Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest N cze 23, 2024 8:54 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18015 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60 ... 601  Następna strona

Czy ktoś Ci pomógł w tym wątku?
Tak, jestem zadowolona/y 45%  45%  [ 177 ]
Niestety nie 4%  4%  [ 15 ]
Zamieszali mi tak, że wiem mniej, niż przed pytaniem 3%  3%  [ 13 ]
To jakieś chore towarzystwo - same zboki i debile 15%  15%  [ 58 ]
Nikt nie pomógł, ale i tak Was kocham 8%  8%  [ 31 ]
Krowa cie wysrała 15%  15%  [ 59 ]
Wali mnie to 11%  11%  [ 42 ]
Liczba głosów : 395
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: So cze 30, 2007 11:11 am 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 13, 2005 9:37 am
Posty: 1433
Lokalizacja: Siedlce
jak jesteś niezbyt doświadczony to trochę trudna trasa ;)

_________________
Fuji S5 PRO || Grip || Nikon D70s || Grip || F80 || N28-100 || S30/1.4 || N80-200/2.8D ED N || SB-800 || TC Kenko x1.4Pro


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So cze 30, 2007 11:11 am 
Zasłużony

Dołączył(a): N wrz 24, 2006 11:17 am
Posty: 209
Lokalizacja: okolice Łodzi
Długa trasa.Na moje obliczenia (z głowy) wychodzi coś około 12 godzin.Mówię tu bez odpoczynków na przełeczach a na pewno chcesz troszkę odpoczac,porobić fotki itp

_________________
www.forumgorskie.fora.pl
www.tatrzanski-blog.blog.onet.pl

Pozdrawiam :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So cze 30, 2007 11:59 am 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N cze 24, 2007 9:52 am
Posty: 709
Lokalizacja: Dolny Śląsk / 400km do Tatr
tzn gdzie by bylo najtrudniej? a np zdobycie samego krzyżnego to jakies specjalnie trudne jest? (jakie od któej strony? bo idąc kiedys zielonym kolo Siklawy i potem na morskie przez świstówkę widac ze dosc stromo od tej strony)

dzieki za recenzje trasy :wink:

P.S. nie chce sie porywać z motyka na słońce tylko wyważyć trudności tym bardziej że towarzyszyc bedzie mi niewiasta, a z koleji kiedyś trzeba zacząć podchodzić pod te skaliste, co mają troszke ponad 2000m n.p.m. :) Plany na wrzesień 2007 to Szpiglasy :) jak jzu tu sie wywiedziałem to damy radę (powinniśmy), ale to narazie jedna trasa i szukam innych ...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So cze 30, 2007 12:09 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Pt cze 29, 2007 11:59 am
Posty: 1417
zejscie z koziaj przełeczy jest trudne trzeba zejsc po klamrach. wogole to jest dosyc slizgo


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So cze 30, 2007 12:11 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Pt cze 29, 2007 11:59 am
Posty: 1417
dawid91 napisał(a):
zejscie z koziaj przełeczy jest trudne trzeba zejsc po klamrach. wogole to jest dosyc slizgo


slizgo :D :D slisko oczywiscie :D :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So cze 30, 2007 12:24 pm 
Zasłużony

Dołączył(a): N wrz 24, 2006 11:17 am
Posty: 209
Lokalizacja: okolice Łodzi
na Krzyżne od D5SP jest dosyć monotonnie i szlak jest zniszczony ale widoki wynagradzają wszystko :)

Od Murowańca nie byłam ale podobno nie ma zbyt dużych trudności.Tylko konćowka pobobnież stroma.Jedyne co to szlak jest dosyć długi.W góre ok 3 godziny

_________________
www.forumgorskie.fora.pl
www.tatrzanski-blog.blog.onet.pl

Pozdrawiam :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So cze 30, 2007 2:07 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn wrz 05, 2005 9:12 am
Posty: 6269
Lokalizacja: Warszawa/Skierniewice
marx napisał(a):
:D Kuźnice - przez Jaworzynke (żółty)/przez Boczań (niebieski) - Murowaniec - Cz. S. Gąsienicowy - Zamarzły Staw - do Koziej przełęczy (żółty) - Dolina "5" - Do Schroniska w "5" (niebieski) i z powrotem na Krzyżne (żółty) - Kuźnice

Jak oceniacie tą trasę jak na niezbyt dośwadczonego ale podchodzacego rozważnie do partii szczytowych, niedośwsiadczonego w łańcuchach grabinkach i wspinaniu sie mozolnym. Proszę o rady czy warto tamtędy iść, wszystkie za i przeciw :D


Do zrobienia, taka jedniodnówka w zasadzie. Bardziej natrudzisz sie przy zejściu z Koziej do DPSP niz samo wejście na nią. To jedyna trudnośc tej wędrówki, dalej to już "spacerek" zółtym na Krzyżne i zejście i powrót do Kuznic.
Pewnie, że warto, piękna wycieczka urozmaicona wiokami z jednej jak i z drugiej strony.

_________________
Pozdrawiam
Jacek
Obrazek

___________
..Umiem być ciszą, Kończę się w twoim śnie, Ostatnie echo jest ciszą to miejsce gdzie kończy się twoje spojrzenie..


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So cze 30, 2007 6:14 pm 
Swój
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N kwi 15, 2007 2:30 pm
Posty: 66
2 Pytania... Mianowicie: Ile czasu zajmuje trasa z odpoczynkiem etc, z pełnym plecakiem z hali ornak do hali kondratowej przez czerwone wierchy?

I drugie :)

Czy przełęcz zawrat od strony murowańca (niebieski) jest ciezkim/niebezpiecznym szlakiem (ekspozycja etc) ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So cze 30, 2007 7:25 pm 
Kombatant

Dołączył(a): So cze 30, 2007 6:49 pm
Posty: 460
kicek napisał(a):
2 Pytania... Mianowicie: Ile czasu zajmuje trasa z odpoczynkiem etc, z pełnym plecakiem z hali ornak do hali kondratowej przez czerwone wierchy?

To rzecz jasna zależy od okoliczności: pogody, formy, doświadczenia, siły, wagi tego plecaka itd. Jeśli miałbym zaryzykować jakąś liczbę, podałbym: 8 godzin, ze skromnymi tylko postojami na kolejnych Czerwonych Wierchach.

Marx- moim zdaniem Twoja trasa jest zdecydowanie zbyt długa. Jej przejście było by możliwe przed zmierzchem, gdybyście się nie męczyli, a to przy kilkudziesięciokilometrowej drodze i w sumie jakiś 1800 metrach przewyższenia, nie jest to realne. A że jeszcze do tego zabierasz niewprawioną dziewczynę...
Jeśli chcesz długiej trasy, sugeruję wykorzystać dolinę Roztoki wraz z przejazdem busem do Palenicy i albo zostawić sobie Krzyżne, albo Zawrat. Nie obie przełęcze naraz. Choć i to mogło by być nazbyt ambitne. Ustawianie sobie długich maratonów jest dość częste na początku, ja sam tak miałem. Tatry kuszą, ale lepiej jest zaplanować sobie coś rozsądniejszego- powiedzmy na 7 godzin czystego marszu- i iść wolniej, ciesząc się widokami, nie zerkając wciąż nerwowo na zegarek i wynosząc z tego dnia coś innego niż pamięć o zmęczeniu i zakwasy, niepozwalające nazajutrz zwlóc się z lóżka.
Zarówno Zawrat (zwłaszcza idąc w górę od Gąsienicowej), jak i tym bardziej Krzyżne nie są specjalnie trudne technicznie. Wyżej zazwyczaj ocenia się chyba widoki z Krzyżnego (ta Siklawa z góry- mniam). W zasadzie jest tam tylko jedna trudność (poza stromością górnej połowy szlaku od strony Piątki). Dość wysoko od strony Pańszczycy jest wąski (ze 20 cm szerokości) trawers z pionową ścianą z jednej, a przepaścią z drugiej strony. Ta przepaść jest niewielka, góra 10 metrów, ale to wystarczy, gdyby się ktoś potknął.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So cze 30, 2007 7:47 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 13, 2005 9:37 am
Posty: 1433
Lokalizacja: Siedlce
Na Zawracie jest ekspozycja, ale jak nie masz lęków itp. to dasz radę :)

_________________
Fuji S5 PRO || Grip || Nikon D70s || Grip || F80 || N28-100 || S30/1.4 || N80-200/2.8D ED N || SB-800 || TC Kenko x1.4Pro


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N lip 01, 2007 3:35 pm 
Swój
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 25, 2006 9:08 pm
Posty: 76
Lokalizacja: Wadowice
mac ap napisał(a):
W zasadzie jest tam tylko jedna trudność (poza stromością górnej połowy szlaku od strony Piątki). Dość wysoko od strony Pańszczycy jest wąski (ze 20 cm szerokości) trawers z pionową ścianą z jednej, a przepaścią z drugiej strony. Ta przepaść jest niewielka, góra 10 metrów, ale to wystarczy, gdyby się ktoś potknął.



Moglby ktos cos wiecej napisac na temat tej stromosci od "piątki" i wspomnianego trawersu? (foto) :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N lip 01, 2007 3:58 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 13, 2005 2:03 pm
Posty: 11092
Lokalizacja: Poznań
Nie ma o czym pisać. Od piątki jest obsypująca się w górnej części skalna ścieżka, która prowadzi taką grzędą z lewej strony żlebu. A od Dol. Pańszczyca szlak za żlebu wchodzi na taką skałę, żeberko i kawałek trzeba je strawersować. Można nawet tego fragmentu nie zauważyć. Może ktoś z większym plecakiem tam będzie miał mały problem. Ogólnie ani przepaściście ani większych problemów technicznych. Takie urozmaicenie dla nudnego schodzenia żlebem po kamiennej, obsypującej się ścieżce.

_________________
Tatrzańskie szlaki..


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N lip 01, 2007 4:07 pm 
Swój
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 25, 2006 9:08 pm
Posty: 76
Lokalizacja: Wadowice
Dzieki za tresciwe wyjasnienie sprawy :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N lip 01, 2007 5:02 pm 
Kombatant

Dołączył(a): So cze 30, 2007 6:49 pm
Posty: 460
Oto zdjęcie (nie mojego autorstwa) wspomnianego miejsca, więcej widać po powiększeniu:
Obrazek
Co do podejścia od strony Piątki, to droga jest łatwa, o ile oczywiście nie jest ślisko. Stromizna jest spora od mniej więcej połowy szlaku, ale to naprawdę nic poważnego, tyle że czasami dobrze sobie pomóc rękami.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N lip 01, 2007 7:06 pm 
Kombatant

Dołączył(a): So gru 09, 2006 9:23 am
Posty: 411
Lokalizacja: Łaziska Górne (Śląsk)
Czy na czarnym szlaku od Piatki na Kozi Wierch sa jakies wieksze trudnosci? (duza ekspozycja, koniecznosc uzywania lancucha itp.?)

_________________
Niewazne gdzie, wazne, ze pod gore!
http://pod-gore.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N lip 01, 2007 7:19 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn wrz 05, 2005 9:12 am
Posty: 6269
Lokalizacja: Warszawa/Skierniewice
AvantaR napisał(a):
Czy na czarnym szlaku od Piatki na Kozi Wierch sa jakies wieksze trudnosci? (duza ekspozycja, koniecznosc uzywania lancucha itp.?)

Nie ma większych trudmości.
Łańcuchów brak.

_________________
Pozdrawiam
Jacek
Obrazek

___________
..Umiem być ciszą, Kończę się w twoim śnie, Ostatnie echo jest ciszą to miejsce gdzie kończy się twoje spojrzenie..


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N lip 01, 2007 7:23 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Pt lis 11, 2005 3:23 pm
Posty: 1214
od Piątki wiedzie wygodna ścieżka ,nie ma ekspozycji i łańcuchów , tylko pod szczytem dosyć wielkie klamory :wink:


Ostatnio edytowano N lip 01, 2007 7:24 pm przez górolka, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N lip 01, 2007 7:24 pm 
Zasłużony

Dołączył(a): Pt gru 30, 2005 11:21 am
Posty: 233
Nie ma żadnych trudności i żadnych łańcuchów.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N lip 01, 2007 7:26 pm 
Kombatant

Dołączył(a): So gru 09, 2006 9:23 am
Posty: 411
Lokalizacja: Łaziska Górne (Śląsk)
górolka napisał(a):
od Piątki wiedzie wygodna ścieżka ,nie ma ekspozycji i łańcuchów , tylko pod szczytem dosyć wielkie klamory :wink:

No wlasnie cos czytalem w przewodniku Nyki o jakims wielkim kamolu, ktory mniej wprawionym moze sprawic trudnosc. Chce wejsc na Kozi z tata, ktory w Tatrach co prawda bywal, ale nie na czyms pokroju Koziego Wierchu. Dlatego zastanawiam sie czy da rade.

Moglby ktos wrzucic jakas fotke tego glazu lub link do takowej? Z gory dzieki! :)

_________________
Niewazne gdzie, wazne, ze pod gore!
http://pod-gore.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N lip 01, 2007 7:27 pm 
Swój
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 25, 2006 9:08 pm
Posty: 76
Lokalizacja: Wadowice
Ma ktos ewentualnie jakies foty od strony piatki na kozi wierch i zawrat?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N lip 01, 2007 7:27 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Pn cze 11, 2007 8:37 pm
Posty: 640
tuniek napisał(a):
żadnych trudności
no to zbyt brawurowe stwierdzenie... trudności są ot choćby kondycyjne wynikające z róznicy wysokosci na stosunkowo krótkim odcinku... za to nie ma trudnosci technicznych na szlaku...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N lip 01, 2007 7:29 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn wrz 05, 2005 9:12 am
Posty: 6269
Lokalizacja: Warszawa/Skierniewice
AvantaR napisał(a):
Dlatego zastanawiam sie czy da rade.

powinien dać rade.
Jaki kamol, ja nie pamiętam żadnego wielkiego kamola.

_________________
Pozdrawiam
Jacek
Obrazek

___________
..Umiem być ciszą, Kończę się w twoim śnie, Ostatnie echo jest ciszą to miejsce gdzie kończy się twoje spojrzenie..


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N lip 01, 2007 7:30 pm 
Nowy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 16, 2007 10:11 am
Posty: 26
Lokalizacja: Rzeszów
yogi napisał(a):
Ma ktos ewentualnie jakies foty od strony piatki na kozi wierch i zawrat?


Nie mam ale wyrażę swą opinię. To chyba (obok drogi przez Świstówke do MOKa i drogi przez Krzyżne z 5-tki do Gąsienicowej) najłatwiesze szlaki w tym uważanym za trudny technicznie rejonie Tatr. Polecam tym co szukają łatwej zaprawy przed czymś mocniejszym :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N lip 01, 2007 7:32 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Pn cze 11, 2007 8:37 pm
Posty: 640
Cytuj:
Polecam tym co szukają łatwej zaprawy przed czymś mocniejszym

No racja... ja wybrałem ten szlak w tym roku na ,,rozkręcający" przed Rysami od SK ... :)

dodam, że łańcuchów poza ,,Szpiglasowymi" szczerze nienawidzę ... ale szlak na Kozi od 5 mnie nie przeraża


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N lip 01, 2007 7:44 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 21, 2007 12:30 pm
Posty: 1075
Lokalizacja: Pyrlandia
Trasa spoko! W zeszłym roku robiłam ją z siostrą i jej dzieciakami ( 12 i 14 lat) - bułka z masłem, a widoki jakie!?

_________________
Gdzie mnie "zet" do gór wysokich...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N lip 01, 2007 7:56 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): N mar 27, 2005 9:30 pm
Posty: 2745
Lokalizacja: Katowice
zet napisał(a):
bułka z masłem

Co :?: O czym piszesz, bo nie wiem czy ... :D :wink:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N lip 01, 2007 8:17 pm 
Kombatant

Dołączył(a): So gru 09, 2006 9:23 am
Posty: 411
Lokalizacja: Łaziska Górne (Śląsk)
Dzieki za informacje, zachecaja do wycieczki :) Troche martwi mnie fakt, ze dzisiaj ktos zginal wlasnie na Kozim i spadl w strone Piatki ...

No a jesli juz tu pisze, to jeszcze jedno pytanie. Mamy zamiar spac w schronisku w Piatce. Moze jakies propozycje tras? Planowalem Piatka -> Szpiglas -> Mok -> Swistowka -> Piatka. Ewentualnie Piatka -> Szpiglas -> Dolinka za Mnichem -> Wrota -> Dolinka za Mnichem -> Szpiglas -> Piatka. A ktoregos dnia Zawrat, po ponoc dosc szybko i latwo od Piatki (szedlem tylko od Gasienicowej i szlak niebieski od Piatki faktycznie przyjemnie wygladal). Jak to wszystko czasowo wychodzi? Bo mapa to jedno, a wiedza z autopsji to drugie :)

_________________
Niewazne gdzie, wazne, ze pod gore!
http://pod-gore.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N lip 01, 2007 8:19 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Pn cze 11, 2007 8:37 pm
Posty: 640
AvantaR napisał(a):
na Kozim i spadl w strone Piatki ...

odrzuć czarne myśli ... a tak wogóle to nie ma szczegółów...ale pisali, że w rejonie Koziego... czyli pewnie na Czubach, albo na przełęczy...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N lip 01, 2007 8:25 pm 
<font color = red><i>Szarik</i></font>

Dołączył(a): Pn sie 01, 2005 5:21 pm
Posty: 2908
AvantaR napisał(a):
Dzieki za informacje, zachecaja do wycieczki :) Troche martwi mnie fakt, ze dzisiaj ktos zginal wlasnie na Kozim i spadl w strone Piatki ...


Z Koziego :shock:

Pisali, że szedł z Zawratu w stronę Kasprowego, to jak z Koziego :roll:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N lip 01, 2007 8:44 pm 
Nowy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 16, 2007 10:11 am
Posty: 26
Lokalizacja: Rzeszów
Różne źródła podają sprzeczne infa.

1. Spadł z Koziego do 5-tki
2. Spadł z drogi z Zawratu w stronę Kasprowego (czyli zapewne z masywu Świnicy) do 5-tki

Tak czy owak wyrazy współczucia :(


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18015 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60 ... 601  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL