Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Śr cze 26, 2024 12:53 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18015 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 159, 160, 161, 162, 163, 164, 165 ... 601  Następna strona

Czy ktoś Ci pomógł w tym wątku?
Tak, jestem zadowolona/y 45%  45%  [ 177 ]
Niestety nie 4%  4%  [ 15 ]
Zamieszali mi tak, że wiem mniej, niż przed pytaniem 3%  3%  [ 13 ]
To jakieś chore towarzystwo - same zboki i debile 15%  15%  [ 58 ]
Nikt nie pomógł, ale i tak Was kocham 8%  8%  [ 31 ]
Krowa cie wysrała 15%  15%  [ 59 ]
Wali mnie to 11%  11%  [ 42 ]
Liczba głosów : 395
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: So gru 20, 2008 4:55 pm 
Swój
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 20, 2008 1:23 am
Posty: 30
Lokalizacja: Dobczyce
Jak wygląda zimowe podejście z Roztoki do Piątki? Czy powinno się iść normalnie (mam na myśli letni zielony szlak koło Siklawy) czy jest może jakaś inna, lepsza (bezpieczniejsza, bardziej zalecana?) opcja na dotarcie tam zimą?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So gru 20, 2008 5:04 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Pt lip 27, 2007 3:57 pm
Posty: 896
Lokalizacja: Kielce
Cytuj:
Jak wygląda zimowe podejście z Roztoki do Piątki? Czy powinno się iść normalnie (mam na myśli letni zielony szlak koło Siklawy) czy jest może jakaś inna, lepsza (bezpieczniejsza, bardziej zalecana?) opcja na dotarcie tam zimą?

Ja nie wiem, ale po co zadawać w dwóch różnych tematach te same pytania :scratch:

_________________
https://www.facebook.com/PortugalTripExtreme2013 <------ Wyprawa rowerowa z Polski do Portugalii
http://www.pomagamoli.pl/ <------ Akcja Pomagam Oli :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So gru 20, 2008 5:10 pm 
Swój
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 20, 2008 1:23 am
Posty: 30
Lokalizacja: Dobczyce
Cytuj:
Ja nie wiem, ale po co zadawać w dwóch różnych tematach te same pytania scratch

Sorka, to nie moja wina, przy zatwierdzaniu postu wyskoczył mi bug, sprawdziłem, nie było go w temacie... dlatego potem wrzuciłem drugi, a teraz nagle są dwa :roll:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So gru 20, 2008 8:14 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt cze 17, 2008 9:44 pm
Posty: 969
Lokalizacja: Łódź
jest czarny szlak omijający Siklawę wyskakujesz przy schronisku. na pewno będzie piekielnie ślisko przy samej Siklawie sam nie szedłem więc nie wiem. radziłbym ci czarny szlak łącznikowy. jak pójdziesz twój wybór :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So gru 20, 2008 8:50 pm 
Stracony

Dołączył(a): Śr cze 20, 2007 5:51 pm
Posty: 10096
Lokalizacja: Moszna
szach_mat napisał(a):
jest czarny szlak omijający Siklawę wyskakujesz przy schronisku

Tylko że to nie koniecznie jest wariant zimowy podejścia, ja np, lubię drogę "pod kolejką"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So gru 20, 2008 8:52 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 03, 2005 1:09 pm
Posty: 22106
golanmac napisał(a):
ja np, lubię drogę "pod kolejką"


Piekna rzecz tyle, że chyba tam kogoś ostatnio sniegiem w mordę walneło.

P.s. szedłem tym wariantem końcem marca. Na szczęście nie torowalem za długo :lol:

_________________
"Stary jestem, mam sklerozę, czas umierać" 09.IX.2006 - rozstaj dróg w Dolince za Mnichem

"Stałem się nowym użytkownikiem ale ten nowy też musi posta napisać"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So gru 20, 2008 8:57 pm 
Stracony

Dołączył(a): Śr cze 20, 2007 5:51 pm
Posty: 10096
Lokalizacja: Moszna
Łukasz T napisał(a):
sniegiem w mordę walneło.

A chyba nawet nie raz, bo ten żlebik w sumie to trochę lawiniasty jest :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So gru 20, 2008 9:33 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 17, 2008 11:12 pm
Posty: 1357
Lokalizacja: NewSączCity
golanmac napisał(a):
Łukasz T napisał(a):
sniegiem w mordę walneło.

A chyba nawet nie raz, bo ten żlebik w sumie to trochę lawiniasty jest :D


i to bardzo ;)
lepiej nie wysyłać tam żółtodziobów jeśli się nie chce mieć ich na sumieniu :nono:

_________________
Czasem wystarczy przestać pragnąć jakiegoś marzenia, aby sprawić żeby się ono spełniło...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N gru 21, 2008 2:52 pm 
Swój
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 20, 2008 1:23 am
Posty: 30
Lokalizacja: Dobczyce
Cytuj:
Cytuj:
szach_mat napisał:
jest czarny szlak omijający Siklawę wyskakujesz przy schronisku

Tylko że to nie koniecznie jest wariant zimowy podejścia, ja np, lubię drogę "pod kolejką"

Skoro okolice czarnego szlaku nie są wariantem zimowym, a "droga pod kolejką" jest niebezpieczna, to czy istnieje jeszcze jakiś inna i zimowa i bezpieczna trasa do Piątki?

Cytuj:
lepiej nie wysyłać tam żółtodziobów jeśli się nie chce mieć ich na sumieniu :nono:

Jeśli chodzi o Piątkę zimą to niestety tak :oops: ale właśnie dlatego pytam jak tam wygląda sprawa :wink: Ogólnie jednak rzecz biorąc zimowe warunki są mi po części znane, ale wyłącznie z Tatr Zachodnich. Na wschód nigdy zimą się nie pchałem, ale uznałem, że dojście na Pięć Stawów będzie bezpieczne przy odpowiednich warunkach i trasie. Droga "pod kolejką" ani mi w głowie, żal czekać pod śniegiem do wiosny :o jak tu zimą tyle do zobaczenia :wink:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N gru 21, 2008 3:00 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sie 20, 2006 3:56 am
Posty: 2343
Lokalizacja: Warszawa/Pruszków
Vallex' napisał(a):
Skoro okolice czarnego szlaku nie są wariantem zimowym, a "droga pod kolejką" jest niebezpieczna, to czy istnieje jeszcze jakiś inna i zimowa i bezpieczna trasa do Piątki?

Nie ma co wydziwiać, idzie się tak jak napisałam :) dla pewności można przedzwonić do schroniska i zapytać czy szlak jest przetarty.

_________________
Powolutku do przodu, mamy już stronę !!! :) :arrow: http://pomagamoli.pl/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N gru 21, 2008 3:27 pm 
Swój
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 20, 2008 1:23 am
Posty: 30
Lokalizacja: Dobczyce
Tak też zrobię :) A skoro już poruszyłem temat, to chciałem wypytać o wszystkie możliwe opcje :wink:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N gru 21, 2008 4:10 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 17, 2008 11:12 pm
Posty: 1357
Lokalizacja: NewSączCity
Vallex' napisał(a):
Skoro okolice czarnego szlaku nie są wariantem zimowym, a "droga pod kolejką" jest niebezpieczna, to czy istnieje jeszcze jakiś inna i zimowa i bezpieczna trasa do Piątki?


początek podejścia pokrywa się z czarnym szlakiem, ale potem zamiast odbjać w prawo należy iść cały czas prosto zboczem... obchodząc górę od jej lewej strony, a potem jakby od tyłu do schroniska...

w zasadzie szedłem tam chyba dwa razy (w tym raz tak, a drugi raz wprost pod kolejką), i w obu przypadkach były chyba wbite tyczki...
ale poszukam jakiś fotek, jak coś znajdę, to Ci wrzucę...

_________________
Czasem wystarczy przestać pragnąć jakiegoś marzenia, aby sprawić żeby się ono spełniło...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N gru 21, 2008 4:11 pm 
Stracony

Dołączył(a): Śr cze 20, 2007 5:51 pm
Posty: 10096
Lokalizacja: Moszna
Cytuj:
początek podejścia pokrywa się z czarnym szlakiem, ale potem zamiast odbjać w prawo należy iść cały czas prosto zboczem

Dokładnie tak przebiega szlak zimowy ...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N gru 21, 2008 6:17 pm 
Swój
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 20, 2008 1:23 am
Posty: 30
Lokalizacja: Dobczyce
Cytuj:
poszukam jakiś fotek, jak coś znajdę, to Ci wrzucę...

Kojarzę dobrze opisane miejsce gdzie należy dalej brnąć pod górę, teraz poradzę sobie bez problemu :) Jeśli jednak byś miał czas i chęci, to nie pogardzę również fotkami, zawsze lepiej dodatkowo zobaczyć jak wygląda teren zimą.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt gru 23, 2008 6:43 pm 
Nowy

Dołączył(a): So paź 25, 2008 9:44 pm
Posty: 6
Witam
Mam pytanie którym szlakiem najlepiej wejść na Świnice? i wie ktoś może jakie są tam aktualnie warunki?
Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt gru 23, 2008 6:50 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pn lut 11, 2013 4:09 pm
Posty: 9871
Lokalizacja: FCZ
leria napisał(a):
Witam
Mam pytanie którym szlakiem najlepiej wejść na Świnice? i wie ktoś może jakie są tam aktualnie warunki?
Pozdrawiam

jak jest śnieg szlaku niema..
najłatwiej teraz(słowo najłatwiej nie znaczy łatwo i prosto itd)wejśc na taternicki wierzchołek i potem próbować główny -dwa razy tego nie zrobiłem i uważam że to nie taka prosta sprawa.
aktualnie mamy 3ke lawinawą i pada wiec szału zapewne nima 8)

_________________
NIE MA LEPSZEGO OD MIĘGUSZA WIELKIEGO!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So gru 27, 2008 4:13 pm 
Nowy

Dołączył(a): So gru 27, 2008 4:09 pm
Posty: 2
ORNAK - może Ktoś z Was opisać jak wygląda zimowy szlak na Ornak? wiem, że trzeba podchodzić inaczej niż w lato. Wybieram się w lutym i bardzo bym chciał na niego wejść :) Proszę o opis jak Ktoś z Was będzie na tyle miły :)

Pozdrawiam

Maciej


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So gru 27, 2008 9:40 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 29, 2006 3:34 am
Posty: 14900
Lokalizacja: Ząbkowska, róg Brzeskiej
leria napisał(a):
Witam
Mam pytanie którym szlakiem najlepiej wejść na Świnice? i wie ktoś może jakie są tam aktualnie warunki?
Pozdrawiam

Uwaga - Świnica zimą to dość trudny cel - nie jest to bułka z masłem!
Czekan i raki niezbędne dla bezpieczeństwa.

Paradoksalnie zimą łatwiejszy jest wierzchołek taternicki. Główny to dość zaawansowana wyprawa, chociaż jest tylko kilkanaście minut "drogi" od taternickiego.
Na taternicki - "szlakiem" od Kasprowego granią albo trawersując wierzchołki graniówki po południowej stronie. W miejscu gdzie szlak letni odchodzi trawersem w prawo (do "Wrótek") opuszczamy go i idziemy dalej do góry do rodzaju umiarkowanie stromej zaśnieżonej rynny, nią na pola śnieżne tuż pod szczytem i tymi polami na szczyt.

Na główny nie dotarłem, z tego co wiem z literatury - ogólnie dalej z taternickiego granią w dół i do góry - miejscami w niezłej ekspozycji i stromych trudnościach mikstowych (na oko koło II). Asekuracja zdecydowanie wskazana.

_________________
Widzisz lewaka, nie stój z boku, reaguj!! Pamiętaj, lewactwo karmi się obojętnością i bezczynnością.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So gru 27, 2008 9:56 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 25, 2007 9:48 am
Posty: 7564
leria napisał(a):
którym szlakiem najlepiej wejść na Świnice?

Czerwonym.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So gru 27, 2008 10:56 pm 
Stracony

Dołączył(a): Śr cze 20, 2007 5:51 pm
Posty: 10096
Lokalizacja: Moszna
leppy napisał(a):
Czerwonym.

A nie turystycznym ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So gru 27, 2008 11:59 pm 
Zasłużony

Dołączył(a): Śr lis 14, 2007 7:22 pm
Posty: 178
grubyilysy napisał(a):
Paradoksalnie zimą łatwiejszy jest wierzchołek taternicki
Na dobra sprawe latem tez jest latwiejszy :) Tyle, ze sciezka zejsciowa sie dosc sypie. Ale jesli by ja wykozystac do wejscia to jest latwo.

Co do zimowego wejscia, to tak jak piszesz. Od taternickiego scisle grania w duzej ekspozycji. I oczywiscie najlepiej z asekuracja. To juz raczej mozna zaliczyc do przejscia taternickiego.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N gru 28, 2008 12:14 am 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 17, 2008 11:12 pm
Posty: 1357
Lokalizacja: NewSączCity
grubyilysy napisał(a):
Na główny nie dotarłem, z tego co wiem z literatury - ogólnie dalej z taternickiego granią w dół i do góry - miejscami w niezłej ekspozycji i stromych trudnościach mikstowych (na oko koło II). Asekuracja zdecydowanie wskazana.


jigsaw napisał(a):
Co do zimowego wejscia, to tak jak piszesz. Od taternickiego scisle grania w duzej ekspozycji.


Mam powazne podejrzenia że ściśle granią to chyba tylko dla orłów... No chyba że akurat są dobre warunki, ale ja mam za małą wyobraźnię, by takie sobie tam wyobrazić...

to fota z tamtego sezonu przy lawinowej trójce rosnącej... i żaden z nas i z nich nie miał odwagi by iść ściśle granią, tylko mniej lub więcej poniżej grani, po jej prawej stronie...
Obrazek

_________________
Czasem wystarczy przestać pragnąć jakiegoś marzenia, aby sprawić żeby się ono spełniło...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N gru 28, 2008 12:27 am 
Stracony

Dołączył(a): Śr cze 20, 2007 5:51 pm
Posty: 10096
Lokalizacja: Moszna
e no z tą ekspozycją to trochę przesada :) no jest, ale nie aż "Taka"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N gru 28, 2008 1:28 am 
Zasłużony

Dołączył(a): Śr lis 14, 2007 7:22 pm
Posty: 178
Scisle grania i w ekspozycji przede wszystkim w kluczowym miejscu. Czyli w rejonie Swinickiej Szczerbiny Nizniej. Dalej jak puszcza. Co do dobrych warunkow to oczywiscie niezbedne. Przy niepewnym sniegu zapuszczanie sie tam raczej dyskusyjne.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N gru 28, 2008 3:26 am 
Swój
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 20, 2008 1:23 am
Posty: 30
Lokalizacja: Dobczyce
Cytuj:
ORNAK - może Ktoś z Was opisać jak wygląda zimowy szlak na Ornak? wiem, że trzeba podchodzić inaczej niż w lato. Wybieram się w lutym i bardzo bym chciał na niego wejść

Domyślam się, że chodzi Ci o wejście na Orak od Iwaniackiej Przełęczy? Czy trzeba podchodzić inaczej niż w lato? Moim zdaniem niekoniecznie. Sam byłem na Ornaku 2 lata temu, również w lutym, przy lawinowej "trójce" (mimo "trójki", śnieg na podejściu na grzbiet był dobrze związany przez kosówkę). Ponad Iwaniacką, do górnej granicy lasu szedłem bez problemu szlakiem (dojście na samą przełęcz od chochołowskiej było wręcz odśnieżone :shock: ). Powyżej lasu robi się dość stromo, ale przy przetartym szlaku można powoli podchodzić pod górę, wejście to nie idzie ściśle tak jak prowadzi szlak w lecie, ale raczej również drastycznie od niego nie odbiega, idzie się po prostu tak, aby było wygodnie. W moim przypadku trasa prowadziła prosto pod górę (szlak był przetarty), czasami tylko lekko zakosami (miejscami człowiek zapadał się po kolana w śniegu i co każdy krok pod górę, zsuwał się pół kroku w dół, więc czasem się to przydawało). Kiedy dotrzesz na grzbiet, to w porównaniu do podejścia, powinno już być przyjemnie (możliwe, że śnieg będzie przewiany, zależy od warunków). Znalazłem też fotkę z tamtego podejścia:

Obrazek
Tak to wygląda z mojej perspektywy, ale radzę jeszcze popytać i skonfrontować to z opiniami innych, bo moje doświadczenie zimowe niestety, póki co, nie jest imponujące.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N gru 28, 2008 9:24 am 
Nowy

Dołączył(a): So gru 27, 2008 4:09 pm
Posty: 2
Wielkie dzięki czekam na dalsze opinie :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N gru 28, 2008 9:39 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sty 08, 2007 7:35 pm
Posty: 3100
Lokalizacja: G.E.K.O.N.Y.
Z 25 stycznia tego roku,przy takim śniegu to cięzko raczej :wink:

Obrazek

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N gru 28, 2008 10:55 am 
Swój

Dołączył(a): Śr lip 02, 2008 10:47 am
Posty: 44
Witam, pytanie:

http://www.promocja.zakopane.pl/?strona ... 2,ant.html

Podczas obowiązywania zagrożenia lawinowego w TPN, z powodu wysokiego ryzyka wystąpienia lawin na odcinku Włosienica - Morskie Oko, zaleca się korzystanie z wyznakowanego obejścia zimowego o mniejszym zagrożeniu lawinowym.
Obejście poprowadzone jest na wschód (na lewo) od szlabanu przy pawilonie gastronomicznym na Włosienicy.

- Od dnia 06.12.2008 jest możliwy przejazd oraz przejście drogą Palenica Białczańska - Morskie Oko, jednak roboty nie zostały w całości zakończone, w związku z czym należy zachować szczególną ostrożność przy korzystaniu z drogi.
- W okresie od dnia 01.03. do 30.06. 2009 r. droga będzie całkowicie zamknięta.
- W okresie od 01.07. do 30.10.2009 r. będą znaczne ograniczenia dla ruchu pieszego i kołowego.

Mam rozumieć, że w okresie sylwestrowym nie będzie problemem dotarcie drogą do morskiego oka?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N gru 28, 2008 11:15 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lis 10, 2007 8:21 pm
Posty: 4336
Lokalizacja: Kraków
Soprano napisał(a):
Mam rozumieć,


Soprano napisał(a):
- W okresie od dnia 01.03. do 30.06. 2009 r. droga będzie całkowicie zamknięta.


Soprano napisał(a):
W okresie od 01.07. do 30.10.2009 r. będą znaczne ograniczenia dla ruchu pieszego i kołowego.


Soprano napisał(a):
Od dnia 06.12.2008 jest możliwy przejazd oraz przejście drogą Palenica Białczańska - Morskie Oko,

Gdzie tu trudność w rozumieniu?

_________________
Te linki okazują mowę nienawiści lub dyskryminację wobec chronionej grupy osób z powodu rasy, wieku lub innych naturalnych cech.
https://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%BBagiew_(organizacja)
https://pl.wikipedia.org/wiki/A_quo_primum


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N gru 28, 2008 11:56 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 13, 2005 2:03 pm
Posty: 11092
Lokalizacja: Poznań
A w relacji dona w marcu na przykład było tak
Obrazek
Soprano napisał(a):
Mam rozumieć, że w okresie sylwestrowym nie będzie problemem dotarcie drogą do morskiego oka?
Pamiętaj, że przy dużym zagrożeniu lawinowym jest polecane to obejście od Włosienicy.

_________________
Tatrzańskie szlaki..


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18015 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 159, 160, 161, 162, 163, 164, 165 ... 601  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 35 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL