Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest N cze 16, 2024 2:47 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pt sie 05, 2005 1:50 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 20, 2005 3:25 pm
Posty: 4015
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski
Witam

Mam pytanie - czy obiektywnie rzecz biorac da rade dojsc na przelecz pod chlopkiem a pozniej jeszcze z morskiego oka na wrota chalubinskiego w jeden dzien ? Wg Mapy wychodzi jakos ponad 12 godzin... Mial ktos kiedys okazje zrobic taka trase? niestety zakladam wejscie i zejscie od samego dolu. Chce zrobic w tym roku oba te miejsca a nie wiem czy wytrzymam psychicznie 2 podejscia na morskie oko w przeciagu tygodnia :P mam jeszcze jedno pytanko , skad mozna wyruszyc busem w Zakopcu aby jak najwczesniej dotrzec na szlak ? w zeszlym roku bylem na szpiglasowym ale pierwszy bus wyjechal przed 7ma, a interesowalyby mnie jakies wczesniejsze.

pozdrawiam ! :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt sie 05, 2005 2:45 pm 
<font color = red><i>Szarik</i></font>

Dołączył(a): Pn sie 01, 2005 5:21 pm
Posty: 2908
busy przy PKP stoją już bardzo wcześnie, tylko problem będzie żeby o tej porze znaleźć chętnych na moko, a samemu to może drogo wyjść
Z PKS najwcześniejszy jest chyba 6,10 albo 6,30 coś koło tego więc na Palenicy rzeczywiście przed 7,00 :(

No to tak mapa podaje jakieś 5,30 h na Chłopka z Palenicy
zejscie z Chłopka do Moka jakieś 2,40h
Podejscie na Wrota 2,30 i zejście do Palenicy jakieś 4h

Pisze z pamięci więc mogłam coś pomylić :roll: no ale wiadomo, ze mapa zawyża więc powinno się spokojnie udać :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt sie 05, 2005 5:00 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 13, 2005 2:03 pm
Posty: 11090
Lokalizacja: Poznań
Hbx muszę ci powiedzieć, że to pytanie mogłeś spokojnie dodać do wątku o Chłopku a nie tworzyć nowy. :)
To po pierwsze, a po drugie to taka wycieczka może zając ok. 13, 14 h. Więc jak ruszysz z Palenicy o 7 to z powrotem możesz być o 21. Ja wole Wrota połączyć razem z wejściem na Szpiglasową (wycieczka tak z 2 h krótsza)

_________________
Tatrzańskie szlaki..


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt sie 05, 2005 5:12 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 20, 2005 3:25 pm
Posty: 4015
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski
Rzeczywiscie , sorry, moglem tam wrzucic. Na Szpiglasowym bylem z zeszlym roku wiec nie ciagnie mnie poki co tam jakos szczegolnie :) rzeczywiscie z tymi busami troche jest kiepsko, no ale zobacze jak nam pojdzie czasowo.

Proponuje zamknac temat (samokrytyka :P )

pozdrawiam i dzieki :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt sie 05, 2005 5:34 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 13, 2005 2:03 pm
Posty: 11090
Lokalizacja: Poznań
Wejdziesz na Chłopka i zejdziesz a potem zdecydujesz jak stoisz z czasem. Na Wrota i z powrotem będzie ok 4 h.
Jeden busiarz twierdził, że w sezonie z Palenicy jeżdżą nawet do 22 ale to nie sprawdzona informacja. Najlepiej zobacz o której jest ostatni PKS i do tego sie dostosuj.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt sie 05, 2005 6:14 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 16, 2005 6:13 am
Posty: 1049
Lokalizacja: Krakow
Łączyć Chłopka z Wrotami....oryginalny pomysł. Gdybym ten plan wykonał w ten sam dzień to żadna siła nie zmusiła by mnie do zejscia do Palenicy.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt sie 05, 2005 7:12 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 20, 2005 3:25 pm
Posty: 4015
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski
tomek.l napisał(a):
Wejdziesz na Chłopka i zejdziesz a potem zdecydujesz jak stoisz z czasem. Na Wrota i z powrotem będzie ok 4 h.
Jeden busiarz twierdził, że w sezonie z Palenicy jeżdżą nawet do 22 ale to nie sprawdzona informacja. Najlepiej zobacz o której jest ostatni PKS i do tego sie dostosuj.


Zrobie dokladnie tak jak mowisz , bo to chyba najrozsadniejsze. Zreszta chyba nie ma co zakladac nigdy tras 12-14 godzinnych bo wystarczy maly deszczyk i po planach. Zobaczymy juz na szlaku jak to bedzie wygladalo :]


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt sie 05, 2005 7:25 pm 
Kombatant

Dołączył(a): So maja 28, 2005 10:21 am
Posty: 319
Lokalizacja: wlkp
Kierowcy rzeczywiście twierdzą, że jeżdżą do ostatniego klienta (po czym poznają, który jest ostatni?) ;) Wracałam w Palenicy koło 21, jeszcze byli. Przy okazji widziałam niedźwiedzia, myślę, że warto się zastanowić nad tym aspektem późnego wracania, jeśli masz ochotę opowiadać o swojej wędrówce komuś z mniejszą ilością sierści ;).


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N sie 07, 2005 11:30 am 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Śr lut 16, 2005 8:51 am
Posty: 2378
Lokalizacja: Nowy Sącz
jak dla mnie to troche za duzo. moze gdyby nie dojscie do samego morskiego oka to jeszcze. ale majac tyle km w nogach po przejscu asfaltu to zadurzo, chociaz dla ludzi z dobra kondyca trasa na pewno do przejscia


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 30 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL