Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest N cze 23, 2024 4:41 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 79 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lis 02, 2006 3:51 pm 
Swój
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 17, 2006 6:12 pm
Posty: 93
Lokalizacja: Pszów
Tak trochę mi się zdaje, że sens tematu został dawno zatracony... Załóżcie nowy wątek i tam prawcie komentarze o sobie. A nawiasem mówiąc to nie o to chodzi na tym forum, żeby "przypadkowi użytkownicy" (wyjaśniam, że chodzi mi o takich którzy wchodzą tu i czytają tylko okazyjnie żeby się czegoś dowiedzieć konkretnego) zobaczyli jaka u "nas" panuje atmosfera, tylko żeby się dowiedzili tego co ich interesuje. Bo na powyższy temat jest kilka wypowiedzi sensownych a reszta to jest wyrażanie własnych myśli o innych i takie tam...
Takie są moje odczucia po przeczytaniu tego topica...

Pozdrawiam Wszystkich serdecznie :)

_________________
......::: Nawet do łatwych gór i szlaków miej respekt!!! :::......


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lis 02, 2006 4:31 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 13, 2005 4:25 pm
Posty: 9935
Lokalizacja: niedaleko Wąchocka
kilerus napisał(a):
jak jest ze szlakiem przez goryczkowe czuby w zimie.
lightowy? :lol:
Zależy od śniegu. Zasadniczo do przejścia, ale...
- wprawdzie "w permanencji" jest tam ścieżka, ale czasem jej nie ma i musisz zapychać po jaja w śniegu,
- wprawdzie to grań, więc lawiny nie powinny zagrażać, ale jak polecisz z nawisem to requiestat in pace.

_________________
Pamiętasz co obiecywała?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lis 02, 2006 4:45 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 07, 2006 8:19 pm
Posty: 18162
kurde myslalem, ze na grani bardziej zmrozony, ze nie bedzie bawienia sie w spychacz


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lis 02, 2006 4:51 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 13, 2005 2:03 pm
Posty: 11090
Lokalizacja: Poznań
leoleo napisał(a):
ok wystarczy mi ta forma ekspiacji
:D :bowdown: całe szczęscie bo już myślałem, że będę musiał się nadal korzyć
leoleo napisał(a):
pod koniec listopada będę w5SP, podam termin, może być was 3-4; gdybyście chcieli przejść do realu
:mrgreen: :jupi:
Czyżbyś był przewodnikiem i chcesz nas zabrać na Kozi Wierch? Wielkie dzięki ale nie mogę. W tych terminach być może będę akurat prowadził wyprawę na Psią Trawkę.

piomic pisz po ludzku, zmuszasz mnie do sięgania po słownik :D

_________________
Tatrzańskie szlaki..


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lis 02, 2006 5:27 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pn lut 11, 2013 4:09 pm
Posty: 9871
Lokalizacja: FCZ
a jak z trudnościami na Czerwonych Wierchach? chciałem spróbowac w zimie tam się wybrać


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lis 02, 2006 7:39 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): N mar 27, 2005 9:30 pm
Posty: 2745
Lokalizacja: Katowice
Gofer napisał(a):
Urwałeś się Chłopie z kosmosu. Mam wrażenie, że jesteś jakiś ograniczony (wybacz za dosłowność ale zostałem przez Ciebie sprowokowany) . Nie zwróciłeś przypadkiem uwagi na to, że zdanie które prezentujesz w tym temacie jest bronione tylko przez Ciebie? (do tego w dość prostacki sposób. Uciekasz się do określania nieestetycznymi epitetami inne osoby co świadczy o tym, że do obrony swojego zdania brakuje Ci już argumentów a co gorsze, że Twoja umiejątność konwersacji jest bardzo nisko rozwinięta , szczególnie jesli chodzi o rozmowę na kulturalnym poziomie.) Honor to Ty owszem masz tylko troche źle go używasz. Zastanowiłbym się... skoro wszyscy w około wypowiadają się odemiennie ( do tego jest wśród nich grupa ludzi którzy bardzo dobrze znają się na rzeczy - wiem, bo znam) , czy aby przypadkiem to z moim punktem widzenia jest coś nie tak ? Potrafiłbym to jeszcze zrozumieć gdybyś swoje zdnie do którego jak najbardziej masz prawo zachował dla siebie, a nie propagował tego dalej, tym bardziej kiedy skutki tego , że ktoś Cię posłucha moga skończyć sie tragicznie.

BEZ OBRAZY

:shock: :shock: :shock:
Tak Gofer ćwicz przed maturą

_________________
...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lis 02, 2006 8:24 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Wt wrz 26, 2006 10:56 am
Posty: 1119
Lokalizacja: Warszawa
! jeśli chodzi o czerwone to najbezpieczniejszy szlak wg mnie prowadzi z Kir na Ciemniak, ale jest kilka "momentów" zagrożonych lawinowo, np. nad kotłem Świstówki. Jeśli są dobre warunki sniegowe, to można również w miarę bezpiecznie wejść przez przełęcz Kondracką, ale wybierałbym podejście od Małej Łąki (ale w miarę możliwości iśc jak najkrócej lub w ogóle Głazistym Żlebem). Widziałem też ludzi podchodzących z Małej Łąki wprost na Małołącką Przełęcz, ale nie szedłem tamtędy i nie chcę się wypowiadać.

Na samych Czerwonych Wierchach głównym zagrożeniem jest mgła. W jej przypadku należy ABSOLUTNIE zawrócić, to naprawdę bardzo mylny i niebezpieczny we mgle rejon. Na samej grani zagrożenie lawinowe niewielkie, choć należy pamiętać, że tam nie wszędzie jest jako takie ostrze grani, a dość rozległe zbocza, którymi mogą schodzić lawiny

Obrazek

tak wyglądała Przełęcz Kondracka w początku kwietnia tego roku - a więc wczesną wiosną. Zwróć uwagę jakie nawisy. A w lutym sa dwa razy większe

_________________
Maciej Łuczkiewicz
http://naszegory.info - nasza strona o górskich wyprawach
http://czarnobyl1986.info - moja strona o wyprawach do "zakazanego" miejsca


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lis 02, 2006 8:32 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Wt wrz 26, 2006 10:56 am
Posty: 1119
Lokalizacja: Warszawa
a dla zamknięcia tematu Koziego pozwolę sobie zacytować Józefa Oppenheima: "...W warunkach lawiniastych, lub wprost po większym opadzie śnieżnym, drogę tę (szczególnie dnem żlebu) należy uważać za wybitnie niebezpieczną..." ("Szlaki narciarskie Tatr polskich i główne przejścia na południową stronę" J. Oppenheim, Kraków 1936)[/b]

_________________
Maciej Łuczkiewicz
http://naszegory.info - nasza strona o górskich wyprawach
http://czarnobyl1986.info - moja strona o wyprawach do "zakazanego" miejsca


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lis 02, 2006 8:59 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pn lut 11, 2013 4:09 pm
Posty: 9871
Lokalizacja: FCZ
macciej napisał(a):
! jeśli chodzi o czerwone to najbezpieczniejszy szlak wg mnie prowadzi z Kir na Ciemniak

własnie ta droga myślałem by podchodzić..
Czy bardzo konieczny jest tam sprzet w postacie raków itp?
dziekuje bardzo za pomoc i rady jak i za nastepne :wink:

ps:fotka sie nie pokazuje..


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lis 02, 2006 9:22 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Wt wrz 26, 2006 10:56 am
Posty: 1119
Lokalizacja: Warszawa
Na pytanie czy są potrzebne raki na tym szlaku nie moge udzielić odpowiedzi. A to z powodu różnych warunków jakie mogą tam wystąpić. Może być miękki kopny śnieg i wtedy raki będą zbędne, a nawet mogą przeszkadzać, lepsze by były narty czy rakiety. A równie dobrze może się trafić "beton" albo zgoła wywiany lód, gdzie bez raków po prostu nie da się iść. Wszystko zależy od warunków danego dnia. Generalnie nastromienie nie jest duże, i jeśli nie ma lodu to powinno dac się bez większych problemów iść bez raków, natomiast kijki byłyby bardzo przydatne (stuptuty niezbędne :))

zamieszczam zdjęcie jeszcze raz, teraz powinno być widoczne

Obrazek

_________________
Maciej Łuczkiewicz
http://naszegory.info - nasza strona o górskich wyprawach
http://czarnobyl1986.info - moja strona o wyprawach do "zakazanego" miejsca


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz lis 02, 2006 11:00 pm 
Nowy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 07, 2006 9:03 pm
Posty: 14
Lokalizacja: Poznań
Michal_klis napisał(a):
Zna może ktoś taki bezpieczny szlak w Tatrach w warunkach zimowych. Nie chodzi mi tu o dwutysięczniki i przepaściste góry tylko taki szlak na krótkie dni zimowe.
Dzięki


Proponuje wybrac sie na Grzesia a poźniej w zależności od chęci i warunków atmosferycznych na Wołowiec. Wart polecenia jest rownież Trzydniowiański, Iwanicka przełęcz i Ornak. Osobiście lubie również zimowe wejście na Kasprowy.
Napewno cos tam sobie wybierzesz.
pozdrawiam :)

_________________
skądkolwiek wieje wiatr zawsze ma zapach Tatr...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lis 03, 2006 1:02 am 
Kombatant

Dołączył(a): Pn paź 10, 2005 9:36 pm
Posty: 600
Lokalizacja: Rybnik
Cytuj:
jeśli chodzi o czerwone to najbezpieczniejszy szlak wg mnie prowadzi z Kir na Ciemniak, ale jest kilka "momentów" zagrożonych lawinowo, np. nad kotłem Świstówki


Co racja to racja :D
Na początku czerwca mocno się namęczyłem na tym szlaku, brodząc w nieprzetartym śniegu po uda, w gęstej mgle. Kiedy do tego zaczęło sypać śniegiem - już pod szczytem prawie - nastapił wycof :D

_________________
http://www.flickr.com/photos/marchew/sets


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lis 03, 2006 1:48 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 29, 2006 3:34 am
Posty: 14898
Lokalizacja: Ząbkowska, róg Brzeskiej
macciej napisał(a):
! jeśli chodzi o czerwone to najbezpieczniejszy szlak wg mnie prowadzi z Kir na Ciemniak, ale jest kilka "momentów" zagrożonych lawinowo, np. nad kotłem Świstówki.

O, to mój najbardziej "zaparty" szlak, cztery razy próbowałem zanim się udało :-).
Kilka uwag od siebie:
a) To rzecz jasna raczej nie bardzo szlak dla początkujących, ale nie jest jakiś bardzo trudny. Największym niebezpieczeństwem jest mgła.
b) Teoria mówi, że Małą Świstówke się omija. TPN stawia na początku zimy słupki trasujące drogę wprost na grań jeszcze przed skrętem szlaku w lewo, w stronę trawersu Świstówki. Powody są jak się mi zdaje dwa. A - Świstówka jest obiektywnie najbardziej niebezpiecznym miejscem po drodze. B - Może nie wszyscy wiedzą, ale z Ciemniaka prowadzi szlak narciarski! Tyle że nie ma wyciągu narty się wnosi na plecach...O i to rozumiem (bo w ogóle to narciarzy nie lubię, proponuje wątek - "Powraca pomysł na usunięcie wyciągów z Hali Gąsienicowej i Goryczkowej")...
c) Praktyka mówi że obejście Świstówki jest niepraktyczne, bo drze przez kosówkę i na ogół w głębokim śniegu. Wszyscy chodzą tak jak szlak letni. Tak na ogół prowadzi wydeptana w śniegu ścieżka. Oczywiście trawersując Świstówkę wszyscy ryzykują zjazd z lawiną...
d) Zimą jak to zimą, co roku jest inaczej, zalezy ile śniegu spadnie. Kiedyś zdarzyła mi się zima gdzie dotarłem tylko do połowy drogi brnąc w śniegu po pas. Dobre na odchudzanie, ale do szczytu dojść nie miałem szans.
e) Raki i czekan... Praktycznie możnaby się bez nich na trasie Kiry-Ciemniek-Kiry obejść. Ale w zimie ten sprzęt należy na takie wyprawy zabierać dogmatycznie. Wystarczy że się pobłądzi i można się znaleźć w dowolnych kłopotach.
f) Trasa jest dobrym ćwiczeniem na orientację. Niby nic takiego, iść granią, ale są momenty gdzie łatwo zajść a to za bardzo w lewo, a to za bardzo w prawo..
g) Na tej trasie, zwłaszcza pod koniec, zbaczać z grani na lewo i na prawo NIE WOLNO, no, chyba że się wie co się robi, czym to grozi i jest się na to przygotowanym. A ludziom którzy poszli bez raków i czekana i gdzieś na tym szlaku skręcili to już w ogóle należy wręczać przed trasa tabliczkę z napisem R.I.P.
h) We mgle najtrudniejszym dla mnie było kiedyś zejść właściwą drogą z okolic grani nad Świstówką właśnie. Bardzo łatwo (i nawet próbowałem :oops: ) pójść nie tą granią, czyli prosto, trzeba pamiętać, że szlak w tym miejscu zaskakująco mocno skręca jednak w prawo (patrząc z góry). W razie problemów - szukać słupków!
g) Na grani bardzo często wieje. Czasem jest to taki wiatr, że trzeba iść na czterech łapach by człowieka nie zwiało. Oczywiście w takich warunkach najlepiej jest zrobić w tył zwrot...
h) Kiedy wreszcie wlazłem na szczyt (a było to za czwartym razem) zrobiłem trawers Czerwonych Wierchów, miałem akurat zajebistą pogodę i dobre warunki śniegowe. Trawers Czerwonych Wierchów w dobrej pogodzie to niezapomniane przeżycie. O! Qwa, pamięta się te widoki... Najtrudniejszy w trawersie jest fragment do Krzesanicy, trzeba trochę uważać, bo jest nieco stromo. Potem aż do Kopy spoko, oczywiście mam na myśli człowieka który wie do czego służą czekan i raki. Potem ja schodziłem do Przełęczy Kondrackiej i uwaga, to jest bardzo zdradliwy szlak! Łatwo zjechać 100 metrów w dół do Piekiełka i niejeden już, świeć Panie nad jego duszą, zjechał! Dlatego zwłaszcza jak się chce robic trawers czerwonych raki i czekan są niezbędne. Zresztą w ogóle w Zimie zabieram czekan i raki a choćby i na Nosala... Czasem co najwyżej nie zakładam. A prawda, raz, ale to był pierwszy raz gdy miałem na nogach raki, założyłem je na Nosalu. :D


Ostatnio edytowano Pt lis 03, 2006 2:20 am przez grubyilysy, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lis 03, 2006 1:59 am 
Stracony

Dołączył(a): Pn paź 17, 2005 5:35 pm
Posty: 7568
Lokalizacja: z lasu
Wojtas napisał(a):
Tak trochę mi się zdaje, że sens tematu został dawno zatracony...

Hm... słusznie prawisz ;) ale widzę, że już się naprawia :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lis 03, 2006 6:47 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 13, 2005 4:25 pm
Posty: 9935
Lokalizacja: niedaleko Wąchocka
grubyilysy napisał(a):
proponuje wątek - "Powraca pomysł na usunięcie wyciągów z Hali Gąsienicowej i Goryczkowej")...
Taa...
Fajnie by było. Wprawdzie lubię tam jeździć, ale narty mogę sobie wnieść a wyciągów do treningu niżej też nie brakuje.
grubyilysy napisał(a):
zrobiłem trawers Czerwonych Wierchów
Którym zboczem? Południowym? A może północnym :shock: ?

_________________
Pamiętasz co obiecywała?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lis 03, 2006 8:58 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 29, 2006 3:34 am
Posty: 14898
Lokalizacja: Ząbkowska, róg Brzeskiej
piomic napisał(a):
grubyilysy napisał(a):
proponuje wątek - "Powraca pomysł na usunięcie wyciągów z Hali Gąsienicowej i Goryczkowej")...
Taa...
Fajnie by było. Wprawdzie lubię tam jeździć, ale narty mogę sobie wnieść a wyciągów do treningu niżej też nie brakuje.

Tym razem żartowałem. Nie chcę mieć na głowie UOPu... :lol:
piomic napisał(a):
grubyilysy napisał(a):
zrobiłem trawers Czerwonych Wierchów
Którym zboczem? Południowym? A może północnym :shock: ?

Tym razem południowym. Następnym razem będzie północnym, ze zjazdem z Małołączniaka na desce serfingowej ala James B. :tongue:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lis 03, 2006 9:14 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 13, 2005 4:25 pm
Posty: 9935
Lokalizacja: niedaleko Wąchocka
Wprawdzie Kwach jeździł w Gąsiennicowej, ale teraz można ją już zlustrować. I zamknąć.

_________________
Pamiętasz co obiecywała?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N lis 12, 2006 9:47 pm 
Nowy

Dołączył(a): So wrz 23, 2006 8:23 pm
Posty: 10
Lokalizacja: wwa
Łukasz T napisał(a):
leoleo napisał(a):
do 5SP zimą też wejdzie każdy


Jesteś tego na 100 % pewny ?


Jak byłem młody i piękny szedłem tam na sylwka z Martą Krzeptowką i kolegą. Tak dostaliśmy po d..., że do dzisiaj to pamiętam. Dla wyjaśnienia dodam, że byłem wtedy sportowcem i kondycję miałem rewelacyjną, od zawsze jeżdzę na nartach lub desce więc ubrany byłem jak na Mt Everest, a z racji wieku odwagę miałem nieskończoną. A mimo to nie najlepiej to wspominam. Więc nie każdy wejdzie

_________________
kupię archiwalne numery "Taterników"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lut 05, 2007 3:54 am 
Kombatant

Dołączył(a): Pn lut 05, 2007 12:14 am
Posty: 311
Lokalizacja: Katowice
ja ma jeden szlak dla ciebie mianowicie z kolejki z kasprowego na beskid i spowrotem zjazd naturalnie kolejka :lol:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 79 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 37 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL