Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Pt cze 21, 2024 9:16 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 57 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Śr lip 29, 2009 3:21 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 13, 2005 2:03 pm
Posty: 11090
Lokalizacja: Poznań
http://finanse.wp.pl/
Cytuj:
Państwo może pozbawić parki narodowe kilku milionów złotych. Na rozpoczynającym się dzisiaj posiedzeniu Senat zajmie się ustawą o finansach publicznych. Przewiduje ona likwidację gospodarstw pomocniczych, działających przy 23 parkach narodowych w Polsce.
Oznacza to między innymi, że dochody ze sprzedaży biletów do parków nie trafią do ich kasy, a zasilą budżet państwa.

Dla Tatrzańskiego Parku Narodowego oznacza to w budżecie 5 milionów złotych mniej. Paweł Skawiński dyrektor Tatrzańskiego Parku Narodowego mówi, że nie wyobraża sobie takiej sytuacji. Pieniądze za wstępy do parków służą do remontu szlaków, kładek, zabezpieczeń. Również z tych środków finansowany jest między innymi system zbierania śmieci.


TPN nie wyklucza, że jeśli ustawa zostanie przyjęta w obecnym kształcie, to za jakiś czas trzeba będzie dla turystów zamknąć Orlą Perć, bo nie będzie pieniędzy na remont sztucznych zabezpieczeń na tym niebezpiecznym szlaku. Tegoroczny budżet TPN to 17 milionów złotych, z czego aż 10 milionów to dochód wypracowany przez tak zwane gospodarstwa pomocnicze.

Jeżeli ustawa wejdzie w życie, stracą również ratownicy Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, którzy dostają 15 procent z biletów wstępu na teren parku. Oznaczałoby to prawie milion złotych mniej w ciągu roku.

Jan Krzysztof, naczelnik TOPR zastanawia się, skąd będą pochodzić pieniądze na utrzymanie służby ratunkowej, w tym śmigłowca. Roczny budżet TOPR to około 5 milionów złotych. Strata prawie miliona to poważny uszczerbek w budżecie. Tym bardziej że w przyszłym roku czeka ratowników TOPR remont śmigłowca.

_________________
Tatrzańskie szlaki..


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lip 29, 2009 3:31 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 15, 2007 3:03 pm
Posty: 8796
Lokalizacja: Londyn, kiedyś W-wa, jutro ... ?
tomek.l napisał(a):
Paweł Skawiński dyrektor Tatrzańskiego Parku Narodowego mówi, że nie wyobraża sobie takiej sytuacji.

To najwyższy czas zacząć medytacje.
:lol:
tomek.l napisał(a):
TPN nie wyklucza, że jeśli ustawa zostanie przyjęta w obecnym kształcie, to za jakiś czas trzeba będzie dla turystów zamknąć Orlą Perć, bo nie będzie pieniędzy na remont sztucznych zabezpieczeń na tym niebezpiecznym szlaku.

Szantażyk ?
:lol:
A OP zbudował ksiądz chyba z pomocą kilku mniej lub bardziej zamoznych zapaleńców. A sto lat później trzeba na remonty myto od milionów turystów pobierać. Och poprzewracało Wam się w głowach, poprzewracało.

_________________
Obrazek TG


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lip 29, 2009 5:59 pm 
Stracony

Dołączył(a): Śr cze 20, 2007 5:51 pm
Posty: 10096
Lokalizacja: Moszna
Ot los, za co teraz będą robić niezrozumiałe kampanie społeczne, zmieniać logo, czy zatrudniać byłych Rambo ? normalnie katastrofa.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lip 29, 2009 6:09 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn wrz 01, 2008 8:10 pm
Posty: 4694
tomek.l napisał(a):
Dla Tatrzańskiego Parku Narodowego oznacza to w budżecie 5 milionów złotych mniej. Paweł Skawiński dyrektor Tatrzańskiego Parku Narodowego mówi, że nie wyobraża sobie takiej sytuacji. Pieniądze za wstępy do parków służą do remontu szlaków, kładek, zabezpieczeń. Również z tych środków finansowany jest między innymi system zbierania śmieci.


to trochę dużo jak na rok za wymienione czynności

_________________
http://3000.blox.pl/html

"Listy z Ziemi" Twaina: poszukaj, przeczytaj... warto


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lip 29, 2009 6:24 pm 
ban
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 20, 2007 7:11 pm
Posty: 5248
Nie wiem jaka jest sytuacja w TPN ale dla naszego to będzie katastrofa. Gospodarstwem pomocniczym z tego co wiem jest np. Hodowla Zachowawcza Konia Huculskiego. Co ze szlakami? Już jest źle, szlaki są w kiepskim stanie np. szlak zielony Połonina Caryńska-Przełęcz Wyżniańska, Połonina Wetlińska 1228-Brzegi Górne. Co z ludźmi ztrudnionymi w parkach, pójdą na bruk?

_________________
www.grupabieszczady.pl
www.unitra.bieszczady.pl
www.lesko-ski.pl
http://bieszczadzkieforum.pl/mapy-przew ... u-f13.html


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lip 30, 2009 6:29 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt cze 17, 2008 9:44 pm
Posty: 969
Lokalizacja: Łódź
dostanie się i TOPR-owi bo 15 % pieniędzy z biletów idą do nich. Za bilety ustawiane są toi toie (kibelki) oraz obsługiwanie ich a już o naprawie szlaków nie wspominając.

Mój pomysł taki:
wprowadzić bezpłatny wstęp do parku
płatne wszystkie akcje ratownicze w górach

:D 8)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lip 30, 2009 6:37 pm 
Stracony

Dołączył(a): Śr cze 20, 2007 5:51 pm
Posty: 10096
Lokalizacja: Moszna
szach_mat napisał(a):
Mój pomysł taki:
wprowadzić bezpłatny wstęp do parku
płatne wszystkie akcje ratownicze w górach

Przepraszam, z początku chciałem z powyższą wypowiedzią polemizować, ale po chwili namysłu odpowiem jednym słowem:

Idiota :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lip 30, 2009 7:43 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt cze 17, 2008 9:44 pm
Posty: 969
Lokalizacja: Łódź
szach_mat napisał(a):
Mój pomysł taki:
wprowadzić bezpłatny wstęp do parku
płatne wszystkie akcje ratownicze w górach



golanmac co ci się nie podoba w tej wypowiedzi :( :?: :?:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lip 30, 2009 7:53 pm 
Stracony

Dołączył(a): Śr cze 20, 2007 5:51 pm
Posty: 10096
Lokalizacja: Moszna
szach_mat napisał(a):
golanmac co ci się nie podoba w tej wypowiedzi

Naiwność


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lip 30, 2009 9:04 pm 
Swój
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lip 26, 2009 2:28 pm
Posty: 62
Lokalizacja: Sosnowiec
w takim wypadku może wprowadzić ubezpieczenie- kto ma, to akcja z ubezpieczenia jest finansowana, a kto nie...to ma problem.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lip 30, 2009 10:01 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt cze 17, 2008 9:44 pm
Posty: 969
Lokalizacja: Łódź
kasiach masz rację. ja w tym roku jestem w tatrach i mam wykupione ubezpieczenie i nie mam problemu :) golanmac to nie jest naiwność tylko mój pomysł na rozwiązanie chociaż cześci problemów


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lip 30, 2009 10:19 pm 
Stracony

Dołączył(a): Śr cze 20, 2007 5:51 pm
Posty: 10096
Lokalizacja: Moszna
szach_mat napisał(a):
ja w tym roku jestem w tatrach i mam wykupione ubezpieczenie i nie mam problemu

Jeśli rozmawiamy o Polskich Tatrach, to pieniądze wyrzuciłeś w błoto, darmowe ratownictwo gwarantuje konstytucja a TOPR, nawet gdyby nie wiem jak chciał, nie może skorzystać z Twojego ubezpieczenia.

szach_mat napisał(a):
to nie jest naiwność tylko mój pomysł na rozwiązanie chociaż cześci problemów

Było już ze 100 razy, ale specjalnie for Tobie napisze jeszcze raz.
Odpłatność akcji ratowniczych, nie rozwiązuje kwestii finansowania, dla przykładu środki z tego tytułu pozyskane w zeszły roku przez HZS, wynosiły ok 8% budżetu. Problemem w Polsce jest sam TOPR, który jako stowarzyszenie nie może być całkowicie finansowany z budżetu państwa. Rozwiązanie tej kwestii ma przynieść Ustawa o Ratownictwie Górskim, pozostaje tylko pytanie kiedy uzyska na tyle zadowalającą formę by wejść w życie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So sie 01, 2009 7:35 am 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt cze 17, 2008 9:44 pm
Posty: 969
Lokalizacja: Łódź
golanmac napisał(a):
dpłatność akcji ratowniczych, nie rozwiązuje kwestii finansowania, dla przykładu środki z tego tytułu pozyskane w zeszły roku przez HZS, wynosiły ok 8% budżetu. Problemem w Polsce jest sam TOPR, który jako stowarzyszenie nie może być całkowicie finansowany z budżetu państwa. Rozwiązanie tej kwestii ma przynieść Ustawa o Ratownictwie Górskim, pozostaje tylko pytanie kiedy uzyska na tyle zadowalającą formę by wejść w życie.

oby weszła jak najszybciej :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So sie 01, 2009 9:38 am 
Swój
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lip 26, 2009 2:28 pm
Posty: 62
Lokalizacja: Sosnowiec
dokładnie, czas na jakieś zmiany i to szybko.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So sie 01, 2009 12:31 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt cze 17, 2008 9:44 pm
Posty: 969
Lokalizacja: Łódź
tylko jak zwykle sobie poczekamy :(


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So sie 01, 2009 8:01 pm 
ban
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 20, 2007 7:11 pm
Posty: 5248
kasiach napisał(a):
dokładnie, czas na jakieś zmiany i to szybko.

Jakieś? Szybko? Dlaczego?

_________________
www.grupabieszczady.pl
www.unitra.bieszczady.pl
www.lesko-ski.pl
http://bieszczadzkieforum.pl/mapy-przew ... u-f13.html


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sie 03, 2009 5:32 pm 
Zasłużony

Dołączył(a): Pn sie 13, 2007 12:06 am
Posty: 161
Lokalizacja: Radom

Pieniądze z biletów zostaną w kasie TPN. Skorzystają na tym również ratownicy TOPR. 900 tys. - tyle z budżetu TPN trafia rocznie do kasy tatrzańskich ratowników.

Dochody ze sprzedaży biletów wstępu do parków narodowych zostaną w budżetach parków. Tak zdecydował w piątek Senat, wprowadzając tym samym poprawkę do przyjętej 16 lipca br. ustawy o finansach publicznych.


więcej: http://nowiny.z-ne.pl/s,doc,pol,nowiny, ... _topr.html


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sie 03, 2009 8:22 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt cze 17, 2008 9:44 pm
Posty: 969
Lokalizacja: Łódź
a i tak nic się nie zmieni w tatrach.....


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sie 03, 2009 8:51 pm 
Weteran

Dołączył(a): Śr mar 18, 2009 5:54 pm
Posty: 135
Lokalizacja: się biorą dzieci?
szach_mat napisał(a):
a i tak nic się nie zmieni w tatrach.....



a tam że się nie zmieni. Szefu będzie spał spokojnie to i Tatry będę piękniejsze, czystsze i bezpieczniejsze ... kładek się nakupi za 5 mln złotych, choć w sumie najbardziej oczekiwałbym złotej drabinki na Koziej. Poza tym to dobrze dla wyobraźni szefa, który sobie nie wyobrażał ...

_________________
Kiedy jest Ci tak źle, że już gorzej być nie może, zacznij się walić kijem po nodze. Kiedy przestaniesz, od razu poczujesz się lepiej.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn paź 12, 2009 4:48 pm 
ban
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 20, 2007 7:11 pm
Posty: 5248
lucyna napisał(a):
Już jest źle, szlaki są w kiepskim stanie np. Połonina Wetlińska 1228-Brzegi Górne.


Nieaktualne, wyremontowano infrastrukturę szlakową. Nowe schodki drewniane lub kamienne, dylowanki, poręcze, drewniane korytka, którymi spływa woda, żerdzie z oznaczeniem szlaku itd.
Szlak niebieski odcinek Wołosate-Przełęcz, a potem dalej na Bukowe Berdo po remoncie, szlak czerwony w Gnieździe Tarnicy i Halicza w bardzo dobrym stanie, wybudowano bardzo ciekawe wiaty przeciwdeszczowe, deszczochrony. Na kopułach Tarnicy i niedługo na Haliczu będą barierki odgradzające turystów od murawy alpejskiej. Na Połoninie Caryńskiej ostatnio nie byłam ale i tam ponoć jest bardzo dobrze.

_________________
www.grupabieszczady.pl
www.unitra.bieszczady.pl
www.lesko-ski.pl
http://bieszczadzkieforum.pl/mapy-przew ... u-f13.html


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn paź 12, 2009 5:58 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 15, 2007 3:03 pm
Posty: 8796
Lokalizacja: Londyn, kiedyś W-wa, jutro ... ?
lucyna napisał(a):
na Haliczu będą barierki odgradzające turystów od murawy alpejskiej

Ja bym tam od razu dał miny przeciwpiechotne ... :idea:

_________________
Obrazek TG


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn paź 12, 2009 6:12 pm 
ban
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 20, 2007 7:11 pm
Posty: 5248
Gustaw napisał(a):
lucyna napisał(a):
na Haliczu będą barierki odgradzające turystów od murawy alpejskiej

Ja bym tam od razu dał miny przeciwpiechotne ... :idea:

Jestem przeciw. Wybuchy uszkodzą murawę alpejską. 8)
Ostatnio rozmawiałam na temat zachowania turystów z Lechem na forum PTTK. Idąc szlakiem następnego dnia zaczęłam wnikliwie obserwować zachowania turystów. O mały włos , a szl... ... ... . Dwa razy wybuchnęłam. Raz, gdy grupa starszawych, kwalifikowanych turystów pod wodzą przodownika rozsiadła się na skałkach, tam, gdzie występuje bardzo rzadka paproć. Ja im zwracam uwagę, a paniusia do mnie z mordą. Potem kretyńcio wyrzucił palącego się peta do podsuszonej trawy. Musieliśmy butami gasić na szczęście maleńki ogienek. Na koniec znieśliśmy dwie reklamówki butelek zebranych na szlaku po grupie dzieciaków prowadzonych przez nauczycieli i zakonnice.

_________________
www.grupabieszczady.pl
www.unitra.bieszczady.pl
www.lesko-ski.pl
http://bieszczadzkieforum.pl/mapy-przew ... u-f13.html


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn paź 12, 2009 6:23 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 10, 2009 2:55 pm
Posty: 745
Lokalizacja: Sewilla
Lucyno, a co powiesz na turystów zbierających grzyby, jagody itp na terenie Parków Narodowych. Ciekawa jestem Twojej opinii...

Co do śmieci, ja z TŻ mamy taki nawyk, zbieramy zawsze puszki po piwie na szlaku. W Tatrach tego mniej ale w Beskidach na popularnych szlakach potrafi się w sezonie reklamówka uzbierać.

_________________
"Czego krzyczysz... co noga? A tamtemu głowę urwało i nie krzyczy, a ty o takie głupstwo. "(Józef Piłsudski)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn paź 12, 2009 6:40 pm 
ban
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 20, 2007 7:11 pm
Posty: 5248
Turystów? Nie mogę rzucić kamieniem, bom sama grzeszna. Czasami zjem garstkę czarnych jagód lub malin. Ostatnio złapała mnie straż graniczna na łażeniu pozaszlakowym (szkoda była niewielka, tylko kilkanaście metrów, teren graniczny parku krajobrazowego i narodowego) i zabraniu z terenu chronionego kilku małych rydzy (Koleżanka z forum nigdy nie jadła tych grzybków).
Jeżeli zaś chodzi o zbieractwo to jestem zdecydowanie przeciwna. To zabieranie pożywienia m.in. niedźwiedziom.

_________________
www.grupabieszczady.pl
www.unitra.bieszczady.pl
www.lesko-ski.pl
http://bieszczadzkieforum.pl/mapy-przew ... u-f13.html


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn paź 12, 2009 7:28 pm 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 23, 2008 5:03 pm
Posty: 264
Lokalizacja: kraków
Alleksia napisał(a):
Lucyno, a co powiesz na turystów zbierających grzyby, jagody itp na terenie Parków Narodowych.


przecież to nie turyści tylko górale! turyści co najwyżej podjadają na szlaku :P


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn paź 12, 2009 10:01 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 28, 2007 1:34 pm
Posty: 4450
Lokalizacja: lkr
Alleksia napisał(a):
ja z TŻ mamy taki nawyk, zbieramy zawsze puszki po piwie na szlaku. W Tatrach tego mniej ale w Beskidach na popularnych szlakach potrafi się w sezonie reklamówka uzbierać

a to złom tak dobrze stoi? słyszałem, że ostatnio cienko

_________________
Zrozumcie, że państwo chce tylko waszego dobra. Całego waszego dobra...

Picasa
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn paź 12, 2009 10:06 pm 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 23, 2008 5:03 pm
Posty: 264
Lokalizacja: kraków
to nie złom tylko aluminium! ;-)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt paź 13, 2009 8:55 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 29, 2006 3:34 am
Posty: 14897
Lokalizacja: Ząbkowska, róg Brzeskiej
golanmac napisał(a):
dla przykładu środki z tego tytułu pozyskane w zeszły roku przez HZS, wynosiły ok 8% budżetu.

Coś jest nie tak. Jako stary liberał twierdzę, że jeżeli 8% budżetu firmy pochodzi od "klientów" to firma nie powinna mieć racji bytu i słuzy do defraudowania pozostałych 92%.
Ja bym zadał pytanie - to czym wobec tego zajmuje się HZS?

_________________
Widzisz lewaka, nie stój z boku, reaguj!! Pamiętaj, lewactwo karmi się obojętnością i bezczynnością.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt paź 13, 2009 8:57 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 29, 2006 3:34 am
Posty: 14897
Lokalizacja: Ząbkowska, róg Brzeskiej
taida napisał(a):
to nie złom tylko aluminium! ;-)

Też złom i za kilogram stoi nawet lepiej od żelaza. Tylko niestety ogólnie jest lżejsze.

_________________
Widzisz lewaka, nie stój z boku, reaguj!! Pamiętaj, lewactwo karmi się obojętnością i bezczynnością.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt paź 13, 2009 9:03 am 
Stracony

Dołączył(a): Pn paź 17, 2005 5:35 pm
Posty: 7568
Lokalizacja: z lasu
szach_mat napisał(a):
Mój pomysł taki:
wprowadzić bezpłatny wstęp do parku
płatne wszystkie akcje ratownicze w górach


golanmac napisał(a):
Było już ze 100 razy, ale specjalnie for Tobie napisze jeszcze raz.

A mi się nie chce po raz 50-ty dyskutować ale wkurza mnie, gdy ktoś nie pomyśli, tylko wali jęzorem, co w TV usłyszał.

Napiszę tylko tak - jeśli w Polsce za coś trzeba płacić - a na zachodzie nie - to podnosi się biadolenie... Nie rozumiem qrva biadolenia jeśli jako jedyni mamy darmowe ratownictwo (górskie, wodne - nie ma znaczenia). Tak źle i tak niedobrze... Jesteśmy genialnym narodem...

I tak osobiście myślę sobie, że mam to gdzieś jakim idiotą jest ratowany człowiek i ile ma szmalu, czy ma ubezpieczenie, w jakim towarzystwie, na jaką kwotę, czy ma prawnika, czy jest pijany czy trzeźwy, gdzie się wpie.rdolił i czy w ogóle opłaca się go ratować - powinien być uratowany... Ludzkie życie jest ludzkim życiem. Do czasu, gdy w TOPR jest "O".

Nie mam czasu ani ochoty, na dyskusję, ale chciałbym aby mi ktoś powiedział, ile będą kosztowali prawnicy, których TOPR będzie musiał zatrudnić do szarpaniny z ubezpieczeniami, gdzie w ogóle mądrusię chcą się ubezpieczać, czy wydaje im się, że koszty będą zawsze zwracane???? Przeanalizujcie jak jest z wypłatami komunikacyjnymi - jeśli tylko się da nie wypłacić - to można o kasie zapomnieć.
Dopiero by się pojawiło zapisów małymi literkami w polisach...
Wydaje mi się, że jeden mądruś z drugim by zmienili zdanie, gdyby np. rzeczoznawca uznał, że sympatex "na takie warunki" - to za mało, powinno być Gore - nie wypłacamy!!!!



Jak zwykle wstydzę się mojego zdania i oficjalnie się z nim nie zgadzam, oczywiście jestem również świadom tego, że nie mam racji i tego też się wstydzę.


ps. sam fakt wykupienia AV nie zmienił mojego podejścia do sprawy.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 57 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL