Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Wt lip 02, 2024 5:32 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 61 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Pt mar 16, 2007 9:51 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Pn lut 05, 2007 12:14 am
Posty: 311
Lokalizacja: Katowice
Chcesz żebym spadł :roll: .Swoją drogą widziałem rok temu tam gościa co nocowal a przynajmniej tak mówił pod Wołowcem . Puchowy spiwór i reszta ekwipunku wyglądało na to że żeczywiście tam spał. Nie omieszkam sie przyznać ,że mam zamiar nocować na Rysach ,wiem że to extremalny pomysł , ktoś powie nawet ,że może i durny ,ale ..... odpowiednio sie przygotowac w określonych warunkach myśle ze do zrealizowania .Może w tym roku :oops: kto wie :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn mar 19, 2007 9:17 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 23, 2006 8:39 am
Posty: 5110
Lokalizacja: daleko od gór
Olka napisał(a):
To chyba ostatnim razem szedłeś
:rofl_an:

_________________
W życiu piękne są tylko chwile. (R. Riedel)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn mar 19, 2007 11:33 am 
<font color = red><i>Szarik</i></font>

Dołączył(a): Pn sie 01, 2005 5:21 pm
Posty: 2908
Stan tu trzeba płakac a nie się smiać :wink:
Ja myślałam, ze ja mam problemy z j.polskim-ale sa lepsi ode mnie :lol:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn mar 19, 2007 11:37 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 23, 2006 8:39 am
Posty: 5110
Lokalizacja: daleko od gór
Mnie też to dodaje otuchy. :wink:

_________________
W życiu piękne są tylko chwile. (R. Riedel)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn mar 19, 2007 12:35 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 03, 2005 1:09 pm
Posty: 22106
Olka napisał(a):
Stan tu trzeba płakac a nie się smiać :wink:
Ja myślałam, ze ja mam problemy z j.polskim-ale sa lepsi ode mnie :lol:


Mi aż się czasem "lodowo" :wink: robi czytając mistrzów języka ojczystego.

_________________
"Stary jestem, mam sklerozę, czas umierać" 09.IX.2006 - rozstaj dróg w Dolince za Mnichem

"Stałem się nowym użytkownikiem ale ten nowy też musi posta napisać"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn mar 19, 2007 1:18 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 23, 2006 8:39 am
Posty: 5110
Lokalizacja: daleko od gór
Łukasz T napisał(a):
Mi aż się czasem "lodowo" :wink: robi czytając mistrzów języka ojczystego.
A to tak, żeby pasowało do tematu - lodowo-czerwcowo. :lol:

_________________
W życiu piękne są tylko chwile. (R. Riedel)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn mar 19, 2007 8:13 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Pn lut 05, 2007 12:14 am
Posty: 311
Lokalizacja: Katowice
Bez urazy , ale pisze gwara tak jak mówie ( godom ) bo u nos sie godo . A to że z rozpędu napisze gwarą to nieznaczy , że robie jakieś błędy ortograficzne .Jeśli to kogoś razi - przepraszam :oops:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn mar 19, 2007 8:19 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): N mar 27, 2005 9:30 pm
Posty: 2745
Lokalizacja: Katowice
DARKTHRONE napisał(a):
.Jeśli to kogoś razi - przepraszam :oops:

Jeno pieronie nie przesadzej. Przeca to nie fara co by godoć trza jak gorol :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn mar 19, 2007 8:21 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Pn lut 05, 2007 12:14 am
Posty: 311
Lokalizacja: Katowice
Staram się w miare czysto po Polsku pisać , bo jak wom naszkryflom cosik tak jak godom to sie za gizda nie pochytocie o co mi lezie ( naszkryflać = napisać , cosik = coś , za gizda =za nic , nie pochytać = niepołapać , lezie = idzie :D to tak w skrócie


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn mar 19, 2007 8:22 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Pn lut 05, 2007 12:14 am
Posty: 311
Lokalizacja: Katowice
tyż prowda jak to godoł Pyzdra :wink:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt mar 20, 2007 8:04 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 23, 2006 8:39 am
Posty: 5110
Lokalizacja: daleko od gór
O rany! „Po jakiemu” oni do mnie tak piszą? :shock: A myślałem, że posługujemy się tym samym językiem. :wink: :roll:

_________________
W życiu piękne są tylko chwile. (R. Riedel)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt mar 20, 2007 3:28 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr gru 07, 2005 1:40 pm
Posty: 689
Lokalizacja: 604 km do Tatr
i jak tam - sie lodowa ekipa zebrala?


i cvo w zwiazku z tym, że tylko 2 osoby przewodnik bierze?

_________________
szukam damskich butów 5.10 - jakby komuś wpadły w oko, proszę o znak-sygnał :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz mar 22, 2007 4:28 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Pn lut 05, 2007 12:14 am
Posty: 311
Lokalizacja: Katowice
hehe a godołech , że sie stracom :lol:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt mar 23, 2007 3:22 pm 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 07, 2006 7:59 am
Posty: 153
Lokalizacja: Kraków
DARKTHRONE napisał(a):
Chcesz żebym spadł :roll: .Swoją drogą widziałem rok temu tam gościa co nocowal a przynajmniej tak mówił pod Wołowcem . Puchowy spiwór i reszta ekwipunku wyglądało na to że żeczywiście tam spał. Nie omieszkam sie przyznać ,że mam zamiar nocować na Rysach ,wiem że to extremalny pomysł , ktoś powie nawet ,że może i durny ,ale ..... odpowiednio sie przygotowac w określonych warunkach myśle ze do zrealizowania .Może w tym roku :oops: kto wie :D


Wiesz ile ludzi spalo na Rysach..?
ODP: KUPA:P:P:P

_________________
DRAGONISCH LUSTIGE SACHE :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt mar 23, 2007 8:26 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Pn lut 05, 2007 12:14 am
Posty: 311
Lokalizacja: Katowice
FX - ie domyslam sie :D a i w tym roku Ja do nich dołącze :roll:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt mar 23, 2007 8:34 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Pt sie 11, 2006 11:30 am
Posty: 1078
Lokalizacja: WLKP
Ja tam nie zamierzam w górach spać ( chyba ,że w schronisku) ale nie na szczycie czy w dolince :D na szczycie moge lunatykować i jazda na duła w dolice niedźwiadki :lol: Góry są żeby po nich chodzic a nie spać :D

_________________
Pozdrawiam Michał :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt mar 23, 2007 8:36 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Pn lut 05, 2007 12:14 am
Posty: 311
Lokalizacja: Katowice
Mistrzu dostaniesz tabletke nasenną i możesz spać na szczycie :lol:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt mar 23, 2007 11:51 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pt lis 04, 2005 7:38 pm
Posty: 4278
Lokalizacja: Buk
10 mg Relanium i.v. i po chwili chrapie,ze aż sie echo poniesie :P

_________________
Jak mówię,że wybaczam to nie znaczy,że zapomnę.

http://chomikuj.pl/hania.ratmed
http://7000.pl/index.php?page=wyprawy&o ... p=himalaje


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So mar 24, 2007 12:07 am 
Kombatant

Dołączył(a): Pn lut 05, 2007 12:14 am
Posty: 311
Lokalizacja: Katowice
...=[ do Wielkopolski :wink:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So mar 24, 2007 12:10 am 
Kombatant

Dołączył(a): Pn lut 05, 2007 12:14 am
Posty: 311
Lokalizacja: Katowice
Jak jusz jesteśmy w rejonie Moka to kiedyś śpiąc tam w schronisku , widziałem gościa co spał z .. otwartymi oczami ( są tacy ludzie ) . W pierwszej chwili wystraszyłem się " stało mu sie coś czy jak " ale jak się okazało gość tak ma poprostu .

_________________
Pier_ole nie robie - ide w góry


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt maja 18, 2007 3:02 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): N paź 23, 2005 9:18 pm
Posty: 2111
Odnośnie Lodowego Szczytu. Jak powszechnie wiadomo [ wszem- i wobec] na szeroko rozumiany masyw Lodowego Szczytu składają się trzy wybitne " wypukłości" - Kopa Lodowa, Lodowy, i Śnieżny Szczyt. Tak rozumiany masyw Lodowego znajduje się pomiędzy Lodową a Śnieżną Przełęczą. Choć ta ostatnia jest niżej położona-to-co ciekawe-to przez tą pierwszą prowadzi znakowany szlak turystyczny, a Lodowa Przełęcz ochrzczona jest mianem najwyżej położonej przełęczy tatrzańskiej udostępnionej znakowanym szlakiem turystycznym. Warto jeszcze dodać, że - na południe od masywu Lodowego, za Lodową Przełęczą wznosi się-wd. polskich źródeł-Mały Lodowy Szczyt-wd. Słowaków -Siroka Veza. Wd. Słowaków-Mały Lodowy to niższy wierzchołek właściwego Lodowego-a więc w naszym rozumieniu-ochrzczona przez Chmielnickiego Kopa Lodowa ( Maly L' adovy stit ). Jak powszechnie wiadomo, masyw Lodowego jest jednym z najwyższych i najpotężniejszych w Tatrach, wreszcie jest-co wiadomo mniej oficjalnie-miejscem śmierci wielu niedoświadczonych, acz ambitnych śmiałków. Jak wszyscy wiedzą masyw Lodowego ma skomplikowaną topografię, głównie z uwagi na to, że jest zwornikiem dla kilku bocznych grani i "iluś" grzęd. Lodowy "króluje" nad Doliną Jaworową, a ta kończy się w Jaworzynie Tatrzańskiej-lub inaczej mówiąc -Spiskiej. Na północ i południe, wschód i zachód od piramidy Lodowego jest Spisz, i określenie Tatry Spiskie miast Wysokich w tej części jest poprawne, właściwe. Cywiński nie opisał jeszcze ww. masywu tatrzańskiego. Źródłami poznania są więc dla śmiałków-vodca i- przewodnik. Przewodnik Nyki mówi o wejściu na Lodowego tylko przez konia. Jest OK. Poza tym turysta zgłębia wiedzę o Tatrach bazując na 18 tomie WHP z 1993 roku, a bardziej ogólnie np. z Bedekera Tatrzańskiego, autorstwa Jakubowskiego. Obydwaj panowie to-nie ulega najmniejszej wątpliwości-wielcy znawcy Tatr. Piękne są np. mapki schematyczne masywu Łomnicy u Jakubowskiego-nie ma tam takiej mapki poświęconej najpotężniejszej górze w Tatrach. Człowiek bywa jednak omylny, a taka góra jak Lodowy nie lubi pomyłek, błędów i niedopatrzeń. To nie jest Łopata czy Gładki Wierch. I nie ta wysokość.
W przewodniku Jakubowskiego czytamy: "Między granitowym masywem Małego Lodowego Szczytu a Lodową Kopą znajduje się Lodowa Przełęcz ( 2372 m ) powstała na tektonicznych założeniach, która łączy systemy Doliny Jaworowej i Doliny Zimnej Wody, a pośrednio-północną i południową stronę liptowskiej części Tatr. To najwyżej położona z tatrzańskich przełęczy, dostępnych szlakiem turystycznym o zielonych znakach." Nie wiedziałem, że Tatry Jaworzyńskie i-a więc i wszystko za Łysą Polaną to Liptów, ciągnący się do Pienin. Ciekawe, że Dolina Pięciu Stawów Spiskich leży na Liptowie. To coś nowego-Poprad stolicą Liptowa.
Nie warto było by kruszyć kopii, gdyby nie to-co czytamy u -(z całym szacunkiem) naszego mistrza Witolda.
Zacznijmy od opisu wejścia na Kopę Lodową ( Wielką, właściwą-Maly L'adovy stit) [2690]:
"Z Lodowej Przełęczy w górę ku północy, zrazu 50 m rozłożystą granią, zasłaną blokami i rumowiskiem-a następnie-gdy grań staje się skalista-ukosem w lewo ku górze do pierwszego, dość szerokiego, płytkiego żlebu, wznoszącego się skośnie w lewo. Teraz: ( B) Żlebem tym długo i uciążliwie w górę ( stopniami, płytami i po blokach) aż w pobliże pd.-wsch. grani, ciągnącej się ponad nami na prawo. Tu ze żlebu w prawo, bardzo łatwymi skałami jednej z jego gałęzi, na ową grań.Nią krótko w lewo po blokach na Małą Lodową Kopę, tj. pd-wsch wierzchołek Lodowej Kopy. Z Małej Lodowej Kopy poprzez Lodowy Karbik na Wielką Lodową Kopę, tj. pn-zach., główny wierzchołek".

Krótko-jakim cudem wchodzimy granią na Małą Lodową Kopę, leżącą jak pisze słusznie Jakubowski w bocznej grani ( południowo-wschodniej), oddaloną o 35 metrów od grani głównej-gdy-idziemy żlebem na lewo od Głównej Grani Tatr Wysokich z Lodowej Przełęczy, i gdy wiadomo-za Jakubowskim i z mnóstwa zdjęć i rysunków-że w Grani Głównej Tatr pomiędzy Lodowym Szczytem a Lodową Przełęczą jest tylko jedno wzniesienie-Wielka Lodowa Kopa ( 2612, 2603*) , gdy idziemy po stronie Doliny Jaworowej, a Mała Kopa Lodowa leży w Lodowej Grani otoczonej ze wszystkich stron przez Dolinę Pięciu Stawów Spiskich?. Jeżeli przyjąć że Lodowa Kopa ma dwa wierzchołki-to są one połączone granią leżącą na osi NW-SE. Natomiast grań od Małego Lodowego aż po Lodowy ma kierunek S-N. Czy Lodowy Karbik leży w osi Głównej Grani?...
W związku z tym, możliwe wd. Paryskiego wejście na Małą Lodową Kopę jest tylko wtedy-wd. mnie- gdy Główna Grań Tatr na południe od wierzchołka Wielkiej Kopy Lodowej jest tak zniszczona, czy wręcz nie istnieje, a żleb z Doliny Jaworowej wrzyna się przez ścianę Wielkiej Kopy Lodowej i Grań Główną w południową ścianę Małej Kopy Lodowej, wychodząc pod jej grań na południowy-wschód od jej wierzchołka. Ten wariant-choć możliwy w przyrodzie-jest raczej jednak nieprawdopodobny.
Stąd wniosek, że w przewodniku WHP jest poważne "niedopatrzenie" które winno być skorygowane. Natomiast opis drogi w odwrotnym kierunku z Kopy Lodowej na Lodowy pozostawiam bez zastrzeżeń, chociaż co niektórzy w terenie mogą pomylić nienazwane żebro z rejonu Wyżniej Lodowej Szczerbiny, po stronie Doliny Jaworowej, z Sobkową Granią.

PS: Polecam zmienić tytuł tego tematu na bardziej ponadczasowy, bo czerwiec 2007 prędzej czy później minie. Np. na Lodowy Szczyt czy Masyw Lodowego [ Szczytu] . Myślę że ta góra zasługuje na osobny temat na tym forum.

Dobrze by było, żeby forumowicze wypowiedzieli się odnośnie wrażeń i trudności dróg na jakich byli, jeżeli zwiedzali masyw Lodowego. Ciekawe, czy jeszcze ktoś z czytelników znajdzie tak karygodne i bardziej niebezpieczne niż różnice w tłumaczeniu nazw obiektów topograficznych-błędy.
Ciekawe czy ktoś podejmie się dzieła opisania dokładnej topografii tego jak się okazuje skomplikowanego topograficznie i nazewniczo masywu na forum. Kto wie-może by się przydało?
[PS2: fajnie się czytało :lol: ?]


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt maja 18, 2007 3:23 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): N paź 23, 2005 9:18 pm
Posty: 2111
Według schematycznej mapki Lodowego w przewodniku Parysa Mała Lodowa Kopa jest pierwszym od północnego-zachodu szczytem leżącej w Lodowej Grani, tj. bocznej, pd.-wsch. grani Wielkiej Lodowej Kopy, która oddziela Dolinkę Lodową od górnego piętra Doliny Pięciu Stawów Spiskich. Grań ta popularna jest i dobrze znana wśród wielu słowackich taterników.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt maja 29, 2007 5:14 pm 
Swój

Dołączył(a): N mar 11, 2007 10:06 pm
Posty: 86
Lokalizacja: Poznań
Jakub napisał(a):
Dobrze by było, żeby forumowicze wypowiedzieli się odnośnie wrażeń i trudności dróg na jakich byli, jeżeli zwiedzali masyw Lodowego. Ciekawe, czy jeszcze ktoś z czytelników znajdzie tak karygodne i bardziej niebezpieczne niż różnice w tłumaczeniu nazw obiektów topograficznych-błędy.
Ciekawe czy ktoś podejmie się dzieła opisania dokładnej topografii tego jak się okazuje skomplikowanego topograficznie i nazewniczo masywu na forum. Kto wie-może by się przydało?
[PS2: fajnie się czytało :lol: ?]

podpisuje sie pod tym postulatem :D
swoja droga to tak w ogole jakby byli jacys chetni na ten lodowy to sie dajcie mi znac, bo wczesniej jakos tak nie wyszlo :? , ja jestem w tatrach od 17 czerwca chyba bo konca miesiaca. najchetniej szedlbym bez przewodnika, ale jak nie bedzie nikogo kto juz tam byl to sie raczej zdecyduje na niego


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sie 15, 2007 12:45 pm 
Nowy

Dołączył(a): Śr sie 15, 2007 12:43 pm
Posty: 7
Ze znajomymi planujemy wejsc na Lodowy w najblizszych dniach. Raczej nie wybierzemy sie tam sami tylko wynajmiemy przewodnika (albo dwoch ze wzgledu na licznosc grupy ;) ). W wielu miejscach przewija sie informacja o wejsciu na lodowy przez Konia. Jesli ktos jest w stanie to prosze, aby mnie uswiadomil gdzie to jest. Dla ulatwienia zamieszczam ponizej mapke tej okolicy:
Obrazek

Jesli ktos moze to moglby tez narysowac na tej mapce orientacyjna trase najlatwiejszego wejscia na Lodowy (najlatwiejszego bo pewnie takim prowadzilby nas przewodnik)

Z gory dziekuje za pomoc!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sie 15, 2007 3:15 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Pt lis 11, 2005 3:23 pm
Posty: 1214
zobacz relacje Łukasza w Relacjach :wink:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz mar 06, 2008 10:38 pm 
Swój

Dołączył(a): Cz mar 06, 2008 10:30 pm
Posty: 51
DARKTHRONE:

Widze, ze rejon wolowca, rohaczy i zarskiej masz dobrze naswietlony. Chcialbym zapytac, czy mozliwe jest zrobienie tej trasy w jeden dzien:
Schronisko Chocholowska->Grzes->Brestowa->Salatin->Banowka->Schronisko Zarskie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt mar 07, 2008 8:15 am 
Stracony

Dołączył(a): So lis 03, 2007 11:11 pm
Posty: 4104
Lokalizacja: Kraków K.E.G.
Jeśli chodzi o Maly Lodowy ( Szeroka Wieża ) odsylam do naszej relacji Maly Lodowy -Czerwona Lawka . jeśli ktoś potrzebuje info dotyczące wejścia na Maly Lodowy nie ma problemu .

_________________
Krakowska Ekipa Górska -KEG
www.keg.yoyo.pl STRONA O GÓRACH


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt mar 07, 2008 10:24 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 28, 2007 1:34 pm
Posty: 4450
Lokalizacja: lkr
ja w tym roku również planuje zrobic grań rohaczy, mniej więcej tak:
dojazd samochodem do zverovki dalej dol.rohacka-zielonym na zabrat i rakoń-dalej wołowiec-ostry-płaczliwy-zejście przeż żarską przełęcz do żarskiej chaty i tam nocleg, drugi dzień ze schronu niebieskim na smutna przełęcz a dalej granią aż do brestowej i zejście niebieskim do zverovki po autko
zalicze to pewnie gdzieś w sierpniu lub we wrześniu

_________________
Zrozumcie, że państwo chce tylko waszego dobra. Całego waszego dobra...

Picasa
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt mar 07, 2008 6:10 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 13, 2005 2:03 pm
Posty: 11092
Lokalizacja: Poznań
dla tych co maja kłopoty z czytaniem
tytuł tematu
lodowy-czerwiec 2007

_________________
Tatrzańskie szlaki..


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz cze 12, 2008 8:04 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): N paź 23, 2005 9:18 pm
Posty: 2111
Pytanie do tych co byli na niżej wymienionych graniach. Nurtuje mnie pytanie, czy trudniejsza jest grań Lodowa Kopa- Lodowy Szczyt, (z pominięciem 6 m uskoku), czy grań Hińczowa- MSW ( z pominięciem Hińczowej Turniczki ). Obydwie mają taką samą wycenę trudności: I .Jak wynika z Parysa jest to odpowiednio 50 minut i 45 minut; mam wrażenie że na zachodniej grani MSW jest większa lufa i to z dwóch stron a grań trudniejsza i dłuższa od pd. grani Lodowego. Patrząc na zdjęcie z Wlk. Kopy Lodowej na Lodowy widać jakby po stronie Jaworowej nie było większych przepaści a raczej skaliste zbocza, ale od 5 st.sp. opadają z grani miejscami gładkie ściany. Z tego co zauważyłem to na szczycie Lodowego jest chyba metalowy trójnóg, a grań południowa samego Lodowego jest dość długa. [Na marginesie dodam że na niektórych fotografiach wschodni wierchołek MSW wydaje się przewyższać zachodni. Chyba grań łącząca zachodni i wschodni wierchołek MSW nie jest trudna, ale pewności nie mam, ten wschodni wiechołek to bodaj Mięguszowiecka Baszta, z której opada wschodnia ściana MSW]


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 61 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL