Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest N cze 16, 2024 2:03 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6905 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54 ... 231  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Pt sie 07, 2009 6:46 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 21, 2007 9:28 pm
Posty: 2176
Lokalizacja: Litwini wracali?
http://wiadomosci.onet.pl/2022573,11,item.html

Śmierć polskiego turysty w słowackich Tatrach.

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/ ... aczki.html

_________________
I'd rather be riding my motorcycle thinking about God than sitting in church thinking about my motorcycle.

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt sie 07, 2009 9:22 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 28, 2007 1:34 pm
Posty: 4450
Lokalizacja: lkr
kosa po latach upomniała sie o swoje :(

_________________
Zrozumcie, że państwo chce tylko waszego dobra. Całego waszego dobra...

Picasa
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt sie 07, 2009 9:32 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 13, 2005 2:03 pm
Posty: 11090
Lokalizacja: Poznań
W maju minęło 20 lat od tej lawiny pod Everestem. Przeżył tylko Andrzej Marciniak. Zginęli wtedy Eugeniusz Chrobak, Mirosław Falco-Dąsal, Mirosław Gardzielewski, Zygmunt Andrzej Heinrich i Andrzej Otręba.

http://www.tygodnikpodhalanski.pl/www/i ... p=&id=5449
Cytuj:
Polski himalaista, zdobywca Mont Everestu Andrzej Marciniak zginął dziś w Tatrach Słowackich.

Polak odpadł od skalnej ściany na Pośredniej Grani w rejonie Dol. Małej Zimnej Wody w Tatrach Słowackich. O wypadku ratowników Horskiej Służby powiadomił jego towarzysz.

Na miejsce przybyli ratownicy, z Popradu przyleciał śmigłowiec. Niestety reanimacja Polaka nie powiodła się - czytamy na internetowej stronie słowackiej Horskiej Służby.

_________________
Tatrzańskie szlaki..


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt sie 07, 2009 9:33 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt paź 20, 2006 11:58 am
Posty: 682
Lokalizacja: Beskid Niski
cóż napisać w takiej chwili... [*]

http://tygodnik.onet.pl/35,0,28227,1,artykul.html

_________________
Jedna jest ziemia, jedno słońce
I jeden w Polsce chram tatrzański
(Mariusz Zaruski, „Procul Profani”)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N sie 09, 2009 9:22 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 17, 2007 7:57 pm
Posty: 3449
Lokalizacja: Tczew
Szkoda człowieka.

_________________
Mądry wycof nigdy nie przynosi ujmy


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sie 13, 2009 6:21 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N cze 24, 2007 9:52 am
Posty: 709
Lokalizacja: Dolny Śląsk / 400km do Tatr
Wie ktoś co robiło śmigło w ostatnią sobotę 8.08.2009( widziałem, że latało 2x pod Zawrat, lądowanie przy gąsienicowym, murowańcu), niedzielę 9.08.2009 (przelatywało jakby z Popradu nad pl grzebieniem, potem zawijało pod rysy i tak kilka razy znów)

Na mój gust to nie wypadki, ale ćwiczenia. Ma ktoś jakieś info bo mnie zainteresowało to?

_________________
Góry, podobnie jak morze i kobiety, są kapryśne i nieprzewidywalne


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sie 13, 2009 6:29 pm 
Swój

Dołączył(a): Śr lip 22, 2009 12:58 pm
Posty: 54
Lokalizacja: spod stolicy
luknij na strone TOPR:

Sobota 8.08.
Tuż po 11-tej do TOPR dotarła informacja, że na Przeł. między Kopami poważnie zasłabła turystka. W tamten rejon ratownicy polecieli śmigłowcem. Po udzieleniu I pomocy 42-letnią turystkę z Białobrzegów śmigłowcem przetransportowano do szpitala.
O godz. 13.35 do TOPR zadzwonił turysta informując, że jest w rejonie Karbu. Przed chwilą na nogę spadł mu sporych rozmiarów kamień. Nie może schodzić prosi o pomoc.O 13.50 kolejna informacja o wypadku . Tym razem turysta znajdujacy się pod Zawratem został ugodzony w głowę spadającym kamieniem. Konieczna jest pomoc. Wystartował śmigłowiec. Najpierw ratownicy udzielili pomocy poszkodowanemu spod Zawratu. Po zaopatrzeniu został on z miejsca wypadku windą wciągnięty na pokład śmigłowca. Następnie śmigłowiec poleciał w rejon Karbu. Z jego pokładu ratownicy desantowali się przez zjad na linie tuż przy oczekującym na pomoc turyście. Okazało się że w wyniku uderzenia kamieniem doznał złamania podudzia. Po zaopatrzeniu windą wciągnięto go na pokład śmigłowca. W drodze powrotnej śmigłowiec zabrał z Hali Gąsienicowej taternika, który w wyniku odpadnięcia na drodze Byczkowskiego na zach. ścianie Kościelca doznał stłuczenia kości ogonowej.
O godz. 17.45 zadzwonił turysta informując, że znajduje się na Świnicy. Doznał kontuzji kolana. Nie zejdzie o własnych siłach. W tamten rejon ratownicy polecieli śmigłowcem. Po desancie na wierzchołku Świnicy ratownicy udzielili rannemu I pomocy. W międzyczasie śmigłowiec poleciał do 5-ciu Stawów, gdzie na transport do szpitala oczekiwał turysta z kontuzją stawu skokowego. W drodze powrotnej śmigłowiec nadleciał na Świnicę, skąd przy użyciu wciągarki na pokład śmigłowca wciągnięto rannego turystę i udzielających mu pomocy ratowników. Rannych przetransportowano do szpitala.

itd...

_________________
ide w gory


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sie 13, 2009 9:00 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 21, 2007 9:28 pm
Posty: 2176
Lokalizacja: Litwini wracali?
http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/ ... trach.html

_________________
I'd rather be riding my motorcycle thinking about God than sitting in church thinking about my motorcycle.

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sie 13, 2009 9:10 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Pt cze 29, 2007 11:59 am
Posty: 1417
O kurde już ósmy w tym roku ? :shock:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sie 13, 2009 9:10 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 13, 2008 12:24 am
Posty: 6022
Lokalizacja: Centrum Dowodzenia Wszechświatem (Wro)
magda napisał(a):
http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80273,6927366,Kolejny_polski_turysta_zginal_w_slowackich_Tatrach.html

pan ałtor nie rozróżnia pojęcia "zginął" od "zmarł"
i tak dobrze że napisał "zginął" a nie "zginoł"
i jaka k*wa "ofiara gór"
juszą mnie informacje podane w takim tonie.

_________________
ಠ_ಠ Innego końca świata nie będzie. Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So sie 15, 2009 7:30 pm 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lip 30, 2005 1:11 pm
Posty: 204
Lokalizacja: Poznań
Jak informuje RMF FM turyści, którzy próbowali ominąć kolejkę na Giewont, zrzucili na innego turystę kamień.
Mężczyzna ze złamaną nogą trafił do szpitala. Policja poszukuje sprawców.
za :arrow: wp.pl

_________________
:arrow: www.npm.pl
WCHODZĄC NA SZCZYT NIE WKURZAJ LUDZI, BO SPADAJĄC W DÓŁ SPOTKASZ ICH PO RAZ DRUGI...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So sie 15, 2009 9:16 pm 
Zasłużony

Dołączył(a): Cz lip 16, 2009 2:53 pm
Posty: 266
Lokalizacja: Góra/Pszczyna
własnie przeczytałem ta informacje na onecie.razem z moim bratem byłem na giewoncie w srodę i było całkiem pustawo,a mimo zobaczylismy dosyc mrozącą scenke .maly chlopczyk lat około 11 próbował przejsc bardzo blisko krawędzi na miejse w którym schodzi się z giewontu.jest tam taki lekko płaski głazik ale w ostatniej chwili złapał go jego dziadek.ogólnie nieciekawie zapowiada się ten wekeend w górach,dzisiaj czytałem ze pod palenicą pobili się turysci i wzywana była policja.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sie 17, 2009 10:04 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 28, 2007 1:34 pm
Posty: 4450
Lokalizacja: lkr
z dziećmi to niewiele potrzeba, pare lat temu, niby błaha Sarnia Skała, chłopiec jakieś 5 lat, rodzice silnie zajęci foceniem, a mały zrobił o jeden krok za dużo, poslizgnął się i pojechał szutrem ze szczytu w prawo, tam gdzie jest najstromsza ściana, złapalismy go z kumplem w ostatniej chwili

_________________
Zrozumcie, że państwo chce tylko waszego dobra. Całego waszego dobra...

Picasa
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sie 17, 2009 10:47 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 13, 2005 4:25 pm
Posty: 9935
Lokalizacja: niedaleko Wąchocka
magda napisał(a):
http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80273,6927366,Kolejny_polski_turysta_zginal_w_slowackich_Tatrach.html
jedna sprawa to zginął-nie zginął, ale druga
Cytuj:
Polski turysta zmarł, mimo natychmiastowej reanimacji, której udzielił mu jego syn i górski przewodnik
Nie zazdroszczę przewodnikowi. Jak by nie było zmarł gość pod jego opieką. Oczywiście to nie jego wina, nic nie mógł zrobić i nikt normalny nie będzie go oskarżał, ale mimo wszystko w głowie coś zostaje, człowiek jeszcze długo myśli i rozważa "co by było gdyby".
I wiem o czym piszę.

_________________
Pamiętasz co obiecywała?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sie 17, 2009 11:45 am 
Weteran

Dołączył(a): Śr mar 18, 2009 5:54 pm
Posty: 135
Lokalizacja: się biorą dzieci?
lucyna a potrafisz stwierdzić kiedy jest to "czasami"? Albo nie zrozumiałem zupełnie tego co napisałaś, a jeśli zrozumiałem, to się nie zgadzam. Pierwsza pomoc to działanie wbrew naturze? Idąc tym tropem można powiedzieć w takim razie, że chociażby odkarzanie rany, to też działanie wbrew naturze. Reanimując nie możesz stwierdzić czy właśnie ratujesz komuś życie, czy "tylko" odwlekasz moment śmierci. Nie, zupełnie nie rozumiem co masz na myśli pisząc:


Cytuj:
Czasami mam żal do ludzi, którzy wymusili na mnie abym nauczyła się tego. Czasami jest to przedłużenie śmierci, działaniem wbrew naturze.

_________________
Kiedy jest Ci tak źle, że już gorzej być nie może, zacznij się walić kijem po nodze. Kiedy przestaniesz, od razu poczujesz się lepiej.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sie 17, 2009 1:20 pm 
Zasłużony

Dołączył(a): N paź 05, 2008 5:45 pm
Posty: 213
Lokalizacja: krk/ns
http://www.wiadomosci24.pl/artykul/pols ... 06623.html


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sie 17, 2009 1:35 pm 
ban
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 20, 2007 7:11 pm
Posty: 5248
Eliasz123 napisał(a):
Reanimując nie możesz stwierdzić czy właśnie ratujesz komuś życie, czy "tylko" odwlekasz moment śmierci. Nie, zupełnie nie rozumiem co masz na myśli pisząc:


Cytuj:
Czasami mam żal do ludzi, którzy wymusili na mnie abym nauczyła się tego. Czasami jest to przedłużenie śmierci, działaniem wbrew naturze.


To drugie. Odwlekanie momentu śmierci i przedłużenie cierpienia.

_________________
www.grupabieszczady.pl
www.unitra.bieszczady.pl
www.lesko-ski.pl
http://bieszczadzkieforum.pl/mapy-przew ... u-f13.html


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sie 17, 2009 8:32 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 13, 2005 4:25 pm
Posty: 9935
Lokalizacja: niedaleko Wąchocka
Ja czaję o co chodzi Lucynie. Temat jest trudny, ale gdybyś się tego nie nauczyła nie miałabyś wyboru. Tak jest na pewno łatwiej, ale czy lepiej?

_________________
Pamiętasz co obiecywała?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sie 17, 2009 8:55 pm 
ban
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 20, 2007 7:11 pm
Posty: 5248
Nie wiem, to mnie przerasta. Plus świadomość bezsilności, sytuacji bez wyjścia. Wszystkie decyzje jakie podejmujesz są złe.

_________________
www.grupabieszczady.pl
www.unitra.bieszczady.pl
www.lesko-ski.pl
http://bieszczadzkieforum.pl/mapy-przew ... u-f13.html


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sie 17, 2009 9:34 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 13, 2005 4:25 pm
Posty: 9935
Lokalizacja: niedaleko Wąchocka
lucyna napisał(a):
Wszystkie decyzje jakie podejmujesz są złe.

Jak kurator, nie?

_________________
Pamiętasz co obiecywała?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sie 18, 2009 2:23 pm 
Swój

Dołączył(a): Pn sty 19, 2009 8:42 pm
Posty: 68
Lokalizacja: Chełm
margeo napisał(a):
Jak informuje RMF FM turyści, którzy próbowali ominąć kolejkę na Giewont, zrzucili na innego turystę kamień.
Mężczyzna ze złamaną nogą trafił do szpitala. Policja poszukuje sprawców.
za :arrow: wp.pl


Sobota
* 3 godziny kolejka do łańcuchów na Giewont
* tyle samo na kolejkę na Kasprowy
* Na parkingu w Palenicy nie było czym oddychać, większy smog widziałem tylko na Śląsku i w Detroit.
* 500 osób w kolejce żeby wjechać furmanką do MOKa
* full pijanej w sztok gawiedzi - więc, że się pobili... przywieźli swoje chamstwo ze sobą
* ilość rodziców ciągnących swoje ryczące w niebogłosy pociechy - nie do zliczenia

po takim weekendzie, powinni na miesiąc zamknąć TPN, żeby przyroda wróciła jako tako do normy

_________________
www.theseven.pl <-moje łazikowanie


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sie 18, 2009 3:04 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 03, 2005 1:09 pm
Posty: 22106
RobbieG napisał(a):
żeby przyroda wróciła jako tako do normy


Coś mnie się wydaję, że przyroda to ma głęboko w ...

_________________
"Stary jestem, mam sklerozę, czas umierać" 09.IX.2006 - rozstaj dróg w Dolince za Mnichem

"Stałem się nowym użytkownikiem ale ten nowy też musi posta napisać"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sie 18, 2009 3:28 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn wrz 11, 2006 10:43 am
Posty: 641
Lokalizacja: z Ciemnogrodu
RobbieG napisał(a):
powinni na miesiąc zamknąć TPN

Kto?
TPN?
UM Zakopane?
Sugerujesz podcinanie gałęzi ...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sie 18, 2009 4:42 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Pt sie 07, 2009 5:55 pm
Posty: 387
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Hm ja widziałam ciekawe zdarzenie w piątek na Świnickiej Przełęczy. Przyleciało Śmigło, wysiadło 2 policjantów i 2 strażników parku, biegli na Świnicę i wołali jakiegoś gościa. Ale o co dokładnie chodziło to nie wiem.
Ale faktycznie dłuuugi weekend w Tatrach to była masakra.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sie 19, 2009 10:13 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 28, 2007 1:34 pm
Posty: 4450
Lokalizacja: lkr
KLIK
ktoś tutaj zdaje się prowadzi dzienniczek wypraw

_________________
Zrozumcie, że państwo chce tylko waszego dobra. Całego waszego dobra...

Picasa
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt sie 21, 2009 8:14 pm 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lip 30, 2005 1:11 pm
Posty: 204
Lokalizacja: Poznań
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1019401,tit ... caid=189b5

"Spadający kamień ranił w głowę siedmioletnie dziecko pod szczytem Rysów. Jak podaje RMF FM, to prawdopodobnie kolejna ofiara tłoku panującego na tatrzańskich szlakach. Chłopiec ma wstrząśnienie mózgu.

Podobny wypadek zdarzył się w sobotę pod Giewontem, wtedy kamień zrzucili turyści omijający kolejkę na szczyt, a trafiony nim mężczyzna trafił do szpitala ze złamaną nogą - przypomina RMF FM.

W piątek małego turystę do zakopiańskiego szpitala przetransportował słowacki śmigłowiec, bo "Sokół" należący do TOPR jest w remoncie."

_________________
:arrow: www.npm.pl
WCHODZĄC NA SZCZYT NIE WKURZAJ LUDZI, BO SPADAJĄC W DÓŁ SPOTKASZ ICH PO RAZ DRUGI...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt sie 21, 2009 9:32 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 13, 2005 2:03 pm
Posty: 11090
Lokalizacja: Poznań
http://www.topr.pl
Cytuj:
Kronika TOPR 16.08.2009.

poniedziałek, 17 sierpień 2009
Przeżyliśmy chyba apogeum ruchu turystycznego w te wakacje. Zakorkowana zakopianka w kierunku Krakowa świadczy o tym, że sporo turystów opuszcza już gościnne choć bardzo zatłoczone Podtarze.
Miniony tydzień to dla ratowników czas wytężonej pracy. I tak:
Poniedziałek 10.08.
Po godz. 13-tej nad Czarnym Stawem nad M. Okiem 41-letnia turystka z Gadńska upadła doznając kontuzji ręki. Ratownik pełniący dyżur w M. Oku zaopatrzył ranną turystkę, sprowadził do schroniska, skąd samochodem została przewieziona do szpitala.

Wtorek 11.08.
W godzinach popołudniowych z Hali Gąsienicowej do szpitala przewieziono 41-letniego turystę ze Skawiny, który schodząc z Karbu upadł doznając kontuzji ręki.

Środa 12.08.
W godzinach rannych z Hali Gąsienicowej do szpitala przewieziono dwie młode turystki skarżące się na silne dolegliwości żołądkowe.
Przed godz. 14-tą z Małej Łąki zadzwoniła 41-letnia turysta z Wiśniewa informując, że bardzo żle się poczuła, a leczy się na sece. Na miejsce wystartował śmigłowiec, którym do szpitala przewieziono osłabioną turystkę.

Piątek 14.08.
To był dzień otwarty w TOPR. Centralę, lądowisko śmigłowca, namiot festiwalowy obok którego ratownicy rozstawili ścianki wspinaczkowe oraz zorganizowali konkursy dla dzieci, odwiedziło wielu turystów zainteresowanych działalnością TOPR. Ilość odwiedzających osób świadczy o tym, że działalność TOPR cieszy się sporym zainteresowaniem.
O godz. 14.29 do TOPR dotarła informacja, że na Suchch Czubach znajduje się turysta, który ma zawał serca. Wystartował śmigłowiec. Ratownicy desantowali się w pobliżu oczekującego na pomoc turysty. Rozpoczęto zaawansowane zabiegi reanimacyjne, które lekarz TOPR prowadził podczas wciągania turysty na pokład oraz w czasie dolotu śmigłowca do szpitala. Niestety 47-letniego turysty z Rzeszowa nie udało się uratować.
W czasie działań na Suchch Czubach do TOPR zadzwoniła turystka informując, że jest na Świnickiej Przeł i widzi dziwnie zachowującego się turystę, który pisze list pożegnalny- prawdopodobnie chce popełnić samobójstwo. Po zakończeniu działań na Suchych Czubach, śmigłowiec przewiózł na Świnicką Przeł. 2 strażników TPN i dwóch policjantów, którzy zapobiegli tragedii. Turystę sprowadzono na Kasprowy i kolejką zwieziono do Zakopanego.

Sobota 15.08.
Przed godz. 13-tą z trasy na Gubałówkę przewieziono do szpitala 18-letniego turystę z miejscowości Koziegłowy, który w wyniku zatrucia pokarmowego i odwodnienia tak osłabł, że nie był w stanie kontynuować wycieczki.
Po godz. 15-tej z Kondratowej do szpitala przewieziono 11-letnią turystkę, która doznała kontuzji nogi.
W tym samym czasie z Hali Gąsienicowej do szpitala przewieziono 18-letniego turystę z Łodzi, który w wyniku upadku doznał kontuzji nogi i ręki.
Około 15.30 do TOPR dotarła informacja, że w rejonie Giewontu turysta doznał kontuzji nogi w wyniku uderzenia spadającym kamieniem. Rannego śmigłowcem przewieziono do szpitala.
Po godz. 16.30 z Kondratowej do szpitala przewieziono 52-letnią turystkę z Grudziądza, która upadając doznała kontuzją nogi.
Po godz. 17-30 z Hali Gąsienicowej do szpitala przewieziono 15-letnią turystkę z Gadańska, która doznała kontuzji stawu skokowego.
Po godz. 18-tej ze stoku narciarskiego na Harendzie przetransportowano do szpitala 19-letniego rowerzystę, który jadąc z dużą prędkością upadł doznając urazu miednicy i mocnych potłuczeń.
Po godz-19-tej spod Siklawy w Dolinie Roztoki przetransportowano 48-letnią turystkę ze Skarżyska, która tak opadła z sił, że nie była w stanie kontynuować wycieczki.

Niedziela 16.08.
Po godz. 13-tej do TOPR dotarła informacja , że na Grzędzie Rysów znajduje się turysta ze złamaną nogą. Wystartował śmigłowiec. Z jego pokładu ratownicy desantowali się w pobliżu oczekującego na pomoc turysty. Po udzieleniu I pomocy, turysta został windą wciągnięty na pokład śmigłowca i przewieziony do szpitala.
Po godz-16-tej ze szlaku na Stoły przetransportowano do Zakopanego 70-letniego turystę z Gliwic, który ze względu na wiek i przewlekłą chorobę nie był w stanie kontynuować wycieczki.

Na najbliższe dni przewidywana jest dość dobra pogoda, zachęcająca do wycieczek w Tatry. Apelujemy o ostrożność, by upadki i kontuzje kończyn nie popsuły urlopu i nie spowodowały niepotrzebnego cierpienia.

Adam Marasek

_________________
Tatrzańskie szlaki..


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt sie 21, 2009 10:00 pm 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn cze 01, 2009 6:36 pm
Posty: 172
Lokalizacja: WLKP
.. góry dla rozważnych !! .. pewnie, że to w większości (a może i nie) są to przypadki niezależne od Nas (turystów) - ale znaczny % wypadków stanowi LUDZKA GŁUPOTA ... przykre ... sporo się o tym pisze i pokazuje w mediach, a i tak ludzie robią to co robią ...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So sie 22, 2009 10:21 am 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 21, 2007 9:28 pm
Posty: 2176
Lokalizacja: Litwini wracali?
http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/ ... wnicy.html

_________________
I'd rather be riding my motorcycle thinking about God than sitting in church thinking about my motorcycle.

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So sie 22, 2009 10:26 am 
Nowy

Dołączył(a): Cz wrz 13, 2007 5:06 pm
Posty: 10
Lokalizacja: Tarnów
matiq napisał(a):
ale znaczny % wypadków stanowi LUDZKA GŁUPOTA...

dodam, że ponadto:
- brak odpowiedniej kondycji fizycznej, a nierzadko sprawności fizycznej;
- przecenianie możliwości własnego organizmu (wiek, choroby układu krążenia);
- brak kilkudniowej aklimatyzacji dla osób z nizin;
- nierozsądne planowanie wycieczek górskich nieuwzględniające warunków atmosferycznych, czasów przejść, stopni trudności szlaków;
- brak oceny sytuacji oraz orientacji w terenie;
- brak odpowiedniego wyposażenia (odzieży, obuwia, żywności, mapy, latarki, itp.)
Napiszę tak: BRAK POKORY WZGLĘDEM GÓR. I tak można by pisać, pisać pisać .... .


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6905 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54 ... 231  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL