Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest N cze 16, 2024 11:24 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Śr sie 20, 2008 11:29 am 
Nowy

Dołączył(a): N lip 13, 2008 2:52 pm
Posty: 5
Lokalizacja: Nowa Wieś
Tak jak planowałem, mój 2-tygodniowy pobyt w tatrach pozwolil mi na zdobycie zdecydowanej wiekszosci szczytow na jakie wioda szlaki. Musze przyznac, ze choc Orla perc nie byla najlatwiejsza sprawa, to narobila mi smaku na gory wyzsze i trudniejsze od tatrzanskich. Nie sadze wiec bym planowal dluzsze wakacje w tatrach w przyszlym roku. Dlatego za jakies 1500zl jakie bede mial do dyspozycji chcialbym odwiedzic jakies wyzsze/trudniejsze do zdobycia góry w europie. Nie mam kursow wspinaczkowych za soba. Na szczyty wchodzilbym sila butow trekkingowych. Co byscie proponowali mi jako osobie o niezlej kondycji i zacieciu ale skromnym doswiadczeniu?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sie 20, 2008 11:33 am 
Stracony

Dołączył(a): So lis 03, 2007 11:11 pm
Posty: 4104
Lokalizacja: Kraków K.E.G.
Slowackie znasz ?

_________________
Krakowska Ekipa Górska -KEG
www.keg.yoyo.pl STRONA O GÓRACH


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sie 20, 2008 11:45 am 
Nowy

Dołączył(a): N lip 13, 2008 2:52 pm
Posty: 5
Lokalizacja: Nowa Wieś
Nie bylem ale wolalbym zmienic klimat. Tym bardziej ze wejscia na Gerlach itp. z tego co wiem nie naleza do najtanszych. Tatry bede odwiedzal weekendowo


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sie 20, 2008 11:58 am 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Pt sie 11, 2006 11:30 am
Posty: 1078
Lokalizacja: WLKP
W słowacji nie musisz odrazu włazic na Gerlacha, jest kilka fajnych tras, po których mozna chodzić bez przewodnika. :wink:

_________________
Pozdrawiam Michał :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sie 20, 2008 12:02 pm 
Stracony

Dołączył(a): So lis 03, 2007 11:11 pm
Posty: 4104
Lokalizacja: Kraków K.E.G.
Nawet sporo -dlatego tak radzilem .
Ale oczywiście możesz z namiotem pomyśleć o czymś w Austrii.
Jak pokombinujesz trochę to kasy Ci wystarczy.

_________________
Krakowska Ekipa Górska -KEG
www.keg.yoyo.pl STRONA O GÓRACH


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sie 20, 2008 12:44 pm 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn cze 02, 2008 3:24 pm
Posty: 182
Lokalizacja: Warszawa
Sam niedawno zakładałem podobny temat. Zapraszam TU.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sie 21, 2008 9:05 am 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Wt wrz 26, 2006 10:56 am
Posty: 1119
Lokalizacja: Warszawa
Wyższe od Tatr w Europie? Riła, Piryn, niektóre pasma Grecji, Pireneje no i Alpy. Przy czym tylko te ostatnie różnią się zasadniczo od Tatr "wysokogórskością". No i są najlepiej zagospodarowane i dostępne.
Jeśli lubisz trasy skalno-wspinaczkowe to jakiś rejon Alp obfitujący w ferraty np. Dolomity. Jeśli interesują Cię bardziej "wysokogórskie" wycieczki to prawie we wszystkich pasmach Alp są setki trzytysięcznych szczytów. Na wiele z nich prowadzą turystyczne trasy nie przekraczające trudnością Tatr Zachodnich. Oczywiście wiele z nich jest bardziej wymagająca - trzeba się wspinać, asekurować, często przechodzić przez lodowce czy pola firnowe. Zakładam że z 2-tygodniowym doświadczeniem polegającym na chodzeniu po znakowanych ścieżkach w polskich Tatrach w środku lata (czytaj: bardzo skromnym doświadczeniem) nie myslisz jak narazie o trasach lodowcowych, czyli nie zamierzasz przekraczać jakiś 3300 m.
Za 1500 zł można myślę pobyć kilka dni w austrackich Alpach, ale to raczej korzystając z campingów lub własnego namiotu i żywiąc się tanim żarciem przywiezionym z Polski. Sam koszt dojazdu samochodem to kilkaset zł. Inna sprawa, że z południowych części Polski jest bliżej w Alpy niż nad Bałtyk, a drogi w Niemczech i Austri "nieco" lepsze od naszych

Zerknij na moją stronę, tam znajdziesz opisy 2 bardzo prostych alpejskich tras, którymi jednak dotarłem wyżej niż to się da w Tatrach, a gdyby była lepsza pogoda to dotarłbym właśnie w okolice 3300.

A tak w ogóle po co od razu w wyższe góry? Pójdź choćby na Kasprowy Wierch ale zimą. To czasem bywa taki hardcore, że Alpy się chowają :) Zimowa turystyka tatrzańska jest zupełnie nieporównywalna z letnią jeśli idze o skalę trudności i niebezpieczeństwa

_________________
Maciej Łuczkiewicz
http://naszegory.info - nasza strona o górskich wyprawach
http://czarnobyl1986.info - moja strona o wyprawach do "zakazanego" miejsca


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sie 21, 2008 10:16 am 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Wt lut 26, 2008 6:38 pm
Posty: 1930
macciej napisał(a):
Zimowa turystyka tatrzańska jest zupełnie nieporównywalna z letnią jeśli idze o skalę trudności i niebezpieczeństwa


i o to właśnie chodzi - zima w Tatrach rządzi :santa:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sie 21, 2008 10:40 am 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn cze 11, 2007 1:46 pm
Posty: 1563
Lokalizacja:
Nie do końca rozumiem to podejście . Oczywiście, pragnienie zobaczenia czegoś więcej jest naturalne i warto jechać. Sam się kiedyś wybiorę, na razie brak czasu i kasy.
Ale 2 tygodnie to naprawdę mało, żeby poznać Tatry. Na pewno nie wszystko w polskich zrobiłeś.Pozostały Ci słowackie. A to przecież i tak po farbie - zostaje OR.
Pochodzić trochę po Tatrach, parę wyjazdów, przejście ich w różnych warunkach dopiero daje pojęcie o górach.

Według wyliczeń ze strony:
http://www.jarekkardasz.republika.pl/dolomity/ w 1,5 tys. da się zmieścić jadąc w Dolomity przy kilku osobach w samochodzie. Pod warunkiem że posiadasz sprzęt, poza tym co bierzesz na kwaterowo/schroniskowe Tatry namiot, kuchenka, ale jak ferraty to i uprząż i lonża.

_________________
Wolę mieć brzuch od piwa, niż garb od roboty


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sie 21, 2008 11:14 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 17, 2007 7:57 pm
Posty: 3449
Lokalizacja: Tczew
Poncjusz napisał(a):
Tak jak planowałem, mój 2-tygodniowy pobyt w tatrach pozwolil mi na zdobycie zdecydowanej wiekszosci szczytow na jakie wioda szlaki.

No no no, więcej pokory wobec żywiołu! Złaź słowację, użyj innej pogody w Tatrach niz ciepło i słoneczko, i wtedy chodź wyżej. :wink:

_________________
Mądry wycof nigdy nie przynosi ujmy


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sie 21, 2008 11:44 am 
Nowy

Dołączył(a): N lip 13, 2008 2:52 pm
Posty: 5
Lokalizacja: Nowa Wieś
dzieki maccieju. O to wlasnie mi chodzilo.

Zima w Tatrach ok. Na pewno wyzwanie to jest. Ale nie wiem czemu niektorzy podchodza do tego w sposob: "czemu od razu...? na pewno nie wszystko..." Przeciez to chyba zrozumiale ze czlowiek chcialby zobaczyc jakies inne gory, miec satysfakcje ze znalazl sie wyzej. Poza tym zagraniczna wycieczka to nie tylko gory. To inna kultura, ludzie, uporanie sie z bariera jezykowa. Zdobycie jakiegos szczytu powyzej 3000 to taki smaczek. Nad zimowym wypadem w Tatry pomysle ale nie ukrywam ze wiazalby sie on z jakimis tam kosztami co ograniczyloby moj budzet na przyszly rok. Wchodzac na Kasprowy zima mialbym poczucie satysfakcji ale to ciagle ten sam Kasprowy.

Wydaje mi sie ze w Alpach koszty pobytu bylyby wieksze niz w Pirenejach i moglbym w Hiszpanii odwiedzic najwyzsze partie tych gor (choc nie mialbym takich widokow). Idac dalej tropem hiszpanskim poszukuje zatem osoby ktora byla w Pirenejach i moglaby cos o nich powiedziec.....


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL