaworzno
Rany boskie to jeszcze tak na prawdę tak daleko... ale jestem tak podjarany jak to czytam :)
Fajnie ze sie chłopaki wymiksowali i tworzą zgraną ekipę. Szkoda troche Simone.
Tomek i David ciśnijcie w góre chłopaki! :D

<trzyma_kciuki>
Pozdrawiam
Tomek

_________________
"Gdyby ludzie od jaskiniowej epoki robili tylko to, co wyglądało na możliwe, do dzisiaj siedzieliby w jaskiniach" - Stanisław Lem


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Nanga Dream
PostNapisane: Pt lut 28, 2014 12:49 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 29, 2006 3:34 am
Posty: 14894
Lokalizacja: Ząbkowska, róg Brzeskiej
Teraz czas żeby Jacek Teler nareszcie się wykazał i razem z Pawłem mogli by spróbować zrobić "zaplecze" dla atakującej dwójki.
Wynieść do czwórki jeszcze jeden namiot śpiwory, gaz, żarcie, może linę...*
Jeśli Tomek z Davidem zaryzykują atak alpejski sob/nie to czeka nas mocne 48h...
Grunt, żeby nie przeszarżowali i wszyscy szczęśliwie wrócili.
Trzymam kciuki!

* (butlę z tlenem...)

_________________
Widzisz lewaka, nie stój z boku, reaguj!! Pamiętaj, lewactwo karmi się obojętnością i bezczynnością.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Nanga Dream
PostNapisane: Pt lut 28, 2014 12:58 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 21, 2012 5:49 pm
Posty: 453
Lokalizacja: Kraków
Szkoda Simone, widać Nanga nie jest łaskawa nawet dla takich wyjadaczy.

Powodzenia chłopaki! Oby wrócili zwycięsko i szczęśliwie!

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Nanga Dream
PostNapisane: Pt lut 28, 2014 1:07 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lip 14, 2006 11:53 am
Posty: 2775
Lokalizacja: Wrocław
Nie ma szans żeby jutro weszli. Koniecznie muszą założyć obóz na 7500-7700.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Nanga Dream
PostNapisane: Pt lut 28, 2014 1:11 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 21, 2012 5:49 pm
Posty: 453
Lokalizacja: Kraków
Pamiętam, że przed wylotem do Pakistanu Tomek podawał na swoim blogu, że IV planuje postawić na 7400, więc faktycznie może być tak , że założą V na ok 7500.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Nanga Dream
PostNapisane: Pt lut 28, 2014 1:16 pm 
Kombatant

Dołączył(a): N gru 23, 2012 1:19 pm
Posty: 465
7000 tak blisko a jakże daleko... jeszcze ten trawers...
nawet przy dobrym samopoczuciu chłopaków szanse są małe, a to jeszcze 1000 m przewyższenia. tyle sie może pozmieniać. czekam z niecierpliwością na dobre wieści, mam nadzieje że nie przeszarżują.
przeczucie mówi że tempo ataku jest zbyt niskie aby dotrzeć do szczytu (i zejść na rozsądną wysokość) przed załamaniem pogody, chyba że poniedzialek jeszcze będzie nie najgorszy.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Nanga Dream
PostNapisane: Pt lut 28, 2014 2:04 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Cz sty 05, 2012 9:26 am
Posty: 320
Szli dziś bardzo wolno, to źle wygląda przed jutrzejszym dniem. Oczywiście o ataku szczytowym jutro nie ma mowy - max to założenie c5 na 7500-7700,ale to się okaże rano,bo warunki na Diamir mogą być nie do przejścia.

ps. chociaż trzeba dodać uczciwie, ze David zrobił dziś około 800m przewyższenia.. Więc jego tempo jest dobre.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Nanga Dream
PostNapisane: Pt lut 28, 2014 5:02 pm 
Kombatant

Dołączył(a): N gru 23, 2012 1:19 pm
Posty: 465
o chłopakach zrobiło się głośno, dzisiaj nawet w rmf pojawiła się krótka notka o ataku szczytowym.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Nanga Dream
PostNapisane: Pt lut 28, 2014 8:33 pm 
Kombatant

Dołączył(a): N gru 23, 2012 1:19 pm
Posty: 465
Jacek Teler w relacji live potwierdza że ich prognozy również wskazują na załamanie pogody w poniedziałek.
Jedyny możliwy optymistyczny scenariusz- jutro na okolo 7500, jama sniezna, niedziela szczyt i powrot do jamy. pozniej kibel. Realne? wg mnie- a może wg napływających informacji, mało. Chyba że akurat okaże się że warunki po drugiej stronie są super, chłopaki w świetnej formie, pogoda lepsza niż w prognozach.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Nanga Dream
PostNapisane: Pt lut 28, 2014 9:05 pm 
Swój

Dołączył(a): Cz cze 10, 2010 9:44 pm
Posty: 63
nie wiem czy dobrze zrozumiałem tłumaczenie, ale Simone napisał, że jego problemy były spowodowane przez menażkę Polaków. sytuacja przestanie być śmieszna jak szczyt zostanie zdobyty przez Tomka i Dawida. :lol:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Nanga Dream
PostNapisane: Pt lut 28, 2014 11:44 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 29, 2006 3:34 am
Posty: 14894
Lokalizacja: Ząbkowska, róg Brzeskiej
A księżyc znowu, bulwa, w nowiu.

_________________
Widzisz lewaka, nie stój z boku, reaguj!! Pamiętaj, lewactwo karmi się obojętnością i bezczynnością.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Nanga Dream
PostNapisane: So mar 01, 2014 7:23 am 
Swój

Dołączył(a): Pn wrz 01, 2008 1:33 pm
Posty: 61
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
cyt. "Tomek i David podeszli wyżej pod Mazeno i stwierdzili, że jest zbyt niebezpiecznie, więc przerywają akcję i schodzą do C3"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Nanga Dream
PostNapisane: So mar 01, 2014 8:02 am 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): N paź 05, 2008 8:16 pm
Posty: 1359
Lokalizacja: silesia
Greg_04 napisał(a):
cyt. "Tomek i David podeszli wyżej pod Mazeno i stwierdzili, że jest zbyt niebezpiecznie, więc przerywają akcję i schodzą do C3"

No to dupa. Myślicie, że przy dobrej pogodzie spróbują ponowić atak?
Ciekawe jak wygląda grań skoro stwierdzili, że jest zbyt niebezpiecznie...

_________________
I was blind but now I can see...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Nanga Dream
PostNapisane: So mar 01, 2014 8:36 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 29, 2006 3:34 am
Posty: 14894
Lokalizacja: Ząbkowska, róg Brzeskiej
Simone zapowiedział, że po tej akcji pakują się do domu.
Zdaje się też że schodząc zabierał już włoski sprzęt, David będzie robił to samo, a wśród tego sprzętu są przecież namioty trójki i czwórki.
Dzisiaj mieli bardzo słaby wiatr* a jednak zawrócili, także myślę że na tym koniec polsko-włoskiego występu na Nanga-Parbat.

* Ja patrzę na prognozę na Mountain Forecast, gdzie pisało o wietrze 15 km/h na szczycie. Tymczasem w którejś z informacji od Tomka z dzisiaj czytałem o zgoła większej prędkości, więc pewnie te prognozy z Mountain-Forecast nadają się jedynie "dla lekkiej orientacji".

_________________
Widzisz lewaka, nie stój z boku, reaguj!! Pamiętaj, lewactwo karmi się obojętnością i bezczynnością.


Ostatnio edytowano So mar 01, 2014 8:55 am przez grubyilysy, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Nanga Dream
PostNapisane: So mar 01, 2014 8:37 am 
Kombatant

Dołączył(a): N gru 23, 2012 1:19 pm
Posty: 465
Chyba trzeba sobie otwarcie powiedzieć: nie w tym roku.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Nanga Dream
PostNapisane: So mar 01, 2014 9:00 am 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): So lis 24, 2012 7:17 pm
Posty: 1562
Cytuj:
01.03.2014 | 15:00
Atak zakonczony ok.7150m Chlopcy schodza,dzis razem wszyscy wieczorem odmeldujemy sie w bazie BISMINLA HRAHMA LERAHIM!
Jacek T.

_________________
nie pozwól mi zapomnieć, jak to jest tam wysoko...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Nanga Dream
PostNapisane: So mar 01, 2014 11:04 am 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz gru 09, 2010 10:28 am
Posty: 487
Szkoda, byle teraz wszyscy bezpiecznie wrócili i spróbowali za rok.

Nie chcę komentować słów Simone, być może były spowodowane tym, że wszyscy powoli mieli już siebie dość, w końcu dość sporo czasu spędzali razem w bazie i nastąpił efekt znużenia.

Powodzenia za rok!

_________________
"Podstawowym celem człowieka powinno być unikanie prostaków i ludzi bez poczucia humoru. Bo życie jest za krótkie"
Andrzej Zawada


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Nanga Dream
PostNapisane: So mar 01, 2014 11:15 am 
Kombatant

Dołączył(a): Cz sty 05, 2012 9:26 am
Posty: 320
Simone nie powiedział nic kontrowersyjnego przecież. Zatruł się poniekąd na własne życzenie.. A,że Tomek nie dawał rady dotrzymywać kroku Davidowi i pomagać mu torować, no trudno - takie fakty.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Nanga Dream
PostNapisane: So mar 01, 2014 11:43 am 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lip 14, 2006 11:53 am
Posty: 2775
Lokalizacja: Wrocław
Cytuj:
O 7:45 czasu pakistańskiego Tomek i David byli jeszcze w namiocie. Wiatr wiał z prędkością 70 km/h i jak przekazali przez radio, było ... zimno.


Cytuj:
Paweł Dunaj przekazał, że wieje naprawdę mocno. Chciałby ruszyć się z obozu III do obozu IV, ale czeka na decyzję Tomka i Davida.


Cytuj:
Również Jacek Teler, który przebywa w obozie II czeka na decyzje Tomka i Davida.


Cytuj:
Tomek i David zdecydowali się podejść trochę w górę i zobaczyć jak wygląda sytuacja po stronie Diamir nad Granią Mazeno na wysokości ok. 7200 metrów.


Cytuj:
Tomek i David postanowili przerwać atak szczytowy. Zbyt mocny wiatr, za zimno i zbyt niebezpiecznie. Wycofują się do obozu III.


Cytuj:
David jest już w C2. Tomek też niedługo powinien się tam pojawić.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Nanga Dream
PostNapisane: So mar 01, 2014 12:13 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz gru 09, 2010 10:28 am
Posty: 487
Emilio na twitterze
Cytuj:
"Wszyscy są niedaleko C1, wracają do BC. Zebrali cały sprzęt i liny. Czują się w porządku"


Ciekawe czy potrzebują kasy na powrót...

_________________
"Podstawowym celem człowieka powinno być unikanie prostaków i ludzi bez poczucia humoru. Bo życie jest za krótkie"
Andrzej Zawada


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Nanga Dream
PostNapisane: So mar 01, 2014 12:20 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lip 14, 2006 11:53 am
Posty: 2775
Lokalizacja: Wrocław
Simone i David kończą wyprawę. Myślę że nasi też. Ciekawi mnie czy widzieli północną ścianę i warunki na niej.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Nanga Dream
PostNapisane: So mar 01, 2014 12:27 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): So lis 24, 2012 7:17 pm
Posty: 1562
Szkoda mi trochę chłopaków, ale jak mówi Kaytek
Cytuj:
Ta góra już tam trochę stoi, i za rok też będzie stała
, a na szczęście gdy myślimy o realizacji marzeń, nie jesteśmy nigdy sami

_________________
nie pozwól mi zapomnieć, jak to jest tam wysoko...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Nanga Dream
PostNapisane: So mar 01, 2014 1:33 pm 
Kombatant

Dołączył(a): N gru 23, 2012 1:19 pm
Posty: 465
jak powiedział Wielicki całkiem nie dawno, wyprawy dzielą się na udane i szczęśliwe.
Ta była szczęśliwa, bo wszyscy wrócili bezpiecznie do domu. Udana i szczęśliwa miejmy nadzieje będzie za rok. Zapowiedzi chłopców chyba nie pozostawiają złudzeń, że będzie kolejna próba w przyszłym roku.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Nanga Dream
PostNapisane: So mar 01, 2014 1:37 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 29, 2006 3:34 am
Posty: 14894
Lokalizacja: Ząbkowska, róg Brzeskiej
Tak na oko patrząc po tych czterech próbach, jeżeli droga Schella jest rzeczywiście optymalna, to jedyne szanse ma duża skoordynowana wyprawa. Cieżką charówą założyć 4-5 obozów i mieć w składzie szybkobiegaczy do szybkiego ataku szczytowego.
Co nieco śmieszne, w zasadzie ten skład co był, to trochę przez przypadek jakoś tak właśnie wyglądał, ale obozy zostały w styczniu założone za nisko, okno z ataku szczytowego było za krótkie, Simone nie miał śpiwora i żarcia, a poza tym nawet gdyby się Davidowi i Simone udało, to na szczycie stanęli by dwaj Włosi, co by się przydało żeby tak jakoś inaczej wyglądało. ;-)

_________________
Widzisz lewaka, nie stój z boku, reaguj!! Pamiętaj, lewactwo karmi się obojętnością i bezczynnością.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Nanga Dream
PostNapisane: So mar 01, 2014 1:55 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 21, 2012 5:49 pm
Posty: 453
Lokalizacja: Kraków
grubyilysy napisał(a):
Tak na oko patrząc po tych czterech próbach, jeżeli droga Schella jest rzeczywiście optymalna, to jedyne szanse ma duża skoordynowana wyprawa. Cieżką charówą założyć 4-5 obozów i mieć w składzie szybkobiegaczy do szybkiego ataku szczytowego.
Co nieco śmieszne, w zasadzie ten skład co był, to trochę przez przypadek jakoś tak właśnie wyglądał, ale obozy zostały w styczniu założone za nisko, okno z ataku szczytowego było za krótkie, Simone nie miał śpiwora i żarcia, a poza tym nawet gdyby się Davidowi i Simone udało, to na szczycie stanęli by dwaj Włosi, co by się przydało żeby tak jakoś inaczej wyglądało. ;-)


A David to nie czasem Niemiec? :D

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 481 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 17  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL