Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Śr cze 26, 2024 2:40 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 403 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 14  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Wt kwi 20, 2010 7:33 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Pt maja 30, 2008 8:52 pm
Posty: 360
Lokalizacja: Z kątowni.
PET 1.5l w popradzkim tesko kosztuje jedno ojro. Rohlik teraz chyba trzy eurocenty (kiedyś kosztował jednego eurocenta).

_________________
http://summiter.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N maja 16, 2010 2:44 pm 
Nowy

Dołączył(a): N maja 16, 2010 2:34 pm
Posty: 1
Witam,
Czy ktoś wie ile nasi górale biorą za jazdę bryczką do Pisanej czy na Polanę Chochołowską?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lip 13, 2010 8:53 am 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 18, 2007 10:37 am
Posty: 171
Lokalizacja: R-m
Ile teraz zdzierają za Parking w okolicy Kuźnic? Najlepiej jak by ktoś znał ceny z Karłowicza, generalnie jak najbliżej zakazu 8)
Zastanawiam się czy stawiać gdzieś za free (BP) i szaleć busami (3 os.) czy postawić w miarę blisko i zabulić za P.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lip 13, 2010 8:58 am 
Stracony

Dołączył(a): N wrz 14, 2008 5:52 pm
Posty: 5846
Lokalizacja: Górny Śląsk
nyk napisał(a):
Ile teraz zdzierają za Parking w okolicy Kuźnic? Najlepiej jak by ktoś znał ceny z Karłowicza, generalnie jak najbliżej zakazu 8)


Na całej Karłowicza jest teraz zakaz zatrzymywania się, ze względu na przebiegający tamtędy objazd Rondo - Jaszczurówka (moje informacje są sprzed ok. 3 tygodni, więc może się to już zmieniło).
Parking jest cały czas przed COS-em, tłoku nie było.

Co do cen - znam cenę za autokar ;-) - 20 zł za cały dzień.

B.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lip 13, 2010 9:05 am 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 18, 2007 10:37 am
Posty: 171
Lokalizacja: R-m
Basia Z. napisał(a):
Co do cen - znam cenę za autokar Wink - 20 zł za cały dzień.

No aż taką furą to się nie wybieram :D
Dzięki za info, słabo z tym zakazem, zawsze to parę kroków bliżej, to chyba lepiej parking na BP i busem.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lip 13, 2010 11:50 am 
Stracony

Dołączył(a): Pt wrz 05, 2008 6:33 pm
Posty: 3835
Lokalizacja: Bukowina Tatrzańska
nyk napisał(a):
słabo z tym zakazem



Zakaz dalej jest. W niedziele wszyscy co stali mieli blokady na kołach.

nyk napisał(a):
gdzieś za free (BP)


Na cały dzień nie staniesz na BP może się okazać żę jak wrócisz to auta nie będzie :mrgreen:

_________________
www.rafalraczynski.com.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lip 13, 2010 2:49 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N cze 24, 2007 9:52 am
Posty: 709
Lokalizacja: Dolny Śląsk / 400km do Tatr
raffi79. napisał(a):
Na cały dzień nie staniesz na BP może się okazać żę jak wrócisz to auta nie będzie
a to dlaczego?

_________________
Góry, podobnie jak morze i kobiety, są kapryśne i nieprzewidywalne


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lip 13, 2010 8:17 pm 
Zasłużony

Dołączył(a): N lis 15, 2009 9:06 pm
Posty: 214
Lokalizacja: Jabłonka
Bo go zapie....lą :lol:

_________________
PER ASPERA AD ASTRA


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lip 13, 2010 9:17 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Pn paź 10, 2005 9:36 pm
Posty: 600
Lokalizacja: Rybnik
Na BP wisi kartka z informacją, że parkować można max 30 minut, w przeciwnym razie wzywają lawetę. I chyba lepiej nie sprawdzać, czy to realne, czy tylko dla jaj.

Na drodze do Kuźnic jest po lewej taki hotel, zapomniałem nazwy. Ostatnio wbiłem tam na parking na bezczela. Po całym dniu wracałem tam z lekką niepewnością, ale auto stało nie ruszone, ani nikt też nie czekał na mnie z opier*****.

_________________
http://www.flickr.com/photos/marchew/sets


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lip 16, 2010 6:27 pm 
Swój
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 25, 2006 9:08 pm
Posty: 76
Lokalizacja: Wadowice
A jaka cena za parking na palenicy? Chce jechac jutro i przejsc sie na szpiglas i wrota. Ile mnie to za parking wyniesie? Jest dzienny czy od godziny?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N lip 18, 2010 8:43 am 
Kombatant

Dołączył(a): Wt lip 13, 2010 3:51 pm
Posty: 352
Lokalizacja: Kraków
Parking w Palenicy Białczańskiej kosztuje 20 zł. Płacisz przy wjeździe, stoisz ile chcesz (znaczy jeden dzień na pewno... a czy dłużej można bez dodatkowych kosztów to nie wiem).

Jak w wekend poprzedni byłem to dobrze być koło godziny 8 max. Bo pewnie koło 9-10 to już może miejsc nie być... (Wnioskuje po tempie w jakim się parking zapełniał).


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N lip 18, 2010 10:46 am 
Nowy

Dołączył(a): N lip 18, 2010 10:00 am
Posty: 9
Witam,
może ktoś wie od której rano jadą busy do Palenicy Białczańskiej czy do Kir i kiedy wychodzi stamtąd ostatni busik?
Oczywiście jak ktoś ceny by znał i chętnie je poznam;-)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N lip 18, 2010 4:05 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pt wrz 05, 2008 6:33 pm
Posty: 3835
Lokalizacja: Bukowina Tatrzańska
Morti napisał(a):
a czy dłużej można bez dodatkowych kosztów


Nie można musisz zapłacić za dobę.

_________________
www.rafalraczynski.com.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn lip 19, 2010 4:13 pm 
Swój

Dołączył(a): Pn lip 19, 2010 3:56 pm
Posty: 31
Lokalizacja: Lublin
Witajcie, mam kilka pytań:
1. Interesuje mnie cennik parkingu lub jakaś tańsza alternatywa (może w prywatnych przydrożnych kwaterach etc.) najbliżej Doliny Chochołowskiej, bo tam jako takiej miejscowości nie ma chyba i mieszkając w Kościelisku muszę jechać autem. Czy za dobę czy godzinę.
2. Wybieram się w Dolinę Kościeliską i pytanie o parking w Kirach i ewentualnie coś w pobliżu.
3. Chcę wjechać kolejką na Kasprowy, nie wiem jak wygląda ten parking na "rondzie Kuźnickim" i COS'ie, na BP nie mam zamiaru ryzykować:/, jaka cena i od kiedy można parkować, pytam o szczegóły, bo chcę być jak najwcześniej w Kuźnicach, żeby nie stać pół dnia w kolejce na Kolejkę:( a autem muszę pojechać, bo z Kościeliska na piechotę nie da rady a i busiki nie pasują (i oczywiście bus wyjeżdża o określonej godzinie a autem wiadomo kiedy się chce)
4. Parking w Palenicy Białczańskiej - w zależności od postów ceny wahały się od ok. 20 do aż 35 zł, już wiem, że raczej jest na pewno rozliczenie dobowe, ale ile i od kiedy można się już postawić? Czytałem, że tam w budce facet popija i niby pilnuje całą dobę, więc i teoretycznie można o 4 rano przyjechać, ale inni pisali, że nie:(, że rozstawia się od ok 5-6 rano.
5. Czy parking przy dworcu PKP jest nadal bezpłatny i o której należałoby przyjechać, żeby mieć choć 50%pewności na wolne miejsce?

Ps.: Wybaczcie dociekliwość i opisy co i jak i dlaczego, ale jeszcze 3 tygodnie temu nie miałem pojęcia o Tatrach i uczę się z for, map itd....

Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedź.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lip 19, 2010 4:24 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Śr sty 20, 2010 3:38 pm
Posty: 1827
Lokalizacja: Wolne Miasto Nowa Huta
Za parking na przeciw wejścia do Kościeliskiej płaciłem z kolegą w lutym 5zł za cały dzień.

_________________
Moje Tatry

Życie jest piękne. To ludzie są pojebani.

"Słabe stopnie są jak puszczalska dziewczyna. Jak im zaufasz to ci dadzą, a jak nie, to będą częściej zdradzały." - Mechanior


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lip 19, 2010 4:51 pm 
Weteran
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 23, 2010 11:19 am
Posty: 136
Lokalizacja: Katowice
2. Parkingi w Kościelisku Kirach - potwierdzam - 5 zł za dobę - tanio jak barszcz.
Koło Zajazdu Józef, za Kirami, początek drogi w Lejową - za darmoszkę:)
3. Dla odmiany w Kuźnicach ich pogięło i t na maksa, 2 zł za godzinę!!! i niemiła obsługa; darmowe stanie jest przy głównej siedzibie TPN-u, ja tam wjeżdżałem pod prąd na szlabanie i jest tam zakaz wjazdu, generalnie mnie się udało, ale tu już na własne ryzyko...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lip 19, 2010 6:41 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 13, 2005 2:03 pm
Posty: 11092
Lokalizacja: Poznań
Przed PKP z tego co pamiętam to jest szlaban.

_________________
Tatrzańskie szlaki..


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lip 19, 2010 7:04 pm 
Swój

Dołączył(a): Pn lip 19, 2010 3:56 pm
Posty: 31
Lokalizacja: Lublin
Też tak myślałem w kwestii darmowego parkingu na PKP, ale ....
http://krakow.naszemiasto.pl/artykul/74073,zakopane-darmowy-parking-wrocil-na-stare-miejsce,id,t.html


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Ceny...?
PostNapisane: Pn lip 19, 2010 7:38 pm 
Swój

Dołączył(a): Pn lip 19, 2010 3:56 pm
Posty: 31
Lokalizacja: Lublin
Dużo się mówi o cenach parkingów itd., a czy rozsądnym pytaniem byłoby takie o tanie i dobre jedzenie? Wiem, że jest temat już założony
http://forum.turystyka-gorska.pl/viewtopic.php?t=2099&highlight=tanio+zje%B6%E6 , ale tam podaje się nazwy knajp z subiektywną opinią jakości jedzenia i np. tanie jest tanie lub drogie (pojęcie względne w zależności od zasobności portfela), a mnie zastanawia gdzie mógłbym np.:

1. Zaopatrywać się w normalne zakupy typu chleb, woda itd., coś ale LIDL, Tesco, czy choćby mały sklepik z "normalnymi" cenami?
2. Pub/Restauracja/Budka - gdzie mógłbym normalnie zjeść tzn. obficie za rozsądną cenę (i jaka to cena, bo tanio to może być 10 dla mnie, a dla prezesa 100).

Ps.: rozumiem, że może przyjść na myśl....Co Ty chcesz się najeść jak świnia za 10 zł? Nie chodzi o to, czytam dużo i niektórzy mówią, że są knajpy, gdzie jajecznica z 3 jajek kosztuje 20 zł a inni, że za 20 można trafić dwudaniowy obiad, ale trzeba wiedzieć, gdzie szukać....a ja jeśli nie zdobędę tych informacji, to będę musiał sprawdzić samemu dopiero jak będę na miejscu, a wiadomo, że łatwiej byłoby jakbym miał gdzie się zaczepić... :wink:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Ceny...?
PostNapisane: Pn lip 19, 2010 8:38 pm 
Kombatant

Dołączył(a): So kwi 24, 2010 6:50 pm
Posty: 310
Lokalizacja: kołobrzeg/poznań
staszek84 napisał(a):

Ps.: rozumiem, że może przyjść na myśl....Co Ty chcesz się najeść jak świnia za 10 zł?


ja - prawie 100 kilowy chlop najem sie :wink: a z piwkiem to i nawet za 15 :wink: GÓRAL BURGER - za 10zl kebab, karkowka w bulce lub inne takie nie do przejedzenia! naprawde polecam.lokalizacja srodek krupowek.
wiadomo nikt przez 10dni nie bedzie jadl kebaba ale pare razy w formie oszczednosci mozna isc. ogolnie do 25 zl mozna sie porzadnie najesc....a pamietam jakos 10 lat temu jadlem domowe obiadki w jadlodajni "za grosz"...i rzeczywiscie, dobrze sie czlowiek najadl za psi grosz :roll:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lip 20, 2010 8:19 am 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 15, 2005 6:58 pm
Posty: 168
Lokalizacja: Września
W barach FIS (nie wiem, czy jeszcze tak się nazywają w sumie) można tanio i smacznie zjeść. Jeden jest zaraz koło PKP - koło stoiska busiarzy. Następny na Kościuszki, prawie przy Krupówkach i jest tez na rondzie Kuźnickim.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lip 20, 2010 9:18 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 03, 2005 1:09 pm
Posty: 22106
wichurra napisał(a):
można tanio i smacznie zjeść. Jeden jest zaraz koło PKP - koło stoiska busiarzy


Polecają najcieńsze na świecie kotlety.

_________________
"Stary jestem, mam sklerozę, czas umierać" 09.IX.2006 - rozstaj dróg w Dolince za Mnichem

"Stałem się nowym użytkownikiem ale ten nowy też musi posta napisać"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lip 20, 2010 10:58 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn wrz 01, 2008 8:10 pm
Posty: 4694
Ktorych można podobno używać podczas zaćmienia słońca oraz zamiennie z szybkami do googli uvexa.

_________________
http://3000.blox.pl/html

"Listy z Ziemi" Twaina: poszukaj, przeczytaj... warto


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lip 20, 2010 11:10 am 
Swój

Dołączył(a): Pn lip 19, 2010 3:56 pm
Posty: 31
Lokalizacja: Lublin
Wiecie co... czytałem o nich, że są naprawdę beznadziejni pod względem jakości jedzenia, na jakimś wortalu na 4 opinie były 4 krytyczne i każdego bolał brzuch, nie wiem co o tym sądzić, przeważnie jak jest reklama to na plus a tutaj takie oczernianie...co sądzicie, czy w FIS Barze nie jest aż za bardzo tanio (czyt. kiepskie jedzenie po którym będziesz wymiotować i żałować, że zaoszczędziłeś 5 zł)?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lip 20, 2010 11:53 am 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Śr sty 20, 2010 3:38 pm
Posty: 1827
Lokalizacja: Wolne Miasto Nowa Huta
To że tanio nie znaczy że jest złe... Często stołuje się w barze mlecznym gdzie dwudaniowy obiad kosztuje ok 6-7zł (zależnie co się wybiera) i nigdy mi nic nie było.

Na Krupówkach jadłem kilka razy i zawsze w Góral Burgerze. Kotlet schabowy (duży i gruby), ziemniaczki, sałatki, sos i bułka kebabowa kosztują 15zł jeśli dobrze pamiętam.

_________________
Moje Tatry

Życie jest piękne. To ludzie są pojebani.

"Słabe stopnie są jak puszczalska dziewczyna. Jak im zaufasz to ci dadzą, a jak nie, to będą częściej zdradzały." - Mechanior


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lip 20, 2010 12:22 pm 
Swój

Dołączył(a): Pn lip 19, 2010 3:56 pm
Posty: 31
Lokalizacja: Lublin
Cytuj:
Na Krupówkach jadłem kilka razy i zawsze w Góral Burgerze. Kotlet schabowy (duży i gruby), ziemniaczki, sałatki, sos i bułka kebabowa kosztują 15zł jeśli dobrze pamiętam.

Narobiłeś mi smaku, strzał w 10tkę, takiej opcji szukałem...pytałem tak o to jedzenie, bo nie chciałbym płacić za obiad tak jak moi znajomi ostatnio - 40zł za obiad :shock:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lip 20, 2010 2:30 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lip 17, 2005 9:35 pm
Posty: 1125
Lukasz_ napisał(a):
w Góral Burgerze

miales szczescie ze sie nie rozchorowales
Lukasz_ napisał(a):
Często stołuje się w barze mlecznym gdzie dwudaniowy obiad kosztuje ok 6-7zł (zależnie co się wybiera) i nigdy mi nic nie było.

i nigdy nie bedzie bo tam jest najlepsze zarcie i najtansze

_________________
Omówienie sezonu ograniczam do rejonu Morskiego Oka i Tatr Zachodnich (...). By zasłużyć na wyróżnienie w rejonie Hali trzeba by najtrudniejszą tamtejszą drogę przejść nocą, samotnie i w kapciach. - Władysław Cywiński


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lip 20, 2010 2:43 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Śr sty 20, 2010 3:38 pm
Posty: 1827
Lokalizacja: Wolne Miasto Nowa Huta
Jadłem w Góral Burgerze kilka razy i było wszystko w porządku (u znajomych również) :)

_________________
Moje Tatry

Życie jest piękne. To ludzie są pojebani.

"Słabe stopnie są jak puszczalska dziewczyna. Jak im zaufasz to ci dadzą, a jak nie, to będą częściej zdradzały." - Mechanior


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lip 20, 2010 2:46 pm 
Kombatant

Dołączył(a): So kwi 24, 2010 6:50 pm
Posty: 310
Lokalizacja: kołobrzeg/poznań
Lukasz_ napisał(a):
Jadłem w Góral Burgerze kilka razy i było wszystko w porządku (u znajomych również) :)


potwierdzam :wink: co pobyt w zakopcu to tam jadam i tez zyje :wink:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lip 20, 2010 3:00 pm 
Swój

Dołączył(a): Śr kwi 14, 2010 7:01 pm
Posty: 53
też jadłem 2 razy kebaba i to nie tylko ja - jakieś 6 czy 7 osób i nikomu nic nie było


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 403 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 14  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 22 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL