Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Cz cze 27, 2024 6:47 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 209 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: N sty 22, 2006 7:45 am 
Zasłużony

Dołączył(a): Pn sty 16, 2006 5:36 pm
Posty: 195
Lokalizacja: Kraina Tatr
równie rozsądne jak trzymanie glowy w paszczy krokodyla i gilgotanie go po języku....gdzies kieryś uslyszalam, ze nawet Tatry zimą się robią duzymi górami....za duzo sniegu, za duzo ryzyka lawinowego,...z resztą ostatnie wypadki swiadcza o tym, że góry bywają negatywnie tez zaskakujące

_________________
Pozdrowienia dla Starszego Instruktora !


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N sty 22, 2006 9:18 am 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Pn wrz 19, 2005 9:17 am
Posty: 1076
Lokalizacja: Gdańsk
Tatrzanka napisał(a):
równie rozsądne jak trzymanie glowy w paszczy krokodyla i gilgotanie go po języku....gdzies kieryś uslyszalam, ze nawet Tatry zimą się robią duzymi górami....za duzo sniegu, za duzo ryzyka lawinowego,...z resztą ostatnie wypadki swiadcza o tym, że góry bywają negatywnie tez zaskakujące


Z całym szacunkiem , Twoje porównania są kosmiczne ...

Więc, z tego co mówisz , wkładanie głowy krokodylowi do paszczy trzeba by rówiniez podzielić , na krokodyla o paszczy bez zębnej (odpowiednik letnich Tatr ) i krokodyla z ostrymi zębami (odpowiednik Tatr zimą )

Tak poważnie to Tatry są zawsze niebezpieczne , a ryzyko, to jedno z tych czynników które sprawiają, że tam wracamy ... .

POZDRAWIAM !

_________________
POZDRAWIAM !

-Gofer-


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N sty 22, 2006 9:49 am 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 16, 2005 6:13 am
Posty: 1049
Lokalizacja: Krakow
Odpowiedź: wyprawa na Rysy w zimie nie jest rozsądna. A ten, kto się tam wybiera, niech spróbuje w takich warunkach jak obecne, wleźć choćby na próg Czarnego Stawu- to się sam przekona.

A co do porównań poetyckich to Tatrom latem też bym zębów nie wyrywał lekkomyślnie. :wink:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N sty 22, 2006 10:02 am 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Pn wrz 19, 2005 9:17 am
Posty: 1076
Lokalizacja: Gdańsk
pol-u napisał(a):
Odpowiedź: wyprawa na Rysy w zimie nie jest rozsądna. A ten, kto się tam wybiera, niech spróbuje w takich warunkach jak obecne, wleźć choćby na próg Czarnego Stawu- to się sam przekona.

A co do porównań poetyckich to Tatrom latem też bym zębów nie wyrywał lekkomyślnie. :wink:


Owszem , zgadzam się . Sam chciałem pójść tej zimy na Rysy , ale bardziej dogłębnie poznając ten temat zrezygnoawałem , Rysy przecież mi nie uciekną , a tej zimy skonczy sie max . Na Czarnym Stawie pod Rysami i Dolinie Pięciu Stawów :wink:

W marcu moze jakieś Tatry Zachodnie ...

_________________
POZDRAWIAM !

-Gofer-


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N sty 22, 2006 10:48 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn wrz 05, 2005 9:12 am
Posty: 6269
Lokalizacja: Warszawa/Skierniewice
Nawet zimowe wejscie na Rysy mozna zaliczyc nie zgodze sie co do tego ze nie rozsadna jest zimowa wyprawa na Rysy ..niby czemu jesli ma sie super pogode, odpowiednie przygotowanie , odpowiedni sprzet , i zdobyte doswiadczenie moza wchodzic ,zdaje sobie sprawe ze takie podejscie jest trudne i ciezkie.

_________________
Pozdrawiam
Jacek
Obrazek

___________
..Umiem być ciszą, Kończę się w twoim śnie, Ostatnie echo jest ciszą to miejsce gdzie kończy się twoje spojrzenie..


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N sty 22, 2006 12:10 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 16, 2005 6:13 am
Posty: 1049
Lokalizacja: Krakow
Jacek napisał(a):
Nawet zimowe wejscie na Rysy mozna zaliczyc nie zgodze sie co do tego ze nie rozsadna jest zimowa wyprawa na Rysy ..niby czemu jesli ma sie super pogode, odpowiednie przygotowanie , odpowiedni sprzet , i zdobyte doswiadczenie moza wchodzic ,zdaje sobie sprawe ze takie podejscie jest trudne i ciezkie.


Pewnie że można wchodzić...zakładając że Wielicki z Cichym byli w zimie jeszcze wyżej.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N sty 22, 2006 2:37 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Pn wrz 19, 2005 9:17 am
Posty: 1076
Lokalizacja: Gdańsk
pol-u napisał(a):
Jacek napisał(a):
Nawet zimowe wejscie na Rysy mozna zaliczyc nie zgodze sie co do tego ze nie rozsadna jest zimowa wyprawa na Rysy ..niby czemu jesli ma sie super pogode, odpowiednie przygotowanie , odpowiedni sprzet , i zdobyte doswiadczenie moza wchodzic ,zdaje sobie sprawe ze takie podejscie jest trudne i ciezkie.


Pewnie że można wchodzić...zakładając że Wielicki z Cichym byli w zimie jeszcze wyżej.


Znam takich , którym do Panów Wielickiego i Cichego bardzo daleko, a na Rysach zimą byli ...

_________________
POZDRAWIAM !

-Gofer-


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N sty 22, 2006 2:44 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 16, 2005 6:13 am
Posty: 1049
Lokalizacja: Krakow
Gofer

Ja też takich znam. Wiemy obaj, że chodzi o warunki śniegowe, obycie i przygotowanie. I wiemy też, że forum czyta spory "przekrój" turystów o różnym stopniu doświadczenia.
Dlatego może lepiej chłodzić zapał tych mniej obytych...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N sty 22, 2006 6:37 pm 
Zasłużony

Dołączył(a): Pn sty 16, 2006 5:36 pm
Posty: 195
Lokalizacja: Kraina Tatr
Rysyko to jest to co utrzymuje czlowieka w świadomości odpowiedzialności....bo gdyby człowiek przestał się bac gór powinien w tym samym momencie przestać tam chodzić.....wszystko generalnie trzeba dostosowac do warunków atmosferycznych....rysy czy latem czy zima sa niebezpieczne..ale z zalożenia zimą to niebezpieczeństwo proporcjonalnie wzrasta...a co do krokodyla to nie chodzi o zeby ale o łaskotanie..wiodze ze nie miałam do czynienia z zoologiem...pozdrawiam i .zycze bezpiecznych wycieczek...

_________________
Pozdrowienia dla Starszego Instruktora !


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N sty 22, 2006 8:19 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 13, 2005 4:25 pm
Posty: 9935
Lokalizacja: niedaleko Wąchocka
Stanisław napisał(a):
nie było wiadomo czy to mgła czy niskie chmury

A podaj definicję, czym mgła różni się od niskiej chmury - chyba tylko punktem widzenia, nieprawdaż?

I jeszcze jedno mi się nasuwa, poza tematem (to nie do ciebie, Stanisławie) - czy wy też macie takie wrażenie jak ja czytając posta w którym jest gęsto od głupich byków? Bo ja myślę, że mam doczynienia z małolatem z podstawówki świrującym na experta.

_________________
Pamiętasz co obiecywała?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N sty 22, 2006 8:39 pm 
Zasłużony

Dołączył(a): Pn sty 16, 2006 5:36 pm
Posty: 195
Lokalizacja: Kraina Tatr
mam dysleksję...to horror jesli chodzi o ortografy...chyba, ze te błedy o których mowiesz drażnią Cie w aspekcie merytorycznym...a co do mgły czy niższej chmury to może styliostycznie się rozni....ale w istocie co do stany rzeczywistości nie rózni się to niczym....ale ładniej brzmi mgla....mgły kojąco spowijają szarobłekitne kształty nostalgicznie zadum anych gór....z niskimi chmurami nie brzmialoby tak fajnie

_________________
Pozdrowienia dla Starszego Instruktora !


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sty 24, 2006 8:40 am 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sty 16, 2006 1:03 pm
Posty: 238
Lokalizacja: Łódź
To Ty trochę poezją zaciągasz!

_________________
Wspinaj się, jeśli potrafisz... Nie rób niczego w pośpiechu, uważaj na każdym kroku i na początku przewiduj zakończenie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sty 25, 2006 9:47 am 
Zasłużony

Dołączył(a): Pn sty 16, 2006 5:36 pm
Posty: 195
Lokalizacja: Kraina Tatr
Troche mi sie zaciaga poezją jak mi sie nie zaciagnie mglą... :D

_________________
Pozdrowienia dla Starszego Instruktora !


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt sty 27, 2006 10:43 pm 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 18, 2006 2:38 pm
Posty: 181
Lokalizacja: Starachowice
Ja bym się nie odważył w zime w tak lawinowe miejsce. Moim zdaniem to szaleństwo


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt sty 27, 2006 10:58 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 06, 2005 1:56 pm
Posty: 1388
Lokalizacja: Warszawa
Marian napisał(a):
Ja bym się nie odważył w zime w tak lawinowe miejsce. Moim zdaniem to szaleństwo

W tym momencie jest drugi stopień i piękna pogoda jest przewidywana :wink:

_________________
http://www.jokerteem.fora.pl/

http://pl.youtube.com/watch?v=P6-fvNX_lFo


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt sty 27, 2006 11:37 pm 
admin

Dołączył(a): Wt gru 09, 2003 11:08 pm
Posty: 1692
Lokalizacja: Warszawa
Robert18 napisał(a):
W tym momencie jest drugi stopień i piękna pogoda jest przewidywana :wink:

Drugi stopień to ogólny stopień zagrożenia w całych Tatrach. Znasz zagrożenie lawinowe w poszczególnych miejscach, przez które będziesz ewentualnie przechodził? Wiesz jak rozpoznać potencjalnie niebezpieczne miejsce? I dlaczego wydaje Ci się, że ładna pogoda jest równoznaczna z bezpieczeństwem? Skąd masz takie informacje?
"Ładna pogoda" jest często zdradliwa - w skrócie może być tak: gdy Słońce mocno operuje roztapia się śnieg z wierzchu pokrywy, woda wsiąka, i spotyka zimną warstwę śniegu. Tworzy się zatem cienka warstwa lodu, która jest idealnym podłożem do ześlizgnięcia się lawiny (tzw. warstwa poślizgowa).
Czyli sama "ładna pogoda" nie zagwarantuje Ci, że lawina nie zejdzie!
A jeśli o czymś nie wiem, to proszę, wyjaśnij mi Twoje rozumowanie zagrożenia lawinowego.

Pamiętaj, że to, o czym piszesz może ktoś potraktowac jako swego rodzaju poradnik - ładna pogoda, będzie dobrze. Jeśli ktoś Ci uwierzy, to pisząc takie opinie możesz narażać ludzi na utratę życia!

A jeśli chodzi o błędy, to możesz zawsze korzystać z edytora tekstu posiadającego moduł sprawdzania pisowni. Nie musi być to drogi Word.

_________________
https://portal.turystyka-gorska.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So sty 28, 2006 12:14 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 13, 2005 2:03 pm
Posty: 11092
Lokalizacja: Poznań
Jakoś tak bywa, że statystycznie przy 2 stopniu jest najwięcej zdarzeń.
Dzisiaj jest rocznica tragedi pod Rysami. Wtedy też był 2 stopień choć są opinie że była 3.

_________________
Tatrzańskie szlaki..


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So sty 28, 2006 7:15 am 
admin

Dołączył(a): Wt gru 09, 2003 11:08 pm
Posty: 1692
Lokalizacja: Warszawa
A to moim zdaniem dlatego, że II stopień bardzo dużo osób uważa za bezpieczny. Wiele osób przestaje zwracać uwagę na sygnały mogące oznaczać niebezpieczeństwo lawinowe, albo ich po prostu nie zna - wychodzą w góry, bo jest "bezpiecznie" i jest "ładna pogoda"
Poza tym należy zaznaczyć, że stopień lawinowy okreslany jest dla całych Tatr (w domyśle polskich). Próba lawinowa robiona jest na bodajże dwóch zboczach "reprezentatywnych" - ale to tylko statystyka. Przecież przy pierwszym stopniu "ogólnym" w niektórych żlebach możliwy jest ostatni.

Powiem szczerze, że nie wiem, jak mam się zachować słysząc pytania, czy rozsądne jest wejście.... Jedyna słuszna odpowiedź brzmi "to zależy".
Ja nie czuje się upoważniony do mówienia nieznaym mi osobom, czy dane wejście będzie dla nich bezpieczne, czy też nie. Nie wiem.

_________________
https://portal.turystyka-gorska.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So sty 28, 2006 7:25 am 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 16, 2005 6:13 am
Posty: 1049
Lokalizacja: Krakow
"Sporty promowane w ramach tego serwisu mogą zagrażać zdrowiu i życiu"- gdzieś na "Turystyce" widziałem taką lub podobna uwagę. A może gdzie indziej...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So sty 28, 2006 7:29 am 
admin

Dołączył(a): Wt gru 09, 2003 11:08 pm
Posty: 1692
Lokalizacja: Warszawa
Co nie oznacza, że należy namawiać ludzi do ryzyka :)
Moim zdaniem należy przedtsawic fakty. A wybór należy do pytającego :)

_________________
https://portal.turystyka-gorska.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So sty 28, 2006 7:33 am 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 16, 2005 6:13 am
Posty: 1049
Lokalizacja: Krakow
Konrad napisał(a):
Co nie oznacza, że należy namawiać ludzi do ryzyka :)
Moim zdaniem należy przedtsawic fakty. A wybór należy do pytającego :)


Admin wie przecież że ja jestem wyznawcą "szkoły zachowawczej". :wink: Zawsze raczej będę studził niż rozgrzewał. Jakaś równowaga musi być.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So sty 28, 2006 7:41 am 
admin

Dołączył(a): Wt gru 09, 2003 11:08 pm
Posty: 1692
Lokalizacja: Warszawa
Admin wie i mówi, że słusznie prawicie, pol-u :)

_________________
https://portal.turystyka-gorska.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So sty 28, 2006 7:51 am 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 06, 2005 1:56 pm
Posty: 1388
Lokalizacja: Warszawa
Konrad napisał(a):
Robert18 napisał(a):
W tym momencie jest drugi stopień i piękna pogoda jest przewidywana :wink:

Drugi stopień to ogólny stopień zagrożenia w całych Tatrach. Znasz zagrożenie lawinowe w poszczególnych miejscach, przez które będziesz ewentualnie przechodził? Wiesz jak rozpoznać potencjalnie niebezpieczne miejsce? I dlaczego wydaje Ci się, że ładna pogoda jest równoznaczna z bezpieczeństwem? Skąd masz takie informacje?
"Ładna pogoda" jest często zdradliwa - w skrócie może być tak: gdy Słońce mocno operuje roztapia się śnieg z wierzchu pokrywy, woda wsiąka, i spotyka zimną warstwę śniegu. Tworzy się zatem cienka warstwa lodu, która jest idealnym podłożem do ześlizgnięcia się lawiny (tzw. warstwa poślizgowa).
Czyli sama "ładna pogoda" nie zagwarantuje Ci, że lawina nie zejdzie!
A jeśli o czymś nie wiem, to proszę, wyjaśnij mi Twoje rozumowanie zagrożenia lawinowego.

Pamiętaj, że to, o czym piszesz może ktoś potraktowac jako swego rodzaju poradnik - ładna pogoda, będzie dobrze. Jeśli ktoś Ci uwierzy, to pisząc takie opinie możesz narażać ludzi na utratę życia!

A jeśli chodzi o błędy, to możesz zawsze korzystać z edytora tekstu posiadającego moduł sprawdzania pisowni. Nie musi być to drogi Word.


Dobrze Konradzie wcale nie napisałem , że ide na Rysy ale jak już miałbym iśc i miałbym do wyboru iśc przy drugim albo przy trzecim jakoś tak wybrałbym jednak drugi . :twisted:

_________________
http://www.jokerteem.fora.pl/

http://pl.youtube.com/watch?v=P6-fvNX_lFo


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So sty 28, 2006 7:57 am 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 16, 2005 6:13 am
Posty: 1049
Lokalizacja: Krakow
Cytuj:
wybrałbym jednak drugi
.

Robert18
I na tym właśnie polega mozliwość wybierania.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So sty 28, 2006 8:00 am 
admin

Dołączył(a): Wt gru 09, 2003 11:08 pm
Posty: 1692
Lokalizacja: Warszawa
Robert18 napisał(a):

Dobrze Konradzie wcale nie napisałem , że ide na Rysy ale jak już miałbym iśc i miałbym do wyboru iśc przy drugim albo przy trzecim jakoś tak wybrałbym jednak drugi . :twisted:


Nie napisałeś, ale Twój wygląda na zachęcający do takiego wyjścia.
Ja się nie zarzekam, bo może się okazać, że przy III stopniu dla Tatr tam gdzie chcę iść jest bezpieczniej niz przy II.
Jeszcze raz napiszę, wiem, że to nudne, ale postaram się już nie powtarzać. Podawany stopień zagrożenia lawinowego jest orientacyjny, statystyczny. Ważniejsze od niego jest zagrożenie lokalne - w danym żlebie, na danym zboczu. Co Ci daje informacja, że średnio w górach jest II stopień? Co najwyżej jakąś orietację, nic więcej.
Tak samo co Ci da informacja, że średnia temperatura wody w Bałtyku to 20 stopni, skoro tam, gdzie Ty chcesz pływać jest 16?

_________________
https://portal.turystyka-gorska.pl


Ostatnio edytowano So sty 28, 2006 9:58 am przez Konrad, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So sty 28, 2006 8:56 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 13, 2005 2:03 pm
Posty: 11092
Lokalizacja: Poznań
W schronisku nad Morskim Okiem jest dyżurujący ratownik TOPR-u. Wszelkie pytania dotyczące tego czy można iść, jakie jest zagrożenie należy przed wyjściem kierować do niego. Choć czasem niestety to nie wystarcza. Bo trzeba jeszcze słuchać tego co on mówi.

_________________
Tatrzańskie szlaki..


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So sty 28, 2006 10:00 am 
admin

Dołączył(a): Wt gru 09, 2003 11:08 pm
Posty: 1692
Lokalizacja: Warszawa
tomek.l napisał(a):
W schronisku nad Morskim Okiem jest dyżurujący ratownik TOPR-u. Wszelkie pytania dotyczące tego czy można iść, jakie jest zagrożenie należy przed wyjściem kierować do niego. Choć czasem niestety to nie wystarcza. Bo trzeba jeszcze słuchać tego co on mówi.

Tomek - tak, ale...
Ratownik może tylko przewidywać, jak będzie w danym miejscu. Nie wie tego na pewno. Trzeba o tym pamietać.
Dobra, nie nudzę już.

_________________
https://portal.turystyka-gorska.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So sty 28, 2006 10:17 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 13, 2005 2:03 pm
Posty: 11092
Lokalizacja: Poznań
Tak, ale to jest informacja najlepsza bo już na miejscu.
Najlepiej samemu to sprawdzić już na szlaku ale trzeba umieć. Czyli trzeba przejść małe szkolenie. A jeśli samemu się nie umie określić stopnia lawinowego (a na pewno wielu tego nie potrafi, w tym ja) to najlepszym źródłem jednak będzie ratownik.
Ale to prawda, ratownik czy ktoś kto samemu portafi okreslić zagrożenie będą tylko przewidywać i nigdy nie będą mieć pewności.
Ale tak to już jest. W życiu pewne są tylko dwie rzeczy. Jedna z nich to podatki :wink:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So sty 28, 2006 10:25 am 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 16, 2005 6:13 am
Posty: 1049
Lokalizacja: Krakow
Bywało, że dzwoniłem do TOPRu przed planowaną wycieczką z zapytaniem o warunki. Może dwa razy, może trzy...
Zawsze odpowiedz padała taka: "Daj se chłopie spokój, naprawdę daj se dzisiaj spokój..." :)
Oni przy najmniejszych wątpliwościach odradzają. I wcale nie mówię, że to źle. :wink:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So sty 28, 2006 11:58 am 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Pn wrz 19, 2005 9:17 am
Posty: 1076
Lokalizacja: Gdańsk
[/quote]
Drugi stopień to ogólny stopień zagrożenia w całych Tatrach. Znasz zagrożenie lawinowe w poszczególnych miejscach, przez które będziesz ewentualnie przechodził? Wiesz jak rozpoznać potencjalnie niebezpieczne miejsce? I dlaczego wydaje Ci się, że ładna pogoda jest równoznaczna z bezpieczeństwem? Skąd masz takie informacje?
.[/quote]

Wczoraj byłem w Zakopnem , wiec zajrzałem do Topru , na moje pytanie na jakość warunków usłyszałem (chodziło mi o rejony Moka ) , że pogada wraz z warunkami jest względnie dobra, nawet w wyższych partichach gór .(drugi stopien zagrożenie lawionowego - czyli lawiny samoistnie nie schodzą , dla doświadczonego turyty nie jest wiec to problem , bo taki wie co robić by lawiny nie spowodować .Nie mówie oczywiści też , że ja do takich należe. Choć i dla takich jak ja jest to jakiś spory plus , bo spowodowanie lawiny jest względnie małe) . Na Rysy sie nie wybieram ale jesli bym miał to zaplanowane na pewno zrobiłbym to teraz . Poprostu mam odzczucie, że Rysy w tym topiku zostały wykerowane na niewiadomo jak trudną góre , a prawda troszke inna .

Ps . Robek ma te info właśnie ode mnie , a co za tym idzie od człowiaka z Topru :twisted:


POZDRAWIAM

_________________
POZDRAWIAM !

-Gofer-


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 209 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 28 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL