Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Śr cze 26, 2024 12:36 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: So sie 10, 2013 11:50 am 
Swój

Dołączył(a): Śr cze 19, 2013 1:46 pm
Posty: 50
Lokalizacja: za daleko od Tatr
Witajcie!

Mam prośbę o pomoc w wyborze lokalizacji w Alpach na 2-6 września (poniedziałek-piątek).
Mój i żony cel to pochodzenie spokojne po w miarę łatwych trasach w Alpach bez ferrat, sprzętu alpinistycznego, lodowców, trekking na poziomie mniej więcej tego co znamy.
Chcemy spać w miarę tanio - kwatera, schronisko?, namiot odpada i z jednego miejsca pochodzić po szlakach (nie wiem do 2500, 2700 m) w miarę możliwości nie tych samych (fajnie byłoby znaleźć jakąś miejscowość z dostępem do szlaków jak Kościelisko, Zakopane, Stary Smokoviec).

Nasze doświadczenie: Rysy od Słowacji, Czerwone Wierchy, Zadni Granat z Murowańca i z powrotem, poza tym Szpiglasowy, Krywań, Bystra Ławka - generalnie łatwe szlaki, całe Karkonosze, Pieniny, Gorce.

Świnica od Zawratu do Kasprowego dla żony okazała się zbyt trudna, słabe łapki, ale przeszła.

Wyjazd jest krótki, prezent ślubny dla nas - 3.4 dni chodzenia, ale chodzi żeby zobaczyć Alpy, zobaczyćnowe piękne krajobrazy, w Tatrach już razy byliśmy 7 razy, a nie wiemy kiedy przytrafi się następna taka możliwość,

byłbym bardzo wdzięczny o polecenie jakiejś miejscowości z której można pochodzić tak jak pisałem wyżej, no i generalnie rozważaliśmy jak najbliżej Polski z okolic Poznania (Alpy Bawarskie, Austriackie nie dalej)

dziękuje i pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So sie 10, 2013 12:09 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lip 04, 2009 9:21 am
Posty: 686
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Generalnie prawie w każdej dolinie alpejskiej znajdziesz fajne trasy trekkingowe.
Na początek mogę polecić Ci Zillertal i okolice. Można "zaliczyć" łatwe trzytysięczniki (Ahornspitze i Hoher Riffler), zobaczyć piękne górskie zapory, pojeździć na rowerze i w dzień restowy wyskoczyć do Innsbrucka i nad jezioro Achensee na kąpiel w pięknej scenerii :) A jak będzie brzydko można objeździć okoliczne doliny i np. przejść słynną Wildwasserweg.
Zobacz mój stary temat, gdzie opisałem jak to rozłożyłem na 6 dni:
http://forum.turystyka-gorska.pl/viewtopic.php?f=13&t=7824


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N sie 11, 2013 9:29 am 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn kwi 11, 2011 9:25 pm
Posty: 1503
Lokalizacja: W-wa
Chętnie polecę wam konkretne trasy w Otztal. Ale przekraczają one 3000 m bądź są blisko tej wysokości (co w Alpach nie jest zresztą jakąś zawrotną wysokością i odważę się radzić wam wzięcie pod uwagę czegoś wyżej niż 2500-2700). Przygotowałam niedawno opisy tras, które tam przeszłam, dla osób, które pytały mnie o nie - mam je więc gotowe.
Zerknij na mapę, czy odpowiada wam ten rejon i daj mi znać na prv. Weź po uwagę, że wyjeżdżam w sobotę.

_________________
Nutko moja
https://www.youtube.com/@CarpathianMusicWorld/playlists


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL