Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest N cze 16, 2024 10:58 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: So lip 17, 2010 6:47 pm 
Nowy

Dołączył(a): Śr kwi 21, 2010 3:03 pm
Posty: 7
Tak nazwałem moją stronę. Od kilku lat wyjeżdżam z dziećmi na wędrówki po Alpach - pieszo i na rowerach. Prowadzę portalik, który pełni role pamiętnika naszych "wypraw": http://www.kraus.ovh.org, a od ponad roku buduje portal wiedzy o Alpach. Zbieram adresy internetowe do atrakcji Alp i umieszczam je na mapach. Zebrałem ponad 600 obiektów i co dzień coś dopisuję. Proszę o uwagi, sugestie i pozdrawiam wszystkich miłośników GÓR. http://www.mojealpy.net


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N lip 18, 2010 1:10 pm 
Zasłużony

Dołączył(a): N mar 19, 2006 11:34 pm
Posty: 192
Lokalizacja: Łódź
Fajny portal.

Jakbyś potrzebował dodatkowych informacji albo pomocy w redagowaniu, to służę radami.

Od 15 lat jeżdżę co rok w Alpy.
Mam za sobą zwiedzone ok. 20 regionów, zdobyte ponad 50 szczytów, w tym 17 pow. 3000. Dwa regiony opisałem na tym forum, możesz wykorzystać te opisy do swojego portalu.

Kolejne mogę opisać też podobnie, choć przyznam szczerze raczej nie na tym forum, bo Alpy nie cieszą sie tu jakimś szczególnie wielkim zainteresowaniem, poza oklepanym: Blankiem, Grossgrocknerem, czy Triglavem.

_________________
Pozdrawiam
Sylwek

http://www.modelarstwookretowe.pl/index.php?p=17


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N lip 18, 2010 1:53 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 29, 2006 3:34 am
Posty: 14894
Lokalizacja: Ząbkowska, róg Brzeskiej
syjek napisał(a):
...raczej nie na tym forum, bo Alpy nie cieszą sie tu jakimś szczególnie wielkim zainteresowaniem, poza oklepanym: Blankiem, Grossgrocknerem, czy Triglavem...

:? Pewnie i te trzy plus Dolomity darzone są na TG szczególną popularnością, ale czytałem tu i nawet pisywałem o dość różnych rejonach alpejskich.
Oczywiście każdy może sobie pisać gdzie uważa.

EDIT

Co do samej strony akurat wyjeżdżam w Alpy :-), to nie bardzo mam czas ale dwie uwagi po trzech minutach, jedna malutka, a druga generalna.

mała:
a) Oczywiście dodaj do atrakcji "wodę" (baseny, jeziora, SPA)
duża:
b) Jeżeli marzy ci się portal alpejski z prawdziwego zdarzenia, który będzie rzeczywiście komuś do czegoś pomocny (zamiast dostępnych i istniejących stron niemieckojęzycznych) to musisz zrobić portal społecznościowy. W organizacyjnych w wątku "nowa wersja witryny" znajdziesz moją sugestią dla Konrada, by zrobić chociażby coś na kształt "www.alpinturen.at" jako takiej "spójni" dla umieszczanych informacji w "relacjach".
Rozumiem że ty masz jeszcze ambitniejszy pomysł, bo nie chcesz strony o samych wycieczkach ale i o "atrakcjach", takie "full info".
Otóż IMO sam zwyczajnie nie dasz rady zrobić portalu który byłby w takim zakresie użyteczny. Na tym polegała rewolucja znana jako "WEB 2.0" że autorami zawartości stron stali się ich użytkownicy, a dostawca jest tylko "zarządzającym". Masz za dużą ilość potrzebnych informacji do umieszczenia, sam nie dasz radyu nie obrobisz nawet gdyby znalazło się paru zapaleńców chętnych te informacje wysyłać.

Konrad jak dotąd z mojej sugestii nie skorzystał. Może ty skorzystasz. I popraw "austrickie" na "austriackie" ;-).

_________________
Widzisz lewaka, nie stój z boku, reaguj!! Pamiętaj, lewactwo karmi się obojętnością i bezczynnością.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N lip 18, 2010 2:21 pm 
Nowy

Dołączył(a): Śr kwi 21, 2010 3:03 pm
Posty: 7
syjek napisał(a):
służę radami.


Miło mi, że "stary" góral proponuje mi pomoc. Jestem jeszcze na etapie katalogowania stron. Mam braki w niektórych obszarach, które muszę szybko uzupełnić. Jeżeli idzie o opisywanie regionów, to chciałbym jedno dwa zdania i nic więcej. Podobają mi się autostradowe tablice informacyjne z napisami typu: Zwickau - miasto iglic. Może zmienię zdanie, ale teraz wydaje mi się, że internauta szuka informacji u źródeł, czyli moja wiedza nie zastąpi tej, którą znajdzie na stronie internetowej gospodarza obiektu czy biura informacji turystycznej. Jest tylko problem językowy. W Austrii czy Szwajcarii zawsze jest wersja angielska strony. W Austrii juz coraz częściej wersje polskie. Chyba najgorzej jest z Francją, a nie będę wypominał Słoweńcom. Podsumowując - teraz skatalogować wszystko, umieścić na mapach i dodać bardzo krótkie opisy.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N lip 18, 2010 2:43 pm 
Nowy

Dołączył(a): Śr kwi 21, 2010 3:03 pm
Posty: 7
grubyilysy napisał(a):
Konrad jak dotąd z mojej sugestii nie skorzystał.
... gdzie to znajdę? ...

Po za tym dziękuję za sugestie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N lip 18, 2010 3:16 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 29, 2006 3:34 am
Posty: 14894
Lokalizacja: Ząbkowska, róg Brzeskiej
Organizacyjne -> pierwszy temat od gry -> ostatni post.

http://forum.turystyka-gorska.pl/viewto ... 2&start=34

_________________
Widzisz lewaka, nie stój z boku, reaguj!! Pamiętaj, lewactwo karmi się obojętnością i bezczynnością.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So lip 24, 2010 12:02 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lip 14, 2006 11:53 am
Posty: 2775
Lokalizacja: Wrocław
Union Internationale des Associations d'Alpinisme (UIAA) określiło listę 82 "oficjalnych" alpejskich czterotysięczników.

Z kiedy te dane bo z tego co ja wiem to na tej liście jest 91 szczytów.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn wrz 20, 2010 7:11 am 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lip 14, 2006 11:53 am
Posty: 2775
Lokalizacja: Wrocław
http://biznes.onet.pl/para-buch-kola-w- ... #id7531518


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL