Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest N cze 16, 2024 9:30 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 122 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Pt cze 01, 2007 9:42 am 
Stracony

Dołączył(a): Pn lut 11, 2013 4:09 pm
Posty: 9871
Lokalizacja: FCZ
ruch jedno kierunkowy tez troche zamiesznia zrobi-wystarczy popatrzeć na mapę..
i tak "mądrzejsi" od nas to wymysla i zadecyduja -ciekawe co z tego wyniknie :roll:

_________________
NIE MA LEPSZEGO OD MIĘGUSZA WIELKIEGO!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt cze 01, 2007 1:27 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Pt mar 30, 2007 7:47 pm
Posty: 658
Lokalizacja: Jaworzno
piomic napisał(a):
Byłaś kiedy na łańcuchu?

No tak jakby.

Z tego co mówisz to wnioskuje, że lepiej, żeby zamiast łańcuchów nie było nic, ale może to kiedyś zrozumiem... :)

_________________
Dołem - wicher ciężkie chmury niesie,
O skaliste roztrąca urwiska;
Burza huczy po sczerniałym lesie.
I gromami w głąb wąwozów ciska...
A tam w górze, gdzie najwyższe szczyty,
Lśnią pogodne, jak dawniej błękity.

Adam Asnyk


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt cze 01, 2007 4:34 pm 
Nowy

Dołączył(a): Śr maja 16, 2007 2:18 pm
Posty: 22
Zrobienie z Orlej Via Ferraty to będzie killer finansowy dla większości turystów, uprząż + karabinki + absorber? (to coś co pochłania energie) to jakieś 300 zł, a być może i kask by się przydał bo latanie w terenie inny niż pionowy do przyjemnych nienależy. Jaki sens kupowaś taki zestaw żeby przejść kilku godzinny odcinek szlaku od Zawratu do Granatów a później i tak nie ma co z tym zrobić. Chyba że jakaś wypożyczalnia w Murawańcu :D

Dla większości tych którzy nie śledzą niusów, brak ubezpieczeń na Orlej będzie szokiem więc i tak pójdą bez żadnego sprzętu.
Prawdopodobnie liny stalowe do ferraty będą pełniły role dawnych łańcuchów tyle że ... do trzymania, bo można sobie ręce rozwalić od stalowej skrętki.

+ Zajebiste korki bo cała zabawa ze sprzętem dla tych którzy robią to pierwszy raz troche zajmie.

Jak już bardzo chcą wywalać kase niech zrobią ferrate ale w rejonie Morskiego, gdzie wybitnie brakuje szlaków

Jedyna idea jaka mi się podoba to żeby to zrobić jednokierunkowe od strony Kasprowego po Krzyżne.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So cze 02, 2007 1:33 pm 
Swój
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lip 02, 2006 4:03 pm
Posty: 51
Cytuj:
Jedyna idea jaka mi się podoba to żeby to zrobić jednokierunkowe od strony Kasprowego po Krzyżne.


I tutaj kolega ma absolutną racje. Nie raz na Orlej zdarzało mi się, że musiałem czekać z 15 minut, aby w jakimś niebezpiecznym miejscu przejść dalej. Chociaż Polska to Polska - znaleźliby się tacy, którzy dla Hardkoru szliby pod prąd, widziałem takich na Czerwonej Ławce (Polacy oczywiście).
Ale pomysł jest dobry, mam nadzieję, że to zrealizują.

_________________
www.tatry-turystyka.xt.pl - ZAPRASZAM :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So cze 02, 2007 1:40 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pn paź 17, 2005 5:35 pm
Posty: 7568
Lokalizacja: z lasu
Jerzzz napisał(a):
Zrobienie z Orlej Via Ferraty to będzie killer finansowy dla większości turystów, uprząż + karabinki + absorber? (to coś co pochłania energie) to jakieś 300 zł,

Nie przesadzajmy 300 zł.... dramat... lepiej się zabić...
Jerzzz napisał(a):
Jaki sens kupowaś taki zestaw żeby przejść kilku godzinny odcinek szlaku od Zawratu do Granatów

Pozostaje wiele szlaków, gdzie nie potrzeba szpeju, a to, że ktoś ma ochotę akurat przejść szlak, gdzie będzie on potrzebny... jego sprawa. Może iść gdzie indziej.
Patrząc na to, że nie zdażyło mi się być na Orlej żeby ktoś za mną nie szarpał mi łańcuchem na którym byłem uważam, że w tej chwili pewnie z połowa turystów na Orlej powinna najpierw zrobić sobie jakiś inny szlak górski a nie pchać sięna Orlą.
Teraz każdemu kto był na Skrzycznem wydaje się, że może iść na Orlą Perć, więc wcale nie będzie mi żal, że ta część turystów nie kupi uprzęży i nie będzie mogła iść tym szlakiem.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So cze 02, 2007 2:52 pm 
Nowy

Dołączył(a): Śr maja 16, 2007 2:18 pm
Posty: 22
Kaytek napisał(a):
Nie przesadzajmy 300 zł.... dramat... lepiej się zabić...


Wypadki to coś co sie przytrafia innym a kilka stów piechotą niechodzi w powszechnym mniemaniu. Ale gdyby jakiś sklep wypożyczał za 20zł komplet sprzętu to czemu nie, tej zimy pożyczyłem na próbe raki i czekan na dwa dni, żeby sie pobawić.

Szarpanie łańcuchem też mnie wku***a niesamowicie. Czy naprawde ktoś nie może poczekać 3 sekund. Łańcuchy mają jednak ten plus że nikt ci nie stanie na ręce / palcach. Jak będziesz podchodził trzymając się skały a ktoś z naprzeciwka schodzi tyłem może sie to zdarzyć.

Naprawde wątpie czy brak sprzętu kogoś zniechęci, po prostu bądzie trzymał sie liny ferratowej i tfardym trzeba być a nie miękkim.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So cze 02, 2007 2:56 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 13, 2005 4:25 pm
Posty: 9935
Lokalizacja: niedaleko Wąchocka
Jest taka góra - Triglav. Jest tam ferrata, jak ktoś się wpina to korkuje, tłumy z dziećmi(!) idą na żywca i nikomu nie przeszkadza, że zamiast luźno dyndającego łańcucha jast napięta lina. Pewnie nie wiedzą, że zwisające jest lepsze od sztywnego... No ale u nas wiadomo - zwisy rządzą.

_________________
Pamiętasz co obiecywała?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So cze 02, 2007 3:08 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 13, 2005 2:03 pm
Posty: 11090
Lokalizacja: Poznań
Jerzzz napisał(a):
Łańcuchy mają jednak ten plus że nikt ci nie stanie na ręce / palcach. Jak będziesz podchodził trzymając się skały a ktoś z naprzeciwka schodzi tyłem może sie to zdarzyć.
:D
a jak będziesz trzymał się łańcucha a ktoś będzie schodził z góry to ci wejdzie na głowę :D
to kuriozalne przypadki, no aż takiego tłoku to w górach nie ma :)

_________________
Tatrzańskie szlaki..


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So cze 02, 2007 3:29 pm 
Nowy

Dołączył(a): Śr maja 16, 2007 2:18 pm
Posty: 22
tomek.l napisał(a):
a jak będziesz trzymał się łańcucha a ktoś będzie schodził z góry to ci wejdzie na głowę
to kuriozalne przypadki, no aż takiego tłoku to w górach nie ma


Tak sobie napisałem coby dramatycznie zabrzmiało :D
A co do tłoków, byłeś kiedyś w sierpniu nad Morskim Okiem?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So cze 02, 2007 3:40 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 13, 2005 2:03 pm
Posty: 11090
Lokalizacja: Poznań
nie :D

_________________
Tatrzańskie szlaki..


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So cze 02, 2007 4:07 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 13, 2005 4:25 pm
Posty: 9935
Lokalizacja: niedaleko Wąchocka
Jerzzz napisał(a):
byłeś kiedyś w sierpniu nad Morskim Okiem?
Ja byłem.
Luźniutko, spokój. Tylko musisz wcześnie wstawać, widzisz wtedy te tłumy mróweczek gdzieś tam w dole i cię to bawi, a wieczorem, jak wrócisz do schronu jest już klymat i spokój. Tylko kuchnia już nieczynna, dają tylko dania barowe.

_________________
Pamiętasz co obiecywała?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So cze 02, 2007 4:20 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Pt mar 30, 2007 7:47 pm
Posty: 658
Lokalizacja: Jaworzno
mastyk91 napisał(a):
I tutaj kolega ma absolutną racje

To ma też złe strony. Ja na przykład kiedyś szłam z Kasprowego na Świnicę. Prawie pod samym szczytem musiałam zawrócić, bo od DPS przyszły dosłownie czarne chmury. Co by było w takim przypadku :?: Chyba, że w takich wypadkach dozwolone by było zawrócić...

_________________
Dołem - wicher ciężkie chmury niesie,
O skaliste roztrąca urwiska;
Burza huczy po sczerniałym lesie.
I gromami w głąb wąwozów ciska...
A tam w górze, gdzie najwyższe szczyty,
Lśnią pogodne, jak dawniej błękity.

Adam Asnyk


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So cze 02, 2007 10:37 pm 
Weteran
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt wrz 05, 2006 11:30 am
Posty: 126
Lokalizacja: Lipno
Jerzzz napisał(a):
Zrobienie z Orlej Via Ferraty to będzie killer finansowy dla większości turystów, uprząż + karabinki + absorber? (to coś co pochłania energie) to jakieś 300 zł


Jaki kiler? za taką kase to nawet butów porządnych nie kupisz więc na takisprzęt to nieduzy wydatek.

Jerzzz napisał(a):
Zajebiste korki bo cała zabawa ze sprzętem dla tych którzy robią to pierwszy raz troche zajmie


No z tym to się moge zgodzić bo jednak te 300 wydac to dużo ludzi może a wykorzystać ten sprzęt to inna sprawa.

Jerzzz napisał(a):
idea jaka mi się podoba to żeby to zrobić jednokierunkowe od strony Kasprowego po Krzyżne.


no z tym to popieram w 100 %


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N cze 03, 2007 9:40 am 
Nowy

Dołączył(a): Śr maja 16, 2007 2:18 pm
Posty: 22
cucek napisał(a):
Jaki kiler? za taką kase to nawet butów porządnych nie kupisz więc na takisprzęt to nieduzy wydatek.


Buty są na lata.

Chodziło mi o to że sprzęt ferratowy jest dość specyficzny i poza Orlą nie będzie go gdzie użyć, więc po jednoarzowym zastosowaniu ląduje na dnie szafy i czeka aż właściciel zdecyduje się pojechać w Dolomity. No chyba że ktoś sie wspina to wtedy uprzaż i karabinki już ma

Chociaż może cała ta zabawa ze szpejem i możliwość zostania "prawdziwym alpinistą" tylko podniesie atrakcyjność całej wyprawy. :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N cze 03, 2007 10:16 am 
Stracony

Dołączył(a): Pt lis 04, 2005 7:38 pm
Posty: 4278
Lokalizacja: Buk
Cytuj:
Buty są na lata.


No własnie...a "ferratowe" osprzetowanie na jeszcze dłużej,więc to chyba jednak nie taki kolosalny wydatek :)

_________________
Jak mówię,że wybaczam to nie znaczy,że zapomnę.

http://chomikuj.pl/hania.ratmed
http://7000.pl/index.php?page=wyprawy&o ... p=himalaje


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N cze 03, 2007 10:26 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 03, 2005 1:09 pm
Posty: 22106
Odłóżcie te mityczne "300 zł" na leczenie lub opłatę pogrzebu. Niech żyje oszczędność.

_________________
"Stary jestem, mam sklerozę, czas umierać" 09.IX.2006 - rozstaj dróg w Dolince za Mnichem

"Stałem się nowym użytkownikiem ale ten nowy też musi posta napisać"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N cze 03, 2007 2:42 pm 
Weteran
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt wrz 05, 2006 11:30 am
Posty: 126
Lokalizacja: Lipno
Hania ratmed napisał(a):
No własnie...a "ferratowe" osprzetowanie na jeszcze dłużej,więc to chyba jednak nie taki kolosalny wydatek


zgadzam się


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N cze 03, 2007 5:47 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So kwi 09, 2005 8:09 pm
Posty: 3665
Lokalizacja: Poznań (spod Moraskiej Góry)
cucek napisał(a):
Jerzzz napisał(a):
Zrobienie z Orlej Via Ferraty to będzie killer finansowy dla większości turystów, uprząż + karabinki + absorber? (to coś co pochłania energie) to jakieś 300 zł


Jaki kiler? za taką kase to nawet butów porządnych nie kupisz więc na takisprzęt to nieduzy wydatek.

Gruba przesada. Ja kupiłem jakie cztery lata temu dobre buty za 250, zł i do dziś mi służą nie tylko na górskich wędrówkach. Pierwszy raz przeszedłem Orlą Perć w 1961 r. w "pionierkach" i szło się w nich całkiem dobrze. Dziś niestety ludzi, zwłaszcza tych młodych nowobogackich, ogarnia jakiś ślepy pęd za naśladownictwem i kupowaniem extra firmowych butów, kurtek, plecaków i innych akcesoriów... Ostatnio "chorują" na Orlą Parć a'la via ferrata...
cucek napisał(a):
No z tym to się moge zgodzić bo jednak te 300 wydac to dużo ludzi może a wykorzystać ten sprzęt to inna sprawa.

A jeszcze więcej ludzi na sprzedaży tego całego sprzętu może zarobić. I tu nie da się ukryć, że tak naprawdę o to właśnie w tym wszytkim chodzi.

_________________
Obrazek

Lech


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N cze 03, 2007 7:46 pm 
Weteran
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt wrz 05, 2006 11:30 am
Posty: 126
Lokalizacja: Lipno
Lech napisał(a):
Dziś niestety ludzi, zwłaszcza tych młodych nowobogackich, ogarnia jakiś ślepy pęd za naśladownictwem i kupowaniem extra firmowych butów, kurtek, plecaków i innych akcesoriów


Jaki pęd za naśladownictwem? Po prostu dobre rzeczy kosztuja i rzadko można kupić coś taniego i dobrego zarazem.

Lech napisał(a):
A jeszcze więcej ludzi na sprzedaży tego całego sprzętu może zarobić. I tu nie da się ukryć, że tak naprawdę o to właśnie w tym wszytkim chodzi


Bo za tym stoi zapewne jakaś mafia :bounce:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N cze 03, 2007 8:12 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 05, 2006 5:46 pm
Posty: 893
Lokalizacja: Skądinąd
Mogę kupić sprzęt za 300 zł, ale w Tatry już nie będę miał za co pojechać... :lol: Super. :wink:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N cze 03, 2007 9:16 pm 
Zasłużony

Dołączył(a): N wrz 24, 2006 11:17 am
Posty: 209
Lokalizacja: okolice Łodzi
Dokladnie...nie będę się wypowiadać na temat kosztu sprzętu wspinaczkowego gdyz sie na tym nie znam ale cały komplet nie wydaje mi się super tani.Takze więc ograniczyłoby to wejścia .Z drugiej strony czy poprawiłoby bezpieczeństwo?Nie sądza. "turyści"zawsze coś wykombinują :?

_________________
www.forumgorskie.fora.pl
www.tatrzanski-blog.blog.onet.pl

Pozdrawiam :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn cze 04, 2007 6:18 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 03, 2005 1:09 pm
Posty: 22106
Lech napisał(a):
A jeszcze więcej ludzi na sprzedaży tego całego sprzętu może zarobić. I tu nie da się ukryć, że tak naprawdę o to właśnie w tym wszytkim chodzi.


Masz jakieś układy w zakładach pogrzebowych i pogotowiach, że tak narzekasz ?

Bombadil , ty chyba w tym roku kończysz szkołę ? Więc pewnie jesteś do tej pory utrzymywany przez innych ? Jak tak, to czas zacząć żyć na własny rachunek. Zarobisz - pojedziesz.

_________________
"Stary jestem, mam sklerozę, czas umierać" 09.IX.2006 - rozstaj dróg w Dolince za Mnichem

"Stałem się nowym użytkownikiem ale ten nowy też musi posta napisać"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn cze 04, 2007 7:23 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 03, 2005 1:09 pm
Posty: 22106
Oskarżony Lech R. :lol: :wink:

_________________
"Stary jestem, mam sklerozę, czas umierać" 09.IX.2006 - rozstaj dróg w Dolince za Mnichem

"Stałem się nowym użytkownikiem ale ten nowy też musi posta napisać"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn cze 04, 2007 7:41 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So kwi 09, 2005 8:09 pm
Posty: 3665
Lokalizacja: Poznań (spod Moraskiej Góry)
Łukasz T napisał(a):
Lech napisał(a):
A jeszcze więcej ludzi na sprzedaży tego całego sprzętu może zarobić. I tu nie da się ukryć, że tak naprawdę o to właśnie w tym wszytkim chodzi.
Masz jakieś układy w zakładach pogrzebowych i pogotowiach, że tak narzekasz ?
Wyciągasz całkowicie błędne wnioski. Zakłady pogrzebowe również mogą być zainteresowane likwidacją na OP dotychczasowych zabezpieczeń. A poniewaz ja opowiadam się za zachowaniem na Orlej Perci dotychczasowego status quo, posądzanie mnie "układy" z przedsiębiorcami pogrzebowymi jest rażącym przejawem kretynizmu.

_________________
Obrazek

Lech


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn cze 04, 2007 7:50 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So kwi 09, 2005 8:09 pm
Posty: 3665
Lokalizacja: Poznań (spod Moraskiej Góry)
Ali7 napisał(a):
Z tego, co wiem, Konstytucja RP nie gwarantuje wszystkim obywatelom bezpiecznego chodzenia po górach bez posiadania odpowiedniego sprzętu.
Niesamowite!!! Z takiego przedstawienia sprawy wynika, że Konstytucja RP daje gwarancję bezpiecznego chodzenia po górach posiadaczom odpowiedniego sprzętu!!!???

_________________
Obrazek

Lech


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn cze 04, 2007 7:55 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 03, 2005 1:09 pm
Posty: 22106
Rażącym przejawem kretynizmu jest wogóle poważna ( co prawda w twoim wypadku "powaga" jest dziwnie rozumiana ) odpowiedź na mój ironiczny post.

Ali ma racje - teoretyczne bzdurzenie jest dobre dla teoretyków :lol: :wink: .

Praktyka prawdę Nam powie 8)

_________________
"Stary jestem, mam sklerozę, czas umierać" 09.IX.2006 - rozstaj dróg w Dolince za Mnichem

"Stałem się nowym użytkownikiem ale ten nowy też musi posta napisać"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn cze 04, 2007 9:16 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So kwi 09, 2005 8:09 pm
Posty: 3665
Lokalizacja: Poznań (spod Moraskiej Góry)
Ali7 napisał(a):
Moja cytowana przez Ciebie wypowiedź znaczy tylko tyle: nie należy oczekiwać, że będziemy się mogli bezpiecznie poruszać na każdym szlaku nie posiadając odpowiedniego sprzętu. Ze sprzętem natomiast tak, na tyle bezpiecznie, na ile to jest możliwe.
Ano takie przedstawienie sprawy to już zmienia postać rzeczy. Nie można było tak od razu?
Ali7 napisał(a):
I tyle, a Twoje interpretacje równie mało mnie interesują.
I vice versa. A poza tym to nie jest żadna moja interepretacja, tylko zwrócenie uwagi, ze mieszasz w sposób śmieszny problemy sprzętu do turystyki kwalifikowanej z Konstytucją RP.

_________________
Obrazek

Lech


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn cze 04, 2007 10:38 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 23, 2006 8:39 am
Posty: 5110
Lokalizacja: daleko od gór
Hania ratmed napisał(a):
Cytuj:
Buty są na lata.


No własnie...a "ferratowe" osprzetowanie na jeszcze dłużej,więc to chyba jednak nie taki kolosalny wydatek :)
No, coś mu z tym argumentem nie wyszło. :roll:

_________________
W życiu piękne są tylko chwile. (R. Riedel)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn cze 04, 2007 11:08 am 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 09, 2005 12:21 pm
Posty: 225
Lokalizacja: Warszawa
Na razie wspólnymi siłami:

a) Kto ma interes w usunięciu łancuchów? ktoś, komu uratuje zycie brak łańcuchów, ...................

b) Kto ma interes we wprowadzeniu stałych punktów? Piomic, don...................

c) Kto ma interes w zrobieniu ferraty? Ci, którzy przeżyją upadek, Producenci linki stalowej, TOPR - oszczędzą na paliwie, Piomic, don..................


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn cze 04, 2007 11:51 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 23, 2006 8:39 am
Posty: 5110
Lokalizacja: daleko od gór
Jakbym już gdzieś to czyta. :scratch:

_________________
W życiu piękne są tylko chwile. (R. Riedel)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 122 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 34 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL