Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest N cze 16, 2024 12:34 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 858 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 29  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sie 02, 2005 6:46 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): N mar 27, 2005 9:30 pm
Posty: 2745
Lokalizacja: Katowice
Też się dopisuje. Weekend 10 i 11 września i następny spędzam w Tatrach. Odpowiednio najpierw Słowackie wysokie na 2 dni. Jaworowa, przez Lodową do Zbójnickiej chaty (nocleg). Następnie Rohatka, Mala Wysoka i na dół do Łysej Polany ( o 17 z Zakopca mam busa). Nastepny weekend (od piatku) to Chłopek (i Wrota Ch. po drodze) i do Piątki (nocleg), odcinek Krzyzne -Skrajny, Kościelec, Czerwone W. i na Ornak (jak nie starczy czasu to do Kondratowej). W zalezności od miejsca noclegu to jaskinie i dalej przez Regle na Giewont i do Kużnic, albo na Giewont i dolinki w reglach. Narazie tyle.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sie 04, 2005 2:26 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt cze 14, 2005 4:40 pm
Posty: 6853
Lokalizacja: WOŁOMIN
Witam!
Ja się jeszcze raz wybieram do Zakopca w terminie 12-15 VIII.
W planach mam Orlą jednego dnia i Rysy drugiego...
Jeśli ktoś ma podobne plany piszcie najlepiej na GG: 5943273...

Pozdrawiam!
Bartek :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sie 08, 2005 12:38 pm 
<font color = red><i>Szarik</i></font>

Dołączył(a): Pn sie 01, 2005 5:21 pm
Posty: 2908
Ja się wybieram na 4 dni do Zakopca gdzieś na początku września-zależy od pogody.

W planach na pewno mam OP jednego dnia (nawet troszkę więcej niż OP)Kuźnice-Krzyżne-Kaspruś-Kuźnice (chyba czołówka się przyda) :idea:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sie 11, 2005 1:00 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Cz mar 17, 2005 1:27 am
Posty: 421
Lokalizacja: Wroclaw
Pozdrawiam za 5h pociagiem w Bieszczady :) Do "zobaczenia" za tydzien :)
pozdrawiam
senior

"Bieszczadzkie Anioly....." :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sie 11, 2005 1:02 pm 
<font color = red><i>Szarik</i></font>

Dołączył(a): Pn sie 01, 2005 5:21 pm
Posty: 2908
senior napisał(a):
Pozdrawiam za 5h pociagiem w Bieszczady :) Do "zobaczenia" za tydzien :)
pozdrawiam
senior

"Bieszczadzkie Anioly....." :)



Ale fajnie...miłego wypoczynku, ciekawych przygód i...wracaj i opowiadaj nam-zgłodniałym gór :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sie 11, 2005 1:05 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 16, 2005 6:13 am
Posty: 1049
Lokalizacja: Krakow
do zobacze....do sklikania Senior


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sie 11, 2005 1:10 pm 
admin

Dołączył(a): Wt gru 09, 2003 11:08 pm
Posty: 1692
Lokalizacja: Warszawa
senior napisał(a):
Pozdrawiam za 5h pociagiem w Bieszczady :)


Heh, zazdroszczę!
Baw się dobrze!

_________________
https://portal.turystyka-gorska.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sie 11, 2005 2:54 pm 
Kombatant

Dołączył(a): So maja 28, 2005 10:21 am
Posty: 319
Lokalizacja: wlkp
Chciałam podziękować wszystkim, którzy pomogli mi w planowaniu wyjazdu. Pierwszy raz musiałam sama przejmować się tym jak dojechać, skąd wyjść i jakim szlakiem najlepiej. Życie (i odjazdy busów :) ) modyfikowały te plany, ale dzięki Wam miałam jakiś punkt orientacyjny. Wiem już, że pytania o trudności szlaków nie mają sensu, bo to bardziej niż względne. Będę chodziła tam gdzie dalej, wyżej i trudniej i walczyła z nabytą w tym roku nieufnością co do sprawdzanej już niewrażliwości na ekspozycję, która jednak raz mnie zawiodła.
Nikt nie jest w stanie mi powiedzieć czy dam radę, dopóki nie spróbuję, zawracać też nie wstyd (nie dotyczy szlaków jednokierunkowych jak np. wąwóz kraków-smocza jama ;) ), a jeśli się uda nie cofnąć tym większa satysfakcja.
Jeszcze raz wielkie dzięki! To były kolejne cudowne dni wędrówki w górach, wiele nowych i znanych od lat widoków przyjmowanych niegdyś wyłącznie z podziwem, a teraz każdy z nich ma nazwę, wyskość i konkretny szlak :). Wiele się nauczyłam, następnym razem (oby niedługo) będzie mi o wiele łatwiej i oby wtedy pogoda pozwoliła wędrować każdego dnia.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sie 11, 2005 2:57 pm 
<font color = red><i>Szarik</i></font>

Dołączył(a): Pn sie 01, 2005 5:21 pm
Posty: 2908
Armina napisał(a):
Chciałam podziękować wszystkim, którzy pomogli mi w planowaniu wyjazdu. Pierwszy raz musiałam sama przejmować się tym jak dojechać, skąd wyjść i jakim szlakiem najlepiej. Życie (i odjazdy busów :) ) modyfikowały te plany, ale dzięki Wam miałam jakiś punkt orientacyjny. Wiem już, że pytania o trudności szlaków nie mają sensu, bo to bardziej niż względne. Będę chodziła tam gdzie dalej, wyżej i trudniej i walczyła z nabytą w tym roku nieufnością co do sprawdzanej już niewrażliwości na ekspozycję, która jednak raz mnie zawiodła.
Nikt nie jest w stanie mi powiedzieć czy dam radę, dopóki nie spróbuję, zawracać też nie wstyd (nie dotyczy szlaków jednokierunkowych jak np. wąwóz kraków-smocza jama ;) ), a jeśli się uda nie cofnąć tym większa satysfakcja.
Jeszcze raz wielkie dzięki! To były kolejne cudowne dni wędrówki w górach, wiele nowych i znanych od lat widoków przyjmowanych niegdyś wyłącznie z podziwem, a teraz każdy z nich ma nazwę, wyskość i konkretny szlak :). Wiele się nauczyłam, następnym razem (oby niedługo) będzie mi o wiele łatwiej i oby wtedy pogoda pozwoliła wędrować każdego dnia.


Arminka Kościelec czeka. na Ciebie.. .:D


P.S. "Charakter człowieka wyraża się nie tylko w odważnym decydowaniu się na atak, ale także w umiejętności rezygnowania" Ludwig Purtscheller


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sie 11, 2005 3:11 pm 
Kombatant

Dołączył(a): So maja 28, 2005 10:21 am
Posty: 319
Lokalizacja: wlkp
Kościelec to akurat poczeka, jak mi się przypomina to mam lęk przed ekspozycją siedząc na kanapie. Wybiorę coś z "łańcuszkami" ... kobiety ciągnie do biżuterii ;) Jak się nie uda to będę wnukom o Rysach opowiadać aż urosną do rangi mojego "osiągniecia życia" ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sie 11, 2005 3:13 pm 
<font color = red><i>Szarik</i></font>

Dołączył(a): Pn sie 01, 2005 5:21 pm
Posty: 2908
Armina napisał(a):
Kościelec to akurat poczeka, jak mi się przypomina to mam lęk przed ekspozycją siedząc na kanapie. Wybiorę coś z "łańcuszkami" ... kobiety ciągnie do biżuterii ;) Jak się nie uda to będę wnukom o Rysach opowiadać aż urosną do rangi mojego "osiągniecia życia" ;)



:wink:

Ja tam trzymam za Ciebie kciuki...albo kiedyś pojedziemy razem i Cie wprowadze bezpiecznie...no co Ty na to?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sie 11, 2005 3:25 pm 
Kombatant

Dołączył(a): So maja 28, 2005 10:21 am
Posty: 319
Lokalizacja: wlkp
A będzie TOPR, gumowy materac i będę na linie? ;) Pewnie tam trzeba było sposobu, a ja już dłużej nie mogłam wisieć szukając miejsca gdzie postawić nogę sprytniej. Mam całą zimę, by ćwiczyć łapki. Jak kiedyś na siłowni badano moc chwytu dłoni na takim specjalnym sprzęcie to prężyłąm tę dłoń i prężyłam, a strzałce do początku skali pomiarowej było daleko :). Ale przecież się nie poddam! :lol:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sie 11, 2005 3:34 pm 
<font color = red><i>Szarik</i></font>

Dołączył(a): Pn sie 01, 2005 5:21 pm
Posty: 2908
Armina napisał(a):
A będzie TOPR, gumowy materac i będę na linie? ;) Pewnie tam trzeba było sposobu, a ja już dłużej nie mogłam wisieć szukając miejsca gdzie postawić nogę sprytniej. Mam całą zimę, by ćwiczyć łapki. Jak kiedyś na siłowni badano moc chwytu dłoni na takim specjalnym sprzęcie to prężyłąm tę dłoń i prężyłam, a strzałce do początku skali pomiarowej było daleko :). Ale przecież się nie poddam! :lol:


Zuch dziewczyna, tak trzymaj :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sie 11, 2005 7:20 pm 
a propos ekspozycji- odpowiedzcie mi, proszę! chciałam sobie przejść od Morskiego Oka do Piątki, no i nie przyszło mi do głowy, że mogą tam być jakieś trudności na szlaku. nie uśmiech mi szczerza mówiąc wędrówka szlakiem z dużą ekspozycją, a tymczasem na mapie w pewnym pojedynczym miejscu zaznaczone są łańcuchy. czy ktoś może tamtędy szedł? dzięki z góry! mam nadzieję, że fakty nie zburzą moich planów na przyszły tydzień:) pozdro


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sie 11, 2005 7:42 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 13, 2005 2:03 pm
Posty: 11090
Lokalizacja: Poznań
Ale którędy chcesz iść? Jeśli przez Kępę i Świstówkę to jest to szlak raczej łatwy, ten łańcuch jest króciutki i prosty do pokonania. Jeśli chcesz iść przez Szpiglasową to z przełęczy masz kilka metrów stromego, skalistego zejścia z łańcuchami a dalej już łatwo.

_________________
Tatrzańskie szlaki..


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt sie 12, 2005 9:48 am 
<font color = red><i>Szarik</i></font>

Dołączył(a): Pn sie 01, 2005 5:21 pm
Posty: 2908
tomek.l napisał(a):
. Jeśli chcesz iść przez Szpiglasową to z przełęczy masz kilka metrów stromego, skalistego zejścia z łańcuchami a dalej już łatwo.


Zejście ze Szpiglasowej do "5" może być dość trudne ze względu na warunki...chociaż za kilka dni warunki mogą się diametralnie zmienić :roll:

Dziś np wybrałabym "świstówkę"

pozdrawiam :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt sie 12, 2005 11:10 am 
chciałam raczej wybrac drogę przez Świstówkę- ze względu na czas i właśnie podobno dużą łatwość tego niebieskiego szlaku. no i własnie tam w pewnym miejscu mapka pokazuje łańcuch:/ pamiętacie coś takiego na tym szlaku? pozdrawiam!


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt sie 12, 2005 11:14 am 
ach...własnie doczytałam dokładnie- króciótki i łatwy do pokonania:) dzięki Wam bardzo, pojdę tamtędy, mam nadzieję, że pogoda po weekendzie nie zaskoczy niewprawnych turystów...:) mam za sobą Zawrat, to z tych trudniejszych:), ale pokonałam go z pomocą i w lekkkiej panice,więc niewiele z tego pamiętam- moje pierwsze w życiu łańcuchy i lód na skałach...dlatego teraz zwracam baczną uwagę na warunki pogodowe...Pozdrawiam serdecznie


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt sie 12, 2005 12:58 pm 
Swój

Dołączył(a): Cz lip 28, 2005 6:23 am
Posty: 34
Lokalizacja: Olsztyn
Nie pamiętam na tej trasie łańcucha co oznacza, że pewnie dało się bez niego obyć :)
Bardzo łatwa trasa, choc o ile dobrze pamietam, czesc przechodzi sie niemal w scianie, wąską ścieżką, ale kilka metrów dosłownie.
A co do tych łańcuchów, az musze sprawdzić na mapie :)

---
sprawdziłam, rzeczywiście jest łańcuch zdaje się że własnie w tym żlebie, gdzie jest tak wąsko :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt sie 12, 2005 3:07 pm 
Dzięki:) może przeżyję:) ale jak dla mnie to naprawdę durne uczucie, kiedy ma się świadomość, że każdy niewłaściwy krok, czy zachwianie....coż, dreszczyk emocji to fajna sprawa, ale 'odczuwam pewnien dyskomfort ';) pozdr.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt sie 12, 2005 9:40 pm 
i napiszcie jeszcze, prosze, które z jaskiń w dol. Kościeliskiej nie będą dla początkującego taternika wielkim wyzwaniem(być może nie ma tam e ogóle trudności..?), nie chcę spanikować nad jakąś wilgotną przepaścią:) bardzo proszę o odp. i z góry dzieki! ach, i jeszcze- czy wystarczy taka normalna ręczna latarka, czy konieczne są te na kaskach?? to ważne, bo pewnie wezmę zwykłą latarkę, ale jeśli trzeba świecić jednocześnie pomagając sobie rękami w wędrówce...?:) proszę o wszystkie rady!! Pozdrawiam.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt sie 12, 2005 9:48 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): N mar 27, 2005 9:30 pm
Posty: 2745
Lokalizacja: Katowice
Ja tam jeszcze do tatrzańskich dziur nie wchodziłem. No ale coś Ci na ten temat powiem, napisze :wink: No dobra zapodam linka, nie chce mi się pisać, idę spać, wybacz:
http://www.turystyka-gorska.pl//forum// ... t=jaskinie
Miłej lektury :wink:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt sie 12, 2005 10:39 pm 
Swój

Dołączył(a): Cz lip 28, 2005 6:23 am
Posty: 34
Lokalizacja: Olsztyn
pszczolk_a napisał(a):
Dzięki:) może przeżyję:) ale jak dla mnie to naprawdę durne uczucie, kiedy ma się świadomość, że każdy niewłaściwy krok, czy zachwianie....coż, dreszczyk emocji to fajna sprawa, ale 'odczuwam pewnien dyskomfort ';)


Cóż... jak każdy, Pszczółko, jak każdy... :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: wakacyjne plany
PostNapisane: So sie 13, 2005 6:55 pm 
czesc.w tym roku we wrzesniu ok.15-ego zamierzamy z zona udac sie w tatry.stad pytanie czy mozna planowac 12godz.wyprawy w gory.czy przejscie szlaku Kuznice-Murowaniec-Krzyzne-Dol.5 Stawow-Szpiglasowa-Morskie Oko:ma sens taki etap o tej porze?czy ogolnie mozna o tej porze tak wielogodzinne etapy planowac? :?: :shock:


Góra
  
 
PostNapisane: So sie 13, 2005 8:12 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt cze 14, 2005 4:40 pm
Posty: 6853
Lokalizacja: WOŁOMIN
ryniu13 napisał(a):
Kuznice-Murowaniec-Krzyzne-Dol.5 Stawow-Szpiglasowa-Morskie Oko:ma sens taki etap o tej porze?czy ogolnie mozna o tej porze tak wielogodzinne etapy planowac? :?: :shock:


Wiesz, to już jest wrzesień, dzień krótszy ale nic nie stoi na przeszkodzie żeby wyjść z Kuźnic o 5 czy najpóźniej 6 i zrobić tą trasę...
Czy ma sens? Dla mnie zawsze ma sens bo trasę zaplanowałeś piękną...
Dasz radę!

Pozdrawiam!
Bartek :D

_________________
Wchodzi Kaczyński do sklepu a tam wszędzie WINA TUSKA :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So sie 13, 2005 9:28 pm 
zona mowi o matko :roll: tak wczesnie ale pewnie da sie z wyrka wyciagnac tak wczesnie napewno podziele sie na forum z moich zdobyczy .pozdrawiam :D


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So sie 13, 2005 9:43 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 13, 2005 2:03 pm
Posty: 11090
Lokalizacja: Poznań
Jeśli pogoda pozwoli i nie będzie niespodzianek na szlaku to czasowo powinieneś się wyrobić na przed zmierzchem. :)
Tylko wyruszcie wcześnie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N sie 14, 2005 4:14 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): N mar 27, 2005 9:30 pm
Posty: 2745
Lokalizacja: Katowice
Właśnie przed chwileczką "byłem" Tatrach. Pierwszy raz "wchodziłem" na Spigłasową przełęcz, ale burza niepozwoliła mi na "ogladanie" widoków i szybki powrót do Morskiego. Po drodzę "spotkania" ze świstakami i kozicami. Oj pięknie było. Ciekawe gdzie "będę" w przyszłym tygodniu ???


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So sie 20, 2005 1:20 pm 
Witam!
Jeśli pogoda pozwoli mam zamiar wybrać się na ok. tydzień w Tatry.
Ułożyłem sobie 2 warianty tras, ale jestem raczej laikiem w Tatrach, choć ogólnie chodzę dużo po górach i mam silną ekipę. Proszę o ocenę doświadczonych przyjaciół gór czy zaplanowane trasy mają szansę powodzenia i czy to wszystko ma ręce i nogi.

Wariant 1.
Dzień 1. Kuźnice-Schronisko "Murowaniec"- Mały Kościelec- Kościelec- powrót do Murowańca
Dzień 2. Murowaniec- czarnym szlakiem do Przeł. Świnickiej- Świnica- cała Orla Perć do Krzyżnego- powrót do Murowańca
Dzień 3. Z Murowańca niebieskim szlakiem przez Zawrat- później żółtym przez Szpiglasową Przełęcz do schroniska nad Morskim Okiem (z pełnym bagażem)
Dzień 4. Rysy
Dzień 5. Z Morskiego Oka na Wrota Chałubińskiego i jeszcze na Mięguszowiecką Przełęcz w ten sam dzień
Dzień 6. Rano powrót do Zakopanego- raczej łatwe :)

Wariant 2.
Dzień 1. Z Palenicy (wyjście około 13.00)- Morskie Oko i Wrota Chałubińskiego lub Mięguszowiecka Przełęcz- zejście do schroniska
Dzień 2. Rysy
Dzień 3. Z pełnym bagażem z Morskiego Oka przez Szpiglasową Przełęcz i Zawrat do Murowańca
Dzień 4. Świnica- Krzyżne- Murowaniec- tak samo jak w wariancie 1
Dzień 5. Murowaniec- Kasprowy Wierch- Czerwone Wierchy- zejście Twardym Upłazem..tylko za bardzo nie wiem dokąd :roll:

Mój adres mail to maciejw@solutions.net.pl
Z góry ;) dziękuję :)


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So sie 20, 2005 2:02 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Wt lip 05, 2005 3:50 pm
Posty: 748
Wariant 2 dzien 5 - lepiej zejsc z Ciemniaka przez Dolinę Tomanową na Ornak.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 858 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 29  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 33 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL