Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest N cze 16, 2024 10:36 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3659 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40 ... 122  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lip 22, 2009 9:52 am 
Nowy

Dołączył(a): So lip 18, 2009 4:04 pm
Posty: 6
tomek.l napisał(a):
Jedyne co znalazłem o biletach to to
http://www.zssk.sk/index.php?id=rail-tr ... ice-system


Wielki dzięki za stronkę. Znałem ją ale w wersji po słowacku i nie wszystko było jasne.
Wynika że oficjalnie chyba trzeba odbić każdy:
Cytuj:
...Please validate an appropriate number of zone boxes on your block ticket according to the length of your journey...
...The travel ticket becomes valid only after it is validated in a date-stamping machine...


ale na szczęście tak bardzo się tym nie przejmują :D
dzięki wszytkim za odp.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lip 22, 2009 10:00 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 18, 2009 11:04 am
Posty: 10406
Lokalizacja: miasto100mostów
"cestovny listok se oznaczcie v oznaczovaczi" czy jakoś tak - kto jechał elektriczką ten na pewno zwrócił uwagę
Szanuję Słowaków, ale dla nas ich język brzmi czasem cholernie komicznie.

_________________
'Tatusiu, zostań w samochodzie, a my zobaczymy gdzie zaczyna się nasz szlak.'


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lip 22, 2009 6:07 pm 
Nowy

Dołączył(a): Pn gru 29, 2008 10:06 am
Posty: 21
Lokalizacja: Lublin
Zarejestrowany jestem od paru miechów a chyba jeszcze nic nie pisałem. Czas w końcu zacząć. Dołączam się do pytania które pojawiło się już wcześniej a pozostało bez odpowiedzi. Może jednak ktoś takową zna. Czy chata Zverovka oferuje noclegi zastepcze na podłodze w razie braku miejsc :?: Będe dźwięczny za informacje.
Wybieram się może w przyszłym tygodniu i nie chcialbym trafić na jakiegoś zonka


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lip 23, 2009 7:53 pm 
Swój
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt cze 12, 2007 7:30 pm
Posty: 78
Lokalizacja: Lublin
Na stronie nie jest napisane, z dośwaidczenia nie wiem, ale mają maila zverovka@chatazverovka.sk i www: chatazverovka.sk

_________________
W wielkim uproszczeniu: socjalizm to wysokie podatki i mnóstwo ulg, kapitalizm to bardzo niskie podatki, zero ulg. Nasi idą osławioną "trzecią drogą": wysokie podatki i zero ulg.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lip 23, 2009 8:36 pm 
Zasłużony

Dołączył(a): N paź 05, 2008 5:45 pm
Posty: 213
Lokalizacja: krk/ns
Nie wiem czy można spać na podłodze ale dwa lata temu nocowałem w chacie Zverovka i mimo że przyszliśmy koło 19 bez problemu dostaliśmy pokój w schronisku. To było tez w lipcu i byl to środek tygodnia. Po za tym obok schroniska sa jeszcze takie domki w których mozna spać taniej.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lip 24, 2009 8:26 am 
Nowy

Dołączył(a): Pn gru 29, 2008 10:06 am
Posty: 21
Lokalizacja: Lublin
Dzięki za info. Mam nadzieje że nie będe miał problemów z noclegiem


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lip 24, 2009 4:59 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Pt lip 27, 2007 3:57 pm
Posty: 896
Lokalizacja: Kielce
Jakby ktoś potrzebował tutaj dokładne godziny odjazdów na linii Zakopane - Poprad :

http://strama.eu/content/blogcategory/18/91/lang,pl/

i ceny:

http://strama.eu/content/blogcategory/20/94/lang,pl/

_________________
https://www.facebook.com/PortugalTripExtreme2013 <------ Wyprawa rowerowa z Polski do Portugalii
http://www.pomagamoli.pl/ <------ Akcja Pomagam Oli :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lip 28, 2009 11:26 pm 
Swój

Dołączył(a): Pn kwi 27, 2009 9:07 pm
Posty: 30
Lokalizacja: Tychy
Parlamentarzyści słowaccy zdają się ścigać naszych:

Cytuj:
Słowacka policja może ukarać mandatem w wysokości 100 euro kierowcę, który nie domknął okna swojego samochodu. Kontrowersyjny przepis budzi sprzeciw zarówno Słowaków, jak i zagranicznych turystów.

Wielu kierowców, parkując na ulicach słowackich miast podczas rekordowych upałów, zostawia uchylone okna swoich samochodów. Wielu z nich nie wie, że w przypadku opuszczenia szyby nawet o 2 milimetry, grozi im grzywna 100 euro.

Nadgorliwi policjanci egzekwują twardo kontrowersyjny przepis tłumacząc, że podczas nieobecności kierowcy wóz powinien być zabezpieczony przed ewentualną kradzieżą. Wiele takich przypadków odnotowali zdumieni mieszkańcy Bratysławy, którzy pozostawili swoje auta z niedomkniętymi oknami, dokonując szybkich zakupów.

Słowacki dziennik "SME" twierdzi, że o przepisie nie wiedzieli nawet posłowie, którzy przed dwoma miesiącami nowelizowali Kodeks Drogowy. Szef MSW Robert Kaliniak opowiada się za bardziej liberalnymi grzywnami ale, jak na razie, przepis obowiązuje i dobrze aby pamiętali o nim zagraniczni turyści przejeżdżający tranzytem przez Słowację - ostrzega dziennik "SME".

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1515,title, ... omosc.html


Osobiście nie mam powodów do narzekania na słowacką policje (i oby tak zostało) ale warto wiedzieć co człowieka może spotkać.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lip 30, 2009 1:46 pm 
Nowy

Dołączył(a): So lip 18, 2009 4:04 pm
Posty: 6
górolka napisał(a):
zielony ludek napisał(a):
czy ubezpieczenie można kupić po przekroczeniu granicy w Łysej Polanie

Na Łysej P. nie kupisz, tam pozostałyt tylko puste pomieszczenia po pogranicznikach. Ja kupuję w St. Smokovcu, bo jest mi to po drodze..


Gdzie dokładnie w St Smokovcu można kupić ubezpieczenie? Szukałem, ale nie znalazłem dokładnego info na forum, a strona union.sk podaje jako najbliższy punkt w Popradzie. Mam dość napięte trasy i nie chciałbym tracić czasu na zbędne szukanie :) A może ktoś zna punkt w Nowej Leśnej?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lip 30, 2009 8:22 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Pt lis 11, 2005 3:23 pm
Posty: 1214
spider20 napisał(a):
Gdzie dokładnie w St Smokovcu można kupić ubezpieczenie?

przy głównej ulicy jest Tatranska Informaćna Kancelaria czyli odpowiednik naszego Biura Informacji Turystycznej i tam kupuję ubezpieczenie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lip 31, 2009 7:59 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 28, 2007 1:34 pm
Posty: 4450
Lokalizacja: lkr
spider20 napisał(a):
Gdzie dokładnie w St Smokovcu można kupić ubezpieczenie?

ja kupowałem w budynku kolejki na Hrebienok, tam jest taki sklep sportowy i właśnie tam mają

_________________
Zrozumcie, że państwo chce tylko waszego dobra. Całego waszego dobra...

Picasa
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lip 31, 2009 8:04 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn wrz 01, 2008 8:10 pm
Posty: 4694
no to właśnie rozwiązałeś jeden moj problem robaczku. dziękować :)

_________________
http://3000.blox.pl/html

"Listy z Ziemi" Twaina: poszukaj, przeczytaj... warto


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lip 31, 2009 11:33 am 
Nowy

Dołączył(a): So lip 18, 2009 4:04 pm
Posty: 6
Mazio napisał(a):
dziękować :)


dziękować, bardzo dziękować :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt sie 07, 2009 9:02 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Pn cze 11, 2007 8:37 pm
Posty: 640
A czy możan to ubezpieczenie kupić na kilka dni ? czy to jest na 1 dzień ? I jakie są ceny ??


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt sie 07, 2009 9:16 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 28, 2007 1:34 pm
Posty: 4450
Lokalizacja: lkr
Błażej napisał(a):
A czy możan to ubezpieczenie kupić na kilka dni ?

oczywiście że można

_________________
Zrozumcie, że państwo chce tylko waszego dobra. Całego waszego dobra...

Picasa
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sie 10, 2009 8:56 am 
Swój

Dołączył(a): Pt paź 17, 2008 5:34 pm
Posty: 54
Lokalizacja: że mnie też bocian bliżej gór nie zrzucił
Wybieram się w słowackie Tatry i chciałem kupić ubezpieczenie. Nigdy wcześniej tego nie załatwiałem. Już sporo było pisane o tym, ale jest tego niespełna 40 stron postów i trochę mam mało czasu, żeby to wszystko wnikliwie czytać, nie dość tego posty idą od 2005r, więc mogło się coś po drodze "zestarzeć", a wyjazd za niedługo. Wiem, że trzeba byłby mieć EKUZ (ale to za mało). Chodzi mi o to czy w Zakopanem można taką polisę kupić, jeśli tak to gdzie? A jeżeli tylko na Słowacji to o co pytać i prosić, żeby wiedzieli o co nam chodzi :-) I w razie draki, co takie ubezpieczenie obejmuje???

_________________
piotrko


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sie 10, 2009 10:10 am 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Cz sie 06, 2009 5:37 am
Posty: 795
Możesz kupić on-line. Kiedyś z tego korzystałam, szybko, tanio i wygodnie. Opcja tustystyczna (full) kosztuje coś ok 1,5 EUR, więc grosze.
https://www.union.sk/poistenie-nakladov ... h-hzs.html


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sie 10, 2009 11:20 am 
Swój

Dołączył(a): Pt paź 17, 2008 5:34 pm
Posty: 54
Lokalizacja: że mnie też bocian bliżej gór nie zrzucił
Dzięki, wszystko byłoby fajnie i szybko, gdyby nie ...... "spôsob platby" :-(

_________________
piotrko


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sie 10, 2009 2:16 pm 
Swój

Dołączył(a): Pt paź 17, 2008 5:34 pm
Posty: 54
Lokalizacja: że mnie też bocian bliżej gór nie zrzucił
Wszedłem na tę stronę, zrobiłem, że tak powiem, przymiarkę, aż się nie pojawiło okienko o płatnościach i .... się wycofałem. Dostałem jednak maila, takiego: (Oczywiście dane zmienione :-)) ale datę zostawiłem, taką jaka przyszła w mailu, coś się w programie pokitrasiło, bo z pewnością takiej nie podałem. Ale mniejsza o to.

O co tu w tym mailu chodzi, koś wie???

Vážený klient,

ďakujeme Vám za uzatvorenie poistenia nákladov na zásah Horskej záchrannej služby.

Nezabudnite, prosím, uhradiť poistné, pretože poistenie nadobúda platnosť až po zaplatení. Poistné môžete uhradiť prostredníctvom internetbankingu, bankovým prevodom alebo vložením sumy na účet č. 6600547090/1111 vedený v UniCredit Bank, variabilný symbol: číslo poistky, konštantný symbol: 0308. Ak ste už poistné uhradili, považujte, prosím, informácie o potrebe platby za bezpredmetné.

Meno a priezvisko: Jan Kowalski
Dátum narodenia: 9...0.2023
Ulica: Błotna 666
Obec: Warszawa
Telefón: +48607802032
Email: jan.kowalski@interia.eu

Osobné údaje v yplnil priamo poistený a dal súhlas spoločnosti Union poisťovňa a.s. so spracovaním jeho osobných údajov, uvedených v tomto formulári na účel:
- vykonávanie poisťovacej činnosti podľa zák. 95/2002 Z.z. vrátane sprístupnenia údajov subjektom so sídlom v cudzine za podmienok podľa § 23 zák.428/2002 Z.z. a za podmienky, že zahraničné subjekty sú v zmluvnom vzťahu s Union poisťovňa a.s. na výkon zaisťovacej činnosti a asistenčných služieb.
- marketingová činnosť súvisiaca s poisťovacou činnosťou, vykonávaná priamo Union poisťovňou a.s. alebo jej zmluvnými partnermi v prospech Union poisťovne a.s..
Súhlas je daný na dobu neurčitú a je ho možné kedykoľvek písomne odvolať. Odvolanie nemá spätné účinky.


Poistenie
Číslo poistnej zmluvy: 52036680
Územná platnosť: Slovenská republika
Platnosť poistenia od: 10.08.2009 12: 27:05
Platnosť poistenia do: 22.08.2009
Počet dní: 13
Počet osôb: 1
Typ poistenia: Šport

Celkova výška poistného: 13,00 EUR (391,64 SKK)

Pokiaľ máte akékoľvek ďalšie otázky, neváhajte nás prosím kontaktovať na telefónnej linke Zákazníckeho centra 0850 111 211.

Pre duálne zobrazenie hodnôt je použitý konverzný kurz 1 EUR = 30,1260 SKK.

Ak ste už poistné uhradili, považujte, prosím, informácie o potrebe platby za bezpredmetné.

Ďakujeme Vám za prejavenú dôveru.

Union poisťovňa a.s.
člen poisťovacej skupiny Eureko B.V.

_________________
piotrko


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sie 10, 2009 4:44 pm 
Stracony

Dołączył(a): N wrz 14, 2008 5:52 pm
Posty: 5846
Lokalizacja: Górny Śląsk
O co tu w tym mailu chodzi, koś wie???

Vážený klient,

Szanowny kliencie

ďakujeme Vám za uzatvorenie poistenia nákladov na zásah Horskej záchrannej služby.

Dziękujemy Panu za zawarcie ubezpieczenia ...

Nezabudnite, prosím, uhradiť poistné, pretože poistenie nadobúda platnosť až po zaplatení. Poistné môžete uhradiť prostredníctvom internetbankingu, bankovým prevodom alebo vložením sumy na účet č. 6600547090/1111 vedený v UniCredit Bank, variabilný symbol: číslo poistky, konštantný symbol: 0308. Ak ste už poistné uhradili, považujte, prosím, informácie o potrebe platby za bezpredmetné.

Proszę nie zapomnieć opłacić ubezpieczenia, gdyż ubezpieczenie będzie ważne dopiero po zapłaceniu. Mozna zapłacić za pośrednictwem interbankingu, przelewem, lub wpłatą sumy na rachunek 6600547090/1111 prowadzony w UniCredit Bank, symbol zmienny: numer ubezpieczenia, stały symbol: 0308. Jeżeli już zostało to zapłacone proszę uważać informację o potrzebie zapłaty za bezprzedmiotową.

Meno a priezvisko: Jan Kowalski
Dátum narodenia: 9...0.2023
Ulica: Błotna 666
Obec: Warszawa
Telefón: +48607802032
Email: jan.kowalski@interia.eu


Wiadomo

Osobné údaje v yplnil priamo poistený a dal súhlas spoločnosti Union poisťovňa a.s. so spracovaním jeho osobných údajov, uvedených v tomto formulári na účel:
- vykonávanie poisťovacej činnosti podľa zák. 95/2002 Z.z. vrátane sprístupnenia údajov subjektom so sídlom v cudzine za podmienok podľa § 23 zák.428/2002 Z.z. a za podmienky, že zahraničné subjekty sú v zmluvnom vzťahu s Union poisťovňa a.s. na výkon zaisťovacej činnosti a asistenčných služieb.
- marketingová činnosť súvisiaca s poisťovacou činnosťou, vykonávaná priamo Union poisťovňou a.s. alebo jej zmluvnými partnermi v prospech Union poisťovne a.s..
Súhlas je daný na dobu neurčitú a je ho možné kedykoľvek písomne odvolať. Odvolanie nemá spätné účinky.


Tu są podstawy prawne ich działalności (powołują się na przepisy)

Poistenie
Číslo poistnej zmluvy: 52036680
Územná platnosť: Slovenská republika
Platnosť poistenia od: 10.08.2009 12: 27:05
Platnosť poistenia do: 22.08.2009
Počet dní: 13
Počet osôb: 1
Typ poistenia: Šport


To jest podany numer ubezpieczenia (ten jak rozumiem należy wstawić w koncie bankowym przy zapłacie) okres działania, ilość dni, ilość osób, rodzaj ubezpieczenia

Celkova výška poistného: 13,00 EUR (391,64 SKK)


Kwota

Pokiaľ máte akékoľvek ďalšie otázky, neváhajte nás prosím kontaktovať na telefónnej linke Zákazníckeho centra 0850 111 211.

Jeżeli są dalsze pytania proszę się kontaktować (numer telefonu).
Od siebie dodam ze na Słowację dzwoni się dodając +421 na początku.

Pre duálne zobrazenie hodnôt je použitý konverzný kurz 1 EUR = 30,1260 SKK.

Ak ste už poistné uhradili, považujte, prosím, informácie o potrebe platby za bezpredmetné.

Ďakujeme Vám za prejavenú dôveru.

Union poisťovňa a.s.
člen poisťovacej skupiny Eureko B.V.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sie 10, 2009 6:45 pm 
Swój

Dołączył(a): Pt paź 17, 2008 5:34 pm
Posty: 54
Lokalizacja: że mnie też bocian bliżej gór nie zrzucił
"Wielkie dzięki" to mało Basiu Z. Ogromne! Dziwi mnie jednak podana data urodzenia.

Usiłując ten mail tłumaczyć samemu (uff...) natknąłem się na taką to stronę ze słownikiem słowacko-polskim: http://elektronikjk.republika.pl/d7.html Może się kiedyś, komuś przyda.

_________________
piotrko


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sie 10, 2009 7:17 pm 
Swój

Dołączył(a): Pt paź 17, 2008 5:34 pm
Posty: 54
Lokalizacja: że mnie też bocian bliżej gór nie zrzucił
Basiu Z. skoro ty taka dobra ze słowackiego jesteś, to czy mogłabyś, jęśli to możliwe, wydobyć sedno sprawy z tej strony http://www.tatryportal.sk/doprava/ albo w ogóle jak to z tymi biletami jest, bo się po raz pierwszy wybieram.

_________________
piotrko


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sie 10, 2009 7:43 pm 
Stracony

Dołączył(a): N wrz 14, 2008 5:52 pm
Posty: 5846
Lokalizacja: Górny Śląsk
piotrko napisał(a):
Basiu Z. skoro ty taka dobra ze słowackiego jesteś,


No tak - zacznij coś, a wtopisz ;-)

A ja mam robotę ;-)

piotrko napisał(a):
to czy mogłabyś, jęśli to możliwe, wydobyć sedno sprawy z tej strony http://www.tatryportal.sk/doprava/ albo w ogóle jak to z tymi biletami jest, bo się po raz pierwszy wybieram.


Chodzi o to że jeżeli pociąg jest oznaczony takim piktogramem to trzeba mieć wcześniej zakupiony bilet.
Trzeba go skasować zaraz po wejściu do wagonu w kasowniku, bilet wkładając zgodnie z oznaczeniem strzałki.

W tych pociągach używa się też bilety międzynarodowe lub wewnątrzkrajowe wydane w elektronicznych kasach lub też wypisane (ja rozumiem że chodzi o to że jak kupujesz te bilety np. w Żylinie to on też jest ważny) lub tez bilety "blokowe" (cokolwiek to jest).

Trasy TEŻ podzielone są na trzy strefy (pasma) i podane sa ceny biletów na jedną, dwie i trzy strefy.
Niżej jest tabelka podziału na strefy.

Ktoré cestovné lístky označovať?

Które bilety kasować

* blokové cestovné lístky
* vnútroštátne a medzinárodné cestovné lístky vydané z elektronických zariadení alebo písané


* Blokowe
* Bewnątrzkrajowe i międzynarodowe wydane w kasach elektronicznych albo wypisane

Spôsob označovania

Sposób kasowania

* jednorazové cestovné lístky si označte hneď po nástupe do vlaku len raz, v prestupnom vlaku sa neoznačujú

Bilety jednorazowe kasuje się od razu po wejściu do pociągu, po przesiadce się już ich nie kasuje.

* spiatočné cestovné lístky si označte osobitne pri ceste tam aj pri ceste späť (vždy na lícnej strane lístka)

Bilety powrotne kasuje się dwa razy przy drodze tam i w drodze "z powrotem"

* časové žiacke cestovné lístky a časové sieťové cestovné lístky si označte len raz, a to pri prvom použití

Bilety okresowe, szkolne, sieciowe kasuje się tylko raz przy pierwszym użyciu.

* BCL si označte osobitne na trate TEŽ a osobitne na trate OŽ

Bilety BCL (nie wiem co to jest) kasuje się osobno na linie TEŻ a osobno na linie "normalne".

Poniżej są punkty sprzedaży biletów
Ufff

A teraz się biorę za swoją robotę.

B.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sie 10, 2009 8:51 pm 
Swój

Dołączył(a): Pt paź 17, 2008 5:34 pm
Posty: 54
Lokalizacja: że mnie też bocian bliżej gór nie zrzucił
Może nie brzmi to zbyt oryginalnie, ale bardzo Ci dziękuję!

_________________
piotrko


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sie 13, 2009 4:26 pm 
Swój

Dołączył(a): Pt wrz 05, 2008 5:20 pm
Posty: 32
Lokalizacja: Gdynia
Jedną z tras słowackich, jaką można zrobić nocując na Ojczyzny łonie jest szlak ze Ździaru przez Ptasiowskie Rówienki na Kopske sedlo i zejście do Jaworzyny Tatrzańskiej. W przewodniku Nyki "Tatry Słowackie" (wyd. z 2002 r.) jest podane, że wstęp jest płatny (30Sk.). W innych miejscach wstęp na szlaki TANAP-u jest bezpłatny mam więc pytanie, czy ten szlak wyróżnia się jakoś atrakcyjnością i czy Ktoś się orientuje, jaka jest obecnie cena w Euro?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sie 13, 2009 6:00 pm 
Swój

Dołączył(a): Pt paź 17, 2008 5:34 pm
Posty: 54
Lokalizacja: że mnie też bocian bliżej gór nie zrzucił
Ja mam wydanie Nyki z 2008r i ..... cena się nie zmieniła 30 SKK. Myślę, że cena przez rok niewiele podskoczyła. Jeśli w ogóle podskoczyła. Atrakcyjność, nie wiem nie byłem. Od Ptasiowskiej Rówieńki jest tam jakiś náučný chodník (ścieżka edukacyjana) i ruch dozwolony (wg mapy) tylko w jednym kierunku.

_________________
piotrko


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt sie 14, 2009 6:14 am 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn cze 11, 2007 1:46 pm
Posty: 1563
Lokalizacja:
Ano właśnie. Nie jest to normalny szlak tylko ścieżka edukacyjna. Lazłem nim dwa razy, ostatnio dwa lata temu. Nie znam się na różnych chwastach, ale było tego po drodze od cholery i to stanowi zapewne atrakcyjność. Poza tym ta ścieżka stanowi jedyną legalną możliwość wejścia na grzbiet Bielslkich. Przy prostym przeliczeniu powinien kosztować jedno ojro. Trudno, żeby Nyka w 2008 podawał cenę w ojro, które weszło na Słowacji w 2009.

_________________
Wolę mieć brzuch od piwa, niż garb od roboty


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt sie 14, 2009 6:27 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 03, 2005 1:09 pm
Posty: 22106
Swoją drogą to nigdy tam nie widziałem tej budki z biletami czynnej.

_________________
"Stary jestem, mam sklerozę, czas umierać" 09.IX.2006 - rozstaj dróg w Dolince za Mnichem

"Stałem się nowym użytkownikiem ale ten nowy też musi posta napisać"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt sie 14, 2009 7:44 am 
Stracony

Dołączył(a): N wrz 14, 2008 5:52 pm
Posty: 5846
Lokalizacja: Górny Śląsk
zbych napisał(a):
Ano właśnie. Nie jest to normalny szlak tylko ścieżka edukacyjna. Lazłem nim dwa razy, ostatnio dwa lata temu. Nie znam się na różnych chwastach, ale było tego po drodze od cholery i to stanowi zapewne atrakcyjność. Poza tym ta ścieżka stanowi jedyną legalną możliwość wejścia na grzbiet Bielslkich. Przy prostym przeliczeniu powinien kosztować jedno ojro. Trudno, żeby Nyka w 2008 podawał cenę w ojro, które weszło na Słowacji w 2009.


Tu więcej o tej ścieżce:

http://www.zdiar.eu/Aktivity/naucny-chodnik.php?id=5


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt sie 14, 2009 12:47 pm 
Swój

Dołączył(a): Pt wrz 05, 2008 5:20 pm
Posty: 32
Lokalizacja: Gdynia
Dziękuję za odpowiedzi dot. Ptasiowskiej Rówienki! Reasumując: cena raczej się nie zmieniła w znaczący sposób (proste przeliczenie na Euro), a ponadto budka z biletami jest nieczynna (czy tylko bardzo wcześnie rano, czy również gdy przyjedzie się Zakopca np. busem Stramy?), a atrakcji trochę się znajdzie.
Już chciałem prosić Basię o tłumaczenie ze słowackiego (tak Jej świetnie szło), ale okazało się, że strona o Ździarze ma polską wersję.
Dzięki Basia za link.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3659 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40 ... 122  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 31 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL