Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Śr cze 26, 2024 1:27 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 99 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: N paź 14, 2007 4:29 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Pn sie 27, 2007 10:51 pm
Posty: 397
Lokalizacja: R.Ś.
Jest jeszcze ta trzecia grupa ludzi, którzy w Tatrach spędzają 100% czasu, bo nocują w schroniskach. Im tłum w mieście tym bardziej nie przeszkadza.

Markiz napisał(a):
wyburzyć im te cholerne schroniska (da się udowodnić w wielce naukowy sposób, że zagrażają one unikalnej przyrodzie).


już to widzę, te schroniska to już tradycje rodzinne dla ich gospodarzy, nie ma takiej możliwości, żeby przestały istnieć. Zresztą w porównaniu z tym jaki syf potrafią zrobić turyści na szlaku, szkodliwa działalność samego schroniska jest moim zdaniem niewielka.
Istnieć nie przestaną, za to ceny wszystkiego łącznie z noclegami dalej będą windowane w górę, aż wreszcie skutecznie odstraszą zwykłych turystów. Pytanie tylko czy ten przebogaty turysta, dla którego ceny noclegów w schronisku będą niskie, będzie chciał nocować w schroniskowych warunkach. Pewnie nie, dlatego nie zdziwię się jeśli za jakiś czas wyrosną nam w Tatrach schroniska na miarę hotelu na Kalatówkach czy schroniska pod Pilskiem.
A o samym Zakopanem się nie wypowiadam bo staram się ograniczać przebywanie w nim, do dworca PKP
:roll:

_________________
"...góry wciąż obiecują to samo: zapomnieć, zrealizować się, być szczęśliwym. A życie upływa na przygotowaniach do tych cudownych chwil pełnych szczęścia."

http://picasaweb.google.pl/jaaga83


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N paź 14, 2007 5:51 pm 
Zasłużony

Dołączył(a): N sie 21, 2005 6:36 pm
Posty: 154
Lokalizacja: Myszków
młoda napisał(a):
A o samym Zakopanem się nie wypowiadam bo staram się ograniczać przebywanie w nim, do dworca PKP
...
woldi2007 napisał(a):
golanmac napisał:
zakopane to syf i tyle
...Ciekawi mnie ile to trzeba przezyc aby takie zdanie wyrobic sobie i tak ostro oceniac miejscowosc która odwiedza sie , jak sami piszecie bardzo sporadycznie . Stawiac osady na podstawie kilku spedzonych tam dni w roku , wydaje sie nie do konca byc sprawiedliwe .


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N paź 14, 2007 6:31 pm 
Stracony

Dołączył(a): Śr wrz 19, 2007 8:59 pm
Posty: 18072
Lokalizacja: Zachodnie Pomorze/Poznań
młoda napisał(a):
A o samym Zakopanem się nie wypowiadam bo staram się ograniczać przebywanie w nim, do dworca PKP
Rolling Eyes



Cytuj:
Ciekawi mnie ile to trzeba przezyc aby takie zdanie wyrobic sobie i tak ostro oceniac miejscowosc która odwiedza sie , jak sami piszecie bardzo sporadycznie . Stawiac osady na podstawie kilku spedzonych tam dni w roku , wydaje sie nie do konca byc sprawiedliwe .


No i właśnie. Cokolwiek kto sądzi to się nie da oddzielić Zakopanego od Tatr. Jak sądzę, nie można tego samego powiedzieć o Smokovcu i innych miejscowościach z południowej strony ale o to by się trzeba Słowaków i Węgrów zapytać (tak, Węgrów, to nie pomyłka). Cokolwiek by nie sądzić na ten temat Zakopane to miejsce magiczne, wręcz kultowe, choć aktualne władze wiele w tym zakresie psują. Zakopane to miejsce, w którym czuło się jeszcze nadal czuje się historię. Kto tego nie wie, ten jest pon prostu jakby uboższy a Tatry są dla niego taką specyficzną salą gimnastyczną. Niestety jest to pokłosie weekendowego modelu bytności w Tatrach. Coś, Kochani, straciliście i tracicie nadal.
@Młoda - czy na Pęksowym Brzyzku też nie byłaś? W Muzeum Tatrzańskim też, rodzice nie zaprowadzili do Muzeum Makuszyńskiego, w Galerii Hasiora też nie byłaś, w Muzeum w willi Atma też nie (i jeszcze parunastu innych miejscach)? Odpowiesz pewnie, że nie miałaś na to czasu. Nie wierzę, tak często pada deszcz, wtedy jest aż za wiele czasu na to.

_________________
Mój kanał na YouTube: https://studio.youtube.com/channel/UC7G ... DING%22%7D
Zapraszam


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N paź 14, 2007 6:40 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Pn sie 27, 2007 10:51 pm
Posty: 397
Lokalizacja: R.Ś.
Owszem byłam, od historycznej i zabytkowej strony Zakopane widziałam i uważam, że pod tym względem jest piękne i warte zwiedzenia. Nie czuję się o nic uboższa. Problem w tym, że w Tatrach jestem najczęściej w sezonie letnim, kiedy Zakopane jest totalnie zapchane wczasowiczami więc idę w Tatry po to, żeby od tej cywilizacji się trochę odciąć. Cywilizację mam na co dzień.

Pewnie zaraz mi powiesz, że przecież w sezonie letnim w samych Tatrach też są tłumy ludzi więc jak tu się odciąć? Ano można, otoczenie inne, przyroda, widoki i zawsze fajne towarzystwo górskich turystów.

_________________
"...góry wciąż obiecują to samo: zapomnieć, zrealizować się, być szczęśliwym. A życie upływa na przygotowaniach do tych cudownych chwil pełnych szczęścia."

http://picasaweb.google.pl/jaaga83


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N paź 14, 2007 8:42 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 28, 2007 1:34 pm
Posty: 4450
Lokalizacja: lkr
śmieszne... jak sie chce dyktować ceny dla elit to ciekawe czy standardy będą adekwatne do cen, jak narazie co najmniej 80% kwater i pensjonatów nie zasługuje na ceny które się dyktuje turystom... ciekawe kto sfinansuje podniesienie tych "elitarnych standardów" właścicielom prywatnych kwater

pan starosta opowiada bajki...

_________________
Zrozumcie, że państwo chce tylko waszego dobra. Całego waszego dobra...

Picasa
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N paź 14, 2007 10:02 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 23, 2007 8:24 am
Posty: 1260
Lokalizacja: Sosnowiec - Kraków
peepe napisał(a):
pan starosta opowiada bajki...


Jak większość ludzi z władzą w rękach ;]

_________________
"Walcz, walcz, walcz
Twój bunt przewyższy nawet bogów gniew...
Walcz, walcz, walcz
Do końca dni...
Walcz, walcz, walcz
Choć Twoją bronią będzie tylko śpiew...
Walcz, walcz, walcz
Ze strachem swym..."


Daab - Przesłanie z daleka


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N paź 14, 2007 10:19 pm 
Stracony

Dołączył(a): Śr wrz 19, 2007 8:59 pm
Posty: 18072
Lokalizacja: Zachodnie Pomorze/Poznań
peepe napisał(a):
jak sie chce dyktować ceny dla elit

Wpierw należałoby ustalić co to elita. Pan starosta trochę nazwisk z dawnych lat wymienił ale tak się składa, że większość z tych osób w nadmiernie wysokie zasoby pieniędzy nie obfitowała.


peepe napisał(a):
ciekawe czy standardy będą adekwatne do cen

To już jest kwestia rynku.

peepe napisał(a):
jak narazie co najmniej 80% kwater i pensjonatów nie zasługuje na ceny które się dyktuje turystom.

Prawdopodobnie tak ale to znowu kwestia czy trzeba się poddawać dyktatowi. Tak nawiasem - trochę rozumiem hotelarzy i kwaterodawców - średni czas pobytu turysty w Zakopanem wynosi gdzieś ok. 2.5 dnia (wg. rocznika statystycznego) - proszę zobaczyć jaka częstotliwość prania bielizny pościelowek


peepe napisał(a):
ciekawe kto sfinansuje podniesienie tych "elitarnych standardów" właścicielom prywatnych kwater

Nikt, jak nie zdołają się dostosować to wylecą z gry. Znowu reguły rynku.

Tak mi się nasuwa na myśl - strasznie tkwimy w socjalizmie menalnie.

_________________
Mój kanał na YouTube: https://studio.youtube.com/channel/UC7G ... DING%22%7D
Zapraszam


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N paź 14, 2007 10:20 pm 
Weteran

Dołączył(a): N paź 16, 2005 11:34 pm
Posty: 125
Lokalizacja: płaska kraina nad Wisłą
Ja mam inna propozycje: Zakopane dla obcokrajowców! Na granicach miasta należy wybudować szlabany, postawić służby mundurowe z bronią, aby sie mysz nie prześlizneła, znaczy aby żadem Polak nie mógł wejśc na teren takiego "obozu". Zrobić przecież można miasto "policyjne". To miasto będzie dla "elyty" zagramanicznej.

A tak poważnie: Boję sie, że jesli plany obecnych "Żywych Bogów " się spełnią ( a to jest mozliwe- gdzie kończy sie logika, zaczyna sie Polska) to trzeba będzie spełniać ich zachcianki i dowieźć elytę do miejsca zwiedzania bo pieszo nie pójdzie, i... co dalej? Wybudować trasy dla środków transportu do Giewontu, Gęsiej Szyi i innych ciekawych miejsc? Elyta bedzie wymagać aby ja dowieźć a nie pocić się podczas podejścia na szczyt. A do Morskiego Oka to samochodzikami pod same schronisko może trzeba ich będzie podwieźć? A może tylko w saunach będa siedzieć, zażywać masaży?, to co wtedy? Jak park zarobi na siebie?

A może należałoby oddać władze w obce rece np. wujek Helmut lub ciocia Helga mogą przejąć miasto. Sadzę, że lepiej rządziliby obcy i nie wymyślali bzdur. Nasi już sobie wyraźnie nie radzą. Brak im pomysłów.
Eh... rzygać się chce jak się czyta o "zamknietym" dla przeciętnego turysty mieście.

_________________
Jestem tylko amatorem fotografii i turystyki górskiej. Canon EOS 450D i trochę "złomu" fotograficznego.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N paź 14, 2007 10:28 pm 
Stracony

Dołączył(a): Śr wrz 19, 2007 8:59 pm
Posty: 18072
Lokalizacja: Zachodnie Pomorze/Poznań
Tuptuś napisał(a):
Ja mam inna propozycje: Zakopane dla obcokrajowców! Na granicach miasta należy wybudować szlabany, postawić służby mundurowe z bronią, aby sie mysz nie prześlizneła, znaczy aby żadem Polak nie mógł wejśc na teren takiego "obozu". Zrobić przecież można miasto "policyjne". To miasto będzie dla "elyty" zagramanicznej.


Już było, w latach 1939-45.

_________________
Mój kanał na YouTube: https://studio.youtube.com/channel/UC7G ... DING%22%7D
Zapraszam


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N paź 14, 2007 10:57 pm 
Weteran

Dołączył(a): N paź 16, 2005 11:34 pm
Posty: 125
Lokalizacja: płaska kraina nad Wisłą
to można jeszcze zrobić powtórkę :mrgreen:

_________________
Jestem tylko amatorem fotografii i turystyki górskiej. Canon EOS 450D i trochę "złomu" fotograficznego.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N paź 14, 2007 11:42 pm 
Zasłużony

Dołączył(a): Pn sie 13, 2007 12:06 am
Posty: 161
Lokalizacja: Radom
Markiz napisał(a):
Kto tam kiedyś nie spał, jadł a najczęściej pił - Żeromski, Sienkiewicz, Szymanowski, Witkiewicz, Witkacy, Modrzejewska... wszyscy.

Witkiewicz, a nawet i Witkacy? :mrgreen:

Ja proponuję, aby na wzór pomysłodawców w Alpach starosta dobudował Giewont na wysokość, która przerośnie MB, bo na wypiętrzenie może się nie doczekać. No dobra, przesadziłem, ale Gierlach mógłby "dogonić" :D. A dla podkreślenia swojej megalomanii zamiast krzyża niech wmuruje swoją postać na wzór Jezusa w brazylijskim Rio.
Tu to dopiero piszą niestworzone historie:
http://www.bryla.pl/bryla/1,85299,4556860.html
Np. ten fragment: "Mały Matterhorn pozostawał zawsze w cieniu większego brata. Ze swoim 3883 m. n.p.m. pokonywał w przedbiegach wszystkie polskie szczyty jednak na tle alpejskich towarzyszy wypadał raczej blado. Oczywiście pod warunkiem, że spojrzymy na niego z typowo ludzkiej perspektywy uwielbienia dla liczb i rankingów. Faktem jest jednak, że tamtejsza ekstraklasa zaczyna się od okrągłych 4000 i to niezależnie od uroku danego miejsca. Każdy ekonomista z prawdziwego zdarzenia potrafi docenić znaczenie planów długofalowych. Jednak oczekiwanie kilkuset tysięcy lat na ewentualne wypiętrzenie szczytu raczej nie wchodziło w grę... Postanowiono więc brakujące 117 metrów dobudować." :mrgreen:

Wychodzi na to, że zakopiański starosta to pikuś


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn paź 15, 2007 8:25 am 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N cze 24, 2007 9:52 am
Posty: 709
Lokalizacja: Dolny Śląsk / 400km do Tatr
o tym słyszalem mowe w TV. Górale sie buntowali. Bo to nie tylko hotele ale i dojazd do nich. W planach jest u podnóża gór droga (jakaś dwu pasmówka) z Zakopanego w stronę kościeliskiej i chyba do chochołowskiej ma prowadzić i do Słowacji coś w stylu obwodnicy Tatr Z Krakowa do Zakopanego też oczywiście, by elyty nie stały w korkach.

A ten starościna to sie chyba z d*** na rozumy pozamieniał :P :!: :!: :!:

_________________
Góry, podobnie jak morze i kobiety, są kapryśne i nieprzewidywalne


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn paź 15, 2007 8:29 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 20, 2005 3:25 pm
Posty: 4015
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski
marx napisał(a):
. W planach jest u podnóża gór droga (jakaś dwu pasmówka)


To prawda, rowniez to widzialem w tvp. Sama koncepcja moze i sluszna, bo zlikwiduje korki, co dla srodowiska nie jest bez znaczenia, ale... Ten projekt ktory jest rozwazany, wg jego przeciwnikow, zaklada zburzenie setek domow przy Zakopiance a to juz jest niedopuszczalne i naganne.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn paź 15, 2007 10:26 am 
Zasłużony

Dołączył(a): Pn sie 13, 2007 12:06 am
Posty: 161
Lokalizacja: Radom
Ali7 napisał(a):
Stanisław Ignacy "Witkacy" Witkiewicz był synem Stanisława Witkiewicza.
To Ci coś wyjaśnia?

W sumie racja, ale wypada przyznać, że myśląc o Witkiewiczu, każdy najpierw pomyśli o tym co nosił ksywę "Witkacy". Zwracam honor Markizowi :) . Po prostu nie skojarzyłem, może z powodu zasług marnych w porównaniu z synem.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn paź 15, 2007 10:46 am 
Stracony

Dołączył(a): Śr wrz 19, 2007 8:59 pm
Posty: 18072
Lokalizacja: Zachodnie Pomorze/Poznań
PiKeczup napisał(a):
może z powodu zasług marnych w porównaniu z synem.


Dyskusyjne! Witkiewicz ojciec stworzył styl, który cała Polska, w znacznym procencie błędnie (proszę pojechać do Chochołowa i Witowa) uznała za kwintesencję podhalańskiego i zakopiańskiego stylu w budownictwie i rzeżbie. Literacka spuścizna Witkiewicza ojca raczej zapomniana i z gatunku "ramotowatych". Natomiast Witkacy? Nie tylko Polska ale i spora część literackiej i teatralnej Europy przed sporo laty uznała go za geniusza i prekursora "nowego" teatru. Jak mi się zdaje, ta fascynacja albo już minęła albo szybka mija i pewnie nie za długo Witkacy będzie tylko bohaterem pociesznych historyjek jak to malował lub rysował na "haju" i na odwrocie dzieła zapisywał ile i czego wypił lub wziął. W Słupsku na zamku jest jego galeria, jak dacie parę złotych paniom dyżurnym to odwrócą i pokażą.

_________________
Mój kanał na YouTube: https://studio.youtube.com/channel/UC7G ... DING%22%7D
Zapraszam


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn paź 15, 2007 10:48 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 03, 2005 1:09 pm
Posty: 22106
Ave. My mamy co roku dwa etapy turystyki: jednodniowe wyjazdy ( wtedy mamy kontakt z PKS ) i dłuższe pobyty. Nocleg na ulicy Goszczyńskiego. A, że tak robimy od kilku lat to trochę poznałem to miasto. O wyglądzie Krupówek to nawet nie ma sensu się wypowiadać. Cmętarz, Muzeum Tatrzańskie, zabytkowe wille - to prawdziwe zabytki. I co jeszcze - no chyba nic w tym mieście ciekawego nie ma.

A dla "elyt" - to gdzie te hotele i baseny w centrum miasta zbudują? Bo chyba "elyty" nie będą chciały mieszkać na obrzeżach. Równie Krupowe przerobią na plac budowy ?

P.s. 1 Idą wybory. Zawsze po wyborach są zmiany. Jak długo ten "straostek" czy "burmistrzek" się utrzyma ?

P.s. 2 Zapomniałem dodać , że co raz częściej zalegamy w schronisku. Tak więc to miasto to dla nas raczej punkt przerzutowy lub miejsce wieczornych dysput. Często pod gołym niebem. Więc niech się "elytują" na zdrowie :lol:

_________________
"Stary jestem, mam sklerozę, czas umierać" 09.IX.2006 - rozstaj dróg w Dolince za Mnichem

"Stałem się nowym użytkownikiem ale ten nowy też musi posta napisać"


Ostatnio edytowano Pn paź 15, 2007 10:51 am przez Łukasz T, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn paź 15, 2007 10:50 am 
Stracony

Dołączył(a): Pn lut 11, 2013 4:09 pm
Posty: 9871
Lokalizacja: FCZ
on też wymyślił metodę obrony przed miśkiem w górach :!:
trzeba mu amfe sypnąć na nos :lol:
kilka tych dzieł czytałem z ciekawości min.to gdzie opisywał różne użwyki i mowiłe ze szkodza poza jedna chyba..
generalnie człowiek interesujący 8)

_________________
NIE MA LEPSZEGO OD MIĘGUSZA WIELKIEGO!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn paź 15, 2007 10:52 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 20, 2005 3:25 pm
Posty: 4015
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski
Łukasz T napisał(a):
P.s. 2 Zapomniałem dodać , że co raz częściej zalegamy w schronisku. Tak więc to miasto to dla nas raczej punkt przerzutowy lub miejsce wieczornych dysput. Często pod gołym niebem. Więc niech się "elytują" na zdrowie :lol:


A jak schroniska tez beda dla elyty? I zrobia dajmy na to z Moka wielkie jacuzzi :lol: ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn paź 15, 2007 10:58 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 03, 2005 1:09 pm
Posty: 22106
No to będzie ciekawie :lol: :wink: :wink: :wink:

Mamy w Polsce Zadni Mnichowy Stawek. W okolicach Zadniego Mnicha. Może tam zrobić dla elyt podgrzewany basenik ?

Mimo wielu idiotyzmów narodowych to ten raczej nie przejdzie. Np z powodu reakcji "ciułaczy turystycznych" czyli właściecieli tych kwater, które nigdy nie przekroczą pewnego standartu :lol: . Oni będą nawet odstawiać samospalenia pod Urzędem Miasta :lol: I pytanie : jak liczne mamy te elyty w kraju ? I wszyscy oni zapragną wydawać pieniądze u podnóża Tatr ? Chyba pan burmistrz za dużo zainwestował w budowane hotele i chce przez wyższe ceny choć trochę nakładów odzyskać. Życzę powodzenia :lol:

_________________
"Stary jestem, mam sklerozę, czas umierać" 09.IX.2006 - rozstaj dróg w Dolince za Mnichem

"Stałem się nowym użytkownikiem ale ten nowy też musi posta napisać"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn paź 15, 2007 11:13 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 15, 2007 3:03 pm
Posty: 8796
Lokalizacja: Londyn, kiedyś W-wa, jutro ... ?
Super wątek.
Czy ktoś poważnie myśli, że te czy inne plany w/s Zakopanego ktokolwiek kiedykolwiek zrealizuje ? Spokojnie. Nie ma szans. Nie chcę się tu rozpisywać o moich relacjach z Zakopanem bo szkoda mi trochę czasu. Napiszę tylko, że jest to bardzo nietypowe miejsce, które kocham i nienawidzę jednocześnie. Piękne i tandetne. Dla mnie jedno jest "oczywiste" (piszę jak Pan Jarosław K), że miasto to jest raczej efektem chaotycznego rozwoju przez ostatnie circa 100+ lat. Ten chaos wynika ze specyfiki miejsca i jego mieszkańców. I dlatego myślę, że mimo szczerych chęci nikt tu nic nowego ciekawego nie zdziała a z ambitnych planów zrealizuje się pewnie jakieś 5%. Można spać spokojnie.

Wasz Gucio


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn paź 15, 2007 11:17 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 03, 2005 1:09 pm
Posty: 22106
Przepraszam bardzo - zapomniałem o jeszcze jednym miejscu, które być może będzie zachwycać - odnawiane Kuźnice.

_________________
"Stary jestem, mam sklerozę, czas umierać" 09.IX.2006 - rozstaj dróg w Dolince za Mnichem

"Stałem się nowym użytkownikiem ale ten nowy też musi posta napisać"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn paź 15, 2007 11:18 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 03, 2005 1:09 pm
Posty: 22106
Ali7 napisał(a):
To może lepiej w Staszicowym? Kolor wody już jest taki basenowy


Nie. Za łatwe dojście. Podejście pod Zadni to będzie dla elyt "szkoła przetrwania" :lol: :wink:

_________________
"Stary jestem, mam sklerozę, czas umierać" 09.IX.2006 - rozstaj dróg w Dolince za Mnichem

"Stałem się nowym użytkownikiem ale ten nowy też musi posta napisać"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn paź 15, 2007 11:36 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 23, 2006 8:39 am
Posty: 5110
Lokalizacja: daleko od gór
Markiz napisał(a):
W Słupsku na zamku jest jego galeria, jak dacie parę złotych paniom dyżurnym to odwrócą i pokażą.
Zamek Książąt Pomorskich... Już zanotowałem. Sprawdzę w okolicy Świąt Bożego Narodzenia. (Zainwestuję te parę złotych dla pań... :wink: ). Do tej pory wdziałem tam tylko kolekcje prac J. Malczewskiego. Niezłą skądinąd.

_________________
W życiu piękne są tylko chwile. (R. Riedel)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn paź 15, 2007 1:43 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr wrz 06, 2006 7:01 pm
Posty: 3482
Lokalizacja: Monoklina Beskidzka
Łukasz T napisał(a):
Nocleg na ulicy Goszczyńskiego.

DW Belami - tam się prawie wychowałem. Jak teraz wygląda ? Byłem w Zakopcu w maju po wielu latach przerwy ale tam nie trafiłem.

W temacie: to dla mnie niech sobie robią co chcą. Ja i tak omijam to miejsce dużym łukiem i tak już zostanie. Żona mnie namówiła w tym roku, uparła się żeby dziecku pokazać. Galeria na Chramcówki była zamknięta to zobaczył tłumy na Kupówkach, Gubałówce, kilkudziesięciometrową kolejkę do bankomatu, nabite na full knajpy i może jeszcze parę rzeczy, które mu sie w tym tłumie gdzieś i tak pogubiły. Ludzie jacyś nerwowi, spięci. No, może nie wszyscy, bo ci co wypici to nawet nie. Syf na trzeźwo nie do zniesienia ! Nawet ślubna stwierdziła na koniec, że jednak miałem rację i mogła mnie posłuchać bo wyszło na to, że tylko straciliśmy dzień i parę stówek.
Niech sobie robią co chcą, mam to głęboko w doopie. Jak chcą mieć elitarny kurort to może i będą go mieli. I tym gorzej dla nich bo życie i tak jak zwykle dopisze do tego swój hepiend jak choćby pół wieku temu z hakiem i... hakenkreuzem. A potem to już się tylko na przemian wstydzić albo denerwować pozostanie. U nas na wsi mawiają, że chytry to dwa razy traci. I gadają ludzie, że elita że wschodu już ponoć tłumnie przybywa :lol:

_________________
Po latach nie pamiętasz makabry tylko to, co najpiękniejsze. No chyba, że jesteś z natury zgorzkniałym zgredem, to zapamiętasz co innego...
Starsza pani w kapeluszu albo ktoś młodszy w kasku


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn paź 15, 2007 1:46 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 03, 2005 1:09 pm
Posty: 22106
Jędruś napisał(a):
I gadają ludzie, że elita że wschodu już ponoć tłumnie przybywa


Już tam siedzi. Tubylcza inicjatywa gospodarcza ponoć nauczyła się już 20 słów po rosyjsku.

Jędruś napisał(a):
DW Belami - tam się prawie wychowałem. Jak teraz wygląda ?


4 piętrowy prostokąt z balkonami? Jak to ten to w remoncie.

_________________
"Stary jestem, mam sklerozę, czas umierać" 09.IX.2006 - rozstaj dróg w Dolince za Mnichem

"Stałem się nowym użytkownikiem ale ten nowy też musi posta napisać"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn paź 15, 2007 2:24 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 15, 2007 3:03 pm
Posty: 8796
Lokalizacja: Londyn, kiedyś W-wa, jutro ... ?
Jędruś napisał(a):
I gadają ludzie, że elita że wschodu już ponoć tłumnie przybywa

Prawdziwa elyta ze wschodu to się od lat rozbija po takich miejscach jak np to : http://www.courchevel.com/
Ciekawe bo jeszcze niedawno (kilka lat wstecz) ta strona www była dostępna w wersji rosyjskiej (!). Czyżby wyniesli się do ... Zakopanego :!: :?: :lol:

_________________
Obrazek TG


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn paź 15, 2007 2:30 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 23, 2006 8:39 am
Posty: 5110
Lokalizacja: daleko od gór
O żesz w mordę! :evil: Do Cichca na szczęście jeszcze ELITA ZE WSCHODU nie dotarła. 8)

_________________
W życiu piękne są tylko chwile. (R. Riedel)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn paź 15, 2007 2:35 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pn paź 17, 2005 5:35 pm
Posty: 7568
Lokalizacja: z lasu
A w cholerę, niech sobie to Zakopane nawet na Majorkę zabiorą, będzie więcej spokoju w Tatrach. Już w obecnej formie mnie odrzuca.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn paź 15, 2007 2:40 pm 
Stracony

Dołączył(a): Śr wrz 19, 2007 8:59 pm
Posty: 18072
Lokalizacja: Zachodnie Pomorze/Poznań
Gustaw napisał(a):
Prawdziwa elyta ze wschodu to się od lat rozbija po takich miejscach jak np to : http://www.courchevel.com/
Ciekawe bo jeszcze niedawno (kilka lat wstecz) ta strona www była dostępna w wersji rosyjskiej (!). Czyżby wyniesli się do ... Zakopanego Exclamation Question Laughing


Są elity i elity rosyjskie. Kilka lat temu byłem na targach branży drzewnej w Moskwie. Super drogie meble całkowicie z drewna (żadne tam gówniane płyty) i powlekane okleinami naturalnymi, bardzo często stylizowane na historyczne szły jak woda. Zbyt znajdowały też meble z płyt lecz okleinowane foliami naturalnymi.
A u nas w sklepach - płyta laminowana, czyli na wierzchu papier udający drewno. Takie też idą w Moskwie - ale to biedacy kupują.

Zakopane ma też swoją niszę "nowych ruskich". I jest z niej cholernie zadowolona.

_________________
Mój kanał na YouTube: https://studio.youtube.com/channel/UC7G ... DING%22%7D
Zapraszam


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn paź 15, 2007 2:44 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr wrz 06, 2006 7:01 pm
Posty: 3482
Lokalizacja: Monoklina Beskidzka
Łukasz T napisał(a):
Już tam siedzi. Tubylcza inicjatywa gospodarcza ponoć nauczyła się już 20 słów po rosyjsku.

Aż 20 ? Dwa całkiem wystarczą. "Rosyjski dla opornych - Ceper" v2.0 beta
dieńgi - dutki
dawaj - dawaj

Łatwe, prawda ? Całkiem wystarczy.

Łukasz T napisał(a):
4 piętrowy prostokąt z balkonami? Jak to ten to w remoncie.
Stylowy nie był. Chyba ten.

Gustaw napisał(a):
Prawdziwa elyta ze wschodu to się od lat rozbija po takich miejscach jak np to : http://www.courchevel.com/
Ciekawe bo jeszcze niedawno (kilka lat wstecz) ta strona www była dostępna w wersji rosyjskiej (!). Czyżby wyniesli się do ... Zakopanego :!: :?: :lol:

To elita elit :lol:

Kaytek napisał(a):
A w cholerę, niech sobie to Zakopane nawet na Majorkę zabiorą, będzie więcej spokoju w Tatrach. Już w obecnej formie mnie odrzuca.

Egzaktli :D :lol:

_________________
Po latach nie pamiętasz makabry tylko to, co najpiękniejsze. No chyba, że jesteś z natury zgorzkniałym zgredem, to zapamiętasz co innego...
Starsza pani w kapeluszu albo ktoś młodszy w kasku


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 99 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 30 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL