Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest N cze 16, 2024 3:01 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 121 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Wt kwi 03, 2007 10:44 am 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lip 14, 2006 11:53 am
Posty: 2775
Lokalizacja: Wrocław
Ja tam lubie jak jest duzo ludzi....mozna się pośmiać :twisted: chyba też się wybiorę i tym razem.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt kwi 03, 2007 10:58 pm 
Swój

Dołączył(a): Śr mar 14, 2007 11:54 pm
Posty: 78
Lokalizacja: Wrocław
trekker napisał(a):
Ja tam lubie jak jest duzo ludzi


Można przepadać za tłumem,jesli szlifuje się Krupówki, a ja mam zamiar chodzić po górach,a tłumy raczej temu nie sprzyjają. A co do tego, że można się pośmiać to fakt...na szlakach można spotkać od groma pań w bucikach na obcasach i ze skórzanymi torebkami! Nieodłączna panorama Tatr:)
Pragnienie ponownego pobytu w Zakopcu jest jednak silniejsze, więc i tym razem zapewne pojade tam na majówke.

_________________
maniaczka wszystkiego co n.p.m;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr kwi 04, 2007 7:51 pm 
Nowy

Dołączył(a): So mar 03, 2007 10:34 pm
Posty: 4
Lokalizacja: DZ-OW
A ja uważam że można jechaći znaleść miejsca gdzie ludzi jest mniej . Tatry są warte tego aby tam jechać


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz kwi 05, 2007 1:23 am 
Stracony

Dołączył(a): Pt lis 04, 2005 7:38 pm
Posty: 4278
Lokalizacja: Buk
Jasne,ze można...tylko dlaczego od tego mam uzależniać swoje plany górskie-wole jechac w mniej "komercyjnym" terminie :roll:

_________________
Jak mówię,że wybaczam to nie znaczy,że zapomnę.

http://chomikuj.pl/hania.ratmed
http://7000.pl/index.php?page=wyprawy&o ... p=himalaje


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr maja 07, 2008 8:38 am 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Śr lut 16, 2005 8:51 am
Posty: 2378
Lokalizacja: Nowy Sącz
tak było w tegoroczny weekend http://wiadomosci.onet.pl/2681,1743704, ... kalne.html
Cytuj:
"Polska Gazeta Krakowska": To szok dla gór! W długi majowy weekend nie tylko Zakopane i Krupówki były zatłoczone, ale i całe Tatry. Pobite zostały wszelkie rekordy frekwencji.
Szacuje się, że do Morskiego Oka szło dziennie nawet 30 tys. turystów, a do Kościeliskiej – około ośmiu. Dotychczasowy rekord dla całych Tatr – to 27 tysięcy osób dziennie! Nie pomogło nawet otwarcie granicy ze Słowacją, bo większość polskich turystów wybrała naszą część gór.

Parkowcy już teraz boją się, co będzie w sierpniu, gdy na tatrzańskie ścieżki wyruszą setki i tysiące ludzi.

– Tłum przez weekend był nie do opanowania! To był żywioł! – mówi Marek Pęksa, leśniczy z Morskiego Oka.

Szalety były przepełnione, mimo że codziennie usuwano z nich nieczystości, a samochody musiały się zatrzymywać już na Wierchu Poroniec, czyli kilka kilometrów od parkingu na Palenicy Białczańskiej.

– Moim zdaniem, tak skromnie licząc, dziennie szło tą drogą 20 tysięcy ludzi, którzy przecież musieli też tamtędy wrócić, czyli spokojnie można przyjąć, że było to 40 tysięcy – uważa Pęksa.

Dotychczasowy rekord – to... 15 tys. turystów. W ubiegłoroczny majowy weekend weszło do Morskiego Oka w ciągu jednego dnia 10 tys. ludzi. Do tej pory średnia dzienna wynosiła 6–7 tys.

Szutrowa droga w Dolinie Kościeliskiej, niestety nie wytrzymała takiego naporu turystów. Tłumy były takie, że całkowicie rozdeptały i zniszczyły wcześniej starannie przygotowaną dla nich trasę.

– A potem turyści narzekali, że muszą iść po kostki w błocie – opowiada leśniczy.

Dodaje, że takie tłumy są już dla Tatr bardzo niebezpieczne, bo powodują duże szkody we florze i faunie. Nie ma co kryć, że nasze góry są zwyczajnie rozdeptywane!

I chociaż Tatry od dawna są obciążone, Tatrzański Park Narodowy nie planuje ludziom w najbliższym czasie ograniczać w żaden sposób dostępu do ciągle pięknych gór.

– Nie zamierzamy ani zamykać granic Parku na zimę, tak jak to robią nasi południowi sąsiedzi Słowacy, ani wprowadzać restrykcyjnych reglamentacji wejść na terenie Tatr – podkreśla Szymon Ziobrowski, prawnik TPN.

_________________
...energia musi eksplodować w momencie wykonywania zadania, ale cały czas trzeba ją mieć pod kontrolą...
http://picasaweb.google.pl/w.tatrach
gg: 1553749


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr maja 07, 2008 9:29 am 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 01, 2006 8:07 am
Posty: 214
Lokalizacja: Warszawa Rembertów
Ali7 napisał(a):
Ludzie wracali z Zakopanego do Krakowa po 5 godzin. Aż tak daleko mój masochizm nie jest posunięty. Trzeba się w weekend majowy trzymać z daleka od Tatr.
Cytuj:
Dodaje, że takie tłumy są już dla Tatr bardzo niebezpieczne, bo powodują duże szkody we florze i faunie. Nie ma co kryć, że nasze góry są zwyczajnie rozdeptywane!

I chociaż Tatry od dawna są obciążone, Tatrzański Park Narodowy nie planuje ludziom w najbliższym czasie ograniczać w żaden sposób dostępu do ciągle pięknych gór.

Powoli zaczynam się przekonywać do pomysłu likwidacji szlaków rzuconego bodajże przez Markiza. Zostawić Kościeliską, Chochołowską, Giewont, drogę do Moka - niech gdzieś ten tłum sobie łazi. Resztę zamazać i po sprawie.
Ale to utopia, niestety.


Koleżanka wracała z Zakopca do Warszawy PKS. Podróż trwała ponad 12 godzin z czego 7 do Krakowa.

_________________
http://piohal.fotosik.pl/albumy/79684.html


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr maja 07, 2008 9:32 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 15, 2007 3:03 pm
Posty: 8796
Lokalizacja: Londyn, kiedyś W-wa, jutro ... ?
zolffik napisał(a):


Jeden z komentarzy z onetu (nieco prowokacyjny) :
Tylko lansiarze w Tatry jezdza

normalni jada w Bieszczady, Beskidy badz Gory Stolowe. Nie dosc, ze nie ma tam lansiarzy, jest znacznie taniej, widoki piekniejsze, przyroda bardziej nienaruszona, to i pancku nikt za dudki gorola ni udaje



~m , 07.05.2008 10:26

_________________
Obrazek TG


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr maja 07, 2008 9:34 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 03, 2005 1:09 pm
Posty: 22106
Gustaw napisał(a):
normalni jada w Bieszczady, Beskidy badz Gory Stolowe. Nie dosc, ze nie ma tam lansiarzy, jest znacznie taniej, widoki piekniejsze, przyroda bardziej nienaruszona, to i pancku nikt za dudki gorola ni udaje


Komentarz zakompleksionych, etosowych dupków z klapkami na oczach. Jak widzą w Tatrach tylko lans, ceny i górali to niech się leczą.

_________________
"Stary jestem, mam sklerozę, czas umierać" 09.IX.2006 - rozstaj dróg w Dolince za Mnichem

"Stałem się nowym użytkownikiem ale ten nowy też musi posta napisać"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr maja 07, 2008 9:40 am 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Śr lut 14, 2007 12:37 pm
Posty: 2069
Lokalizacja: Sama już nie wiem
Gustaw napisał(a):
zolffik napisał(a):


Jeden z komentarzy z onetu (nieco prowokacyjny) :
Tylko lansiarze w Tatry jezdza

normalni jada w Bieszczady, Beskidy badz Gory Stolowe. Nie dosc, ze nie ma tam lansiarzy, jest znacznie taniej, widoki piekniejsze, przyroda bardziej nienaruszona, to i pancku nikt za dudki gorola ni udaje



~m , 07.05.2008 10:26


Niedługo i Bieszczady zadeptają. Na łikend majowy pojawia się z roku na rok coraz więcej niedzielnych turystów. Jak to dobrze, że tegoroczny łikend był mokry w Bieszczadach...

W dzisiejszych czasach LANS jest wszędzie. Dziś moda na Zakopane, jutro na Ustrzyki, a pojutrze... kto wie? Może Suwałki? Kraje obce? Widzę pojawiającą się nową modę wyjazdów na Litwe, Łotwe, Ukraine(zwłaszcza Lwów)...

A w biurach podróży... Emiraty Arabskie. "Bo najważniejsze jest być tam gdzie sąsiad nie był"

_________________
MOTYLA NOGA


Ostatnio edytowano Śr maja 07, 2008 9:43 am przez Trauma_, łącznie edytowano 2 razy

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr maja 07, 2008 9:41 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 28, 2007 1:34 pm
Posty: 4450
Lokalizacja: lkr
niech jadą w te Bieszczady i inne pagóry oby jak największą ilością... będzie dla nas luźniej :)

_________________
Zrozumcie, że państwo chce tylko waszego dobra. Całego waszego dobra...

Picasa
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr maja 07, 2008 9:41 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 15, 2007 3:03 pm
Posty: 8796
Lokalizacja: Londyn, kiedyś W-wa, jutro ... ?
Łukasz T napisał(a):
Jak widzą w Tatrach tylko lans, ceny i górali to niech się leczą.

Ale można zrozumieć, że są pewne podstawy dla takiego poglądu.
Twoje słowo "tylko" jest tu kluczowe ale pewien problem wizerunku jednak istnieje.
Istniał też i kiedyś.
Lubiłem w inne góry pojechać ale Tatry to miejsce szczególne.
Koledzy "etosowcy" bieszczadzko-beskidzcy tego nie potrafili (albo nie chcieli) zrozumieć i Tatrami trochę gardzili (nie wprost).
Niesłusznie. :|


Ostatnio edytowano Śr maja 07, 2008 9:43 am przez Gustaw, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr maja 07, 2008 9:43 am 
Stracony

Dołączył(a): Śr cze 20, 2007 6:52 am
Posty: 3030
Lokalizacja: Sosnowiec
Gustaw napisał(a):
zolffik napisał(a):


Jeden z komentarzy z onetu (nieco prowokacyjny) :
Tylko lansiarze w Tatry jezdza

normalni jada w Bieszczady, Beskidy badz Gory Stolowe. Nie dosc, ze nie ma tam lansiarzy, jest znacznie taniej, widoki piekniejsze, przyroda bardziej nienaruszona, to i pancku nikt za dudki gorola ni udaje



~m , 07.05.2008 10:26


Ale to w ogóle jakaś nie prawda jest.. nieporozumienie, w Tatrach nie zabłyszczę moim Bergsonem, Salewą czy HiMountainem bo tam mnóstwo tego i lepszego, nowszego sprzętu - więc jak tylko chce trochę się polansować to od razu walę w Beskidy, to tam możesz zostać bożyszczem schroniskowym - mniej wymagająca publika.

polecam :lol:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr maja 07, 2008 9:45 am 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Śr lut 14, 2007 12:37 pm
Posty: 2069
Lokalizacja: Sama już nie wiem
peepe napisał(a):
niech jadą w te Bieszczady i inne pagóry oby jak największą ilością... będzie dla nas luźniej :)


Zabraniam, no! :?

_________________
MOTYLA NOGA


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr maja 07, 2008 9:47 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 15, 2007 3:03 pm
Posty: 8796
Lokalizacja: Londyn, kiedyś W-wa, jutro ... ?
keff79 napisał(a):
więc jak tylko chce trochę się polansować to od razu walę w Beskidy, to tam możesz zostać bożyszczem schroniskowym - mniej wymagająca publika.

Logiczne ... :salut:

_________________
Obrazek TG


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr maja 07, 2008 9:49 am 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Śr lut 14, 2007 12:37 pm
Posty: 2069
Lokalizacja: Sama już nie wiem
keff79 napisał(a):
więc jak tylko chce trochę się polansować to od razu walę w Beskidy, to tam możesz zostać bożyszczem schroniskowym - mniej wymagająca publika.

polecam :lol:


Chciałabym zobaczyć kogoś na połoninie z takim sprzętem... umarłabym ze śmiechu :lol:

_________________
MOTYLA NOGA


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr maja 07, 2008 10:02 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 15, 2007 3:03 pm
Posty: 8796
Lokalizacja: Londyn, kiedyś W-wa, jutro ... ?
Trauma_ napisał(a):
keff79 napisał(a):
więc jak tylko chce trochę się polansować to od razu walę w Beskidy, to tam możesz zostać bożyszczem schroniskowym - mniej wymagająca publika.

polecam :lol:


Chciałabym zobaczyć kogoś na połoninie z takim sprzętem... umarłabym ze śmiechu :lol:

Ale, żeby połazić po Poloninach nie trzeba się ubierać jak przodownik czy Hucuł :?: :wink:

Jak byliśmy na Słowacji pod koniec lat 80-tych to tam napatoczylismy się na Czechów. Okazało się, że moda u nich była jeszcze bardziej orginalna. Ubierali się na traperów. Śpiewali country ... Czyli przy ognisku siedzieli polscy bieszczadzcy etosowcy w flanelowych koszulach (reszta obozu), jeden lub dwóch polskich tatrzańskich lanserów (ja i kumpel) :D , słowaccy horolezcy w czerwonych skarpetach i czescy traperzy z dzikiego zachodu ... :lol:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr maja 07, 2008 10:06 am 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Śr lut 14, 2007 12:37 pm
Posty: 2069
Lokalizacja: Sama już nie wiem
Gustaw napisał(a):
Jak byliśmy na Słowacji pod koniec lat 80-tych to tam napatoczylismy się na Czechów. Okazało się, że moda u nich była jeszcze bardziej orginalna. Ubierali się na traperów. Śpiewali country ... Czyli przy ognisku siedzieli polscy bieszczadzcy etosowcy w flanelowych koszulach (reszta obozu), jeden lub dwóch polskich tatrzańskich lanserów (ja i kumpel) :D , słowaccy horolezcy w czerwonych skarpetach i czescy traperzy z dzikiego zachodu ... :lol:


:lol: :lol: :lol: :lol:

eeeeee nie możliwe.... co by bieszczadzcy etosowcy robili nie w Bieszczadach? :lol:

_________________
MOTYLA NOGA


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr maja 07, 2008 10:17 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 15, 2007 3:03 pm
Posty: 8796
Lokalizacja: Londyn, kiedyś W-wa, jutro ... ?
Trauma_ napisał(a):
co by bieszczadzcy etosowcy robili nie w Bieszczadach?

Zorganizowali obóz międzyuczelniany, połazili po Rudawach i na koniec obkupili się w Koszycach sprzętem na bieszczadzkie i rowerowe wycieczki.
Kupowali garnki, koła rowerowe, dętki ... Sam przywiozłem pompkę rowerową Favorit (długą metalową ze stopką :!: ). To byl lans. :lol:

PS
Jeden taki nowiutki słowacki garnek zprasowałem kierownikowi obozu w okolicach Łopienki. Prasnęło mną na błotnistej trawie, środek ciężkości (plecak+tropik+garnek) obrócił mnie do stoku i tyłem poleciałem w dół. Zatrzymałem się plecami na drzewie a garnek zaabsorbował siłę uderzenia. Kierownik był trochę zły. Ale to jego wina, że mi ten gar przydzielił. Chociaż taki aluminiowy gar lżejszy był niż cukier czy ziemniaki. :lol:

_________________
Obrazek TG


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr maja 07, 2008 10:23 am 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Śr lut 14, 2007 12:37 pm
Posty: 2069
Lokalizacja: Sama już nie wiem
Gustaw napisał(a):

PS
Jeden taki nowiutki słowacki garnek zprasowałem kierownikowi obozu w okolicach Łopienki. Prasnęło mną na błotnistej trawie, środek ciężkości (plecak+tropik+garnek) obrócił mnie do stoku i tyłem poleciałem w dół. Zatrzymałem się plecami na drzewie a garnek zaabsorbował siłę uderzenia. Kierownik był trochę zły. Ale to jego wina, że mi ten gar przydzielił. Chociaż taki aluminiowy gar lżejszy był niż cukier czy ziemniaki. :lol:




:shock: :rofl_an: :rofl_an:

_________________
MOTYLA NOGA


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr maja 07, 2008 11:47 am 
Kombatant

Dołączył(a): Wt paź 17, 2006 3:40 pm
Posty: 397
Lokalizacja: Kobiór
W sumie wyżej w górach powyżej schronisk jakoś super dużo ludzi nie było, może tylko na Zawracie trochę tłoczno było. Patrząc ze szlaku na Świstówkę droga zmieniła kolor na granatowy. Pełno ludzi w pelerynkach Plusa, które robiły furorę.

_________________
"mój mózg,to mój drugi ulubiony organ"/W.Allen/

http://gorywysokie.blogspot.com/

http://pionowyswiat.blogspot.com/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr maja 07, 2008 11:56 am 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sie 20, 2006 3:56 am
Posty: 2343
Lokalizacja: Warszawa/Pruszków
dradamu:) napisał(a):
Pełno ludzi w pelerynkach Plusa, które robiły furorę.

Faktycznie, granatowi byli w przewadze :mrgreen: szczególnie interesująco wyglądało to na drodze Moko - Palenica, 3/4 ludzi w pelerynkach :)

_________________
Powolutku do przodu, mamy już stronę !!! :) :arrow: http://pomagamoli.pl/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr maja 07, 2008 11:58 am 
Swój

Dołączył(a): Cz mar 06, 2008 9:00 pm
Posty: 83
Lokalizacja: Chorzów
Jak narazie korzystam z przywilejow jakie daja studia i wybieram takie terminy aby w miare było "luzno" na szlakach. No i co najwazniejsze nie trzeba brac urlopow z paro miesiecznym wyprzedzeniem bo jak dochodzi juz do wyjazdu załamka pogody.


Jest pogoda to sie jedzie:)
Ale wszystko co dobre szybko sie konczy :roll:

_________________
Miejmy szacunek dla gor, bo one szanuja Nas pokazujac całe swoje piekno


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr maja 07, 2008 5:49 pm 
Swój
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz paź 12, 2006 9:49 pm
Posty: 49
Lokalizacja: Gdynia
W zachodnich tragedii nie było. Co prawda zdarzali się różni dziwni ludzie, ale sporadycznie. do Kościeliskiej waliły tłumo-pielgrzymki, ale szedłem tamtędy tylko przez chwilę..

PS do Krakowa jechałem 3 godziny i ledwo zdążyłem na pociąg do Gdyni ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr maja 07, 2008 8:16 pm 
Stracony

Dołączył(a): Śr wrz 19, 2007 8:59 pm
Posty: 18072
Lokalizacja: Zachodnie Pomorze/Poznań
http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/ ... 87718.html

Czy to jest jeszcze park narodowy?

Zgodnie z ustawą dyrekcja parku narodowego powinna:
- chronić
- udostępniać

Wydaje mi się, że ta druga funkcja przesłoniła pierwszą.
Jak to rozwiązać bez środków administracyjnych?
Chyba kwadratura koła.

_________________
Mój kanał na YouTube: https://studio.youtube.com/channel/UC7G ... DING%22%7D
Zapraszam


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr maja 07, 2008 9:54 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Śr lut 14, 2007 12:37 pm
Posty: 2069
Lokalizacja: Sama już nie wiem
TakTak napisał(a):
Jak narazie korzystam z przywilejow jakie daja studia i wybieram takie terminy aby w miare było "luzno" na szlakach. No i co najwazniejsze nie trzeba brac urlopow z paro miesiecznym wyprzedzeniem bo jak dochodzi juz do wyjazdu załamka pogody.


Zazdroszcze... u nas wprowadzili sesje ciągłą i praktycznie nie można się ruszyć w terminie jaki by człowiekowi pasował. Jak na razie udało mi się tylko raz wyjechać gdzieś dalej... nad morze.

_________________
MOTYLA NOGA


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt maja 09, 2008 12:08 am 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 21, 2007 10:46 pm
Posty: 201
Lokalizacja: Warszawa
Gutson napisał(a):
PS do Krakowa jechałem 3 godziny i ledwo zdążyłem na pociąg do Gdyni ;)

sam wyjazd z Zakopanego trwał godzinę...
Jak jechaliśmy do Zakopanego to ledwo wbiliśmy się do pociągu na stacji początkowej w Warszawie.W Radomiu ludzie już praktycznie nie wsiadali-nie było takiej możliwości

_________________
''Góry wysokie.wiem co z Wami walczyć każe...''


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N maja 11, 2008 5:09 pm 
Stracony

Dołączył(a): Śr wrz 19, 2007 8:59 pm
Posty: 18072
Lokalizacja: Zachodnie Pomorze/Poznań
http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/ ... 00345.html

Ucho się chyba urwało od dzbana. TPN wpadł w własne sidła bowiem Morskie Oko, Giewont i Kościeliska były podobno "na straty", ale chyba nikt się nie spodziewał, że aż takie.

_________________
Mój kanał na YouTube: https://studio.youtube.com/channel/UC7G ... DING%22%7D
Zapraszam


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N maja 11, 2008 6:01 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 29, 2007 8:31 pm
Posty: 3189
Lokalizacja: Nowy Sącz
Staram się unikać polskich Tatr w czasie szczytu, byłem w takim sezonie na Rysach oraz Świnicy, ten tłok zabija dużą część radości chodzenia po górach. Lekarstwem na to może być wczesne wyjście w góry, ale i tak nie unikniemy tłoku - w czasie schodzenia. Dlatego preferuję Tatry Słowackie. Chociaż zostały mi jeszcze do "zrobienia" w naszych Tatrach 3 miejsca: Łopata do Jarząbczego, Wrota Chałubińskiego i grzbiet od Kasprowego do Przełęczy Kondrackiej. A jeszcze zapomniałem o Tomanowej. Ale będę starał się tam być jesienią lub w czerwcu.

_________________
http://naszczytach.cba.pl/ Aktualizacja 2023 - nowe: Góry Skandynawskie, Taurus w Turscji, Alpy Julijskie, Kamnickie, Ennstalskie, Tatry Bielskie, Murańska Planina, Haligowskie Skały i wiele innych. Zapraszam


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N maja 11, 2008 9:14 pm 
Swój

Dołączył(a): So cze 30, 2007 5:16 pm
Posty: 79
Trochę dziwny pomysł zwłaszcza jak już ludzie porezerwowali miejsca na wakacje. Ale nie tylko dlatego dziwny.... Jakby zamkneli albo nawet ograniczyli szlaki na Moko czy Kościeliską to jak pojsc dalej, jesli nie chcemy nocowac w schroniskach? Już lepiej żeby tłumy deptały po asfalcie niż taranowały Dolinę Roztoki.
Poza tym jak takie ograniczenie ma przebiegać? Wpusczą 1000 osób a reszta czeka aż 1 wyjdzie? a jak ktoś np na Kościeliską trafi z innego szlaku to będzie już 1001.

O przyrodę należy dbać to pewne, ale myślę że zamiast ograniczać ruch, to lepiej byłoby wporwadzić kilkunastu strażników na każdym szlaku. Idący tak w tłumie strażnik w cywilu bez problemu by wyłapywał śmiecących albo niszczących przyrodę idiotów. Mandat jeden drugi trzeci... i już by się rozeszło i sami by sie niektorzy zniecheciili.

Byłby wilk syty i owca cała bo ludzie by nie musieli sobie nagle zmieniać planowanych wycieczek bo... na szlaku komplet,a dzieki temu wpływy do kasy by nie zmalały i byłoby za co utrzymać nowych strażników. Zaś jak ogranicza to wpywyw zmaleja i na straznikow ani na nic innego nie bedzie


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn maja 12, 2008 12:41 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 15, 2007 3:03 pm
Posty: 8796
Lokalizacja: Londyn, kiedyś W-wa, jutro ... ?
gouter napisał(a):
zostały mi jeszcze do "zrobienia" w naszych Tatrach

To się nadaje na nowy wątek ... "Co mi jeszcze zostało do zrobienia w Tatrach Polskich ..."
:wink:

_________________
Obrazek TG


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 121 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 34 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL