Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest N lip 07, 2024 3:52 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 209 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lut 08, 2006 12:27 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Pn paź 24, 2005 10:07 pm
Posty: 877
acha... :D

No więc zimą idziemy sobie od czarnego tym lawinowym stokiem, aż do Buli pod Rysami (proponuję blisko lewych ścian - to chyba najbezpieczniejsza wersja). Z Buli kierujemy się ku Rysie, następnie Rysą prosto do góry (też warto boczkiem - o ile nie ma tam zwałów śniegu) i dochodzimy prawie do samego szczytu... Spotykamy sie z łańcuchami i nimi do samej góry (przeważnie są one w górnych partiach widoczne)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr lut 08, 2006 9:48 pm 
Lukasz napisał(a):
nie wiem jak jest to w naszych tatrach wysokich w zimie

Wyprawa na Rysy w zimie nie jest rozsądna.
Pozdrawiam i do zobaczenia na szlaku.


Góra
  
 
PostNapisane: Śr lut 08, 2006 10:47 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Pn paź 24, 2005 10:07 pm
Posty: 877
panroman napisał(a):
Wyprawa na Rysy w zimie nie jest rozsądna.


Mógłbym polemizować :)
...nie ja jeden, co zresztą chyba widać w tym temacie


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz lut 09, 2006 9:57 am 
ekspres napisał(a):
Mógłbym polemizować :)

Łukasz w tytule pyta
Czy rozsądna jest wyprawa na rysy w zimie?
a w poście pisze,
nie wiem jak jest to w naszych tatrach wysokich w zimie
Stąd taka moja wypowiedź.
Pozdrawiam i do zobaczenia na szlaku.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lut 09, 2006 11:54 am 
pol-u napisał(a):

ps. kto ostrzy zęby na Mięgusze? :D


8)
nie wiem tylko ile mi jeszcze czasu trzeba, by ostre były wystarczająco :wink:


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lut 09, 2006 12:19 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Pn paź 24, 2005 10:07 pm
Posty: 877
Suseł napisał(a):
pol-u napisał(a):

ps. kto ostrzy zęby na Mięgusze? :D


8)
nie wiem tylko ile mi jeszcze czasu trzeba, by ostre były wystarczająco :wink:


Proces ostrzenia zawsze mozna przyspieszyc... tylko material ostrzacy musi byc odpowiedni :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lut 09, 2006 12:32 pm 
ekspres napisał(a):

Proces ostrzenia zawsze mozna przyspieszyc... tylko material ostrzacy musi byc odpowiedni :)


mądrze prawisz :!:
z pierwszym marca pilnik ostrzący zostanie wymieniony na gruboziarnisty sprzęt :wink: :lol:


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lut 09, 2006 1:38 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): N paź 23, 2005 9:18 pm
Posty: 2111
a dlaczego Rysy? Nie lepiej pójść na Czarny Mięguszowiecki? Fajny wspin z Bandziocha do Wyżniego Bandziocha i na szczytową grań 8) tylko...trochę stromiej :lol:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lut 09, 2006 2:54 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 16, 2005 6:13 am
Posty: 1049
Lokalizacja: Krakow
Jakub napisał(a):
a dlaczego Rysy? Nie lepiej pójść na Czarny Mięguszowiecki? Fajny wspin z Bandziocha do Wyżniego Bandziocha i na szczytową grań 8) tylko...trochę stromiej :lol:


bo to temat o Rysach a nie o Czarnym.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lut 09, 2006 10:59 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Pn paź 24, 2005 10:07 pm
Posty: 877
:abovelol: :rofl_an:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lut 22, 2006 9:24 am 
http://www.turystyka-gorska.pl//forum// ... .php?t=850


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lut 22, 2006 10:39 am 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 26, 2006 9:55 pm
Posty: 435
Lokalizacja: Bydgoszcz
Ukash napisał(a):
Teraz planujemy wypad w marcu w Tatry i zastanawiamy sie nad trasa.Czy ktos z was wchodzi zima w wysokie partie tatr? chcemy kupic cobie raki ,czekan -czy taki sprzet bedzie potrzebny?


:shock: :shock: :shock:
Będzie potrzebny :twisted:
Tylko przemyśl dokładnie wasze plany i skonfrontuj je z rzeczywistością (jak napisał Konrad - przeczytaj tan wątek, dużo Ci to wyjaśni 8) )
Zyczę dużo rozsądku :wink:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lut 22, 2006 3:13 pm 
Uwielbiam chodzic zima po gorach.Jakies tam doswiadczenie zima mam (nie w Tatrach ale kiedys musi byc ten pierwszy raz -prawda?) .Wlasnie zima w trojke weszlismy na najwyzszy szczyt Sudetow -Sniezke 1602metry n.p.m Co ciekawe kolega wszedl tam w letnich adidasach:-) W ostatni weekend przeszlismy rowniez w trojke ze Szczyrku do Wisly szlakami ktore sa zima zamkniete (spotkalismy moze 6 osob na tych szlakach) zaliczajac po drodze Skrzyczne 1257 metrow .n.p.m. Mowicie ze Kasprowy zima to akurat wsam raz dla nas? Szukam tego watku o Kasprowym ale nie moge znalexc kurcze....moze jakis link?


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lut 22, 2006 3:22 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pt lis 04, 2005 7:38 pm
Posty: 4278
Lokalizacja: Buk
Ukash napisał(a):
Co ciekawe kolega wszedl tam w letnich adidasach:-)

No bynajmniej nie jest powód do dumy :?

Ukash napisał(a):
Mowicie ze Kasprowy zima to akurat wsam raz dla nas?

Nie to mieliśmy na myśli :roll:

Ukash napisał(a):
Szukam tego watku o Kasprowym ale nie moge znalexc kurcze....moze jakis link?

Jest o jeden topic wyżej niż ten :lol:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lut 22, 2006 3:28 pm 
<font color = red><i>Szarik</i></font>

Dołączył(a): Pn sie 01, 2005 5:21 pm
Posty: 2908
Ukash napisał(a):
Jakies tam doswiadczenie zima mam


Hania ratmed napisał(a):
Ukash napisał(a):
Mowicie ze Kasprowy zima to akurat wsam raz dla nas?

Nie to mieliśmy na myśli :roll:


No własnie nie to mielismy na myśli...chodził nam o to, ze skoro masz jakieś tam doswiadczenie zimą to nie trać czasu na Kasprowy tylko uderzaj na Everest :mrgreen:

Prawda Haniu? :wink:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lut 22, 2006 3:31 pm 
admin

Dołączył(a): Wt gru 09, 2003 11:08 pm
Posty: 1692
Lokalizacja: Warszawa
Olka napisał(a):
No własnie nie to mielismy na myśli...chodził nam o to, ze skoro masz jakieś tam doswiadczenie zimą to nie trać czasu na Kasprowy tylko uderzaj na Everes

Od kiedy jestes taka złośliwa????

_________________
https://portal.turystyka-gorska.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lut 22, 2006 3:33 pm 
<font color = red><i>Szarik</i></font>

Dołączył(a): Pn sie 01, 2005 5:21 pm
Posty: 2908
Konrad napisał(a):
Olka napisał(a):
No własnie nie to mielismy na myśli...chodził nam o to, ze skoro masz jakieś tam doswiadczenie zimą to nie trać czasu na Kasprowy tylko uderzaj na Everes

Od kiedy jestes taka złośliwa????


ja? :shock: :wink:


P.S. szybko się ucze


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lut 22, 2006 4:59 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 06, 2005 1:56 pm
Posty: 1388
Lokalizacja: Warszawa
Ja nie umiem takich żeczy czytac takich ludzi jak wy już raz spotkałem szli w czerwcu na Rysy i dotej pory dziwie się że przeżyli. Jak chcecie popełnić samobójstwo to idzcie w Tatru Słowackie bo zepsujecie nam niechlubną statystyke .

P.S Nie pisze tego złośliwie .

_________________
http://www.jokerteem.fora.pl/

http://pl.youtube.com/watch?v=P6-fvNX_lFo


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lut 22, 2006 5:10 pm 
troche poczytalem o wejsciu na Kasprowy Wierch 1.987 metrów n.p.m. Troche jestem zawiedziony bo wyglada na latwa trase a ja chcialem cos trudniejszego ale niech bedzie jak na moj 1 raz w Tatrach:) Za rok znajde cos trudniejszego.

"Ilość szlaków turystycznych prowadzących na Kasprowy Wierch jest proporcjonalna do ilości odwiedzających ten szczyt osób. Prowadzi nań 5 ścieżek turystycznych. Szlak zielony wyprowadza na wierzchołek z Doliny Bystrej i w swoim przebiegu kilka razy przecina linię kolejki linowej na Kasprowy. Szlak czerwony, biegnący odcinkiem głównej grani Tatr wyprowadza na Kasprowy ze Świnicy od wschodu i z Kopy Kondrackiej od zachodu. I wreszcie najpopularniejszy szlak, prowadzący od schroniska "Murowaniec" na Hali Gąsienicowej. Oznakowany jest kolorem żółtym i prowadzi Doliną Suchą Stawiańską.

Ostatnim szlakiem prowadzącym na Kasprowy Wierch, a raczej w tym wypadku Kasprový vrch, jest szlak żółty, idący z Doliny Cichej Liptowskiej na Słowacji"

"Gdyby powiedzieć, że Kasprowy Wierch jest najłatwiejszym do zdobycia szczytem tatrzańskim, nie byłoby w tym ani cienia przesady. W latach 1935-36 zbudowano na jego wierzchołku, mimo wielu protestów Polaków, kolej linową. Teraz jest jednym z najczęściej odwiedzanych i tym samym rozdeptywanych szczytów w Tatrach. Kolej linowa składająca się z dwóch odcinków (Kuźnice - Myślenickie Turnie, Myślenickie Turnie - Kasprowy Wierch) przewozi rocznie ponad 600 tysięcy osób."

kurcze najczesciej odwiedzany szczyt nie za bardzo lubie takie wole miejsca gdzie jest malo ludzi tak jak podczas naszej ostatniej przeprawy zamknietymi szlakami...

Ktory z tych 5 szlakow o ktorych pisze ten facet jest najtrudniejszy zima???czy ktos wie???


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lut 22, 2006 5:14 pm 
Robert "rzeczy" przez "rz" a nie przez "z":) Ja tez nie moge czytac jak ktos sadzi takie byki ortograficzne...


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lut 22, 2006 5:25 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): N mar 27, 2005 9:30 pm
Posty: 2745
Lokalizacja: Katowice
Zdecydowanie ostatni cytat to najtrudniejsze "wejście" na Kasprowy to po primo. Secundo to nawet tak banalny błąd ortograficzny popełniony przez Roberta to pikuś w porówniu z Twoimi nie udolnymi próbami napisania swojego imienia po polsku. W dodatku zamknete szlaki .... jak ja "uwielbiam" takich kozaków jak Ty :rofl_an: :bron9mm: :rofl_an:


Ostatnio edytowano Śr lut 22, 2006 5:31 pm przez dresik, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lut 22, 2006 5:36 pm 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 24, 2006 8:30 pm
Posty: 234
Lokalizacja: Warszawa
Ukash napisał(a):
troche poczytalem o wejsciu na Kasprowy Wierch 1.987 metrów n.p.m. Troche jestem zawiedziony bo wyglada na latwa trase a ja chcialem cos trudniejszego ale niech bedzie jak na moj 1 raz w Tatrach:) Za rok znajde cos trudniejszego.


No, no :) Rzeczywiscie wyglada na latwa trase. Tylko czy zima? Chcesz cos trudniejszego? Przejdzcie sie Orla Percia albo na Rysy :) A tak na powaznie - to wejscie na Kasprowy zima nie jest takie latwe, jak sie to wydaje. Latwe to moze i jest - od Hali Gasienicowej. O to akurat mozna sie pokusic. Jak bedzie duzo sniegu, to sie niezle nameczycie. A jak bedzie juz zbity, to przynajmniej w dwoch miejscach pocwiczycie sobie uzycie rakow i czekana. Na Kasprowym natomiast bedziecie mogli cos zjesc (jesli zdazycie do 15.00) i pozniej wrocic do Murowanca. Zimowe wejscie na Kasprowy od Gasienicowej zajmuje srednio od 2,5 do 5 godzin.


Ukash napisał(a):
"Gdyby powiedzieć, że Kasprowy Wierch jest najłatwiejszym do zdobycia szczytem tatrzańskim, nie byłoby w tym ani cienia przesady. W latach 1935-36 zbudowano na jego wierzchołku, mimo wielu protestów Polaków, kolej linową.


Oczywiscie - jest najlatwiejszy do zdobycia, gdy sie na niego wjezdza kolejka linowa :) Najtrudniejsze jest tu zdobycie biletow i czekanie na swoja kolej w kolejce na kolejke.

Ukash napisał(a):
kurcze najczesciej odwiedzany szczyt nie za bardzo lubie takie wole miejsca gdzie jest malo ludzi tak jak podczas naszej ostatniej przeprawy zamknietymi szlakami...


Zima to az tak czesto pieszo nie jest odwiedzany. W ostatni weekend wchodzilem dwa razy. Jednego dnia przecieralem szlak od Gasienicowej. Drugiego dnia przecieralem szlak od Kuznic. I skonczylo sie na tym, ze to Kasprowy utarl mi nosa.

_________________
Marcin Lisiecki
http://gallery.inspiration.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lut 22, 2006 10:09 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pt lis 04, 2005 7:38 pm
Posty: 4278
Lokalizacja: Buk
Olka napisał(a):
No własnie nie to mielismy na myśli...chodził nam o to, ze skoro masz jakieś tam doswiadczenie zimą to nie trać czasu na Kasprowy tylko uderzaj na Everest Mr. Green

Prawda Haniu? Wink

Najprawdziwsza prawda :bowdown:

_________________
Jak mówię,że wybaczam to nie znaczy,że zapomnę.

http://chomikuj.pl/hania.ratmed
http://7000.pl/index.php?page=wyprawy&o ... p=himalaje


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lut 22, 2006 10:18 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 13, 2005 4:25 pm
Posty: 9935
Lokalizacja: niedaleko Wąchocka
Czyżby znowu ten sam kolo, który zainspirował mnie do założenia wątku o schizofrenii? A może znów "przypadkowa zbieżność imion"? Ujawnij się Łukaszku, nie zjemy cię.

_________________
Pamiętasz co obiecywała?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lut 22, 2006 10:54 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 26, 2006 9:55 pm
Posty: 435
Lokalizacja: Bydgoszcz
piomic napisał(a):
Czyżby znowu ten sam kolo, który zainspirował mnie do założenia wątku o schizofrenii

Też mi tak to wygląda - chce nas trochę powkurzać chłopak :twisted:
Bo ignorancja i głupota (ewentualnie brak rozeznania, rozsądku, doświadczenia...) zawarta w jego postach jest wręcz zatrważająca :twisted: Tak bardzo, że pasuje na jakąś prowokację :twisted:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lut 22, 2006 10:56 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 13, 2005 4:25 pm
Posty: 9935
Lokalizacja: niedaleko Wąchocka
Sądzę, że to zarejestrowany użytkownik. Występuje jako gość, albo różne mutacje lukaszka.

_________________
Pamiętasz co obiecywała?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lut 23, 2006 2:23 am 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 23, 2005 9:35 pm
Posty: 195
Lokalizacja: Sosnowiec
:lol:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lut 23, 2006 7:57 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 03, 2005 1:09 pm
Posty: 22106
piomic napisał(a):
Sądzę, że to zarejestrowany użytkownik. Występuje jako gość, albo różne mutacje lukaszka



Jako najstarszy Łukasz :lol: :wink: na tym Forum, stwierdzam: nie mam nic wspólnego z tym bełkotem ( lub prowokacją ) :salut: Ave. Rzekłem.

_________________
"Stary jestem, mam sklerozę, czas umierać" 09.IX.2006 - rozstaj dróg w Dolince za Mnichem

"Stałem się nowym użytkownikiem ale ten nowy też musi posta napisać"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lut 23, 2006 8:04 am 
Ukash napisał(a):
W ostatni weekend przeszlismy ze Szczyrku do Wisly szlakami ktore sa zima zamkniete i bardzo nam sie podobalo:-)


Przepraszam, że to napiszę, ale chyba jesteś chory na głowę. W Beskidzie Śląskim nie zamykaja okresowo szlaków. Są one częściowo zasypane, ale nigdy zamknięte. Nie ma na nich zagrożenia lawinami i porównywanie przejścia przez Salmopol czy nawet przez Malinowską Skałę do Tatr jest śmieszne i stawia Cię w jednoznacznej sytuacji.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lut 23, 2006 8:06 am 
A może w serwisie otworzymy taki dział - fajne posty - i będziemy tam wklejać takie głupie gadanie niektórych. To rozśmiesza do łez. A dzisiaj jest dzień walki z depresją.


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 209 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL