Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Wt cze 25, 2024 8:09 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 121 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Cz mar 25, 2010 3:49 pm 
Nowy

Dołączył(a): Pt lis 13, 2009 1:10 pm
Posty: 16
Cytuj:
Pawełku masz ochotę porozmawiać o podatkach ?


nie chcę już zwami rozmawiać w ogóle.eot z mojej strony


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz mar 25, 2010 3:50 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lip 20, 2009 2:03 pm
Posty: 813
Lokalizacja: Łorsoł City
Kasia86 napisał(a):
jak się nie ma książeczki ubezpieczeniowej*

przyjmują.. ja nie miałam problemu z dostaniem się na nocną pomoc lekarską, jedynie dowód wzieli, a dokument ubezpieczenia w ciągu tygodnia musiałam dostarczyć


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz mar 25, 2010 3:58 pm 
Stracony

Dołączył(a): Śr cze 20, 2007 5:51 pm
Posty: 10096
Lokalizacja: Moszna
Alleksia napisał(a):
Znajomy, który wszedł na przejście dla pieszych na czerwonym pod wpływem alkoholu z własnej kieszonki musiał zapłacić kierowcy za naprawę samochodu. O tym by ktokolwiek zapłacił za taxi TOPR jeszcze nie słyszałam. I nie wspominam już o OC i AC, wykupowanym przez właścicieli samochodów.

A co to ma do rzeczy ? Znajomy płacił za leczeni ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz mar 25, 2010 3:58 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 03, 2005 1:09 pm
Posty: 22106
pawel napisał(a):
Cytuj:
Pawełku masz ochotę porozmawiać o podatkach ?


nie chcę już zwami rozmawiać w ogóle.eot z mojej strony


Miło było 259. Wydupczaj w podskokach, albo życzę Ci miłej drogi lub niech Ci podatki lekkie będą.

_________________
"Stary jestem, mam sklerozę, czas umierać" 09.IX.2006 - rozstaj dróg w Dolince za Mnichem

"Stałem się nowym użytkownikiem ale ten nowy też musi posta napisać"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz mar 25, 2010 4:00 pm 
Stracony

Dołączył(a): Śr cze 20, 2007 5:51 pm
Posty: 10096
Lokalizacja: Moszna
Ali7 napisał(a):
Porównanie przepraszam, ale do dup

golanmac napisał(a):
A co to ma do rzeczy ?

Chyba się wyłączę, bo za chwilę jakiś przychlastek, zarzuci mi kolesiostwo :?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz mar 25, 2010 4:05 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 13, 2008 12:24 am
Posty: 6022
Lokalizacja: Centrum Dowodzenia Wszechświatem (Wro)
pawel napisał(a):
chyba to jednak forum dla gimnazjalistów. i jestem już za stary na dyskusje na waszym poziomie


no to bieguniem: http://forum.gazeta.pl/forum/f,37412,Fo ... stow_.html

_________________
ಠ_ಠ Innego końca świata nie będzie. Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz mar 25, 2010 4:07 pm 
Stracony

Dołączył(a): Śr cze 20, 2007 5:51 pm
Posty: 10096
Lokalizacja: Moszna
świnia na świnicy napisał(a):
no to bieguniem:

I od razu:
http://forum.gazeta.pl/forum/w,37412,10 ... belka.html


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz mar 25, 2010 4:09 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 13, 2008 12:24 am
Posty: 6022
Lokalizacja: Centrum Dowodzenia Wszechświatem (Wro)
Alleksia napisał(a):
Pewnie, że tak... Tylko, że lekkomyślność kosztuje. Ali i nie zapominaj, że dupy TOPRu to w głównej mierze ochotnicy i nie do końca jest tak, że się należy i już.

no ale co to za argumentacja, przecież sama sobie strzelasz gola. są ochotnikami, no właśnie - działają dobrowolnie a nie pod przymusem, nie? wiedzą na co się decydują, nie?
a w ogóle w ramacg treningu proponuję zacząć naprawianie świata od bojkotu produktów mejd in czajna. tam to dopiero siła robocza jest wykorzystywana że hej.

golanmac napisał(a):
świnia na świnicy napisał(a):
no to bieguniem:

I od razu:
http://forum.gazeta.pl/forum/w,37412,10 ... belka.html

kurde to samo chciałem wbić :>

a panu dyskutantowi się przepaliły jego starcze zworki... wydaje jakieś nieskoordynowane dźwięki, może to udar? dzwonić po pogotowie?

_________________
ಠ_ಠ Innego końca świata nie będzie. Obrazek


Ostatnio edytowano Cz mar 25, 2010 4:12 pm przez świnia na świnicy, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz mar 25, 2010 4:11 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 10, 2009 2:55 pm
Posty: 745
Lokalizacja: Sewilla
Dobrze, to powiem inaczej. Wyjaśnijcie mi dlaczego jestem w błędzie uważając, że za lekkomyślne zachowania w górach, które kończą się wzywaniem TOPRu osoby te powinny ponieść konsekwencje.

_________________
"Czego krzyczysz... co noga? A tamtemu głowę urwało i nie krzyczy, a ty o takie głupstwo. "(Józef Piłsudski)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz mar 25, 2010 4:15 pm 
zapytaj tych od podatków :evil:
mam takie samo zdanie co Ty


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz mar 25, 2010 4:16 pm 
Stracony

Dołączył(a): Śr cze 20, 2007 5:51 pm
Posty: 10096
Lokalizacja: Moszna
Alleksia napisał(a):
Dobrze, to powiem inaczej. Wyjaśnijcie mi dlaczego jestem w błędzie uważając, że za lekkomyślne zachowania w górach, które kończą się wzywaniem TOPRu osoby te powinny ponieść konsekwencje.

To naprawdę bardzo proste, ponieważ ani Ty, ani ja ani ktokolwiek z nas nie jest w stanie oceniać czyjejś lekkomyślności, może to owszem robić TOPR i w sprawie pijanego gościa bodaj sprzed roku, coś tam robił.
Po za tym, jest jeszcze inna kwestia, lepiej uratować 100 lekkomyślnych za free, niż dopuścić do sytuacji gdy ten, jeden nie lekkomyślny zginie.
Ciekawe, jakie miała byś zdanie, gdyby ten gość na Świnicy to był Twój brat, chłopak, mąż ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz mar 25, 2010 4:17 pm 
ban
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 20, 2007 7:11 pm
Posty: 5248
Alleksia napisał(a):
Dobrze, to powiem inaczej. Wyjaśnijcie mi dlaczego jestem w błędzie uważając, że za lekkomyślne zachowania w górach, które kończą się wzywaniem TOPRu osoby te powinny ponieść konsekwencje.

Określ termin lekkomyślne.

_________________
www.grupabieszczady.pl
www.unitra.bieszczady.pl
www.lesko-ski.pl
http://bieszczadzkieforum.pl/mapy-przew ... u-f13.html


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz mar 25, 2010 4:19 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lip 20, 2009 2:03 pm
Posty: 813
Lokalizacja: Łorsoł City
a jak w niektórych sytuacjach rozgarniczysz lekkomyślność od powiedzmy nieszczęśliwego zbiegu okoliczności czy niewłaściwej oceny sytuacji... Daje to duże pole manewru do naciągania ludzi na koszty, co przy polskim systemie i podejsciu byłoby wykorzystywane.

Pozatym wiele wysokogórskich działań można by nazwać lekkomyślnymi, jak już zostało wspomniane pozaszlakowe wyjście (no przecież turysta decydujący sie na coś takiego wie że nie działa zgodnie z przepisami), albo znowu przy 3 też nie powinno się wychodzić.. więc co?? zamknąć się w domu i nie ruszać się w góry??

edit. widzę że wielu ososbom nasuneło się pytanie jak zdefiniować lekkomyślność :twisted:


Ostatnio edytowano Cz mar 25, 2010 4:21 pm przez Hathor, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz mar 25, 2010 4:21 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 13, 2008 12:24 am
Posty: 6022
Lokalizacja: Centrum Dowodzenia Wszechświatem (Wro)
Alleksia napisał(a):
Wyjaśnijcie mi dlaczego jestem w błędzie uważając, że za lekkomyślne zachowania w górach, które kończą się wzywaniem TOPRu osoby te powinny ponieść konsekwencje.

moja odpowiedź z grubsza:
1. zdefiniuj "lekkomyślne" dla mojej znajomej która ma kłopot z przeturlaniem się paru przystanków przez miasto na piechotę samo łażenie po górach jest lekkomyślne. jakby tak rozkminiać każdy przypadek,to by się z TOPRu zrobił jakiś pergolony sejm.
chcą ratować - ratują. bądźmy im wdzięczni a nie bardziej papiescy jak sam papież.
nie ma się co oszukiwać, egoistycznie wole komfort psychiczny że w razie czego przyjda i uratuja niż uzależnianie akcji od stopnia mojej lekkomyślności, bo a nuż ocenię to błędnie?

_________________
ಠ_ಠ Innego końca świata nie będzie. Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz mar 25, 2010 4:22 pm 
ban
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 20, 2007 7:11 pm
Posty: 5248
Poza tym TOPR czy GOPR może zażądać zwrotu poniesionych kosztów akcji ratunkowej.

_________________
www.grupabieszczady.pl
www.unitra.bieszczady.pl
www.lesko-ski.pl
http://bieszczadzkieforum.pl/mapy-przew ... u-f13.html


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz mar 25, 2010 4:25 pm 
Hathor napisał(a):
....przy polskim systemie i podejsciu byłoby wykorzystywane.


to system jest "chory" nie ludzie..i powinni kierować się rozsądkiem,fakt,że u niektórych brak go całkowicie.....


wg Wikipedii
Lekkomyślność (łac. luxuria) - forma winy nieumyślnej (świadoma wina nieumyślna), polegająca na tym, iż sprawca przewiduje możliwość popełnienia czynu zabronionego, ale bezpodstawnie przypuszcza, że popełnienia tego czynu uniknie, świadomie łamiąc zasady ostrożności.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz mar 25, 2010 4:25 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 10, 2009 2:55 pm
Posty: 745
Lokalizacja: Sewilla
Ale ja nie mówię, o nieudzieleniu pomocy. Mówię, o poniesieniu konsekwencji przez taką osobę. Zgadzam się z Tobą, że życie ludzkie jest bezcenne, ale irytują mnie osoby, które zakładają z góry, że jak się trasa jednak okaże za ciężka to wezwą TOPR.

Lucyna:
lekkomyślny

1. nieodpowiedzialny, niepoważny, krótkowzroczny, beztroski, pozbawiony wyobraźni (lekkomyślny człowiek)

2. pochopny, ryzykowny, nieprzemyślany, nierozważny, nierozsądny (lekkomyślne posunięcie)

_________________
"Czego krzyczysz... co noga? A tamtemu głowę urwało i nie krzyczy, a ty o takie głupstwo. "(Józef Piłsudski)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz mar 25, 2010 4:30 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 28, 2007 1:34 pm
Posty: 4450
Lokalizacja: lkr
Alleksia napisał(a):
irytują mnie osoby, które zakładają z góry, że jak się trasa jednak okaże za ciężka to wezwą TOPR.

znasz takie, albo słyszałaś kiedykolwiek o takich, bo ja nie, to jakiś absurd
to tak jakbym pomyślał, a co tam przebiegnę sobie przez autostradę, a jak mnie coś walnie to zadzwonią po karetkę
nikt świadomie (oprócz samobójców) nie idzie w góry zakładając że jakby co to może nie umrę

_________________
Zrozumcie, że państwo chce tylko waszego dobra. Całego waszego dobra...

Picasa
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz mar 25, 2010 4:34 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 10, 2009 2:55 pm
Posty: 745
Lokalizacja: Sewilla
Cytuj:
1. zdefiniuj "lekkomyślne" dla mojej znajomej która ma kłopot z przeturlaniem się paru przystanków przez miasto na piechotę samo łażenie po górach jest lekkomyślne.

Sądzę, że Twoja znajoma nie ma ambicji chodzenia po górach a nawet jeśli to kończy swoją wyprawę na Hali Ornak czy Polanie Chochołowskiej.
I tak mi się jeszcze teraz nasunęło pytanie, o ile wypadków mniej byłoby gdyby w związku z ewentualnym poniesieniem kosztów taki turysta musiał się 3 razy zastanowić, czy podjąć ryzyko.

_________________
"Czego krzyczysz... co noga? A tamtemu głowę urwało i nie krzyczy, a ty o takie głupstwo. "(Józef Piłsudski)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz mar 25, 2010 4:35 pm 
Stracony

Dołączył(a): Śr cze 20, 2007 6:52 am
Posty: 3030
Lokalizacja: Sosnowiec
golanmac napisał(a):
pawel napisał(a):
i chyba lepiej by było żeby wydał kasę na sprzęt niż na akcje typu tej o której rozmawiamy w tym wątku

Mądrze gadasz !!! Zamiast zdobywać doświadczenie, w choć by banalnych akcjach, lepiej kupować sprzęt. Genialne !!!


Panie w mordę kopany... toż to powinno zadziałać w niemal każdej dziedzinie, rozwiązując wiele problemów, np. im więcej jesz, tym mniej kupuj jedzenia, dzięki czemu będziesz miał więcej środków na większość ilość jedzenia! Im więcej jeździsz samochodem, tym mniej kupuj paliwa, dzięki czemu będziesz miał na więcej!

Już wiem za co kupię buty!

_________________
- Ej, Panie Derechtórze! Mom takom, wicie, mature do godania... telobyk godoł, ino, wicie... nie wim, o cyim!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz mar 25, 2010 4:38 pm 
ban
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 20, 2007 7:11 pm
Posty: 5248
Alleksia napisał(a):
Ale ja nie mówię, o nieudzieleniu pomocy. Mówię, o poniesieniu konsekwencji przez taką osobę. Zgadzam się z Tobą, że życie ludzkie jest bezcenne, ale irytują mnie osoby, które zakładają z góry, że jak się trasa jednak okaże za ciężka to wezwą TOPR.

Lucyna:
lekkomyślny

1. nieodpowiedzialny, niepoważny, krótkowzroczny, beztroski, pozbawiony wyobraźni (lekkomyślny człowiek)

2. pochopny, ryzykowny, nieprzemyślany, nierozważny, nierozsądny (lekkomyślne posunięcie)

To o mnie :lol:
Zbyt wiele w życiu zrobiłam lekkomyślnych rzeczy aby tak łatwo sklasyfikować drugiego człowieka.
Jestem za powszechnym ubezpieczeniem w górach (znam plusy i minusy takiego rozwiązania) ale dopóki tego nie ma każdy powinien mieć możliwość skorzystania z pomocy ratowników. W skrajnych wypadkach (pijany idzie w góry, dochodzi do wypadku) koszty akcji powinny być zwracane
Historia z życia.
Młody chłopak w górach doznaje kontuzji nogi, jego koledzy (myślą tak jak Ty) zamiast wezwać ratowników sami z nim schodzą, a raczej znoszą, dochodzi do dalszych urazów , hospitalizacja i rechabilitacja trwa miesiącami. Drugi przypadek, kobieta upada, sprawdzam, unieruchamiam, wzywam GOPR, leci śmigłowiec do zwykłego podejrzenia o pęknięcie, zabiera kobietę do Krosna. Koszty akcji bardzo duże, ale leczenie krótkie, rechabilitacja 6 miesięcy (pękniecie trójkostkowe).
Kto w tym wypadku był lekkomyślny: Koledzy tamtego chłopaka czy ja i ratownik, który podjął decyzję o wezwaniu śmigła.

_________________
www.grupabieszczady.pl
www.unitra.bieszczady.pl
www.lesko-ski.pl
http://bieszczadzkieforum.pl/mapy-przew ... u-f13.html


Ostatnio edytowano Cz mar 25, 2010 4:41 pm przez lucyna, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz mar 25, 2010 4:38 pm 
Stracony

Dołączył(a): Śr cze 20, 2007 5:51 pm
Posty: 10096
Lokalizacja: Moszna
kriss26 napisał(a):
to system jest "chory" nie ludzie..i powinni kierować się rozsądkiem,fakt,że u niektórych brak go całkowicie.....

A co Ty możesz wiedzieć o czyimś rozsądku ? Czy postrzeganie go przez pryzmat swojego, ewidentnie ciasnego umysłu daje Ci do tego prawo ?
Czy wydaje Ci się, że ludzi nie chodzili by w góry, gdyby mieli świadomość braku realnego ratunku ? Ewentualnie chodzili by tylko rozsądni ?
A Himalaje, Andy, Alaska, Bieguny ? gdyby ludzie myśleli tak jak Ty, nigdy nic by nie osiągnęli.

Alleksia napisał(a):
irytują mnie osoby, które zakładają z góry, że jak się trasa jednak okaże za ciężka to wezwą TOPR.

Nie znam nikogo, kto wychodząc w góry, takie założenia by robił, owszem, wycof, zmiana planów etc, ale TOPR ? to świadoma, jednak nie planowana ostateczność.
Po za tym kto ma tą lekkomyślność oceniać ? I jak to zrobić jednoznacznie ?
I najważniejsze pytanie tak naprawdę po co ? Sam sprawca i bez kary, będzie miał nauczkę na całe życie. A naśladowcy ? myślisz że się przestraszą ? Nie bądź dzieckiem, co najwyżej, w obawie o koszty nie wezwą pomocy, gdy będzie niezbędna.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz mar 25, 2010 4:39 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 10, 2009 2:55 pm
Posty: 745
Lokalizacja: Sewilla
peepe napisał(a):
znasz takie, albo słyszałaś kiedykolwiek o takich, bo ja nie, to jakiś absurd


świnia na świnicy napisał(a):
nie ma się co oszukiwać, egoistycznie wole komfort psychiczny że w razie czego przyjda i uratuja niż uzależnianie akcji od stopnia mojej lekkomyślności, bo a nuż ocenię to błędnie?


I wcale nie zakładam, że ŚnŚ będzie tą, która to zrobi. Ona właśnie wyjaśniła jak działa mechanizm.

_________________
"Czego krzyczysz... co noga? A tamtemu głowę urwało i nie krzyczy, a ty o takie głupstwo. "(Józef Piłsudski)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz mar 25, 2010 4:42 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lip 20, 2009 2:03 pm
Posty: 813
Lokalizacja: Łorsoł City
Alleksia napisał(a):
w związku z ewentualnym poniesieniem kosztów

tak, a ile byłoby przypadków że ktoś z obawy przed tymio kosztami nie wezwałby pomocy, tylko sam próbował się wydostać z opresji?? Nie koniecznie miałoby to koniec tylko w postaci dłuższej rehabilitacji


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz mar 25, 2010 4:47 pm 
Stracony

Dołączył(a): Śr cze 20, 2007 5:51 pm
Posty: 10096
Lokalizacja: Moszna
Alleksia napisał(a):
o ile wypadków mniej byłoby gdyby w związku z ewentualnym poniesieniem kosztów taki turysta musiał się 3 razy zastanowić, czy podjąć ryzyko.

Zero, dokładnie zero wypadków było by mniej.
Uważasz że turysta musiał by się zastanawiać, a już samo słowo "musi" kłóci się naturą ludzką, która z założenia odrzuca wszelkie nakazy. Chcesz wymóc rozsądek i myślenie buntem, sprzeciwem i zmuszaniem ? Czy w ten sposób powinno kształtować się charaktery, nie tylko zresztą górskie ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz mar 25, 2010 4:49 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 10, 2009 2:55 pm
Posty: 745
Lokalizacja: Sewilla
lucyna napisał(a):
Jestem za powszechnym ubezpieczeniem w górach (znam plusy i minusy takiego rozwiązania) ale dopóki tego nie ma każdy powinien mieć możliwość skorzystania z pomocy ratowników. W skrajnych wypadkach (pijany idzie w góry, dochodzi do wypadku) koszty akcji powinny być zwracane

Myślę, że to jest jakaś forma rozwiązania problemu.
Lucyno, sądzę, że źle mnie zrozumiałaś. Daleka jestem, aby sytuacje gdzie ktoś się potyka sklasyfikować jako lekkomyślność. Dla mnie to zwyczajny wypadek.

golanmac napisał(a):
Po za tym kto ma tą lekkomyślność oceniać ? I jak to zrobić jednoznacznie ?

A jednak jednoznacznie się wszyscy uśmiechają gdy słyszą o klapkowiczu w górach.


golanmac napisał(a):
I najważniejsze pytanie tak naprawdę po co ? Sam sprawca i bez kary, będzie miał nauczkę na całe życie. A naśladowcy ? myślisz że się przestraszą ?

W naiwności swojej sądziłam, że tak...

_________________
"Czego krzyczysz... co noga? A tamtemu głowę urwało i nie krzyczy, a ty o takie głupstwo. "(Józef Piłsudski)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz mar 25, 2010 4:51 pm 
golanmac napisał(a):
kriss26 napisał(a):
to system jest "chory" nie ludzie..i powinni kierować się rozsądkiem,fakt,że u niektórych brak go całkowicie.....

A co Ty możesz wiedzieć o czyimś rozsądku ? Czy postrzeganie go przez pryzmat swojego, ewidentnie ciasnego umysłu daje Ci do tego prawo ?
Czy wydaje Ci się, że ludzi nie chodzili by w góry, gdyby mieli świadomość braku realnego ratunku ? Ewentualnie chodzili by tylko rozsądni ?
A Himalaje, Andy, Alaska, Bieguny ? gdyby ludzie myśleli tak jak Ty, nigdy nic by nie osiągnęli.


odwal sie..

mozna ryzykowac,ale być też rozsądnym...ale co Ty mozesz ryzykowac siedzac przed kompem :evil: odciski na dupie??


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz mar 25, 2010 4:52 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lip 20, 2009 2:03 pm
Posty: 813
Lokalizacja: Łorsoł City
kriss26 napisał(a):
mozna ryzykowac,ale być też rozsądnym

jakoś te dwa pojęcia jak na mój gust się z sobą kłócą, no bo albo jesteś rozsądny albo ryzykujesz


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz mar 25, 2010 4:55 pm 
czy ocena ryzyka nie wypływa z rozsądku?


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz mar 25, 2010 4:58 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lip 20, 2009 2:03 pm
Posty: 813
Lokalizacja: Łorsoł City
owszem na ocene ryzyka wpływa rozsądek jak i doświadczenie natomiast już samo jego podejmowanie nie ma moim zdaniem wiele wspólnego z rozsądkiem... No bo najrozsądniej byłoby nie ryzykować :mrgreen: a jednak przeważnie podejmuje się ryzyko


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 121 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 35 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL