Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Pt cze 28, 2024 1:31 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18015 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77 ... 601  Następna strona

Czy ktoś Ci pomógł w tym wątku?
Tak, jestem zadowolona/y 45%  45%  [ 177 ]
Niestety nie 4%  4%  [ 15 ]
Zamieszali mi tak, że wiem mniej, niż przed pytaniem 3%  3%  [ 13 ]
To jakieś chore towarzystwo - same zboki i debile 15%  15%  [ 58 ]
Nikt nie pomógł, ale i tak Was kocham 8%  8%  [ 31 ]
Krowa cie wysrała 15%  15%  [ 59 ]
Wali mnie to 11%  11%  [ 42 ]
Liczba głosów : 395
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lip 25, 2007 2:06 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pn paź 17, 2005 5:35 pm
Posty: 7568
Lokalizacja: z lasu
Wiewiora2110 napisał(a):
hejka widzialam te zdjecia ze szlaku(108 lub 109) na Koscielec i powiem szczerze ze troszke mnie to przerazilo.coraz bardziej sie zastanawiam czy sie nie wycofac .poradzcie co zrobic!!!!!ten pierwszy odcinek jeszcze jak cie moge ale ten drugi tuz pod szczytem!!!!!naprawde jest tak strasznie jak wyglada.odpiszcie

Pamiętaj, że każdy fotograf w górach będzie robił tak zdjęcia, żeby "podrasować" trudności, nie jest tam tak strasznie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lip 25, 2007 2:12 pm 
Swój

Dołączył(a): Cz lip 05, 2007 12:23 pm
Posty: 47
Lokalizacja: Łódź
kaytek chyba musze ci zaufac najwyzej jesli sie okaze ze trudnosici przewyzszaja moje umiejetnosci to sie wycofam.mam jeszcze jedno pytanko powiedz mi czy moznazejsc z koscielca innym szlakiem tak aby ominac te 2 eksponowane fragmenty.

_________________
Tatromaniaczka:-) Pozdro dla wszystkich kochających góry


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lip 25, 2007 2:13 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 21, 2007 12:30 pm
Posty: 1075
Lokalizacja: Pyrlandia
Wiewióra. Ty chcesz tam wejść, czy nie :?: :!:
Coś mi się wydaje, że" chciałabym i boję się". Przecież jak zaczniesz i w drodze się wystraszysz, to po prostu zejdziesz i już. Czy to już innych, łatwiejszych szczytów w Tatrach brakuje. A tak kręcisz się w kółko i nic z tego nie wynika.

_________________
Gdzie mnie "zet" do gór wysokich...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lip 25, 2007 2:17 pm 
Stracony

Dołączył(a): Śr cze 20, 2007 5:51 pm
Posty: 10096
Lokalizacja: Moszna
Cytuj:
hejka widzialam te zdjecia ze szlaku(108 lub 109) na Koscielec i powiem szczerze ze troszke mnie to przerazilo

No nie rób że scen, tam nie ma nic trudnego, serio, dwa króciutkie odcinki na których trzeba sobie pomóc rękami....


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lip 25, 2007 2:27 pm 
Swój

Dołączył(a): Cz lip 05, 2007 12:23 pm
Posty: 47
Lokalizacja: Łódź
wiesz co zet odczep sie to czy sie boje czy nie to moja sprawa nie pytalam cie o rade.mialam juz kiedys przykre doswiadczenia w tatrach dlatego wole zapytac zanim gdzies pojde.moze ty jestes na tyle odwazna i przy pierwszej wizycie w Tatrach weszlas na Rysy.jak ci tak bardzo przeszkadzaja moje zapytania to ich nie czytaj.

_________________
Tatromaniaczka:-) Pozdro dla wszystkich kochających góry


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lip 25, 2007 2:31 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pn paź 17, 2005 5:35 pm
Posty: 7568
Lokalizacja: z lasu
Wiewiora2110 napisał(a):
kaytek chyba musze ci zaufac najwyzej jesli sie okaze ze trudnosici przewyzszaja moje umiejetnosci to sie wycofam

oki, jakby co, to po powrocie możesz mi nakopać ;) daleko nie masz...

Wiewiora2110 napisał(a):
czy moznazejsc z koscielca innym szlakiem tak aby ominac te 2 eksponowane fragmenty.

nie, i zasadniczo nie polecam samodzielnych próbszuknia "drogi obejściowej", nie kombinuj, tylko zasuwaj szlakiem, a na pewno sobie poradzisz.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lip 25, 2007 2:32 pm 
Swój

Dołączył(a): Cz lip 05, 2007 12:23 pm
Posty: 47
Lokalizacja: Łódź
a tak na marginesie bo widze ze kolejny kolega mnie juz atakuje za moje wypowiedzi to powiem tylko ze bede sie bardzo cieszyc jesli wejde na szczyt bez żadnych problemow.zrozumcie mnie nie bylam tam nigdy i nie wiem jak wyglada ten szlak stad moja niepewnosc i mnostwo pytan.dziwia mnie stwierdzenia ze panikuje i przesadzam. czy ktos z was idac w trudny i nieznany teren nigdy nie mial watpliwosci i obaw???

_________________
Tatromaniaczka:-) Pozdro dla wszystkich kochających góry


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lip 25, 2007 2:37 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 23, 2006 8:39 am
Posty: 5110
Lokalizacja: daleko od gór
Paluch napisał(a):
Ktoś może szedł taką trasą kiedyś?
Szedłem w odwrotnym kierunku i powiem tak: w dobrym tempie bez problemu do zrobienia. Trzeba tylko wcześnie wyjść. My wyszliśmy za późno z winy mojego towarzysza Maćka i końcówkę robiliśmy już po ciemku - sierpień.

Wiewiora2110 napisał(a):
ten pierwszy odcinek jeszcze jak cie moge ale ten drugi tuz pod szczytem!!!!!
Oba odcinki są przy suchej skale bez problemu do zrobieia. Podstawowe warunki to brak lub niewielki lęk wysokości i sporo rozsądku.
Wiewiora2110 napisał(a):
naprawde jest tak strasznie jak wyglada
Tak jak Kaytek pisał, każdy stara się podnieść rangę swojego wyczynu podrasowując zdjęcia. :lol: Trzeba być czujnym, ale bez przesady.

_________________
W życiu piękne są tylko chwile. (R. Riedel)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lip 25, 2007 2:38 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pn paź 17, 2005 5:35 pm
Posty: 7568
Lokalizacja: z lasu
Wiewiora2110 napisał(a):
czy ktos z was idac w trudny i nieznany teren nigdy nie mial watpliwosci i obaw???

Zawsze mam, ostatnio półtora tygodnia temu właśnie w Tatrach.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lip 25, 2007 2:40 pm 
Stracony

Dołączył(a): Śr cze 20, 2007 5:51 pm
Posty: 10096
Lokalizacja: Moszna
Wiewiora2110 napisał(a):
czy moznazejsc z koscielca innym szlakiem tak aby ominac te 2 eksponowane fragmenty


jakie eksponowane ? gdzie ? w których miejscach ? chyba że na samym szczycie... idź śmiało, na pewno dasz radę... tam nie ma się czego bać...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lip 25, 2007 2:42 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 21, 2007 12:30 pm
Posty: 1075
Lokalizacja: Pyrlandia
Wiewiora2110 napisał(a):
wiesz co zet odczep sie to czy sie boje czy nie to moja sprawa nie pytalam cie o rade.mialam juz kiedys przykre doswiadczenia w tatrach dlatego wole zapytac zanim gdzies pojde.moze ty jestes na tyle odwazna i przy pierwszej wizycie w Tatrach weszlas na Rysy.jak ci tak bardzo przeszkadzaja moje zapytania to ich nie czytaj.

Skoro to Twoja sprawa, to po co o tym piszesz na forum. A poza tym wcale Cię nie atakuję tylko chcę Cię przekonać, że warto próbować. A porażka, że nie wejdzie się na szczyt wcale nie jest wstydem.
To tyle!

_________________
Gdzie mnie "zet" do gór wysokich...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lip 25, 2007 2:48 pm 
Stracony

Dołączył(a): Śr cze 20, 2007 5:51 pm
Posty: 10096
Lokalizacja: Moszna
Wiewiora2110 napisał(a):
czy ktos z was idac w trudny i nieznany teren nigdy nie mial watpliwosci i obaw

Mam wrażenie że się nie rozumiemy, po prostu według mojej skali trudności Kościelec jest łatwy ... zdecydowanie łatwiejszy od np Giewontu (zaraz ktoś znów się przyczepi) ... Idź śmiało tam jest zawsze sporo ludzi...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lip 25, 2007 2:55 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 13, 2005 9:37 am
Posty: 1433
Lokalizacja: Siedlce
golanmac bądź trochę bardziej obiektywny ;) Według mnie jest się czego bać, tydzień temu szedłem tym szlakiem i wydawał mi się dosyć trudny, ale tylko w górę w dół już był prosty :)

Wiewiora2110 musisz sama pójść i zobaczyć, pierwszy kominek jest łatwy, dalej jest trudniej. Najwyżej zawrócisz i zdobędzisz ten szczyt innym razem :)

Paluch 2 lata temu szedłem tą trasą. Z Kuźnic wystartowałem o 8:46 przy Siklawie byłem o 16:13. Odnośnie Zawratu, wtedy miałem lęk wysokości do tego było oblodzenie i pamiętam tylko tylę że pieruńsko się bałem. Szlak jest trochę eksponowany, ale jak nie masz lęków to dasz radę bez problemu :) Z Zawratu już nie ma żadnych niebezpiecznych miejsc. Prosto w dół wygodnym szlakiem. Jedynie Dolina Roztoki może się dłuuużyć. Ja miałem wrażenie że nigdy się nie skończy.


EDIT:
golanmac masz bardzo dziwną skalę łatwości, ale o tym już gadaliśmy w innym temacie :wink:

_________________
Fuji S5 PRO || Grip || Nikon D70s || Grip || F80 || N28-100 || S30/1.4 || N80-200/2.8D ED N || SB-800 || TC Kenko x1.4Pro


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lip 25, 2007 3:00 pm 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 09, 2006 6:34 pm
Posty: 192
Lokalizacja: Warszawa
Po to jest forum, aby każdy jego użytkownik mógł odpowiedzieć na zadane przez innego użytkownika pytania lub sam je zadać. golanmac zachowujesz się jakby tylko wybiurcze osoby mogłby odpowiadać na Twoje pytania. zet chciała Ci pomóc, każdy inaczej ocenia szlak dla jednego Rysy są banalne a inny w połowie drogi ma w gaciach pełno.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lip 25, 2007 3:24 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pt lis 04, 2005 7:38 pm
Posty: 4278
Lokalizacja: Buk
Wiewiora2110 napisał(a):
a tak na marginesie bo widze ze kolejny kolega mnie juz atakuje za moje wypowiedzi to powiem tylko ze bede sie bardzo cieszyc jesli wejde na szczyt bez żadnych problemow

W którym miejscy widzisz jakieś ataki na Twoją osobę :?: :o

_________________
Jak mówię,że wybaczam to nie znaczy,że zapomnę.

http://chomikuj.pl/hania.ratmed
http://7000.pl/index.php?page=wyprawy&o ... p=himalaje


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lip 25, 2007 3:24 pm 
Stracony

Dołączył(a): Śr cze 20, 2007 5:51 pm
Posty: 10096
Lokalizacja: Moszna
golanmac napisał(a):
golanmac masz bardzo dziwną skalę łatwości

dlaczego dziwną ?

Mariusz128 napisał(a):
golanmac zachowujesz się jakby tylko wybiurcze osoby mogłby odpowiadać na Twoje pytania

Czy ja się kiedyś o coś pytałem na tym forum ??? nie mogę sobie przypomnieć

Mariusz128 napisał(a):
każdy inaczej ocenia szlak dla jednego Rysy są banalne a inny w połowie drogi ma w gaciach pełno

Dlatego napisałem "według mojej skali trudności"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lip 25, 2007 3:28 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 13, 2005 9:37 am
Posty: 1433
Lokalizacja: Siedlce
golanmac napisał(a):
dlaczego dziwną ?


bo Giewont do Kościelca to jak maluch do mercedesa. Na Giewont wchodziłem z lękiem wysokości, mało doświadczony i powiem Ci, że mniej się bałem niż teraz na Kościelcu.

_________________
Fuji S5 PRO || Grip || Nikon D70s || Grip || F80 || N28-100 || S30/1.4 || N80-200/2.8D ED N || SB-800 || TC Kenko x1.4Pro


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lip 25, 2007 3:46 pm 
Stracony

Dołączył(a): Śr cze 20, 2007 5:51 pm
Posty: 10096
Lokalizacja: Moszna
Grzegorz napisał(a):
że mniej się bałem niż teraz na Kościelcu

A jest jakieś miejsce w którym bałeś się bardziej niż na Kościelcu ??


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lip 25, 2007 3:48 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 13, 2005 9:37 am
Posty: 1433
Lokalizacja: Siedlce
hmm... na Rysach

_________________
Fuji S5 PRO || Grip || Nikon D70s || Grip || F80 || N28-100 || S30/1.4 || N80-200/2.8D ED N || SB-800 || TC Kenko x1.4Pro


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lip 25, 2007 3:51 pm 
Stracony

Dołączył(a): Śr cze 20, 2007 5:51 pm
Posty: 10096
Lokalizacja: Moszna
Rysy faktycznie, łatwe nie są no i nastraszyć mogą... i skończmy temat Kościelca, dla mnie jest łatwy i zdania nie zmienię ...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lip 25, 2007 3:52 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 03, 2005 1:09 pm
Posty: 22106
Młodzieńcy i starsi mam dla Was motto: "Każdy ma swój szczyt trudności". Ave.

_________________
"Stary jestem, mam sklerozę, czas umierać" 09.IX.2006 - rozstaj dróg w Dolince za Mnichem

"Stałem się nowym użytkownikiem ale ten nowy też musi posta napisać"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lip 25, 2007 3:56 pm 
Stracony

Dołączył(a): Śr cze 20, 2007 5:51 pm
Posty: 10096
Lokalizacja: Moszna
Cytuj:
Młodzieńcy i starsi mam dla Was motto: "Każdy ma swój szczyt trudności". Ave.

Mądrego to i miło posłuchać ... Cały czas mówiąc "dla mnie" albo "według mnie" to właśnie powtarzam.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lip 25, 2007 3:57 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 03, 2005 1:09 pm
Posty: 22106
Amen. A te mądre słowa powiedział mi niejaki Don.

_________________
"Stary jestem, mam sklerozę, czas umierać" 09.IX.2006 - rozstaj dróg w Dolince za Mnichem

"Stałem się nowym użytkownikiem ale ten nowy też musi posta napisać"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lip 25, 2007 4:07 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 13, 2005 9:37 am
Posty: 1433
Lokalizacja: Siedlce
mądre słowa ;)

_________________
Fuji S5 PRO || Grip || Nikon D70s || Grip || F80 || N28-100 || S30/1.4 || N80-200/2.8D ED N || SB-800 || TC Kenko x1.4Pro


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lip 25, 2007 5:33 pm 
Swój

Dołączył(a): Cz lip 19, 2007 11:50 am
Posty: 93
Lokalizacja: Gdynia
Wiewiora2110 napisał(a):
a tak na marginesie bo widze ze kolejny kolega mnie juz atakuje za moje wypowiedzi to powiem tylko ze bede sie bardzo cieszyc jesli wejde na szczyt bez żadnych problemow.

To może razem wejdziemy na tego Kościelca bo mnie też wszyscy atakują,że chcę wejść na niego w ładną pogodę ale w adidasach?Zrobimy takie foty,że im rura wymięknie!!! :lol: :lol: :lol:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lip 25, 2007 5:35 pm 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 09, 2006 6:34 pm
Posty: 192
Lokalizacja: Warszawa
Dajcie już spokój z tym Kościelcem. Zorganizujmy wypad wszystkich z forum i naszym głównym celem będzie Kościelec :lol:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lip 25, 2007 6:03 pm 
Swój

Dołączył(a): Cz lip 19, 2007 11:50 am
Posty: 93
Lokalizacja: Gdynia
Mariusz128 napisał(a):
Dajcie już spokój z tym Kościelcem. Zorganizujmy wypad wszystkich z forum i naszym głównym celem będzie Kościelec

A będę mógł w tych cholernych adidaskach?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lip 25, 2007 6:29 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Pt cze 29, 2007 11:59 am
Posty: 1417
chcesz to idz nawet na boso :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lip 25, 2007 6:42 pm 
Nowy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lip 21, 2007 5:32 pm
Posty: 24
Lokalizacja: Konin --> Wlkp
Grzegorz a powiedz mi czy mniej wiecej w 12 h sie wyrobie ??


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lip 25, 2007 7:09 pm 
Kombatant

Dołączył(a): So cze 30, 2007 6:49 pm
Posty: 460
Wiewiora- skoro to ja pierwszy zacząłem Cię straszyć Kościelcem już kilka dni temu, pofatyguję się wyjaśnić jeszcze co nieco.
Kościelec jest, według statystyk śmiertelnych wypadków, najgroźniejszą górą w naszych Tatrach. Ale z reguły wypadki te są wynikiem wchodzenia tam przy oblodzeniu lub w/zaraz po deszczu, tj. przy śliskiej skale. Wtedy rzeczywiście poślizgnąć się tam nietrudno, zwłaszcza zaraz przed szczytem. Jeśli nie miewasz ataków lęku przestrzeni i jeśli zadbasz o aklimatyzację przed ruszeniem na Kościelca, to przy sprzyjającej pogodzie poradzisz sobie bez większego problemu. Rzecz jasna, miejsce trudne dla jednego jest łatwe dla drugiego i odwrotnie, więc trudno autorytatywnie powiedzieć, czy zbocze będzie dla Ciebie problemem, czy nie. Ale na tej drodze są tylko trzy miejsca, odróżniające się od zwykłego, łatwego szlaku. Pierwsze to ten próg, jaki widziałeś na zdjęciach (trzeba użyć rąk, podciągnąć się i tyle). Drugie to dość szeroka rysa podczas trawersowania gładkiego zbocza, po której trzeba przejść. To raczej trudność psychologiczna, bo zbocze jest tam mocno pochyłe i można bardzo przesunąć środek ciężkości, do tego pewnie opierając się na skale. Trzecie miejsce to ostatni odcinek, gdzie zbocze stromieje i trzeba po prostu ponownie pomagać sobie rękami. Łańcuchów tam nie ma, podobnie jak moim zdaniem, potrzeby ich założenia.
W razie czego zawrócisz, to żaden wstyd. Czytałem relacje ludzi, którzy zawracali 30 metrów od wierzchołka z powodu pogody lub lodu. A widoki z Karbu i zbocza Kościelca są bardzo piekne, można zrobić połowę szlaku i czuć się w pełni usatysfakcjonowanym. Tym bardziej w porównaniu ze mną. Kiedy tam szedłem, na 5 minut przed osiągnięciem szczytu, wszystko szczelnie i trwale skryło się w chmurach... :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18015 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77 ... 601  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 39 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL