Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Cz cze 27, 2024 7:29 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 228 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Pt sty 20, 2006 7:40 pm 
Zasłużony

Dołączył(a): Pn sty 16, 2006 5:36 pm
Posty: 195
Lokalizacja: Kraina Tatr
Kiedy byłam w górach w pazdzierniku, poszlam sobie na świnice i schodzic chcialam zawratem, za mna wspinał sie męzczyzna jakieś lat 75...i nawet niezle sobie radził...myslałam, ze zejdzie zawratem, no bo nie przypuszczalam, ze narazi sie na orla....jednak chwalony, podpuszczany przez zafascynowanych jego postawa młodych ludzi, poszedl dalej mimo , iz procz widocznej zadyszki mial juz siniejące usta....kiedy doszlam do schroniska nadleciał helikopter...TOPR..w pierwszej chwili pomyslalam, ze to moze po tego czlowieka....ale odegnałam zle mysli, okazalo sie kiedy zeszlam na dół, ze w isotcie Ratownicy skierowali sie do akcji bowiem ten czlowiek spadl i bardzo dotkliwie sie potłuk, ponic stracił rownowage i nie zdołal sie utrzymac na lancuchu....nie świadczy to o tym, ze ludzie starsi nie moga chodzić po wysokich gorach...ale czasami pycha i brawura nie jest dobrym doardca...niestety skonczyło się tragedia...bywa ze świadomośc młodości nie idze w parze z fizycznym stabnem...trzeba mierzyc siły na zamiary...

_________________
Pozdrowienia dla Starszego Instruktora !


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt sty 20, 2006 8:09 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pn paź 17, 2005 5:35 pm
Posty: 7568
Lokalizacja: z lasu
Tatrzanka napisał(a):
Kiedy byłam w górach ..............bywa ze świadomośc młodości nie idze w parze z fizycznym stabnem...trzeba mierzyc siły na zamiary...


To dotyczy ludzi w każdym wieku


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt sty 20, 2006 8:11 pm 
Zasłużony

Dołączył(a): Pn sty 16, 2006 5:36 pm
Posty: 195
Lokalizacja: Kraina Tatr
no nie mowie nie..ale w tym temacie głownym tyczy się akórat ludzi w starszym wieku...nie wyciągajk prosze zdan z kontekstu..moje slowa to nie oskarżenie dla ludzi w starszym wieku tylko opis tego czego bylam świadkiem...i wpisanie faktu adekwatnego do tematu...zgodze sie, z jednak, ze każdy powinien uwazać..czy młody czy stary...

_________________
Pozdrowienia dla Starszego Instruktora !


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt sty 20, 2006 8:11 pm 
Mam nieodparte wrażenie że wałkujemy wciąż te same argumenty :roll:


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt sty 20, 2006 8:14 pm 
Zasłużony

Dołączył(a): Pn sty 16, 2006 5:36 pm
Posty: 195
Lokalizacja: Kraina Tatr
może dlatego, że temat jest okreslony ściśle wiec sie nie można rozwijać..a po drugie to na konkretny temat ciezko jest roznym osobom mowić za każdym razem jakies innowacje....kazdy doda cos od siebie i w sumie wychodzi na to ze sie mówi o tym samym tylko w inny sposób....ale to już chyba urok rozmowy jest

_________________
Pozdrowienia dla Starszego Instruktora !


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt sty 20, 2006 8:16 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pn paź 17, 2005 5:35 pm
Posty: 7568
Lokalizacja: z lasu
Tatrzanka napisał(a):
no nie mowie nie..ale w tym temacie głownym tyczy się akórat ludzi w starszym wieku...nie wyciągajk prosze zdan z kontekstu..moje slowa to nie oskarżenie dla ludzi w starszym wieku tylko opis tego czego bylam świadkiem...i wpisanie faktu adekwatnego do tematu...zgodze sie, z jednak, ze każdy powinien uwazać..czy młody czy stary...


Nie wyciągm zdań z kontekstu, tylko tnę cytat żeby mniej miejsca zajmował.
Chciałem stwierdzić tylko to co sama napisałaś powyżej:
czyli że odniosłaś pawdy uniwersalne do ludzi w podeszłym wieku, a ja uważam że są one na yle uniwersalne że nie powinniśmy ich odnosić tylko li i wyłącznie do ludzi starszych.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt sty 20, 2006 8:28 pm 
Zasłużony

Dołączył(a): Pn sty 16, 2006 5:36 pm
Posty: 195
Lokalizacja: Kraina Tatr
rozumiem, po cytacie ciezko było poznac ale dzieki za wyjasnienie mi twojego zdania

_________________
Pozdrowienia dla Starszego Instruktora !


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sty 25, 2006 8:00 pm 
Weteran

Dołączył(a): Cz lis 10, 2005 4:24 pm
Posty: 124
Lokalizacja: Wuppertal
Czesc pol-u i inni forumowicze

serdecznie pozdrawiam i jeszcze raz na temat wiek a chodzenie po gorach

napewno wielu z was slyszalo o tym oto gosciu:

Obrazek

niestety juz go niema wsrod nas

oto krotkie dane:

urodzony grudzien 1900 / zmarl czerwiec 2004 ( 104 lata, fajny wiek)

osiagniecia: 371 razy Matterhorn, 84 razy Mont Black,81 lub 87 razy Dufourspitze ( najwyzsza gora szwajcarii ), juz nie wspominajac o innych osiagnieciach.

Z okazjo 125.lecia zdobycia gory Matterhorn,wchodzi jako 90 latek
po raz ostatni na ta , jak pol-u nazywa krwiozercza gore.

Niema granic wieku chodzenia po gorach !!

Pozdrawiam jeszcze raz serdecznie z niemiec
Robert


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sty 25, 2006 8:02 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Pn paź 24, 2005 10:07 pm
Posty: 877
SZCUNEK!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sty 25, 2006 8:13 pm 
Kombatant

Dołączył(a): So sty 21, 2006 11:24 pm
Posty: 431
Wielki człowiek. Chylę czoło.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sty 25, 2006 8:14 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 16, 2005 6:13 am
Posty: 1049
Lokalizacja: Krakow
Kubi, ciekawy to człowiek ten staruszek i krzepki niezmiernie.

Jednak w tamtym temacie wkradło sie malutkie nieporozumienie. "Krwiożercza góra" użyłem w odniesieniu do komentowanego zdjęcia K2, bo to jej dotyczy mój link a nie Matterhornu. Prześledź uważnie. :wink:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sty 25, 2006 8:25 pm 
Weteran

Dołączył(a): Cz lis 10, 2005 4:24 pm
Posty: 124
Lokalizacja: Wuppertal
Przepraszam cie serdecznie :oops:

Pol-u masz racje, to nieporozumienie. Do dlatego ze twoj list zaraz pod moim zdjeciem. Bo wiesz ze na tym Matterhornie to chyba wiecej ludzi zginelo niz na K2. Dlatego sie wpakowalem :wink:

Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sty 25, 2006 8:32 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 13, 2005 2:03 pm
Posty: 11092
Lokalizacja: Poznań
Tak. Górale mają chyba to coś w sobie co pozwala im chodzić po górach bez względu na wiek. 90 lat i Matterhorn.
Brak kłopotów ze zdrowiem. Tylko brać przykład. Olać to wszystko, przeprowadzić się w góry i pociągnąć sobie te 104 latka :wink:
I chodzić po górach.

_________________
Tatrzańskie szlaki..


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sty 25, 2006 8:45 pm 
Zasłużony

Dołączył(a): Pn sty 16, 2006 5:36 pm
Posty: 195
Lokalizacja: Kraina Tatr
Może dlatego, że gorale to gory...a cecha ich lączaca to twardośc jak granit....
a co do tej pointy, że nie ma wieku krańcowego do chodzenia po gorach, to wydaje mi się, że wszystko zalezy od predyspozycji psychofizycznych. Powyżej zostal przedstawiony ewidentnie imponujacy przykład prawdziwego człowieka gor, ale też jak mniemam kogoś kto się nigdy nie zestarzal a zmarł, bo tak to już jest, tacy ludzie sa wieczni....a ich postawa potęguje jeszcze wiecznośc ich czynow....
mysle ze kazdy moze chodzić po gorach takich na jakie ma warunki....
moja mama znała kiedyś kobietę ktora miala 108 lat i podnosiła noge na stul a reką dotykała ziemi....czego moja mama jako 50 nie miala szans zrobić bo pewnie by tak zostala.....
no jakby nie było z podziwem na takich ludzi spoglądac nalezy i może i też z zazdrością, pozytywna oczywiście...

_________________
Pozdrowienia dla Starszego Instruktora !


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sty 25, 2006 8:56 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 16, 2005 6:13 am
Posty: 1049
Lokalizacja: Krakow
kubi napisał(a):
Przepraszam cie serdecznie :oops:

Pol-u masz racje, to nieporozumienie. Do dlatego ze twoj list zaraz pod moim zdjeciem. Bo wiesz ze na tym Matterhornie to chyba wiecej ludzi zginelo niz na K2. Dlatego sie wpakowalem :wink:

Pozdrawiam


Może i więcej na MH zginęło jak na K2. Tak czy owak nie jest istotne nasze nieporozumienie. Pewne za to jest, że obie góry są krwiożercze bez wątpienia i obie są piękne. A przy okazji wszyscy już znamy krzepkiego staruszka-przewodnika, :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt cze 09, 2006 11:08 pm 
Nie sadziłam że ten temat może wywołać tyle dyskusji. 50 tkę przekroczyłam i nie sądzę aby osoby w moim wieku wedrujące po górskich szlakach oczekiwały na aplauzy, a już na pewno nie na współczucie. Chodzimy tam bo to kochamy, bo chcemy i nikt tam nas nie ciągnie siłą- jak często młodzież narzekającą ale ciągniona przez rodziców lub wychowawców .Wiem że na Orlą czy Świnice nie pójdę, ale na szlakach gdzie bywam, nie chcę być traktowana jak ewenement . Nie pójdę z Wami - młodzieżą, w zawody na czas bo po co, przejść góra -dół to nie czas i wysokość, ale przede wszystkim wrażenia wzrokowe, obcowanie z otoczeniem. I nie jest prawda że najpiękniejsze widoki są w galeriach. Najpiękniejsze to te w naturze.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt paź 13, 2006 8:58 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pn lip 24, 2006 7:21 am
Posty: 3052
Lokalizacja: Leytonstone
heh, przy zejściu ze Świnicy na Zawrat- małżeństwo 70 lat :shock: lekki szok, niezła kondycja, razem zeszliśmy na Zawrat, później ja do Murowańca a Oni do DPSP schodzili :D miło:P


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So paź 14, 2006 1:24 am 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So maja 20, 2006 9:45 am
Posty: 860
Lokalizacja: UK-ŁÓDŹ-Aleksandrów Ł.
Kiedys na Orlej spotkałem dziadka-wyglądał koło 70, twierdził ze Orla robi co roku w ramach treningu. :)

Pozazdrościć kondycji

_________________
W górach jest wszystko co kocham...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 228 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL