Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest N cze 16, 2024 2:16 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18015 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68 ... 601  Następna strona

Czy ktoś Ci pomógł w tym wątku?
Tak, jestem zadowolona/y 45%  45%  [ 177 ]
Niestety nie 4%  4%  [ 15 ]
Zamieszali mi tak, że wiem mniej, niż przed pytaniem 3%  3%  [ 13 ]
To jakieś chore towarzystwo - same zboki i debile 15%  15%  [ 58 ]
Nikt nie pomógł, ale i tak Was kocham 8%  8%  [ 31 ]
Krowa cie wysrała 15%  15%  [ 59 ]
Wali mnie to 11%  11%  [ 42 ]
Liczba głosów : 395
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lip 13, 2007 5:24 pm 
Kombatant

Dołączył(a): So cze 30, 2007 6:49 pm
Posty: 460
W Murowańcu już od dawna nie ma miejsc- ba, od dawna nie ma już miejsca nawet na początek września. Wątpię też, czy uda mu się zarezerwować teraz pokój w Piątce, a nad Morskim Okiem to tylko w starym schronisku, jeśli już.
Co do samych szlaków, to są długie i w większości musiały by być pokonywane z ciężkimi, marszowymi plecakami. Ale nie jest to aż taki problem, bo w każdej trasie prócz ostatniej da się wykonać cięcia w razie potrzeby. Czuję, że taka potrzeba będzie. Szlaki są dość trudne i długie, a w grupie wystarczy że jedna osoba będzie miała kłopoty...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lip 13, 2007 7:09 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 13, 2005 2:03 pm
Posty: 11090
Lokalizacja: Poznań
Duży plecak na Orlej Perci to nie problem? Poza tym od Koziego Wierchu nie ma już jak zejść do Piątki.
Jak już robić całą Orlą Perć to z Murowańca i wrócić na nocleg do Murowańca i iść z małym plecakiem lub też to samo zrobić mieszkając w Piątce.

_________________
Tatrzańskie szlaki..


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lip 13, 2007 7:58 pm 
Zasłużony

Dołączył(a): N wrz 24, 2006 11:17 am
Posty: 209
Lokalizacja: okolice Łodzi
Na pewno dużym minusem pojścia od 5 jest fakt,że jest mało zejść w dolinę (bez Zawratu 3) a od Murowańca 5 -a w sumie zejście to dobra rzecz :D chociażby nawet podczas zmiany pogody.Czy plecak będzie problemem to nie mam pojęcia bo unikam zabierania dużego plecaka na trudne trasy.Najbardziej chyba przy odpoczynkach trzeba uważac na plecak lub najlepiej go zdjąć i podstawić w bezpiecznym terenie :D

_________________
www.forumgorskie.fora.pl
www.tatrzanski-blog.blog.onet.pl

Pozdrawiam :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So lip 14, 2007 9:08 am 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 09, 2006 6:34 pm
Posty: 192
Lokalizacja: Warszawa
Mam straszną ochote wejść na Rysy. Wcześniej zdobywałem szczyty mające maxymalnie 2000 m.n.p.m.Z łańcuchami miałem już styczność. Mam także nieduży lęk wysokości, lecz zawsze lęk. Słyszałem że wejście od strony słowackiej jest łatwiejsze. Co o tym sądzicie? Myślicie, że sobie poradze?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So lip 14, 2007 10:27 am 
Zasłużony

Dołączył(a): N wrz 24, 2006 11:17 am
Posty: 209
Lokalizacja: okolice Łodzi
łatwiejsze.Od Słowacji jest podobnież 120 metrów łańcucha a od nas 360-tak w przewodniku pisało :D Szczerze słyszałam różne opinie-raz że szlak na Rysy od MOka jest trudny a raz ze łatwy i trudnosc szlaku to stereotyp. Ja sama nie byłam wiec nie wiem.Ale spróbowac warto :)

_________________
www.forumgorskie.fora.pl
www.tatrzanski-blog.blog.onet.pl

Pozdrawiam :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So lip 14, 2007 10:31 am 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Wt paź 25, 2005 4:04 pm
Posty: 1275
*


Ostatnio edytowano Pt sie 01, 2008 2:40 pm przez Stan, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So lip 14, 2007 10:48 am 
Zasłużony

Dołączył(a): N wrz 24, 2006 11:17 am
Posty: 209
Lokalizacja: okolice Łodzi
czyżby mnie nabrali w przewodniku :mur:

_________________
www.forumgorskie.fora.pl
www.tatrzanski-blog.blog.onet.pl

Pozdrawiam :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So lip 14, 2007 10:56 am 
Nowy

Dołączył(a): N cze 24, 2007 10:36 am
Posty: 24
"...na której próg wydostajemy się systemem eksponowanych zachodów, zakończonych 120-metrowym trawersem (łańcuchy, trudności niewielkie, wzrastające przy oblodzeniu lub śniegu, osobne ubezpieczenia dla podchodzących i schodzących)." 20 metrów łańcucha to tam na pewno nie ma :lol:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So lip 14, 2007 10:59 am 
Kombatant

Dołączył(a): Pn cze 11, 2007 8:37 pm
Posty: 640
Grzesiek89 to, że tam jest 120 metrów trawersu to nie znaczy, że na całej długosci są łańcuchy ... :lol: byłeś? czy tylko przewodnik Ci tak mówi ?? Jak przejdę w tym roku to wam zmierze ile metrów jest łańucha, już taśmę mierniczą do plecaka pakuję 8)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So lip 14, 2007 11:03 am 
Nowy

Dołączył(a): N cze 24, 2007 10:36 am
Posty: 24
Byłem tydzień temu :lol: Chyba, że od tamtej chwili coś się zmieniło, bo jak wchodziłem to łańcuch nie miał 20 metrów, był "trochę" dłuższy :lol:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So lip 14, 2007 11:06 am 
Kombatant

Dołączył(a): Pn cze 11, 2007 8:37 pm
Posty: 640
Cytuj:
nie miał 20 metrów, był "trochę" dłuższy

to dziwne, w takm razie mój przewodnik kłamie... (słowackie wydawnictwo DAJAMA) :cry:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So lip 14, 2007 11:20 am 
Kombatant

Dołączył(a): So gru 09, 2006 9:23 am
Posty: 411
Lokalizacja: Łaziska Górne (Śląsk)
Trudnosci (ekspozycja glownie) jest w zasadzie na przelaczce pod szczytem ... wczesniejsze lancuchy nie sprawiaja wiekszego problemu moim zdaniem (oczywiscie, nie jest to szlak na pierwszy raz, ale jesli juz sie troche pochodzilo i ma sie juz jakies tam doswiadczenie i kondycje to nie ma czego sie bac).

_________________
Niewazne gdzie, wazne, ze pod gore!
http://pod-gore.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So lip 14, 2007 11:40 am 
Nowy

Dołączył(a): N cze 24, 2007 10:36 am
Posty: 24
AvantaR napisał(a):
Trudnosci (ekspozycja glownie) jest w zasadzie na przelaczce pod szczytem ... wczesniejsze lancuchy nie sprawiaja wiekszego problemu moim zdaniem (oczywiscie, nie jest to szlak na pierwszy raz, ale jesli juz sie troche pochodzilo i ma sie juz jakies tam doswiadczenie i kondycje to nie ma czego sie bac).


Zgadzam się :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So lip 14, 2007 3:06 pm 
Nowy

Dołączył(a): So lip 14, 2007 1:37 pm
Posty: 5
Witam na forum. Po raz pierwszy wybieram się z moją dziewczyną w tatry. Przyjeżdżamy w poniedziałek do Spyrkówki około 11. Doradźcie co trzeba zobaczyć w tatrach. Może zaproponujecie jakieś ciekawe trasy na te 4 dni. Na pewno chcemy zobaczyć Morskie Oko, Kasprowy, Dolina 5 stawów.
Dzięki za pomoc


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So lip 14, 2007 3:10 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 24, 2006 11:26 am
Posty: 1297
Lokalizacja: Wielkopolska
dawzim napisał(a):
Doradźcie co trzeba zobaczyć w tatrach.

Tatry trzeba zobaczyć :mrgreen: :wink:
dawzim napisał(a):
Morskie Oko, Dolina 5 stawów.

To możecie połączyć.
Kasprowy połączycie z Murowańcem i macie dwa dni wolne :lol: na Kościeliską i Czerwone Wierchy.(które też można połączyć)
Powodzenia :!:

_________________
"Jedną z odmian szczęścia jest to,że ma się przyjaciół"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So lip 14, 2007 3:13 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Pn cze 11, 2007 8:37 pm
Posty: 640
jakaja racja warto przejść się 5Stawów przez Szpiglasową do MOka, z Kasprowego zejść do Murowańca a przechodząc Czerwone Wierchy zejść do Kościeliskiej zielonym przez Tomanową dolinę. :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So lip 14, 2007 3:19 pm 
Nowy

Dołączył(a): So lip 14, 2007 1:37 pm
Posty: 5
No dzięki to już coś wiem. A pierwszego dnia w południe to warto się jeszcze gdzieś wybierać, czy sobie odpuścić i miasto zwiedzić?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So lip 14, 2007 3:27 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 24, 2006 11:26 am
Posty: 1297
Lokalizacja: Wielkopolska
dawzim napisał(a):
A pierwszego dnia w południe to warto się jeszcze gdzieś wybierać, czy sobie odpuścić i miasto zwiedzić?

Zrobisz co zechcesz.
W mieście po muzeach można się poszwendać,a jeśli w góry to też trochę szlaków krótkich jest.
Sarnia, Nosal, Strążyska....Spójrz na mapę i coś wymyślisz :)

_________________
"Jedną z odmian szczęścia jest to,że ma się przyjaciół"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So lip 14, 2007 3:47 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pn lip 24, 2006 7:21 am
Posty: 3052
Lokalizacja: Leytonstone
dawzim napisał(a):
A pierwszego dnia w południe to warto się jeszcze gdzieś wybierać

wejdz sobie na Gubalowke, pifffko z widokiem na gory 8)
fajnie jak na 'zaraz' po przyjezdzie.

_________________
Dar mądrości - to przede wszystkim umiejętność panowania nad swoją głupotą.

GG 8660406
Skype justka1983


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So lip 14, 2007 4:15 pm 
Nowy

Dołączył(a): So lip 14, 2007 1:37 pm
Posty: 5
Właśnie znalazłem na głównej stroni epropozycje tras z opisami fajna sprawa na pewno skożystam, tylko powiedzcie te czasy przejścia to są podane "tam i z powrotem", czy tylko wejście?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So lip 14, 2007 5:46 pm 
Kombatant

Dołączył(a): So cze 30, 2007 6:49 pm
Posty: 460
tomek.l napisał(a):
Duży plecak na Orlej Perci to nie problem?

Raczej miałem na myśli spokojniejsze odcinki tamtego planu. Ale i Orla mnie w tym specjalnie nie martwi- wielce prawdopodobne, że z dużymi plecakami idąc, cofną się już w za Małym Kozim i jednak zejdą z Zawratu :)
Cytuj:
Poza tym od Koziego Wierchu nie ma już jak zejść do Piątki.

Jest jeszcze awaryjne zejście Buczynową Dolinką, ale tak czy owak nie wierzę, aby zdecydowali się iść dalej po minięciu Koziego Wierchu.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N lip 15, 2007 6:31 am 
Swój

Dołączył(a): Cz lip 05, 2007 12:23 pm
Posty: 47
Lokalizacja: Łódź
Dawzim serdecznie polecam ci trase do doliny 5stawow za wodogrzmotami Mickiewicza w prawo,bedziesz mial okazje popatrzyc na Siklawe(cudowny widok)a potem przez swistowke do Moka.Warto by tez pojsc na Nosal albo nad czarny staw do doliny Gasienicowej.trasa nie jest meczaca ale widoki warte zobaczenia.Coz jeszcze??Gubałówka i Kasprowy to podstawa jesli jestes pierwszy raz,a na koniec zostaw sobie Chochołowska i Koscieliska(wedlug mnie Koscieliska ładniejesza).Udanych wypraw :P :) [/b]


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N lip 15, 2007 9:39 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 29, 2006 3:34 am
Posty: 14894
Lokalizacja: Ząbkowska, róg Brzeskiej
mac ap napisał(a):
Jest jeszcze awaryjne zejście Buczynową Dolinką

Z czystej ciekawości - które konkretnie masz na myśli?

_________________
Widzisz lewaka, nie stój z boku, reaguj!! Pamiętaj, lewactwo karmi się obojętnością i bezczynnością.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N lip 15, 2007 10:11 am 
Nowy

Dołączył(a): So lip 14, 2007 1:37 pm
Posty: 5
Dziekuję za podpowiedzi, a więc plan jest taki:
poniedziałek - Nosal i zwiedzanie zakopanego (Krupówki itd.) i jak czasu starczy to Gubałówka.
wtorek: Morskie Oko przez Dolinę 5 stawów
środa: Dolina Strążyska i Sarnia Skała
czwartek: Dolina Kościeliska
piątek: ?

Co o tym myślicie czy jak na pierwszy raz to damy sobie radę? Jakby ktoś mógł napisać ile zajmą nam te wycieczki było by fajnie. Jesteśmy w Tarach pierwszy raz więc trudno coś zaplanować jak się nie wie ile dana wycieczka czasu zajmie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N lip 15, 2007 10:15 am 
Kombatant

Dołączył(a): So cze 30, 2007 6:49 pm
Posty: 460
Szczegółów nie pamiętam, ale istnieje awaryjny szlak, schodzący z Orlej gdzieś w okolicach przełęczy Nowickiego i przez Buczynową Dolinkę prowadzący do żółtego szlaku Piątka-Krzyżne. Oczywiście maszerowanie nim jest dozwolone wyłącznie w specjalnych przypadkach i ze względu na brak oznakowania, trudniejsze od normalnej trasy. Tak naprawdę to są co najmniej dwa inne podobne szlaki, ale ich przebiegu nie pomnę. Szczegóły musiała by już podać osoba kompetentna, np. na stronie TOPR-u.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N lip 15, 2007 10:37 am 
Swój
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lip 06, 2007 5:42 pm
Posty: 37
Lokalizacja: Lublin
dawzim jak na pierwszy raz to ja proponuję zamienić wtorek ze środą bo do MO przez roztokę, pięć stawów i Świstówke razem z zejściem na busa to jakieś 17km420m. Ja jak byłem rok temu z dziewczyną to trochę nam zeszło żeby zrobić tą trasę. I dowiedz się koniecznie kiedy masz ostatniego busa do zakopanego. A dolina Strążyska i Sarnia skała akurat żeby się rozchodzić my robiliśmy tą trasę pierwszego dnia.

_________________
"Góry są żywiołem.
Człowiek wchodzący w góry
rozpoczyna z nimi grę.
Ratownicy wkraczają wtedy,
gdy gra toczy się na serio,
gdy staje się walką o życie."


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N lip 15, 2007 12:18 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 29, 2006 3:34 am
Posty: 14894
Lokalizacja: Ząbkowska, róg Brzeskiej
mac ap napisał(a):
Szczegółów nie pamiętam.... gdzieś w okolicach przełęczy Nowickiego... Tak naprawdę to są co najmniej dwa inne podobne szlaki

WHP 290 :-)
Znam z autopsji, zdecydowanie nie polecałbym tamtędy schodzić przy złej pogodzie, widoczności, nieznajomości itd, miejscami jest jednak bardzo czujnie, skały przetykane trawami, miejscami koło 40%, orientacja nie za łatwa, krucho, jak jeszcze mokro i nie zna sie trasy.... Z Przełęczy Nowickiego jednak już znacznie bezpieczniej iść do Krzyżnego (pod koniec - tylko w razie niebezpieczeństwa - można może trochę ściąć...).
Innymi słowy w bieżącym kontekście - od Koziego Wierchu do Krzyżnego nie ma zejść do D5STP.

_________________
Widzisz lewaka, nie stój z boku, reaguj!! Pamiętaj, lewactwo karmi się obojętnością i bezczynnością.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N lip 15, 2007 2:37 pm 
Kombatant

Dołączył(a): So cze 30, 2007 6:49 pm
Posty: 460
Walercik napisał(a):
dawzim jak na pierwszy raz to ja proponuję zamienić wtorek ze środą bo do MO przez roztokę, pięć stawów i Świstówke razem z zejściem na busa to jakieś 17km420m. Ja jak byłem rok temu z dziewczyną to trochę nam zeszło żeby zrobić tą trasę.

Faktycznie, choć ta trasa obiektywnie próbując postawić sprawę, nie jest wcale długa, to jednak z przedstawionych przez dawzima szlaków, wyróżnia się długością. Ja sugerowałbym pokonanie jej w odwrotnym kierunku, bo dzięki asfaltowi, nad Morskie Oko można dotrzeć bardzo szybko. Do tego należę do osób niezachwyconych doliną Roztoki i wolę tamtędy schodzić, niż mozolnie podchodzić.
Cytuj:
I dowiedz się koniecznie kiedy masz ostatniego busa do zakopanego.

Nie dowie się, bo to zalezy od ruchu turystów danego dnia. Busy będą jeździć dotąd, dopóki w Palenicy będzie czekać duzo ludzi. Myślę, że okolice godziny 17-tej są jeszcze bezpieczne pod tym względem.
Cytuj:
A dolina Strążyska i Sarnia skała akurat żeby się rozchodzić my robiliśmy tą trasę pierwszego dnia.

Gorąco polecam połączyć to z przejściem doliną Białego. Nie dość, że pasuje geograficznie, to w dodatku wg. mnie jest to najpiękniejsza reglowa dolina w Tatrach. W sumie, to można by nawet pogodzić to z dolinką ku Dziurze (najpierw ona i zwiedzanie Dziury, potem położona tuż obok Strążyska z zajściem pod Siklawicę, wejście na Sarnią Skałę i poprzez dolinę Białego wyjście w Zakopanem tuż przy skoczni). Ja tak właśnie szedłem i trasa, choć krótkawa, jest wtedy wybitnie urozmaicona. Mamy tu jaskinię, wspaniały las, widokowy szczyt, duży wodospad i trzy piękne doliny.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N lip 15, 2007 2:49 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Pt sie 11, 2006 11:30 am
Posty: 1078
Lokalizacja: WLKP
Justka napisał(a):
dawzim napisał:
A pierwszego dnia w południe to warto się jeszcze gdzieś wybierać

wejdz sobie na Gubalowke, pifffko z widokiem na gory


Dokładnie, też tak robie :D

_________________
Pozdrawiam Michał :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N lip 15, 2007 8:18 pm 
Swój

Dołączył(a): Cz lip 05, 2007 12:23 pm
Posty: 47
Lokalizacja: Łódź
Dawzim jesli sie juz zdecydujesz na Koscieliska to warto zaczepic o staw smreczynski.od schroniska na Ornaku to 30 minut drogi.polecam


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18015 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68 ... 601  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 23 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL