Forum portalu turystyka-gorska.pl
http://turystyka-gorska.pl/

Mont Blanc - kwiecień 2014 - zapraszam
http://turystyka-gorska.pl/viewtopic.php?f=13&t=16195
Strona 1 z 1

Autor:  kosciak [ Pt mar 07, 2014 1:13 pm ]
Tytuł:  Mont Blanc - kwiecień 2014 - zapraszam

Witam, wraz ze znajomym planujemy wyprawę na Mt. Blanc.
Termin to 12 - 20 Kwiecień. Poszukujemy od 1 do 3 osób.
Plan zakłada zdobywanie góry bez korzystania ze schronisk.

Kolega Marcin założył event na facebooku, i tam znajdziecie więcej informacji:
https://www.facebook.com/events/133333183503556/

Ewentualnych zainteresowanych proszę o kontakt do mnie na priv, lub poprzez stronę facebooka.

Obrazek

Zapraszam,
Kuba.

Autor:  raffi79. [ So mar 15, 2014 12:47 pm ]
Tytuł:  Re: Mont Blanc - kwiecień 2014 - zapraszam

Czyli niesiecie wszystko na plecach ? :mrgreen:

Autor:  kosciak [ So mar 15, 2014 3:19 pm ]
Tytuł:  Re: Mont Blanc - kwiecień 2014 - zapraszam

Tak jest

Autor:  raffi79. [ So mar 15, 2014 3:45 pm ]
Tytuł:  Re: Mont Blanc - kwiecień 2014 - zapraszam

kosciak napisał(a):
Tak jest



A po co tak życie sobie utrudniać jeszcze w warunkach iście zimowych ? :mrgreen:

Tylko Polacy tam chodzą obładowani tobołami no jeszcze sie spotyka niekiedy z Rumuni i Rosji.

Autor:  kosciak [ So mar 15, 2014 6:09 pm ]
Tytuł:  Re: Mont Blanc - kwiecień 2014 - zapraszam

W zasadzie to najlepiej sobie w ogóle nie utrudniać i obejrzeć panoramę w internecie. Można też np. wyjechać kolejką na Kasprowy i też będzie :)

raffi79. napisał(a):
Tylko Polacy tam chodzą obładowani tobołami no jeszcze sie spotyka niekiedy z Rumuni i Rosji.


Że niby jesteśmy jacyś zacofani czy coś? Bo nie rozumiem o co Ci chodzi.


Raffi, przeczytałem wiele Twoich relacji, doświadczenie masz spore, i bardziej liczyłem na jakąś poradę niż pocisk :)
Nie uda mi się to trudno. Dla mnie, przybywanie i chodzenie po górach daje przyjemność i satysfakcję, jak zdobędę zaplanowany szczyt super, a jak nie to mam tylko kolejny powód aby powrócić.

Autor:  raffi79. [ So mar 15, 2014 8:19 pm ]
Tytuł:  Re: Mont Blanc - kwiecień 2014 - zapraszam

Ja Ci nie daje pocisku :) Tylko żartem zapytałem.

Polacy, Rumuni i Rosjanie jak idą to plecaki mają po 60-70 litrów jakby jechali na 15 dni. Tną koszty ale wszystko noszą na plecach bo schronisko , jedzenie drogie. Fakt nie należy do tanich. Reszta Europy idzie na lekko 30-40l plecak. Zawsze to jest temat do dyskusji :)

Musisz się liczyć że warunki bedą zimowe. Noszenie tak dużego bagażu mega obciąża organizm. Nie mówie ze to nie jest to zrobienia. Jest to okres gdzie jest jeszcze mało wyjść na Blanca. Możę nie być śladów. Torowanie z tak dużym obciążeniem i zapadanie się po same jaj... nie wpływa dobrze na nastroje. 8 dni to jest dość długi czas na wejście ale może sie okazać że za krótki przy braku założonych śladów. Domyślam się ze i tak będziecie rozbijać namioty nie daleko schronisk.

Jak masz pytani to pytaj.

Autor:  grubyilysy [ So mar 15, 2014 10:15 pm ]
Tytuł:  Re: Mont Blanc - kwiecień 2014 - zapraszam

Z tegoi co czytałęm w tej chwili biwakowanie na dziko na MB jest niedozwolone a także faktycznie "ścigane". Ostatnie chyba nie ścigane miejsce (na drodze Gouter) jest koło Tete Rouse.

Autor:  krank1 [ So mar 15, 2014 11:04 pm ]
Tytuł:  Re: Mont Blanc - kwiecień 2014 - zapraszam

Kampania reklamowa, że tak to ujmę, jest spora (ogłoszenie, facebook...) jak na skomponowanie składu 3-4 osobowego. Spodziewam się, że chętnych może być więcej. Macie wówczas przygotowane jakieś sito, jeśli tak to jakie? Czy wchodzą w grę osoby bez większego doświadczenia?

Co do sugestii kolegów to wg mnie mają rację, chyba że liczysz na przygodę większą. Ja kiedyś niosłem do Piątki przez Szpiglasa pół plecaka prowiantu i wody a w schronisku okazało się nie wiele drożej :/ chętnie bym wtedy dopłacił te 200 zł do całej zabawy żeby się tak nie forsować (chyba jeszcze litr wody i pęto kiełbasy dojechało z powrotem do domu :D )

Autor:  kosciak [ Śr mar 19, 2014 2:00 pm ]
Tytuł:  Re: Mont Blanc - kwiecień 2014 - zapraszam

Raffi rozumiem, i wiem jakie to (plecak) ciężkie, już trenowałem ;) Bardziej boje się przechodzenia przez lodowiec czy jakiś trudniejszy odcinek z tak dużym plecakiem, miejsca typu że trzeba bardzo dobrze utrzymać równowagę, czy gdzieś przeskoczyć itp.
Np. ostatnio ćwiczyłem na Orlej Perci, a dokładnie Granatach, i miałem 40L plecak, świetnie się trzymał i przywierał do pleców, nie sprawiał mi problemów, ale śmiganie w terenie o podobnej trudności z wypakowanym 80L plecakiem, to już sobie nie wyobrażam.

raffi79. napisał(a):
schronisko , jedzenie drogie

Raczej nie o to chodzi. Bardziej o przygodę.

raffi79. napisał(a):
Reszta Europy idzie na lekko 30-40l plecak

Btw 40 litrowy plecak to ja mam na jednodniowe zimowe ;)

raffi79. napisał(a):
Musisz się liczyć że warunki bedą zimowe. Noszenie tak dużego bagażu mega obciąża organizm. Nie mówie ze to nie jest to zrobienia. Jest to okres gdzie jest jeszcze mało wyjść na Blanca. Możę nie być śladów. Torowanie z tak dużym obciążeniem i zapadanie się po same jaj... nie wpływa dobrze na nastroje. 8 dni to jest dość długi czas na wejście ale może sie okazać że za krótki przy braku założonych śladów.

Z wszystkich trudności które wymieniłeś, zdaję sobie sprawę, wiem że to nie łatwa wyprawa.

grubyilysy napisał(a):
Z tegoi co czytałęm w tej chwili biwakowanie na dziko na MB jest niedozwolone a także faktycznie "ścigane".

Z tym biwakowaniem to opinii jest bardzo dużo. Masz rację pojawiają się relacje osób które twierdzą iż teraz tego pilnują, z drugiej zaś strony dużo również opinii odwrotnych, a więc że nie ma problemu z biwakiem. Przekonamy się na własnej skórze.
Chyba że ktoś z forum był niedawno i może coś powiedzieć na ten temat, byłbym wdzięczny.

krank1 napisał(a):
Kampania reklamowa, że tak to ujmę, jest spora (ogłoszenie, facebook...)

To zasługa kolegi Marcina. Myślę jednak, że to nie kampania reklamowa, lecz po prostu poważne, konkretne ogłoszenie / zaproszenie. A nie jak większość: "Kto szedłby na blanca?"

krank1 napisał(a):
Spodziewam się, że chętnych może być więcej. Macie wówczas przygotowane jakieś sito, jeśli tak to jakie? Czy wchodzą w grę osoby bez większego doświadczenia?

Ja że tak powiem, nie jestem kierownikiem wyprawy :) Jeśli jesteś zainteresowany napisz na priva czy maila, lub prosto do Marcina ( kontakt w ogłoszeniu na fb ).

krank1 napisał(a):
Ja kiedyś niosłem do Piątki przez Szpiglasa pół plecaka prowiantu i wody a w schronisku okazało się nie wiele drożej :/ chętnie bym wtedy dopłacił te 200 zł do całej zabawy żeby się tak nie forsować (chyba jeszcze litr wody i pęto kiełbasy dojechało z powrotem do domu :D )

Nie wiem co oznacza pół plecaka ;) ale to chyba z kondycją nie najlepiej.


Podsumowując, chciałem dodać iż to nie ja jestem "organizatorem". Dołączyłem do projektu i kolega poprosił mnie abym w miarę możliwości, wkleił link na forum.
Proszę zatem nie pytać mnie czemu tak a nie inaczej :) Taki jest plan, żeby było bez schronisk i już. Mi się podoba, i to nie dlatego że taniej.

Autor:  lxix [ Śr mar 19, 2014 2:42 pm ]
Tytuł:  Re: Mont Blanc - kwiecień 2014 - zapraszam

kosciak napisał(a):
Btw 40 litrowy plecak to ja mam na jednodniowe zimowe ;)


Ja tam na taką jednodniówkę pakuje się w 26l, chociaż ostatnio coraz ciężej mi się tam zapakować i zamierzam niedługo kupić coś większego :wink: .

Autor:  raffi79. [ Śr mar 19, 2014 4:49 pm ]
Tytuł:  Re: Mont Blanc - kwiecień 2014 - zapraszam

lxix napisał(a):
Ja tam na taką jednodniówkę pakuje się w 26


A ja w 20 :)

Autor:  maka [ Śr mar 19, 2014 5:17 pm ]
Tytuł:  Re: Mont Blanc - kwiecień 2014 - zapraszam

Mnie wystarczy reklamówka :D

Autor:  lxix [ Śr mar 19, 2014 5:42 pm ]
Tytuł:  Re: Mont Blanc - kwiecień 2014 - zapraszam

maka napisał(a):
Mnie wystarczy reklamówka :D

Z biedronki i w sandałach z białymi skarpetami :mrgreen:

Autor:  m__s [ Cz mar 20, 2014 2:19 pm ]
Tytuł:  Re: Mont Blanc - kwiecień 2014 - zapraszam

gobo_ :lol: :lol:

Dla mnie szukanie przypadkowych osób na wyprawę to trochę dziwne.

Macie doświadczenie w poruszaniu się po lodowcu? Wyciąganiu ludzi z ze szczelin?

Autor:  krank1 [ Cz mar 20, 2014 4:31 pm ]
Tytuł:  Re: Mont Blanc - kwiecień 2014 - zapraszam

m__s napisał(a):
gobo_ :lol: :lol:
Dla mnie szukanie przypadkowych osób na wyprawę to trochę dziwne.


a dla mnie nie

m__s napisał(a):
gobo_ :lol: :lol:
Macie doświadczenie w poruszaniu się po lodowcu? Wyciąganiu ludzi z ze szczelin?


Jadą zdobywać takie doświadczenie i dlatego szukają przypadkowych osób ;)

Autor:  raffi79. [ Pt mar 21, 2014 11:09 am ]
Tytuł:  Re: Mont Blanc - kwiecień 2014 - zapraszam

krank1 napisał(a):
adą zdobywać takie doświadczenie i dlatego szukają przypadkowych osób ;)


Dobrze aby w ekipie była osoba która ma duże doświadczenie w poruszaniu się po lodowcu.
Jesli jadą osoby które zaczynają przygodę z Alpami i to na lodowcu nie jest to dobrym pomysłem. Zwłaszcza na Mont Blanc.

Autor:  marek_2112 [ Pt mar 21, 2014 1:33 pm ]
Tytuł:  Re: Mont Blanc - kwiecień 2014 - zapraszam

m__s napisał(a):
Dla mnie szukanie przypadkowych osób na wyprawę to trochę dziwne.
Ze swojego doświadczenia powiem, że bardzo ryzykowne. Swego czasu do wyprawy na Elbrus dołączyły do nas 2 osoby (w tym jedna wydawałoby się po relacjach i komentarzach forumowych bardzo doświadczona i odpowiedzialna) i po dniach zostaliśmy na lodowcu we dwójkę, a telefony i służby ratownicze nie działają tam jak na Blancu.
kosciak napisał(a):
Z tym biwakowaniem to opinii jest bardzo dużo.
W ubiegłym roku w sierpniu biwakowaliśmy 2 noce pod Aiguille du Midi, gdzie było rozbitych około 15 namiotów, przy Vallocie był również rozstawiony 1 namiot. Znajomy, który próbował wejść na Blanca w czerwcu ubiegłego roku rozbił się na 2 noce przy Gouterze... Ale to wszystko nic nie znaczy...
Powodzenia :)

Autor:  trekker [ Pt mar 21, 2014 2:20 pm ]
Tytuł:  Re: Mont Blanc - kwiecień 2014 - zapraszam

Wiadomo może jakie są plany co do starego schroniska ?

Autor:  semow [ Pt mar 21, 2014 9:00 pm ]
Tytuł:  Re: Mont Blanc - kwiecień 2014 - zapraszam

raffi79. napisał(a):
Czyli niesiecie wszystko na plecach ? :mrgreen:

Takie podejście ma tę zaletę, że potrafi zmienić zwykłą wycieczkę w wyprawę ;)

Autor:  krank1 [ Pt mar 21, 2014 9:26 pm ]
Tytuł:  Re: Mont Blanc - kwiecień 2014 - zapraszam

trekker napisał(a):
Wiadomo może jakie są plany co do starego schroniska ?


Stare schronisko kojarzy mi się tylko z MOKIEM ;)


gobo_ reklamówki są kozackie !

Autor:  kosciak [ Pn mar 24, 2014 10:42 am ]
Tytuł:  Re: Mont Blanc - kwiecień 2014 - zapraszam

Skład w zasadzie już skompletowany, wyprawa przesunięta na początek maja, dokładny termin ustalony zostanie do końca marca. Jakby jednak ktoś był zainteresowany to oczywiście można pisać.


semow napisał(a):
Czyli niesiecie wszystko na plecach ? :mrgreen:

Takie podejście ma tę zaletę, że potrafi zmienić zwykłą wycieczkę w wyprawę ;)


Dokładnie też tak sądzę :)

Autor:  sylwas72 [ Pn kwi 28, 2014 9:28 am ]
Tytuł:  Re: Mont Blanc - kwiecień 2014 - zapraszam

Witam.

Pozwolę sobie podłączyć się pod temat :D

W naszej ekipie zwolniło sie jedno miejsce w samochodzie, celem jest Mont Blanc i w ramach aklimatyzacji Gran Paradiso.
Wyjazd 21.06 (sobota, sztywny termin), jesteśmy przygotowani na około 14 dni wyjazdu. Szczegóły mogę wysłać na maila. Do wyjazdu zostało niecałe dwa miesiące także oczekuję tylko zdecydowanych osób, które wiedzą na co się piszą :-).

Email - sylwas72@gmail.com

Autor:  sylwas72 [ So maja 03, 2014 8:39 pm ]
Tytuł:  Re: Mont Blanc - kwiecień 2014 - zapraszam

sylwas72 napisał(a):
Witam.

Pozwolę sobie podłączyć się pod temat :D

W naszej ekipie zwolniło sie jedno miejsce w samochodzie, celem jest Mont Blanc i w ramach aklimatyzacji Gran Paradiso.
Wyjazd 21.06 (sobota, sztywny termin), jesteśmy przygotowani na około 14 dni wyjazdu. Szczegóły mogę wysłać na maila. Do wyjazdu zostało niecałe dwa miesiące także oczekuję tylko zdecydowanych osób, które wiedzą na co się piszą :-).

Email - sylwas72@gmail.com


Na dzień dzisiejszy skład znowu kompletny, Jakby coś się zmieniło to odświeżę temat.

Autor:  diabelstroz [ Pn maja 05, 2014 10:28 am ]
Tytuł:  Re: Mont Blanc - kwiecień 2014 - zapraszam

Witam,

Także planuję wybrać się na Blanca ale w sierpniu, jakoś między 11-18 sierpnia i także szukam ekipy, ale mam takie pytanie, może akurat ktoś na forum będzie wiedział. chciałbym zarezerwować miejsce w Gouterze i nie wiem, czy dla posiadaczy Alpenverein jest jakaś zniżka czy nie ma, a jak jest to którą opcję przy rezerwacji wybrać?

Z góry dzięki.

Pozdrawiam

Autor:  raffi79. [ Pn maja 05, 2014 9:14 pm ]
Tytuł:  Re: Mont Blanc - kwiecień 2014 - zapraszam

diabelstroz napisał(a):
czy dla posiadaczy Alpenverein jest jakaś zniżka czy nie ma,


Tak są zniżki 50%

Autor:  Andrzej94 [ Pn cze 09, 2014 7:28 pm ]
Tytuł:  Re: Mont Blanc - kwiecień 2014 - zapraszam

można prosić relacje z wyjazdu? :lol:

Strona 1 z 1 Strefa czasowa: UTC + 1
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/