Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest N cze 16, 2024 1:37 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 87 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Pt wrz 05, 2008 12:21 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 29, 2006 3:34 am
Posty: 14894
Lokalizacja: Ząbkowska, róg Brzeskiej
Ali, a myślisz że kol. Rafi napisał bo tak myśli?
Osobiście jestem raczej przekonany że zaszczuty gradem drwiących pytań zaczął się poprostu trochę plątać i usprawiedliwiać - ludzka rzecz. Nie widzę powodu żeby od razu wnioskować że jest idiotą.
Jeżeli uważasz że w ogóle już samo zadawanie pytań o OR nie jest na miejscu można chyba wysłać PW. Jeżeli natomiast zastanawialiście się czy może z wami chodzić to też można ustalić na PW. Jakby na PW okazało się że jednak jest idiotą a dalej szuka publicznie kolegów do łażenia poza szlakami, to wtedy sam bym rozumiał publiczna zjebkę. A tak je..iesz człowieka którego nie znasz i z gruntu rzeczy nic o nim nie wiesz. Nie podoba mi się to.

_________________
Widzisz lewaka, nie stój z boku, reaguj!! Pamiętaj, lewactwo karmi się obojętnością i bezczynnością.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt wrz 05, 2008 12:27 pm 
Stracony

Dołączył(a): So lis 03, 2007 11:11 pm
Posty: 4104
Lokalizacja: Kraków K.E.G.
Ciekawe co się dzisiaj dzieje. Cholera chyba pogoda się zmienia.
Fakt jest faktem ,że nowy zapytać się ma male szanse ,zwlaszcza o pozaszlak. Zresztą moim zdaniem jest to trochę za bardzo ortodoksyjne bo np. czasopisma typu Góry ,NPM piszą oficjalnie o trasach pozaszlakowych z dokladnymi danymi i nic sobie z tego nie robią ,że przeczyta to kilka tysięcy osób i ktoś może pójdzie.
Normalnie ,oficjalnie w prasie legalnie wydawanej. Więc nie ma co się za bardzo napinać ,bo i tak są to info ogólniedostępne -a spotykani przewodnicy i toprowcy itd mówią cześć lub ahoj i idą dalej.

_________________
Krakowska Ekipa Górska -KEG
www.keg.yoyo.pl STRONA O GÓRACH


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt wrz 05, 2008 12:29 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 15, 2007 3:03 pm
Posty: 8796
Lokalizacja: Londyn, kiedyś W-wa, jutro ... ?
grubyilysy napisał(a):
A tak je..iesz człowieka którego nie znasz i z gruntu rzeczy nic o nim nie wiesz. Nie podoba mi się to.

Ustalmy, że całe zajście jest kontrowersyjne. Rozumię argumentację obu stron, trochę przesadzono z lustracją, i na Waszym miejscu zakończyłbym ten incydencik a nowemu koledze forumowemu życzył wielu miłych chwil i wrażeń na tatrzańskich ścieżkach. :roll:

_________________
Obrazek TG


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt wrz 05, 2008 12:31 pm 
Stracony

Dołączył(a): Cz lut 22, 2007 9:12 pm
Posty: 3329
Kolega raffi79 i tak pogoogla, poniucha, podpyta i jak będzie chciał to i tak pójdzie, niekoniecznie z kimś z nas; i jak ma łeb to z tych sarkastycznych wypowiedzi wywnioskuje że ktoś tam był, po co dalej nakręcać maszynkę.

_________________
Modyfikuję, naprawiam, "uzdrawiam" nawigacje Garmin'a - info na PW.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt wrz 05, 2008 12:37 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sie 31, 2007 10:13 pm
Posty: 724
Lokalizacja: Kraków
btw
Czy tereny Miedzianego, Opalonego itd stanowią ścisły rezerwat? Bo (też nieświadome :oops: ) się tam wybierałem, a ostatnio kumpel mi mówił, że chyba jest tam właśnie ścisły rezerwat, a na stronie TPNu znaleźć jakoś nie mogę. Orientuje się ktoś? W ogóle jest to gdzieś opisane na stronach TPNu?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt wrz 05, 2008 12:48 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 29, 2006 3:34 am
Posty: 14894
Lokalizacja: Ząbkowska, róg Brzeskiej
LigeiRO napisał(a):
Kolega raffi79 i tak pogoogla, poniucha, podpyta i jak będzie chciał to i tak pójdzie, niekoniecznie z kimś z nas;

Tyle że w tej sytuacji z dużym prawdopodobieństwem pójdzie solo. Jak sam napisał razem lepiej i ma rację.

_________________
Widzisz lewaka, nie stój z boku, reaguj!! Pamiętaj, lewactwo karmi się obojętnością i bezczynnością.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt wrz 05, 2008 12:58 pm 
Stracony

Dołączył(a): Cz lut 22, 2007 9:12 pm
Posty: 3329
Cytuj:
Tyle że w tej sytuacji z dużym prawdopodobieństwem pójdzie solo. Jak sam napisał razem lepiej i ma rację.


Z punktu widzenia topografii, wspólnej decyzji i autoratownictwa w miarę możliwości bo nie chciałbym poznac konsekwencji akcji na terenie pozaszlakowym, szczególnie w rezerwacie...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt wrz 05, 2008 1:03 pm 
Stracony

Dołączył(a): Śr cze 20, 2007 5:51 pm
Posty: 10096
Lokalizacja: Moszna
Coś wyjaśnię, kolega raffi79 po górach łazi i to sporo, dość świadczą o tym jego galerie na piccassie czy naszej klasie, pozostaje jeszcze dość istotna kwestia górskiego światopoglądu, którą próbowałem, być może nieudolnie wybadać...
I nie drapać się już :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt wrz 05, 2008 1:36 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sie 31, 2007 10:13 pm
Posty: 724
Lokalizacja: Kraków
No tak, dziękować Ali.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt wrz 05, 2008 5:55 pm 
Stracony

Dołączył(a): Cz lut 22, 2007 9:12 pm
Posty: 3329
Gwoli ścisłości ze strony PZA...

Cytuj:


Horolezectvo a skalolezectvo sa môže vykonávať na celom území národnéhoparku okrem lokalít:

Taternictwo i wspinaczkę skalną można uprawiać na całym obszarze parku narodowego za wyjątkiem sektorów:

a. masív Širokej Javorinskej až po severozápadný Žabí vrch, Rovienky, Svišťová dolina a záver Bielovodskej doliny; južnú hranicu tejto oblasti tvorí spojnica Veľký Žabí štít — České pleso — Hviezdoslavov vodopád — Litvorové pleso — Prielom (obmedzenie sa nevzťahuje na prístup do Českej doliny okolo Českého potoka a v oblasti Malého Mlynára od 21. decembra do 20. marca so zostupom cez Mlynárovo sedlo),

a. Masyw Szerokiej Jaworzyńskiej aż do północno-wschodniego Żabiego Wierchu, Dolina Rówienek, Dolina Świstowa i górne partie Doliny Białej Wody; południową granicę tego obszaru tworzy linia Żabi Szczyt Wyżni — Ciężki Staw — Kacza Siklawa — Litworowy Staw — Rohatka (ograniczenie nie odnosi się do podejścia do Doliny Ciężkiej przy Ciężkim Potoku i do rejonu Małego Młynarza od 21 grudnia do 20 marca z zejściem przez Młynarzową Przełęcz),

b. Kolová dolina so všetkými priľahlými kotlami a stenami, severovýchodná časť Čiernej Javorovej doliny ohraničená z juhu Čiernym Javorovým potokom a hrebeňom Snehových veží (obmedzenie sa nevzťahuje na nástup do Ľadových doliniek z Malej Studenej doliny cez Ľadové sedlo obídením Snehových veží zo severu),

b. Dolina Kołowa ze wszystkimi przyległymi kotłami i ścianami, północno-wschodnia część Czarnej Doliny Jaworowej ograniczona od południa Czarnym Jaworowym Potokiem i Śnieżną Granią (ograniczenie nie odnosi się do podejścia do Lodowych Dolinek z Doliny Małej Zimnej Wody przez Śnieżną Przełęcz obchodząc Śnieżną Grań od północy),

c. Belianske Tatry,

c. Tatry Bielskie,

d. Huncovská kotlinka vrátane juhovýchodnej časti Veľkej Svišťovky,

d. Dolina Huncowska włącznie z południowo-wschodnią częścią Wielkiej Świstówki,

e. Slavkovská dolinka vrátane skalných stien až po Granátovú lávku,

e. Dolina Sławkowska włącznie ze wszystkimi skalnymi ścianami aż do Granatowej Ławki,

f. Štôlska dolina ohraničená zo severu hrebeňom Ostrva — Končistá a z juhu turistickým chodníkom (magistrálou),

f. Dolina Stwolska ograniczona od północy granią Osterwa — Kończysta a od południa trasą turystyczną (magistrala),

g. oblasť Kriváňa so všetkými priľahlými hrebeňmi a dolinami (Nefcerka, Kotliny, Škaredý žľab, Za Handel, Suchá Voda), zo severovýchodu tvorí hranicu hrebeň Hrubô a východnú hranicu hrebeň Furkotských veží a Kozí chrbát (obmedzenie sa nevzťahuje na Rameno Kriváňa z doliny Nefcerka od 21. decembra do 20. marca s nástupom spod steny cez Furkotské sedlo),

g. rejon Krywania ze wszystkimi przyległymi graniami i dolinami (Niefcyrka, Kotliny, Szkaradny Żleb, Za Handel, Sucha Woda), od północnego-wschodu granicę tworzy grań Hrubego a wschodnią granicę grzbiet Furkotnych Wież i Kozi Grzbiet (ograniczenie nie odnosi się do Ramienia Krywania z doliny Niefcyrki od 21. grudnia do 20. marca z podejściem pod ściany przez Furkotną Przełęcz),

h. všetky národné prírodné rezervácie Západných Tatier.

h. wszystkie ścisłe rezerwaty przyrody Tatr Zachodnich.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: RE
PostNapisane: Pt wrz 05, 2008 6:39 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pt wrz 05, 2008 6:33 pm
Posty: 3835
Lokalizacja: Bukowina Tatrzańska
Sorki że wyszedł z tego taki problem. Ja zapytałem tylko o chętnego do chodzenia. O wejściach na Murań przeczytałem w Nieznane Tatry cz2. Nie myślę żeby autor pisał bzdury.

Chodzę dużo po górach. Głównie znakowanymi szlakami ale od jakiegoś czasu nie znakowanymi. Trzy razy byłem w Alpach na trekingach wysokogórskich.

Nie wiem czemu na mnie tak naskoczono "idiota". Sorki ale nie ocenia sie ludzi po jednym poście. :(

Zmieniłem post :lol:


Ostatnio edytowano Pt wrz 05, 2008 6:50 pm przez raffi79., łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt wrz 05, 2008 6:41 pm 
Stracony

Dołączył(a): Śr cze 20, 2007 5:51 pm
Posty: 10096
Lokalizacja: Moszna
raffi79. napisał(a):
Ja zapytałem tylko o chętnego do chodzenia

Przeczytaj priva ...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt wrz 05, 2008 6:42 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn mar 05, 2007 8:49 pm
Posty: 6331
Lokalizacja: Kraków
raffi79. napisał(a):
Wszedłem na Murań


Ja bym się nie przyznawał :wink:
Jeszcze jakiś ormowiec-forumowiec dla dobra świstaków doniesie na ciebie do TANAPu. Znajdą twoje zdjęcie w archiwum fotopaszczy i będziesz miał dożywotni zakaz wstępu w Tatry Słowackie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt wrz 05, 2008 6:44 pm 
Stracony

Dołączył(a): So lis 03, 2007 11:11 pm
Posty: 4104
Lokalizacja: Kraków K.E.G.
raffi79. już wszystko jest ok. Nic się nie stalo.
Witamy serdecznie, Napisz coś w relacjach o tych alpach.
A potem powiemy Ci gdzie napisać o Muraniu.( jeszcze się wstrzymaj )

_________________
Krakowska Ekipa Górska -KEG
www.keg.yoyo.pl STRONA O GÓRACH


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Nonie
PostNapisane: Pt wrz 05, 2008 7:10 pm 
Nowy

Dołączył(a): Pt wrz 05, 2008 6:53 pm
Posty: 1
Przyglądałem się tym wypowiedziom. Koleś tylko się zapytał tutaj takie posty wręcz obrażające drugą osobę. Nie wiem czy wszyscy na początku byliście orłami w chodzeniu po górach. Każdy zaczynał powoli nikogo nie rzucono na głęboką wodę.
Nie rozumie takiego podejścia. Zresztą widać to już na szlakach chamstwo, wulgaryzm i bójki. Zresztą widziałem to na własne oczy jak panowie nie chcieli płacić wstępu do parku. Nie dobrze zaczyna się dziać.

Jest wile wydań przewodników. Ja też się spotkałem z opisem wejścia na Murań.
http://www.goryonline.com/sklep/oferta, ... odukt.html
Autor dedykuję Vladimirowi Tatarce.

Chciał wejść ok jego problem. Doświadczeni mogą go nauczyć a nie od razu obrażać. Dotyczy to Ali7 czy golanmac. Osoby które chodzą po górach tak się nie zachowują. Może Panowie powinni się nauczyć kultury osobistej.
Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt wrz 05, 2008 7:27 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 13, 2005 2:03 pm
Posty: 11090
Lokalizacja: Poznań
LigeiRO napisał(a):
Akurat oba szczyty nie mają wiele wspólnego z taternictwem,co innego droga w skale a co innego droga zimowa. Prowokacja.
Gross latem nie jest drogą zimową w całości. Tak dla ścisłości. Tam jest wszystko. Od lodowca po śnieg, mikst i spory fragment po II czystej skale.

A kolega raffi79. niech sobie chodzi jak chce i szuka do tego kogo chce. Nie widzę powodu, aby mu robić górską wiwisekcję. A już na pewno nie przez tego doktora :)

_________________
Tatrzańskie szlaki..


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt wrz 05, 2008 7:35 pm 
Stracony

Dołączył(a): Śr cze 20, 2007 5:51 pm
Posty: 10096
Lokalizacja: Moszna
tomek.l napisał(a):
już na pewno nie przez tego doktora

To może przez Ciebie wiodący teoretyku górski ? Nie wiesz o co mi chodzi więc się nie wtrącaj mądralo ...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt wrz 05, 2008 8:08 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 15, 2007 3:03 pm
Posty: 8796
Lokalizacja: Londyn, kiedyś W-wa, jutro ... ?
raffi79. napisał(a):
Nie wiem czemu na mnie tak naskoczono "idiota". Sorki ale nie ocenia sie ludzi po jednym poście.

raffi79, niektórzy koledzy, w sumie uprzejmi ludzie, urządzają sobie takie jakby chrzty górskie dla nowych forumowiczów (coś jak na równiku) testując ich pod kątem prowokacji (bo takowe się zdarzały) ... Fajnie, że piszesz i nie uciekłeś. Będzie dobrze.
Te bezszlakowe wyrypy to trochę temat tabu a to dlatego, że formalnie nikt tego nie może pochwalać ale jak to don zauważył panuje swego rodzaju podwójna moralność bo wielu forumowiczów kiedyś tam gdzieś tam w TPN czy TANAP bez szlaku lazło. Ustalmy więc, że takich wycieczek pochwalać a szczególnie reklamować się nie powinno. Dlatego zdumiewające jest, że przybywa publikacji o takich szlakach. "Za moich czasów pustyni wydawniczej PRLu" istniał WHP, Nyka i może jeszcze Korosadowicz plus trudne do zdobycia stare przewodniki Zwolińskiego ... Nie było więc problemu bo mało kto z maluczkich wiedział gdzie takie ścieżki są. Teraz jest inny świat ... :|

_________________
Obrazek TG


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt wrz 05, 2008 8:22 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 21, 2007 9:28 pm
Posty: 2176
Lokalizacja: Litwini wracali?
Uwaga, teraz następuje kolejny przewidywalny etap po werbalnej przemocy- tzw. miesiąc miodowy, czyli grupowe kajanie się.

_________________
I'd rather be riding my motorcycle thinking about God than sitting in church thinking about my motorcycle.

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt wrz 05, 2008 8:25 pm 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 24, 2008 12:03 pm
Posty: 199
Lokalizacja: Chełmża/Bydgoszcz
Dziwne, ja nie dostałem żadnej zjebki, czuje się gorszy :cry:

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt wrz 05, 2008 8:26 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 21, 2007 9:28 pm
Posty: 2176
Lokalizacja: Litwini wracali?
blizzard napisał(a):
Dziwne, ja nie dostałem żadnej zjebki, czuje się gorszy

Bo Ty jesteś malutkie włochate zwierzątko, ti ti ti.

_________________
I'd rather be riding my motorcycle thinking about God than sitting in church thinking about my motorcycle.

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: RE
PostNapisane: Pt wrz 05, 2008 8:26 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pt wrz 05, 2008 6:33 pm
Posty: 3835
Lokalizacja: Bukowina Tatrzańska
Tak to ta sama osoba nie mogę sie zalogować na poprzedniego logina. Więcej założyłem taki sam tyle że z kropką.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt wrz 05, 2008 8:29 pm 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 24, 2008 12:03 pm
Posty: 199
Lokalizacja: Chełmża/Bydgoszcz
magda napisał(a):
Bo Ty jesteś malutkie włochate zwierzątko, ti ti ti.


Czuję się skrzywdzony <siedzi skulony w kącie i ssie kciuka>


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt wrz 05, 2008 9:21 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn mar 05, 2007 8:49 pm
Posty: 6331
Lokalizacja: Kraków
blizzard napisał(a):
<siedzi skulony w kącie i ssie kciuka>


Dobrze, że tylko kciuka ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt wrz 05, 2008 10:05 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 15, 2007 3:03 pm
Posty: 8796
Lokalizacja: Londyn, kiedyś W-wa, jutro ... ?
raffi79. napisał(a):
nie mogę sie zalogować na poprzedniego logina

Ban po 13 postach :?: Well, well, well ... Jak dotąd to tylko na forum GŚ podobne rekordy padały ... :lol: :wink:

_________________
Obrazek TG


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt wrz 05, 2008 10:20 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): N paź 23, 2005 9:18 pm
Posty: 2111
Rozwiń ten skrót i podaj linka do tego forum, albowiem zapomniałem co było jego tematem przewodnim :roll:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So wrz 06, 2008 3:05 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 25, 2007 9:48 am
Posty: 7564
Gustaw napisał(a):
Teraz jest inny świat ...

Górski świat...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 87 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot] i 25 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL