Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest N cze 16, 2024 10:31 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 576 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 20  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: N lut 05, 2006 8:08 am 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 13, 2005 9:37 am
Posty: 1433
Lokalizacja: Siedlce
Narazie króciutką trase zrobiłem :

Kuźnice - Zawrat - Palenica

_________________
Fuji S5 PRO || Grip || Nikon D70s || Grip || F80 || N28-100 || S30/1.4 || N80-200/2.8D ED N || SB-800 || TC Kenko x1.4Pro


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lut 06, 2006 5:11 pm 
Swój

Dołączył(a): N lut 05, 2006 9:48 pm
Posty: 55
Nie wiem czy to była moja najdłuższa trasa, ale tak mi się dłużyło, że do dziś pamiętam....i myslałam,że nigdy do domu nie dojdę :!: :!: :!: :x

Jak pojechałam przed pierwszą klasą liceum na obóz integracyjny, to nas zabrali pierwszego dnia na taką trasę, że jak długo żyję to nie byłam taka zmęczona jak wtedy. Mieszkalismy w Olczy, więc wyszliśmy z ośrodka i piechotką do Kuźnic...potem Hala Kondratowa, przełęcz pod Kopą Kondracką, dalej na Kasprowy Wierch i z Kasprowego Wierchu zielonym szlakiem do Kuźnic (i tak dobrze,że nie do Murowańca i przez Jaworzynkę do Kuźnic), a potem do Olczy :evil: masakra!!!!! mówię Wam!!!
Pozdrawiam wszystkich organizatorów wycieczek!!!
Dajcie sobie luz pierwszego dnia :!: :!: :!:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lut 06, 2006 9:52 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): N wrz 11, 2005 1:39 am
Posty: 1740
Lokalizacja: Zamość
Nie mam się za bardzo czym chwalić, ale najdłuższa była taka: Kuźnice :arrow: Kasprowy (przez Myślenickie Turnie) :arrow: Dolina Gąsienicowa :arrow: Kuźnice :oops: Mam nadzieję, że tego lata uda mi się przejść jakąś dłuższą trasę.

_________________
A my zmieniliśmy jawę w sny
Jesteśmy jak rosa, jak pył!
Ukradliśmy siłę gwiazd
I dla nas zatrzymał się czas


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lut 06, 2006 10:28 pm 
Swój

Dołączył(a): Pn paź 10, 2005 9:52 pm
Posty: 81
Lokalizacja: Warszawa
Ździar - Łysa Polana - Morskie Oko - Łysa Polana - Ździar

_________________
niech żyje niepoprawność polityczna i w ogóle
http://www.gopr.com.pl/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lut 07, 2006 8:58 pm 
Zasłużony

Dołączył(a): Śr sie 10, 2005 5:15 pm
Posty: 255
Lokalizacja: Kielce
Dwie wersje:

jedna w Zachodnich - Kiry - Ornak - Starorobociański - Kończysty - Wołowiec - Rakoń - Chochołowska - Siwa Polana.

a druga w Wysokich:
Kuźnice - Boczań - Murowaniec - Przeł. Świnicka - Świnica (burza) - Zawrat - DPSP - Szpiglasowa - Moko - Palenica.
Ale nie ma sensu robić takich hardkorów, bo nie ma czasu oddychać spokojnie ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt lut 07, 2006 9:53 pm 
Swój
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sie 29, 2005 12:23 pm
Posty: 82
Lokalizacja: Poznan
Jakub napisał(a):
odcinek 23 km Kuźnice-Murowaniec-Krzyżne-Siklawa-Wodogrzmoty-Palenica Białczańska to 10 godzin chodzenia non stop

Wlasnie, za cel najblizszych wakacji postawilem sobie m.in. zrobic ta trase.
Czy mam sie tam spodziewac jakis wiekszych trudnosci, jak wyglada podejscie na Krzyzne ( zaznacze, ze nie lubie sciezek "tuz nad przepascia") :?:

_________________
Pozdrawiam, Art


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt lut 07, 2006 10:08 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn wrz 05, 2005 9:12 am
Posty: 6269
Lokalizacja: Warszawa/Skierniewice
Art napisał(a):
Jakub napisał(a):
odcinek 23 km Kuźnice-Murowaniec-Krzyżne-Siklawa-Wodogrzmoty-Palenica Białczańska to 10 godzin chodzenia non stop

Wlasnie, za cel najblizszych wakacji postawilem sobie m.in. zrobic ta trase.
Czy mam sie tam spodziewac jakis wiekszych trudnosci, jak wyglada podejscie na Krzyzne ( zaznacze, ze nie lubie sciezek "tuz nad przepascia") :?:


Wiekszych trudnosci nie ma podczas podejscia zoltym szlakiem na Krzyzne spokojna ladna droga tyle ze moze troche dluga. Tam nie ma zadnych przepasci.

_________________
Pozdrawiam
Jacek
Obrazek

___________
..Umiem być ciszą, Kończę się w twoim śnie, Ostatnie echo jest ciszą to miejsce gdzie kończy się twoje spojrzenie..


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr lut 08, 2006 8:57 am 
Art napisał(a):
jak wyglada podejscie na Krzyzne ( zaznacze, ze nie lubie sciezek "tuz nad przepascia") :?:


ja bardzo lubię tę trasę - wielu skarży się na jej monotonię ale dla mnie baaardzo fajna - na początku za Murowańcem trochę laskiem, nastę[pnie z tego co pamiętam trochę kosówką, potem za to swietne widoki na Orlą. Trudności nie ma tam w zasadzie wcale, przepaści tym bardziej za to widoki malllynowe :wink: Atakuj


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lut 08, 2006 9:10 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt paź 14, 2005 9:18 am
Posty: 3112
Lokalizacja: z Manczy
Hrebeniok-Terinka-Lodowy-Kopa Lodowa-Lodowa Przełęcz-Terinka-Mały Lodowy-Jaworowa Dolina-Jaworzyna.

Ul. Do Samków-Kużnice-Jaworzynka-Zawrat-Schronisko w 5 stawach- Szpiglasowa Przełęcz-Szpiglasowy-Wrota-Moko-Palenica.

_________________
"Posekaj, posekaj"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr lut 08, 2006 10:11 am 
Kombatant

Dołączył(a): So sty 21, 2006 11:24 pm
Posty: 431
Ataman napisał(a):
Art napisał(a):
jak wyglada podejscie na Krzyzne ( zaznacze, ze nie lubie sciezek "tuz nad przepascia") :?:

ja bardzo lubię tę trasę - wielu skarży się na jej monotonię ale dla mnie baaardzo fajna - na początku za Murowańcem trochę laskiem, nastę[pnie z tego co pamiętam trochę kosówką, potem za to swietne widoki na Orlą. Trudności nie ma tam w zasadzie wcale, przepaści tym bardziej za to widoki malllynowe :wink: Atakuj

Jeszcze dodam, że jest tam w miarę pustawo jak na Tatry, choć zazwyczaj przechodziłem tą traską wcześnie rano albo już wieczorem. No i Orla na wyciągnięcie ręki... :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr lut 08, 2006 10:18 am 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 26, 2006 9:55 pm
Posty: 435
Lokalizacja: Bydgoszcz
abrendon napisał(a):
Jeszcze dodam, że jest tam w miarę pustawo jak na Tatry, choć zazwyczaj przechodziłem tą traską wcześnie rano albo już wieczorem. No i Orla na wyciągnięcie ręki... :D

Tak może poza tematem troszkę, ale czy ta trasa jest do zrobienia na początku maja, czy raczej trzeba się spodziewać warunków takich jak w opisie Dresika :?:
zamieszczony tutaj: http://www.turystyka-gorska.pl//forum// ... .php?t=867

_________________
Bezapelacyjnie, do samego końca...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lut 08, 2006 10:23 am 
Dresik szedł tam z tego co pamiętam w listopadzie. W maju natomiast może być bardzo róznie zwłaszcza ze pogoda szykuje się zwłąszcza w tym roku na wyjątkowo nieprzewidywalną :roll:


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lut 08, 2006 10:24 am 
Kombatant

Dołączył(a): So sty 21, 2006 11:24 pm
Posty: 431
Do zrobienia jest zdecydowanie, ale śniegu to tam będzie jeszcze duuużo :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lut 08, 2006 10:28 am 
Kombatant

Dołączył(a): Śr lis 16, 2005 8:46 pm
Posty: 516
Ataman napisał(a):
mam jeszcze jedno /w sumie chyba nawet dłuższe/

Kościeliska - schronisko na Hali Ornak - Iwaniacka Przełęcz - Ornak - Siwa przełęcz - Starorobociański Wierch - Kończysty - Trzydniowiański - Krowieniec - Dolina Chochołowska Siwa Polana


wracaliśmy Chochołowską, zachód słońca, no śłicznie ale ciemność nastaje a idziemy i idziemy i końca nie widać. Nareszcie dochodzimy do Siwej i wtedy Ataman niewinnie: "A jeśli odjechał już ostatni busik?"
dodam że jedyny zegarek - w komórce - padł z nią zaraz po wejściu na Trzydniowiański....

jednak bus jeszcze był... miłą odjechać jakieś 5 minut po naszym dojściu...

żadna trasa tak mi się nie dłużyła a emocji tylko Zawrat podczas deszczu i Świnica we mgle dostarczyły mi większej :shock:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lut 08, 2006 12:50 pm 
Nowy

Dołączył(a): So gru 03, 2005 8:07 pm
Posty: 23
Lokalizacja: Poznań/Wawa
Na razie chyba tylko Czerwone Wierchy (wejscie od Koscieliskiej, zejscie z Kopy do Malej Laki), bo niestety pogoda nie pozwolila mi w tamtym roku przejsc calej grani Tatr Zachodnich od Starorobocianskiego do Grzesia :cry:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lut 08, 2006 1:16 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Pn wrz 19, 2005 9:17 am
Posty: 1076
Lokalizacja: Gdańsk
Najdłużej to chyba wędrowałem taką oto trasą : Kużnice - Hala Kondratowa - Przełęcz pod Kopami - Kaspowy Wierch - Kużnice

_________________
POZDRAWIAM !

-Gofer-


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lut 09, 2006 2:02 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): N paź 23, 2005 9:18 pm
Posty: 2111
Ja na trasie Murowaniec-Krzyżne w piękny wrześniowy dzień spotkałem tylku kilku turystów 8) po prostu turyści kierują sie częściej na jakieś bliższe cele i szczyty. Najbardziej przyciąga przecież Kościelec i Świnica oraz Kasprowy niż nie widoczna ze schroniska przełęcz odległa o ponad 3 godziny marszu. Dodam jeszcze, że wtedy w okolicach Murowańca były tłumy. Nie brakowało zwłaszcza studentów. Muszę przyznać, że dużą przyjemność sprawiło mi wypatrywanie "ruchomych punktów" na grani Beskidu oraz na szczycie Kościelca i Świnicy. Ale dopatrzeć już kogoś na wierzchołku Świnicy było nie łatwo :lol:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lut 16, 2006 12:31 am 
Swój
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 15, 2006 6:09 pm
Posty: 80
Lokalizacja: Kraków
Moja najdłuższa to było (jakieś 3 lata temu): Droga pod Reglami - Szatra - Przysłop Miętusi - Małołączniak - Kasprowy granią - Murowaniec - Karczmisko - Boczań - Kuźnice - samochód zaparkowany w połowie ul Sienkiewicza (przy domku z dużym psem). A to wszystko w 1 dzień (Kraków - Tatry - Kraków). :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lut 16, 2006 6:18 pm 
Oj, pamiętam jak dziś. Było to we wrześniu 1985 - Małe Ciche - Zazadnia - Rusinowa Polana - Polana pod Wołoszynem - Wodogrzmoty - Dol. Pięciu Stawów - Szpiglasowa Przełęcz - Szpig. Wierch - Morskie Oko - Palenica - Rusinowa Polana - Wierch Poroniec - Zgorzelisko - Małe Ciche. Całość ponad 15 godzin - zacząłem o 6 rano :) Wieczorem padłem na łóżko w ubraniu i obudziłem się o 11 na drugi dzień.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lut 16, 2006 7:32 pm 
Weteran

Dołączył(a): Cz lis 10, 2005 4:24 pm
Posty: 124
Lokalizacja: Wuppertal
Kuznice-Kasprowy-Liliowe-Swinica(przerwa pol godziny, podziwianie widokow)-Zawrat-Maly Kozi Werch-(chec wejscia na Kozi Wierch, lecz brak czasu)-powrot na Zawrat-Murowaniec(krotka przerwa)-Jaworzynka-Kuznice.
Busikiem do Krupowek (zakup ogorkow kiszonych na drugi dzien :wink: )
z Targu pod Gubalowka piechota na Strzelcow Podhalanskich(Koscielisko).
Noc, ciemna noc, nareszcie lozko.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lut 16, 2006 9:26 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 06, 2005 1:56 pm
Posty: 1388
Lokalizacja: Warszawa
Rabka-Rysy-Rabka

Czas 22 h (szybkie Tempo )

_________________
http://www.jokerteem.fora.pl/

http://pl.youtube.com/watch?v=P6-fvNX_lFo


Ostatnio edytowano Cz lut 16, 2006 10:11 pm przez Robert18, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lut 16, 2006 10:06 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Wt paź 25, 2005 4:04 pm
Posty: 1275
*


Ostatnio edytowano Pt sie 01, 2008 7:59 am przez Stan, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lut 16, 2006 10:10 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 06, 2005 1:56 pm
Posty: 1388
Lokalizacja: Warszawa
Stan napisał(a):
Robert18 napisał(a):
Rabka-Rysy-Rabka

Czas 22 h (szybkie Tępo )


No, bracie, Tępo rewelacyjne


Chyba musze wyjaśnic że z Rabki do Zakopanego pociągiem i z Zakopanego do Chabówki też :D

no i ta klawiatura :badpc:

_________________
http://www.jokerteem.fora.pl/

http://pl.youtube.com/watch?v=P6-fvNX_lFo


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lut 16, 2006 10:14 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Wt paź 25, 2005 4:04 pm
Posty: 1275
*


Ostatnio edytowano Pt sie 01, 2008 7:59 am przez Stan, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lut 17, 2006 4:24 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Pn paź 10, 2005 9:36 pm
Posty: 600
Lokalizacja: Rybnik
Łaaał, jestem pod wrażeniem wycieczek niektórych hardkorowców, tego tępa 8) i dystansu - naprawdę duże wyrazy uznania za te rzeźnickie trasy, o których tu czytam.

Jako, że ja bardziej piknikowo chadzam (choć jeszcze nie powiedziałem ostatniego słowa i czuję, że mój czas dopiero nadejdzie :D ), do najdłuższych moich osiągnięć należy m.in. droga Kiry - Czerwone Wierchy - Giewont - Kuźnice, w któryś z pięknych sierpniowych dni 1992 roku, albo np. droga Dol. Chochołowska - Dol. Starej Roboty - Starorobociański Wierch - Ornak - Dol. Kościeliska - Kiry...

Utkwiła mi też w pamięci wycieczka - choć tutaj nie tylko o górach - taka oto: pociąg z Rybnika do Katowic, potem pociąg Katowice - Kraków, tam mały spacer wieczorem po rynku. O 1 w nocy pociąg do Zakopanego, gdzie znalazłem się o szóstej rano i od razu piechotką z dworca przez śpiące jeszcze Krupówki, rondo, do Kuźnic. Dalej do Murowańca (przez Boczań), i na Zawrat --> Kozia Przełęcz i zejście do Piątki, gdzie zapałdem w schronisku w kamienny sen.

_________________
http://www.flickr.com/photos/marchew/sets


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lut 17, 2006 8:47 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pt lis 04, 2005 7:38 pm
Posty: 4278
Lokalizacja: Buk
Tak mi się teraz skojarzyło odnośnie wyciczek pociągowo-pieszych.W zeszłum roku jak byłam z kumpela z Tatrach to namówiłysmy kumpla z Poznania,żeby do nas przyjechał(na początku rzuciłyśmy mu taką propozycję w sumie żartem,bo następnego dnia miałyśmy wracać nocnym do Poznania)-on powiedział,że przemyśli sprawe i da odpowiedź :lol:
Wieczorem wracając z Kościeliskiej kumpela dostaje sms-a mniej więcej tej treści:"własnie wbiegłem do pociągu-do zobaczenia rano na dworcu" Tak więc po 12h w pociągu zgarnęłyśmy Go z PKP i od razu w busik do Palenicy.Stamtąd Roztoką do Piątki->>Świstówka->>M.Oko->>Palenica.Dalej szybki obiadek w Zakopcu i biegiem na dworzec i kolejne 12h nasz kochany kolega spędził tym razem juz z nami w pociągu :lol:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lut 21, 2006 7:01 pm 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lip 30, 2005 1:11 pm
Posty: 204
Lokalizacja: Poznań
Najdłuższa moja trasa miała miejsce w Gorcach - z Tylmanowej przez Lubań - Turbacz do Nowego Targu (mały maraton ok 35km, zima z klubem górskim rozłożylismy to na 3 dni).
Jesli chodzi o Tatry jedna z dłuzszych tras to schronisko pod Ornakiem - Murowaniec, z plecakami (szlismy wtedy od schr do schr ze wszystkim: zywnosc,butle z epigazem,palniki,gary..) - na Czerwonych pogoda sie skopala, Suche byly zmoczone kapusniakiem :evil:
Latem chciałbym zrobic maraton - z pociagu na busa-Palenica- Rysy, zejsc na strone SK, przekimac, rankiem wrocic do Zakopca na pkp do Poznania - tak,by zalapac sie na jeden bilet turystyczny :) probowal ktos juz cos takiego zrobic? w sumie powinnismy dac rade :)

_________________
:arrow: www.npm.pl
WCHODZĄC NA SZCZYT NIE WKURZAJ LUDZI, BO SPADAJĄC W DÓŁ SPOTKASZ ICH PO RAZ DRUGI...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lut 21, 2006 7:13 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): N mar 27, 2005 9:30 pm
Posty: 2745
Lokalizacja: Katowice
margeo napisał(a):
Latem chciałbym zrobic maraton - z pociagu na busa-Palenica- Rysy, zejsc na strone SK, przekimac, rankiem wrocic do Zakopca na pkp do Poznania - tak,by zalapac sie na jeden bilet turystyczny :) probowal ktos juz cos takiego zrobic? w sumie powinnismy dac rade :)


Hmm .... chyba ja 8)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lut 21, 2006 7:14 pm 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lip 30, 2005 1:11 pm
Posty: 204
Lokalizacja: Poznań
i jakie wrazenia? gdzie kimaliscie? chciałbym dotrzec do Novej Lesnej..

_________________
:arrow: www.npm.pl
WCHODZĄC NA SZCZYT NIE WKURZAJ LUDZI, BO SPADAJĄC W DÓŁ SPOTKASZ ICH PO RAZ DRUGI...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lut 21, 2006 8:00 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): N mar 27, 2005 9:30 pm
Posty: 2745
Lokalizacja: Katowice
Jakoś to wyszukałem :
http://www.turystyka-gorska.pl//forum// ... c&start=20


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 576 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 20  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 20 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL