Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest N cze 16, 2024 9:18 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 261 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Wt paź 09, 2007 9:22 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 07, 2006 8:19 pm
Posty: 18162
Markiz a dokladnie to zacytuj ten niegrzeczny moment i podkresl najbardziej niegrzeczne zwroty.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt paź 09, 2007 9:26 am 
Stracony

Dołączył(a): Śr wrz 19, 2007 8:59 pm
Posty: 18072
Lokalizacja: Zachodnie Pomorze/Poznań
kilerus napisał(a):
ze pisales o jakims rzucaniu sie na strasznie trudna trase jaka jest droga poglazach,


A gdzie ja to pisałem? Ja pisałem o skalach trudności dróg a skale są zawsze od łatwych do trudnych. Mówisz, że byłeś. Pięknie. Ja też. No to obaj wiemy, że jest to praktycznie teren trawiasto - pasterski, trudności zerowe no może poza ew. orientacyjnymi w czasie mgły. Doradzam (z łatwych dróg) perć od Hińczowej Przełęczy - poniżej grani po słowackiej stronie. Jest znacznie ciekawsza.

_________________
Mój kanał na YouTube: https://studio.youtube.com/channel/UC7G ... DING%22%7D
Zapraszam


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt paź 09, 2007 9:30 am 
Stracony

Dołączył(a): Śr wrz 19, 2007 8:59 pm
Posty: 18072
Lokalizacja: Zachodnie Pomorze/Poznań
kilerus napisał(a):
Markiz a dokladnie to zacytuj ten niegrzeczny moment i podkresl najbardziej niegrzeczne zwroty.


Proszę:

Markiz byl juz temat o taternictwie. nie ma karty taternika... nie chce mi sie dalej rozpisywac.
ostatnio odgrzany temat:
http://forum.turystyka-gorska.pl/viewtopic.php?t=4141

nie czytalem materialu, bo pytam ludzi, ktorzy juz sie z tym zapoznali odnosnie regulacji dotyczacych powiedzmy taternictwa i bezpieczenstwa. wolno mi.

Oba akapity aroganckie, pierwszy dodatkowo lekceważący. Nie zapominaj - PYTAŁEŚ SIĘ a ja odpowiedziałem. Grzecznie i wyczerpująco.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt paź 09, 2007 9:40 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 07, 2006 8:19 pm
Posty: 18162
Markiz napisał(a):
kilerus napisał(a):
Markiz a dokladnie to zacytuj ten niegrzeczny moment i podkresl najbardziej niegrzeczne zwroty.


Proszę:

Markiz byl juz temat o taternictwie. nie ma karty taternika... nie chce mi sie dalej rozpisywac.
ostatnio odgrzany temat:
http://forum.turystyka-gorska.pl/viewtopic.php?t=4141

nie czytalem materialu, bo pytam ludzi, ktorzy juz sie z tym zapoznali odnosnie regulacji dotyczacych powiedzmy taternictwa i bezpieczenstwa. wolno mi.

Oba akapity aroganckie, pierwszy dodatkowo lekceważący. Nie zapominaj - PYTAŁEŚ SIĘ a ja odpowiedziałem. Grzecznie i wyczerpująco.

ja w nich nic nie widze, szczegolnie drugi mnie zdziwil.
oczywiscie ty w swoich wypowiedziach jestes bardziej delikatny.

wrzucilem link z wyjscia na miegusza, bo napisales swoj tekst w stylu
Markiz napisał(a):
Nie wyrywaj się jednak od razu na tego chłopka - siedz Chłopie na d.upie i studiuj przepisy.

nie bez powodu wyrywam sie tutaj z pytaniem, rzucam je bo nie chce mi sie bawic w czytanie jakis tam rzeczy, chce poznac odpowiedzi na konkretne pytania.
a z hinczowej tez szlismy na miegusza ale musielismy zrobic wycof bo byl lod ale prawie zetknelismy sie z droga po glazach.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt paź 09, 2007 9:44 am 
Stracony

Dołączył(a): Śr wrz 19, 2007 8:59 pm
Posty: 18072
Lokalizacja: Zachodnie Pomorze/Poznań
Ali7 napisał(a):
Czytałem też wątek o UPR i Twoje wywody o wyższości inżynierów nad humanistami.


Pomyłka - było o wyższych zarobkach inżynierów niż humanistów. Drogi Ali - pewnie zauważyłeś, że przez kilkanaście lat po 1989 kolejne pokolenia maturzystów żyły we fikcji. Najpierw wszyscy chcieli być specjalistami od marketingu. Uczelnie rozbudowywały ten kierunek i kończyło go tysiące ludzi. Efekt - faceci z dyplomami niezłych uczelni ze specjalizacją z marketingu jeżdżą w takich małych autkach z szyldem na drzwiach i kratką w środku po sklepach wypytując właścicieli czy kierowników, który proszek do prania idzie lepiej a który gorzej.
Kolejna zmyłka to nabór na prawo - prawnicy zaczęli zarabiać to tłumy ruszyły - teraz awanturują się w sprawie aplikacji i zrobiła się z tego sprawa polityczna rozdmuchana przez Kaczyńskiego.
Najazd na wszelakie rodzaju psychologie i socjologie itp. Z całym szacunkiem - to bardzo mądre zawody. Ale ilość studentów i absolwentów zdecydowanie za wielka. Stąd problemy rozwiąywane niekiedy w Londynie przy zmywaku.
I na koniec inżynierowie - po 1989 roku zawód pogardzany, wręcz uważany za zbędny. Politechniki robiły bokami. Od kilku lata tendencja się obróciła. Rozpoczęcie przez młodego inżyniera kariery zawodowej z pensją 5000 zł brutto na wejściu nie jest ewenementem.
To nie jest sprawa pogardy dla humanistów. To są prawa popytu i podaży działające także na rynku pracy. Tyle!

_________________
Mój kanał na YouTube: https://studio.youtube.com/channel/UC7G ... DING%22%7D
Zapraszam


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt paź 09, 2007 9:49 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 07, 2006 8:19 pm
Posty: 18162
no oczywiscie to co napisales wyzej jest prawda ale tu sie rozchodzi o to, ze "humanista nigdy nie wygra z inzynierem".


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt paź 09, 2007 9:53 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 07, 2006 8:19 pm
Posty: 18162
no :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt paź 09, 2007 9:54 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 23, 2006 8:39 am
Posty: 5110
Lokalizacja: daleko od gór
Panowie, panowie!!! Odbiegacie nieco od tematu. Pogaduszki na temat "wyższości Świąt Wielkiej Nocy na Świętami Bożego Narodzenia" to raczej gdzieś przy piwku albo na OffTopie. :roll:

_________________
W życiu piękne są tylko chwile. (R. Riedel)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt paź 09, 2007 10:11 am 
Stracony

Dołączył(a): Śr wrz 19, 2007 8:59 pm
Posty: 18072
Lokalizacja: Zachodnie Pomorze/Poznań
No i fajnie. Zawód prawnika jest chyba bardziej zbliżony do humanistycznego niż inżynierskiego a jednak to inżynier dał tu w miarę kompletną wykładnię skutków wejścia do Schengen w aspekcie przepisów wewnętrznych zarówno TPN i TANAP. A one są niestety ważniejsze niż Schengen. Z tego co wiem - Słowacy zamierzają tak pozmieniać układ szlaków aby tylko przejście na Rysach pozostawić. Czemu akurat to przejście - niepojęta sprawa, jest to ich tajemnicą. No może by wchodzący z polskiej strony szli sobie potem na wagę i dawali zarobić coś chatarowi.
Jedno natomiast jest pewne - przepis trudny do wyegzekwowania jest przepisem złym. Jak już przejdę granicę to trochę trudno mi będzie udowodnić gdzie ją przeszedłem. Ustawią ukryte kamery fotograficzne? Wolne żarty, to nie droga. Wg. przepisów przedwojennej konwencji wolno było przechodzić po szlakach i wyraźnie widocznych szlakach komunikacyjnych - praktycznie przechodzono wszędzie. Był jeden element - złotówka stała wyżej od korony i była w Czechosłowacji walutą pożądaną.
Teraz nie ma różnic między złotówką i koroną.

Jedno jest pewne - dla Słowaków pożądany jest turysta polski, który śpi i je na Słowacji. Taki chodzący po Słowacji a śpiący i jedzący w Polsce jest im niepotrzebny bo halerza nawet na nim nie zarobią. Stąd wszelkie chwyty będą dozwolone.
Tak mówiąc szczerze - znaczenie mogłoby mieć tylko wznowienie szlaku przez Liliowe na Zawory i zbudowanie kładki przez Białkę koło schroniska w Roztoce. Inne to raczej bzdety.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt paź 09, 2007 10:15 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 03, 2005 1:09 pm
Posty: 22106
Markiz napisał(a):
pożądany


Podsumuje to z mojej strony : pożądam :lol: :wink: przejście na Wołowcu - oczywiście jak nie zrobią trasy w kierunku Smutna Przełęcz - Wołowiec :lol: . Chciałbym mostku z Roztoki. Reszta może być albo może nie być. Amen i ave Szatan Górski.

_________________
"Stary jestem, mam sklerozę, czas umierać" 09.IX.2006 - rozstaj dróg w Dolince za Mnichem

"Stałem się nowym użytkownikiem ale ten nowy też musi posta napisać"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt paź 09, 2007 11:44 am 
Stracony

Dołączył(a): Śr wrz 19, 2007 8:59 pm
Posty: 18072
Lokalizacja: Zachodnie Pomorze/Poznań
Ali7 napisał(a):
Ciekaw jestem natomiast, czy w takim przypadku (przekraczamy granicę idąc na Słowację pod prąd lub w zimie) odpowiadamy za nielegalne przekroczenie, czy tylko za złamanie przepisów parkowych?


Wg mojego rozumienia prawa (wspartego zdaniem kolegi prawnika) łamie się tylko przepisy parkowe. By w pełni ocenić problem trzeba byłoby znać szczegółowo treść układu z Schengen bo mogą w nim tkwić jakieś zapisy pozwalające poszczególnym jego sygnatariuszom stosować własne ograniczenia. Mam nadzieję, że ten akt zostanie opublikowany w Polsce bo wejściu w życie na terenie naszego kraju. W lokalnym wydaniu Gazety Wyborczej (szczecińskim) jest podane, że np. grzybiarze w Puszczy Wkrzańskiej będą mogli w dowolnym miejscu przekraczać granicę. Nie wiem natomiast czy będzie można przepływać Odrę wpław bo może są jakieś uregulowania w prawie wodnym tego zabraniające. Diabeł jak zawsze tkwi w szczegółach.

_________________
Mój kanał na YouTube: https://studio.youtube.com/channel/UC7G ... DING%22%7D
Zapraszam


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt paź 09, 2007 12:24 pm 
Kombatant

Dołączył(a): So cze 30, 2007 6:49 pm
Posty: 460
Markiz napisał(a):
Z tego co wiem - Słowacy zamierzają tak pozmieniać układ szlaków aby tylko przejście na Rysach pozostawić. Czemu akurat to przejście - niepojęta sprawa, jest to ich tajemnicą.

Skąd takie wieści? Czytałem oczywiście artykuł w Gazecie Krakowskiej, ale tam jest mowa tylko o zmniejszeniu ilości szlaków, nie o zlikwidowaniu wszystkich, łączących się z naszymi. Zresztą Słowacy musieli by zwinąć co najmniej 9 własnych szlaków (bez zaglądania do mapy), bo w fikołki z uczynieniem ich jednokierunkowymi nie za bardzo wierzę. Gdzieś ci słowaccy turyści muszą mieć możliwość schodzenia z powrotem we własne doliny po dotarciu na granie graniczne.
Myślę, że skończy się tak, jak przewidywałem zawczasu- ich liczba zmniejszy się, ale kilka pozostanie. Można nawet spróbować zgadnąć, które- moim największym faworytem jest Jarząbczy. A dlaczego? Z tego samego powodu, dla którego istnieje na razie tylko przejście akurat na Rysach. Otóż dlatego, że takowe jest dla Słowaków gwarancją, że nie przewalą się przez nie do nich niezliczone tłumy, jak to mogło by mieć miejsce na Suchej przełeczy. Nie każdy odważy się na wejście na Rysy, nie każdy też sobie z tym poradzi. Dzięki temu Słowacy umożliwiają przejście z grubsza, czy też statystycznie rzecz biorąc, bardziej doświadczonym turystom, odcinając się od tłumów po naszej stronie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt paź 09, 2007 2:45 pm 
Stracony

Dołączył(a): Śr wrz 19, 2007 8:59 pm
Posty: 18072
Lokalizacja: Zachodnie Pomorze/Poznań
mac ap napisał(a):
Skąd takie wieści?

Pożyjesz to zobaczysz.

_________________
Mój kanał na YouTube: https://studio.youtube.com/channel/UC7G ... DING%22%7D
Zapraszam


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr paź 10, 2007 11:21 am 
Kombatant

Dołączył(a): So cze 30, 2007 6:49 pm
Posty: 460
Ok, ale póki co, wygląda mi to na ploty, roznoszone metodą "jedna baba drugiej babie". Ba, spotkałem się już z inną wersją, ciut lepiej uzasadnioną niż Twoja, a mówiącą że zamknięte zostaną oba szlaki do Cichej Liptowskiej (z Suchej przełęczy i z Tomanowej przełęczy), zaś Rohacze będą jednokierunkowe. I tyle.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr paź 10, 2007 12:57 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): N wrz 11, 2005 1:39 am
Posty: 1740
Lokalizacja: Zamość
Łukasz T napisał(a):
pożądam :lol: ;) przejście na Wołowcu -



Ja też :D Rohacze kuszą i to mocno :) I jeszcze na Gaborowej, coby na Bystrą i Błyszcza bez dreszczyku emocji można było iść :)

_________________
A my zmieniliśmy jawę w sny
Jesteśmy jak rosa, jak pył!
Ukradliśmy siłę gwiazd
I dla nas zatrzymał się czas


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz paź 11, 2007 10:36 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 23, 2006 8:39 am
Posty: 5110
Lokalizacja: daleko od gór
Mi ten dreszczyk emocji niespecjalnie przeszkadza. :wink:

_________________
W życiu piękne są tylko chwile. (R. Riedel)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt paź 12, 2007 4:35 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Pn sie 27, 2007 10:51 pm
Posty: 397
Lokalizacja: R.Ś.
co więcej, ten dreszczyk emocji napędza :D

_________________
"...góry wciąż obiecują to samo: zapomnieć, zrealizować się, być szczęśliwym. A życie upływa na przygotowaniach do tych cudownych chwil pełnych szczęścia."

http://picasaweb.google.pl/jaaga83


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt paź 12, 2007 4:58 pm 
Stracony

Dołączył(a): Śr cze 20, 2007 5:51 pm
Posty: 10096
Lokalizacja: Moszna
jaki dreszczyk ? zimno tam jest czy co ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt paź 12, 2007 5:12 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Pn sie 27, 2007 10:51 pm
Posty: 397
Lokalizacja: R.Ś.
noo, jak byłam miesiąc temu to zimnawo siakoś było :D

_________________
"...góry wciąż obiecują to samo: zapomnieć, zrealizować się, być szczęśliwym. A życie upływa na przygotowaniach do tych cudownych chwil pełnych szczęścia."

http://picasaweb.google.pl/jaaga83


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So paź 13, 2007 12:50 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sie 26, 2007 2:46 pm
Posty: 384
Lokalizacja: Łódź
młoda napisał(a):
noo, jak byłam miesiąc temu to zimnawo siakoś było


Wniosek z tego, że tam jest zimno, bo jak ja tam byłem to też premarzłem. Wieje jak skurczysyn. Staszne przeciągi tam panują, mogliby okna zamykać :wink:

_________________
Czym wyżej, tym te góry jakieś mniejsze!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So paź 13, 2007 2:03 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Pn sie 27, 2007 10:51 pm
Posty: 397
Lokalizacja: R.Ś.
klimę wyłączyć :wink: na Bystrej, bo na Błyszczu było jako tako bezwietrznie

_________________
"...góry wciąż obiecują to samo: zapomnieć, zrealizować się, być szczęśliwym. A życie upływa na przygotowaniach do tych cudownych chwil pełnych szczęścia."

http://picasaweb.google.pl/jaaga83


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt paź 16, 2007 8:48 pm 
Stracony

Dołączył(a): Śr wrz 19, 2007 8:59 pm
Posty: 18072
Lokalizacja: Zachodnie Pomorze/Poznań
http://hiking.sk/hk/ar/630/schengen_a_turistika.html

warto poczytać opinie internautów - link na samym dole.

_________________
Mój kanał na YouTube: https://studio.youtube.com/channel/UC7G ... DING%22%7D
Zapraszam


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt paź 16, 2007 9:08 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 15, 2007 3:03 pm
Posty: 8796
Lokalizacja: Londyn, kiedyś W-wa, jutro ... ?
Markiz napisał(a):
warto poczytać opinie internautów

Warto ale słabo rozumię ...
Dużo coś plotą o Czerwonych Wierchach i Przełęczy Tomanowej ...
O co chodzi ?
Tak samo jak Polacy tak zapewne i Słowacy by skorzystali z udogodnień i mogliby odwiedzić polską stronę Tatr. To prawda, że mniejsza i nie taka wysoka ale po polskiej stronie jest wiele pięknych zakątków. Przede wszystkim piękne i duże stawy. Do tego północne stoki Tatr są generalnie stromsze i wyższe. Pięknie to widać w bardzo wielu miejscach na grani głównej. Po trzecie polska część Tatr Zachodnich ma wspaniałe formy wapienne, których po stronie słowackiej aż tak wielu nie ma. "Cudze chwalicie swego nie znacie" ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt paź 16, 2007 9:41 pm 
Stracony

Dołączył(a): Śr wrz 19, 2007 8:59 pm
Posty: 18072
Lokalizacja: Zachodnie Pomorze/Poznań
Generalnie masz rację ale co z tego. Zwróć uwagę jednak, że w wykazie punktów przejścia (na dole) jest Kasprowy ale niema Tomanowej (bo się boją masowych spacerów z Kasprowego przez Słowację na Halę Ornak (mam wątpliwości czy byłoby ich sporo). Dalej - oczywiście nie ma Błyszcza i Bystrego Karbu a także Liliowego Karbu i Siwego Zwornika a jet trochę ni w pięć ni w dziewięć Gaborowa Przełęcz. Potem jest Kończysta i dalej już Rakoń - CZYLI NIE MA WOłOWCA. Pewnie jakieś drobne przekładki szlaków zrobią.
Co do Wołowca to szczerze mówiąc wcale się im nie dziwię. Gdyby zostało tak jak zostało to ajent schroniska na Chochołowskiej zbił by fortunę na glebantach a nasi by zrobili z Rohackiej grani taki sam gnój jaki zrobili na Orlej Perci. Coś czuję, że znowu sobie wrogów narobiłem - trudno, nie mam zamiaru się zakłamywać, na Orlej jest gnój i szambo i tyle.

_________________
Mój kanał na YouTube: https://studio.youtube.com/channel/UC7G ... DING%22%7D
Zapraszam


Ostatnio edytowano Wt paź 16, 2007 10:27 pm przez Markiz, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt paź 16, 2007 9:58 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): N wrz 11, 2005 1:39 am
Posty: 1740
Lokalizacja: Zamość
Ten wykaz przejść :
Cytuj:
Západných Tatrách:
- Kasprov vrch/Kasprowy Wierch
- Gáborove sedlo/Gaborowa Przelecz
- Končistá/Konczysty Wierch
- Rákoň/Rakon
- Lúčna/Grzes


to te planowane przejścia? Trochę szkoda, że nie ma Wołowca, ale cóż. Jak będzie przejście na Gaborowej, to choć na Bystrą będzie można legalnie podejść.
Wybaczcie moje pytanie jeśli naiwne (ale nie mam doświadczenie co niektórych tutaj osób), ale w jakie szlaki po słowackiej stronie można od Kasprowego zrobić?

_________________
A my zmieniliśmy jawę w sny
Jesteśmy jak rosa, jak pył!
Ukradliśmy siłę gwiazd
I dla nas zatrzymał się czas


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt paź 16, 2007 10:10 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 15, 2007 3:03 pm
Posty: 8796
Lokalizacja: Londyn, kiedyś W-wa, jutro ... ?
Markiz napisał(a):
na Orlej jest gnój i szambo i tyle

Nie wiem bo dawno nie byłem ...
Zapewne wiele się zmieniło przez 10 lat ...
Mój kumpel od wycieczek co to pod Tatrami kiblował dość długo uciekł w Beskidy. Podobno nie mógł znieść, że z Tatr robi się lunapark ...
Chętnie się wybiorę w tatry w przyszłym roku. Zapewne żeby gdzieś pochodzić po słowackiej stronie ale chciałbym też zahaczyć i o polską stronę by się przekonać co się tam dzieje ... Mam jeszcze w Zakopcu znajomych więc może u nich bym się zatrzymał. Moja ulubiona gaździna podobno zmarła kilka lat temu. :cry: Jakbym znalazł chwilę to podjadę na cmentarz odwiedzić ją.
Wrcając do OP, to co dokładnie rozumiesz przez gnój i szambo ? Śmieci ? Rozchodzone ścieżki ? Pourywane zabezpieczenia ? Porozwalane drogowskazy ? Nieuprzejmość turystów ?

_________________
Obrazek TG


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt paź 16, 2007 10:26 pm 
Stracony

Dołączył(a): Śr wrz 19, 2007 8:59 pm
Posty: 18072
Lokalizacja: Zachodnie Pomorze/Poznań
Gustaw napisał(a):
Wrcając do OP, to co dokładnie rozumiesz przez gnój i szambo ? Śmieci ? Rozchodzone ścieżki ? Pourywane zabezpieczenia ? Porozwalane drogowskazy ? Nieuprzejmość turystów ?


To wszystko co piszesz plus tłumy. Czekanie w kolejce do łańcuchów. Faceci wycinający warianty poza zasadniczym szlakiem. Pół biedy jak niżej Ciebie bo jak wyżej to lecą Ci klamoty na łeb. Tłum, tłum i jeszcze raz tłum. Robi się Giewont z tego. Jak nie byłeś 10 lat to nie masz pojęcia jak teraz jest. Nie radzę w Polsce - jest drogo i brudno. Wal od razu na Bukowinę i Głodówkę. Tam się zatrzymaj w "Bigosówce" i zjedz pstrąga i dalej na Słowację. Mogę Ci dać namiar na pierwszorzędną kwaterę.

_________________
Mój kanał na YouTube: https://studio.youtube.com/channel/UC7G ... DING%22%7D
Zapraszam


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt paź 16, 2007 11:18 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 15, 2007 3:03 pm
Posty: 8796
Lokalizacja: Londyn, kiedyś W-wa, jutro ... ?
Markiz napisał(a):
Mogę Ci dać namiar na pierwszorzędną kwaterę.

Plan miałem taki, żeby z Luton pofrunąć wprost do Popradu. Potem pozostaje kwestia transportu z lotniska na stację kolejową. Zapewne taryfą. Potem to już sprawa prosta. Rozkład jazdy kolejki jest w necie. Gdyby atakować tylko Gierlach to nocleg w Śląskim Domu. Przy dobrej pogodzie Gierlach można by uskutecznić z UK w ... trzy dni !!! :lol: Ale się porobiło ...

_________________
Obrazek TG


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt paź 16, 2007 11:43 pm 
Nowy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt paź 16, 2007 5:19 pm
Posty: 19
Lokalizacja: z podstawówki
Gustaw napisał(a):
Plan miałem taki, żeby z Luton pofrunąć wprost do Popradu.

No patrzcie jaki fruwacz :?:
Do roboty ... ująć młoty ... nieroby ... :twisted:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr paź 17, 2007 1:32 am 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sie 31, 2007 10:13 pm
Posty: 724
Lokalizacja: Kraków
Markiz napisał(a):
Śmieci ? Rozchodzone ścieżki ? Pourywane zabezpieczenia ? Porozwalane drogowskazy ? Nieuprzejmość turystów ?

Oj tu muszę zaprotestować.
Ścieżki - no dobra, tu akurat nie sposób się niezgodzić. Ale to problem chyba całych Tatr. :P
Zabezpieczenia - byłem ostatnio rok lub dwa lata temu, pamiętam JEDEN wyrwany łańcuch, czyżby aż tak się pogorszyło przez ten czas?
Drogowskazy - tych jest jak na lekarstwo, w sumie nie zwracałem na nie nigdy uwagi (wolę patrzeć na mapę, niż na drogowskazy ;)) - chyba, że chodzi Ci o wymalowane na skałach znaczki? Tu śmiem twierdzić, że OP daje radę, trudno się zgubić ;) Chyba, że zaniedbali to odkąd tam byłem.
Nieuprzejmość turystów - to już bzdura totalna, albo ja mam wybitne szczęście do ludzi - tam nikt nie patrzy krzywo, każdy zagada, da się zagadać, ogólnie miła atmosfera i sympatia. Nie wiem, skąd takie negatywne wrażenia u Ciebie. Jedyne, co irytuje, to nieco protekcjonalny ton niektórych wyjadaczy, albo takich, co za wyjadaczy się uważają :P
Tłumy - tu masz rację, ale góry są dobrem wspólnym i zaradzić temu nie sposób ;) Skracanie sobie drogi - karygodne, kolejny raz masz rację...
Co jeszcze - gościu, który idzie za mną nie czeka, aż zwolnię 'oczko' tylko wiesza się na łańcuchu zaraz za mną... szlag po prostu trafia, to akurat jest nagminne.
Ale nazywać to szambem? Dajże spokój...

Łaaaa, trza iść spać. Dobranoc Państwu.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 261 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL