Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest N cze 16, 2024 12:13 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 54 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: N wrz 23, 2012 9:52 am 
Stracony

Dołączył(a): Wt sie 07, 2012 8:56 pm
Posty: 4266
Lokalizacja: Łódź
No to chyba musisz poważną rozmowe z Rodzicami przeprowadzić no bo przecie nie bedziesz do piwnicy schodził za każdym razem kiedy przyjdze Ci ochota pare razy na drażek wskoczyć no a muskukatura u młodego mężczyzny - wazna rzecz :lol: dlaczego ma pozrywac przecież to na kołeczkach sie wiesza, poza tym jak juz powiesisz to długo nie bedzesz chciał zdjąć :wink:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N wrz 23, 2012 9:57 am 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So wrz 01, 2012 7:46 pm
Posty: 347
Do piwnicy daleko nie ma ;) Jeszcze w wakacje drążek miałem w swoim pokoju, ale z racji, że ,,będzie ładniej'' trzeba go było zdjąć... Chyba, że zamocowałbym sobie te kółka gimnastyczne zamiast drążka. Czy to się nie nadaje?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N wrz 23, 2012 10:08 am 
Stracony

Dołączył(a): Wt sie 07, 2012 8:56 pm
Posty: 4266
Lokalizacja: Łódź
Nie widziałam u nikogo takiego czegos, ale wyobrażam sobie że będzie nieco trudniej u mnie np. te przejscie z drążka na chwytotablicę i z powrotem początkowo "dośc" dynamicze były bo jakoś nie miałam siły żeby sie w przybloku jedną reką przytrzymać.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N wrz 23, 2012 10:23 am 
Stracony

Dołączył(a): Wt sie 07, 2012 8:56 pm
Posty: 4266
Lokalizacja: Łódź
No i jeszcze jedno jak sie na tym drążku swobodnie poczujesz to wez pod uwage że w skałach czy w Tatrach bedziesz sie wspinał ze szpejem który trochę wazy dlatego w domku tez z czasem warto sobie jakieś obciążenie do dupska przytroczyc ale to dopiero za jakis czas bo inaczej sobie paluszki pourywasz i ze scianki będa nici.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N wrz 23, 2012 10:43 am 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lip 08, 2011 12:50 pm
Posty: 2793
nadają się i kółka i można równie dobrze zawiesić drążek na kołkach rozporowych, do ściany:
http://xtreme-style.home.pl/ALLEGRO/kul ... p-1034.jpg

możliwości jest dużo, ale to głównie na siłę ramion

osobna kwestia to palce i co za tym idzie przedramiona

tutaj już niestety chwytotablica i campus, ale żeby do tego dojść trzeba najpierw wzmocnić całe ręce bo łatwo o kontuzję - ja np. teraz za ciężki jestem żeby ładować na palce, więc chwytotablica domowej roboty wisi nieużywana

można powoli zaczynać tak jak koleżanka pisze, z podparciem nóg

ale jeżeli masz możliwość docierać w miarę regularnie na jakiś panel, to będzie najlepsze rozwiązanie

_________________
wertykalnie
flickr


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N wrz 23, 2012 10:48 am 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So wrz 01, 2012 7:46 pm
Posty: 347
Najpierw trzeba mieć drążek ;) Chyba naprawdę w piwnicy sobie powieszę, bo w domu raczej przez to drewno nie będzie można... Obciążniki mam, więc z tym problemu nie będzie ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N wrz 23, 2012 10:55 am 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So wrz 01, 2012 7:46 pm
Posty: 347
Cytuj:
ja np. teraz za ciężki jestem żeby ładować na palce


Jestem za lekki jak na swój wzrost i wiek, więc z ciężarem problemu nie będzie. A z czego robiłeś chwytotablicę? Z drewna, czy z czego innego?


Cytuj:
można powoli zaczynać tak jak koleżanka pisze, z podparciem nóg


Na drążku lepiej jest się podciągnąć 10 razy bez nóg, niż 30 razy z nogami. Na 4 palcach (2 u każdej ręki) Podciągnę się ze 3 razy, więc źle chyba nie jest. Ale drążek ma to do siebie, że chwyta się dość sporą powierzchnię, czego na skale nie ma.

Cytuj:
ale jeżeli masz możliwość docierać w miarę regularnie na jakiś panel, to będzie najlepsze rozwiązanie


Zobaczymy. Jeśli będzie można, to problemu nie widzę. Mogę dojeżdżać nawet rowerem (z tym, że w zimę nie za bardzo) :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N wrz 23, 2012 11:02 am 
Stracony

Dołączył(a): Wt sie 07, 2012 8:56 pm
Posty: 4266
Lokalizacja: Łódź
To z podparciem nóg naprawdę sie u mnie sprawdziło 1. bezbolesnie wzmocniłam sobie miesnie brzucha 2. na sciankach sporo jest paneli przewieszonych a tam przydaja sie możliwości przyblokowania reki a ogólnie uważam ze najlepsze są różnorakie formy treningu, grunt żeby 1) były 2) żeby były systematyczne.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N wrz 23, 2012 11:10 am 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So wrz 01, 2012 7:46 pm
Posty: 347
Kiedyś sobie nogi zarzucałem na szafę i podciągałem się w poziomie. Jakbym się wyśliznął to upadek centralnie na łeb... Ale ćwiczenie dobre :) Myślałem, że z tymi nogami to Ci chodzi o to, że np. stoisz na krześle i się podciągasz, dlatego uznałem to za bezsensowne :roll: A ty pewnie stawiałaś nogi na jakichś stopniach. Wtedy to może być skuteczne. Podobny efekt daje wchodzenie na drzewo - Stawiasz nogi, podciągasz się rękami, odrywasz rękę, żeby poszukać innego chwytu. Chyba zacznę skakać po drzewach! :D

A chwytotablica powieszona nad drzwiami nie będzie za wysoko? Na jakiej to ma być mniej więcej wysokości? Mam metr 70, ale jeszcze rosnę.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N wrz 23, 2012 11:20 am 
Stracony

Dołączył(a): Wt sie 07, 2012 8:56 pm
Posty: 4266
Lokalizacja: Łódź
No to jeszcze raz : u mnie (kiedyś)drążek rozporowy w drzwiach, nad nim chwytotablica (kupiona w sklepie ze sprzetem wspinaczkowym) z chwytami o różnej wielkości, stopy na klamkę od łazienki wiec przy cwiczeniu byłam 1-1,5m nad podłoga (zamiast klamki wymyśl coś innego oczywiscie). Jak zaczniesz od samej chwytotablicy bez podporu to jest duża "szansa" :( że pouszkadzasz sobie palce. wytrzymałośc ściegien wyrabia sie z czasem.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N wrz 23, 2012 11:23 am 
Swój

Dołączył(a): Śr maja 25, 2011 9:08 am
Posty: 49
Lokalizacja: Zawiercie/Katowice
widzę zbyt dużo przeciwności, nie zaczynaj się wspinać


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N wrz 23, 2012 11:26 am 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lip 08, 2011 12:50 pm
Posty: 2793
Cytuj:
Jestem za lekki jak na swój wzrost i wiek, więc z ciężarem problemu nie będzie. A z czego robiłeś chwytotablicę? Z drewna, czy z czego innego?


Obrazek

Cytuj:
Na drążku lepiej jest się podciągnąć 10 razy bez nóg, niż 30 razy z nogami. Na 4 palcach (2 u każdej ręki) Podciągnę się ze 3 razy, więc źle chyba nie jest. Ale drążek ma to do siebie, że chwyta się dość sporą powierzchnię, czego na skale nie ma.


Podciągać na palcach to i ja się podciągnę, ale na dłuższą metę można sobie w ten sposób skasować palce. Podparcie nóg odnosiłem do ćwiczeń na chwytotablicy, z drążkiem może mieć użyteczność tylko jeśli nie dasz rady robić sensownych serii.
Chwyt "dość sporej powierzchni", tak jak pisałem, w przypadku drążka ma na celu nie wzmocnienie palców a ramion. Na palce są inne urządzenia. Jak się przejdziesz na panel, sam zobaczysz co najszybciej wysiada w Twoim przypadku.

Cytuj:
A chwytotablica powieszona nad drzwiami nie będzie za wysoko? Na jakiej to ma być mniej więcej wysokości? Mam metr 70, ale jeszcze rosnę.

Nie. Wystarczy że dosięgniesz do niej.

_________________
wertykalnie
flickr


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N wrz 23, 2012 3:51 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So wrz 01, 2012 7:46 pm
Posty: 347
Cytuj:
ale na dłuższą metę można sobie w ten sposób skasować palce.


Po prostu kupić chwytotablicę i podpierać się nogami, czy poćwiczyć palce jeszcze przed kupnem? Jest jakieś takie ćwiczenie?

Cytuj:
widzę zbyt dużo przeciwności, nie zaczynaj się wspinać


I potem całe życie żałować, że za młodu niczego w tym kierunku nie robiłem? Jakoś sobie poradzę, jak ktoś chce to potrafi ;) Na razie tylko zbieram informacje od bardziej doświadczonych. Jak napisał semow, muszę się przejść na ściankę, ale zanim to zrobię staram dowiedzieć co i jak, żeby właśnie sobie np. palców nie pouszkadzać.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N wrz 23, 2012 3:55 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lip 08, 2011 12:50 pm
Posty: 2793
Bańdzioch napisał(a):
Cytuj:
ale na dłuższą metę można sobie w ten sposób skasować palce.


Po prostu kupić chwytotablicę i podpierać się nogami, czy poćwiczyć palce jeszcze przed kupnem? Jest jakieś takie ćwiczenie?


Tak, wspinanie. Ewentualnie gumowe kółka, gripmastery itd. Tak czy inaczej podciąganie się na palcach, czy to na kampusie czy chwytotablicy, to temat raczej na dalszy etap treningu. W necie jest zresztą sporo materiałów o treningu, poszukaj.

_________________
wertykalnie
flickr


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N wrz 23, 2012 4:31 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So wrz 01, 2012 7:46 pm
Posty: 347
Cytuj:
Ewentualnie gumowe kółka,


Chodzi o takie piłeczki?
http://www.okazje.info.pl/zd/zdrowie/pilka-do-cwiczen-i-masazu-dloni-gabkowa-6cm.html


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N wrz 23, 2012 4:42 pm 
Stracony

Dołączył(a): Wt sie 07, 2012 8:56 pm
Posty: 4266
Lokalizacja: Łódź
No raczej nie. Wpisz sobie w Google "kółka do ćwiczen palców"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N wrz 23, 2012 5:14 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 13, 2005 2:03 pm
Posty: 11090
Lokalizacja: Poznań
Bańdzioch napisał(a):
Jak napisał semow, muszę się przejść na ściankę, ale zanim to zrobię staram dowiedzieć co i jak, żeby właśnie sobie np. palców nie pouszkadzać.

Idź czy tez pojedź sobie na ścianke i zobacz jak to jest. Nic innego wcześniej nie potrzebujesz. Palców sobie nie pouszkadzasz bo na takich chwytach, które mogłyby to zrobić nawet się nie przytrzymasz.

_________________
Tatrzańskie szlaki..


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N wrz 23, 2012 5:36 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lip 08, 2011 12:50 pm
Posty: 2793
Cholera wie, jak chłopak jest lekki to może i na listewkach kampusa się dźwignie...

_________________
wertykalnie
flickr


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N wrz 23, 2012 7:04 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So wrz 01, 2012 7:46 pm
Posty: 347
Dźwignąć, może i bym się dźwignął, ważę 52kg przy 170sm wzrostu, a to jest sporo za mało. Jednakowoż wolę tą bezpieczniejszą metodę.
Dziękuję za wszystkie opinie i porady! Jestem wdzięczny :wink:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn wrz 24, 2012 11:34 am 
Stracony

Dołączył(a): Pn sie 30, 2010 6:19 pm
Posty: 3425
Lokalizacja: Elbląg/Gdańsk
semow napisał(a):
osobna kwestia to palce i co za tym idzie przedramiona

tutaj już niestety chwytotablica i campus

A framugi?
Bańdzioch napisał(a):
Na 4 palcach (2 u każdej ręki) Podciągnę się ze 3 razy

Tylko jeszcze rób to nachwytem.

BTW. Semow, ta Twoja samoróbka to imho bardziej kampus niż chwytotablica... :wink:

_________________
Zesraj się, a nie daj się...:)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn wrz 24, 2012 12:48 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lip 08, 2011 12:50 pm
Posty: 2793
taki był zamiar - te listewki na środku jako kampus, plus dwie pary dużych chwytów.
Ale teraz używam głównie do ładowania na dziabach, na listewki za ciężki jestem.

_________________
wertykalnie
flickr


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N wrz 30, 2012 3:42 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn cze 27, 2011 4:26 pm
Posty: 651
Lokalizacja: Warszawa
A ja mam takie pytanie, czy są profesjonalni trenerzy wspinania? Chodzi mi o jak najszybsze robienie postępów bez zbyt dużego ryzyka uszkodzenia ciała?

_________________
Jeśli chcesz biegać, przebiegnij kilometr… Jeśli chcesz zmienić swoje życie, przebiegnij maraton.

Emil Zatopek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N wrz 30, 2012 3:44 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lip 08, 2011 12:50 pm
Posty: 2793
Są.
Na początek - ci, którzy prowadzą sekcje.

_________________
wertykalnie
flickr


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N wrz 30, 2012 4:37 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn cze 27, 2011 4:26 pm
Posty: 651
Lokalizacja: Warszawa
No właśnie znajomi też mi mówili żeby się zapisać na jakąś sekcje. http://oferty.wypoczynek.turystyka.pl/ Teraz byłem na urlopie i się szykowałem do maratonu, ale muszę w końcu się ogarnąć z wspinaniem.

_________________
Jeśli chcesz biegać, przebiegnij kilometr… Jeśli chcesz zmienić swoje życie, przebiegnij maraton.

Emil Zatopek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 54 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL