Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest N cze 16, 2024 1:01 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pn cze 09, 2008 4:43 pm 
Nowy

Dołączył(a): Pn cze 09, 2008 4:34 pm
Posty: 4
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Witam

Proszę o konkretną pomoc. Mianowicie chcę zabrac mame w ostatnich dniach czerwca w Alpy Austriackie. Jest jej marzeniem zobaczyć Alpy. Chcę jechac samochodem.

Byłem 2 lata temu w Austrii, pokonałem rowerem Alpy od Mariazell aż po Salzburg, głownie jadąc po górach.

Wydaje mi się, że dzieki temu wiem już po trochu gdzie mógłbym pojechac (nie przeszkadza mi to, że bede w tych samych miejscach).

Chcę jechac na około 5-7 dni z dojazdem. Myślę że najciekawiej będzie jak będziemy sie przemieszczać codziennie.

Co według Was warto zobaczyć i jak ułożyć plan podróży? Szczególny nacisk kładziemy na góry.

Chciałbym zaliczyć:

a) conajmniej jedną zapierajaca dech w piersiach kolejkę wysokogórską
b) Nie ma czasu na turystykę piesza (wiem że mnie zlinczujecie ;-)
więc chce wjechac autem tak wysoko jak się da ;-) Co proponujecie?
c) Myśle że musze mamie pokazac Salzburg (ja już byłem)

Teraz napisze Wam co mi wstepnie pasowałoby do tych punktów

AD a) Jechałem kolejką na Dachstein z przewyższeniem 1000 metrów. Owszem było ciekawie ;-) Czy to jedna z najciekawszych kolejek pod wzgledem widoku z kolejki i ze szczytu? Czy raczej szukać takich kolejek w tyrolu?

AD b) byłem na rowerze asfaltowym podjazdem na Edelweisspitze 2571 metrów (w pobliżu Glossglocknera) To jest szczyt potwornie oblegany przez autokary, samochody i motocykle. Warto tam jechac, czy lepiej sie autem wdrapac gdzieś indziej?



Tak sie zastanawiam czy w tak napiętym planie nie lepiej jechac od razu do Salzbura, a potem do tyrolu i wchodnią część Austrii sobie darowac?

W sumie jak szukam serca Alp to raczej maksymalnie na zachód prawda?

Prosiłbym Was o pomoc w ułożeniu planu zwiedzania, jakoś tak żebym nie musiał codziennie jechać 100 kilometrów do nastepnego punktu noclegu :)


Może mój problem jest dośc dziwny mimo to prosze o odpowiedzi ;-)


P.S niby jest sporo serwisów polskich i angielskich o Austrii, ale..... tam są głownie info o zakwaterowaniu a mało jest konkretów co gdzie i jak. Na przykłąd nie moge nigdzie znaleźć jakiegoś wykazu kolejek linowych w Austrii.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn cze 09, 2008 5:39 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 15, 2007 3:03 pm
Posty: 8796
Lokalizacja: Londyn, kiedyś W-wa, jutro ... ?
Nie mam nic przeciwko Austrii ale czy istnieje jakiś konkretny powód dla którego ograniczasz się właśnie do Austrii ? :?

Piękna sceneria jest w Dolomitach a to rzut beretem za przełęczą Brenner ...

A co do zachodu Alp to rzeczywiście, że im dalej w tamtym kierunku tym wyżej. Są tam miejsca kultowe. Na pewno je znasz więc nie co ich wymieniać. Wspomnę tylko o ciuchci na Jungfraujoch bo jedzie się wysoko na największy lodowiec w Alpach i sceneria jest imponująca szczególnie ze względu na Eiger.

_________________
Obrazek TG


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn cze 09, 2008 10:02 pm 
Nowy

Dołączył(a): Pn cze 09, 2008 4:34 pm
Posty: 4
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiesz co ograniczam sie do Austrii chyba dlatego że sam będe sie tam czuł pewniej bo troche ją poznałem ;-) No i Austria jest blisko.

Co do tych miejsc kultowych to nie byłbym taki pewny że je znam, czekam wiec na konkrety :)

Zainteresuje sie też tą ciuchcią.

Z góry dzięki za pierwszy odzew;)


edit: ujjj widze że ta kolejka to w Szwajcarii.
koszty paliwa i noclegów nie są bez znaczenia..
Wiesz myśle że Austria wystarczy :) Mnie sie tam podobało

Nadal prosze jednak o pomoc w jakimś planie żeby te kilka dni dobrze zagospodarować


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt cze 10, 2008 12:29 am 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Wt wrz 26, 2006 10:56 am
Posty: 1119
Lokalizacja: Warszawa
zobacz moją relację w adekwatnym dziale, właśnie byłem kilka dni w Austrii, może Cię zainteresuje

_________________
Maciej Łuczkiewicz
http://naszegory.info - nasza strona o górskich wyprawach
http://czarnobyl1986.info - moja strona o wyprawach do "zakazanego" miejsca


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt cze 10, 2008 7:22 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 29, 2007 8:31 pm
Posty: 3189
Lokalizacja: Nowy Sącz
Driver498 napisał(a):
a) conajmniej jedną zapierajaca dech w piersiach kolejkę wysokogórską

Proponuję Kitzsteinhorn z Kaprun, w Austrii byłem wiele razy, proponuję poczytać http://www.montekonrad.cba.pl/alpy.htm

_________________
http://naszczytach.cba.pl/ Aktualizacja 2023 - nowe: Góry Skandynawskie, Taurus w Turscji, Alpy Julijskie, Kamnickie, Ennstalskie, Tatry Bielskie, Murańska Planina, Haligowskie Skały i wiele innych. Zapraszam


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt cze 10, 2008 7:33 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 29, 2007 8:31 pm
Posty: 3189
Lokalizacja: Nowy Sącz
Moje propozycje:
1 dzień: jezioro Gosausee, Hallstat, trasa z Bad Mitternodrf na Tauplitzalm (płatna)
2 dzień - Zell am See, Kaprun - Kitzsteinhorn, koniecznie wodspad Krimml
3 dzeiń - Bishofshofen, Salzburg - Konigsee w Niemczech - rzut beretem z Salzburga
4 dzień - Mayrhofen płatna trasa do tamy Schlegeiss - Alpy Zillertalskie
5 dzień - możliwość wyjazdu koleją z Mayrhofen na Ahornspitze lub kolejki z Hintertux
6 dzień - jezioro Achensee, jest tam kolejka na Rofan lub przejażdżka ciuchcią
7 dzień - Któraś z dolin - Stubai, Pitztal

_________________
http://naszczytach.cba.pl/ Aktualizacja 2023 - nowe: Góry Skandynawskie, Taurus w Turscji, Alpy Julijskie, Kamnickie, Ennstalskie, Tatry Bielskie, Murańska Planina, Haligowskie Skały i wiele innych. Zapraszam


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt cze 10, 2008 7:56 pm 
Nowy

Dołączył(a): Pn cze 09, 2008 4:34 pm
Posty: 4
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Dzięki wielkie za sugestie.

Po analizie oferty TUI, mam ich katalog chociaż to samo jest na stronie internetowej. Postanowiłem że zatrzymamy sie na 3-4 dni w jednym miejscu.

Tak będzie taniej i wygodniej... Pozostaje pytanie gdzie.

Jedna z propozycji to Kaprun, mogłoby to wyglądac tak:


Pierwszy dzien, jazda w nocy i na rano przyjazd do Austrii od wschodu. Zmierzanie w kierunku Ramsau um Dachstein. Wjazd kolejką na ten piękny szczyt i dalsza jazda do Zell Am See, albo od razu do Kaprun przelatując przez Zell am See na nocleg.

W zalezności od tego jak zmęczy nas podróż można tego samego dnia nic nie robić, a można też zaliczyć wjazd na Edelweisspitze.

Pytanie teraz czy wybrałem dobre miejce na stały pobyt?
Do inssbrucka bedzie jakieś 150 kilometrów więc w sumie jest wykonalne sie tam przejechac trzeciego dnia na zwiedzanie i zaliczyć jakąs kolejke w okolicy.


Prosze o skomentowanie mojego pomysłu i ewentualnie podpowiedź jakby to wyglądało


Kilka praktycznych pytań:

- Żeby bez ograniczeń poruszac sie po autostradach i ekspresówkach w Austrii musze mieć winietkie, słyszałem że najkrótsza na 10 dni? Słyszałem że około 10 euro, to prawda?

- Ten szczyt Edelweisspitze jest w pobliżu tego słynnego GroBGlocknera tam jest zdajsie jakiś tunel prawda? Są jakieś ograniczenia w przejeździe tym tunelem? Można nim przejechać na drugą strone czy jak to jest?

- Gdzie moge znaleźc takie informacje jaki jest aktualny cennik np tej kolejki na Dachstein? Szukałem szukałem i nic. w Polsce każdą atrakcja ma wlasną strone internetową a tam?
Gdzie sie moge dowiedzieć ile kosztuje wjazd na Edelweisspitze? Bo pamiętam że były tam jakieś bramki na dole
- Są jakieś szczególne rzeczy poza apteczką, kamizelką które musze mieć poruszajac sie samochodem po Austrii?

- Jakich cen za paliwo sie moge spodziewać w Austrii? Interesuje mnie ON


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt cze 10, 2008 8:19 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 29, 2007 8:31 pm
Posty: 3189
Lokalizacja: Nowy Sącz
Driver498 napisał(a):
- Ten szczyt Edelweisspitze jest w pobliżu tego słynnego GroBGlocknera tam jest zdajsie jakiś tunel prawda? Są jakieś ograniczenia w przejeździe tym tunelem? Można nim przejechać na drugą strone czy jak to jest?

trasa Grossglockner Hohalpenstrasse prowadzi do Heiligenblut, Edelweisspitze dostepny jest nitką obiegającą od tej trasy, bardzo stromo i wąsko. tunel Hochtor nie ma jakis specjalnych ograniczeń. później jest odbicie nad lodowiec Pasterze - parking Franz Josef Hohe. będąc tam warto odwiedzić Heiligenblut z pięknym kościółkiem. Niedaleko, w Dollach jest sympatyczny kemping. trasę można pokonuwac w obie strony.
tu masz ceny http://www.grossglockner.at/preise/ z tego co widać 28 E za 1 - dniowy przejazd. Koniecznie jedźcie nad wodospady Krimmll. Rewelacja.

_________________
http://naszczytach.cba.pl/ Aktualizacja 2023 - nowe: Góry Skandynawskie, Taurus w Turscji, Alpy Julijskie, Kamnickie, Ennstalskie, Tatry Bielskie, Murańska Planina, Haligowskie Skały i wiele innych. Zapraszam


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt cze 10, 2008 8:28 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 29, 2007 8:31 pm
Posty: 3189
Lokalizacja: Nowy Sącz
Cytuj:
- Gdzie moge znaleźc takie informacje jaki jest aktualny cennik np tej kolejki na Dachstein? Szukałem szukałem i nic. w Polsce każdą atrakcja ma wlasną strone internetową a tam?

w necie wszystko jest tylko trzeba dobrze szukać, nie wiem o jaką kolejkę ci chodzi, bo jest ich tam kilka np tu masz ceny jednej http://www.kirchenwirt-russbach.at/bergbahnen-russbach-tarife-sommer.html, będąc w rejonie Dachstein jest mnóstwo możliwości, np. Jezioro Gosau i tam też jest kolejka, płatne trasy wysokogórskie, z pięknym widokiem na Dachstein i główny grzbiet Alp oraz tamtejsze piękne jeziora, do wyboru trasa na Loser lub Tauplitzalm, po jeziorach rejsy stakiem, warto się zatrzymac w pięknej miejscowości Hallstat

_________________
http://naszczytach.cba.pl/ Aktualizacja 2023 - nowe: Góry Skandynawskie, Taurus w Turscji, Alpy Julijskie, Kamnickie, Ennstalskie, Tatry Bielskie, Murańska Planina, Haligowskie Skały i wiele innych. Zapraszam


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt cze 10, 2008 8:53 pm 
Nowy

Dołączył(a): Pn cze 09, 2008 4:34 pm
Posty: 4
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Chodzi mi o kolejke z miejscowości Ramsau um Dachstein na Dachstein.

Co do Edelweiisptze to jak mówiłem wczesniej wjeżdzałem rowerem na ten szczyt. O tej drodze mowisz jako stroma i ciasna tak?:)

Wiesz co jestem z Podbeskidzia i znam górskie podjazdy i nie ma tragedii:) Wjazd na Edelweiss jest potwornie długi i tyle ;-)

Pytałem tez o koszt wjazdu na edelweiss jesli byłbys tak miły:)

Wiesz może masz racje trzeba umiec szukać i trzeba dobrze znać niemiecki.
Poza tym tez trzeba wiedziec czego sie szuka ;-)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr cze 11, 2008 7:40 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 29, 2007 8:31 pm
Posty: 3189
Lokalizacja: Nowy Sącz
Driver498 napisał(a):
Co do Edelweiisptze to jak mówiłem wczesniej wjeżdzałem rowerem na ten szczyt. O tej drodze mowisz jako stroma i ciasna tak?

Wiesz co jestem z Podbeskidzia i znam górskie podjazdy i nie ma tragedii:) Wjazd na Edelweiss jest potwornie długi i tyle

Na rowerze może nie jest ciasno, ale jak masz większy samochód to sie przekonasz, że na serpentynach zachodzi na całą drogę, i jeżeli ktoś jedzie z przeciwka musi ustąpić, chodzi oczywiście o koncowy odcinek na parking, bo cała trasa Grossglockner jest w miarę szeroka, chociaż przepaście robią wrażenie, oczywiście w Alpach są drogi o wiele węższe i przepaściste, często na jedno auto z mijankami co paręset metrów

gouter napisał(a):
z tego co widać 28 E za 1 - dniowy przejazd


Czytaj uważnie, tutaj jest cena :wink: nie płaci się za Edelweisspitze tylko za całą trasę Grossglockner

_________________
http://naszczytach.cba.pl/ Aktualizacja 2023 - nowe: Góry Skandynawskie, Taurus w Turscji, Alpy Julijskie, Kamnickie, Ennstalskie, Tatry Bielskie, Murańska Planina, Haligowskie Skały i wiele innych. Zapraszam


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL