Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest N cze 16, 2024 11:28 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 261 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: So lip 07, 2007 11:39 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 03, 2005 1:09 pm
Posty: 22106
Panowie i Panie zauważcie nagminne używanie przez Błażeja "... " ? Pamiętacie Tatrzanke :lol: :wink:

_________________
"Stary jestem, mam sklerozę, czas umierać" 09.IX.2006 - rozstaj dróg w Dolince za Mnichem

"Stałem się nowym użytkownikiem ale ten nowy też musi posta napisać"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So lip 07, 2007 11:43 am 
Kombatant

Dołączył(a): Pn cze 11, 2007 8:37 pm
Posty: 640
Łukasz T napisał(a):
"... " ? Pamiętacie Tatrzanke

Nie wiem o co Ci chodzi, ale to "..." zwie się wielokropkiem i dla osoby która sprawnie czyta po Polsku... jasne jest jak wielokropek należy odczytać. :lol: :lol: :lol:

ps: Łukaszu nie wiem, czy wiesz... ale brak argumentów często przejawia się wyszukiwaniem dziury w całym :lol:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So lip 07, 2007 11:48 am 
Kombatant

Dołączył(a): Wt lip 26, 2005 3:35 pm
Posty: 366
Lokalizacja: Warszawa
Łukaszu coś Ty taki ostatnio czepliwy? 8) a Błażej zapewne nie pamięta Tatrzanki bo wtedy go na forum nie było i i może ( a pewnie tak już jest) interpretować Twojego posta jak zaczepkę
:)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So lip 07, 2007 12:50 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): N mar 27, 2005 9:30 pm
Posty: 2745
Lokalizacja: Katowice
Andzia napisał(a):
Błażej zapewne nie pamięta Tatrzanki bo wtedy go na forum nie było i i może ( a pewnie tak już jest) interpretować Twojego posta jak zaczepkę
:)

Oj Aniu przecież Ty nie jesteś blądynką ...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So lip 07, 2007 2:36 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 13, 2005 2:03 pm
Posty: 11090
Lokalizacja: Poznań
Błażej napisał(a):
wykazuje jedynie bezkrytyczne zapatrzenie w swoją nieomylność i wszechwiedzę...
to o mnie? :D hoho :D
chcesz się kolego założyć czy będzie szlak na Chłopka? :D
ale nie tak teoretycznie :D wtedy niedorzeczne marzenia skonfrontują się z rzeczywistością
a propos wszechwiedzy przypomnij sobie "swoje" nieswoje zagadki :D tam też się wykazywałeś wszechwiedzą, tylko, ze nie swoją :)

_________________
Tatrzańskie szlaki..


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So lip 07, 2007 2:53 pm 
Swój

Dołączył(a): Pn maja 28, 2007 6:36 pm
Posty: 57
Lokalizacja: OberSchlesien
tomek.l napisał(a):
Błażej napisał(a):
wykazuje jedynie bezkrytyczne zapatrzenie w swoją nieomylność i wszechwiedzę...
to o mnie? :D hoho :D
chcesz się kolego założyć czy będzie szlak na Chłopka? :D
ale nie tak teoretycznie :D wtedy niedorzeczne marzenia skonfrontują się z rzeczywistością
a propos wszechwiedzy przypomnij sobie "swoje" nieswoje zagadki :D tam też się wykazywałeś wszechwiedzą, tylko, ze nie swoją :)


o stary... :D ja już sam nie wiem co chce powiedzieć :D Pozatym chop który sam pisze że nie był na mppch i tylko na kazalnicy chce dyskutować czy będzie szlak przez chopka. :roll: Dla mnie to już dyskwalifikuje gościa.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So lip 07, 2007 3:09 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 13, 2005 2:03 pm
Posty: 11090
Lokalizacja: Poznań
dyskutować każdy może, bez względu na to czy gdzieś był czy nie

nie rozumiem tylko dlaczego nie chce uwierzyć, że tego szlaku TANAP nie zrobi :) i wtrąca tu jakieś teksty o nieomylności i wszechwiedzy
myślenie TANAP-u odnośnie takich szlaków i możliwości zalania części słowackiej przez turystów polskich to żadna wiedza tajemna
wystarczy trochę pokojarzyć różne wypowiedzi TANAP-u
już sam fakt, że tych szlaków nie umieścili na tej planowanej liście
ba nawet są obawy, że niektóre szlaki znikną np. z Kasprowego do Cichej Doliny

_________________
Tatrzańskie szlaki..


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So lip 07, 2007 4:41 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 21, 2007 12:30 pm
Posty: 1075
Lokalizacja: Pyrlandia
Ale się tu przez tych kilka godzin porobiło :?:

Łukaszowi udało się wywołać wilka z lasu :lol:

_________________
Gdzie mnie "zet" do gór wysokich...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So lip 07, 2007 5:02 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 07, 2006 8:19 pm
Posty: 18162
Błażej napisał(a):
Nie mam najmniejszego zamiaru... cieszy mnie jedynie, że za TPN i TANAP odpowiada ktoś, kto sie zna na rzeczy... a co będzie to czas pokarze...

hm... nie jestem czlowiekiem, ktory powinien takie rzeczy pisac, bo sam swiety nie jestem ale tutaj mozna napisac cos zabawnego, wiec jesli chodzi o cytat, to mam nadzieje, ze nie mnie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So lip 07, 2007 5:37 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Pn cze 11, 2007 8:37 pm
Posty: 640
tomek.l napisał(a):
chcesz się kolego założyć czy będzie szlak na Chłopka?

zakład miałby sens, gdyby było możliwe jego rozstrzygnięcie...

Grygiel napisał(a):
o stary... ja już sam nie wiem co chce powiedzieć Poza tym chop który sam pisze że nie był na mppch i tylko na kazalnicy chce dyskutować czy będzie szlak przez chopka. Dla mnie to już dyskwalifikuje gościa.

Rozumie, że byłeś na Chłopku... dlatego odzywasz się w tej ,,dyskusji"... tylko czy możliwość wyrażenia swojego zdania mają tylko ci, którzy gdzieś byli... w takim razie w wątku o Evereście nie powinno być postów...
Cytuj:
Może to doprowadzi do przywrócenia kilku szlaków.... np na Chłopka z Mięguszowieckiej... lub Gładką z 5 Stawów...

Przypomnę jednak, to co napisałem, być może ktoś tu ma problemy z czytaniem ze zrozumieniem. Nie napisałem, że moim zdaniem szlak na Chłopka będzie na pewno… jedynie, że moim zdaniem dobrze byłoby gdyby był. Tak więc nie rozumie zamieszania i zaczepek jakie mój post wywołał, a w zasadzie rozumie po tym co pisały te same osoby w innym temacie…. Może powinienem się zastanowić nad pisaniem swoich postów, bo niechybnie kilka osób za każdym razem znajdzie sobie tym samym powód do zaczepki i wypisywania jak to tylko ,,oni” coś wiedzą… śmieszne


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So lip 07, 2007 6:22 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 13, 2005 4:25 pm
Posty: 9935
Lokalizacja: niedaleko Wąchocka
Widzisz - atak nie był na Twoje marzenia, tylko na sposób, w jaki ich bronisz:
Błażej napisał(a):
jest Pan bardzo pewny siebie... czyżby to Pan o tym decydował ??

Błażej napisał(a):
druga strona... wykazuje jedynie bezkrytyczne zapatrzenie w swoją nieomylność i wszechwiedzę...

Tomek ma swoje racje, chciałbym, żeby się mylił, bo kilka szlaków by się przydało. Ale pewnie się nie myli, szlaków raczej ubędzie. Chociaż może to lepiej? Ja i tak mogę, a jak będzie mniej ludzi to chyba lepiej?

_________________
Pamiętasz co obiecywała?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So lip 07, 2007 7:05 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 13, 2005 2:03 pm
Posty: 11090
Lokalizacja: Poznań
Błażej napisał(a):
Przypomnę jednak, to co napisałem, być może ktoś tu ma problemy z czytaniem ze zrozumieniem.
No widzisz. W każdym poście jakaś uszczypliwość. Zanim coś zaczniesz zarzucać innym spójrz najpierw na siebie.
Błażej napisał(a):
Może powinienem się zastanowić nad pisaniem swoich postów,
A dokładniej nad formą tych postów :)
piomic napisał(a):
Tomek ma swoje racje, chciałbym, żeby się mylił, bo kilka szlaków by się przydało. Ale pewnie się nie myli, szlaków raczej ubędzie.
Jestem przekonany, że zbliżające się Schengen raczej nie cieszy TANAP-u. I bardziej kombinują co by tu zamknąć niż otworzyć.
Jeszcze raz powtarzam, że to żadna tajemna wiedza. Wystarczy trochę poczytać różnych rzeczy i będzie się wiedziało co o tym myśli TANAP :)

_________________
Tatrzańskie szlaki..


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So lip 07, 2007 7:07 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 21, 2007 12:30 pm
Posty: 1075
Lokalizacja: Pyrlandia
Tomek :brawo:

_________________
Gdzie mnie "zet" do gór wysokich...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So lip 07, 2007 7:14 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Pn cze 11, 2007 8:37 pm
Posty: 640
tomek.l napisał(a):
Jeszcze raz powtarzam, że to żadna tajemna wiedza. Wystarczy trochę poczytać różnych rzeczy i będzie się wiedziało co o tym myśli TANAP

Między tym co jest wiadome, a tym jakie jest moje zdanie na ten temat jest drobna różnica, i chyba nie oczekujesz odemnie by moje osobiste zdanie pokrywało się z poglądami na sprawę TANAP?


tomek.l napisał(a):
No widzisz. W każdym poście jakaś uszczypliwość.

Porównując to z tym...
tomek.l napisał(a):
a propos wszechwiedzy przypomnij sobie "swoje" nieswoje zagadki

Łukasz T napisał(a):
Panowie i Panie zauważcie nagminne używanie przez Błażeja "... " ? Pamiętacie Tatrzanke

... to nie uszczypliwość tylko stwierdzenie faktu, popartego odpowiedziami jakie padły na mojego pierwszego posta. Zwyczajne niezrozumienie tego co napisałem...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So lip 07, 2007 9:41 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 13, 2005 2:03 pm
Posty: 11090
Lokalizacja: Poznań
Błażej napisał(a):
Między tym co jest wiadome, a tym jakie jest moje zdanie na ten temat jest drobna różnica, i chyba nie oczekujesz odemnie by moje osobiste zdanie pokrywało się z poglądami na sprawę TANAP?
Niczego od Ciebie nie oczekuje bo zasadniczo nie chce mi się na te tematy już z Tobą gadać, jak mówi poeta :D Bo albo udajesz, że nie rozumiesz albo nie rozumiesz, a na wyjaśnianie szkoda mi czasu.
Piomic to jasno wytłumaczył.

_________________
Tatrzańskie szlaki..


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So lip 07, 2007 9:50 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Pn cze 11, 2007 8:37 pm
Posty: 640
tomek.l napisał(a):
albo nie rozumiesz

Rozumię, że TANAP nie chce szlaków, które sprowadzą im dodatkowych turystów z Polskiej strony. I nie dowiedziałem się tego ani od Ciebie, ani od nikogo z tego forum, bo jest to jasne i logiczne... tyle, że ja pisałem o moim zdaniu na temat szlaków granicznych tylko i wyłącznie z mojego punktu widzenia... i z mojego punktu widzenia szlak na Chłopka by się przydał... dla mnie jako turysty, nie zdaniem kogoś kto chce tam oazy spokoju, czy tym bardziej zdaniem TANAP'u bo ich racje są by chronić Tatry przed zadeptaniem...

Kwestię uważam za wyjaśnioną i tym razem mam nadzieję zostałem zrozumiany, bo również nie mam zamiaru dłużej dyskutować...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So lip 07, 2007 9:58 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pn lut 11, 2013 4:09 pm
Posty: 9871
Lokalizacja: FCZ
Błażej napisał(a):
i z mojego punktu widzenia szlak na Chłopka by się przydał... dla mnie jako turysty, nie zdaniem kogoś kto chce tam oazy spokoju,

ja tez jestem turystą-i własnie w tym szlaku zauroczyła mnie ta oaza spokoju..
jestem wstanie nawet przebolec ze legalnie nie zejde tamtędy na Słowacje-(raz to zrobiłem ale wymusiła to na mnie sytuacja)
Zwiększenie tam ruchu zniszczyłoby wyjatkowa specyfike tego miejsca-a tylko dlatego ma znikać bo czesc turystów ma ochote przejść na Słowacje?mamy od tego Rysy -schodzimy niemal w ten sam rejon.
Byłeś tam kiedyś?nawet w ciągu dnia jest tam mało ludzi-wtedy czujesz ze jestes w górach klimat jest nie porównywalny do tego maratonu na Rysach..
kazdy szuka w górach czegos innego...

_________________
NIE MA LEPSZEGO OD MIĘGUSZA WIELKIEGO!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lip 10, 2007 11:08 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 13, 2005 2:03 pm
Posty: 11090
Lokalizacja: Poznań
Póki co jest tak
http://www.tygodnikpodhalanski.pl/modul ... e&sid=4657
Cytuj:
Mandat za Rysy

100 złotych - tyle dwóch młodych turystów z Lublina zapłaciło za wycieczkę na Rysy.

20-latkowie od strony polskiej wyszli na Rysy, następnie zeszli na Słowację i próbowali wrócić do naszego kraju przez przejście graniczne w Łysej Polanie.

- Podczas kontroli granicznej okazało się jednak, że nie mają oni przy sobie ani paszportów, ani dowodów osobistych - tłumaczy mjr Marek Jarosiński, rzecznik prasowy komendanta Karpackiego Oddziału Straży Granicznej. - Tylko na podstawie takich dokumentów można przekroczyć granicę w na turystycznym, czy drogowym przejściu.

Turyści muszą zapłacić mandaty po 50 złotych każdy.

_________________
Tatrzańskie szlaki..


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lip 11, 2007 7:33 am 
Kombatant

Dołączył(a): Pn cze 11, 2007 8:37 pm
Posty: 640
tomek.l napisał(a):
Póki co jest tak

No gdyby mieli dokumenty, to było by ok. a tak od razu się wydało, że nielegalnie przekroczyli granicę. Dziwne, że o tym nie pomyśleli.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lip 11, 2007 8:15 am 
Stracony

Dołączył(a): Pn lut 11, 2013 4:09 pm
Posty: 9871
Lokalizacja: FCZ
jak dla mnie to nie taka straszna kara-myślaem ze gorzej sie moze to skonczyc 8)

_________________
NIE MA LEPSZEGO OD MIĘGUSZA WIELKIEGO!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lip 11, 2007 8:20 am 
Kombatant

Dołączył(a): Pn cze 11, 2007 8:37 pm
Posty: 640
! napisał(a):
jak dla mnie to nie taka straszna kara-myślaem ze gorzej sie moze to skonczyc

No za PRL-u siedzieli by w pace do samego Okrągłego Stołu :lol:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lip 11, 2007 8:22 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 03, 2005 1:09 pm
Posty: 22106
W żadnym razie. Dobry pogranicznik Lech R by ich od razu wypuścił :lol: :wink:

_________________
"Stary jestem, mam sklerozę, czas umierać" 09.IX.2006 - rozstaj dróg w Dolince za Mnichem

"Stałem się nowym użytkownikiem ale ten nowy też musi posta napisać"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lip 11, 2007 8:24 am 
Kombatant

Dołączył(a): Pn cze 11, 2007 8:37 pm
Posty: 640
Łukasz T napisał(a):
W żadnym razie. Dobry pogranicznik Lech R by ich od razu wypuścił

W zasadzie to racja, tylko że wtedy jakby im się udało przejść przez Rysy to dobrowolnie by na Łysą nie wracali :lol: dlatego te 50zł to może nagroda za powrót :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lip 11, 2007 1:38 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 15, 2007 3:03 pm
Posty: 8796
Lokalizacja: Londyn, kiedyś W-wa, jutro ... ?
Podczas kontroli granicznej okazało się jednak, że nie mają oni przy sobie ani paszportów, ani dowodów osobistych

Ale jaja :lol:
To chyba skrajny przypadek :?:
Ludzie bez wyobraźnii. IVRP jeszcze w Schengen nie jest.
Dlaczego nie wrócili przez Rysy :?: Może pogoda nie pozwoliła.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lip 11, 2007 5:39 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): N paź 23, 2005 9:18 pm
Posty: 2111
Czyli jeżeli Polska i Słowacja mają wejść do Schengen w okresie XII 2007 - III 2008 to być może już za pięć miesięcy, a w każdym razie w przyszłym letnim sezonie turystycznym wszystko w Karpatach się zmieni. Pytanie tylko, czy Polsce uda się wejść do Schengen, zważywszy na niezwykły chaos polityczny w Warszawie. Pytanie, czy prawicowy rząd dotrwa do roku 2008 i opanuje przynajmniej wewnętrzne problemy kraju. Jak na razie to jesteśmy zdani na kompetencje minister Forygi... :lol: :?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So lip 14, 2007 1:13 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lip 14, 2006 11:53 am
Posty: 2775
Lokalizacja: Wrocław
Polska raczej nie powinna mieć problemów z wejściem do układu. Spełniamy już bodajże wszystkie wymagania. Większy problem jest ze Słowacją gdyż Unia twierdi że Słowacy w dalszym ciągu nie mają odpowiednio zabezpieczonej granicy z Ukrainą. Ale pewnie tez zostaną przyjęci. Dotychczasowe opóźnienia wynikały głównie nie z problemów państw kandydujących do układu, a z opóźnien w rozbudowie systemu informacyjnego SIS.


Państwa należące obecnie do układu z Schengen:

Belgia, Francja, Holandia, Niemcy, Luksemburg, Hiszpania, Portugalia, Włochy, Austria, Grecja, Dania, Finlandia, Szwecja, Islandia, Norwegia.

Państwa, które przystąpią 31 grudnia 2007 r. (przejścia lądowe i morskie) i 29 marca 2008 r. (lotniska):

Czechy
Estonia
Litwa
Łotwa
Malta
Polska
Słowacja
Słowenia
Węgry

natomiast jesienią 2008 r. Szwajcaria.

Teoretycznie więc jadąc w Sylwestra np. do Niemiec, Czech czy na Słowację autem, pociągiem czy rowerem, czy tez idąc z buta nie powinno juz być kontroli granicznych.

Polska nie zamierza zlikwidować wraz z dniem wejścia do strefy Schengen wszystkich posterunków granicznych znajdujących się dziś na granicach z krajami UE. Nie planujemy całkowitego wycofania strażnic z granic. Nie będzie obowiązku kontroli, ale pozostanie taka możliwość.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So lip 14, 2007 3:24 pm 
Weteran
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 16, 2007 4:16 pm
Posty: 111
Lokalizacja: białystok
Niby formalnie jestesmy prawie gotowi ale,!
Całym problem polega na tym, iż system SIS w Polsce nie jest gotowy i jak narazie sie nie zapowiada by był, chociaż cały czas nad nim pracują

trekker napisał(a):
Polska nie zamierza zlikwidować wraz z dniem wejścia do strefy Schengen wszystkich posterunków granicznych znajdujących się dziś na granicach z krajami UE. Nie planujemy całkowitego wycofania strażnic z granic. Nie będzie obowiązku kontroli, ale pozostanie taka możliwość.

Dokładnie tak,po zniesieniu kontroli granice bedzie mozna przekraczac tam gdzie sie chce i kiedy sie chce,ale przejscia nie znikną, poniewaz w czasie jakiegos zagrozenia, móc wznowic kontrole, np. tak jak Niemcy podczas mistrzostw.

_________________
6-15 VIII 2009 298 WPP gr.3


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lip 18, 2007 8:01 am 
Kombatant

Dołączył(a): Pn cze 11, 2007 8:37 pm
Posty: 640
Onet.pl

http://wiadomosci.onet.pl/1573839,11,item.html


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz wrz 20, 2007 12:03 pm 
Nowy

Dołączył(a): Wt lut 20, 2007 9:38 pm
Posty: 10
Lokalizacja: Qjavy
Wrocilem wlasnie wczoraj z Taterek i na jednym z ostatnich noclegow zatrzymalismy sie w Roztoce podczas wieczornych dyskusji :) z innymi nocujacymi okazalo sie ze na 19.09.2007 zaplanowane bylo spotkanie horskiej sluzby tanapu tpnu i wladz gminnych slowackich i polskich oraz gazdy roztoki też:)
tematem rozmow milalo by byc wlasnie ustalenie linii wspolpracy pod katem ukladu z schengen

z tego co mi wiadomo to ze strony slowackiej sa naciski na budowe mostku na bialce( kto byl w slowackim raju wie o jakie mostki chodzi) na wysokosci schroniska w roztoce i lesniczowki po slowackiej stronie (horaren biela woda) o ulatwieniach jakie dalo by to turystom nie wspomne.
byc moze juz niedlugo dowiemy sie co na owym spotkaniu ustalono.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz wrz 20, 2007 8:25 pm 
Stracony

Dołączył(a): Śr wrz 19, 2007 8:59 pm
Posty: 18072
Lokalizacja: Zachodnie Pomorze/Poznań
b@rt napisał(a):
z tego co mi wiadomo to ze strony slowackiej sa naciski na budowe mostku na bialce(


Ze strony słowackiej? Mało prawdopodobne. Bo to jest praktycznie jedyne miejsce, w którym postawienie mostku (a tym samym przeprowadzenie szlaku) by spowodowało znaczący wzrost ilości turystów po stronie słowackiej. Jeszcze niedawno temu Słowacy nosili się z zamiarem likwidacji ścieżki z ich strony na Kasprowy bo.... turyści z kolejki zaleją całą Dolinę Cichą co można oceniać tylko w kategoriach humorystycznych.
Dla schroniska w Roztoce ten szlak i mostek to oczywiście nawród do starych dobrych przedwojennych czasów gdy było bazą wypadową na Gierlach i drogi wspinaczkowe w Dolinie Ciężkiej.
Pożyjemy, zobaczymy, to byłaby świetna sprawa ale dlatego nie wierzę.

_________________
Mój kanał na YouTube: https://studio.youtube.com/channel/UC7G ... DING%22%7D
Zapraszam


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 261 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 27 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL