Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest N cze 16, 2024 11:18 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3659 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26 ... 122  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sie 07, 2008 7:19 pm 
Stracony

Dołączył(a): Śr cze 20, 2007 5:51 pm
Posty: 10096
Lokalizacja: Moszna
Cytuj:
Licho wie.

No właśnie z tego co wiem to nie ma nigdzie ...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sie 07, 2008 8:39 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 17, 2008 11:12 pm
Posty: 1357
Lokalizacja: NewSączCity
golanmac napisał(a):
A czy gdzieś na Słowacji jest podłoga ?


w Teryho dostałem kawałek w tamtym roku... i to ze sniadaniem nawet... 8) inna sprawa że dotarliśmy tam grubo po zachodzie słońca, tak gdzieś koło 22 z minutami nawet... :mrgreen:

_________________
Czasem wystarczy przestać pragnąć jakiegoś marzenia, aby sprawić żeby się ono spełniło...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sie 07, 2008 10:39 pm 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So wrz 15, 2007 1:23 pm
Posty: 222
u Terrego podloga to raczej standard, w zeszlym roku mialem przyjemnosc w bardzo licznym gronie mozna powiedziec w piwnicy, na dole kimac, choc to byl sierpien, nigdzie mnie tak nie wypiz....dzilo jak tam wtedy, w ubraniu musialem spac zasuniety max

ponoc pod Waga pod Rysami gleba tez jest, co jest logiczne, trudno zeby wyrzucili kogos na takiej wysokosci, a ze jest tam tylko ponoc 18 miejsc...

w Ziarskiej Chacie tez jakas pol gleba jest, koc ponoc daja i materac, ale w zasadzie pod podloge bym to podciagnal

wiec nie przesadzajmy z ta podloga na Slowacji...

_________________
YT | Photo


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt sie 08, 2008 12:21 am 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 17, 2007 11:24 am
Posty: 351
Lokalizacja: Kraków
Dokladnie, szczegolnie ze na tej stronie: http://www.tatry.info/zakwaterowanie/sc ... eryho.html
jest info, z ktorego wynika,ze u Terrego podloga jest w standardzie :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt sie 08, 2008 8:29 am 
Kombatant

Dołączył(a): Śr kwi 04, 2007 11:01 am
Posty: 320
Lokalizacja: Kraków
W terice są tez łóźka piętrowe ale nie mam pojęcia jak się je dostaje.

Fakt, ze bardzo mi się podobało, że chator chodził i się upewniał że wszyscy mają miejsca, pokazywał gdzie ewentualnie można się przenieś gdyby nie było wygodnie, roznosił dodatkowe karimaty. Byłam tym zaskoczona, po polskiej stronie Tatr z czymś takim się nie spotkałam. Rano, jak tłok był na jadalni to usadzał gości, sprzątał ze stołów. z każdym sie witał. Zrobiło to na mnie bardzo pozytywne wrażenie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt sie 08, 2008 9:01 am 
Stracony

Dołączył(a): Śr cze 20, 2007 5:51 pm
Posty: 10096
Lokalizacja: Moszna
Aszot napisał(a):
że chator chodził i się upewniał że wszyscy mają miejsca, pokazywał gdzie ewentualnie można się przenieś gdyby nie było wygodnie

Tak, to prawda, chatar w terince jest bardzo opiekuńczy, jeśli zobaczy wieczorem grupkę idącą gdzieś na biwak, straszy wezwaniem horskiej, jeśli nie przenocują u niego, co innego jeśli zawita do terinki spóźniony samotny wędrowiec, a ludzi w środku pełno, wtedy usłyszeć można: "młody, silny jesteś, idź na dół, dasz radę" ... Po za tym jest gościnny, jak tylko zobaczy że siedzisz przy stole, i nic nie spożywasz, ewentualnie stwierdzi że zbyt wolno to robisz, nie omieszka o tym Ci głośno powiedzieć ... a nie daj Boże plecak postaw na środku ...
Przytoczone sytuacje wydarzyły się naprawdę ...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt sie 08, 2008 9:07 am 
Kombatant

Dołączył(a): Śr kwi 04, 2007 11:01 am
Posty: 320
Lokalizacja: Kraków
Ok, nie przeczę. Ja po prostu spotkałam się z takim przywitaniem. Nic nie kupowaliśmy do jedzenia. Śniadanie było w cenie noclegu.
I dlatego pozytywnie to odebrałam. :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt sie 08, 2008 9:13 am 
Stracony

Dołączył(a): Śr cze 20, 2007 5:51 pm
Posty: 10096
Lokalizacja: Moszna
Aszot napisał(a):
Nic nie kupowaliśmy do jedzenia. Śniadanie było w cenie noclegu

kasa, kasa, kasa ....


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt sie 08, 2008 9:15 am 
Kombatant

Dołączył(a): Śr kwi 04, 2007 11:01 am
Posty: 320
Lokalizacja: Kraków
No dobra, tanio też nie było :wink: 340 od osoby :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt sie 08, 2008 11:00 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 03, 2005 1:09 pm
Posty: 22106
Aszot napisał(a):
W terice są tez łóźka piętrowe ale nie mam pojęcia jak się je dostaje.


Kasiu - dostaje się je za zasługi :lol: :wink: A jak trudno na 3 piętro wyjść :lol: :wink:

_________________
"Stary jestem, mam sklerozę, czas umierać" 09.IX.2006 - rozstaj dróg w Dolince za Mnichem

"Stałem się nowym użytkownikiem ale ten nowy też musi posta napisać"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt sie 08, 2008 11:35 am 
Kombatant

Dołączył(a): Śr kwi 04, 2007 11:01 am
Posty: 320
Lokalizacja: Kraków
Łukasz, nie zapytam jakie zasługi...boje się co w tych górach trzeba zrobic żeby łóżko dostać... 8)
Na III piętro... to zależy ile sie wcześniej wypiło :) czy jest to proporcjonalność prosta czy odwrotna? :wink:

golanmac, twardy jesteś, nie dajesz sie odstraszyć :) Nawet Linkoln Ci nie straszny :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt sie 08, 2008 11:37 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 03, 2005 1:09 pm
Posty: 22106
Aszot napisał(a):
Na III piętro... to zależy ile sie wcześniej wypiło czy jest to proporcjonalność prosta czy odwrotna?



Herbata z Etopiryną :lol: Nie zapomnę jaki ubaw miał Miro jak na sztywnych nogach dolnych szedłem po 5 - 6 herbatę :lol:

_________________
"Stary jestem, mam sklerozę, czas umierać" 09.IX.2006 - rozstaj dróg w Dolince za Mnichem

"Stałem się nowym użytkownikiem ale ten nowy też musi posta napisać"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt sie 08, 2008 12:15 pm 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So wrz 15, 2007 1:23 pm
Posty: 222
witam, planuje wypad kilkudniowy czesciowo na Slowacje, plan - dojscie od Łysej Polany - Javorova Dolina do Chaty Terrego, nastepnego dnia Czerwona Ławka/Rohatka/Polski Grzebien i jak starczy czasu Mała Vysoka, mam dosc duzy problem z noclegiem 2 dnia, gdyz Zbojnicka Chata jest oczywiscie za blisko, Slaski Dom za drogi (900koron najtanszy nocleg, chyba ze zostane zakwalifikowany jako - animal - 300koron wowczas;), a do Popradzkiego Stawu daleko, 11h z tego co mi wychodzi po sumie czasow - do tego ktos wyzej z Was mowil, iz po 18 moze byc problem nawet z podloga, oblegana chata po prostu jest

pozniej chce przejsc przez Rysy do Polski

co doradzicie zeby to sensownie wygladalo - zejsc do miasta i tam szukac noclegu ? obawiam sie ze moge zejsc z gor pozno...

zawsze mozna sie wycofac znow do Łysej Polany druga Bielovodska Dolina ale to bezsens

dzieki za info z gory

_________________
YT | Photo


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt sie 08, 2008 12:25 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Śr kwi 04, 2007 11:01 am
Posty: 320
Lokalizacja: Kraków
A jak zamierzasz przedostać się z Polskiego Grzebienia do Śląskiego Domu?
(nie mówię już tutaj o czasie, tylko którędy)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt sie 08, 2008 1:03 pm 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So wrz 15, 2007 1:23 pm
Posty: 222
na mapie widze zielony szlak idacy przez Vielicka Dolina, niecale 2h

_________________
YT | Photo


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt sie 08, 2008 1:29 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Śr kwi 04, 2007 11:01 am
Posty: 320
Lokalizacja: Kraków
Ok, przepraszam, ubzdurałam sobie, ze on jest zamknięty ale to w zimie. A ze teraz Słowacy mieszlai z zamykaniem i otwieraniem to... :)
Z Łysej Dojedź oczywiscie do Jaworowej.
A co dalej... ja bym schodziła przez Białą Wodę ale fakt, to dość długo Ci zajmie. Albo zejdź przez Rohatkę po Małej Wysokiej i zejdź Staroleśną do Bilikovej Chaty (nie wiem jaka cena noclegu) a rano czerwonym do Śląskiego Domu.

Jeśli byś szedł przez Białej Wody, to zawsze mozesz coś zarezerwować w Novej Leśnej na przykład i uprzedzić ze będziesz późno. Autobusy jeżdżą do 22 bodajże.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt sie 08, 2008 1:42 pm 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So wrz 15, 2007 1:23 pm
Posty: 222
zastanawialem sie wlasnie nad Bilikova Chata ale tam sa niewiele nizsze ceny niz w slaskim domu, ok 600 koron, niestety wszystkie schroniska slowackie tak nisko polozone kosztuja ile kosztuja...

_________________
YT | Photo


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt sie 08, 2008 1:55 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn wrz 11, 2006 10:43 am
Posty: 641
Lokalizacja: z Ciemnogrodu
dgim napisał(a):
witam, planuje wypad kilkudniowy czesciowo na Slowacje, plan - dojscie od Łysej Polany - Javorova Dolina do Chaty Terrego, nastepnego dnia Czerwona Ławka/Rohatka/Polski Grzebien i jak starczy czasu Mała Vysoka, mam dosc duzy problem z noclegiem 2 dnia, gdyz Zbojnicka Chata jest oczywiscie za blisko, Slaski Dom za drogi (900koron najtanszy nocleg, chyba ze zostane zakwalifikowany jako - animal - 300koron wowczas;), a do Popradzkiego Stawu daleko, 11h z tego co mi wychodzi po sumie czasow - do tego ktos wyzej z Was mowil, iz po 18 moze byc problem nawet z podloga, oblegana chata po prostu jest
...
co doradzicie zeby to sensownie wygladalo - zejsc do miasta i tam szukac noclegu ? obawiam sie ze moge zejsc z gor pozno...
...
dzieki za info z gory


Dokładnie 2 lata temu (IX). robiłem identyczną trasę 1 dnia (w Terince meldowałem się ok. 18 ), zaś 2 do połowy, następnie zająłem "łóżko" w Zbójnickiej i Małą Wysoką tam i z powrotem robiłem na lekko.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt sie 08, 2008 2:21 pm 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So wrz 15, 2007 1:23 pm
Posty: 222
krzysgd napisał(a):

Dokładnie 2 lata temu (IX). robiłem identyczną trasę 1 dnia (w Terince meldowałem się ok. 18 ), zaś 2 do połowy, następnie zająłem "łóżko" w Zbójnickiej i Małą Wysoką tam i z powrotem robiłem na lekko.


tez myslalem o takiej opcji, ale na kolejny dzien nie mam koncepcji wowczas, chyba ze zejsc do bus'a i przejechac caly oddzcinek od slaskiego do popradzkiego...

idealnie by bylo w slaskim spac, ale 900koron nie dam


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt sie 08, 2008 3:34 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 17, 2007 11:24 am
Posty: 351
Lokalizacja: Kraków
dgim napisał(a):
witam, planuje wypad kilkudniowy czesciowo na Slowacje, plan - dojscie od Łysej Polany - Javorova Dolina do Chaty Terrego, nastepnego dnia Czerwona Ławka/Rohatka/Polski Grzebien i jak starczy czasu Mała Vysoka, mam dosc duzy problem z noclegiem 2 dnia

Ja bym pierwszego dnia zrobił:
- Jaworowa-Lodowa Przelecz-Czerwona Ławka-Zbojnicka Chata
a drugiego:
- Rohatka, Polski Grzebien, Mała Wysoka, Dolina Wielicka - Magistrala - Popradzki Staw

3 dnia w ten sposób możesz iść na Rysy i wrócić do Polski.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt sie 08, 2008 4:00 pm 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So wrz 15, 2007 1:23 pm
Posty: 222
3d napisał(a):
Ja bym pierwszego dnia zrobił:
- Jaworowa-Lodowa Przelecz-Czerwona Ławka-Zbojnicka Chata
a drugiego:
- Rohatka, Polski Grzebien, Mała Wysoka, Dolina Wielicka - Magistrala - Popradzki Staw

3 dnia w ten sposób możesz iść na Rysy i wrócić do Polski.


i musze Ci powiedziec, ze najbardziej mi ta opcja odpowiada... zobaczymy


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sie 12, 2008 12:57 pm 
Nowy

Dołączył(a): Wt sie 12, 2008 12:42 pm
Posty: 2
Lokalizacja: Rzeszów
Witam,
Wybieram sie w piatek do Zdiar i mam takie pytanko co moglibyscie mi polecic do zobaczenia. Cztam to forum ale jestem narazie na stronie 9 i nie wiem czy zdąze do końca dojsc (bo akurat jestem w pracy i dzis moge sobie pozwolic na nic nie robienie).
Chodzi mi przede wszystkim jakie szlaki polecacie ( jedziemy autem więc nie bedzie problemu z dojazdem)kolejki, jakięś zamki, jaskinie po prostu wszystko co warte jest zobaczenia i jakie są mnije wiecej koszty wstępów
Prosiłabym tez o informacje ile tak mniej wiecej bedzie tzreba zabrać pieniedzy na taki tygodniowy pobyt (zakwaterowanie juz mamy za 500Sk z wyzywieniem/ za dobe to tego nie wliczając).
Z góry dziekuje za wszelkie informacje i wracam do lekturki

Pozdrawiam serdecznie


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sie 12, 2008 1:06 pm 
Stracony

Dołączył(a): So lis 03, 2007 11:11 pm
Posty: 4104
Lokalizacja: Kraków K.E.G.
donnia22 to zalezy co chcesz zobaczyć bo możlwości jest sporo ,ale zależą od Twoich umiejętności i kondycji.
Z takich mniej wymagających a moim zdaniem piękych trasek polecilbym :
Ze Starego Smokowca wyjazd na Hrebienok i dalej do Schroniska Zamkowskiego i dalej do Doliny Pięciu Stawów Spiskich do schroniska Teryego. Najwyżej polożone caloroczne schronisko w Tatrach ,przepiękna dolina -rewelacyjna wysokogórska panorama.
Jesi masz silę i nie boisz się eskpozycji możesz przejśc przez Czerwoną Ławkę i wrócić przez dol Staroleśną ( ale możesz teżm po zjedzeniu zcegoś u Teryego wrócić sobie tą samą trasą )
Plusy tej wycieczki -
-kolejka na Hrebienok -może się podobać zwlaszcza dzieciom
-schroniska po drodze - można odpocząć
-typowo wysokogórska panorama w DPSS - chyba jasna korzyść

To moja propozycja. niech Kolezanki i Koledzy piszą swoje.

_________________
Krakowska Ekipa Górska -KEG
www.keg.yoyo.pl STRONA O GÓRACH


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sie 12, 2008 1:14 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn cze 11, 2007 1:46 pm
Posty: 1563
Lokalizacja:
Nie wiemy jakie masz doświadczenie w górach, więc szlaki trudno radzić.
Przeczytaj sobie poradnik Markiza o 7 dniach w Tatrach Wysokich.
Ale bezpośrednio ze Zdiaru masz np. piękną ścieżkę dydaktyczną na Szeroką Przełęcz, a potem na przełęcz pod Kopą i zejście do Białej Wody gdzie SAD-em z powrotem do Zdiaru. A reszta - gdzie mapa zaprowadzi oraz przewodnik np. Nyki Tatry Słowackie np. Mała Wysoka, Rohatka, Jagnięcy, w tym terminie (15.08) odradzić chyba trzeba Krywań, bo to czas narodowych pielgrzymek na tę górę.
Inne atrakcje: kolejka szynowa na Hrebienok, linowa na Skalnate Pleso i Łomnicę, pod Solisko, zjazdy hulanogą z Hrebienoka, zamek Spiski, jakinia Bieliańska.
Ceny - podobne jak w Polsce, piwo tańsze, benzyna minimalnie tańsza.
Przy korzystaniu z atrakcji trochę kasy na pewno pójdzie. Ceny podobne do polskich.

_________________
Wolę mieć brzuch od piwa, niż garb od roboty


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sie 12, 2008 3:54 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn wrz 11, 2006 10:43 am
Posty: 641
Lokalizacja: z Ciemnogrodu
donnia22 napisał(a):
Witam,
Wybieram sie w piatek do Zdiar i mam takie pytanko co moglibyscie mi polecic do zobaczenia. Cztam to forum ale jestem narazie na stronie 9 i nie wiem czy zdąze do końca dojsc (bo akurat jestem w pracy i dzis moge sobie pozwolic na nic nie robienie).
Chodzi mi przede wszystkim jakie szlaki polecacie ( jedziemy autem więc nie bedzie problemu z dojazdem)kolejki, jakięś zamki, jaskinie po prostu wszystko co warte jest zobaczenia i jakie są mnije wiecej koszty wstępów
Prosiłabym tez o informacje ile tak mniej wiecej bedzie tzreba zabrać pieniedzy na taki tygodniowy pobyt (zakwaterowanie juz mamy za 500Sk z wyzywieniem/ za dobe to tego nie wliczając).
Z góry dziekuje za wszelkie informacje i wracam do lekturki

Pozdrawiam serdecznie


Jeżeli nie masz mapy, ani przewodnika, kup koniecznie:
1. Mapę Tatr Wysokich (całych), najlepiej w skali 1:25000 lub 1:27000
2. Przewodnik Józefa Nyki Tatry Słowackie* to chyba najlepszy dla "zwyczajnego" turysty przewodnik tatrzański)
Taki komplet zapewni Ci możliwość samodzielnego zaplanowania wspaniałych tras.
Życzę dobrej pogody!
* Znakomite są też Tatry Polskie tego samego autora.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sie 13, 2008 1:44 pm 
Nowy

Dołączył(a): Wt sie 12, 2008 12:42 pm
Posty: 2
Lokalizacja: Rzeszów
Serdecznie dziekuje za pomoc. Bardzo mi pomogliście. Na pewno skorzystam z Waszych podpowiedzi szlaków. Przewodniki i mapy juz kupiłam. Teraz tylko żeby sie pogoda udała i bedzie super.
Pozdrawiam serdecznie


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So sie 16, 2008 5:02 pm 
Nowy

Dołączył(a): Pt sie 03, 2007 4:57 pm
Posty: 23
Witam
Mam następujące pytanko: Czy z Wołowca można śmiało uderzać na Rohacze? Chodzi o to czy nie ma przeszkody w postaci jakichś strażników i tym podobnych ludzi? Ktoś stoi i pilnuje, żeby nie przechodzić na słowacką stronę? :twisted:

_________________
Ściana, droga pod szczyt, a potem nagle krzyk...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So sie 16, 2008 5:03 pm 
Weteran
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N cze 22, 2008 3:32 pm
Posty: 105
Lokalizacja: Sosnowiec, ahh
Dale Cooper napisał(a):
Witam
Mam następujące pytanko: Czy z Wołowca można śmiało uderzać na Rohacze? Chodzi o to czy nie ma przeszkody w postaci jakichś strażników i tym podobnych ludzi? Ktoś stoi i pilnuje, żeby nie przechodzić na słowacką stronę?


nie nic nie ma, można przechodzić

_________________
Miłość do Gór można poznać dopiero wtedy, gdy przeżyje się tam zatrważające zdarzenia i nadal będzie się z Nimi spotykać
Niech kasza namoka! Nieniechże!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So sie 16, 2008 9:28 pm 
Nowy

Dołączył(a): Śr lip 09, 2008 8:44 pm
Posty: 4
Lokalizacja: Sławków
Jak najłatwiej dostać się za pomocą komunikacji zbiorowej z okolic Szczyrbskiego Plesa do Liptovskyego Mikulasza ? Czy istnieje jakaś dogodna opcja powrotu z Liptovskyego do Zakopanego ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So sie 16, 2008 10:29 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Śr sie 16, 2006 8:46 am
Posty: 458
Lokalizacja: Katowice
Komunikacja na tym odcinku jest śladowa.
Z Plesa jeździ dosłownie kilka autobusów w ciągu dnia do Mikulasza i z powrotem.
Można też próbowac zębatką do Tatrzańskiej Szczyrby i potem zwykłym pociągiem do Mikulasza (ewentualnie gdzieś tam złapac autobusy kursujące na trasie Poprad-Mikulasz).
Z Mikulasza był w tym roku jeden dalekobieżny autobus w ciągu dnia do Krakowa (tylko nie pamiętam o której godzinie), byc może jakoś zahacza o Zakopane, ale pewności nie mam.
Podobo też jeździ (jeździł) jakiś autobus z Zakopanego do Tatralandii, więc można by nim wrócic.
Tak więc podsumowując - komunikacja na tych odcinkach jest prawie żadna i bez własnego auta trudno coś zrobic w ciągu jednego dnia i jeszcze wrócic do Zakopanego, bo to wymaga aby "zgrało się" kilka niezależnych rozkładów jazdy, co będzie raczej trudne.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3659 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26 ... 122  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 17 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL