Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest N cze 16, 2024 4:47 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2913 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 98  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: N wrz 02, 2007 8:28 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Pn sie 27, 2007 10:51 pm
Posty: 397
Lokalizacja: R.Ś.
Jedź śmiało nawet w ciemno, nie wyrzucają zapewniam Cię :D swoją drogą 20-go też będę tam prosić o podłogę :wink:

_________________
"...góry wciąż obiecują to samo: zapomnieć, zrealizować się, być szczęśliwym. A życie upływa na przygotowaniach do tych cudownych chwil pełnych szczęścia."

http://picasaweb.google.pl/jaaga83


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N wrz 02, 2007 9:32 pm 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz gru 28, 2006 12:06 am
Posty: 220
Lokalizacja: Gdańsk
młoda napisał(a):
Jedź śmiało nawet w ciemno, nie wyrzucają zapewniam Cię :D swoją drogą 20-go też będę tam prosić o podłogę :wink:


ja dopiero po 23 wrzesnia:D do zobaczenia na szlaku:D

_________________
"Ku mej kołysce wiał od Tatr o skrzydła orle otarty wiatr..."


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr wrz 05, 2007 10:41 am 
Swój
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr paź 25, 2006 11:24 am
Posty: 40
Joseph napisał(a):
Hej,

Wie może ktoś jak to jest z miejscami noclegowymi w schronisku w Dolinie Pięciu Stawów we wrześniu?
Pozdrawiam


a ja mam pytanie czy w "Pięciu Stawach" jest coś takiego jak przechowalnia bagażu tudzież coś w tym rodzaju(u pani Gieni na zapleczu:) - co by nie targać wszystkiego ze soba albo na sobie:)?

_________________
illegal this
illegal that
look at my life is a full of this things


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr wrz 05, 2007 11:45 am 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 29, 2006 6:58 pm
Posty: 690
Lokalizacja: Dolny Śląsk
w Piątce sporo miejsca, na podłodze i w pokojach, można śmiało wyruszać :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz wrz 06, 2007 10:24 am 
Nowy

Dołączył(a): N cze 04, 2006 12:23 pm
Posty: 10
Lokalizacja: Bydgoszcz
Ja potwierdzam "5" to najpiękniejsze i najlepsze schronisko-szkoda że nie ma takich więcej...
Przechowalni nie znalazłam, bo nawet nie szukałam - plecak umieściłam "pod sufitem" :lol: w jadalni.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz wrz 06, 2007 10:27 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 03, 2005 1:09 pm
Posty: 22106
koalinita napisał(a):
plecak umieściłam "pod sufitem" w jadalni.


Chcieliśmy tam kiedyś umieścić kolegę ale się ocknął :lol: :wink:

_________________
"Stary jestem, mam sklerozę, czas umierać" 09.IX.2006 - rozstaj dróg w Dolince za Mnichem

"Stałem się nowym użytkownikiem ale ten nowy też musi posta napisać"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N lis 04, 2007 7:19 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn wrz 05, 2005 9:12 am
Posty: 6269
Lokalizacja: Warszawa/Skierniewice
Od 12.XI remont schroniska Murowaniec, rezerwacje nie są udzielane.

_________________
Pozdrawiam
Jacek
Obrazek

___________
..Umiem być ciszą, Kończę się w twoim śnie, Ostatnie echo jest ciszą to miejsce gdzie kończy się twoje spojrzenie..


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N lis 04, 2007 7:55 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt paź 14, 2005 9:18 am
Posty: 3112
Lokalizacja: z Manczy
Do kiedy?? Zostaje Betlejemka 8)

_________________
"Posekaj, posekaj"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N lis 04, 2007 9:03 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sty 08, 2007 7:35 pm
Posty: 3100
Lokalizacja: G.E.K.O.N.Y.
don napisał(a):
Od kiedy to już wiem, ale do kiedy.

Cytuj:
W zwiazku z zaplanowanym remontem schroniska, w terminie 11-16/17 listopada 2007r. nie udzielamy zadnych noclegów. Za utrudnienia przepraszamy.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lis 06, 2007 1:12 pm 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz gru 28, 2006 12:06 am
Posty: 220
Lokalizacja: Gdańsk
koalinita napisał(a):
Ja potwierdzam "5" to najpiękniejsze i najlepsze schronisko-szkoda że nie ma takich więcej...
Przechowalni nie znalazłam, bo nawet nie szukałam - plecak umieściłam "pod sufitem" :lol: w jadalni.


Popieram, w tym roku przenioslam swoje uwielbienie schronu z Murowanca na Piatke, a to ze wzgledu na to, ze piatka przyjmie turyste kazdego Tatr spragnionego :wink: :wink:

_________________
"Ku mej kołysce wiał od Tatr o skrzydła orle otarty wiatr..."


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lis 07, 2007 6:52 pm 
Stracony

Dołączył(a): So lis 03, 2007 11:11 pm
Posty: 4104
Lokalizacja: Kraków K.E.G.
W sumie też tak uważalem ,że Piątka jest the best.
Ale jak tak sobie wspominam lata w Tatrach to tak:
Kondratowa : bardzo milo i kultowo
Roztoka; spokój i cisza poza szlakami
Ornak-wiele razy bylem SAM w tym schronisku -super klimat i kominek
Chocholowska -czasami milo ( bo daleka dolina ) -trochę zimno w zimie

Gąsienica jest na ogól strsznie pelna ( zima zwlaszcza ) i dość nieprzychylna turyście ( to taki biznes raczej jest )
Kalatówy -pomijamy z litości i nie piszemy nic

_________________
Krakowska Ekipa Górska -KEG
www.keg.yoyo.pl STRONA O GÓRACH


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lis 07, 2007 6:54 pm 
Stracony

Dołączył(a): So lis 03, 2007 11:11 pm
Posty: 4104
Lokalizacja: Kraków K.E.G.
A jeszcze jedno pytanko do ludzi :

KASPROWY ????? Spal ktoś na Kasprowym ?????
:alien:

_________________
Krakowska Ekipa Górska -KEG
www.keg.yoyo.pl STRONA O GÓRACH


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lis 08, 2007 9:50 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 03, 2005 1:09 pm
Posty: 22106
Mo kolega. W budynku meteo. Z racji pracy.

_________________
"Stary jestem, mam sklerozę, czas umierać" 09.IX.2006 - rozstaj dróg w Dolince za Mnichem

"Stałem się nowym użytkownikiem ale ten nowy też musi posta napisać"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lis 08, 2007 11:04 am 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Wt wrz 26, 2006 10:56 am
Posty: 1119
Lokalizacja: Warszawa
Cytuj:
Chocholowska -czasami milo ( bo daleka dolina ) -trochę zimno w zimie


"Jak jest zima to musi byc zimno... Pani Kierowniczko, takie jest odwieczne prawo natury" :)

_________________
Maciej Łuczkiewicz
http://naszegory.info - nasza strona o górskich wyprawach
http://czarnobyl1986.info - moja strona o wyprawach do "zakazanego" miejsca


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lis 08, 2007 6:36 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt cze 14, 2005 4:40 pm
Posty: 6853
Lokalizacja: WOŁOMIN
Luka3350 napisał(a):
Chocholowska -czasami milo ( bo daleka dolina ) -trochę zimno w zimie


To że zimno to fakt. Słabo grzeją i tyle. Temperatura wody pod prysznicem zbliżona do tej ze strumienia.


Luka3350 napisał(a):
Kalatówy -pomijamy z litości i nie piszemy nic


Z racji tego iż mój pociąg przybył do Zakopca przed 22gą to postanowiłem skorzystać z usług Kalatówek. Wcześniej wykonałem telefon i wszystko uzgodniłem. Bardzo miło i wszystko załatwione perfekcyjnie.

_________________
Wchodzi Kaczyński do sklepu a tam wszędzie WINA TUSKA :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lis 08, 2007 7:41 pm 
Stracony

Dołączył(a): So lis 03, 2007 11:11 pm
Posty: 4104
Lokalizacja: Kraków K.E.G.
KWAQ9 -kiedyś udalo mi się namówić rodzinkę w postaci dwóch kobiet na wycieczkę zimową w Tatry i spaliśmy w chocholowskiej.
Byliśmy jedynymi turystami i temperatura w pokoiku byla powiedzmy delikatnie -niziutka !
No i teraz w taterki sam popycham. Np. w najbliższą sobotę też jadę sam :-(

_________________
Krakowska Ekipa Górska -KEG
www.keg.yoyo.pl STRONA O GÓRACH


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lis 08, 2007 8:13 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sty 08, 2007 7:35 pm
Posty: 3100
Lokalizacja: G.E.K.O.N.Y.
Ale narzekacie,trzeba sie znieczulic przed snem i jest ciepło :lol:
Ale w schronie przy Zielonym Stawie to było fajnie zimno,juz miałem przy butach sie walnąć :lol:

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lis 08, 2007 10:48 pm 
Swój

Dołączył(a): Pt lip 21, 2006 6:11 pm
Posty: 76
Lokalizacja: Przemyśl
Ech...temat dyskusji przypomina mi pierwsze studia, i prace licencjacka - "Schroniska górskie PTTK w Tatrach" Cieżko było o materiały ale jakoś poszło, może kiedyś zrobie z tego magisterke. Jak ktoś jest na etapie pisania pracy to polecam ten temat, o ile pozwala na to kierunek studiów oczywiście. Można dogrzebać się do interesujących ciekawostek. No i służe w miarę możliwości pomocą.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lis 13, 2007 4:44 pm 
Nowy

Dołączył(a): Pt paź 26, 2007 10:32 pm
Posty: 5
Bylem we wrzesniu b.r. i bez problemu bylo mozna przenocowac w betlejemce


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt gru 28, 2007 2:48 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 13, 2005 2:03 pm
Posty: 11090
Lokalizacja: Poznań
Może by się tak każdy podzielił swoimi sposobami na noclegi w schroniskach. Ale same konkrety np. co zabiera ze sobą, jak sobie radzi z zimnymi prysznicami, gdzie suszy rzeczy, gdzie ładuje komóry itp

- biorę śpiwór i karimate jeśli nie mam pewnego noclegu, chyba, że mam zarezerwowane łóżko z pościelą

- kubek i sztućce

- gąbkę, jak jest zimna woda pod prysznicem, zawsze trochę łatwiej się spłukać gąbką niż wejść pod lodowaty prysznic

- kuchnia jest przeważnie czynna od 8 - 21 więc herbatę w termosie na następny dzień trzeba już zalać wieczorem

- komórki można naładować w recepcji, choć w Starym Moku było gniazdko w pokoju czy kuchni, w kuchni jest nawet elektryczny czajnik więc herbatę można zalać kiedy się chce a w łazience są suszarki do butów

- łózko można już zająć od 11 czy 12 w południe, pokoje są zamykane i klucze zostawiane w recepcji więc teoretycznie rzeczy pozostawione w pokoju nie powinny zginąć
klucze od Starego Moka są w bufecie

- zostawienie czegoś na łóżku wiadomo, oznacza, że to łóżko sobie zajeliśmy

- jak w schronisku pod prysznicem jest ciepła woda to nie oznacza, że jest tam przez cały czas, więc należy wykorzystywać te momenty kiedy jest mniej ludzi i jest ciepła woda :)

- nie liczyć w sezonie na nocleg w Chacie pod Rysami gdy się nie ma rezerwacji lub nie zejdzie się z gór już wieczorem, bo wtedy można jedynie liczyć na glebe

- nigdy nie brać pod uwagę noclegu w Śląskim Domu, chyba, że ma się naprawdę gruby portfel a i tak nie zawsze są tam wolne łóżka

- dać zarobić słowackim hatarom a wtedy na pewno będą mili i nie będzie żadnych kłopotów, czyli zwyczajnie kupić u nich piwko i obiadek a nie wcinać w schroniskowej jadalni własnych kanapek :)

- w Zielonym Plesie zwrócić uwagę ile wydają reszty :)
tam śniadanko nie jest w cenie noclegu

- w Terince śniadanko jest w cenie noclegu i można liczyć na karimate od Miro :)

_________________
Tatrzańskie szlaki..


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt gru 28, 2007 3:13 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 23, 2007 8:24 am
Posty: 1260
Lokalizacja: Sosnowiec - Kraków
Ja do tej pory tylko 2 razy nocowałem w schornisku, zwykle jakaś kwaterka. Co do ekwipunku nocnego: karimatka, śpiwór to podstawa, nawet jak się nie przydadzą.Czasem biorę jaśka pod głowę, jak zapomnę albo nie ma miejsca to zwijam polar. Komórke zwykle ładuję przed wyjazdem i mało używam, żeby nie trzeba było szukać na szybko gniazdek po ścianach, więc jeden problem z głowy. Co do higieny, to podobnie jak Tomek - gąbka i jazda :D Najwyżej trochę się poprzeklina, że chłodno. Kubek i sztućce zawsze gdzies w poręcznej kieszonce do tego jakiś prowiancik, żeby w każdej chwili można było coś schrupać w razie braku siły. Mokre rzeczy zwykle kładę na noc na plecaku, albo koło siebie na łóżku i najczęściej wysychają. To chyba tyle. Oczywiście najlepiej przedzwonić wcześniej i zarezerwować łóżko, niż spać na ziemi/ławce. Z resztą teraz chyba już tak się nie da.

_________________
"Walcz, walcz, walcz
Twój bunt przewyższy nawet bogów gniew...
Walcz, walcz, walcz
Do końca dni...
Walcz, walcz, walcz
Choć Twoją bronią będzie tylko śpiew...
Walcz, walcz, walcz
Ze strachem swym..."


Daab - Przesłanie z daleka


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt gru 28, 2007 7:26 pm 
Zasłużony

Dołączył(a): Pt gru 30, 2005 11:21 am
Posty: 233
Śpiwór i karimata to podstawa kiedyś w niktórych schroniskach dawali materac jak była gleba a koce jak było kojo,ale lepiej mieć swoje nie wiadomo po kim się śpi. Kubek i niezbędnik obowiązkowo nieraz menażka.
Co do zimnej wody pod prysznicem to wolę jak jest ciepła ale i zimną się zdarzało najgorsze pięć minut póżniej się już nie zwraca uwagi. Komórkę ładuje z baterij mam takie małe urządzenie z czterech paluszków da wmiare dobrze naładować telefon. Rzeczy zostawiałem na koju nie zdarzyło się żeby coś zgineło lub zostało przenieśone na drugie kojo. Co do noclegów to zdarzało się i pod schroniskiem kimnąć. Prowiant to przeważnie konserwy ale i schroniskowe jedzenie nie jest takie tragiczne.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt gru 28, 2007 9:06 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Pn sie 27, 2007 10:51 pm
Posty: 397
Lokalizacja: R.Ś.
- śpiwór i karimata - zawsze, zwykle miejsc nie rezerwuję. Własny prowiant, przeważnie też własną kuchenkę. Nawet o 6 rano dobrze napić się ciepłej herbaty przed wyjściem, a kuchenka to umożliwia o każdej porze.
- jaśka nie biorę nigdy, zawsze można zrobić takiego wkładając polara do pokrowca ze śpiwora, lub wziąć samą poszewkę na poduszkę i włożyć do niej polar.
- na brak ciepłej wody nie narzekam, zimna woda idealnie podnosi do życia po całym dniu w trasie.
Swoją drogą, jeśli ktoś jeszcze nie wie - w Piątce można w bufecie zamówić kibel gorącej wody do polewania się pod prysznicem. Bezpłatnie.
- komórkę ładuję przed wyjazdem po czym wyłączam w górach i rzadko z niej korzystam. Jeśli jest potrzeba to tak jak TomekL. napisał, najlepiej oddać do recepcji, tam chociaż jest pewność, że gniazdko nie jest uszkodzone i nie zrobi zwarcia :wink:
- rzeczy na łóżku to łóżko zajęte. Mokre rzeczy wieszam na plecaku, poręczy swojego łóżka, w Murowańcu na drabince przy ciepłej ścianie, to samo z butami - nikt mi jeszcze nic nie gwizdnął i nie przeniósł w inne miejsce.

_________________
"...góry wciąż obiecują to samo: zapomnieć, zrealizować się, być szczęśliwym. A życie upływa na przygotowaniach do tych cudownych chwil pełnych szczęścia."

http://picasaweb.google.pl/jaaga83


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt gru 28, 2007 9:15 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pn lut 11, 2013 4:09 pm
Posty: 9871
Lokalizacja: FCZ
młoda napisał(a):
zamówić kibel gorącej wody do polewania się pod prysznicem. Bezpłatnie.

jade do 5tki takich kibli nie widziałem :lol: :wink: :wink: :wink:

_________________
NIE MA LEPSZEGO OD MIĘGUSZA WIELKIEGO!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt gru 28, 2007 9:21 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Pn sie 27, 2007 10:51 pm
Posty: 397
Lokalizacja: R.Ś.
:lol: nie mylić z tradycyjnym Piątkowym kiblem narciarskim :lol: :wink: :wink:

_________________
"...góry wciąż obiecują to samo: zapomnieć, zrealizować się, być szczęśliwym. A życie upływa na przygotowaniach do tych cudownych chwil pełnych szczęścia."

http://picasaweb.google.pl/jaaga83


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt gru 28, 2007 11:05 pm 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz gru 28, 2006 12:06 am
Posty: 220
Lokalizacja: Gdańsk
młoda napisał(a):
- jaśka nie biorę nigdy, zawsze można zrobić takiego wkładając polara do pokrowca ze śpiwora, lub wziąć samą poszewkę na poduszkę i włożyć do niej polar.

Swoją drogą, jeśli ktoś jeszcze nie wie - w Piątce można w bufecie zamówić kibel gorącej wody do polewania się pod prysznicem. Bezpłatnie.

Mokre rzeczy wieszam na plecaku, poręczy swojego łóżka, w Murowańcu na drabince przy ciepłej ścianie, to samo z butami - nikt mi jeszcze nic nie gwizdnął i nie przeniósł w inne miejsce.


- Tez nigdy nie biore zadnych jasków itp. Za poduszkę robi gruby polar:) Karimate tez nosilam do czerwca tego roku, kiedy to stwierdzilam ze nie zmieszcze kupionego jedzenia w plecaku i musialam z czegos zrezygnowac na dworcu PKS w Zakopcu( albo chleb albo karimata:P Wybrałam chleb , a karimata wyladowala kolo smietnika. Ślepo wierzylam, ze nie zalicze gleby w zadnym schronisku:) I tak tez sie stało.)

- Wiaderko po jablkach na szarlotke z wrzatkiem to najlepszy prezent jaki mozna dostac od obslugi schroniska w Piatce:D Tez korzystam z oferty:)

- To prawda nigdy jeszcze nic mi nie gwizdnal ze sciany kolo komina w MRN, ale kazdy radzi sobie jak moze i z przeniesieniami w mniej ogrzane miejsce to nie raz i nie dwa mialam do czynienia, ale moze dlatego ze jesli chodzi o schrony to najczesniej bywam wlasnie w MRN i różni ludzie sie przewijają.:) To tak tzw. sciana zbiorowego płaczu- wszyscy placza ze im to/ tamto nie wyschło:D

:wink:

_________________
"Ku mej kołysce wiał od Tatr o skrzydła orle otarty wiatr..."


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt gru 28, 2007 11:21 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 28, 2007 1:34 pm
Posty: 4450
Lokalizacja: lkr
ja mam zawsze śpiworek i karimate, jeśli planuje nocleg... nigdy nie wiadomo na co sie trafi, obowiązkowo swoje żarcie :), w tym momencie musze się zgodzić z którymś z przedmówców, że u słowaków lepiej cos tam zamówić, jakaś polevka :) jest dobrze widziana, poza tym kubek, jakieś sztućce a przynajmniej nóż, poduszki są zbędne, patentu z gąbką nie stosowałem, spróbuję na pewno... ciuchy suszę na poręczy wyrka o ile takowe jest :) jeśli nie to gdzie się da w miarę blisko mnie

_________________
Zrozumcie, że państwo chce tylko waszego dobra. Całego waszego dobra...

Picasa
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So gru 29, 2007 9:11 am 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn cze 11, 2007 1:46 pm
Posty: 1563
Lokalizacja:
- własna kuchenka to bardzo przydatna rzecz, przy spaniu schroniskowym - jak nie z samego rana, to później można jakiś gorący kubek wrzucić na ruszt,
- Jaśka nie biorę, z racji preferencji seksualnych wolę Małgosię,
- zamiast karimaty na awaryjne spanie na glebie dobra jest alumata - miejsca bardzo mało zajmuje,
- śpiwór to sprawa obowiązkowa, najlepiej jakiś cieplejszy - wtedy zamiast w schronie można przed schronem, albo na zastavce,
- obowiązkowo chleb, w schronach jest raczej drogi,
- ale rzeczywiście trzeba dać zarobić, pamiętam zmianę nastawienia obsługi w Zielenym, jak zjedliśmy jakiś gulasz i pochłonęliśmy parę :drink: a własne kanapki to lepiej na ławkach przed,
- przydatna bywa też butelczyna, żeby parę złotych lub koron zaoszczędzić...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So gru 29, 2007 9:55 am 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 23, 2007 8:24 am
Posty: 1260
Lokalizacja: Sosnowiec - Kraków
Czapka napisał(a):
Tez nigdy nie biore zadnych jasków itp. Za poduszkę robi gruby polar


Mi się czasem zdarza, że mam trochę miejsca w plecaku, prawie można jaśka wepchnąć :P Z dziurą w plecaku się niewygodnie chodzi ;)

_________________
"Walcz, walcz, walcz
Twój bunt przewyższy nawet bogów gniew...
Walcz, walcz, walcz
Do końca dni...
Walcz, walcz, walcz
Choć Twoją bronią będzie tylko śpiew...
Walcz, walcz, walcz
Ze strachem swym..."


Daab - Przesłanie z daleka


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So gru 29, 2007 10:08 am 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 21, 2007 12:30 pm
Posty: 1075
Lokalizacja: Pyrlandia
W związku z tym, że moi współtowarzysze górskich wycieczek zabierają z dołu litry maślanki, a butelki mają jakieś zaokrąglone dno, konieczne są specjalne stojaki co by się po schronie nie lało.
Oto jeden taki:
Obrazek
:D

_________________
Gdzie mnie "zet" do gór wysokich...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2913 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 98  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL