Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Śr cze 26, 2024 12:22 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 115 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lut 25, 2009 10:24 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 25, 2007 9:48 am
Posty: 7564
Felix pierwsze pytania zadałeś możliwie, jak "zawodowiec" chcący przejść na wyższy poziom, a teraz od 2-3 pytań pytasz jak dzieciak. Zdecyduj się, bo ja osobiście straciłem ochotę na odpowiadanie, i to zanim jej jeszcze nabrałem. :D Skoro nie wiesz jakie przewodniki opisują Tatry, nie wiesz jaki sprzęt brać, to lepiej daj sobie póki co spokój i nie pchaj się w miejsca wymagające asekuracji - dopóki nie dowiesz się i nie nauczysz podstaw.
Pozdrawiam.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lut 25, 2009 10:30 pm 
Stracony

Dołączył(a): Śr cze 20, 2007 5:51 pm
Posty: 10096
Lokalizacja: Moszna
leppy napisał(a):
pytasz jak dzieciak

Dziwne, mam takie samo wrażenie, hmmmmmm


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lut 25, 2009 10:32 pm 
Weteran
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 27, 2009 5:04 pm
Posty: 111
Lokalizacja: Lubawa
Zdaje sobie sprawę z poziomu swoich pytań, ale poprostu byłem ciekaw jak mniej więcej to wygląda. Reszty dowiem sie na kursie skalkowym. Wiedzą z internetu jedynie sie posilkuje i nie uważam, ze na forum mogę nauczyć sie wspinaczki, co najwyżej węzłów - to akurat mi sie udało. Czytałem wątek o przewodnikach, dlatego zapytałem o Pascala. Zdecydowałem sie jednak na Nykę. Co do pchania sie w miejsca wymagające asekuracji - nie bede sie w nie pchać do momentu ukończenia kursu skalkowego, teraz jedynie zadaje pytania i staram sie możliwie zrozumieć jak najwięcej.
Pozdrawiam
Edit:
Wszystkie oferty sprzedazy WHP jakie widziałem to mocno wydłużone książki, dlatego pytałem o nowke. Sprawdziłem Nyke, jest do kupienia w empiku więc w weekend sie po niego wybiorę. Mam nadzieję, ze teraz pisze sensowniej.


Ostatnio edytowano Śr lut 25, 2009 10:36 pm przez FELIX, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lut 25, 2009 10:36 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 25, 2007 9:48 am
Posty: 7564
To jest naprawdę dobre:
FELIX napisał(a):
Bardzo często w trudnych miejscach są przepiękne widoki, ale w związku z ekspozycja ciężko jest wyciągnąć z plecaka aparat i strzelić fotkę. Czy istnieje jakaś możliwość dowiazania sie do czegoś (czego?) i bezpieczne oderwanie rąk od skały? Z tego co wiem na przełęczy pod chłopkiem są klamry, da sie umocowac do nich i wisieć przez jakiś czas robiac zdjęcia?
Wiem, ze to naiwne co pisze...
Edit: czy są jakieś przewodniki mówiące o trasach których oficjalnie nie ma?

;)
Przepraszam.. ale to naprawdę dobre. :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lut 25, 2009 10:43 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lis 10, 2007 8:21 pm
Posty: 4336
Lokalizacja: Kraków
FELIX Naprawdę przeszedłeś wszystkie szlaki? Jak myślisz, powinienem Cię poprosić o jakiś opis, czy przestaniesz sobie jaja robić?
Ferie się skończyły?

_________________
Te linki okazują mowę nienawiści lub dyskryminację wobec chronionej grupy osób z powodu rasy, wieku lub innych naturalnych cech.
https://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%BBagiew_(organizacja)
https://pl.wikipedia.org/wiki/A_quo_primum


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lut 25, 2009 10:49 pm 
Stracony

Dołączył(a): N wrz 14, 2008 5:52 pm
Posty: 5846
Lokalizacja: Górny Śląsk
FELIX napisał(a):
Whp ma naście tomow. Czy aktualnie w księgarniach da sie kupić dobry przewodnik czy jedynie z drugiego obiegu?


W antykwariacie "Filar" o ile wiem dostępne są na bieżąco wszystkie pozycje.

http://www.antykwariat-filar.pl/

FELIX napisał(a):
Co z przewodnikiem Pascala?


To jest raczej przewodnik dla początkujących turystów.
Proponowane są tam gotowe trasy, tylko szlakami, w formie "pętelek" proponowanych jako całodniowe lub kilkugodzinne wycieczki.

Pozdrowienia

Basia

_________________
-------------------------------------------------
Studenckie Koło Przewodników Górskich "Harnasie" w Gliwicach zaprasza na kurs przewodnicki :)
http://www.skpg.gliwice.pl/kurs/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lut 25, 2009 10:50 pm 
Zasłużony

Dołączył(a): Śr lis 14, 2007 7:22 pm
Posty: 178
FELIX napisał(a):
Chciałbym się dowiedzieć jak wygląda autoasekuracja przy trudnych technicznie i bardzo eksponowanych ścieżkach? Co do tego jest potrzebne?

Czesc
Co jest potrzebne? W skrocie, sprzet i umiejetnosci. Oraz partner.
Chcesz zrobic kurs skalkowy? Bardzo dobrze. Tam poznasz sprzet i podstawowe zasady asekuracji i autoasekuracji. Proponuje wybrac taki gdzie bedzie wspinaczka na wlasnej asekuracji.
Jednakze skalkowy to tylko podstawy. Niewystarczajce do asekuracji w gorach. Tam np. zasad asekuracji lotnej raczej nie ucza. I innych rzeczy , ktore wykorzystujesz w gorach takze. Dlatego masz dwa wyjscia. Albo nauczysz sie tego na kursie przygotowujacym do wspinaczki w gorach, albo jakis doswiadczony kolega zechce Cie przeszkolic.

I uscislij o co pytasz. O asekuracje czy autoasekuracje. Jesli o autoasekuracje, to sa to czesto skomplikowane techniki nie do nauczenia przez internet. A jesli o asekuracje, to bedziesz do tego potrzebowal drugiej osoby, ktora tez bedzie musiala wiedziec jak asekurowac.

Zrob najpierw kurs skalkowy. Tam poznasz podstawy.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lut 25, 2009 10:50 pm 
Weteran
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 27, 2009 5:04 pm
Posty: 111
Lokalizacja: Lubawa
zjerzony napisał(a):
FELIX Naprawdę przeszedłeś wszystkie szlaki? Jak myślisz, powinienem Cię poprosić o jakiś opis, czy przestaniesz sobie jaja robić?
Ferie się skończyły?


W którym miejscu napisałem wszystkie szlaki? Pisałem o szlakach z zelastwem. Być może nie wszystkie, ponieważ wszystkich nie znam ale większość.
Widzę, ze jesteś jedym z ekspertów wszechwiedzących jedynie drwiacych z innych zapominając, ze kiedyś też zaczynales.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lut 25, 2009 10:51 pm 
Stracony

Dołączył(a): N wrz 14, 2008 5:52 pm
Posty: 5846
Lokalizacja: Górny Śląsk
FELIX napisał(a):
zjerzony napisał(a):
FELIX Naprawdę przeszedłeś wszystkie szlaki? Jak myślisz, powinienem Cię poprosić o jakiś opis, czy przestaniesz sobie jaja robić?
Ferie się skończyły?


W którym miejscu napisałem wszystkie szlaki? Pisałem o szlakach z zelastwem. Być może nie wszystkie, ponieważ wszystkich nie znam ale większość.


Na Słowacji też ?

Pytam poważnie.


Pozdrowienia

Basia

_________________
-------------------------------------------------
Studenckie Koło Przewodników Górskich "Harnasie" w Gliwicach zaprasza na kurs przewodnicki :)
http://www.skpg.gliwice.pl/kurs/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lut 25, 2009 10:53 pm 
Weteran
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 27, 2009 5:04 pm
Posty: 111
Lokalizacja: Lubawa
Po słowackiej stronie byłem jedynie schodząc z Rysow. Nie wiem co to ma wspólnego z dyskusja na temat.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lut 25, 2009 10:53 pm 
Stracony

Dołączył(a): Śr cze 20, 2007 5:51 pm
Posty: 10096
Lokalizacja: Moszna
jigsaw napisał(a):
Proponuje wybrac taki gdzie bedzie wspinaczka na wlasnej asekuracji.

Ja tak tylko w kwestii formalnej, nauka wspinaczki na własnej (była ?), obowiązkowym punktem kursu skałkowego.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lut 25, 2009 10:55 pm 
Stracony

Dołączył(a): Śr cze 20, 2007 5:51 pm
Posty: 10096
Lokalizacja: Moszna
FELIX napisał(a):
Nie wiem co to ma wspólnego z dyskusja na temat

Jak poznasz to się dowiesz :D

a poważnie, to tak naprawdę, prawdziwe, mroczne Tatry to są tylko na Słowacji, niestety.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lut 25, 2009 10:55 pm 
Weteran
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 27, 2009 5:04 pm
Posty: 111
Lokalizacja: Lubawa
golanmac napisał(a):
jigsaw napisał(a):
Proponuje wybrac taki gdzie bedzie wspinaczka na wlasnej asekuracji.

Ja tak tylko w kwestii formalnej, nauka wspinaczki na własnej (była ?), obowiązkowym punktem kursu skałkowego.


Zgadza sie. Jest dalej obowiązkowym punktem


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lut 25, 2009 10:58 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 25, 2007 9:48 am
Posty: 7564
golanmac napisał(a):
Ja tak tylko w kwestii formalnej, nauka wspinaczki na własnej (była ?), obowiązkowym punktem kursu skałkowego.

:)
Koledze jigsaw'owi chodziło pewnie o to, że teraz jest wiele różnych rodzajów kursów, np. "kurs wspinaczki na sztucznej ściance" czy "kurs wspinaczki po drogach ubezpieczonych", gdzie zakładania punktów asekuracyjnych nie uczą, a podstawą asekuracji jest wędka. Ale każdy pełen kurs skałkowy (6-dniowy) oczywiście ma w programie własną asekurację. I to powinna być główna część kursu.


Ostatnio edytowano Śr lut 25, 2009 11:04 pm przez leppy, łącznie edytowano 2 razy

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lut 25, 2009 10:59 pm 
Weteran
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 27, 2009 5:04 pm
Posty: 111
Lokalizacja: Lubawa
Słowacja kojazy mi sie głównie z tatrami wysokimi, a na te teoretycznie trzeba mieć przewodnika. Ostatnio kusi mnie lomnica...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lut 25, 2009 11:07 pm 
Stracony

Dołączył(a): Śr cze 20, 2007 5:51 pm
Posty: 10096
Lokalizacja: Moszna
leppy napisał(a):
że teraz jest wiele różnych rodzajów kursów

No wiesz, w zasadzie program szkolenia kursu skałkowego ustala PZA i aby ukończyć go z wynikiem pozytywnym, czyli skierowaniem na kurs tatrzański, trzeba zaliczyć wszystkie punkty programu.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lut 25, 2009 11:07 pm 
Zasłużony

Dołączył(a): Śr lis 14, 2007 7:22 pm
Posty: 178
golanmac napisał(a):
Ja tak tylko w kwestii formalnej, nauka wspinaczki na własnej (była ?), obowiązkowym punktem kursu skałkowego.


Sa rozne kursy. Dlatego warto wybrac takie, gdzie jest kladziony nacisk na robienie drog na wlasnej. Np. u Blondasa w Sokolach i na innych kursach np. organizowanych przez KW. Jesli kogos oczywiscie interesuje robienie pozniej drog trad, czy przygotowanie pod kurs tatrzanski.
Jesli kogos interesuja tylko drogi obite robi kurs wspinaczki na drogach ubezpieczonych. Albo kurs na drogach wielowyciagowych.
W takim kierunku to teraz zmierza. I dobrze.
Tak sie zdarzalo, ze niektore kursy skalkowe niby mialy wspinaczke na wlasnej w programie, ale tak naprawde to prawie jej nie bylo. Kilka dni to malo czasu. Bywaly takie kursy skalkowe gdzie wspinaczka na wlasnej, ograniczala sie do zajec z osadzania kosci i zrobienia jakiejs jednej latwej drogi.
Dlatego warto sobie teraz dobierac kurs do tego co potem zamierza sie robic. Ktos zamierza robic tatrzanski, to wczesniej robi taki skalkowy gdzie sie juz w wiekszosci wspina na wlasnej.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lut 25, 2009 11:11 pm 
Weteran
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 27, 2009 5:04 pm
Posty: 111
Lokalizacja: Lubawa
A w jaki sposób po ukończeniu kursu skalkowego robi się kartę wspinacza?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lut 25, 2009 11:13 pm 
Stracony

Dołączył(a): Śr cze 20, 2007 5:51 pm
Posty: 10096
Lokalizacja: Moszna
Cytuj:
Sa rozne kursy

Generalnie to napisałem już wyżej, ale dodam że oczywiście mam świadomość odstępstw od programu szkolenia, lub traktowanie tematów pobieżnie. Kursy skałkowe to także biznes, i niestety, np nie ma pogody, to skraca się praktykę i po zawodach. A w zasadzie to kurs powinien nie tyle uczyć wspinania, co asekuracji i na nią powinien być położony szczególny nacisk.

P.S.
tak sobie próbuje przypomnieć, ile na swoim kursie robiłem dróg, na własnej, ale w pamięci utkwiła mi tylko pierwsza, choć na pewno nie była to jedyna.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lut 25, 2009 11:14 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 25, 2007 9:48 am
Posty: 7564
golanmac napisał(a):
w zasadzie program szkolenia kursu skałkowego ustala PZA

Jasne, ale jest wiele rodzajów kursów o programie ustalonym przez PZA.
http://www.pza.org.pl/szkolenie/index.acs?id=100004
- ale ja tylko wyjaśniam o co chodziło, gdy jigsaw polecał kurs gdzie jest wspin z własną.
Pomijając już fakt, o którym wspomniał - pewnie u różnych instruktorów nacisk kładziony jest na co innego, mimo że w programie są wszelkie wymagane punkty.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lut 25, 2009 11:17 pm 
Stracony

Dołączył(a): Śr cze 20, 2007 5:51 pm
Posty: 10096
Lokalizacja: Moszna
Cytuj:
Jasne, ale jest wiele rodzajów kursów o programie ustalonym przez PZA.

Tak kolego, ale tylko po jednym z nich dostajesz skierowanie na kurs tatrzański, o odstępstwach pisałem wyżej.

P.S.
nie wiem czy warto się nad tym spierać, wszak jeśli kursant okaże się młotem to i najlepszy instruktor go nie nauczy własnej :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lut 25, 2009 11:20 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 25, 2007 9:48 am
Posty: 7564
golanmac napisał(a):
Cytuj:
Jasne, ale jest wiele rodzajów kursów o programie ustalonym przez PZA.

Tak kolego, ale tylko po jednym z nich dostajesz skierowanie na kurs tatrzański, o odstępstwach pisałem wyżej.
P.S.
nie wiem czy warto się nad tym spierać, wszak jeśli kursant okaże się młotem to i najlepszy instruktor go nie nauczy własnej :)

Powtarzam - jasne. Ale nie było mowy o żadnych skierowaniach na kurs tatrzański. Spierać się nie warto, bo nie ma o co. ;)


Ostatnio edytowano Śr lut 25, 2009 11:22 pm przez leppy, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lut 25, 2009 11:22 pm 
Stracony

Dołączył(a): Śr cze 20, 2007 5:51 pm
Posty: 10096
Lokalizacja: Moszna
leppy napisał(a):
Powtarzam - jasne

skierowanie jest dokumentem potwierdzającym odbycie kursu. Nie masz skierowania - nie masz kursu :)

P.S.
jasne :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lut 25, 2009 11:24 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 25, 2007 9:48 am
Posty: 7564
golanmac napisał(a):
skierowanie jest dokumentem potwierdzającym odbycie kursu

Tak. Ale.. są różne kursy. :D I różne dokumenty potwierdzające ich odbycie. Jak ukończę kurs "po drogach ubezpieczonych", to dostanę potwierdzenie ukończenia takowego.
Nie dostanę jednak skierowania na taternicki, jasne.
Ale o skierowaniu na tatrzański w ogóle nie było tu mowy.

:mrgreen:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lut 25, 2009 11:34 pm 
Stracony

Dołączył(a): Śr cze 20, 2007 5:51 pm
Posty: 10096
Lokalizacja: Moszna
leppy napisał(a):
I różne dokumenty potwierdzające ich odbycie

Tak, tylko że w zasadzie możesz sobie nimi podetrzeć dupę, ponieważ jedyną korzyścią płynącą z ich posiadania jest własna satysfakcja.

P.S.
a jak to jest z friendami teraz ? mnie uczono że nie siadają w wapieniu, coś się zmieniło ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lut 25, 2009 11:41 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 29, 2006 3:34 am
Posty: 14900
Lokalizacja: Ząbkowska, róg Brzeskiej
golanmac napisał(a):
a jak to jest z friendami teraz ? mnie uczono że nie siadają w wapieniu, coś się zmieniło ?

Zdaje się że dlatego że się slizgają. Jak się trafi szpara w takim kształcie że trzyma odpowiednio frienda na miejscu to chyba OK. Natomiast założony w równległej rysie wypadnie niemal na pewno, w przeciwieństwie do granitu.
(My jeszcze na temat?)
P.S. Zaznaczam że w ub. roku kupiłem sobie dwa pierwsze friendy :-).

_________________
Widzisz lewaka, nie stój z boku, reaguj!! Pamiętaj, lewactwo karmi się obojętnością i bezczynnością.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lut 25, 2009 11:45 pm 
Stracony

Dołączył(a): Śr cze 20, 2007 5:51 pm
Posty: 10096
Lokalizacja: Moszna
Cytuj:
Zdaje się że dlatego że się slizgają

No właśnie i mi się tak wydawało, ale gdzieś czytałem jakąś reklamówkę cud friendów że siadają we wszystkim i trzymają jak cholera i tak się zastanawiam czy to ja coś pokręciłem, czy technika poszła do przodu czy coś innego :)

grubyilysy napisał(a):
My jeszcze na temat?

Jak najbardziej, w końcu rozmawiamy o "asekuracji na trudnych odcinkach"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lut 25, 2009 11:55 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Wt mar 06, 2007 1:02 am
Posty: 1854
Lokalizacja: Łódź
Ja mam takie laickie pytanie więc się podepnę do tematu.

Jakie Topo powinienem kupić? Zastosowanie to wspin (łatwy) w Tatrach i ambitniejsze trasy turystyczne. Wiem że są przewodniki WHP i WC i jeszcze jakiś inne stare ale ich objętość i forma jest przerażająca. Czy jest już dostępne jakieś Topo z większą ilością "obrazków" ? Pytam zupełnie poważnie, chciałbym wreszcie zacząć się wspinać w Tatrach.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lut 25, 2009 11:58 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 25, 2007 9:48 am
Posty: 7564
golanmac napisał(a):
jak to jest z friendami teraz ? mnie uczono że nie siadają w wapieniu, coś się zmieniło ?

Nadal tak samo. :) W każdym razie nie siadają tak pewnie jak w granicie. :) Więc raczej kostki, heksy.

Edit:
Oczywiście są reklamowane friendy "od granitu poprzez wapień do piaskowca", ale.. to tylko reklama.
Zresztą, co ja wiem o friendach, nawet nie mam żadnego. :D Dałem się wciągnąć w jakieś takie.. :mrgreen:


Ostatnio edytowano Cz lut 26, 2009 12:09 am przez leppy, łącznie edytowano 3 razy

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lut 26, 2009 12:02 am 
Stracony

Dołączył(a): Śr cze 20, 2007 5:51 pm
Posty: 10096
Lokalizacja: Moszna
Cytuj:
Jakie Topo powinienem kupić

Ściągnij sobie Świerza. A jeśli go nie zrozumiesz, cóż, odpuść.

leppy napisał(a):
Nadal tak samo

Czyli nie opowiadam bzdur. To budujące :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 115 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL