Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Wt cze 25, 2024 7:54 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Wt cze 28, 2005 10:41 am 
Witam

Wybieram sie w druga polowe lipca w Tatry (okolice Zakopanego).
I mam prosbe o przyklad trasy wypadowej w Tatry.

Ogolnie ma to byc wyprawa o charakterystyce:
a) Przyjazd do Zakopanego i nocleg (1-en dzien);
b) Wyjscie w Tatry i wedrowka (3-y dni);
c) Powrot do Zakopanego i nocleg (4-y dzien);

Czy mozecie napisac przyklad takiej 3-dniowej wedrowki? Charakter wyprawy to trzy dni w Gorach, noclegi w schroniskach, przelecze, Giewont itd. Poziom trudnosci sredni, chociaz moze byc jakis jeden trudniejszy gwozdz :)

Zalezy mi na zachowaniu ciaglosci wedrowki, tzn. zeby sie nie wracac ta sama trasa, ani nie spac dwa razy w tym samym schronisku.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt cze 28, 2005 1:20 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Śr lut 16, 2005 8:51 am
Posty: 2378
Lokalizacja: Nowy Sącz
najlepej wez mape ze szlakami to sam sobie cos znajdziesz opowiedniego dla siebie. jesli chodzi o mnie to tez planuje 3 dniowy wypad w tatry i myslalem tak:
dzien pierwszy: przyslop mietusi - malolaczniak - kopa kondracka - kasprowy wierch - hala gasienicowa (murowaniec)
dzien drugi: hala gasienicowa - przelecz krzyzne - dolina pieciu stawow (schronsiko dpsp)
dzien trzeci: dolina pieciu stawow - szpiglasowa przelecz - morskie oko - palenica


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt cze 28, 2005 1:49 pm 
Swój

Dołączył(a): Pn maja 23, 2005 1:12 pm
Posty: 84
Lokalizacja: pomorskie
Witam :D
Myslalam o czyms podobnym, ale mozna tez powedrowac w "odwrotna"strone,tylko oczywiscie kazda mozliwosc zalezy od kondycji,umiejetnosci,doswiadczenia itp :) No ale sa to tylko propozycje,a juz sobie wybierzesz cos dla siebie :D
Moja jest taka:
-Moko-Szpiglasowa Przelecz (mozna "po drodze" wejsc na Wrota Chalubinskiego,Dolinka za Mnichem, Szpiglasowy Wierch-zalezy od kondycji,wedlug mnie to wszystko razem na pierwszy dzien to za duzo,polecam Dolinke za Mnichem)-DPSP
-Z "Piatki" mozna na kilka roznych sposobow dotrzec na Hale Gasienicowa:Zawrat,zejscie do H.Gasienicowej, jest jednak bardzo ciezkie moim zdaniem,wiec zamiast schodzic z Zawratu mozna wejsc na Swinice-Przelecz Swinicka-Zielony Staw-Murowaniec,a jezeli jednak Swinica za ciezka na 2 dzien (dla mnie by byla :wink: )to z DPSP-Przelecz Krzyzne-Hala Gasienicowa
-z Hali Gasienicowej jest bardzo duzo roznych ciekawych szlakow,to juz bedzie trzeci dzien,wiec mozna sie na "cos"pokusic,moze Granaty (wejscie od Czarnego Stawu Gasienicowego na Skrajny Granat,przejscie na Posredni, Zadni i zejscie Zlebem Kulczynskiego do Murowanca i do Zakopanego przez Doline Jaworzynki albo Boczan) lub jezeli zalezy Tobie na Giewoncie i,to mozna wejsc na Kasprowy- Kopa Kondracka-Giewont,z Giewontu zejsc do Zakopanego (polecam Dolina Strazyska).
Udanego wypadu
Pozdrawiam :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt cze 28, 2005 4:05 pm 
Bardzo Dziekuje.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr cze 29, 2005 6:07 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 13, 2005 4:25 pm
Posty: 9935
Lokalizacja: niedaleko Wąchocka
Tylko się zastanów, jak zareagujesz na ekspozycję, poza tym śniegi jeszcze topnieją, więc w Żlebie Kulczyńskiego pewnie będzie się lało za kołnierz.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr cze 29, 2005 8:36 pm 
Nowy

Dołączył(a): Śr cze 29, 2005 8:34 pm
Posty: 1
Lokalizacja: Kielce
Kiedy wiec jest najodpowiedniejsza pora ? Bo oprocz tego ze naleje sie za kolnierz to na otwartym terenie w sloneczny dzien mozna sie niezle przypiec.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz cze 30, 2005 7:40 am 
admin

Dołączył(a): Wt gru 09, 2003 11:08 pm
Posty: 1692
Lokalizacja: Warszawa
Gandi napisał(a):
Kiedy wiec jest najodpowiedniejsza pora ? Bo oprocz tego ze naleje sie za kolnierz to na otwartym terenie w sloneczny dzien mozna sie niezle przypiec.

wrzesień :)

_________________
https://portal.turystyka-gorska.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz cze 30, 2005 8:55 am 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 16, 2005 6:13 am
Posty: 1049
Lokalizacja: Krakow
hehe...wrzesień / jesień.... statystycznie najpewniejsze.
Ale Tatry nieprzewidywalne są i taka ich uroda. A dowodem na to niech będzie to że 6 września 2003 odparły mnie Rysy w okolicach Buli na skutek.... krótkiej wizyty zimy. A jakże mi było smutno.
Drugiego dnia na otarcie łez polazłem na Wrota Ch. Wlazłem ale zejście miałem na granicy ryzyka. :?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz cze 30, 2005 2:20 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Śr lut 16, 2005 8:51 am
Posty: 2378
Lokalizacja: Nowy Sącz
dokladnie tego samego dnia wchodzilem na mieguszowicka przelecz. niestety na kazalnicy juz nic nie bylo widac i rozsadek kazal wracac...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz cze 30, 2005 4:32 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 16, 2005 6:13 am
Posty: 1049
Lokalizacja: Krakow
zolffik napisał(a):
dokladnie tego samego dnia wchodzilem na mieguszowicka przelecz. niestety na kazalnicy juz nic nie bylo widac i rozsadek kazal wracac...


zolffik, wieczorem w Moku tego dnia byłem mimowolnym świadkiem pewnej scenki przy bufecie: weszło trzech mocno oszronionych gości i strasznie się jeden z nich wydzierał na pozostałych i gadał coś o śmierci i że nigdy więcej..... :)
hehe....o czym jeszcze gwarzyli to już nie powiem. Wiem że byli lub próbowali wejść na przełęcz tego pamiętnego dnia. :)
Masz z tym coś wspólnego? :wink:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz cze 30, 2005 9:10 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Śr lut 16, 2005 8:51 am
Posty: 2378
Lokalizacja: Nowy Sącz
to chyba nie ja. wychodzilismy wczesniej rano i z powrotem w schronisku nad morskim okiem bylismy juz kolo 13. ale z tego co pamietam po drodze spotkalismy tylko jednego samotnego turyste ktory wychodzil mimo nie sprzyjajacych warunkow a poza tym nikogo wiecej na szlaku


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz cze 30, 2005 9:56 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 16, 2005 6:13 am
Posty: 1049
Lokalizacja: Krakow
zolffik napisał(a):
to chyba nie ja. wychodzilismy wczesniej rano i z powrotem w schronisku nad morskim okiem bylismy juz kolo 13. ale z tego co pamietam po drodze spotkalismy tylko jednego samotnego turyste ktory wychodzil mimo nie sprzyjajacych warunkow a poza tym nikogo wiecej na szlaku


Więc i tym razem potwierdza się że chłopek to szlak niszowy i nie zadeptany :)
A z Rysow wtedy zjeżdżali ludziska gromadą...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lip 01, 2005 9:17 am 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Śr lut 16, 2005 8:51 am
Posty: 2378
Lokalizacja: Nowy Sącz
zdecydowanie. do czarnego stawu szlo mimo niezbyt dobrej pogody dosc duzo ludzi. jednak od czarnego stawu w strone przeleczy praktycznie nikogo.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lip 01, 2005 4:20 pm 
Witam,byłem 24.06,
pierwszy dzień :zaczołem ostro Rysy od Słowackiej strony,
dzień drugi Morskie Oko potem potem szlakiem do pięciu stawów,i powrót Dolina Roztoki do parkingy,
dzień trzeci do Kużnic busikiem,potem do Murowańca przez Boczań,do Gąsiennicowego,na Kościelec,i z powrotem do Kużnic przez doline Jaworzynki,
Było ciężko ale wspaniale,pozdrawiam :D


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N lip 03, 2005 10:53 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 13, 2005 4:25 pm
Posty: 9935
Lokalizacja: niedaleko Wąchocka
Takiemu to dobrze!
A tu robota, robota, robota... Ale już niedługo urlop.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 27 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL