Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Cz mar 28, 2024 10:50 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: N sie 12, 2012 12:23 pm 
Nowy

Dołączył(a): Wt sie 07, 2012 8:37 am
Posty: 16
Witam, w polowie pazdziernika mam zamiar wybrac sie na Zugspitze, niestety nie wiem jakie inne gory w okolicy mozna zdobyc, a dla samego Zugspitze i Alpspitze nie oplaca sie zbytnio jechac. Bedziemy nocowac w Garmisch Partenkirchen. Prosze o pomoc
:)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N sie 12, 2012 2:13 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Śr gru 14, 2005 7:34 pm
Posty: 1068
krester- na południe od grupy Wetterstein, po stronie austriackiej, znajduje się grupa Mieming z imponującymi i widokowymi masywami Hohe Munde (2662m), Hochwand (2719m) czy Ehrwalder Sonnenspitze (2412m), przy czym te dwa ostatnie są trochę trudniejsze i w październiku to już bez asekuracji może być ciężko (zależy od warunków).
19 km od Ga-Pa znajduje się Mittenwald. W tych okolicach warto zaliczyć wąwóz Leutaschklamm i przy okazji Grosse Arnspitze (2196m).
Po drugiej stronie doliny rzeki Isar znajdują się Alpy Karwendel z wieloma pięknymi szczytami.
To tylko niewielki fragment możliwości w tamtych rejonach.
Ogólnie nudzić się nie powinieneś :) .


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N sie 12, 2012 3:05 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Pt lis 21, 2008 10:48 pm
Posty: 1227
Lokalizacja: Warszwa
ja w sobotę się tam wybieram i tak jak napisałes Zugspitze i Alpspitze to jest klasyk tamtego rejonu. Ja planuje dorzucić Sonnenspitze, Grosse Arnspitze ale to tylko plany

_________________
Jeśli zdajesz pytanie dlaczego chodzę po górach to znaczy że nie zrozumiesz odpowiedzi


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N sie 12, 2012 7:46 pm 
Nowy

Dołączył(a): Wt sie 07, 2012 8:37 am
Posty: 16
Dziekuje za odpowiedzi. Niestety dopiero teraz sie dowiedzialem, ze moje ferie zaczynaja sie w polowie pazdziernika/ na poczatku listopada. Moglby mi ktos powiedziec jakie warunki tam w tedy panuja i czy jest sens jazdy w tamte rejony?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N sie 12, 2012 9:17 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Śr gru 14, 2005 7:34 pm
Posty: 1068
krester- to jest zasadnicza różnica czy będziesz tam w połowie października czy na początku listopada.

Ja byłem ok. 10 października. Miałem szczęście- piękna pogoda i letnie warunki, śnieg/lód powyżej 3000m na zboczach południowych i powyżej 2700m na północnych.

Tam jest podobnie jak w Tatrach, czyli upraszczając: pierwszy rzut zimy w wrześniu, po którym zostają zaśnieżenia/zalodzenia w wyższych partiach. Później następuje kilkutygodniowy okres dobrej pogody po którym przychodzi właściwa zima.

Ja trafiłem akurat na ów jesienny wyż, który z tego co pamiętam, panował jeszcze przez następne dwa tygodnie- do ok. 25 października.
Oczywiście ten schemat nie musi się powtarzać- np. już pierwszy atak zimy może być na tyle silny, długi lub wczesny, że w połowie października w górach będzie już zima na full.
Może jednak Ci się uda- trzeba obserwować pogodę i kamery przed wyjazdem.

Natomiast początek listopada to niemal na pewno trudne warunki zimowe (sporo świeżego, niezwiązanego śniegu) i mało ciekawa pogoda.
No chyba że miałbyś wyjątkowe szczęście- anomalie w postaci bardzo długiej ciepłej jesieni czasami się zdarzają, ale to już liczenie na fuksa.

Jeżeli ferie miałbyś mieć na początku listopada to szczerze mówiąc jest to lipny termin na chodzenie po górach w Europie.
Lepszymi celami w tym okresie są np. Atlas Wysoki w Maroku lub jakieś góry w południowej Turcji.
Tam także zapewne panują już warunki zimowe, ale można znaleźć coś łatwego technicznie i bezpiecznego od lawin, gdzie do wejścia wystarczą raki+kijki lub raki+czekan. No i przede wszystkim większa szansa na dobrą pogodę.

Początek listopada to również nie najgorszy okres na trekking w Nepalu, ale to wymaga sporo więcej czasu i mamony (tym bardziej że wprowadzili tam niedawno obowiązek wynajmowania przewodnika do każdej wędrówki).

PS. Najlepiej niech Ci szef zrekompensuje listopadowy termin urlopu fundując bilet lotniczy do Chile lub Nowej Zelandii :D .


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N lip 26, 2020 8:49 am 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Cz maja 02, 2013 1:05 pm
Posty: 1693
Czy ktoś może polecić dobrą, elektroniczną mapę GPS (do programu Locus) Zugspitze i okolic (garmisch partenkirchen, tak by skala była dokładna i szlaki zaznaczone? Może być mapa płatna.

_________________
"Ostrożnie, tam przepaść!", Maria Bandrowska, 27 lipca 1914 r.
"Ile razy widziałeś schodzącą lawinę w Tatrach w grudniu?" magis, 2018


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N lip 26, 2020 9:15 am 
Nowy

Dołączył(a): N lip 26, 2020 8:57 am
Posty: 1
Dzień dobry Forumowicze. Jest to mój pierwszy post i pomyślałem, że podepnę się pod istniejący temat, bo jak najbardziej pasuje do mojego pytania. Czy możecie doradzić jakieś jednodiowe szlaki z Garmisch lub Grainau. Dodam, że interesują mnie szlaki do przejścia bez sprzętu. Jesli chodzi o stopień trudności, to powiedzmy maksymalnie odpowiednik naszej Świnicy, może Kościelca. Będę w Grainau tydzień czasu na początku września. Patrzyłem na szlak pieszy (ten łatwiejszy, bez utrudnień) na Zugspitze, ale z tego co widzę, to w jedną stronę 23 km. Do zrobienia, tylko gorzej z zejściemw ciągu jednego dnia. Chyba, że uda się zjechać kolejką, alemuszę się na miejscu zorientować jak to wygląda. Kombinuję tak, aby maksymalnie ograniczyć używanie samochodu. Co prawda, nie wiem czy będzie jeszcze tłok na parkingach, z początkiemm września, ale jeśli się da znaleźć szlaki, które razem z powrotem zamkną się w 25, max 30 km, to właśnie takie byłyby ekstra. Stacjonuję w Grainau, jakieś 3 km od kolejkina Zugspitze. Może ktoś, coś doradzić?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn cze 14, 2021 7:19 pm 
Swój

Dołączył(a): Pn cze 14, 2021 6:31 pm
Posty: 32
Hej!

krester napisał(a):
[...] niestety nie wiem jakie inne gory w okolicy mozna zdobyc, a dla samego Zugspitze i Alpspitze nie oplaca sie zbytnio jechac.

Czy kojarzysz graniówkę Jubiläumsgrat? Zdecydowanie polecam od właśnie Zugspitze w kierunku Alpspitze. Pośrodku grani jest też idealne miejsce na nocleg.

Przeczytaj więcej tutaj:

Obrazek

Pozdrawiam,
---- Łukasz

_________________
Kartka z podróży - podróże i góry.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL