Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest N cze 16, 2024 10:02 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18015 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 144, 145, 146, 147, 148, 149, 150 ... 601  Następna strona

Czy ktoś Ci pomógł w tym wątku?
Tak, jestem zadowolona/y 45%  45%  [ 177 ]
Niestety nie 4%  4%  [ 15 ]
Zamieszali mi tak, że wiem mniej, niż przed pytaniem 3%  3%  [ 13 ]
To jakieś chore towarzystwo - same zboki i debile 15%  15%  [ 58 ]
Nikt nie pomógł, ale i tak Was kocham 8%  8%  [ 31 ]
Krowa cie wysrała 15%  15%  [ 59 ]
Wali mnie to 11%  11%  [ 42 ]
Liczba głosów : 395
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Śr wrz 03, 2008 7:10 pm 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 02, 2006 11:11 am
Posty: 170
Lokalizacja: Łódź
Cytuj:
edit: co do łańcuchowych atrakcji to polecam też te w Kościeliskiej, nie wiem czy już tam byliście, ale te do Jaskini Raptawickiej są całkiem konkretne;)

jakież było moje zdziwienie gdy tam doszłam i okazało sie ze są łancuchy... wcześniej nie byłam a ta informacja jakoś mi umkneła :P szczerze powiem że podejście bardziej mi się podobało niż sama jaskinia.
Barto <- polecam, mozna się trochę "zaprzyjaźnić" tam z żelastwem, i do samej jaskini trzeba zejść po drabince ;)

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz wrz 04, 2008 6:09 pm 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So wrz 15, 2007 1:23 pm
Posty: 222
poraz pierwszy od dluuugiego czasu, w weekend ma byc okno, zatem zamierzam uderzyc dokonczyc co musialem przez ostatni niz znad slowacji przesunac w czasie, w zwiazku z tym mam pytanie o busy z dworca do kuznic, o ktorej godzinie pierwsze odjezdzaja ? problem w tym, iz niefortunnie znajde sie w zakopcu 5.30, nie mam ochoty na wedrowke do kuznic po betonie przez caly zakopiec, bo plany solidne...

_________________
YT | Photo


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz wrz 04, 2008 6:34 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 13, 2005 2:03 pm
Posty: 11090
Lokalizacja: Poznań
Tu masz PKS i busy
choć na jazdę busów według rozkładu bym nie liczył
http://www.informacja.z-ne.pl/s,menu,po ... 6,1,0.html
http://www.informacja.z-ne.pl/s,menu,po ... ,busy.html

_________________
Tatrzańskie szlaki..


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz wrz 04, 2008 7:28 pm 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So wrz 15, 2007 1:23 pm
Posty: 222
ok, dzieki, bedziemy kombinowac...

_________________
YT | Photo


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt wrz 05, 2008 12:54 pm 
Nowy

Dołączył(a): Pn wrz 17, 2007 9:27 pm
Posty: 2
bry, mam małe pytanko:

niebawem wybieram się do Zakopca i mam w planach wejść na Rysy ale słyszałem, że droga na Morskie jest zamknięta. da się to jakoś obejść żeby wejść na szlak prowadzący na Rysy z Morskiego Oka? albo ewentualnie czy są jakieś busy którymi dojadę na Słowację gdybym chciał wejść na szczyt od strony naszych sąsiadów. i jakie są w ogóle warunki wyżej w górach, da rade tam wejść bez lepszego sprzętu? o której trzeba wyjść żeby wrócić przed zmierzchem?

z góry dzięki za odpowiedź :wink:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt wrz 05, 2008 1:00 pm 
Stracony

Dołączył(a): So lis 03, 2007 11:11 pm
Posty: 4104
Lokalizacja: Kraków K.E.G.
Powinieneś posiadać podstawowy sprzęt turystyczny.
Buty,plecak,latarkę coś cieplego typu kurtka,czapkę i rękawiczki.
Jest to szlak turystyczny ,a więc latwo dostępny dla przeciętnie sprawnego czlowieka. Tak czy siak musisz jakoś dojść do Moka.
Czy z DPSP czy z dolu asfaltem i tak tego nie ominiesz. Jest to kawal drogi i kondycyjnie wymaga.
Od strony slowackiej też tura piękna ,choć mniej wymagająca obycia z górami ( ale też od tej strony wygląd rysów powiedzmy mniej atrakcyjny )
Czas przejścia trudno podać bo nie wiem jak chodzisz ,ale od Moka na ogól srednio okolo 3,5 do 4 godzin. Do tego musisz dodać czas dojścia do Moka i czas zejścia. No czyli akcji górskiej godzin kupa.

_________________
Krakowska Ekipa Górska -KEG
www.keg.yoyo.pl STRONA O GÓRACH


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt wrz 05, 2008 1:31 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sie 31, 2007 10:13 pm
Posty: 724
Lokalizacja: Kraków
No i mapę, na niej można sprawdzić czy "da się to jakoś obejść żeby wejść na szlak prowadzący na Rysy z Morskiego Oka" :P ;) Czasy przejścia też podane ;)

PS
bry ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt wrz 05, 2008 1:55 pm 
Stracony

Dołączył(a): So lis 03, 2007 11:11 pm
Posty: 4104
Lokalizacja: Kraków K.E.G.
Oczywiście zakladam ,że przestudiowana mapa + przestudiowany przewodnik jest obowiązkowo.
Nie piszę też o takich sprawach jak plyny do uzupelniania + papu.
No i trochę mnie dizwi ,że ktoś o malym jak się wydaje doświadczeniu górskim i raczej brakiem sprzętu wyznacza sobie jako pierwszy cel Rysy i do tego w okresie wrześniowym czyli potencjalnie mogą być warunki zimowe. Podkreślam to boldem ; z i m o w e .

_________________
Krakowska Ekipa Górska -KEG
www.keg.yoyo.pl STRONA O GÓRACH


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt wrz 05, 2008 3:20 pm 
Nowy

Dołączył(a): Pn wrz 17, 2007 9:27 pm
Posty: 2
spokojnie, jakieś tam doświadczenie jest. w prawdzie niewielkie ale zawsze coś :wink:

chciałem po prostu rozeznać się co i jak, dobrze jest zaczerpnąć informacji od ludzi którzy są w temacie

wielkie dzięki za odpowiedź, jak coś jeszcze mi wpadnie do głowy będę tutaj pytał

pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt wrz 05, 2008 3:21 pm 
Stracony

Dołączył(a): So lis 03, 2007 11:11 pm
Posty: 4104
Lokalizacja: Kraków K.E.G.
chi no to powodzenia.
I napisz w zamian jak bylo.

_________________
Krakowska Ekipa Górska -KEG
www.keg.yoyo.pl STRONA O GÓRACH


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So wrz 06, 2008 10:08 pm 
Nowy

Dołączył(a): Śr maja 30, 2007 2:51 pm
Posty: 23
Troche nie na temat ale niechciałem zakładać nowgo tematu specjalnie.
Mógłby ktoś wkleić fotke zaopatrzeniowców schronisk wysokogórskich, tych co niosą na plecach takie wysokie toboły bybym wdzięczny :)
Kiedyś takie zdjęcie przewineło się przez forum ale niemoge go znaleść.
Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So wrz 06, 2008 10:23 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lip 13, 2007 6:28 pm
Posty: 2072
Lokalizacja: Warszawa
Proszę:

Obrazek

_________________
siciarz.net


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So wrz 06, 2008 10:25 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt cze 14, 2005 4:40 pm
Posty: 6853
Lokalizacja: WOŁOMIN
Wklep w googlach "nosicz" i coś Ci tam napewno wywali... :)

_________________
Wchodzi Kaczyński do sklepu a tam wszędzie WINA TUSKA :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N wrz 07, 2008 10:47 am 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): N paź 23, 2005 9:18 pm
Posty: 2111
Hej interesuje mnie Wasze zdanie na temat : którym szlakiem lepiej schodzić do Gąsienicowej ( mam dylemat, bo w przewodniku jest napisane, że oba nie są najlepsze do schodzenia, jednak któryś musi być lepszy): wejść Kulczyńskim na Kozi i schodzić ze Skrajnego Granatu żółtym czy też wejść żółtym na Granaty i schodzić czarnym szlakiem z Kulczyńskiego do Koziej Dolinki :?: . Chodzi też o to, który wariant jest bezpieczniejszy do schodzenia.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N wrz 07, 2008 11:30 am 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sie 31, 2007 10:13 pm
Posty: 724
Lokalizacja: Kraków
To są dwa totalnie różne szlaki. Żółty to długa, uciążliwa ścieżka. Na czarnym szlaku jest trudny, ubezpieczony łańcuchami odcinek (niedługi co prawda). Czarny jest na pewno trudniejszy, i przy wchodzeniu, i przy schodzeniu.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N wrz 07, 2008 11:37 am 
Stracony

Dołączył(a): Śr cze 20, 2007 6:52 am
Posty: 3030
Lokalizacja: Sosnowiec
Jakub napisał(a):
Hej interesuje mnie Wasze zdanie na temat : którym szlakiem lepiej schodzić do Gąsienicowej ( mam dylemat, bo w przewodniku jest napisane, że oba nie są najlepsze do schodzenia, jednak któryś musi być lepszy): wejść Kulczyńskim na Kozi i schodzić ze Skrajnego Granatu żółtym czy też wejść żółtym na Granaty i schodzić czarnym szlakiem z Kulczyńskiego do Koziej Dolinki :?: . Chodzi też o to, który wariant jest bezpieczniejszy do schodzenia.


Czy dobrze rozumiem, że Twoim celem ma być Kozi Wierch?

Cytuj:
wejść Kulczyńskim na Kozi i schodzić ze Skrajnego Granatu żółtym


w tym wariancie robisz trasę Kulczyk-Buczynowa Strażnica-Kozi-Buczynowa Strażnica-Granaty

ale to mnie trochę zmyliło :lol:

Cytuj:
czy też wejść żółtym na Granaty i schodzić czarnym szlakiem z Kulczyńskiego do Koziej Dolinki


tu robisz tylko Granaty, chyba, że znowu zamierzasz wracać z Koziego na Strażnicę i Kluczyk?

Tak czy inaczej jeden i drugi szlak upierdliwy, schodząc żółtym dwa lata temu po raz pierwszy odezwało się moje kolano (jak się później okazało nie po raz ostatni :/) kamole i spore stopnie, Kulczyk to znowu mnóstwo drobniejszych usypujących się kamoli, mimo wszystko jak dla mnie lepszy do schodzenia jest żółty no i piękny widok na staw kojący wszelkie bóle (guzik prawda - chciałem tylko żeby było tak pięknie :D)

_________________
- Ej, Panie Derechtórze! Mom takom, wicie, mature do godania... telobyk godoł, ino, wicie... nie wim, o cyim!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N wrz 07, 2008 11:54 am 
Nowy

Dołączył(a): Cz wrz 06, 2007 12:45 pm
Posty: 10
12.09. wybieram się ze znajomymi w Tatry i mam w związku z tym kilka pytań, głównie co do "wykonalności" planowanego przeze mnie szlaku. Cała ekipa jest początkująca, jedynie ja mam pewne doświadczenie w chodzeniu po górach, ale też niewielkie (wejścia na Giewont, Kasprowy, Czerwone Wierchy).
Wycieczka planowana jest na 8 dni, z czego pierwszy po przyjeździe zarezerwowany jest na Dolinę Krupówek itp atrakcje 8) Po 15h w pociągu (jedziemy z Koszalina) nie będziemy chcieli sie od razu rzucac na szlak.
Planowana trasa to wg dni:
2. Przejście doliną Chochołowską i ew. pokręcenie się po okolicy. Wątpię, abyśmy dali rade zrobic Rakoń tego pierwszego dnia ?
3. Przejście przez Trzydniowiański Wierch i dojście do schroniska na hali Ornak.
4. Zielonym szlakiem na Ciemniak, potem Czerwonym do Przełęczy pod Kondracką Kopą i czerwonym do schroniska na Hali Kondratowej.
5. Przejście do Murowańca niebieskim i żółtym szlakiem.
6. Przez Przełęcz Krzyżne do Schroniska w DPSP.
7. Przejscie do Morskiego Oka i okolice.
8. Do Zakopanego i do Koszalina.

Co sądzicie o takiej trasie ? Nie jest zbyt ambitna dla grupy niedoświadczonych turystów, dźwigających wszystko w plecakach ? Może warto byłoby w którymś schronisku na dłużej niż 1 noc ? Trasa została ułożona pod kątem możliwości obejrzenia całych Tatr, a przynajmniej jak największego wycinka. W swoich uwagach uwzględnijcie to.

Kolejna sprawa dotyczy noclegów ( nie chce pisac w 2 tematach). 12.09. - 20.09. to dosc późny termin, więc chyba nie powinno byc problemu z miejscami w schroniskach. Poprawcie mnie jesli się mylę

Z góry dzięki za wszelkie rady.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N wrz 07, 2008 12:16 pm 
Weteran
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N cze 22, 2008 3:32 pm
Posty: 105
Lokalizacja: Sosnowiec, ahh
Peragus napisał(a):
4. Zielonym szlakiem na Ciemniak, potem Czerwonym do Przełęczy pod Kondracką Kopą i czerwonym do schroniska na Hali Kondratowej.
5. Przejście do Murowańca niebieskim i żółtym szlakiem.

:scratch: ...

_________________
Miłość do Gór można poznać dopiero wtedy, gdy przeżyje się tam zatrważające zdarzenia i nadal będzie się z Nimi spotykać
Niech kasza namoka! Nieniechże!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N wrz 07, 2008 1:00 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sie 20, 2006 3:56 am
Posty: 2343
Lokalizacja: Warszawa/Pruszków
Moje subiektywne zdanie jest takie, że za dużo w tym łażenia z dużym plecakiem. Rozumiem, że chcesz ludziom Tatry pokazać, ale jeżeli są nieprzyzwyczajeni do takich eskapad to może ich to skutecznie zniechęcić. Poza tym nigdy nie wiadomo co z pogodą a ta we wrzesniu lubi płatać figle :wink: Ja bym część wyrzuciła a w niektórych miejscach posiedziała dłużej :mrgreen:

Peragus napisał(a):
i czerwonym do schroniska na Hali Kondratowej.

U mnie na mapie to on zielony jest :D

Pamiętaj też, że z Moka nie zejdziesz asfaltem, tyko trzeba zrobić odwrót przez DPSP :)


Peragus napisał(a):
Kolejna sprawa dotyczy noclegów ( nie chce pisac w 2 tematach). 12.09. - 20.09. to dosc późny termin, więc chyba nie powinno byc problemu z miejscami w schroniskach. Poprawcie mnie jesli się mylę

Zależy gdzie, niektóre schroniska są oblegane również poza "sezonem" :mrgreen:

_________________
Powolutku do przodu, mamy już stronę !!! :) :arrow: http://pomagamoli.pl/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N wrz 07, 2008 1:17 pm 
Weteran
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N cze 22, 2008 3:32 pm
Posty: 105
Lokalizacja: Sosnowiec, ahh
Peragus napisał(a):
2. Przejście doliną Chochołowską i ew. pokręcenie się po okolicy. Wątpię, abyśmy dali rade zrobic Rakoń tego pierwszego dnia ?
3. Przejście przez Trzydniowiański Wierch i dojście do schroniska na hali Ornak.

marnowanie jednego dnia... lepiej iść chochołoską i przejść do K. w ten sam dzień. Jeśli nie chcecie iść na wołowca itp, oczywiście.

_________________
Miłość do Gór można poznać dopiero wtedy, gdy przeżyje się tam zatrważające zdarzenia i nadal będzie się z Nimi spotykać
Niech kasza namoka! Nieniechże!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N wrz 07, 2008 1:54 pm 
Stracony

Dołączył(a): Śr cze 20, 2007 6:52 am
Posty: 3030
Lokalizacja: Sosnowiec
Peragus napisał(a):
4. Zielonym szlakiem na Ciemniak, potem Czerwonym do Przełęczy pod Kondracką Kopą i czerwonym do schroniska na Hali Kondratowej.
5. Przejście do Murowańca niebieskim i żółtym szlakiem.


Ze schroniska w Kondratowej na Gąsienicową proponowałbym (zdecydowanie) szlak czerwony z Kopy przez Goryczkowe na Kasprowy i później żółtym do Murowańca, ten wariant nie jest trudny i jest widokowo nieporównywalny.

_________________
- Ej, Panie Derechtórze! Mom takom, wicie, mature do godania... telobyk godoł, ino, wicie... nie wim, o cyim!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N wrz 07, 2008 6:13 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): N paź 23, 2005 9:18 pm
Posty: 2111
Dzięki za odpowiedzi. Na Kozim Wierchu już byłem, ale założyłem że można by wejść na niego przy okazji podejścia Kulczyńskim. Natomiast właśnie te 2 szlaki: żółty i czarny, nie są mi znane z praktyki, i pozostały mi do "zaliczenia" jako jedne z ostatnich w rejonie Gąsienicowej. Przy czym analogicznie do Kulczyńskiego rozważam też wejście na KW przez Kozią Przełęcz z kolegą niezapoznanym z tym akurat wariantem. Natomiast zejście zaplanowałem ze Skrajnego Granatu. W przewodniku jednak pisze, że trudności są tam umiarkowane, miejscami skalisto. W tej sytuacji można by nawet zgubić szlak, co było by nieciekawe.

Natomiast odnośnie wypowiedzi powyższych, to zgadzam się z tym, że przejście tylko do schroniska w Chochołowskiej w ciągu całego dnia jest mało efektownym wykorzystaniem możliwości szlakowych na "zachodzie".
Także polecam wariant Goryczkową Granią, oraz zobaczenie Czarnego Stawu Gąsienicowego. Dostęp do Morskiego Oka jest niezwykle utrudniony obecnie. Nie polecam przejścia przez przejście graniczne na Rysach.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N wrz 07, 2008 6:30 pm 
Stracony

Dołączył(a): So lis 03, 2007 11:11 pm
Posty: 4104
Lokalizacja: Kraków K.E.G.
Jakub napisał(a):
Nie polecam przejścia przez przejście graniczne na Rysach.


Why ?

_________________
Krakowska Ekipa Górska -KEG
www.keg.yoyo.pl STRONA O GÓRACH


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn wrz 08, 2008 7:58 am 
Swój
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 12, 2008 8:46 pm
Posty: 62
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Witam;)wczoraj wróciłam z Zakopca.Na rozgrzewkę zrobiliśme czarny Staw przez jaworzynkę i powrót Skupniowym Uplazem i już przy zejsciu odezwało się moje kolano.No ale potem jeszcze była Kopa i zejscie do Doliny małej łąki-masakra jak dla mnie,ale dałam rade,w rpzerwach basen i Kościeliska.A ostatniego dnia tj. w sobotę poslzismy przez D5SP na Zawrat,faktycznie jak pisaliscie na forum podejscie w miarę do przełęczy,potem niestety koniec,nie weszłam na szczyt,choc bylo kupę ludzi i na Kozim tez.Wialo okropnie i jednak zauwazyłam ekspozycję,szkoda ze strach wzial góre.Wrocilismy z powrotem do Palenicy bo tam był samochód.teraz jadę na Sylwestra dopiero,moze jakąs miłą dolnke zaliczę.Podsumowując było warto dla widoków,moze sup[er szczytów nie zdobyłam ale jak dla mnie i mojej słabejkondycij było ok!Chciałm na giewont ale jak zobaczyłam kolejke pod szczyten dałam spkoj-a była godzina 16 jak z Kopy złazilismy...

_________________
Niebo zawsze może być bardziej niebieskie....


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn wrz 08, 2008 3:02 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pt lis 04, 2005 7:38 pm
Posty: 4278
Lokalizacja: Buk
Lady Mysz napisał(a):
.A ostatniego dnia tj. w sobotę poslzismy przez D5SP na Zawrat,faktycznie jak pisaliscie na forum podejscie w miarę do przełęczy,potem niestety koniec,nie weszłam na szczyt,choc bylo kupę ludzi i na Kozim tez


Zawrat to przełęcz,więc na jaki szczyt nie udało się wejść :?: W lewo na Świnicę czy w prawo na Maly Kozi :?: :)

_________________
Jak mówię,że wybaczam to nie znaczy,że zapomnę.

http://chomikuj.pl/hania.ratmed
http://7000.pl/index.php?page=wyprawy&o ... p=himalaje


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn wrz 08, 2008 4:19 pm 
Swój
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 12, 2008 8:46 pm
Posty: 62
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
ana Mały Kozi;) No więc na przełęczy byłam udało się więc ;)a ludzie którzy szli na ten Kozi mówili,ten pierwszy niższy to Zawrat a dalej to na Kozi,więc pomyślałam ,najlepiej bedzie jak wkleję fotkę tylko musze zgrać.W takim razie byłam przy wskażnikach;)Było zejscie do Gąsienicowej zacienione i kupa kamieni,wąsko w prawo był Kozi a lewo Świnica.

_________________
Niebo zawsze może być bardziej niebieskie....


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn wrz 08, 2008 4:45 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sie 31, 2007 10:13 pm
Posty: 724
Lokalizacja: Kraków
Zawrat, to przełęcz, ustalmy :lol: ;)
Na Mały Kozi mogłaś spróbować, kawałeczek drogi i jakoś trudno nie jest. No ale nie ucieknie ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn wrz 08, 2008 7:17 pm 
Nowy

Dołączył(a): Śr maja 30, 2007 2:51 pm
Posty: 23
Dzięki za foty "nosiczów" podziwiam tych ludzi :lol:
Mam pytanie czy na Rysy od słowackiej strony da rade wyjść osoba z lękiem wysokości? Są tam jakieś eksponowane odcinki?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn wrz 08, 2008 7:25 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt paź 14, 2005 9:18 am
Posty: 3112
Lokalizacja: z Manczy
malecki-21 napisał(a):
Mam pytanie czy na Rysy od słowackiej strony da rade wyjść osoba z lękiem wysokości?

Zależy jak dużym.
Wchodziłem z dwoma osobami z lękiem wysokości. Problemy są na trawersie i pod szczytem.
Jeden przeszedł z trudem jedno i drugie, a drugi "przyspawał się" do skał już na trawersie.

_________________
"Posekaj, posekaj"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn wrz 08, 2008 7:41 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lis 10, 2007 8:21 pm
Posty: 4336
Lokalizacja: Kraków
malecki-21 napisał(a):
rade wyjść osoba z lękiem wysokości?

Każdy ma lęk wysokości. To tylko wyobraźnia. Tak jak napisał don , to zależy.
Dla porównania- jeżeli znasz te okolice- wejście na Kościelec. Chłopak i dziewczyna. Minąłem ich tuż za Karbem, dziewczyna siedziała(odpoczywała?). Gdy wracałem ze szczytu na pojezierze, minąłem ich tuż pod przełęczą. Ona dostała takiej histerii, że chłopak szedł tyłem trzymając ją za ręce, musiał sprawdzać każdy kamień, każdą płytę na szlaku czy się nie chwieje, zanim ona na nie stanęła. Tak że wszystko zależy od człowieka, idąc z kimś musisz być przygotowany, i nic na siłę. Myślę, że ta dziewczyna długo w Tatry nie wejdzie.

_________________
Te linki okazują mowę nienawiści lub dyskryminację wobec chronionej grupy osób z powodu rasy, wieku lub innych naturalnych cech.
https://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%BBagiew_(organizacja)
https://pl.wikipedia.org/wiki/A_quo_primum


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18015 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 144, 145, 146, 147, 148, 149, 150 ... 601  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 28 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL