Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Wt lip 02, 2024 11:34 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 62 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sty 23, 2008 7:08 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 03, 2005 1:09 pm
Posty: 22106
Tego Twojego złoma to nikt nie ruszy :lol:

P.s. Trauma to chyba niewiasta 8)

_________________
"Stary jestem, mam sklerozę, czas umierać" 09.IX.2006 - rozstaj dróg w Dolince za Mnichem

"Stałem się nowym użytkownikiem ale ten nowy też musi posta napisać"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sty 23, 2008 10:55 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn wrz 05, 2005 9:12 am
Posty: 6269
Lokalizacja: Warszawa/Skierniewice
Łukasz T napisał(a):
P.s. Trauma to chyba niewiasta

też tak mi sie wydaje ale w chyba ostatnim poście było napisane w innaczej więc ja też tak napisałem.

_________________
Pozdrawiam
Jacek
Obrazek

___________
..Umiem być ciszą, Kończę się w twoim śnie, Ostatnie echo jest ciszą to miejsce gdzie kończy się twoje spojrzenie..


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sty 23, 2008 11:12 am 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Śr lut 14, 2007 12:37 pm
Posty: 2069
Lokalizacja: Sama już nie wiem
Obrazek

Oto ja jak ktoś byłby ciekaw...

Co do samochodu... w Polsce jest zwyczaj,że jak przyjeżdża ktoś na obcych numerach to trzeba okraść/ukraść - mnie uratowała jedynie zepsuta klamka w samochodzie :lol: i złodziej sobie odpuścił :)

_________________
MOTYLA NOGA


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sty 23, 2008 11:30 am 
Stracony

Dołączył(a): Śr wrz 19, 2007 8:59 pm
Posty: 18072
Lokalizacja: Zachodnie Pomorze/Poznań
Trauma_ napisał(a):
w Polsce jest zwyczaj,że jak przyjeżdża ktoś na obcych numerach to trzeba okraść/ukraść


Nie przesadzaj.

Trauma_ napisał(a):
A brałeś pod uwagę popularność obu tych miejsc, ilość miejscowości wypoczynkowych, ilość wyciągów(to co przyciąga turystów), upodobania klientów, fakt że do Polski strach teraz przyjechać samochodem(bo ukradną)... całą ogólną infrastrukturę? Przede wszystkim popularność-główną motywację podróżujących. Nie da się tego tak wyliczyć RZECZYWISTEJ liczby ile osób przypada na 1km2 nie biorąc tych czynników pod uwagę. Być może, że wyszło by po równo.
Jak bardzo jesteś ciekaw to proponuję do statystyk sobie zajrzeć ile turystów odwiedza góry w sezonie letnim 1 dnia.


Czy Ty w ogóle zadałaś sobie trud przeczytania co Śpiący Rycerz napisał?

_________________
Mój kanał na YouTube: https://studio.youtube.com/channel/UC7G ... DING%22%7D
Zapraszam


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sty 23, 2008 11:34 am 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Śr lut 14, 2007 12:37 pm
Posty: 2069
Lokalizacja: Sama już nie wiem
Markiz napisał(a):
Trauma_ napisał(a):
w Polsce jest zwyczaj,że jak przyjeżdża ktoś na obcych numerach to trzeba okraść/ukraść


Nie przesadzaj.

Trauma_ napisał(a):
A brałeś pod uwagę popularność obu tych miejsc, ilość miejscowości wypoczynkowych, ilość wyciągów(to co przyciąga turystów), upodobania klientów, fakt że do Polski strach teraz przyjechać samochodem(bo ukradną)... całą ogólną infrastrukturę? Przede wszystkim popularność-główną motywację podróżujących. Nie da się tego tak wyliczyć RZECZYWISTEJ liczby ile osób przypada na 1km2 nie biorąc tych czynników pod uwagę. Być może, że wyszło by po równo.
Jak bardzo jesteś ciekaw to proponuję do statystyk sobie zajrzeć ile turystów odwiedza góry w sezonie letnim 1 dnia.


Czy Ty w ogóle zadałaś sobie trud przeczytania co Śpiący Rycerz napisał?


Tak dla mnie to sucha kalkulacja. Ale jak masz inne zdanie to możesz się śmiało wypowiedzieć. Forum tego nie zabrania.
Z kradzieżą nie przesadzam, jeżdżę na rejestracjach poznańskich do domu i wogóle na południe Polski więc coś o tym wiem. Próbowano mi się dostać do auta conajmniej 3 razy(po 3 razach zostały ślady) i wcale nie jeżdżę drogim samochodem tylko starą Fiestą.

_________________
MOTYLA NOGA


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sty 23, 2008 12:21 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pn lip 24, 2006 7:21 am
Posty: 3052
Lokalizacja: Leytonstone
Trauma_ napisał(a):
w Polsce jest zwyczaj,że jak przyjeżdża ktoś na obcych numerach to trzeba okraść/ukraść

a w jakim mieście takie zwyczaje panują??

_________________
Dar mądrości - to przede wszystkim umiejętność panowania nad swoją głupotą.

GG 8660406
Skype justka1983


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sty 23, 2008 12:25 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 15, 2007 3:03 pm
Posty: 8796
Lokalizacja: Londyn, kiedyś W-wa, jutro ... ?
Markiz, generalnie nie zamierzam z Tobą polemizować bo :
- prztoczyłeś sporo faktów a z faktami trudno polemizować
- w sumie zgadzam się prawie ze wszystkim co napisałeś.

Markiz napisał(a):
niebotyczna megalomania, chciejstwo, pazerność a także głupota lub zgoła totalny idiotyzm władających Tatrami i Podhalem

Ciut uogólniasz ale w kontekście dyskusji masz do tego prawo. Co do lotniska : megalomania - tak, głupota - tak ... Pazerność ? Tutaj się trochę zastanawiałem. Czy chodzi o chciwość ? Hmmm ... Odrobina chciwości nikomu jeszcze nie zaszkodziła. Połączona z inteligencją daje przedsiębiorczość a to nie takie wcale złe jak prawią w przykazaniach. Chciwość chorobliwa no to trochę jak choroba albo uzależnienie. Ale co z tą pazernością. Jeśli to chciwość połączona z głupotą to się z Tobą całkowicie zgadzam bo nikt chciwy ale rozsądny by nie budował lotniska w Nowym Targu.

Chciałbym dorzucić kilka argumentów.

Lotnisko w Tatrach już jest. W Popradzie. Jakbym się miał wybrać sam albo ze starymi kumplami albo z forumowiczami w Tatry to tam właśnie bym lądował ze Stanstead. Dlatego też interesowałem się ciut tym lotniskiem, położeniem, połączeniami komunikacyjnymi, rozkładem lotów :
http://www.airport-poprad.sk/english.html
rozkład lotów (scheduled) :
http://www.airport-poprad.sk/timetable_en.html
czyli jeden lot co drugi dzień ... :lol: :lol: :lol:

A teraz do rzeczy. Przed Schengen byłby jakiś tam argument za budową lotniska w Nowym Targu ale Schengen już jest więc to odpada ... Przylatuje sobie samolot do Popradu, wychodzą ludkowie, ładują się do autokarów i rozjeżdżają się po okolicy z Zakopanem, i ogólnie Podhalem, łącznie. Podobne sceny widziałem wielokrotnie bo na narty latam z UK. W przyszłą sobotę ponownie będę świadkiem takich scen. Lecimy z Gatwick do Grenoble.

Kto ma niby latać do NT kto już teraz nie może latać do Popradu ? Wskażcie mi tych turystów co to tak czekali latami na to lotnisko ? Niemcy ? Oni sobie mogą autem dojechać albo polecą do Popradu. Z UK ? Anglicy nie jadą oglądać tylko Tatry. Dla nich atrakcje to Kraków, Oświęcim, Wieliczka, potem dopiero jakieś tam pagórki, spływ Dunajcem. Jedyna względnie sensowna wersja trasy przez NT to przylot do Balic a odlot z NT lub odwrotnie. Ale to szczegół który nie zmieni ilośći odwiedzających.

Lotniska buduje się nie żeby robić konkurencję istniejącym tylko po to, żeby rozładować natłok. Z Popradem nie można finansowo konkurować bo to lotnisko stare, inwestycje zostały zamortyzowane (chyba) i każdy lot to dla nich czysty zysk. A NT ? Ilość funduszy (pożyczonych oczywiście) obciąży bilans lotniska bardzo poważnie. Tzw profit margin z tych opłat lotniskowych będzie rzeczywiście marginalny. W takiej sytuacji efektywnie konkurować z Popradem o te kilka lotów nie ma sensu bo Słowacy, z całym szacunkiem, wykończą NT finansowo.

Markiz napisał(a):
A teraz proszę otworzyć porządny atlas samochodowy i zobaczyć jak się ma sieć autostrad i dróg dwujezdniowych do tych Dolomitów? Oj daleko, daleko. Z Bolzano, przez które leci autostrada z Brenneru do Dolomitów daleko, z Belluno też. A u nas koniecznie się chce ekspresówkę do samego Zakopanego podciągnąć (a w samym mieście sieć ulic dziewiętnastowieczna). Ale miało być o lotnisku! Pozostańmy przy Dolomitach - najbliższe porty międzynarodowe porty lotnicze w Weronie i Wenecji. Czyli dość daleko, znacznie dalej niż z Zakopanego do Krakowa. A takie mniejsze? Owszem są, aż dwa - w Belluno i Bolzano. I jakoś sobie kurorty w Dolomitach radzą.

Radzą sobie świetnie. Zapomniałeś Markizie o Innsbrucku. :wink: Podobno jest to technicznie jedno z najtrudniejszych lotnisk w Europie do lądowania dla pilotów ale to szczegół. Werona obsługuje południowo-zachodnie obszary, Wenecja południowo-wschodnie a Innsbruck to dobre lotnisko dla północnych dolin np Pusteria. Lecieliśmy przez Innsbruck jadąc na narty do Selvy w Val Gardenie. Dlaczego o tym piszę ? Bo Innsbruck jest w Austrii a Dolomity głównie we Włoszech (pomijając kwestie różnych włosko-austriackich niesnasek na tle historycznym). Czy ktoś ma z tym jakiś problem ? Nie. Operatorzy wybierają te lotniska, które są tańsze i skąd transfery do kurortów są krótsze. Tylko te dwa kryteria wchodzą w rachubę i nic więcej.

Inny przykład -> Andorra. Jak tam lecieliśmy to specjalnie sprawdzałem dokąd są loty z UK. Andorrę obsługują praktycznie dwa lotniska i żadne z nich nie jest w Andorze -> Tuluza (Toulouse) we Francji http://www.toulouse.aeroport.fr/US/ i mniejsza i bardziej odległa Gerona (Girona) w Hiszpanii http://www.girona-airport.net/. W końcu polecieliśmy przez Geronę bo nie było ciekawych ofert z przelotami przez Tuluzę. Jak się Wam wydaje. Czy w Andorze myślą o budowie lotniska ? :wink: Ktoś powie, że nie ma za bardzo gdzie go zbudować i chyba będzie miał rację. A zresztą po co im tam w tej dolinie pirenejskiej odrzutowce nad głowami ?

Jednym słowem cały ten pomysł lotniska w NT to jakaś kolosalna głupota. Jeśli wogóle znajdą się ci wyimaginowani turyści to można się łatwo dogadać z Popradem a pieniądze na lotnisko przeznaczyć na poprawę dróg na słowacki Spisz. Proste. tak by zrobił każdy rozsądny i chciwy biznesmen. :wink:

Gdyby jednak to puste lotnisko sobie wystawili to życzę przezornym miszkańcom Podhala by tam im w końcu podrzucono jakąś eskadrę F-16.
:lol: :lol: :lol:
Wtedy to by mieli radochę ... nad głowami ...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sty 23, 2008 1:00 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Śr lut 14, 2007 12:37 pm
Posty: 2069
Lokalizacja: Sama już nie wiem
Justka napisał(a):
Trauma_ napisał(a):
w Polsce jest zwyczaj,że jak przyjeżdża ktoś na obcych numerach to trzeba okraść/ukraść

a w jakim mieście takie zwyczaje panują??


Na swoim przykładzie moge powidzieć że w Rzeszowie i Krakowie.... :(
Dodam, że większość moich znajomych podróżujących samochodem po kraju ma takie same odczucia.

_________________
MOTYLA NOGA


Ostatnio edytowano Śr sty 23, 2008 1:11 pm przez Trauma_, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sty 23, 2008 1:05 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Śr lut 14, 2007 12:37 pm
Posty: 2069
Lokalizacja: Sama już nie wiem
Gustaw napisał(a):
Kto ma niby latać do NT kto już teraz nie może latać do Popradu ? Wskażcie mi tych turystów co to tak czekali latami na to lotnisko ? Niemcy ? Oni sobie mogą autem dojechać albo polecą do Popradu. Z UK ? Anglicy nie jadą oglądać tylko Tatry. Dla nich atrakcje to Kraków, Oświęcim, Wieliczka, potem dopiero jakieś tam pagórki, spływ Dunajcem. Jedyna względnie sensowna wersja trasy przez NT to przylot do Balic a odlot z NT lub odwrotnie. Ale to szczegół który nie zmieni ilośći odwiedzających.



Niektórzy potrafią ująć to lepiej niż ja :)

_________________
MOTYLA NOGA


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sty 23, 2008 4:53 pm 
Stracony

Dołączył(a): Śr wrz 19, 2007 8:59 pm
Posty: 18072
Lokalizacja: Zachodnie Pomorze/Poznań
Gustaw napisał(a):
Pazerność ? Tutaj się trochę zastanawiałem.


Pazerność w kontekście - "mieć". Wszystko, najlepiej za nieswoje pieniądze - "chcą panocki z Warszawy mieć wygodę to niech lotnisko zbudują"

Gustaw napisał(a):
Zapomniałeś Markizie o Innsbrucku.


Nie tyle zapomniałem co ograniczyłem się do terenu Dolomitów, jako z Alp najbardziej znanemu polskim górołazom.

_________________
Mój kanał na YouTube: https://studio.youtube.com/channel/UC7G ... DING%22%7D
Zapraszam


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sty 23, 2008 5:11 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 15, 2007 3:03 pm
Posty: 8796
Lokalizacja: Londyn, kiedyś W-wa, jutro ... ?
Markiz napisał(a):
Nie tyle zapomniałem co ograniczyłem się do terenu Dolomitów, jako z Alp najbardziej znanemu polskim górołazom.

Ja się tam nie czepiam.
Broń Boże.
Wspomniałem o tamtym lotnisku specjalnie dla ilustracji, że lecąc do włoskich Dolomitów wcale nie trzeba lądować na włoskim lotnisku. :wink:
Ale moje intencje chyba były jasne.
Pozdrawiam.

EDYCJA:
I jeszcze jeden przykład. Na tyle na ile wiem to lotnisko w Turynie obsługuje chyba całe zachodnie włoskie Alpy. Dochodzi jeszcze Mediolan. Za to nie zdziwiłbym się specjalnie gdyby lecąc na wyprawę do Courmayer lądowałoby się w Genewie. Ale ten świat pogibany. A u nas przynajmniej jest normalnie. Każdy chce mieć SWOJE lotnisko i basta.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sty 23, 2008 5:27 pm 
Stracony

Dołączył(a): Śr wrz 19, 2007 8:59 pm
Posty: 18072
Lokalizacja: Zachodnie Pomorze/Poznań
Gustaw napisał(a):
A u nas przynajmniej jest normalnie. Każdy chce mieć SWOJE lotnisko i basta.


Jak to ktoś śpiewał - "bo nie ważne czyje, swoje, ważne jest to co jest moje"

PS.
Nieco podobna dyskusja toczy się na innym forum - jeden z userów dokonał tam zdumiewających odkryć. Ustalił np. definicję "górskiej drogi" - jest to mianowicie taka, z której widać ładne widoczki. Określił też wymagania co do "zakopianki" - powinno się móc na niej "docinać". Lotnisko w New Targ też by się mu przydało - "bo może by kiedyś sobie poleciał" (o ile oczywiście byłaby zniżka dla studentów).

Gustaw napisał(a):
Ja się tam nie czepiam.


Nawet nie podejrzewam! Twój post był znakomitym koreferatem.

_________________
Mój kanał na YouTube: https://studio.youtube.com/channel/UC7G ... DING%22%7D
Zapraszam


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sty 23, 2008 5:42 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 15, 2007 3:03 pm
Posty: 8796
Lokalizacja: Londyn, kiedyś W-wa, jutro ... ?
Markiz napisał(a):
Lotnisko w New Targ też by się mu przydało - "bo może by kiedyś sobie poleciał" (o ile oczywiście byłaby zniżka dla studentów).

:lol:
To z niego będzie taki turysta jak z większości mieszkańców przedmieścia Londynu zwanego Hounslow bo tam kupa mieszkańców, większość Hindusi ale i mnóstwo Polaków, pracuje na Heathrow tylko mało kto z nich z tego lotniska korzysta. Jak już się leci do Polski to najczęściej EasyJet'em lub WizzAir'em z lotniska w Luton. Heathrow to ode mnie o rzut beretem a nie bywam tam często bo w regiony egzotyczne nie latam a i nie lubię przepłacać latając BA czy innymi normalnymi liniami gdy są inne tańsze linie. Jedyny wyjątek to loty do Hiszpanii latem. Ceny wszystkich biletów są na tyle wysokie, że opłaca się lecieć do Alicante Iberią z Heathrow (z przesiadką w Madrycie bądź w Barcelonie). No i nie znoszę terminalu Etiuda na Okęciu. To jest kpina. Warszawiak jestem i powinienem swojego bronić ale w tym wypadaku obrona jest niemożliwa. Dla tej jednej przyczyny wyjazdy do żony rodziny w Beskidy (przez Pyrzowice) są atrakcyjniejsze niż wizyty w ukochanej stolicy. :lol:

_________________
Obrazek TG


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sty 23, 2008 8:56 pm 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 23, 2007 7:56 pm
Posty: 257
Lokalizacja: Księstwo Podziemnej Pomarańczy ;)
Przyjmując przelicznik liczba ludzi na 1km2, przyjmowałem, że tym czym są dla Polski Tatry, tym dla Europy są Alpy. Ja rozumiem, że w Alpach jest lepsza infrastruktura itd., ale przecież Zachód jest na innym poziomie rozwoju niż my. Jeżeli jesteśmy jako kraj średni rozwinięci, mamy średnio rozwiniętą turystykę, Zachód jest wysoko rozwinięty i ma wysoko rozwiniętą turystykę. Tatry są za małe jak na Polskę, ale ludzie i tak będą się cisnąć, bo odstajemy niestety od Zachodu. Potrzeba czasu, Polacy robią bardziej zamożni, zaczną latać więcej w Alpy, w Tatrach się przerzedzi, ale i Podhale będzie wtedy musiało gonić Zachód.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sty 24, 2008 1:48 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 15, 2007 3:03 pm
Posty: 8796
Lokalizacja: Londyn, kiedyś W-wa, jutro ... ?
Dla pełności obrazu.
Strona internetowa przedmiotu tej dyskusji :
http://www.aeroklub.nowytarg.pl/
Jest tam webcam i zdjęcie ogólne ... "pola" startowego.

EDYCJA:
Inne zdjęcie :
http://stara.gorpol.pl/lotnictwo/lotnis ... targ01.jpg

I jeszcze szczypta info :
http://www.nowytarg.pl/news.php?cod=772

W bliskim sąsiedztwie lotniska, na skarpie Białego Dunajca, zaplanowano tylko nowy cmentarz,
... ale przezorni :!: :lol:

Motorem kontaktów z kręgami skupionymi wokół budowy lotnisk był Polonus - Grzegorz Filipowicz.
Jakiś góral z Florydy :?: :scratch:

W Warszawie natomiast - a duża w tym rola gen. Gromosława Czempińskiego - toczyły się rozmowy w sprawie pozyskania sprzętu nawigacyjnego, np. z demobilu. Koncepcja przewidywała m.in. wykorzystanie wód geotermalnych do ogrzania pasa startowego, ale to już inna sprawa.
Demobil, wody termalne ... :?: :?
Tam chyba najbardziej brak jest jodu ... :wink:

Na inwestycjach mógłby skorzystać także sąsiadujący z lotniskiem torfowiskowy rezerwat "Bór na Czerwonem", gdyż planowane jest odprowadzenie wód opadowych właśnie na tę wysychającą enklawę zamiast do Białego Dunajca. Taka inicjatywa na pewno kwalifikowałaby się do wsparcia ze strony funduszy ekologicznych.
:shock:
Żeby tylko nie odprowadzali wód termicznych bo by się torfowisko wściekło ... :wink:

Obawy o uciążliwość lotniska komunikacyjnego dla środowiska rozwiewa fakt, że oczywiście nie lądowałyby w Nowym Targu jumbo jety, jedynie awionetki i turbolety do 40 osób na pokładzie. Przypomnijmy, że niedawno Nowy Targ podpisał umowę o współpracy w dziedzinie lotnictwa ze słowackim Martinem. Lotnisko komunikacyjne - planowane głównie jako alternatywa dla zatłoczonej zakopianki - może zintensyfikować ruch turystyczny i na tej linii.
To się kupy nie trzyma.
Jak te awionetki i turbolety mają być alternatywą dla zatłoczonej zakopianki :?: Nie rozumię albo czytać ze zrozumieniem nie umię.
Umowa z Martinem ? A nie z Popradem ? Nic nie rozumię. Muszę sprawdzić co to za lotnisko mają w ... Martinie. Czy to jest na Orawie ? Chyba myślą przez NT obsługiwać całą Orawę bo ... z Popradu za daleko ... :?: :scratch:

EDYCJA2:
Ale ktoś przywalił z grubej rury :
http://www.tur-info.pl/p/fo_id,6632,,lo ... rport.html
W Nowym targu (takie miasto w dziurze pod Tatrami) poprosimy o airport!!! Jest jakaś taka łąka duża (podobno lotnisko), ale możnaby zbudować wieeeeeeelkie lotnisko.... Oczywiście, imienia JPII... Hm... Tak się nie da... JPII już jest... No to może Port Lotniczy im. Ojca Świętego... Ojciec Swiety Nowy Targ International Airport... Fajnie by brzmiało, no nie? I nawet w okolicy tego lotniska (łąki obecnie) jest "Zakład Utylizacji Śmieci im. Jana Pawła II" - sprawdzcie sami. Jest to przy drodze z NT do Białki Tatrzańskiej... Podhale zaprasza!!!
:lol:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt sty 25, 2008 4:14 pm 
Stracony

Dołączył(a): Śr wrz 19, 2007 8:59 pm
Posty: 18072
Lokalizacja: Zachodnie Pomorze/Poznań
Lotniska jeszcze nie ma ale już robią skoki na bank:
http://www.tygodnikpodhalanski.pl/modul ... e&sid=5614

Czyli jest postęp. Nowoczesność wkracza szerokim frontem na Podhale.

_________________
Mój kanał na YouTube: https://studio.youtube.com/channel/UC7G ... DING%22%7D
Zapraszam


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt sty 25, 2008 4:17 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 03, 2005 1:09 pm
Posty: 22106
To inwestorzy zbierają środki finansowe.

_________________
"Stary jestem, mam sklerozę, czas umierać" 09.IX.2006 - rozstaj dróg w Dolince za Mnichem

"Stałem się nowym użytkownikiem ale ten nowy też musi posta napisać"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn mar 17, 2008 4:42 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 15, 2007 3:03 pm
Posty: 8796
Lokalizacja: Londyn, kiedyś W-wa, jutro ... ?
Trochę podobna sprawa z innego regionu.
Może Markiz coś więcej wie bo to jego rewiry +/- kilkadziesiąt km.
Wójt: Lotnisko za tarczę w Redzikowie
http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/ ... 28927.html
Urywek :
"Wójt gminy wiejskiej Słupsk Mariusz Chmiel wysłał do premiera Donalda Tuska list, w którym zaprotestował przeciwko budowie tarczy, chyba że rząd spełni jego żądania. Samorządowcy chcą przekształcić lotnisko wojskowe w Redzikowie w cywilne. Jednak jeśli stanie tam tarcza, obiekt zajmą Amerykanie. - W takim razie powinniśmy dostać lotnisko w innym miejscu - uważa Chmiel. - Premier musi nas zrozumieć. Sam w zamian za tarczę domaga się od Amerykanów modernizacji armii, tak samo my domagamy się gwarancji rządowych inwestycji. Przez zamieszanie z tarczą uciekli już od nas przedsiębiorcy."
Zabrali furę to muszą oddać samolot. Taką mam koncepcję.
Czy ktoś z forumowiczów bierze pod uwagę loty awionetką albo turbolotem z Radzikowa do New Targu :?:
:lol: :lol: :lol:

PS
Pytanie do bywalców.
Jak tam postępy przy budowie Ojciec Swiety New Market International Airport ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz wrz 10, 2009 4:22 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 15, 2007 3:03 pm
Posty: 8796
Lokalizacja: Londyn, kiedyś W-wa, jutro ... ?
piohal napisał(a):
Lotnisko koło Zakopanego może ruszyć już w 2010 roku

Ktoś coś więcej wie :?:
Minęło półtora roku, wyskoczył kryzys finansowy i co dalej ?
Będzie dworzec lotniczy w New Market czy nie ... :lol:

Odkąd splajtował SkyEurope :
http://www.skyeurope.com/en/skyeurope-s ... tions.aspx
jestem tym projektem niezwykle zainteresowany ...
:lol:

Witryna lotniska Poprad-Tatry :
http://www.airport-poprad.sk/index.php?lang=en
pozostała przebogata oferta połączeń :
http://www.airport-poprad.sk/informacie ... hp?lang=en
Myślę, że przy tak potwornym przepełnieniu lotniska w Popradzie budowa lotniska w New Market staje się koniecznością ... :mrgreen:

_________________
Obrazek TG


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt wrz 11, 2009 8:41 am 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N cze 24, 2007 9:52 am
Posty: 709
Lokalizacja: Dolny Śląsk / 400km do Tatr
Moje zdanie to takie, że należy zrobić sprawną infrastrukturę drogową, kolejową (dojazd do samego miasta) lotnisko to fanaberia. Z Krakowa (zakładając standardy europejskie) to podróż z lotniska Balice do Zakopanego powinna wynieść godzinę (no może z lekkim hakiem).

W samym mieście powinno ograniczać się ruch aut robiąc tzw strefy piesze. Drogi dojazdowe do kwater powinny być ale gdzie to możliwe to na zasadzie deptaków (po cholerę w każdą dziurę wjeżdżać autem). Oczywiście więcej przywilejów dla mieszkających "tubylców" coby im nie uprzykrzać życia za bardzo tym. Na obrzeżach parkingi.

Wogóle dużo pomysłów można zaczerpnąć z Zachodu. Prostych rozwiązań.

_________________
Góry, podobnie jak morze i kobiety, są kapryśne i nieprzewidywalne


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt wrz 11, 2009 2:11 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 01, 2008 11:36 pm
Posty: 447
Lokalizacja: Wrocław
Cytuj:
Polacy robią bardziej zamożni, zaczną latać więcej w Alpy, w Tatrach się przerzedzi


Z tym bym mocno polemizował. Jesli już społeczeństwo, zrobi się bardziej zamożne, to faktycznie, część ludzi uzna, że stać ich na Alpy i się tam "przeniosą". Ale jednocześnie odczuwalnie wzrośnie grupa ludzi, którzy będą mogli sobie w ogóle pozwolić na wakacje. I cześć z nich, myślę, że w proporcjach takich jak obecnie, trafi w Tatry.

Grupa, której się polepszy na tyle, że wreszcie może wyjechać będzie większa niż ta, którą nagle będzie stać na Alpy.

Czynnik odległości też nie przestanie nagle mieć znaczenia. Zwłaszcza, że spora część szeroko rozumianej turystyki to wypady jednodniowe i weekendowe. A na to Alpy się nie nadają choćby nie wiem jak zamożne było społeczeństwo ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lis 05, 2009 5:38 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 15, 2007 3:03 pm
Posty: 8796
Lokalizacja: Londyn, kiedyś W-wa, jutro ... ?
Gustaw napisał(a):
piohal napisał(a):
Lotnisko koło Zakopanego może ruszyć już w 2010 roku

Ktoś coś więcej wie :?:
Minęło półtora roku, wyskoczył kryzys finansowy i co dalej ?
Będzie dworzec lotniczy w New Market czy nie ... :lol:

Odkąd splajtował SkyEurope :
http://www.skyeurope.com/en/skyeurope-s ... tions.aspx
jestem tym projektem niezwykle zainteresowany ...
:lol:

Witryna lotniska Poprad-Tatry :
http://www.airport-poprad.sk/index.php?lang=en
pozostała przebogata oferta połączeń :
http://www.airport-poprad.sk/informacie ... hp?lang=en
Myślę, że przy tak potwornym przepełnieniu lotniska w Popradzie budowa lotniska w New Market staje się koniecznością ... :mrgreen:


Do Popradu można już latać z Warszawy :lol: a od grudnia znowu z Luton :D
http://www.airport-poprad.sk/index.php?lang=en
http://www.airport-poprad.sk/informacie ... hp?lang=en
http://www.danubewings.com/lris-presentation/home

No ale jak tam sprawa lotniska w New Market im JPII ?
Rucha się coś w tej intrygującej kwestii ?

_________________
Obrazek TG


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lut 08, 2010 8:39 am 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn cze 08, 2009 9:04 am
Posty: 661
Lokalizacja: górki mniejsze...
http://www.wprost.pl/ar/186580/Zakopane ... a-bogaczy/

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt mar 12, 2010 11:18 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 15, 2007 3:03 pm
Posty: 8796
Lokalizacja: Londyn, kiedyś W-wa, jutro ... ?
Gustaw napisał(a):
Do Popradu można już latać z Warszawy a od grudnia znowu z Luton

Radość była krótka.
Może mało kogo to dotyczy ale skoro już tu o tym pisałem to trzeba przytoczyć garść nowin :

Loty DanubeWings na trasie Luton-Popradu zostały odwołane.

http://www.danubewings.com/lris-present ... tail.faces

Cytuj:
Instructions for customers of cancelled flights to Great Britain and the republic of Ireland

Danube Wings upon agreement with Czech Airlines will terminate lease of their plane with crew starting 7. March 2010. Flights in March and April are definitely cancelled. We expect that all the other flights to Great Britain and republic in Ireland during summer season will be cancelled as well.

We apologize to all the customers from cancelled flights for inconvenience. Please follow the instructions in the Danube Wings email of February 24th. If you bought ticket to any of the cancelled destinations and you did not receive our email, please contact us on the address letenky@vipwings.sk.

The reasons why Danube Wings decided to revise the flight schedule were low capacity on flights to the Great Britain and the Republic of Ireland. This decision is closely connected with allocation of company sources towards summer flight schedule 2010.

Danube Wings concentrates its sources to opening eight new southern destinations in Croatia – Zadar, Split, Rijeka, and Italy – Reggio Calabria, Catania, Crotone, Bologna, Milan, which are already in sale. Company will continue to carry on domestic flights from Poprad-Tatry and Kosice. Cost effectiveness of all the provided flights is continuously monitored.

Danube Wings apologizes to all clients for inconvenience.


PS
Te tłumaczenie na angielski pzostawia trochę do życzenia. Duża firma powinna się trochę bardziej przyłożyć.
Mnie rażą te ich "sources". Raczej powinny być "resources" no ale trudno ...

_________________
Obrazek TG


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt mar 23, 2010 11:37 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Śr lut 14, 2007 12:37 pm
Posty: 2069
Lokalizacja: Sama już nie wiem
Jeszcze w listopadzie na ich stronce nie było planowanych połączeń z Luton.

_________________
MOTYLA NOGA


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr mar 24, 2010 11:20 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 15, 2007 3:03 pm
Posty: 8796
Lokalizacja: Londyn, kiedyś W-wa, jutro ... ?
Trauma_ napisał(a):
Jeszcze w listopadzie na ich stronce nie było planowanych połączeń z Luton.

A bo te wszystkie stronki to g**no warte ... o ... :lol: :wink:
Przykład.
Lotnisko na Okęciu będzie zamknięte w weekend 4-5 września - akurat wtedy kiedy chciałem wracać do UK okrężną drogą przez W-wę ...
Ale na stronie Wizzair oferują bilety na przeloty w te dni ... dzwonię do Wizzaira i się pytom ... a tam jakiś wschodni Europejczyk :oops: :wink: w łamanym angielskim tłumaczy, że :
- po pierwsze primo, faktycznie lotnisko w W-wie będzie zamknięte
- po drugie primo, ale oni sprzedają bilety na ten weekend z W-wy więc jeśli chcę to on mi je chętnie sprzeda
:shock:
K**wa :!: Żeby tak bredzić to trzeba mieć talent ... :lol: :wink:
Teraz nawet nie wiem czy kupić bilety na poniedziałek 6-tego bo jak nasprzedają biletów na ten trefny weekend 4-5 to potem na miesiąc przed odlotami zrobi się panika i totalny burdel i jeszcze poprzestawiają loty takim przezornym jak Gucio ... :roll:
Poważnie się zastanawiam czy nie olać Tatr ... przeloty przez Kraków średnio mi pasują ze względu na dalszy transport na miejscu ... ot, logistyczna zagwostka ... :lol:

_________________
Obrazek TG


Ostatnio edytowano Śr mar 24, 2010 12:08 pm przez Gustaw, łącznie edytowano 2 razy

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr mar 24, 2010 11:54 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 28, 2007 1:34 pm
Posty: 4450
Lokalizacja: lkr
Gustaw napisał(a):
- po pierwsze primo, faktycznie lotnisko w W-wie będzie zamknięte
- po drugie primo, ale oni sprzedają bilety na ten weekend z W-wy więc jeśli chcę to on mi je chętnie sprzeda

jak u Barei :)

_________________
Zrozumcie, że państwo chce tylko waszego dobra. Całego waszego dobra...

Picasa
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr mar 24, 2010 11:58 am 
Stracony

Dołączył(a): Śr cze 20, 2007 6:52 am
Posty: 3030
Lokalizacja: Sosnowiec
peepe napisał(a):
Gustaw napisał(a):
- po pierwsze primo, faktycznie lotnisko w W-wie będzie zamknięte
- po drugie primo, ale oni sprzedają bilety na ten weekend z W-wy więc jeśli chcę to on mi je chętnie sprzeda

jak u Barei :)


Przepraszamy. Taras widokowy nieczynny. Najbliższy czynny taras widokowy dla odprowadzających we Wrocławiu.

_________________
- Ej, Panie Derechtórze! Mom takom, wicie, mature do godania... telobyk godoł, ino, wicie... nie wim, o cyim!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr mar 24, 2010 12:11 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 15, 2007 3:03 pm
Posty: 8796
Lokalizacja: Londyn, kiedyś W-wa, jutro ... ?
keff79 napisał(a):
peepe napisał(a):
Gustaw napisał(a):
- po pierwsze primo, faktycznie lotnisko w W-wie będzie zamknięte
- po drugie primo, ale oni sprzedają bilety na ten weekend z W-wy więc jeśli chcę to on mi je chętnie sprzeda

jak u Barei :)


Przepraszamy. Taras widokowy nieczynny. Najbliższy czynny taras widokowy dla odprowadzających we Wrocławiu.


Bo wie Pan Panie Gustawie ... te bilety Wizzair'a to takie peronówki ... nie gnieść ... kilka lat będą służyć ...

_________________
Obrazek TG


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr mar 24, 2010 2:02 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Śr lut 14, 2007 12:37 pm
Posty: 2069
Lokalizacja: Sama już nie wiem
Gustaw napisał(a):
K**wa :!: Żeby tak bredzić to trzeba mieć talent ... :lol: :wink:


Tajniki świadczeń usług turystycznych :wink: Pewnie dostał polecenie od Centralii, że ma tak mydlić. To normalne jeśli chodzi o sprzedaż biletów lotniczych.

_________________
MOTYLA NOGA


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 62 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 30 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL