Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest N cze 16, 2024 12:30 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 71 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Dziekuje!
PostNapisane: N cze 19, 2005 9:30 am 
Przeczytalam Wasze wskazowki, ciesze sie, ze jeszcze sa ludzie, ktorzy chetnie dziela sie swoja wiedza. Jak juz wspomnialam troche sie naczytalam, ale brakowalo mi kropki nad "i" i konstruktywnego ukierunkowania, na ktore liczylam zwracajac sie do Was i ktore otrzymalam. Wielkie dzieki! :) A jesli chodzi o moj lekki lek wysokosci - Armina-to przynajmniej tak go odbieram, bo do tej pory zawsze udawalo mi sie go przelamywac (czasami nawet ze lzami w oczach i drzacymi nogami...) Do tej pory czuje smak smatysfakcji... 8) Chociaz-Senior-po Twoim opisie leku przestrzeni zastanawiam sie czy nie mylilam do tej pory pojec... A lek nazywam lekkim, bo wystarczy, ze czuje , ze jest jakies zabezpieczenie (np. barierka, lancuch, reka zaufanej osoby, czy zabezpieczenia w roller coaster'ach) a strach mnie juz nie paralizuje i choc lek pozostaje to pokonuje go - przynajmniej tak bylo do tej pory :lol: Jeszcze raz dziekuje za pomoc i, kto wie, moze do zobaczenia, gdzies na szlaku! :wink: Pozdrawiam!


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt cze 24, 2005 1:36 pm 
Nowy

Dołączył(a): Pt cze 24, 2005 1:25 pm
Posty: 9
Lokalizacja: kraków
hej! to moj pierwszy post tutaj wiec nie zakladam nwoego tematu, tylko dopisuje sie do tego, zeby nikt sie na mnie nie zdenerwowal na sam poczatek. ogolnie mam lekkie, aczkolwiek nie wielkie doswiadczenie w chodzeniu po tatrach (po beskidach bardzo duze). wychodzilem na latwo dostepne szczyty jak czerwone wierchy lub giewont, do ktorego powracam zawsze z sentymentem mimo lekkiego tlumu. w tym roku chcialbym sie wybrac z murowanca do doliny 5 stawow przez przelecz krzyzne, na koscielec, a także zaliczyc czerwony wierchy i giewont ponownie, bo ide z osoba ktora na czerwonych jeszcze nie byla. prosze o podpowiedz czy jest to plan rozsadny i czy wytyczone wadrowki nie sa zbyt trudne :) dzieki z gory za odpowiedz :) pozdrawiam!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt cze 24, 2005 5:46 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 13, 2005 2:03 pm
Posty: 11090
Lokalizacja: Poznań
Krzyzne - nie jest trudny szlak tylko męczący
http://www.tatry.turystyka-gorska.pl/krzyzne.htm
Kościelec - nie jest specjalnie trudny tylko w dwóch miejscach się trzeba troszeczkę powspinać i jest parę miejsc trochę eksponowanych.
http://www.tatry.turystyka-gorska.pl/koscielec.htm
Czerwone Wierchy - wiadomo nie są trudne tylko trochę czasu trzeba na nie poświęcić.
http://www.tatry.turystyka-gorska.pl/cz ... ierchy.htm


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt cze 24, 2005 9:31 pm 
Nowy

Dołączył(a): Pt cze 24, 2005 1:25 pm
Posty: 9
Lokalizacja: kraków
czytałem, czytałem to z linków ;) reasumujac:
-trasy zmudne, meczace
-nizbyt trudne
-przygotowujace do trudniejszych wedrowek jak orla perc?

pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So cze 25, 2005 6:51 am 
Nowy

Dołączył(a): Pn cze 20, 2005 1:56 pm
Posty: 7
Lokalizacja: Wieluń/Warszawa
Z tras niezbyt męczących, a ogromnie ciekawych widokowo proponuję Ci jeszcze trasę: Polana Chochołowska-Grześ-Rakoń-Wołowiec-Polana Chochołowska. Pozdrawiam serdecznie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So cze 25, 2005 6:06 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 13, 2005 2:03 pm
Posty: 11090
Lokalizacja: Poznań
Trasa nie jest męcząca pod warunkiem, że się startuje i kończy na Polanie Chochołowskiej. Jeśli na Siwej Polanie to już gorzej. Chyba, że się skorzysta z rowerów lub ciuchci.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz cze 30, 2005 2:44 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Śr lut 16, 2005 8:51 am
Posty: 2378
Lokalizacja: Nowy Sącz
wczoraj w koncu udalo mi sie byc poraz pierwszy w tym roku w tatrach. niestety tylko na jeden dzien. wybralem trase od doliny malej laki na malolaczniak i kope kondracka. mielismy w planie rowniz wejsc na giewont ale brak czasu i kolejka pod szczytem odwiodla nas od tego. jesli chodzi o sama trase nie jest ani jakos bardzo meczaca ani trudna chociaz dosyc dluga. w podejsciu na malolaczniak sa co prawda dwa lancuchy ale nie jest to miejsce jakos szczegolnie trudne. a widoki super (wogole wczoraj byla wymarzona pogoda na gorskie wedrowki i podziwianie szczytow :D ).


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lip 08, 2005 10:46 am 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Śr lut 16, 2005 8:51 am
Posty: 2378
Lokalizacja: Nowy Sącz
a tutaj troszke zdjec z tej wycieczki:

http://img201.imageshack.us/my.php?imag ... 0344ru.jpg
http://img206.imageshack.us/my.php?imag ... 0367ei.jpg
http://img206.imageshack.us/my.php?imag ... 0376xr.jpg
http://img206.imageshack.us/my.php?imag ... 0441qw.jpg
http://img206.imageshack.us/my.php?imag ... 0607ep.jpg


Ostatnio edytowano So lip 16, 2005 10:33 am przez zolffik, łącznie edytowano 3 razy

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N lip 10, 2005 9:06 pm 
Cześć wszyskim , świetna stronka. Mam pytanko chodzę już trochę po górach i znam je dość dobrze, ale jak dotąd omijałam szlaki eksponowane, te z łańcuchami. Proszę o radę od czego zacząć. Jestem zwolennikiem stopniowania trudności .Na Szpiglasowej Przełęczy byłam w tamtym roku-tyle mam doświadczenia z łańcuchami.Serdecznie pozdrawiam Miłośników naszych pięknych gór.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N lip 10, 2005 9:23 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 13, 2005 2:03 pm
Posty: 11090
Lokalizacja: Poznań
Witam
Jak już na Szpiglasowej byłaś to pozostaje Zawrat i Świnica. A później Rysy. Jak wiesz jak się posługiwać łańcuchami i nie jesteś wrażliwa na ekspozycję to dasz radę. Bo skoro chodzisz już po górach to wiesz już chyba czy jesteś wrażliwa na przepaście?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N lip 10, 2005 10:22 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 16, 2005 6:13 am
Posty: 1049
Lokalizacja: Krakow
Doradzanie i zalecanie w dziedzinie gór to ciężka sprawa :wink:
Jednak doradzę: Orla Perć na wschodnim wariancie: Skrajny Granat- Krzyżne. Tam jest "ostra łańcuchowa jazda", cug miejscami niemały.
Wspaniały i dziki teren, bardzo niespotykana sceneria, plenery bajkowe :)

ale musisz mieć pogodę, formę, wodę, odzież, buty.
przecież znasz już góry trochę :D
pozdr.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lip 18, 2005 8:10 pm 
ktora trasa przez szpiglasowa przelecz czy przez swistowa czube najlepiej dojsc z moka do piatki z osoba ktora ma duzy lek wysokosci? czy moze lepiej wogole wybrac cos innego dla takiej osoby?


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lip 18, 2005 8:24 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 13, 2005 2:03 pm
Posty: 11090
Lokalizacja: Poznań
Szlak przez Świstówkę jest mniej eksponowany. Ale wszystko zależy od tego jak silny to jest lęk wysokości. Jeśli bardzo silny to może lepiej zrezygnować.

_________________
Tatrzańskie szlaki..


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lip 18, 2005 8:38 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): N mar 27, 2005 9:30 pm
Posty: 2745
Lokalizacja: Katowice
Zolffik szczęściarzu widze, że pogoda to ci dopisała i fotki też fajne. Widze że szłeśtym samym szlakiem co ja 3 tygodnie wcześniej i nawet na Giewont też nie wyszliśmy. Ja przez pogody, Ty przez tłumy. Powiedz mi czy przed tymi łańcuchami w Kobylarzowym żlebie był jeszcze śnieg. Jak szedłem na poczatku czerwca to bylo go sporo i taki do .. no wiecie. A minąc go raczej nie szło po piargi jeszcze bardziej do ... no wiecie. :wink:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lip 19, 2005 12:19 am 
Dzieki za radę wybieram się 6-7 sierpnia . Pójdę na Świnicę przez Zawrat do Piątki i przez Krzyżne do Murowanca. Drugi dzień to Kościelec i Granaty-nie za dużo łancuchów jak dla osoby nie bardzo obytej z nimi? A tak na marginesie super stronka i swietni ludzie! Pozdrawiam Olivia.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lip 19, 2005 8:26 am 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Śr lut 16, 2005 8:51 am
Posty: 2378
Lokalizacja: Nowy Sącz
dresik napisał(a):
Powiedz mi czy przed tymi łańcuchami w Kobylarzowym żlebie był jeszcze śnieg. Jak szedłem na poczatku czerwca to bylo go sporo i taki do .. no wiecie. A minąc go raczej nie szło po piargi jeszcze bardziej do ... no wiecie. :wink:


na samym szlaku sniegu juz nie bylo. troche go zostalo jeszcze w tych bardziej zacienionych miejscach ale sam szlak jest czysty. a teraz to juz go i tam pewnie wogole nie ma

dresik napisał(a):
Zolffik szczęściarzu widze, że pogoda to ci dopisała


no wlasnie jutro tez mialem jechac ale pogoda nie bardzo


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lip 19, 2005 2:43 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 13, 2005 2:03 pm
Posty: 11090
Lokalizacja: Poznań
olivia napisał(a):
Dzieki za radę wybieram się 6-7 sierpnia . Pójdę na Świnicę przez Zawrat do Piątki i przez Krzyżne do Murowanca. Drugi dzień to Kościelec i Granaty-nie za dużo łancuchów jak dla osoby nie bardzo obytej z nimi? A tak na marginesie super stronka i swietni ludzie! Pozdrawiam Olivia.
Dobrze rozumiem? Chcesz wejść na Świnicę przez Zawrat potem wrócić się i zejść do DPS a następnie przez Krzyżne do Murowańca. Czy to aby nie za dużo jak na jeden dzień i to w dodatku pierwszy dzień?

Kościelec i potem Granaty to już bardziej choć to też może być męczące.

_________________
Tatrzańskie szlaki..


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lip 19, 2005 4:22 pm 
Chcę iść na Świnicką Przeł.,Świnicę ,Zawrat,Piątka,Krzyżne,Murowaniec.Być może ,że to za dużo .Ja lubię takie mordercze wypady. Tyle , że tym razem nie wiem jak będę się czuła na szlakach z łańcuchami. Nic na siłę , okaże się w trakcie. A może zaproponowałbyś jakąś trasę na obeznanie sie z łańcuchami? Długa może być , takie właśnie lubię. Pozdrawiam Olivia.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lip 19, 2005 6:44 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 13, 2005 2:03 pm
Posty: 11090
Lokalizacja: Poznań
Szlak na obeznanie się z łańcuchami. Na Szpiglasowej już byłaś to Świnica będzie w sam raz.
A ta wycieczka Murowaniec - DPS - Murowaniec przez Świnicę i Krzyżne to z mapy wychodzi jakieś 10 h. Oczywiście jeśli startujesz z Murowańca. Jak z Kuźnic to trzeba jeszcze doliczyć z 3 h. Mapa może trochę zawyża czasy ale to i tak dużo. Oczywiście nie mówię, że nie da się tego przejść ale po co w pierwszy dzień się tak katować?

Jak chcesz się tak konkretnie zaznajomić z łańcuchami to wejdź tak jak ja przez Zawrat na Świnicę i zejdź przez Świnicką Przełęcz. Jest to trochę lżejsza wycieczka o tej twojej.
http://www.tatry.turystyka-gorska.pl/swinica_zawrat.htm
Początek i koniec trasy w Kuźnicach a czas to ok. 11 h


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lip 19, 2005 8:02 pm 
Chyba masz rację podaruję sobie Piątkę i Krzyżne.Ale bardzo chciałabym zrobić przez 2 dni Świnicę, Zawrat,Kościelec,Granaty. Czy to jest do zrobienia? Pod warunkiem , że poradzę sobie z łancuchami-załużmy że tak.Start w Murowancu i koniec.Poradż jak te szlaki połączyć, bedę wdzieczna .


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lip 19, 2005 8:44 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 13, 2005 2:03 pm
Posty: 11090
Lokalizacja: Poznań
Widzę, że chcesz się przez te dwa dni porządnie zmęczyć. Jeśli kondycja i pogoda pozwoli to jest to do zrobienia. Zwłaszcza przy noclegach w schronisku.
Do szlaku przez Zawrat na Świnicę można dorzucić jeszcze taką propozycje trasy:

Murowaniec - Zielony Staw - Karb - Kościelec - Karb - Czarny Staw - Zmarzły Staw - zielonym szlakiem na Zadni Granat - Pośredni - Skrajny - Czarny Staw- Murowaniec

Z mapy wychodzi ok. 7 h. Z postojami może być trochę dłużej, ale nie koniecznie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lip 20, 2005 11:46 pm 
Dzięki za radę,chyba wybiorę taki wariant. A co sadzisz -w jeden dzień Granaty , a w drugi tak jak doradzałeś przez Zawrat na Świnicę, zejście Swinicką Przełęczą, Karb,Kościelec, Karb,Czarny Staw,Murowaniec.Jeszcze raz dzieki za rady .


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lip 21, 2005 9:42 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 20, 2005 3:25 pm
Posty: 4015
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski
Anonymous napisał(a):
a w drugi tak jak doradzałeś przez Zawrat na Świnicę, zejście Swinicką Przełęczą, Karb,Kościelec, Karb,Czarny Staw,Murowaniec.Jeszcze raz dzieki za rady .


Nie mnie pytales, ale pozwole sobie powiedziec ze taka opcja przy sprzyajjacych warunkach jest mozliwa i nie jest to jakas ekstremalnie wyciagnieta trasa. Wiem bo taka trase mialem okazje zrobic, z tym ze najpierw koscielec, no ale to bez znaczenia.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lip 21, 2005 4:23 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 13, 2005 2:03 pm
Posty: 11090
Lokalizacja: Poznań
olivia wejście na Świnicę przez Zawrat a potem wejście na Kościelec to wydaje mi się dobry pomysł. Umieszczenie Kościelca na końcu jest o tyle lepsze, że jak zejdziesz ze Świnicy to wtedy zadecydujesz czy masz czas i siły na wejście na Kościelec. Z pod Świnickiej Przełęczy jest na Kościelec jakaś godzinka.

Ale wycieczkę na Granaty też możesz tak zaplanować, że Kościelec będzie na końcu.
Czyli masz do wyboru:

Murowaniec - Czarny Staw - Zmarzły Staw - zielonym szlakiem na Zadni Granat - Pośredni - Skrajny - Czarny Staw - Karb - Kościelec - Karb - Zielony Staw - Murowaniec

Murowaniec - Czarny Staw - Zawrat - Świnica - Świnicka Przełęcz - Karb - Kościelec - Karb - Czarny Staw - Murowaniec

Ale jeśli Kościelec zrobisz razem ze Świnicą to do wejścia na Granaty możesz dodać trochę łańcuchów idąc przez Żleb Kulczyńskiego i skręcając we lewo na czerwony szlak. Jest tam trochę łańcuchów i wejście przy pomocy łańcuchów i klamr 20 metrowym kominem w Czarnych Ścianach.

_________________
Tatrzańskie szlaki..


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lip 21, 2005 7:53 pm 
To rzeczywiście dobry pomysł ,z mapy wyczytałam że musiałabym przejść z Zadniego Granatu do Przeł.nad Dolinką Buczynową i potem już schodzić w dół.Musiałabym zacząć wtedy wycieczkę od Skrajnego Granatu. Czy tamten odcinek nie jest jednak zbyt trudny?


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lip 21, 2005 8:34 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 13, 2005 2:03 pm
Posty: 11090
Lokalizacja: Poznań
Jeśli z Zadniego nie chcesz schodzić zielonym szlakiem to idziesz dalej Orlą i masz wtedy do pokonania przy pomocy łańcuchów ten 20 m komin w Czarnych Ścianach (łatwiej jest tu wchodzić niż schodzić) a następnie schodzisz w dół czarnym szlakiem Żlebem Kulczyńskiego w którym jest jeszcze kilka łańcuchów.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lip 21, 2005 8:41 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): N mar 27, 2005 9:30 pm
Posty: 2745
Lokalizacja: Katowice
olivia napisał(a):
To rzeczywiście dobry pomysł ,z mapy wyczytałam że musiałabym przejść z Zadniego Granatu do Przeł.nad Dolinką Buczynową i potem już schodzić w dół.Musiałabym zacząć wtedy wycieczkę od Skrajnego Granatu. Czy tamten odcinek nie jest jednak zbyt trudny?

Ja to bym szedł na odwrót. Podchodziłbym Żlebem. W sumie to robiłem oba warianty, i żadnego mile nie wspominam. Za pierwszym razem to schodziłem podczas burzy i weszłem z deszczu pod rynnę. Nie polecam. A drugi to wchodziłem przy oblodzeniu i świeżym opadzie. Też nie zaciekawie było. A co do trudności to trudno mi ocenic bo warunków idealnych nie miałem w obydwu przypadkach. Jednak przy suchej skale to powinno to być porównywalne z jakimś odcinkiem na Świnice. Ekstremy to tam nie ma napewno.

Tak to wygladało przy drugim przejściu.
http://img32.imageshack.us/img32/1415/leb9aa.jpg


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lip 21, 2005 8:49 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 13, 2005 2:03 pm
Posty: 11090
Lokalizacja: Poznań
Tak. Na pewno łatwiej isć tam w górę (zwłaszcza w tym kominie). Po za tymi łańcuchami w żlebie, kominem i zrobieniem kroku nad szczeliną miedzy Pośrednim a Skrajnym Granatem wiekszych trudności tam nie ma. Te wymienione też nie są jakieś strasznie trudne.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lip 21, 2005 9:04 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): N mar 27, 2005 9:30 pm
Posty: 2745
Lokalizacja: Katowice
tomek.l napisał(a):
i zrobieniem kroku nad szczeliną miedzy Pośrednim a Skrajnym Granatem wiekszych trudności tam nie ma.

Oj ta szczelina to mi zapadła w pamięci jak żadna inna rzecz. Jakoś nie umiałem zaufać temu łańcuchowi co łączy obie krawędzie, i ten krok, to trzeba przyznać, to musi być duży ale nie wiem jak, bo nad szczeliną to przeskoczyłem z rozpędu i pożniej analizowałem jakby tu ten krok postawić, ale ostatecznie to nie przeszłem z powrotem.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lip 22, 2005 5:31 am 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 16, 2005 6:13 am
Posty: 1049
Lokalizacja: Krakow
tomek.l i dresik zwrocili uwagę na trudności techniczne tej wycieczki.
Ja dodam jeszcze że grań Granatów na odcinku: pośredni- skrajny jest miejscami dosć wąska, z dużą ekspozycją na obie strony, zwłaszcza w miejscu wymienionej szczeliny (skrajna sieczkowa przełączka). Więc przy wietrze i szybko pędzących chmurach objawy lęku u osób podatnych mogą tam wystapić.
pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 71 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL